Vaat gaed afrkukwetk Aspirin KIN'S D 'A '6 ÏÏJÜKI f935 HAARDE $PS CS'GBBAS BEVERWIJK De verhoogde personeele belasting. Bond voor Groote Gezinnen in actie. In verband met het door den gemeente raad aangenomen voorstel tot verhooging van het aantal opcenten op de Personeele Be lasting heeft het bestuur van de afdeeling Beverwijk van den R.K. Bond voor Groote Gezinnen een schrijven gericht tot de R.K. Raadsfractie waarin o.m. wordt becijferd dat vooral de groote gezinnen het grootste aan deel betalen in het tekort van de gemeente- begrooting. Verder wordt in het adres opge merkt, dat de verlaging van de huurprijzen deze nadeelige wijziging van de Personeele Belasting niet heeft gecompenseerd, omdat de daling der huurprijzen in zeer langzaam tempo geschiedt, terwijl voorts een huurver- laging van 20 pet. bereikt moet worden, om in dezelfde klasse der heffing te worden aan geslagen. De afdeeling brengt onder de aan dacht van de R.K. Raadsfractie, dat de mo gelijkheid had moeten bestaan, om het vast gestelde aantal opcenten te verminderen met bijv. 3 voor elk ten laste van 't gezin komend kind. De Raadsfractie wordt er tenslotte nog op gewezen, dat de Raad nog steeds het ver zoek tot wijziging van de schoolgeldheffing, dat door de afdeeling werd ingediend, niet heeft behandeld. Het bestuur heeft verzocht, indien het de R.K. Raadsfractie althans ge- wenscht voorkomt, een en ander in een ver gadering van de contactcommissie te mogen toelichten. Supporters vierden feest. Jubileum en Promotie herdacht. Het eerste lustrum van de Supportersver- êeniging „Rood Wit", alsmede de promotie van het eerste elftal der voetbalvereeniging ..Beverwijk" van de vierde- naar de derde- klasse van den K.N.V.B. waren de belang rijke factoren, die reeds te voren het welsla gen van den feestavond, welke Zaterdag in het veilingsgebouw „Centrum" werd gege ven, verzekerden. Het dappere volhouden van de rood-witte Beverwijkers, die drie ma len in het gezicht van de haven strandden, maar die zich desondanks niet lieten ont moedigen en voor den vierden keer met de zelfde energie opnieuw krachtige pogingen aanwendden om de hoogere afdeeling te be reiken, waarin zij tenslotte slaagden, diende te worden beloond. „Rood-Wit" organiseerde een feestavond en zij deed dat op onbekrom pen wijze. Tientallen vaardige handen had den Zaterdag de zeer duidelijke sporen van de Luilakmarkt, die in den nacht van Zater dag op Zondag in het gebouw was gehouden, weggevaagd^ en de groote veilinghui her schapen in 'een gezellige feestzaal, waarin zelfs een tooneel niet ontbrak. Toen te ruim acht uur de voorzitter van de feestcommissie, de heer F. Maenhout, de avond opende, waren honderden supporters en talrijke genoodigden met hun dames aan wezig. Fraaie bloemstukken, o.a. van de v.v. „Beverwijk", de zustervereeniging „Rood Zwart", van den houder van het clubgebouw, van den landheer e.a. waren de fleurige en welriekende getuigen van de waardeering, welke in breeden kring voor den arbeid van „Rood-Wit" wordt gekoesterd. Nadat de heer Maenhout daarop in zijn openingswoord ook nog eens den nadruk had gelegd, huldigde de heer W. Kossen, voorzit ter van de v.v. „Beverwijk" de jubileerende supportersvereniging er daarbij aan herin nerend hoe „Rood-Wit" had moeten strijden en werken, om tot het thans bereikte resul taat te komen. Zij begon haar arbeid met 25 leden en thans heeft zij een schare suppor ters in zich vereenigd, om trotsch op te zijn. Spr. was er van overtuigd, dat het bestuur ook het nog braak liggende terrein zal we ten te bewerken. Aan de spelers van het eerste elftal wer den namens een onbekenden gever sigaret tenkokers geschonken. Daarna werden de Gebrs. Groeneveld, de bekende worstelaars van D.O.K. gehuldigd voor hun kampioen schappen. Dat geschiedde in sympathieke bewoordingen en met het aanbieden van bloemstukken, gevolgd door een ovatie van het publiek voor de kampioenen. KALME PINKSTERDAGEN. De beide Pinksterdagen zijn voor wat het centrum van midden-Kennemerland betreft heel kalm en rustig voorbijgegaan. De Zondag bracht, dank zij het mooie weer nogal wat doorgaande verkeer op de wegen, maar van een bijzondere Pinksterdrukte kon geen sprake zijn. Een depressie koos juist den Tweeden Pinksterdag uit om met regen en onweer ons land te passeeren en verijdelde alzoo talrijke plannen voor Pinksteruitstapjes. De drukte in de hoofdstraat b.v. was niet grooter dan die van een gewonen en dan nog wel een stillen seizoen-Zondag. Het voetbaltournooi van de V. V. V. bood op den Tweeden Pinksterdag een welkome af leiding, waarvan dan ook een gretig gebruik werd gemaakt.' Eenige duizenden voetbal-enthousiasten beleefden spannende uren bij de wedstrijden SchotenBeverwijk en V. S. V.W. F. C. Het publiek zocht voorts ontspanning in de theaters of vermaakte zich, wanneer het al thans niet regende in en bij den zweefmolen van den heer Koek. die standplaats op de Meer had gekregen. Maar intusschen hadden de Pinksterdagen ook al ten opzichte van de badplaats Wijk aan Zee niet aan de verwach tingen beantwoord. CONCOURS-SUCCESSEN. De Beverwijksche Harmóniekapel behaalde j.l. Zondag op het muziekconcours te Loenen aan de Vecht in de superieure afdeeling Har monie een eersten prijs met 378 p. Het Ned. Herv. Zangkoor nam deel aan het concours te Edam. Het koor behaalde, onder leiding van den heer D. Klut een eersten prijs met 333 punten met lof der jury. Bovendien legde het Beverwijksche koor be slag op den prijs voor het hoogste aantal punten van het geheele concours. DOOPSGEZIND ZANGKOOR GELAUWERD. Het Doopsgezind Zangkoor nam op den Tweeden Pinksterdag deel aan het zangcon cours in Den Haag. Het zangkoor behaalde onder leiding van den heer H. van Dijk een tweeden prijs met 288 punten. Het onweer op den Tweeden Pinksterdag. Niet veel schade. Het noodweer dat op den Tweeden Pinkster dag boven ons land woedde, is in Kennemer- land niet van dien omvang geweest als in andere tuinbouwstreken. De onweersbuien gingen vergezeld van een overvloedigen regen val, maar voor hagelslag bleef de tuinbouw- bevolking gelukkig gespaard. De vele regen zal vermoedelijk slechts op de sla en de vroege aardbeien een nadeeligen in vloed hebben. Tijdens een onweer, dat op den voormiddag van den Tweeden Pinksterdag woedde is de bliksem ingeslagen in de woning van den heer Dekker in de Zuidwijkermeerpolder. Het hemelvuur trof de electrische installatie die totaal vernield werd. Op de zolderverdieping richtte de bliksem groote verwoestingen aan. De vensters werden er uit geslagen. Het pla fond werd gedeeltelijk vernield en er bleef nagenoeg geen dakpan meer op het huis lig gen. De bewonerseen man en een vrouw die in de huiskamer waren, kwamen met een hevigen schrik vrij, waarbij de heer Dekker op wonderbaarlijke wijze aan den dood ontsnapte. Hij lag in een ligstoel bij het venster, vlak bij de electriciteitsmeter, die door een enor- men vuurbol uit elkaar werd geslagen. De be woner kreeg zelf niet het minste letsel. De bewoners werden bij de buren in de ge legenheid gesteld wat op hun verhaal te komen. Er was geen brand uitgebroken. NACHTELIJK RELLETJE OP DEN WIJKERMEERWEG. In het z.g. Roode dorp aan den Wij kermeer- weg) ontstond in den laten avond ruzie over een familiekwestie. Een jongen, die daar woont, durfde n.l. niet meer naar zijn huis, omdat hij bevreesd was voor een pak slaag van zijn vader. De jonge man kreeg onderdak bij een der buren, maar dit was niet naar den zin van den vader, die op luiden toon van zijn misnoegen over deze inmenging van de buren blijk gaf. Het werd1 een heel relletje en de bewoners van het Roode dorp verdrongen zich in nachtgewaad rond om de twistenden. Een oogenblik dreigde de ruzie te ontaarden in een vechtpartij, maar de politie verscheen jiiist tijdig genoeg ter plaatse om dit té verhinderen. Met veel tact wist de politie de rust te herstellen en de be woners te bewegen hun haard en legersteden weder op te zoeken, Spoedig was de rust in het vredige polderland teruggekeerd. IJMUiDEN Pinksteren. En hoe nat het was. Het Pinksterwéèr had Zondag velen naar IJmuiden gelokt; per boot, bus, auto en fiets kwamen ze, de drommen, die het strand in namen en de duinen bevolkten. De toko's van het kampeerterrein en de an dere leveranciers der kampeerders boekten een top-score wat verkoop aangaat. Enkelen had den er niet op gerekend, dat hun bedrijf een der gelijken opzet dezen dag zou beleven en waren op den middag; rge.ds uitverkocht. Een groot gedeelte van de badgasten uit de hoofdstad zoekt de laatste jaren ontspanning en verpoozing te Wijk aan Zee en Bakkum. Te oordeelen naar den „omzet" van de Velser pontveren ging zeker meer dan 50% der de stad ontvluchtende bezoekers naar deze badplaatsen. De zware en regelmatig terugkeerende regenbuien van Maandag j.l. hebben menig costuum en uitgaansdag bedorven. Vele strandmenschen waren slechts poover voor zien van regenjassen, zoodat toen de eerste bui losbrak een ware „hausse" in schuilplaat sen ontstond. Later volgde een droeve uittocht van ver regende dagjesmenschen, die bij de tunnels aan den Stationsweg opnieuw genieten kon den, van Pluvius' gulle gaven. De traditioneele overstrooming, te wijten aan het feit dat de huidige rioleering op zulk een zondvloed niet berekend zijn, was ter plaats weer een bron van ergernis voor voor bijgangers en omwonenden. Met een; daar gaot 'ie dan, me benne toch net, dook een Amsterdamsche knaap in het ditmaal niet zilte doch zoete nat. Tot ver over de as van zijn rijwiel reikte het water, bij automobielen was het AP naar rato. Dit onverwacht hindernisrijden lokte na tuurlijk vele kijklustigen. Met dat al zit Velsen met een nog altijd on- gewenscht en dikwijls verwenscht Natuurbad. Zij die den moed laten zakken bij de gedachte, dat in dezen toestand nog steeds geen veran dering is gekomen verwijzen wij naar het Zeeuwsche devies: Luctor et Emergo: ik wor stel en ontzwem Thans, nu uitzicht komt op een spoedige uitvoering van het rioleeringsplan, is er eenige kans, dat deze periodieke watersnood eindelijk eens tot het verleden zal gaan behooren. Het spreekt vanzelf, dat de taxi's het gis teren zeer druk hebben gehad. Voor dit ver voermiddel was het een ideaal weertje. VELSER ZWEMINRICHTING. In de afgeloopen week van Zaterdag 1 Juni tot en met Vrijdag 7 Juni bedroeg het aantal baders 1166. Het hoogste aantal werd genoteerd op Za terdag 1 Juni, nl. 249 personen, het laagste aantal op Donderdag 6 Juni slechts 95. KOLEN TEKORT. De thuisstoomende Fransche trawler ..Vierge de Lourdes" B 1198 moest wegens gebrek aan kolen hier binnenloopen. Na gebunkerd te hebben is de Vierge de Lourdes onmiddellijk weer naar zee vertrokken. ANTI-REV. JONGEREN. Voor bovengenoemde studieclub zal 31 Juni in gebouw Irene de heer Ten Napel een re feraat houden: Over den economischen toe stand in Nederland. GESLAAGD. Aan de Universiteit te Utrecht is voor het theoretisch tandheelkundig examen (le ge deelte) geslaagd mej. B. Milatz. PERSONALIA. Voor het diploma Tesselschade is geslaagd mej. Martha Dalhuyzen alhier. Tat&Uatvdd- U. cU Lcww Tuththu &&tc. V4- (Adv. Ingez. MecL) Concourstriomfen, Overweldigend succes van „Looft den Heer". De Chr. Muziekvereeniging „Juliana" nam deel aan het concours te Alkmaar, gehouden op den 2den Pinksterdag. Juliana wist daar onder leiding van haar directeur, den heer P. D. Klut beslag te leggen op den 2den prijs met 51 punten in de 3e afdeeling fanfare. De jury bestond uit de heeren'Piet Swager, Jac. Ter Hall en Nico Gerharz. Het meisjeskoor van het Chr. Gem. koor Excelsior nam deel aan het concours van Enka te Ede. De jury kende het koor een len prijs met 309.5 p. toe in de 2e afdeeling Vrouwen koren. Deze jury bestond uit de hoeren Wil lem Landré, Jos. Vranken Sr. en J. van Zut- phen. Er zongen op dit concours 24 koren en het typische was wel. dat er slechts 12 een len prijs wisten te behalen. In dit licht bezien is datgene wat door di recteur Jan Beider en zijn dames bereikt is niet onbevredigend. IJmuidens eerste onder de zangkoren, het Chr. gemengd koor „Looft den Heer" direc teur Stephen Jansen, trok ter concourse in Almelo en. zong daar in de hoogste superieure afdeeling. Het verplichte koorwerk was „Zonnegang" van Olman, het vrije „Koren" van Alphons Vranken. De jury werd gevormd door de heeren Fred. Roeske. Alphons Vranken en Isr. J. Olman. Looft den Heers optreden werd een enorm succes. Met 387 punten, dit is 47 punten bo ven een andere concurrent, legde het beslag op den eersten prijs, een grooten zilveren lauwerkrans. Tevens won het den zilveren beker voor het hoogst aantal punten over het geheele concours. Verder behaalde het koor vier medailles, n.l. voor de beste uitspraak, voor de beste opvatting van het verplichte nummer, voor den mooisten samenzang en voor de verst ko mende vereeniging. De jury heeft het IJmuidensche koor nog apai*t mondeling gehuldigd voor de buiten gewone prestatie. BESOMMINGEN. Trawlers: Maria R. Ommering IJm. 7 450 manden f 1950. Gerberdina Johanna- IJm. 38 565 manden f 2960. Caroline IJm. 26 850 manden f 3570. Poolzee IJm. 77 250 manden f 1480 Dirkje RO. 53 440 manden f 1760 Protinus IJm. 85 370 manden f 1870. Loggers: K.W. 3 f 770, KW. 86 f 840, KW. 58 f 660, KW. 105 f 610. Besommingen van 23 loggers nog niet be kend. MARKTPRIJZEN. Tarbot per kilo f 0.70f 0.64. Griet per kilo f 24f 9 Tongen per kilo f 0.05f 0.28 Middelschol per 50 kilo f 25 Zetschol per 50 kilo f 19f 16.50 Kleine schol per 50 kilo f 19f 5.40 Schar per 50 kilo f 7f 4.50 Tongschar per 50 kilo f 21f 17.50 Vleet per stuk f 2.75f 2 Kleine poon per 50 kilo f 3f 1.50 Gr. schelvisch per 50 kilo f 18f 17. Middelschelvisch per 50 kilo f 16f 9 KI. middelschelvisch p. 50 kilo f 13f 5.60 Kleine schelvisch per 50 kilo f 750f 1.80' Kabeljauw per 125 kilo f 52.50f 29. Groote gullen per 50 kilo f 15f 10. Kleine gullen per 50 kilo f 13f 4.50 Wijting per 50 kilo f 4.90—f 3.50 Makreel per 50 kilo f 8.50f 3 Heilbot per kilo f 0.85—f 0.76. Leng per stuk f 1.20f0.58. Koolvisch per stuk f 1.60f 0.53. VERWACHTE VISCHAANVOER. Thuisstoomende voor de Woensdagmarkt Claesje R.O. 46 vangst 75 manden schelvisch, 240 manden braadschelvisch, 50 manden ma kreel, 40 manden schol, 15 manden radio, 30 manden varia, 20 manden gul, totaa 1 470 manden, benevens 175 stuks stijve kabel jauw. Christine IJm. 2 vangst 60 manden schel visch, 150 manden braadschelvisch, 100 manden radio. 60 manden makreel. 20 man den varia, totaal 430 manden, benevens 40 stuks stijve kabeljauw. Henriëtte Jacob IJm. 190, vangst 55 manden den schelvisch, 140 manden braadschelvisch. 60 manden radio. 80 manden makreel. 40 manden gul en kabeljauw, 20 manden plat- visch, 10 manden varia, totaal 405 manden benevens 50 stuks stijve kabeljauw. TERAARDEBESTELLING W. VAN VEEN. Zaterdagmiddag had op de bijzondere be graafplaats alhier de teraardebestelling plaats van den heer W. van Veen, die de vorige week op zoo tragische wijze om het leven is ge komen. De plechtigheid werd door vele vrien den van den overledene bijgewoond. Nadat ds. R. J. v. d. Meulen een troostwoord had gespro ken. sprak de heer C. Dijkhuizen een woord namens den Christelijken Metaalbewerkers- bond, afd. IJmuiden, waarvan de overledene vele jaren een actief lid was. Een schoonzoon dankte de aanwezigen voor de belangstelling. COLLECTE VACANTIE-KINDERFEEST. De opbrengst van den Zaterdag jl. ge houden collecte van het Vacantie-kinderfeest bedroeg f 250. Dank zij deze mooie opbrengst kunnen deze zomer 200 kinderen aan het vacantie- kinderfeest deelnemen. WIJK AAN ZEE HET WEER EN 'T BEZOEK TIJDENS DE PINKSTERDAGEN. Opnieuw heeft zich 't. weer de meest onbe rekenbare factor voor de badplaats getoond De vooruitzichten tijdens de laatste dagen dei- vorige week en speciaal de stormachtige Za terdag gaven weinig hoopvolle verwachtingen Niettemin was het Zondag goed weer voor de badplaats en zij, die dezen dag voor strandbe- zoek gebruikt hebben, zullen zich daarover ze ker niet beklaagd hebben. Aan 't strand en in het dorp was 'n gezellige drukte. Zij, die oudergewoonte en dat bleken er nog velen te zijn, den tweeden feestdag kozen voor badplaatsbezoek, hebben helaas de jammer lijke speling der natuur ondervonden. Het zon nige weer, dat in de vroege ochtenduren nog beloften inhield voor 'n mooien dag heeft he laas deerlijk teleurgesteld en 't was 'n treurige aanblik welk de stoet van huiswaartskeeren- den-tusschen-buien-door aanbood. Met korte perioden van droogte heeft 't den geheeien dag hard geregend en flink geonweerd, waar bij de dakspits van de villa „La Viola" door den bliksem werd afgeslagen, zonder inwendige schade te veroorzaken. VELSEN DE LOONSVERLAGING AAN DE PAPIERFABRIEK. De loonsverlaging van 5 pet. voor de arbei ders, werkzaam in Van Gelder's papierfabrie ken te Velsen, Wormer. Apeldoorn en Renkum gaat in werking op Woensdag 19 Juni a.s. De toeslag voor de continuarbeiders welke heden nog f 1 per week bedroeg, is nu terug ge bracht op f 0,80 per week. Naar de hoofddirectie aan de hoofdbesturen heeft medegedeeld, zal deze regeling gelden tot einde Maart 1936. HET NOODWEER. Het noodweer heeft gisteren ook in Velsen Noord een overstrooming veroorzaakt. Door dat de rioleering in de Wijk aan Zeeërstraat nog niet geheel hersteld was kon het hemel water geen voldoenden uitweg vinden,waardoor de Watervlietstraat bijna geheel onder water geraakte. De brandweer is eenige uren bezig geweest om het overtollige water te loozen. De overstroomingen in IJmuiden waren op sommige plaatsen zeer ernstig, zoowel bij de tunnels in de Brinostraat. de Willebrordstraat en de Wijk aan Zeeëerweg. SANTPOORT HET NATUURBAD. Het natuurbad mocht zich beide Pinkster dagen in een zeer druk bezoek verheugen. Hoewel het weer den tweeden dag niet mede werkte, was het mogelijk nog drukker dan den len Pinksterdag. Zelfs op tal van Am sterdamsche families bleek ons natuurbad aantrekkingskracht te hebben uitgeoefend. HILLECOM De malversaties bij den dienst der steunverleening. In "verband met de malversaties 'bij den dienst der steunverleening te Hillegom hebben B. W. op gestelde vragen geantwoord, dat door valsche handtëekéningen bedragen zijn toegeëigend, echter tot een betrekkelijk ge ring bedrag. Wanneer mocht blijken, dat ook door eventueele verkeerde toepassing van voorschriften ernstiger benadeeling heeft plaats gehad, is deze schade niet ten 1'aAte van de gemeente, maar van het Rijk. In hoe verre de gemeente gebonden zal zijn, deze be dragen aan het Rijk te vergóeden, kan eerst later worden uitgemaakt. Verschil van inter pretatie is. mogelijk. Steuntrekkenden zijn niet benadeeld, mis schien door fouten eerder bevoordeeld. De belastingbetalers worden niet de dupe. De betrokken ambtenaar is geschorst en uit de verzekerde bewaring ontslagen. HAARLEMMERMEER INBRAAK. De landbouwer W„ wonende nabij Benne- broek, ontdekte dat inbrekers zich toegang hadden verschaft tot dé schuur. Zij hebben twee damesrijwielen en vier konijnen mee genomen. DE BESTUURDER WAS IN SLAAP GERAAKT. Maandagmorgen reed op den Slot-erweg een uit Brussel komende luxe auto tegen een zes tal boomen op. De wagen werd nagenoeg ge heel vernield. Bij onderzoek bleek de bestuur der in slaap geraakt te zijn en daardoor de macht over het stuur verloren te hebben. Hij had nagenoeg geen letsel bekomen. DOODELIJKE VAL. Zondagmorgen omstreeks half tien had op den Schipholdijk een wielrijder het ongeluk met z'n fiets onderstboven te slaan. Hij bleef bewusteloos liggen. Direct werd de hulp in geroepen van Dr. N. uit Hoofddorp, die echter slechts den 'dood kon constateeren. Het lijk werd overgebracht naar de algemeene be graafplaats te Hoofddo:-p. De politie heeft geen papieren op hem gevonden, zoodat het nog niet bekend is, wie de ongelukkige is. Vermoe delijk is hij uit Amsterdam afkomstig. ERNSTIGE BOTSING. Zondagavond te ongeveer half 8 had op het kruispunt van den Kruisweg en den Sloterweg een botsing plaats tusschen een bestelauto en een motorrijwiel, op de duo waarvan een dame was gezeten, doordat de bestelauto naar links moest uitwijken (nadat de bestuurder signa len gegeven had voor een groep menschen. Beide motorrijders werden van den motor ge slingerd en bleven op den weg liggen Dr. N. uit Hoofddorp was spoedig ter plaat se om hulp te verleenen en achtte over brenging van beiden naar een ziekenhuis noodzakelijk hetgeen per auto geschiedde naar het St. Elisabeths Gasthuis te Haarlem. De motorrijder, de heer D. uit Haarlem, bleek o.a. een beenbreuk en z'n echtgenoote ver moedelijk een bekkenfracteur te hebben. Het motorrijwiel, dat vrijwel geheel werd vernield, werd evenals de beschadigde auto in beslag genomen door de politie, die een onderzoek instelt. CONCOURS Op het muziekconcours te Zaandam heeft „Wilhelmina" uit Haarlemmermeer in de le afdeeling fanfare den derden prijs behaald met 273 punten. ZANDVOORT Herziening salarissen en loonen. Op aandrang van den minister. Ged. Staten hebben aan het gemeentebe stuur medegedeeld, dat de Minister van Binnenlandsche Zaken de herziening wenscht van de salarissen- en loonregelingen, aange zien de geldende loonen der werklieden, ook voor nieuw aan te stellen personeel, in 't algemeen niet onbelangrijk uitgaan boven het gemiddelde plaatselijke loonpeil. Van de ambtenaren zal slechts het salaris van den nieuw benoemde hoofdcommies ter secretarie moeten worden herzien en terug gebracht worden van f 4300 tot f 4000. Verder komt voornamelijk het personeel der gemeente-bedrijven voor verlaging in aan merking, <jaar volgens den Minister het loon peil van deze categorie thans vrij ver ligt boven het loonpeil in de omliggende gemeen ten. Voor velen beteekent dit loonverlaging van f 4 tot f 6 per week. BLOEMPJESDAG. De collecte die 2en Pinksterdag door O. H. werd gehouden ten bate van de kas der T. B. C-afdeeling bracht ondanks het on gunstige weer nog 226.90 op. Mej. Paapde Roode had het hoogste bedrag n.l. f 34.80 in haar bus. Daarna volgde mej. N. de Vries met f 34.67 STOOTBLOK ONTZET. Toen Zondagmiddag een achteruitrijdende lange personentrein te dicht voor het stoot- blok stopte, werd door de veering van de buf fers de laatste bagagewagen tegen het stoot- blok gedrukt waardoor dit geheel werd ont zet. De bagagewagen kwam met de achterste wielen naast de rails te staan. Het gelukte evenwel spoedig deze weer op de rails te krij gen zoodat de dienst niet werd gestoord. VERDUISTERING Een hotelhouder alhier deed aangifte van verduistering van een bedrag van f 50 door een kellner. In verband hiermede werd door de politie te Amsterdam aangehouden en naar Zandvoort overgebracht de 23-jarige A. Sch. te Amsterdam. De dader, die bekende, bleek van het ver duisterde bedrag nog slechts f 8,66 over te hebben. AANRIJDING. Zaterdag had in de Haltestraat een aanrij ding plaats tusschen den 30-jarigen wielrij der T. K. uit de Pakveldstraat en een vracht auto van de firma B. alhier. De heer T. K. be kwam een ernstige hoofdwonde en zijn rijwiel werd totaal vernield. is een der belangrijkste vereisten van een genees middel. Het Aspirin-tablef wordt, in water uiteenge vallen, direct door de maag gespoeld en begint in de darm eerst te werken. Van daar, dat het zo bijzonder goed te verdragen is zon der de maag te schaden en oorsuizingen tc veroor zaken. Het product van vertrouwen. (Adv. Ingez. MecL) SCHEEPVAARTBERICHTEN HOLLAND—AMERIKA LIJN. Drechtdijk Rotterdam n. Vancouver 6 van Cristobal. Burgersdijk, Rotterdam n. New Orleans 5 van Hampton Rds. Nebraska Rotterdam n. Vancouver 6 2 n.m. 101 mijl ZW. van Land's End. Beemsterdijk New York n. Rotterdam 7 12.31 n.m. 750 mijl W.Z.W. van Bishops. Dinteldijk Vancouver n. Rotterdam 7 te Los Angeles. Delftdijk Rotterdam n Vancouver 7 te Wil lemstad Lochgoil Vancouver n. Rotterdam 8 te Liverpool. Breedijk 8 van Rotterdam n Philadelphia. KON. HOLL LLOYD. Amstelland thuisreis 7 2 n.m. v. Santos. Montferland thuisreis 7 van Las Palmas. Eemland (uitreis) 7 (11.21 v.m.) 100 mijl O.Z.O. van Land's End. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Marnix van St. Aldegonde uitreis 6 van Colombo. Chr. Huygens thuisreis 7 van Singapore. Enggano thuisreis 8 van Sabang. Poelau Tello thuisreis 7 van Port Said. Poelau Bras (uitreis) 7 van Genua. Tarakan 8 van Batavia te Amsterdam. Johan van Oldenbarneveld thuisreis pass. 7 Gibraltar 11 verwacht. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Jagersfontein 8 van Hamburg te Amster dam. Randfontein thuisreis 8 van Duink. via Antwerpen. HOLLAND—BRITSOH-INDIë LIJN. Streefkerk thuisreis 7 van Perim. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Amstelkerk uitreis 7 van Las Palmas A/TofjsVei'k uitreis 7 van Monrovia.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 7