Dl N SDAG 18 J U N T 193." H A A R U E M'S DAGBLAD 9 U kunt hooge eischen stellen wanneer U bloemen ko'öpt in DAUDEY'S BLOEMENMAGAZIJN, GROOTE HOUTSTRAAT 112 TELEFOON 10859, Aan redelijke eischen, hoe hoog ook gesteld, wordt door DAUDEY onbeperkt voldaan. DAUDEY levert het mooiste en het beste in bloemen, bouquett.en, bloemenmanden, hulde-kransen enzoovoort, tegen relatief lage prijzen. Alle bloemen dauwversch. I (Adv. Ingez. Med.) ren hier echter aan gemeentelijke verorde ningen gebonden is, kon het bestuur niet an ders doen dan de aanvrage doorzenden naar het gemeentebestuur. Een schrijven van het comité van actie te gen de hcoge electriciteitstarieven kon nog niet behandeld worden doch. in elk geval zal aan deze actie adhaesie betuigd worden. Van de Hollandsche Huiden- en Lederfa- brïek te Bussum was een verzoek ingekomen om inlichtingen te verstrekken inzake vesti ging in de gémeente Velsen. Hieraan zal wor den voldaan. Door bemiddeling van het bestuur zullen dezen zomer gezinsdag- en weekkaarten ver krijgbaar worden gesteld voor wandeling in het Velser- en Heerenduin. Besloten werd voor de te houden wedstrijden van de Kennemer Roei- en Zeilvereeniging een prijs beschikbaar te stellen Monopoliseering van den tonguitvoer. Vermoedelijk met ingang van 1 Juli. In aansluiting op het reeds gepubliceerde bericht, betreffende de monopoliseering van den uitvoer van tong, kunnen wij thans mede- deelen dat deze maatregel waarschijnlijk op 1 Juli zal worden ingevoerd. Als monopoliehoudster zal worden aange wezen de Ned. Visscherij Centrale, aan welk adres door exporteurs van tong de noodige formulieren voor erkenning als exporteur van deze vischsoort aangevraagd kunnen worden. Bovendien zullen deze aanvraagformulieren worden beschikbaar gesteld te IJmuiden bij het Uitvoercertificaten-bureau; in Den Helder bij den heer P. Goedknegt. directeur van den vischafslag aldaar; te Rotterdam bij de K. van K: en te Scheveningen bij den heer D. de Mos Aez.. Schokkerweg 62. Exporteurs van tong wordt aangereden deze formulieren zoo spoedig mogelijk aan te vra gen en ingevuld aan de Nederlandsche Vis scherij Centrale te zenden. MARKTPRIJZEN VAN DINSDAG Ï8 JUNI. Tarbot per K.G. f 0,66—f 0.48 Griet per 50 K.G. f 25—f 13 Tongen per K.G. f 0.86f 0.63 Middelschol per 50 K.G. f 25f 22 Zetschol per 50 K.G. f21—f 19 Kleine schol oer 50 K.G. f 18,50—f5,50 Schar per 50 K.G. f8,50—f4,40 Tongschar per 50 K.G. f 20f 18 Kleine poon per 50 K.G. f 2,40f 1.10 Middelscheivisch per 50 K G. f 16f 13 KI. middelschelvisch p. 50 K.G. f 1-5f 10 Kleine schelvisch per 50 K.G. f 16f 2,50 Kabeljauw per 125 K.G. f 55—f 30 Groote gullen per 50 K.G. f 16—f 12 Kleine gullen per 50 K.G. f 12f 6,50 Wijting per 50 K.G, f4,10'f2 i&iakreerper 5.0" &G, f 9--f 3,50 -Heilbot per K.G. f i—f 0.70 Leng pgr'" Stuk f 1725—f 0,75 Kool visch pei' stuk f 0,80 BESOMMINGEN Trawlers: Oentoeng IJM 131 Schoorl IJM -39 Timor IJM 491 Clasina Luther IJM 59 Dolfijn IJM 103 Zwarte Zee IJM 27 manden 105 700 570 490 95 80 f 2090 f 3060 f 2730 f 2340 f 1510 f 1610 Loggers: KW 41 f760; KW 112 f490. Kotter: A. I f 550. VERWACHTE VISCHAANVOER. Thuisstoomende voor de Woensdagmarkt: Odin IJm. 168: vangst 55 manden schelvisch 125' m. br. schelvisch, 35 m. radio, 15 m. gul. 25 m. platvisch, TOO m. makreel, 25 m. varia. Totaal 380 m. benevens 400 st. ijskabeljauw en 40 st. stijve kabeljauw. Catharina Duvvis IJm. 60 vangst 100 m. schelvisch 260 m. br. schelvisch 20 manden radio, 2-5 m. gul, 5 m. platvisch, 50 m. makreel 50 m. varia. Totaal 475 m. benevens 60 st. stijve' kabeljauw. VELSEN BEVERWIJK GEEN VOETGANGERS OP DEN VERKEERSWEG. De Breestraat heeft de reputatie van de beste plaats te zijn, waar men elkander in Be verwijk rendez-vous kan geven. Daar is niets tegen, want de hoofdstraat is breed genoeg. Toch worden bij voorkeur allerlei onmogelijke plaatsen uitverkoren, om van gedachten te wisselen zooals aan de binnenzijde der ga zons of op de hoeken van zijstraten en dan bij voorkeur op den rijweg-natuurlijk. Zeven jongelui, die op deze voor het verkeer zoo hin derlijke wijze openbare vergaderingen hiel den, werden door de politie voorzien van een proces-verbaal. DE VOETGANGER GAF EEN ZETJE. Een man op een fiets reed de Begijnestraat uit en zag bij het inrijden van de Breestraat een voetganger over het hoofd, aangezien hij al zijn aandacht noodig had om niet uit de bocht te vliegen. De voetganger, die de mani pulaties van den fietser „door" had nam een afwerende houding aan en op het moment, dat hij tegen den vlakte gereden zóu worden, gaf hij zijn belager een „zetje". In plaats van de aangeredene kwam de aanrijder op het asphalt terecht. Hij stond op en maakte juist aanstalten zijn „stootblok" te lijf te gaan toen de agent als uit de lucht kwam gevallen en de uitvoering van dit voornemen verijdelde. Het geval werd opgehelderd, zoomede het feit, dat de fietser eenigermate in nevelen scheen rond te zweven. De wet windt er geen doekjes om en zoo kwam in het proces-ver baal te staan „wegens staat van dronken schap". VEILIG VERKEER. Van alle weggebruikers bezorgen de wielrij ders het overige wegvefckeër- den meesten last, omdat zij het over het algemeen meestal tot- eigen schade met de. verkeersregels niet zoo nauw nemen. De politie1 haeld eens een extra oogje in het zeil hoe het bijvoorbeeld met het aangeven van richting stond. Erg bemoedigend was het niet. Acht fietsende dames en heeren sprongen zoo nonchalant mët deze wettelijke bepaling om, dat de politie haar opvoedende taak door middel van processen verbaal kracht moest bijzetten. EEN MOOI SUCCES. Onze plaatsgenoot de heer Leo Pielage be haalde Zondag op het concours te Zandvoort met het onder zijn leiding staande koor „In- ter Nos" uit Zaandam in dé afdeeling Uit muntendheid Gemengde Koren met 302 pun ten een eersten prijs. Uitgevoerd werd ..De Gypten" van Roeske als"'verplichte en „Den Uil" van Diepenbrock al.s eigen gekozen, com positie. VER^ENIGDE.T'EfLIN^^^^pMERLAND, i EN R, JE EL G 17 Juni 1935. Spinazie per kist 501.15. Sla per kist 2050 Postelein per kist 22—38 Wortelen per bos 7TÓ "Rabarber .per bos 1.l/2r—2 1/2 Raapstelen per bos 1 1/22 Radijs per bos 2—3 1/2 Peterselie per bos 34 Selderie per bos 3-r-4 Uien per bos 111/2 Bloemkool le per stuk 1015 Bloemkool 2e per stuk 68 Tomaten per K.G. 12—16 Doppers per K.G. 2022 Peulen per K.G. 20—26 Sn ij boon en per K.G. 4046 Dikke boonen per K.G. 5056 Asperges le wit per. bos 25—34 Asperges 2e wit per bos 1115 Asperges le blauw per bos 1723 Komkommers per stuk 36 Aardbeien per doosje 4228 Frambozen per doosje 36—43. Perziken per stuk 3lp Aardbeien per slof f 1.10 BLOEMENDAA.L "J UIT DE OMSTREKEN IJMUIDEN V erkiezings vergadering S. D. A. P. Gisteravond heeft in het gebouw ..de Daad" (voorh. Flora) een verkiezingsvergadering van de S.D.A.P. plaats gehad. Deze vergadering, waarin gesproken werd door de heeren W. F. Visser, J. Stark en J. v. d. Veer, allen candi- daat voor den gemeenteraad en waarbij de tooneelvereeniging P.A.L.V.U. medewerking verleende, werd geopend door den heer H. Hennink. Deze herinnerde er aan. dat in de ruim 100 gemeenten waar de raadsverkiezing heeft plaats gehad een opgaande lijn in de gekozen s.d. raadsleden is waar te nemen. Als eerste spreker trad op de heer J. Stark die er op wees, dat er 14 partijen zijn die voor de a.s. verkiezing de aandacht der kiezers vragen, spreker herinnerde aan de verkiezing van :31. Toen waren er ook verschillende partijen, die toen later de crisis zich sterker liet gevoelen, een bloc tegen de S.D.A.P. vormden. Spoedig begonnen deze mede te helpen aan de afbraak. Dit zijn de partijen, die in den gemeenteraad mee klagen: wij kunnen niet de regeering staat het niet toe. Deze burgerlijke partijen vormen echter de regeering. Vervólgens be sprak de heer Stark de aanpassingspolitiek waarin in de gemeente door de regeering is gestuurd. Spreker noemde dit een afbraak- politiek. Het intrekken van subsidie op kleuter onderwijs, drankbestrijding, speeltuinwerk enz. is volgens spreker niet anders dan afbraak, beslist door, wat spreker noemde, den ..raad van negentien". Spreker becritiseerde de inkorting van de subsidie voor zwakzinnigenzorg, het niet meer verschaffen van schoolvoeaing en kleeding. Dit is aan niemand anders te danken dan aan de burgerlijke partijen, aldus spreker. De begrooting 1934 werd eveneens door spre ker aangehaald, dit naar aanleiding van de bezuiniging '33 terwijl op de begrooting '34 een post werd geplaatst van f 1500 voor luchtbe scherming. Evenzoo werd vluchtig de begroo ting 1935 aangehaald. Geen subsidie voor schoolvoeding e.d. maar wel f 1200 voor de burgerwacht. Als tweede spreker trad op de heer J. v. d. Veer. Deze wilde de gemeentepolitiek niet in onderdeelen behandelen, aangezien dit dooi den heer Stark was gedaan. Spreker wilde meer den aigemeenen toestand bespreken: Hij wees op de groote ellende die er onder de ar beidersbevolking heerscht. Spreker zeide dat het een groote fout van de regeering is ge weest, dat men geen rekening heeft gehouden met den voortgang van deze crisis. Hierbij be sprak hij de nalatigheid der regeering inzake het instellen van industriebanken. Vervolgens nam de heer v. d. Veer de Crisissteunregeling onder de loupe. Naar aanleiding hiervan besprak hij de hou ding van het college van B. en W. in verband met het aanvragen van rijkssteun voor crisis- u'itkeering. De heer Hennink wekte hierna de aanwezi gen, voor zoover die nog geen lid der partij zijn op om zich aan te sluiten bij de S.D.A.P. Na een korte pauze kwam P.A.L.V.U. voor het voetlicht, die een fragment uitbeeldde van den strijd der S.D.A.P., als een uitbeelding van de mentaliteit der menschheid, de ellende van het militairisme en oorlog waaraan slechts een einde gemaakt kaït worden -doór dewnvit. des volles. Na dit tusschenspel was -de -gelegenheid aan den heer' W.TV Visser' om het-'ë-envensaix^ der over de gemeentepolitiek te zeggen. Deze besprak de lasten, die als gevolg van de crisis op de gemeente zijn gelegd. Hierbij stond spreker uitvoerig stil bij de regeling van de werkloozenzorg. en bij de voorwaarden, door de regeering hierbij gesteld om rijkssteun voor de werkloozenuitkeering te krijgen. Spreker vestigde de aandacht op het verwijt dat men de Soc. Dern. raadsleden doet, n.l. dat deze zijn tegen verschillende bezuinigingen terwijl er- geen weg is om aan de bezuiniging te ont komen. Spreker wees op het feit, dat er wel geld is voor burgerwacht en andere militaire zaken, terwijl er geen geld is voor cultureele belangen. Komende tot de a.s. verkiezing, zeide spreker, dat is een strijd tusschen kapitaal en arbeid. Het productie-apparaat, dat zoo ge-' weldig is, zou in de handen der menschheid een zegen kunnen zijn, is, nu het zich in han den van enkelen bevindt, een vloek geworden. Het socialisme wil het productiestelsel aan de gemeenschap, waar dan voor allen zal- zijn arbeid en brood. Met een opwekkend slotwoord werd de ver gadering door den heer Hennink gesloten AUTOTOCHT VOOR OUDEN VAN DAGEN. Op Donderdag 27 Juni organiseert het Vel- serische comité „Autotocht voor Ouden van Dagen" het welhaast traditioneel geworden jaarlijksch uitstapje. Men weet. hoe deze tochten door de gas ten op prijs gesteld worden, zoozeer zelfs, dat het aantal liefhebbers en liefhebsters zoo groot werd. dat het comité maatregelen heeft moeten nemen om te voorkomen, dat dit aantal dit jaar nog grooter wordt. Er is met het oog hierop bepaald, dat alleen ouden van dagen boven 65 jaar aan den tocht mo gen deelnemen. Naar wij vernemen, heeft het comité nog geen voldoende autors ter harer beschikking. Wij voldoen gaarne aan het verzoek van het comité èr bij autobezitters op aan te drin gen, zich ook dit jaar weer beschikbaar te stellen, opdat niemand afgewezen behoeft te worden. Het doel van den tocht is Zandvoort. IJMUIDEN'S BLOEI In de laatst gehouden bestuursvergadering van de vereen iging IJmuideivs Bloei werd ge sproken over het inrichten van een lokaal der voormalige school C op het Willemsplein als verkeershuis. Een kostenbegrooting vangin richting en onderhoud was opgemaakt. Voor het onderhoud hoopt het bestuur op de ge meente, voor de inrichting zegden eenige be stuursleden medewerking toe en wordt ge hoopt op die van anderen. De deelneming aan de tentoonstelling Mooi Nederland te Amsterdam was voor de veree- niging een groot succes geweest en in 't bij zonder voor de commissie voor de vischpro- paganda, waarvoor lectuur werd uitgereikt. Intusschen is thans een nieuwe druk van den pensioengids noodig en zit het bestuur nog met een ongedekt tekort van ruim f 60 op de kosten van deelneming aan de ten toonstelling. Bij de verzoeken om inlichtingen waren er ook uit De Steeg en Scheveningen. waaruit de toenemende belangstelling voor IJmuiden en haar attracties blijkt. Door de moeilijkheden inzake het kampee ren te Bloemendaal en Zandvoort had het be stuur der kamneervereeniging „Licht en Lucht" te Amsterdam de medewerking van het bestuur verzocht om hier dezen zomer nog te kunnen kampeeren met 120 gezinnen, welk aantal wel zou kunnen worden uitgebreid lot j 300. Daar een gezin gemiddeld f 20 per week verteert beteekent dit een bedrag van 2400 per week voor den middenstand gedurende de maanden Juli en Augustus. D°"- hot, kamnee- EURGEMEESTER KWINT BEZOEKT HET CONSULTATIEBUREAU EN WITTE KRUIS- GEBOUW. Burgemeester Kwint bracht gistermiddag, vergezeld van den directeur van den Gem. Geneesk. en Gezondheidsdienst Dr. L. S. Lim- borgh Meijer een .bezoek aan het consultatie bureau van de Vereeniging tot Bestrijding der Tuberculose Hier waren aanwezig dr. Kiel- stra. districts-huisarts der Provinciale Veree niging, het bestuur, de zusters en de propa gandist de heer A. Peek. Onder leiding van den voorzitter der afdee ling, den heer H. Unger, werden de verschil lende toestellen en verder het geheele ge bouw bezichtigd. Met veel belangstelling heeft de burgemeester van een en ander kennis genomen. Ook bracht de burgemeester een bezoek aan het Witte Kruisgebouw in de Kennemerlaan. waar hij kennis maakte met het bestuur en •oersoneel der vereeniging. De burgemeester heeft ook dit gebouw bezichtigd en met groote belangstelling de inrichting in oogenschouw genomen DRIEHUIS VOETBAL De V. S. V.-veteranen waren gisteravond de gasten van de V. V. „Driehuis". De IJmuide- naren waren met snoode plannen naar het V. V. D.-terrein getrokken, immers ze waren niets meer of minder van plan dan revanche te nemen voor de op eigen terrein geleden nederlaag. Ze zijn daarin volkomen geslaagd en wel met dusdanige cijfers, dat gevoeglijk van een ..inmaakpartij" kan gesproken worden Vrij wel voortdurend waren de IJmuidenaren in den aanval, terwijl de werkelijk gevaarlijke aanvallen van V. V. D. wel te tellen waren. Dat tenslotte Denijs de eer redde, toen de stand reeds 90 was, was dan ook een voldoende belooning voor het spel van de Driehuizer voorhoede. Vrijz.-Dem. Bond. De heer Cassée over vrijz.-dcm. gemeente politiek. Voor een niet zeer talrijk gehoor hield de heer A. Cassee, lid van den Bloemendaal- schen raad en candidaat der V. D. bij de a.s. gemeenteraadsverkiezingen. Maandagavond in café Roozendaal te Overveen een rede waarin hij het V. D. standpunt in zake ge meentepolitiek uiteenzette en zijn houding in de achter ons liggende periode van 4 jaar nader toelichte. Spr. begon met te verklaren, dat hij zich zou onthouden van sensationeele mededeelingen of sensationeele onthullingen uit de practijk van zijn raadslidmaatschap. Trouwens, sen sationeele dingen zouden niet te vermeiden zijn. Alleen het vertrek van den heer Laan deed indertijd wat stof opwaaien. De ontwrichting overal in de wereld, zei spr. verder, heeft zelfs onze gemeente niet ge spaard. Hoe Bloemendaal de laatste jaren financieel getroffen is, toonde spr. met en kele cijfers aan. De finaricieele regeling tusschen Rijk en gemeenten bezorgde Bloemendaal een aderla ting van 197.600 gulden. Een wijziging in de uitkeering aan de gemeenten, in 1933 tot stand gekomen, gaf 82.000 gulden minder aan inkomen. Het in 1935 in werking getreden werkloosheidssubsidiefonds bracht de ge meente den nekslag toe. Niet minder dan 264.000 gulden waren hiermee gemoeid. Dooi de rijksmaatregelen had Bloemendaal dus pi.m. een half millioen gulden te missen. Daartegenover stonden verhoogingen van ver schillende begrootingsposten. De uitbreiding der gemeente bijv. kost in 1935 alleen aan verlichting f 10.000 meer dan in 1929. Bezui nigd moest er dus worden. Bezuiniging wordt door de V. D. niet. bij voorbaat veroordeeld. Zij kunnen er mee accoord gaan, indien zij nuttig, noodig en wenschelijk is. Maar bij de bezuiniging moet er ter dege rekening mee gehouden worden.-dat het-karakter der ge meente niet-verloren gaat, dat natuurschoon, goed ónderwijs en alles wat- Bloemendaal tot een aantrekkelijke woonplaats maakt, be houden blijft. Hoewel er nog niet gesproken kan worden van een gevaarlijke bezuiniging op het onderwijs, is er toch niet weinig he? mes gezet in de onderwijsuitgaven, zoodat in 1934 slechts f 40.000 meer uitgegeven werd aan onderwijs dan in 1929. hoewel er sinds dat jaar 4 scholen bij kwamen met bijna 700 leerlingen meer. De kosten per leerling voor het gewoon l.o. daalden sinds 1929 met f 9. die van het ulo-onderwijs met f 25 per leerling. Ook over de kosten van P. W. gaf spr. cij fers, waaruit de groote bezuiniging sprak (in 1929 f 125.000, in 1935 f 62.470.) Dank zij het werk van den heer Laan als wethouder van publieke werken en financiën, die van de vette jaren een goed gebruik maakte kan Bloemendaal in de thans heer- schende magere jaren zich deze verminde ring zonder bezwaar opleggen. Ook de reserve door hem gekweekt, is al bij verschillende ge legenheden te pas gekomen. Vervolgens besprak de heer Cassée verschil lende begreotingsposten, waarop velen nog meer bezuinigd willen zien of ze zelfs geheel willen schrappen, Zoo bijv. de kassen van de gemeentelijke kweekerij. Voor de f 1250 per jaar wil spr. dit waardevol object, dit groote aantrekkings- punt en. deze enorme reclame voor de ge meente, tevens van zooveel belang voor de opvoeding van de jeugd, niet missen. Ook de hertenkamp, die slechts f 1800 per jaar kost. wil spr. nu nog niet prijsgeven. Daarvoor is zij een te groote aantrekkelijkheid voor deze gemeente. Sprekende over het werkloo- zenvraagstuk noemde de her Cassée dit nog niet alles overheerschend voor onze ge meente. Op de ruim 15.000 zielen een werkloo- zenaantal te hebben van pl.m. 200 is niet ver ontrustend. Wel kosten de werkloozen een hand vol geld. maar er wordt voor gewerkt en veel goeds wordt door hen tot stand gebracht (wegen, plantsoenen, hertraceering van den Zeeweg enz.) Alleen heeft spr. groote bezwaren tegen onze gemeentelijke werkplaatsen aan den Zeeweg, door hem genoemd een vorm van socialisatie, 't Werk door de gemeente op al lerlei gebied verricht, beteekent een te kort deen aan de particuliere bedrijven en daarte gen moet spr. een woord van protest laten hooren. De loonen der werkloozen kan spr. niet te hoog noemen. Een kostwinner heeft in Bloemendaal de f 22 in de week broodnoodig en daarop valt moeilijk te bezuinigen. Dank zij een gezond economisch bedrijf kon den de tarieven voor gas- en waterleiding laag gehouden worden, lager dan in aangren zende gemeenten. De heer Cassée rekent het zich tot een eer, dat op zijn voorstel de kosten voor gas- en waterleiding in Bloemendaal nog niet onaanzienlijk verlaagd werden. Verder bracht spr. nog ter sprake de 2d op centen op de vermogensbelasting, op zijn inï- titief indertijd aangenomen en waardoor de gemeente pl.m. f 50.000 inkomen kreeg. Inzake natuurschoon beloofde spr. te zullen ijveren voor behoud en uitbreiding ervan. Ook zegde hij zijn steun toe voor het stichten van speel terreinen, waarvan onze gemeente bijna ge heel verstoken is. Tenslotte kwamen de be bouwing van den Zeeweg nog ter sprake. Spr. verklaarde zich een voorstander van bebou wing van dezen weg. mits het een gepaste bebouwing worde, waardoor aan het landelijk karakter geen schade wordt toegebracht. Wil men den Zeeweg geheel onbebouwd laten en den weg beschouwen als een nationaal monu ment, dan heeft hij daar geheel vrede mee, ririts het land Bloemendaal niet'alleen voor de enorme" kosten' ]8éX' dpclra,aj.e;n. /Met _be bousing wan dep, kop van deri Zeeweg N ;kan de- heer Cassée zich geheel véreenigen, als men ten minste rekening houdt met de fouten, elders gemaakt en een bebouwing aanbrengt, zich aanpassende aan 't duinlandscliap met be houd van uitzicht op zee. Met een gerust hart durft spr. aan de kie zers vragen of hij zijn V. D. beginsel heeft hoog gehouden. Met een beroep op zijn V D verleden in den Raad beval hij de V. D. lijst bij de kiezers aan. CREDIET VOOR INRICHTING NIEUWE SCHOOL TE OVERVEEN Bij raadsbesluit van 18 October 1934 werd aan B. en W. een crediet van 65000 toege staan voor den bouw van een nieuwe school, ter vervanging van de bestaande te Overveen. Voor de inrichting van het nieuwe gebouw kon den destijds nog geen gelden worden aange vraagd, omdat het in de bedoeling lag zooveel mogelijk gebruik te maken van het bestaande meubilair. Oude bordstellingen, banken en gymnastiekwerktuigen kunnen voor een belangrijk deel nog worden gebruikt. Aanvul ling van het meubilair en de leermiddelen is evenwel op - verschillende onderdeelen nog noodzakelijk en zal naar raming ongeveer een bedrag van 7250 vorderen. B. en W. verzoeken den Raad dit crediet als nog te willen toestaan. Met de aanvulling van de leerboeken, die voor een groot deel verouderd en in onvol doend aantal aanwezig zijn, zal worden ge wacht totdat het voornemen om een gelijk luidend leerplan tot stand te brengen voor de scholen in Bloemendaal. Overveen en Aer- denhout, tot uitvoering zal zijn gekomen. GEMEENTERAAD Er wordt een openbare vergadering van den Raad der gemeente Bloemendaal gehouden op 20 Juni 1935, des namiddags twee uur in het raadhuis te Overveen. De agenda luidt: 1. Ingekomen stukken. 2. Vaststelling 11e suppletoire begrooting dienstjaar 1934. 3. Onderzoek geloofsbrieven nieuw inko mend raadslid. 4. Aankoop van eenige percelen aan de Zo- merzorgerlaan. 5. Overname van grond voor wegafronding aan de Julianalaan. 6. Voorstel tot intrekking der raadsbeslui ten betreffende verlenging van den annuï- teits- en erfpachtsduur voor de woningbouw- vereenigin g en 7. Voorstel inzake waterlevering aan Haar lem. 8. Aangaan contract met de Nederl. Spoor wegen ter zake van het maken van een via duct te Overveen. 9. Voorstel geven van namen aan wegen. 10 Voorstel tot het geven van namen aan scholen. 11. Benoeming hoofd van de nieuwe open bare school tc- Bloemendaal. De voordracht luidt: 1. J. B. Klein Poelhuis. 2 G. H. Meijnen. 3. J. Oosters 12. Credïetaanvraag voor inrichting school D. 13. Herziening vergoeding ex art. 101, lid 9 L.O. wet 1920 voor de Chr. U.L.O. school. 14. Toekenning vergoeding ex art 100 L.O. wet 1920 aan de bijzondere L.O. scholen. 15 Herziening der 3 jaarlijksche afrekening van de St. Theresiaschool. 16 Voorstel tot overplaatsing onderwijzend personeel van scholen B en C naar de nieuwe onenbare school te Bloemendaal. '17. Vaststelling kohier hondenbelasting 1935 18. Crediet-aanvraag voor helmbeplanting. 19. Benoeming leden en plaatsvervangende leden Commissie van Toezicht op de Arbeids bemiddeling. 20. Verzoeken ontheffing bepalingen der Be- bou wingsvoors chr if ten VERBETERING HOEK WILLEM DE ZWIJGERLAAN EN JULIANALAAN. B. en W. stellen den Raad voor, van den heer C. Störmann kosteloos over te nemen een strook grond langs de Willem de Zwijger laan, ter grootte van ongeveer 10 M2. op kosten der gemeente het bestaande hekwerk te verplaat sen van den hoek Julianalaan af tot en met het inrijhek der garage en aan den heer S. gratis recht van uitrit voor diens garage te verleenen naar de Willem de Zwijgerlaan. AANKOOP GROND. B. en W. stellen den Raad voor. voor f 6000 van P. N. Zwart te Bloemendaal aan te koopen eenige perceelen grond met de daarop staan de, deels onbewoonbaar verklaarde huizen aan de Zomerzorgerlaan. „BORNWATERSCHOOL" EN „JULIANA- SCHOOL". Naar aanleiding van een principebesluit, ge nomen na afloop van de vorige raadsverga dering, stellen B. en W. thans voor. aan de nieuwe school, die gebouwd wordt aan de Ing. Bispincklaan te Bloemendaal, den naam te geven van „Bornwaterschool". Tevens stellen B. en W. voor, de nieuwe school te Overveen „Julianaschool" te noemen. OVEREENKOMST MET HAARLEM. B. en W. stellen den Raad voor. met Haar lem een overeenkomst aan te gaan inzake het waterleidingbedrijf, betreffende het maken van een verbinding tusschen de transportlei ding van Bloemendaal en die van Haarlem, welke beide leidingen liggen in den Tetterode- weg. PERSONEEL VOOR DE SCHOOL AAN DE IGN. BISPINCKLAAN In de Raadsvergadering van 15 Maart 1934 werd besloten over te gaan tot de stichting van een nieuwe school voor gewoon lager onder wijs te Bloemendaal en de bestaande scholen B (aan den Vijvenveg) en C 'aan den De Ge- nestetweg) op te heffen met ingang van den dag. waarop de nieuw gebouwde school zal worden geopend. De nieuwe school zal vermoedelijk met ruim 300 leerlingen beginnen. Hiervoor zullen 10 leerkrachten noodig zijn. Tengevolge van het vertrek van een der leerkrachten van school C naar elders en de overplaatsing van een an dere naar de openbare lagere school te Aer- denhout, zijn aan de scholen B en C. geza menlijk nog een 9-tal onderwijzers (essen) van bijstand verbonden, die dus allen kunnen worden overgeplaatst. Ook zullen de vakonderwijzers voor de licha melijke oefening overgeplaatst dienen te wor den. B. en W. stellen thans voor, met ingang van den dag, waarop de nieuwe school voor ge woon lager onderwijs aan de Ign. Bispincklaan zal worden geopend, naar die school over te plaatsen de volgende leerkrachten: a. van de openbare lagere school B. de on derwijzeressen: T. Noorman. J. E. van de Vlietvoet en E. C. M. P. Wijntjes, de onderwij zers: D. Duinker. E. M. A. Duyckinca Dömer en J. K. Veurman. den vakonderwijzer in de lichamelijke oefening: W. van der Laan (voor een nader door B. en W. te bepalen aantal lesuren per week); b. van de openbare lagere school C, de on derwijzeres: W. T. Buter, de onderwijzers S. Metz en K. W. van Beaumont, den vakonder wijzer in de lichamelijke oefening: P. A. Kok (voor een nader door B. en W. te bepalen aan tal lesuren per week). BENNEBROEK HERSTEL OUDE TRAMBRUG. Het gemeentebestuur zal op Donderdag 4 Juli 1935 aanbesteden het doen van herstel lingswerken aan de oude trambrug. De brug zal tevens verbreed worden en de aansluitende wegen in orde gebracht. STRAATVERLICHTING. Het ligt iri het voornemen van het ge meentebestuur om de straatverlichting te ver beteren en de lantaarns, te laten branden tot des nachts 1 uur. HAARLEMMERMEER ZEILBOOT OMGESLAGEN. In de Ringvaart nabij Aalsmeer sloeg een zeilboot om, met het gevolg dat de twee in zittende heeren, afkomstig uit Amsterdam, in het diepe water terecht kwamen. Het ont brak gelukkig niet aan hulpvaardige handen om beiden uit hun benarde positie te bevrij den en behouden aan wal te brengen. OVERTREDINGEN PARKEERVERBOD. Naar wij vernemen, zijn door de politie al hier, in korten tijd reeds meer dan 100 pro cessen-verbaal opgemaakt wegens overtre ding van het door den gemeenteraad van Haarlemmermeer voor de hoofdtoegangs wegen naar Schiphol uitgevaardigd parkeer verbod. HILLECOM RAADSVERGADERING De gemeenteraad is bijeen geroepen tegen Vrijdag 21 Juni a.s. des namiddags te kwart voor (wee ter behandeling van de volgende agenda 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Voorstel tot wiiziging van de verordening ex art. 9 eerste lid der Winkelsluitingswet 1930. 4. Voorstel tot wijziging en aanvulling van de Ambtenaren- en Werkliedenreglementen. 5. Voorstel tot gedeelteüike afsluiting van en kelp weeen. 6. Voorstel tot aanvulling van het regle ment van het Burgerliik Armbestuur. 7. Voorstel tot herZ;€njv,ó von salarissen en loonen van het gemeente-personeel. 7a. Herz'ening salaris havenmeester. 8. Voorstel tot wüzigine van het politie- reriement. 9. Voorstel tot doortrekking der Van den Eodelaan. 10. Reorganisatie van de Straatverlichting 11. Onderzoek geloofsbrieven van het nieuw bpv.r.e'r>de radasü-t Th. v. d. Hoorn. 12. Fec'amec Hondenbelasting. 13. Mpriedopürio'e". VERKEERSONGEVAL. Maandag reed de J. G. uit Bepnebroek tegen een der tramnaalt.jes bü de st. Martinuskërk. De man bloedde ernstig uit verschillende hoofdwonden en werd. na door dr. Versiuvs en E H.B.O. behandeld te zijn. per auto naar zijn woning vervoerd.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 7