II f P: DE BILT Nette Loopjongen FAMEZO H.J. van der leer P. E. WILLEMSEN, VOOR BETERE WIJNEN NORMANDIE Frans Hals Theater schildersaankomeling Juni Aanbieding Amerikaansche Huis 24 Barteljorisstraat 24 f 175 Het FAMEZO rijwiel 1935 staat AAN OE SPITS je kat et z&a aft een ïawza KAMPEERDERS en TREKKERS. SPORTHÜIS WILLEMSEN, V R IJ D A G 14 JUNI 1935 HAARDE M'S D A "G B D A 0 2 Bloembollensaneeringsplan- 1935 vastgesteld. Belangrijke verschillen met 1934. Vorming van een stichting. De minister vAn Economische Zaken heeft nadat daaromtrent algeilieele overeenstem ming was bereikt met de bloembollen kwee kers en exporteurs, die zitting hebben in het bestuur der Nederlandsche Sierteeltcentrale, de regeling vastgesteld voor het bloembollen- saneeringsplan 1935. Deze regeling wijkt belangrijk af van die van het bloembollensanee- ringsplan-1934, voornamelijk in dier voege, dat bij het nieuwe plan aan een nieuw op te richten organisatie van belanghebbenden een belangrijk deel der uitvoering zal worden toe vertrouwd, welke organisatie tot taak zal hebben een fonds te vormen, dat noodig is, om de financiering van het nieuwe plan te verzekeren. Het plan-1935 berust voorts o.a. op de na volgende grondslagen welke gedeeltelijk in algemeene maatregelen van bestuur zullen worden opgenomen en gedeeltelijk regelingen bevatten, tusschen de belanghebbenden in het vak zelf te treffen. Door „het vak" wordt een stichting of andere rechtspersoon in het leven geroepen, welke ten doel heeft als vertegenwoordiger van de belanghebbenden bij het bloembollen- bedrijf de uitvoering ter hand te nemen van den opkoop en betaling van een eventueele surplus aan bloembollen en daarvoor een fonds te vormen. In een algemeenen maatregel van bestuur worden bepalingen opgenomen, waarin o.m. voorkomt, dat door de Nederlandsche Sier teeltcentrale alleen dan aan exporteurs een exportvergunning zal worden uitgereikt, in dien zij bij de aanvrage tot export overleg gen: a. een bewijs, dat zij aan de bedoelde nieuwe stichting hebben betaald of ten genoege van deze stichting zekerheid hebben gesteld voor een bedrag, vormende een bepaald percen tage van de exportnota's herrekend tegen de~wettelijk voorgeschreven minimum export prijzen. b. een bewijs, dat zij aan den kweeker van wien zij de partij kochten, hebben be taald een door den minister voor ieder soort enz. te bepalen minimumprijs, echter alleen voor die bloembollen, welke aan exportkwa liteiten voldoen. Ter toelichting wordt er de aandacht op gevestigd, dat de betaling of zekerheids stelling zal berusten geheel op een vrijwillig te treffen overeenkomst tusschen de nieuwe organisatie en de exporteurs. De overeenkomst valt dus niet op eeniger- lei grond onder de Landbouw-Crisiswet 1933 of het Crisls-Heffingsbesluit 1933. Aan de Nederlandsche Sierteeltcentrale behoeft slechts het bewijs te worden overgelegd, dat aan de vrijwillig gesloten overeenkomst is voldaan. De vraag, of de zekerlieidsstellin" wel voldoende is. staat eveneens buiten de' bemoeienis van den minister, aangezien, in dien later mocht blijken, dat het gevormde fonds niet groot genoeg is, het Landbouw- Crisisfonds niet zal suppleeren. Op denzelfden grond heeft de minister zich ook niet verzet tegen het percentage dat betaald zal moeten worden en dat door het vak begroot is op 10 pet. Ook hiervoor geldt, dat als later mocht blijken, dat het fonds niet groot genoeg is en het percen tage te laag was gesteld, het Landbouw- Crisisfonds evenmin te hulp zal komen. De minimumprijzen in het binnenland zul len gehandhaafd blijven, echter alleen voor die bloembollen, welke aan exportkwaliteit voldoen. De bestaande prijzen zullen hier en daar een verhooging of verlaging ondergaan in verband met de ervaringen van het vorige jaar en de te verwachten marktpositie. Hyacinthen per 100: 19 c.M. en op f 6: 18—19 c.M. f 5: 17—18 c.M. f 4.25; 16—17 cM. f 3.50; 15—16 c.M. f 3; 1415 C.M. f 2.50; 13—14 c.M. f 2. Vroege tulpen, zift 12 en op f 1.50; zift 11—12 f 1.30; zift 10—11 f 1. Darwin en alle andere late tulpen: zift 12 en op f 1.20: zift 11—12 f 1; zift 10—11 f 0.75. Narcissen: voor grove soorten f 0.11 per K.G.; voor fijne soorten f 0.13 per K.G. 3o. Teneinde de exporteurs in staat te stellen over het betalen van het hiervoren vermelde percentage aan den nieuwen rechts persoon met dezen een overeenkomst te slui ten, zal in een algemeenen maatregel van be stuur een bepaling worden opgenomen, dat alleen aan die kweekers een teeltvergunning wordt gegeven, die een overeenkomst geslo ten hebben met de exporteurs waarbij zij deze machtigen een door den onder lo. be doelden rechtspersoon, onder goedkeuring van den Minister, te bepalen percentage van de verkoopnota's van voor export bestemde bloembollen, van de nota's af te trekken. Het vak heeft gemeend, dat dit percentage 15 zou moeten zijn, waarmede de Minister bereids verklaard heeft zich te kunnen ver eenigen. 4o. Dc export- en de gewone roebelasting van de Nederlandsche Sierteeltcentrale blij ven gehandhaafd, evenals vanzelfsprekend de kweekers aansprakelijk blijven voor de thans vervallen, voor den afkoop bestemde hefl'ingsbedragen aan de Nederlandsche Sier teeltcentrale verschuldigd. 5o. Ten aanzien van de inlevering en re serveering zal het navolgende worden be paald: a. Hyacinthen: I Oogst 1935 Verplichte re serveering van 6 halve H.L. leverbaar in de maten van 15 c.M. en hooger per 100 R.R. II Plantgoed 1935 Verplichte reserveering voor eventueele inlevering van 3 halve H.L. van de maten 13 en 14 c.M. per 100 R.R. b. Tulpen: Hier zal een samenvoeging plaats hebben van de ondergroepen vroege- en late tulpen. c. Narcissen: Er zal 2 1/2 K.G. per R.R. in Augustus gereserveerd worden tot steun van den marktprijs. In September en volgende maanden zal regelmatig worden nagegaan of deze reserve geheel dan wel gedeeltelijk een definitieve inlevering zal worden. 6o. In verband met de vermoedelijk ver minderde afzetmogelijkheid zal de teeltbe perking in vergelijking met het plan 1934 verder worden voortgezet en wel: a. Hyacinthcn: de beteelbare oppervlakte zal wederom met 10 pet. worden ingekrom pen. b. Tuipen: de totaal beteelbare opper vlakte van tulpen zal wederom met 10 pet. worden ingekrompen c. Narcissen: de totaal beteelbare opper vlakte van narcissen zal niet worden inge krompen. noch uitgebreid. 7o. Uit het fonds, dat door den rechtsper soon, onder lo. bedoeld, wordt gevormd, doet deze een uitkeering voor de inlevering van het surplus tot een dusdanig percentage van den minimum prijs, als mogelijk zal zijn en ten hoogste 85 pet. voor eerste kwa liteit en 60 pet. voor tweede kwaliteit onder aftrek van de kosten van vernietiging. Mocht er een overschot zijn, dan wijst de Minister de bestemming daarvoor aan. daarbij reke ning houdende zoowel met de belangen van de kweekers, als met die der exporteurs kweekers. 8o. Terwijl de financiering van den af koop van het surplus voor wat betreft het Bloembollensaneeringsplan 1934 plaats vond in den vorm van een voorschot uit het Land bouw Crisisfonds, zal dit Fonds met de fi nanciering van den nieuwen inlevering geen bemoeienis meer hebben, maar zal deze plaats hebben uit het door het vak zelf in de nieuwe Stichting gevormde fonds. 9o. Aangezien de verschuldigde heffingen voor den afkoop van het oude surplus on voldoende binnenkomen, hebben de verte genwoordigers van het vak in de Nederland sche Sierteeltcentrale zich bereid verklaard met alle hem ten dienst staande middelen de incasseering der heffingen te zullen be vorderen en door middel van de vakpers dei- kweekers en exporteurs georganiseerden duidelijk te maken, dat op korten termijn alles moet worden aangezuiverd en dat met de meeste gestrengheid tegen die leden zal worden opgetreden, die onwillig blijken te zijn hun verplichtingen tegenover de Ne derlandsche Sierteeltcentrale na te komen. lOo. Nieuwe teelt- en exportvergunningen zullen alleen aan hen worden gegeven, die al hun verplichtingen tegenover de Neder landsche Sierteeltcentrale zijn nagekomen. In verband met de over dit plan met het vak bereikte overeenstemming heeft de Mi nister opdracht gegeven over te gaan tot de uitbetaling van de nog resteerende 49 pet. der steungelden. GEVAARLIJK SPEL MET DEN DOOD BEKOCHT. Donderdagavond is in de Brouwerstraat te Rotterdam een 5-jarig jongetje H. Poots, wo nende in deze straat op een met kolen beladen vrachtwagen, welke met twee paarden was be spannen geklommen. Het kind viel van den wa gen en kreeg een der achterwielen over het hoofd en was op slag dood. Prinses Juliana naar Dierdorf. Naar de „Neuwieder Ztg" meldt, zoo be richt men uit Dierdorf aan het „Hdbld". heeft Prinses Juliana de uitnoodiging van Erf prins Herman von Wied, om zijn jongsten zoon den 25sten Juni a.s. in de Protestantsche kerk ten doop te willen houden aanvaard. PERSONALIA. Geslaagd zijn voor het diploma coupeuse aan de Mariaschool Haarlem de dames J. van Schie, A. Kurvers, A. Schouten en voor het diploma costumière P. Plus en S. Schenxs. OOK ARRESTATIES BUITEN HET „MILIEU". De marechaussee te Veghel heeft op ver zoek van die te Oss Donderdagmiddag ge arresteerd een zekeren B„ die ervan verdacht wordt aan personen uit het Ossche milieu geld te hebben gegeven om zijn bakkerij met winkel en woonhuis in brand te steken. De aanwijzingen tegen B. zijn zeer sterk. Hij is Donderdag op transport naar Oss gesteld. H. H. V. EN DIE RAECKSE. Op Zaterdag 15 Juni organiseert de H. V. V. in samenwerking met. de schoolvereeniging ..Die Raeckse" een Eind-examinandi-fuif in Café Restaurant Groenendaal te Heemstede. Zooals gebruikelijk worden op dien avond degenen die zoo juist de H. B. S. A (Handels school met goed gevolg verlaten hebben door de gezamenlijke besturen van genoemde ver- eenigingen gecomplimenteerd, verder wordt de gunstige examenuitslag door leerlingen, oud-leerlingen en introducé's door middel van bal, cabaret enz. met grooten luister gevierd. MET EEN ELECTRISCHE DRAAD IN AAN RAKING. Op de Koninklijke Leder fabriek „Oosterwijk" te Oosterwijk had hedenmorgen de metselaar H. P. uit Tilburg bij zijn werkzaamheden op een der daken het ongeluk, in aanraking te komen met draden van het electrische net, aan de gevolgen waarvan de man kort daarop overleed. Het slachtoffer was gehuwd en vader van twee kinderen. Deli-Batavia Rubber Mij. Thans een voordeelig saldo. Het verslag luidt o.m. als volgt: De stand van den aanplant Is in het algemeen goed. Ter verkrijging van bezuiniging werd Bah Hapal als zelfstandige onderneming opge heven en aan Dolok Oeloe toegevoegd. In 1935 zal er, tengevolge van de rubber restrictie. minder product geoogst worden, waardoor wij gelegenheid zullen hebben voor onderhoud van alle aanplantingen en her ontginning van de oudste complexen. De rubberoogst bedroeg totaal 2.910.046 K.G. droge rubber <v. j. 2.174.378). Gemid deld per hectare 507 K.G (454). De oogst 1934 werd verkocht tegen dooreen pl.m. 20 3/4 cent (12.49) per 1/2 K.G. franco Bela- wan. De kostprijs bedroeg pl.m. 9.13 (9.18) cent per 1/2 K.G., incl. gewone afschrijvin gen. De koffie-aanplant op Bah Hapal is ge rooid: 407 picol werd verkocht tot gemiddeld f 14.48 (18.23) per picol. Aangezien de vaststelling der standaard producties nog niet bekend is, kunnen wij niet vermelden hoe groot het quantum in 1935 zal zijn. Voor uitvoer zou waarschijnlijk c.a. 2.100.000 K.G. worden toegewezen. Tot heden zijn van oogst 1935. incl. eenige voorverkoopen, verkocht: 1.242.500 K.G. tot gemiddeld pl.m. 21 cent per 1/2 K.G. franco Belawan. Wij kunnen thans nog niet beoordeelen in welke mate de kostprijs van ons product in 1935 door de restrictie zal beinvloed worden. Wij verwachten, dat een stijging onvermij delijk zal zijn. De netto-opbrengst van den rubberoogst bedroeg f 1.131.345 (518.079), terwijl de kos ten, zonder afschrijving op aanplant waren f 531.580 (399.362), blijft f 599.764 (f 118.716)). Netto opbrengst koffie f 4351 (43.326), oogst en afwerkingskosten zonder afschrijving op aanplant f 2957 (39 425) is f 1393 (8900), bij: verjaard dividendbewijs f 500, alzoo totaal f 601.658. In mindering hiervan komen: on kosten in Nederland f 11.817 (7776), interest f 67.080 (75.326), tantièmes f 44.811 koersverschil f 3573 (329). voordeelig saldo f 474 376 (44.516). De afschrijving op aan plant ingen bepaalden wij op f 300.000 (275.000), zoodat een saldo overblijft ad f 174.376 (v. j. nadeelig saldo f 230.483), het welk naar nieuwe rekening is overgebracht. meldt: Hoogste barometerstand 766.8 m.M. te Warschau. Laagste barometerstand 748 mM. te Blacksod. en voorspelt: zwakken tot matigen wind uit Zuidelijke richtingen. Betrokken tot zwaar of half be wolkt. Kans op regen of onweer. Later waar schijnlijk iets kouder. Uit het Buitenland Kans op regen en kouder. De depressie over de Britsche eilanden bleef vrijwel stationnair. Aan haar Zuidzijde vormde zich een nieuwe secundaire welke zich thans boven de Golf van Biscaje bevindt. Het minimum over Midden Zweden verplaatste zich verder Noordwaarts. Rond deze beide depressiekernen viel een zware tot matige regen en het is er ook thans nog regenachtig of betrokken weer. Het hooge drukgebied over Oentraal Europa verloor in beteekenis. Het weer is er nog goed. Sinds gisteren is de tem peratuur in Duitschland sterk gestegen. Ook in Frankrijk werd het wat warmer evenals in Denemarken en het noorden van ons land, Het weer blijft in onze omgeving nog zijn zelfde karakter behouden. Onder invloed van de depressie in het Westen en haar secundaire zal de bewolking nog zwaar blijven. De regen kansen zijn nog groot terwijl morgen overdag nog eenige afkoeling te wachten is. Thermometer 14 Juni: Hoogste gisteren Laagste heden nacht Hoogste heden tot 12 uur 67 F. 58 F. 65 F. Barometer Stand van heden 761 m.M. Vorige stand 762 m.M. Neiging: Achteruit. Opstave van: FA. KUIPERS EN ZN., Opticiens. Zijlstraat 97 Telefoon 12726. BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 14 Juni. Ondertrouwd 13 Juni: W. J. Hooning en M. C. Bitterberg; B. H. Gimberg en E. J. H. Mooijman; P. C. Kuiper en M. J. de Vries; H. Bender en J. H. Greebe. Getrouwd 13 Juni: G. Houbein en S. Michel; A. Zwemmer en J. M. Raijer. Bevallen 9 Juni: W. H. Hol—Hille, d.; 11 Juni: J. van Daalenvan Wijk, d.; J. van de Lint—Meijer, z.; G. Zwart—Klinker, z.; C. Slaatsde Vaan, z.; 12 Juni: A. M. Baartse- van der Meulen, cl.; W. A. L. van Woerkom— Wenzel, d.: J. B. SchooneEbli, z.; C. G. Hol lander—Briedé, d.; 10 Juni: A. M. C. Caste ren van CattenburchFunke, d. Overleden 12 Juni: C. Kalff—Draaijer, 47 j„ Verspronckweg; J. P. J. 2 dgn., z. v. J. B. Cal- velage, Kamperlaan; P. A. Monshouwer, 75 j., Regentesselaan; P. Knape, 87 j., Nagtzaam- straat. INCEZONDEN Voor den inhoud dezer rubriek stélt de Redactie zich niet verantwoordelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, icordt de kopij den inzender niet teruggegeven. Haarlemsch Vacantie- Kinderfeest. Dit feest wordt georganiseerd door den Bond van Ned. Onderwijzers, Ned. Onderwij zers-Genootschap, Ver. van Leeraren en On derwijzers in de lich. opvoeding. Dankbaar gestemd te°?nover de kinder vrienden. die zoo spon':j a aan ons eerste' verzoek om geldelijken steun hebben vol daan. richt de Commissie voor het H.V.K. zich nogmaals tot de ingezetenen en omwo ners van Haarlem. Ons doel. de zesde klassen der lagere scho len twee of drie dagen rustig te laten ge nieten van c1" heerlijke, vrije natuur, is u zeker reeds bekend. Een ochtend met den nengeur. een avond met vredige stilte, hoe nieuw zijn deze ervaringen voor onze stads jeugd. Zegt niet. dat de kinderen tegenwoor dig al zooveel genieten. Wat voor sommigen geldt, is zeker nog niet op de kinderen van toepassing en al was dit het geval, dan zal toch het schoolreisje steeds zijn eigenaardige bekoring blijven behouden. Dankbaar gestemd tegenover de spontane gevers, willen we de zooveel talrijker andere kindervrienden, die toch ook gaarne een klei ner of grooter bedrag willen afstaan, even ons gironummer in herinnering brengen. Binnenkort moet beslist worden, hoeveel klassen zullen kunnen deelnemen; wij zullen dan moeten weten, hoe lang onze polsstok is. Stort dus zoo spoedig mogelijk op de post rekening van onzen penningmeester, 259000, W. P. Nieman, Fevseusstraat 37, Haarlem. Ook is een bericht aan dit of onderstaand adres of aan mej. H. G. Fockens. Bronstee- weg 25, Heemstede voldoende. Elk bedrag wordt gaarne gehaald. Stelt niet uitl Namens de Commissie voor het H. V. K. A. L. VAN LOHUIZEN. Secretaris. Marnixstraat 23. AGENDA Heden: VRIJDAG 14 JUNI Palace: „Twee dagen in de nor." Op het tooneel: Carman, cle komische jongleur. 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: „Het geheim van Edwin Drood'. Doorloopende voorstelling. 7 tot 11.30 uur. Frans Hals Theater: „Tropenstormen". 2.30 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Winternachtsdroom" Op het tooneel: Mary Erik-Comp., rolschaat sen show. 2.30, 7 en 9.15 uur. ZATERDAG 15 JUNI Bioscoopvoorstellingen des middags en des avonds. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 113 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. N.V. CULTUUR MAATSCHAPPIJ „PANGLIPOERGALIH". In de jaarlijksche algemeene vergadering van aandeelhouders werd door de directie verslag uitgebracht over het afgeloopen boek jaar en werden de balans en winst- en verlies rekening over 1934 goedgekeurd. Dientengevolge is het dividend over 1934 bepaald op 7 pCt.. De heer E. K. Boissevain, die als commissaris aan de beurt van aftre ding was, werd als zoodanig herkozen. BENSDORP N.V. In de algemeene vergadering werden de jaarstukken over 1934 goedgekeurd en werd besloten over te gaan tot uitkeering van een dividend van 25 per pref. aandeel en 15 per restantbewijs. De heer X. Keiler, wiens mandaat als ge machtigde van de Trustee der Obligatie- leening, door de algeheele aflossing ten einde liep, werd door de Algemeene Vergadering met algemeene stemmen als Commlssavis gekozen ter voorziening in de vacature, in het college ontstaan door het overlijden van den heer Mr. K. J. Philips. PRINSES JULIANA 15 JUNI NAAR AMSTERDAM. Naar wij vernemen is Prinses Juliana voornemens de Koningin te vergezellen bij haar bezoek aan Amsterdam op Zaterdag 15 dezer voor de plechtigheid van de onthulling van het van Heutszmonument. HILLECOM „Bloembollencultuur". Heftige debatten; motie met groote meerderheid verworpen. Donderdagavond hield de afd. Hillegom der Alg. Ver. voor Bloembollencultuur een leden vergadering in hotel Sistermans. De belang stelling was enorm. Voorzitter was de heer W. Jonkheer. Een amendement Limmen werd aahgehou- den tot de behandeling van den Beschrijvings brief, die thans aan de orde werd gesteld. Het bestuurslid, de heer P. van Til, wilde mededeelen wat op de laatste bestuursverga dering werd besproken. De voorzitter liet dit niet toe. De heer W. Murk noemde het amendement Limmen een adder onder het gras. Hij eischte, dat dit behandeld werd vóór punt 4. De voor zitter zeide, dat de vergadering goedkeurde, dat dit bij punt 5 werd behandeld. De heer Murk had van een neutralen voor zitter verwacht, dat deze eerst de afgevaar digden had doen kiezen. De voorzitter stelde voor te stemmen over art. 4 van den beschrijvingsbrief: „Wenscht de Algemeene Vergadering heden (24 Juni) haar meening uit te spreken over de wenschelijkheid van het al dan niet voortzetten der saneerings- maatregelen na afloop van het plantjaar 1934—1935?" Nadat de heer Murk geprotesteerd had en den voorzitter verweet, dat deze het reglement verkrachtte, werd tot stemming overgegaan. De uitslag was: 173 voor (dat is beslissen na 15 Sept.) 89 tegen (die per 24 Juni willen beslis sen) en 14 blanco. De heer Murk herhaalde zijn protest. Hij zegt tegen den voorzitter:„U zoudt u nog be lachelijker maken door over de motie te laten stemmen, die op de vorige vergadering met groote meerderheid werd aangenomen. De rechten der trouwe leden worden verkracht. Als u deze stemming door laat gaan verlaten we de zaal." De voorzitter zeide, dat de be schrijvingsbrief vraagt, dat er gestemd wordt. Ongeveer 80 leden verlieten nu de zaal. De uitslag der stemming was, dat de motie ver worpen werd met 167 tegen 2 en 29 blanco. Deze motie luidde als volgt: „De 177ste Algemeene vergadering, gehou den op 24 Juni 1935, gehoord de besprekingen inzake saneering, bloembollenbedrijf, gelet op de uit de saneering voortvloeiende ondrage lijke lasten alsmede op de schadelijke en on- gewenschte gevolgen voor het bloembollenvak verbonden aan de voortzetting der door cle re geering getroffen maatregelen, spreekt zich uit tegen verdere overheidsbe moeiing en noodigt het Hoofdbestuur der Al gemeene Vereeniging dringend uit, onver wijld stappen te willen deon, om de saneerings maatregelen' na afloop van het seizoen (der halve op 1 December 1935) te doen eindigen." Besloten werd verder tegen het amende ment Limmen, dat door de verwerping der motie Hillegom geen zin meer heeft, te stemmen. Hierna benoeming afgevaardigden en se cundi, rondvraag en sluiting. DE BLOEMBOLLENDEURS. De beurs werd Donderdag bezocht door 79 personen: de handel was slechts matig. Door de firma Van der Linden aan de Leidsche Vaart waren ter opluistering schitterende en kele en dubbele Anemonen ingezonden. ONTGLANZEN VAN KALE GLIMMENDE COSTUUMS Men vrage inlichtingen bij onze bestellers en in onze filialen. H.H. HENGELAARS, koopt Uw benoodigdheden bij? BOTERMARKT hoek Barrevoetestraat Telef. 16043. De meer dan 25-jarige ervaring op ons gebied waar borgt U vakkundige bediening en voorlichting. Grootste keuze Concurreerende prijzen Steeds voorradig RUSTDEEG, STROOIZAND, ZEMELEN, MADEN, WORMEN en TUBE DEEG. ZIET ONZE ETALAGES Aangezien ile beschikkingen van de Arrondissements-Rechtbank te Haarlem d.d. 4 Juni 1935, hou dende homologatie der accoorden. aangeboden in de faillissementen 1. de Handelsvennootschap onder de firma „Bouwonderneming Vaientijn en Meerman", geves tigd en kantoor houdende te Haarlem; 2. J. F. G. Vaientijn, thans wo nende te Rijswijk; 3. K. P, J. Meerman, wonende te Amsterdam, in kracht van gewijsde zijn ge gaan, zijn bovengenoemde faillis sementen thans geëindigd. De curator: Mr. W. BRIëT Kruisweg 63, Haarlem W ij nh an d el W. JAGER GERLINGS SPAARNE 86 H. BROEKHUIZEN tandarts ZTJLWEG 153 AFWEZIG TOT 1 JU1/I 1033 Hét grootste schip ter wereld De aankomst ih Amerika en de aankomst te Havre. GISTEREN aangekomen en HEDEN op het doek In het ECLAIR REPORTAGE. Costuum vak Voor direct gevraagd eenige laaisters. Maison Driesse, Spaax- HUWELI3K P.G., Jongem.. 33 j„ P.G., v, pos, onbemidd., z. k.m. m. deg. meisje 28-35 j. G. gr. postuur. Br. no. 2684 bur. van dit blad agd Leeftijd 1718 jaar. Aanmelden 's avonds tusschen 67 uur Gebr. A. en J. van Opzeeiand, Gen. Cronjéstraat 16G rd. Gemeubil. te huur. f-Ieerenhuis bij Haarl.hout en tram Zandvoort-AmstêTdam, 7 kamers, bsldk., keuken, tuin 9 0 p. m. 1 Juli of later. Br. no. 2 6S8 bur. van dit blad Beschikbaar voor echtpaar zonder mooie en geriefelijke Appartementen ni. bad. Prima pension en r Mevr. BH KM FR, Wagenweg In luxe brood- en banketbakke rij wordt gevraagd een net pakmeisje Leeft. 14—16 jaar. Aanm. 56 u. Zij Isttaat 1214 Wij vragen voor direct een LIFTMEISJE Persoonlijke aanbieding. GERZOX dienstbode voor d. en n„ in kl. gez„ v. g. g. Aanb. Zijlstraat 34 zw. DIENSTBODE gevraagd per 1 Juli, zolfst. koinn. werken en koken, in kl. gezin te Haarlem. Intern. Br. no. 2687 bur. van dit blad gevr. voor torst., pl.m. 16 j., v. g. v. J, v. Göyenstraat 21, H'st. 3 duizend 11EG EN JASSEN en MANTELS met garantie, dlver.so kleuren vanaf 2.0(1 Op eigen atelier vervaard. Tel. 1343» JACK MORRIS Melkzaak te koop,omzet 800 L. p. w, ofS den prijs, omg. HaludemV Prijg bill. Zonder cont, onn. to refl. Tnl« L. Heerenvcst 46, Haarlem iano Ter overname een goede Duitsche piano, solide bouw, volle toon. Wordt franco on der garantie geleverd. Betaling eventueel in overleg. GOLDSCHMEDING in kwaliteit en prijs geheel compleet met lamp enz. DE LUXE geheel compleet, verchroomd erj verzwaard, met lamp enz f 30.50 mot drio jaar solide garantie Complete rijwielen vanaf ,19.50 U betaalt bij ons geen omzet belasting SCHAGCHJESLSTRAAT 7 en filiaal CRONJéSTRAAT hk. Schoterweg Ook dit seizoen is Uw adres weer BOTERMARKT hoek Barrevoetestr. Telef. 16043. Speciaal gesorteerd in BAGAGE- en RUG- TASSCHEN, TENTSTOKKEN, PRIMUS TOESTELLEN en alle mogelijke onderdeelen enz. enz. ZIET ONZE ETALAGE

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 2