its® na mi Het Betou$tijksie BERICHT 52e Jaargang No. 15944 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Dinsdag 18 Juni 1935 HAARLEM S DAGBLAD Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM. ABONNEMENTENper week 0.25, per maand 1.10, per 3 maanden 3.25, franco per post ƒ3.55, losse nrs. ƒ0.06. Geïllustreerd Zondagsblad: per week 0.05, p. maand 0.22, p. 3 mnd. 0.65, franco p. póst 0.72I/$. UITGAVE LOURENS COSTER MAATSCHAPPIJ VOOR COURANT-UITGAVEN EN ALGEMEENE DRUKKERIJ N.V. Bureaux: Groote Houtstraat 93 Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 12 Telefoon Nos-: Directie 13082 Hoofdredactie 15054 Redactie 10600 Drukkerij: 10122, 12713 Administratie: 10724, 14825 Postgiro 38810 Bijkantoor: Soendaplein 37, Haarlem-Noord, Telefoon 12230. Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM. ADVERTENTIëN 15 regels f 1.75, elke regel meer 0.35. Reclames ƒ0.60 per regel. Tarieven regelabonnementen op aanvraag. Vraag en aanbod 11 regels 0.60. elke regel meer 0.15. Onze Groentjes zie hoofd rubriek. Gratis Ongevallenverzekering voor betalende abonnés. Levenslange ongeschiktheid 600.-, Overlijden 600.-, Verlies van Hand, Voet of Oog ƒ400.-, Duim ƒ250.-, Wijsvinger 150.-, Elke andere vinger 50.-, Arm-of Beenbreuk 30.— Idem voor Abonnés op bet Geïllustreerd Zondagsblad: Levenslange ongeschiktheid ƒ2000.-, Overlijden ƒ600.-, Verlies van Hand, Voet of Oog 400.-, Verlies Duim 75.-, Verlies Wijsvinger ƒ75.-. Verlies andere vinger ƒ30.-. Alles indien het gevolg van een ongeval en volgens gratis ten kantore van dit blad verkrijgbare voorwaarden. DIT NUMMER BESTAAT UIT TWAALF BLADZIJDEN. HAARLEM, 18 J u: Jeugd reizen In dit nummer schrijft de heer W. Lubbe- rink met enthousiasme over „Practisch vre deswerk door Jeugdreizen" en ik raad u aan zijn beschouwing over de pas gemaakte jeugd reis in België te lezen en zijn bewondering voor de Belgische leiders Taets en v. d. Borre in u op te nemen. Wij verheugen er ons in dat kundige onderwijs-menschen in ons land een werk als dit, dat overtuiging en zelfopoffering eischt, ter hand nemen, en het is nog verheu gender als zij bij hun terugkeer uiting geven aan hun geestdrift over den arbeid der bui- tenlandsche collega's, die zij ontmoet en met wie zij samengewerkt hebben. Dien kant moet het toch steeds meer uit. Zonder eenigen twij fel ligt werk als dit op den goeden weg. En dat men de kinderen niet dwingt tot gepolitiseer dat zij niet bevatten kunnen, maar hen een prettige reis bezorgt die hun kinderlijke vol doening en plezierige herinneringen geeft, is zéker volkomen juist gezien. Als deze reis be reikt heeft dat de jonge deelnemers eraan ver der beseffen zullen dat die Belgische kinderen in den grond van de zaak net zoo zijn ais zij, net zoo voelen en denken en hopen als zij, en niet „een rare andere mensehensoorf' aan den overkant van de grens vormen, waarmee je voorzichtig moet wezen en waarover je liefst op zoo'n beetje smalenden toon moet praten, dan is er al een groot en belangrijk werk mee gedaan. Ik leid uit het artikel van den heer Lubberink af dat hij er deze gevolgen met over tuiging van verwacht. Het is trouwens geen alleenstaand geval geweest: de jeugdreizen worden voortgezet en die Belgische kinderen komen in het volgend jaar in ons land. Misschien zullen de Jeugdreizen er vanzelf toe leiden dat ook de volwassenen elkaar beter leer en kennen en v/aardeeren. Dat blijkt al uit de wijze waarop de heer Lubberink schrijft over de Belgen Taets en van den Borre. Men zou wenschen dat dit op nog veel ruimer schaal kon gebeuren. Duizenden en duizenden Nederlanders bezoeken ieder jaar het buiten land, maar slechts zeer weinigen bezoeken de buitenlanders. Wij Nederlanders spreken (in vele gevallen) hun taal, kunnen er ons al thans vrij dragelijk in uitdrukken zoodat we iets meer notie van hen krijgen dan de reizende Engelschman, Amerikaan, Italiaan enz., voor wien „het buitenland" een zekere samenstel - -ling van bergen, bosschen, meren, rivieren en steden is, met eeh aantal vreemdelingen als ■onvermijdelijke stoffage erin. Maar het beetje notie dat de vacantie-reizende Nederlander van den buitenlander krijgt heeft ook niet veel om het lijf. Ik weet wel zeker dat als zijn jongen mee geweest is met deze jeugdreis, en hem vertelt dat hij zulke goede vrienden is geworden met die Belgische jongens en dab ze eigenlijk net zoo waren als hij en dezelfde dingen leuk of vervelend vonden, de vacantie- reizende Nederlander ietwat verbaasd zal toe luisteren en het gevoel krijgendat hij iets nieuws leert. Want hij is zelf al vaak in Bel gië geweest, maar wat weet hij van de Belgen af? Zelfs als hij er zaken mee doet bovendien? Alleen dat de firma Die Die goed voor het geld en vlot in den handel is, terwijl daaren tegen de firma Zus Zoo nogal chicaneus is aangelegdDe Belgische vaders weten dat van de Nederlanders ook. Het is een bedroefd klein beetje, en het heeft wel erg weinig be- teekenis Natuurlijk zijn er verscheidene internatio nale vereenigingen hetzij op beroepsbasis, hetzij op ethischen grondslag die de toe nadering wel bevorderen. Maar hun con gressen zijn te formeel, vermijden allerlei onderwerpen vanwege de neteligheid die er ergens in zit, en geven tenslotte toch weinig persoonlijke toenadering. Het lijkt mij een urgent vraagstuk van dezen tijd, hoe men die persoonlijke toenadering tusschen volwassen menschen uit verschillen de landen meer bevorderen kan. Jeugdreizen zooals de heer Lubberink beschrijft werken er zeker sterk toe mee maar baseeren zich tenslotte toch op de jeugd, die pas over tien, twintig jaar zélf handelend kan optreden in de maatschappij. Esperanto werkt er even zeker sterk toe mee, maar kan, ondanks allen geestdrift en ijver van zijn beoefenaars, niet dan geleidelijk terrein winnen, hetgeen het gelukkig doet. Moet er niet nog meer beproefd worden? Zou het zoo gek wezen als er eens een Belgisch Comité en een Nederlandseh Comité gevormd werden, die bij wijze van proef een weder zij dsch vacantiebezoek van volwassen men schen ondernamen? Niet voor twee dagen of zoo, maar b.v. voor een week, en waarbij zij natuurlijk elkaar gastvrijheid zouden moeten verschaffen? En dan zonder vergaderingen en officiëele redevoeringen, waarin volwassenen elkaar zelden de volle waarheid vertellen maarenfin, „zoo maar" Het klinkt misschien wel raar, maar tien jaar geleden zou men zoo'n jeugdreis ook erg gek gevonden hebben. En die slaagt nu toch maar en geeft aanleiding tot een ar tikel als dat van den heer Lubberink! Mis schien zullen er vaders zijn van jongens die mee zijn geweest die tot- zichzelf zullen zeg gen: Het zou niet zoo kwaad wezen als ik ook eens de Belgen ging ontdekken (of de Franschen. of de Duitschers) nadat ik tien maal België bezocht heb R. P. Frankrijk bezorgd over de Duitsche vlooteischen. PARIJS, 18 Juni (V. D.) De Fransche regee ring, die zich ernstig bezorgd maakt over de concessies die van Engelsche zijde aan de Duitsche vlooteischen zijn gedaan, heeft gis teravond een nota naar Londen verzonden. Waarin zij de komende herziening der ver dragen, waarbij Duitsehland als zeemogend heid zal worden hersteld, afwijst. Naar verluidt zou Frankrijk zich onder deze omstandigheden zijn volle vrijheid tot uit breiding van zijn oorlogsvloot voorbehouden. Verbod van kinderarbeid. Ook geen huishoudelijk werk in loondienst door kinderen beneden 14 jaar. De hoofdinspecteur van den Arbeid in dit district deelt ons mede: Door een wijziging der Arbeidswet is kinder arbeid thans, behalve in fabrieken, werkplaat sen, winkels, enz. ook verboden voor het in loondienst verrichten van huiselijke diensten. Deze kinderen mogen dus ten behoeve van een huishouding geen boodschappen doen, nóch ai-beid verrichten als dienstbode, kindermeisje enz. Hoewel jongens beneden 14 jaar of nog leerplichtig practisch niet in aanmerking komen voor dergelijke werkzaamheden, geldt het verbod ook voor hen. Het verrichten van huiselijke werkzaamhe den ïn en ten behoeve van het gezin, waarin het kind wordt opgevoed, blijft toegestaan. Aanrijding op den Wagenweg. Auto omver geworpen. Maandagmorgen kwart voor twaalf had op den Wagenweg bij de Bosch en Vaartstraat een aanrijding plaats tusschen een zeswielige vrachtauto, beladen met 9000 K.G. hout en bestuurd door een chauffeur uit Westzaan, en een personenauto, bestuurd door een chauf feur uit Haarlem. De botsing ontstond door dat eerstgenoemde chauffeur, die van Haar lem naar Heemstede reed, geen voorrang ver leende aan de personenauto, die uit de Bosch en Vaartstraat kwam en in de richting Haar lem wilde rijden. De botsing was zóó hevig, dat de personen-auto omver werd geworpen. De vrachtauto werd zóó ernstig beschadigd, dat hij moest worden weggesleept. De per sonen-auto werd slechts licht beschadigd. Wonder genoeg werd niemand bij deze botsing- gekwetst. Tegen den Westzaanschen autobe stuurder werd proces-verbaal opgemaakt De Raadsverkiezingen. Op Zondag niet zingen bij verkjezings- fietstochten. Wij vernemen, dat de waarnemend burge meester van Haarlem, de heer W. Rooden- burg, aan het bestuur van de federatie der S.D.A.P. heeft medegedeeld, dat op Zondag bij verkiezingsfietstochten niet gezongen mag worden De bevolking van Noord- Holland. In één jaar gegroeid met 17437 personen. De bevolking in Noord-Holland groeit. Be droeg het aantal inwoners van onze provincie op 31 Dec. 1933: 1.584.467. op 31 Dec. 1934 was dit aantal gestegen tot 1.601.904, dat is een stijging met 17.437 personen. Wat de gemeenten in onze omgeving betreft mogen de volgende cijfers dienen. Van de achter den naam van de gemeente geplaatste getallen wijst het eerste den stand der bevol king op 31 Dec. 1933, het tweede dien op 31 Dec. 1934 aan. Bennebroek 2340 2529 Beverwijk 9962 10280 Bloemendaal 15511 15739 Haarlem 126740 129127 Haarlemmerliede en Spaarnwoude 3151 3167 Haarlemmermeer 28783 29618 Heemskerk 4574 4635 Heemstede 16407 17097 Velsen 43602 44329 Wijk aan Zee en Duin 8353 8720 Zandvoort 8903 9075 De schietende inbreker gegrepen. De Duitscher, die in den Haag op een politie agent heeft geschoten, is te Arnhem gearres teerd. Hij had daar ingebroken en een 17- jarigen jongen met zijn revolver bedreigd. Het vermoeden bestaat, dat de gearresteerde, die 18 jaar oud is en uit Saarhrücken afkomstig, ook schuldig is aan de te Bennebroek gepleeg de inbraken. Het ongeluk te Bergen. Een tweede slachtoffer overleden. Omtrent het ernstig ongeluk dat gisteravond in de hertenkamp te Bergen is geschied en waarbij de 13-jarige A. Klomp werd gedood vernemen wij nader dat hedenmorgen ook de 15-jarige L. Sick in het ziekenhuis is over leden. De toestand van den 16-jarigen Oudhof is naar omstandigheden vrij goed. Nachtvorst in de omgeving van Bandoeng. Lichte schade aan den oogst. BANDOENG, 18 Juni (Aneta). De onderne mingen, ten Zuiden van Bandoeng gelegen, hebben gedurende de laatste nachten een lichte .schade aan den oogst ondervonden door het optreden van lichte vorst. WANDGEDIERTE. Radicale verdelging, onder geheimhouding en schriftelijke garantie. Alleen onze twee voudige methode garandeert U afdoende verdelging. Waar anderen faalden, slaagden wij. ZUIVERONDERNEMING „RADICAA L", Gen. Cronjéstraat 135 Telefoon 11657. (Adv. Ingez. Med.) De Gemeenteraads verkiezingen. Deventer. Bij de gemeenteraadsverkiezingen, wélke Maandag te Deventer werden gehouden, wer den uitgebracht 17806 (16494) geldige stem men. De verschillende partijen behaalden het volgend aantal stemmen: AR. partij met Christ. Hist. 1834 (resp. 621 en 1120). C.P.H. 756 (897), Vrijheidsbond 2273 (2416); R.K. Staatspartij 2891 (2723). S.D.A.P. 5556 (4907). V.D. bond 1872 (2083), R.S.A.P. 2624. (1727). Het aantal gekozenen is: Anti Rev. en Christ. Hist. 2 (resp. 1 en 2). Comm. partij Holl. 1 (1), Vrijheidsbond 3 (4), R.K. Staats partij 4 (4), S.D.A.P. 8 (7), V. D. partij 3 (3): Rev. Soc. Partij 4 (3). Emmen. Uitgebracht aantal geldige stemmen 14.742 (in 1931: 13.542), waarvan op: Lib. 909 (1234). V.D. 1301 (1284). S.D.A.P. 3269 (39711. Ge meentebelang 552 (0), A.R. 2489 (2416). C.H. 2030 (2281), R.K. 1783 (1903), Kath. Dem. 465 (0), Comm. 506 (335), Rev. Soc. 771 (0), Chr. Dem. Unie 980. Een der zittende s.-d. was na 1931 tot de O.S.P., thans R.S.A.P. overgegaan. De samenstelling van den gemeenteraad is geworden: 1 Lib. (thans 2), 2 V.D. (3), 7 S.D. A.P. (8), 1 Gemeentebel. (0), 5 A.R. (5), 4 C.H. (5), 3 R.K. (4), 1 Kath. Dem., 1 Comm. (0), 1 Rev. Soc. (0), 1 Chr. Dem. Sneek. Bij de te Sneek gehouden verkiezingen voor den gemeenteraad werden uitgebracht 7356 (6899) stemmen. Van de verschillende par tijen behaalde de A.R. partij 1493 (1427) stem men, de C. H. Unie 1174 (1154), de Vrijheids bond 504 (460), de R.K. Staatspartij 946 (914), de S.D.A.P. 1693 (1952) de Vrijz. Dem. Bond 798 (824), Comm. Partij Holland 509, Christ. Dem. Unie 239. Op een zetelaantal van 15 bedroeg het aan tal gekozenen van de Anti Rev. Partij 3 (3), Christ. Hist. Unie 2 (3), Vrijheidsbond 1 (1), R.K. Staatspartij 2 (2), S.DA.P. 4 (4), Vrijz. Dem. Bond 2 (2), Comm. Partij Holl. 1 (0). Westland krijgt bijslag op de loonen. Binnenkort zullen door het departement van Sociale Zaken regelen bekend gemaakt worden voor het verleenen van bijslagen op de loonen van arbeiders in den tuinbouw in het Westland. SPOORWEGEN OVER DE SPOORHOUT- AFFAIRE De Staatsspoorweg en de N.V. Holl. IJzeren Spoorweg Mij. heeft een adres gezonden aan de leden van de Tweede Kamer om deze op heldering te geven over een aantal punten uit het rapport over de spoorhout-affaire, die, naar bet oordeel der spoorwegen een onjuis- ten indruk van de geste der spoorwegen zou den kunnen geven. De Ned. Spoorwegen hebben aldus het adres met voldoening gezien, dat geen spoorwegambtenaar zich aan eenige corrup- tieve handeling heeft schuldig gemaakt en dat alle verhalen, die daarover verspreid zijn, in het bijzonder in de kringen van den Neder- landschen houthandel, verzonnen zijn. Men heeft dus lichtvaardig den goeden naam van in ons bediijf werkzame 'personen aangetast en de terwijl men z-ich terzelfder tijd niet ont zag zelf pogingen te doen om een onzer ambte naren om te koopen. Spoedig wettelijke verzekeringsplicht? Kamercommissie dringt op scherpere verkeerscontrole aan. Verschenen is het zeer uitvoerig verslag omtrent het ongeveer een jaar geleden inge diende ontwerp voor de nieuwe motor- en rij- wielwet. Over dit ontwerp is tusschen de vaste commissie van de Tweede Kamer voor openbare werken, verkeers- en waterstaats aangelegenheden en het ministerie langdurig schriftelijk en mondeling overleg gepleegd. Dit overleg heeft geleid tot een omwerking van het oorspronkelijk ontwerp in dien zin. dat het niet meer het enge karakter van een motor- en rijwielwet heeft, doch dichter komt te staan bij het ideaal van een algemeene ver keerswet. Ook in den tekst van het ontwerp komt nu meer tot uiting, wat ook de bedoe ling van wijlen minister Kalff was, dat de wet zich niet alleen zal bepalen tot motorrijtuigen en rijwielen, doch ook tot andere rij- en voer tuigen. De onderscheiding tusschen wegen en rijwielpaden is dan ook vervallen en de titel van het ontwerp is veranderd van „Regelen in verband met het gebruik van motorrijtuigen en rijwielen nopens het verkeer op de wegen en de rijwielpaden" in „Regelen nopens het ver keer op de wegen", waardoor het algemeen karakter van het ontwerp beter tot uitdruk king wordt gebracht. Wordt het ontwerp wet, dan zal deze dan ook niet genoemd worden „Motor- en rijwielwet", doch „Wegenver keerswet". Uit het verslag blijkt, dat de regee ring invoering van den wettelijken verzekeringsplicht van bestuurders van motorrijtuigen tegen de gevolgen van wettelijke aansprakelijkheid over weegt. Overleg daarover is gaande tus schen de ministers van Waterstaat en Justitie Veiligheidsbepaling-. In het ontwerp zijn voorts enkele belang rijke wijzigingen aangebracht. Zij betreffen de bekende „veiligheidsbepaling" en de afgifte van rijbewijzen. De „veiligheidsbepaling" is nog meer uitge breid. In de thans vigeerende motor- en rij wielwet verbiedt art. 22 den bestuurder van een motorrijtuig of rijwiel? daarmede te rijden over een weg of een rijwielpad a. op zoodanige wijze, of met zoodanige snelheid, dat de vrij heid of de veiligheid van het verkeer wordt belemmerd of in gevaar gebracht; b. terwijl hij verkeert onder zoodanigen invloed van het gebruik van alcoholhoudenden drank, dat hij niet in staat moet worden geacht het motor rijtuig of rijwiel naar behooren te besturen. Het ontwerp van de nieuwe motor- en rijwiel wet gaf deze bepalingen uitgebreider in twee afzonderlijke artikelen. Het rijden onder den invloed van alcohol, waarop zware sancties gesteld worden, is be handeld in het nieuwe art. 26, de oude „vei ligheidsbepaling" was opgenomen in het nieuwe art. 25. Dit laatste voegde aan de oude redactie nog toe de woorden „of redelijker wijze is aan te nemen, dat de veiligheid op den weg in gevaar kan worden gebracht". Het is duidelijk, dat hierdoor de werkingsfeer van deze bepaling aanmerkelijk werd uitgebreid Daaraan is thans in het gewijzigde ontwerp nog een veel verder gaande uitbreiding gege ven, die het mogelijk maakt op te treden tegen het euvel der veel te zwaar of roekeloos be laden vrachtauto's. Dit is bereikt door achter de woorden „met zoodanige snelheid" in te voegen „of zoodanig beladen". Naast de snel heid of de wijze van rijden kan dus ook de be lading voortaan criterium worden om te be palen of de vrijheid van het verkeer wordt be lemmerd of de veiligheid in gevaar wordt ge bracht. De commissie achtte het voorts in hooge mate noodzakelijk bakfietsen zonder motor- aandrijving van den weg te weren. Haars in ziens moet ook op de naleving der verkeers voorschriften scherpere controle worden ge oefend. DE GROOTSTE BRUG VAN DE WERELD. In de Vereenigde Sta ten is men bezig met het bouwen van een brug tusschen San Francisco en Oakland. Deze zal 7'/s K.M. lang worden en in 1938 voltooid zijn. De Japansche actie in Noord-China. pag. 4 Verdere troepentransporten van Italië naar Afrika. pag. 4 Een Fransch vliegster vestigt een lioogtere- cord. pag. 4 Mexico's nieuwe regeering is gevormd. pag. 1 De regeering overweegt wettelijken verzeke- lingspliclit voor autobestuurders. pag. I Een ander oordeel over de Uiverramp dan dat van de Commissie-Schorer. pag. 3 De Rijksmiddelen brengen minder op. pag. 3 Duitsche reismarken worden duurder. pag. 3 Duitschers kunnen thans weer hun vacantie in ons land doorbrengen. pag. 3 Nu worden de vrouwen te Oss gearresteerd. pag. 3 Te Apeldoorn heeft een dronken man een 70- jarig grijsaard neergeschoten. pag. 3 Voor Haarlem's Politierechter. pag. 6 ARTIKELEN, ENZ. R. P.: Jeugdreizen. pag. I Van onzen Weenschen correspondent: Nazï- propaganda gaat door in Oostenrijk. pag 4 Van onzen Londenschen correspondent: En- geland's schrijvende vrouwen. pag. 4 Jhr. dr. J. C. Mollerus: Nederlandseh Indië in 1934. pag. 7 W. Lubberink: Practisch vredeswerk door jeugdreizen. pag. 11 Bekende Haarlemmers: de heer R. M. van der Hart. pag. 3 De avonturen van professor Nimbus. pag. 3 Schaakrubriek. pag. 10 Zij, die xich met ingang van 1 Juli per kwartaal abonneeren, ontvangen de in Juni nog te verschijnen nummers gratis. DE ADMINISTRATIE. Mexico's nieuwe regeering gevormd. Calles voor goed uit de politiek? MEXICO-CITY 18 Juni (Reuter). De samen stelling van het nieuwe Mexicaansche kabi net is gisteravond laat bekend gemaakt. Op de lijst komen voor: Binnenlandsche Zaken, Silvester Barba Gon zales (tot dusver minister van Arbeid). Buitenlandsche Zaken: Fernando Gonzales Roa (vroeger gezant in Washington). Financiën: Eduardo Suarez. Landbouw: Generaal Saturnino Cedillo. Economische Zaken: generaal Rafael San chez Tapia. Oorlog: generaal Ondres Figueros Onderwijs: Vazquez Vela. Verkeerswezen, generaal Mujica (tot dusver Economische Zakenh Verder hebben nog zitting in het kabinet Cosme Rinojosa als leider van het Bonds- district. alsmede G. B. Vazquez en Cabino Vazquez. De Radicale leden van het vorige kabinet zijn niet in 't nieuwe opgenomen. De vroegere minister van buitenlandsche zaken. Portes Gil heeft reeds het voorzitterschap op zich genomen van de Nationaal-revolutionaire partij. Naar het schijnt is thans rust in Mexico's politieke leven ingetreden, vooral daar gene raal Calles liet meedeelen. dat hij zich geheel uit de politiek zal terugtrekken De door den vroegeren minister van land bouw Garrido Canabal naar de hoofdstad ge voerde Radicale roodhemden. die zich aan talrijke vergrijpen hebben schuldig gemaakt, zijn weer weggeleid. MacDonald naar de Ver. Staten? Ter bevordering der samenwerking. LONDEN. 18 Juni (V. D.) Naar verluidt be staat de mogelijkheid dat. de afgetreden minis ter-president Ramsay MacDonald. thans Lord president van den Staatsraad, binnenkort een bezoek aan Washington zal brengen als am bassadeur in buitengewonen dienst, ter be vordering van een nauwere samenwerking tusschen de beide Fnvpl^eb-snrekende naties. PLANNEN VAN SENATOR LONG DOOR SENAAT VERWORPEN. WASHINGTON. 18 Juni (V.D.) Voor de eerstemaal heeft Senator Huey P. Long ziin ..Verdeel den Rijkdom"-program bij den Se naat ingediend als amendement on de door de regeering voorgestelde maatregelen tot in voering van een sociale verzekering .Dp plan nen van senator Long werden door den Senaat zonder hoofdelijke stemming verworpen.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 1