Hei 3etou$eijksie 52e Jaargang No. 15941 Verschijnt dagelijks. Behalve op Zon- en Feestdagen Vrijdag 14 Juni 1935 HAARLEM S DAGBLAD Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM. UITGAVE LOURENS COSTER MAATSCHAPPIJ VOOR COURANT-UITGAVEN EN ALGEMEENE DRUKKERIJ N.V. Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM. ABONNEMENTEN: per week ƒ0.25, per maand ƒ1.10, per 3 maanden ƒ3.25, franco per post ƒ3.55, losse nrs. ƒ0.06. Geïllustreerd Zondagsblad: per week 0.05, p. maand 0.22, p. 3 mnd. 0.65, franco p. post 0.72^. Bureaux: Groote Houtstraat 93 Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 12 Telefoon Nos-: Directie 13082 Hoofdredactie 15054 Redactie 10600 Drukkerij: 10122, 12713 Administratie: 10724, 14825 Postgiro 38810 Bijkantoor: Soendaplein 37, Haarlem-Noord, Telefoon 12230. ADVERTENTlëN 1—5 regels f 1.75, elke regel meer f 0.35. Reclames ƒ0.60 per regel. Tarieven regelabonnementen op aanvraag. Vraag en aanbod 14 regels 0.60. elke regel meer ƒ0.15. Onze Groentjes zie hoofd rubriek. Gratis Ongevallenverzekering voor betalende abonnés. Levenslange ongeschiktheid 600.-, Overlijden 600.-, Verlies van Hand, Voet of Oog ƒ400.-, Duim ƒ250.-, Wijsvinger Idem voor Abonnés op het Geïllustreerd Zondagsblad: Levenslange ongeschiktheid ƒ2000.-, Overlijden ƒ600.-, Verlies van Hand, Voet of Oog ƒ400.-, Verlies Duim ƒ75.-, Alles indien het gevolg van een ongeval en volgens gratis ten kantore van dit blad verkrijgbare voorwaarden. 150.-, Elke andere vinger 50.-, Arm- of Beenbreuk 30.— Verlies Wijsvinger 75.-, Verlies andere vinger 30.-. DIT NUMMER BESTAAT UIT VEERTIEN BLADZIJDEN. De krankzinnigenverpleging. Kosten voor de Gemeenten worden verlaagd. Bij besluit van 7 Juli 1932 is door de Prov. Staten van Noord-Holland bepaald, dat aan de gemeenten in de provincie Noord-Holland een bijdrage uit de provinciale kas zal worden verleend, ter tegemoetkoming in de kosten van verplegir.\ van armlastige krankzinnigen, tot het bedrag, waarmede die verpleegkosten, met inbegrip van het kleedgeld, de som van 800 per jaar overtreffen. Intusschen zijn, deels door de vermindering van de kosten van voeding, kleeding, onder houd van gebouwen en dergelijke, de kosten der verpleging zoodanig teruggeloopen, dat Ged. Staten den tijd gekomen achten voor een nadere herziening van het bedrag van het gemeentelijk aandeel in den verpleegprijs, op dat de voordeelen, uit de daling van de ver pleegkosten voortspruitende, ook aan de ge meenten ten goede zullen komen. Ged. Staten stellen voor het gemeentelijk aandeel in de verpleegkosten van 800 tot 750 te verlagen. Ged. Staten achten het intusschen geens zins uitgesloten, dat, wanneer de bezuinigings maatregelen, welke, mede op aandrang van de regeering, ten aanzien van de onderschei dene inrichtingen werden getroffen, volledig zullen zijn doorgewerkt, een verdere verlaging van het gemeentelijk aandeel mogelijk zal blijken. Aangezien bepaling van het gemeentelijk aandeel in de verpleegkosten op f 750 in plaats van op 800 voor de provinciale finan ciën volgens globale raming een verschil zal maken van ruim 180.000 's jaars, komt het Ged. Staten niet juist voor, thans nog voor het jaar 1935 dezen last, waarop niet is ge rekend, op de provinciale kas te leggen. Zij stellen den Prov. Staten daarom voor, de ver laging te doen ingaan op 1 Januari 1936. De gevolgen voor Haarlem. De gemeente Haarlem moet zorgen voor de verpleging van ruim 300 krankzinnigen. Het voorstel van Ged. Staten beteekent dus voor het volgend jaar voor Haarlem een ver minderde uitgave van ongeveer 15.000. Ergerlijke concurrentïe- practïjken. Terreurdaden van verzekeringsinspecteur. De Rotterdamsche rechtbank heeft gisteren behandeld een aantal zaken die betrekking- hadden op de ergerlijke concurrentiepractij- ken die de assuradeur M. B. in het vorig jaar ten uitvoer heeft gebracht. Deze B. was daarbij feitelijk het werktuig in handen van den inspecteur van de Olveh zekeren S., die zijn organisatie had gebouwd op de medewerking van zeer inferieure men- schen en die, toen zijn superieuren daarvan op de hoogte kwamen, niet geaarzeld heeft om tot de ergste middelen over te gaan ten einde ontdekking te voorkomen. De rechtbank behandelde eerst de zaak van den 22-jarigen schoenmaker J. de R., die op 1 October te Den Haag den hoofdinspecteur van de Onderlinge Verzekering van Eigen Hulp (Olveh) opzettelijk een hoeveelheid pe per in het gelaat had gegooid met de bedoe ling hem zwaar lichamelijk letsel toe te brengen. Het O. M. eischte tegen de R. 6 maanden ge vangenisstraf. Vervolgens heeft terecht gestaan de 23- Jarige kolenwerker R. v. d. K., wien ten laste was gelegd dat hij den verzekeringsagent B. Korpershoek op den Vlaardingerdijk heeft mishandeld: 2e. dat hij in den zomer van 1934 de buitendeur en den gevel van een pand in 't Zwaanshals met teer heeft besmeerd en 3e. dat hij medeplichtig is geweest aan den peper aanslag op den hoofdinspecteur van den Bosch. Tegen dezen verd. eischte het O.M. drie ja ren gevangenisstraf. Eenzelfde straf werd ge- eischt tegen den 40-jarigen assuradeur M. B.. die de verschillende feiten zou hebben uitge lokt. PrinsesJuliana te Leeuwarden Donderdagmiddag om vijf uur precies is Prinses Juliana te Leeuwarden gearriveerd. Op het bordes van het Paleis werd H.K.H. begroet door den Commissaris der Koningin en diens echtgenoote. Mr. P. A. V. Baron van Harinxma thee Slooten. De prinses was geheel in het grijs gekleed en was vergezeld van freu le de Brauw. Direct na aankomst werd de Koninklijke Standaard op het Paleis gehe- schen. Toen de duizendkoppige menigte het Wilhelmus inzette, verscheen de Prinses voor een der ramen en wuifde de aanwezigen vriendelijk toe. waarna zij zich terugtrok. Daar het gejuich echter niet ophield, ver scheen de Prinses andermaal voor een dei- ramen om nogmaals de samengestroomde me nigte te groeten. Autorit door de provincie Hedenochtend om elf uur reed de Prinses uit voor een toer door het Oostelijk gedeelte van de provincie Friesland, vergezeld van den Commissaris der Koningin. Zaterdagmorgen vertrekt de Prinses 7ia den Afsluitdiik naar de hoofdstad. Het kano-ongeluk op het N. B. Spaarne. Lijk van H. Keijzer gevonden. Donderdagavond half acht hebben vis- schers in het Noorder Buitenspaarne, in de nabijheid van Spaarndam het lijk van een manspersoon opgehaald, dat later bleek te zijn van den 23-jarigen heer H. Keijzer. Hodsonstraat 21, die Zaterdagavond bij het kano-ongeluk om het leven is gekomen. Het lijk is naar het Sint Elisabeths Gasthuis overgebracht. Die remmen werkten heelemaal niet! en toch met 2000 K.G. over den weg! Donderdagmiddag is door de motorbrigade van de Haarlemsche politie proces-verbaal opgemaakt tegen een expediteur uit Zaan dijk, die over den Wagenweg alhier reed met een vrachtauto, waarvanbeide rem men buiten werking waren! In de stuurin richting zat een speling van tachtig graden en de fuseepennen waren gebroken. En toch werd met dezen gammeler, wagen en lading van 2000 K.G. vervoerd! Natuurlijk moest het ding voor reparatie naar een garage. Uit de Bouwvakken. Maatregelen om het Landelijk Collectief Arbeidscontract na te komen. Het bestuur van den Alg. Ned. Bouwvak arbeidersbond, afd. Haarlem, deelt ons mede: De werknemers-organisaties in het bouw bedrijf, in gecombineerde besturenvergade- ring bijeen, beraamde middelen om te komen tot betere doorvoering van het Lan delijk Collectief Contract, en het tegengaan der beunhazerij en duizendpot-erij in het be drijf. Verschillende maatregelen werden be raamd om te komen tot deze betere toe standen. In principe is besloten op korten termijn een openbare vergadering te houden voor alle Bouwarbeiders, georganiseerd en ongeorgani seerd, waar de houding der organisaties zal worden besproken en maatregelen vast ge steld om te komen tot betere toestanden. De vakcentrales zullen worden verzocht zich tot het gemeentebestuur van Haarlem te wenden met het verzoek het daarheen te leiden dat alvorens bouwvergunningen zul len worden verleend, de zekerheid bestaat de L.C.C. zal worden nagekomen. Een kantoorgebouw voor de Ned. Reisvereeniging. Ontwerp van een Haarlemse!» architect. Naar wij vernemen zal aan het eind van deze maand onder daartoe uitgenoodigden worden aanbesteed het bouwen van een nieuw kantoorgebouw voor de Ned. Reisvereeniging aan de Zeestraat, hoek Laan van Meerdervoort te 's-Gravenhage. Het ontworpen plan is van den Haaiiem- schen architect Bert Schultheiss en wordt onder zijn toezicht uitgevoerd. EXCURSIE NAAR ELSWOUT Lidmaten en vrienden van de Waalsche Kerk zullen Zondag 16 Juni a.s hun jaar lij ksche excursie maken naar Elswout te Over- veen Er zal een godsdienstoefening worden gehouden in de open lucht, onder leiding van Ds. F. Ch. Krafft; verder wordt een wande ling op het buiten gemaakt en een pick-nick gehouden. INBREKER AANGEHOUDEN. Donderdagavond elf uur hebben twee poli- tie-agenten aangehouden een 20-jarigen schippersknecht uit Rotterdam, die zich op verdachte wijze ophield in de Van Nesstraat. Uit een onderzoek bleek, dat hij in het bezit was van vijftien pakjes sigaretten. Bij een verhoor bekende hij te hebben ingebroken in de vervei-schingstent op het E.D.O.-terrein. Hij verklaarde op dit veld een bandenlichter en een steekbeitel te hebben gevonden, waar mee hij de tent had opengebroken. Hij had naar geld gezocht, maar toer. hij dit niet kon vinden, nam hij genoegen met de pakjes siga retten. De man werd naar het politiebureau gebracht, waar hij voor een nader onderzoek in bewaring is gesteld. DE RIJWIELDIEFSTALLEN.. In de afgeloopen week zijn hier vijf rijwie len ontvreemd. WAARSCHUWING. De Commissaris van Politie te Haarlem ver zoekt ons plaatsing van het volgende: De Commissaris van Politie van Zutfen geeft aan ieder, alvorens in relatie te treden met Hendi-ik Willem Bonnenberg, geboren te Doetinchem, 10 April 1888. zich noemende handelsreiziger, wonende te Zutfen. dringend in overweging om eerst te zijnen bureeLe in lichtingen te vragen, Ludendorffs beweging contra Rome. Heftige taal in bijeenkomst te München. MüNCHEN, 14 Juni (Reuter). In een massa vergadering gisterenavond heeft dr. Engel, de leider van de Duitsche Geloofsbeweging van Ludendorff scherpe aanvallen gedaan op de Katholieke kerk: zijn betoog werd door de aanwezige Nazi's stormachtig toegejuicht. De vergadering had een semi-officieel ken merk en beteekent een hervatten van de ver volging der Katholieken in Zuid-Duitschland. „Onze aanval is gericht op alle Katholieken, die hun trouw belijden aan de Kerk van Rome", verklaarde dr. Engel o.a., en voegde hieraan toe, „Het nieuwe Duitsche rijk wordt bedreigd door het politieke Katholicisme, dat de denkbeelden van een totalen staat en de rassentheorie, welke noodzakelijk zijn voor een zuiver en overwinnend Duitschland, niet erkent." Toen de naam van kardinaal Faulhaber werd genoemd, werden van alle kanten in de zaal kreten gehoord als „Hang hem op", en toen de spreker zinspeelde op de verschillende Katholieke leiders werd geroepen: „Stuur ze naar Rome terug". Nationaal Verbond van Gemeente-ambtenaren. 30ste algemeene vergadering in Haarlem. Heden en morgen vindt de 30-ste algemeene vergadering van het-Nationaal Verbond van Gemeente-ambtenaren in Nederland plaats in het gebouw van den Haarlemschen Kegelbond. Vanmorgen omstreeks elf uur kwamen de ruim honderd afgevaardigden bijeen in den Kegel bond, waar, bij ontstentenis van den voor zitter, den heer ir. R. G. Veenenbos die een vergadering ten stadhuize had, de vice-voor- zitter der afd. Haarlem, de heer van Abs de aanwezigen welkom heette namens de gast vrouw, de afdeeling Haarlem. Om 12 uur had de officieele ontvangst door het gemeentebestuur van Haarlem plaats ten raadhuize. Wethouder A. G. Boes sprak, bij afwe zigheid van den burgemeester wegens bui- tenlandsch verlof, de deelnemers aan de ver gadering toe. Hij heette hen welkom in Haarlem en in het bijzonder in de vermaar de stadhuishal. De gemeente-ambtenaren, die in nauwe aanraking komen met het werk van de bestuurders van de gemeente en van nabij de moeilijkheden en zorgen van hen kennen en dikwijls deelen, weten dat het bestuur van de gemeente rust op de toewij ding en arbeidskracht der ambtenaren. En een woord van dank aan de ambtenaren is hier op zijn plaats, zei de heer Boes. Het Verbond heeft in de 30 jaren van zijn be staan belangrijk werk verricht, niet alleen voor de materieele zorgen van de leden, maar ook voor de ideeele die niet vergeten werden. Men lette op het sanatoriumfonds en het steunfonds. Steeds is gestreefd naar samenwerking met de gemeentebesturen en steeds is gezocht naar bevredigende oplos singen en overeenkomsten. Spr. wenschte het Verbond een vruchtbare 30ste vergade ring toe en hoopte, dat het werk, zooals het tot nog toe gedaan is, z-al worden voortgezet. Met een specialen wenseh aan het adres van de thans 25-jarige afdeeling Haarlem ein digde spr. De heer A. Kooiman, voorzitter van het Na tionaal verbond, dankte namens de congres sisten voor de ontvangst. Hij memoreerde de wijze, waarop in de goede tijden, toen het de gemeente Haarlem financieel goed ging. het gemeentebestuur de ambtenaren tegemoet trad. waarvoor groote waardeering gekoesterd wordt. Maar ook in minder gunstige tijden bleef het gemeentebestuur dat doen. Met een kort woord over de samenwerking sloot spr. zijn dankwoord. Ir. R. G. Veenenbos, voorzitter der afdeeling Haarlem, uitte zijn erkentelijkheid voor de wenschen van het gemeentebestuur aan de afdeeling. Deze heeft 25 jaar op de bres ge staan en heeft in dien tijd veel bereikt, dank zij de medewerking van het gemeentebestuur. Hij sprak de hoop uit. dat de samenwerking tusschen gemeente en afdeeling nog lang moge blijven bestaan. In de oude raadszaal werden hierop verver- schingen gebruikt. Des middags om 2 uur zou de eigenlijke ver gadering een aanvang nemen. Zomerpostzegels komen Maandag. Ten bate van de orkesten en de A. V. O. Gedurende de eerstvolgende maanden zullen „Zomerpostzegels" worden uitgegeven. Het zullen postzegels zijn in den geest van de reeds zoo bekende kinder-postzegels, die telkenjare in December te verkrijgen zijn. Ook de uit gifte van deze zegels zal periodiek weerkee- ren. Door den verkoop van deze speciale postze gels, waarvoor een kleine overwaarde betaald moet worden, wordt een beroep gedaan op de gansche bevolking, teneinde door kleine of fers het noodzakelijk cultureele en sociale werk in stand te houden. Ditmaal zal de extra opbrengst der zomer postzegels ten goede komen aan een achttal in moeilijke omstandigheden verkeerende or kesten en wel die te Amsterdam 's-Gravnha- ge, Utrecht. Haarlem, Groningen, Arnhem. Maastricht en Rotterdam. De Regeering zal bepalen welk aandeel elk dezer orkesten zal ontvangen van de helft van de opbrengst. De andere helft van de opbrengst is bestemd voor de „Nederlandsche Vereeniging tot Bevorde ring van den Arbeid voor Onvolwaardige Ar beidskrachten" (A. V. O.). Zij zal het haar toekomende bedrag be stemmen voor het oprichten of verbeteren van afzonderlijke werkplaatsen voor arbeiders met geestelijke en lichamelijke gebreken. Van het door de A .V. O. te ontvangen bedrag zal weer de helft bestemd worden voor hulp in de plaat sen of streken, waar het geld is opgebracht, de andere helft wordt door liet hoofdbestuur be stemd voor algemeene doeleinden op het ge bied der werkplaatsenzorg. In het gehecle land zijn reeds een tweehonderdtal comité's opge richt, omvattende 4 a 509 gemeenten, die den verkoop van dc zegels zullen bevorderen. De heer Ir. J. A. Josephus Jitta van de Ned. Ver. „Concertgebouwvrienden" en de heer W. F. Detiger van de Vereeniging „Arbeid voor On- volwaardigen" hebben de algemeene leiding op zich genomen van den postzegelverkoop. De postzegels zullen uitgegeven worden in waarden van 1 y2 cent, 5 cent. 6 cent en 12 1/2 cent. Zij zullen verkocht worden resp. voor 3 cent, 8 cent, 10 cent en 16 cent. De zegels zul-' len voorzien zijn van de componisten Diepen- brock en Sweelinck. van den vader van het Doofstommenonderwijs in Nederland Guyot en den wereldbei-oemden oogheelkundige Don ders. Maandag a.s. zullen aan de postkantoren de zegels vaix 5 en van 6 cent verkrijgbaar zijn: de beide andere waarden volgen nog in den loop dezer maand. Hoe klein het offer is dat gevraagd wordt om het beoogde doel te bereiken, moge blijken uit het volgende: Wanneer elk Nederlander boven den leerplichtigen leeftijd maar vijf cent zou offeren aan dit goede do>l, zou een bedrag bijeenkomen van 300.060. Wie zou dit. bedrag niet over hebben voor dit goede doel! SLOT VAN HET DUITSCHE RADIOPROCES. Het D.N.B. meldt uit Berlijn: In het sinds 5 maanden loopende radio proces heeft de voorzitter, rechter Rosemann, gistermiddag o.a. de volgende vonnissen ver meld: Beklaagde Korte, directeur van de West Duitsche R.A.G., wordt vrijgesproken. Beklaag de dr. Erwin Jager, directeur van de Midden- duitsche R.A.G. te Leipzig, wordt eveneens van verdere vervolging ontslagen wegens verjaring. Dr. Hans Bredow, voormalig rijkscommissaris van de radio, is iix 4 gevallen schuldig bevon den aan financieel wanbeheer en wordt tot 6 maanden gevangenisstraf en 4 boeten van 500. 1500. 2500 en 500 mark vex'oordeeld. Beide soort straffen zijn echter door de voorloopige hech tenis geboet. Bedrijfsleider beklaagde dr. Kurt Magnus heeft financieele ontrouw gepleegd en wordt veroordeeld tot 5 maanden gevangenisstraf en tot 2 boeten van 1500 en 2500 mark, die ook door de voorloopige hechtenis geboet zijn. Beklaagde dr. Hans Flesch, de vroegere in tendant, is in 5 gevallen schuldig bevonden aan oplichting en wordt tot een jaar gevan genisstraf veroordeeld, benevens boeten van 3000, 500. 5000. 1000 en 1500 mk. De voorloopige hechtenis wordt tot elf maanden afgetrokken maar niet de boete. Beklaagde dr. Felix Kohl, voormalig direc teur van de Middenauitsche R A G., is in twee gevallen schuldig aan oplichting en krijgt 7 weken gevangenisstraf en geldboeten van in totaal 2000 mk. Deze straffen zijn ook door de voorloopige hechtenis geboet. Een groote ontploffing heeft talrijke slacht offers geëischt in een Duitsche springstof fenfabriek. pag. 4 De leider van de vroegere communistische Rijksdagfractie in Duitschland Torgler is op vrije voeten gesteld. pag. 4 Japan zendt troepentransporten naar Tientsin pag 4 Het voorloopig verslag der Tweede Kamer op het bezuinigingsontwerp is verschenen. pag. 3 Het BloemboIlensaneeringsplan-1935 is vast gesteld. pag. 2 De Deli-Batavia Rubber Mij. heeft een voor- deelig saldo. pag. 2 De hagelschade in de Haarlemmermeer blijkt zeer aanzienlijk te zijn. pag. 7 De kosten van de gemeenten voor krankzin nigenverpleging worden verlaagd. pag. I De zomerpostzegels komen Maandag. pag. 1 Zitting van de Arr. Rechtbank. pag. 6 Braddock heeft den titel van den bokskam pioen Max Baerr ge\vo»inen. pag. 11 Het internationaal concours-hippique te Am sterdam. pag. 11 ARTIKELEN, ENZ Salvador de Madariaga: Over internationale sancties. pag 4 Van ojizen Londenschen correspondent: Meer bijzonderheden over het grootste verkeers vliegtuig. pag 4 Bekende Haarlemmers: Jhr. mr. J. \V. G. Bo- reel van Hogelanden. pag. 3 De avonturen van professor Nimbus. pag. 3 Voor de Jeugd. pag. 9 en 10 Explosie eischte 52 dooden. Gevaar voor nieuwe ontploffingen geweken. BERLIJN, 14 Juni (Reuter) Het aantal slechtoffers van de ramp te Reinsdorf is thans als volgt: Gedood 52, ernstig gewond 75. licht gewond 300. Het gevaar voor nieuwe ontploffingen schijnt scijnt gekeken te zijn. hoewel t,e mid dernacht nog vlammen uit het puin opstegen. Het gebouw was de eenige fabriek voor ontplofbare stoffen, welke krachten het ver drag van Vex-sailles voor het leger was toe gestaan. Er werd voornamelijk dynamiet en kruit ge maakt. Sedert eenigen tijd werd dag en. nacht gewerkt in drie ploegen. Het aantal werklieden bedroeg 7000. maar toe de ont ploffing plaats had. bevonden er zich slechts 300 in de fabrieksgebouwen. De eerste ontploffing in dit bedrijf had plaats in 1917. de tweede in 1925, maar die van gisteren is de hevigste. Groot enthousiasme in Zuid-Amerika. Ministers der Chacnlanden krijcen een ovatie. DE OVERSTROOMINGEN IN DE VER. STATEN. Een beeld uit den omtrek van de Missouri, waar groote gebieden onder water werden gezet. BUENOS AIRES. 14 Juni (V. D.) De tot stand koming van den wapenstilstand tus schen Bolivia en Paraguay, is in geheel Zuid- Amerika met groote vreugde gevierd, doch het grootst was de geestdrift te Buenos Aires, de Argentijnsche hoofdstad, waar de bemidde laars het heugelijke resultaat hebben bereikt. Groote groepen bewogen zich overal door de versierde straten en een groote studenten- betooging met vaandels en opschriften begaf zich naar het regeeringsgebouw, waar de Ar gentijnsche President. Generaal Justo. met verschillende leden van het kabinet en de ministers van buitenlandsche zaken van Boli via en Paraguay, op het balcon verschenen. Onder reusachtige geestdrift van de menigte drukten de beide laatsten elkaar de hand en omarmden elkaar, wat schier eindelooze da verende toejuichingen uitlokte- Op de Plaze Mayo werd in aanwezigheid van de vertegenwoordigers van alle aan de vredesconferentie deelnemende Amerikaan- sche staten een groote zanguitvoering ge geven. Het officieele gedeelte der feestelijkheden werd besloten met een groot banket, aange boden aan alle afgevaardigden ter conferentie, in het regeeringspaleis. Ook buiten Argentinië is in alle hoofdsteden feest gevierd en vele Zunid-Amerikaansche parlementen zijn in feestzitting bijeengeko men. De neutrale militaire commissie tot vast stelling van de grenzen is naar het Gran Chaco-gebied vertrokken. De Braziliaansche regeering geeft wegens de tot stand koming van den wapenstilstand in de Gran Chaco bepaald dat Vrijdag in ge heel Brazilië als een nationale feestdag zal worden gevierd.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 1