De athletiekwedstrijden van „Haarlem" PAARDENSPORT DAMMEN. WIELRIJDEN. MOTORWIELRIJDEN MAANJTAG 24 JUNI 1935 HAAEJE M'S DAGBLAD 8 ATHLETIEK. Het record speerwerpen verbeterd. Een- geslaagde athletiekdag. De ploeg voor den wedstrijd tegen Hongarije samengesteld. De goede naam, dien „Haarlem" heeft op het gebied van organïseeren van athletiek wedstrijden, heeft er in niet geringe mate toe bijgedragen, dat gisteren de bezetting op de diverse nummers van zoo buitengewoon goede kwaliteit was, want nagenoeg alle ingeschre venen hebben hun inschrijving gestand ge daan. Het talrijk opgekomen publiek heeft van buitengewoon spannende kampen kunnen ge nieten. Ook nu klopte de organisatie tot in de per fectie. De loopnummers volgden elkaar snel op en al moest dan ook wel eens gewacht worden tot een der bij het publiek nu eenmaal het meest geliefde loopnummers werd vertoond, de microfonist wist op voorbeeldige wijze de aandacht op een der veldnummers te vesti gen. Vooral was dit het geval toen het num mer speerwerpen aan den gang was, zoodat toen op een gegeven moment v. d. Poll van het Amsterdamsche 1923 de speer tot voorbij record wist te werpen, er een daverend applaus opging. Doch men raakte nog meer in extase toen direct daarop de jeugdige Lutkeveld daar nog voorbij wist te werpen en toen ook v. d. Poll met den laatsten worp zijn eigen presta tie wist te verbeteren, toen bleek voldoende de waardeering, welke het Haarlemsche pu bliek had voor deze beide athleeten, want mi nuten lang werden zij toegejuicht voor deze verrichtingen. Bij het nameten bleek, dat Lut keveld het record gebracht had op 61.22 M. terwijl v. d. Poll met 60.50 M. maar weinig achter bleef. Het oude record stond op naam van den P. S. V.-er Van Meyl met een worp van 59.47 M. Een buitengewoon belangrijk nummer was de 100 M. hardloopen, vooral omdat Berger weer voor het eerst startte. Een overwinning werd het nog niet voor onzen kampioen, daar voor is hij te weinig getraind en is Osendarp te goed, doch veel gescheeld heeft het toch niet, want eerst bij de eindstreep wist de Ha genaar Berger te passeeren. Reeds in de serie bleek de kracht van Berger, want gemakkelijk won hij deze en in de finale had hij van den start af de leiding vóór Osendarp, al was het dan ook met gering verschil. De Hagenaar geeft echter geen duimbreed cadeau. Moedig houdt hij vol en bovenal hij blijft soepel, zoo dat toen Berger in de laatste meters bleek niet veel meer over te hebben, Osendarp's kans kwam, al was het dan ook op het laatste mo ment. Dat hij echter wel weer van zich zal doen spreken, bewees Berger op het laatst van den middag, toen hij in de estafette een vlotten loop vertoonde. De Haarlemmers, die aan de 100 M. deelna men, werden reeds in de series geëlimineerd. Aan sprinters hapert het momenteel even bij de Haarlemmers. Eysker won het discuswerpen, doch bij het kogelstooten moest hij in den V. L.'er Hout zager zijn meerdere erkennen. Wim Kaan was heer en meester bij het hordenloopen. Van start af nam hij direct de leiding en steeds grooter werd het verschil. Dit fraaie technische nummer vond bij het publiek veel bijval. Wederom bleek Osendarp in staat, op het Haarlem terrein 21.7 sec. te loopen op 200 M. Deze tijd waarborgt zooveel goeds voor de toe komst van dezen jeugdigen athleet, dat wij gerust kunnen spreken van een eerste kracht voor de Olympische Spelen. Overigens pleit het tevens voor de kwaliteit van de Haarlem- grasmat. Tackema heeft op 800 M. in Bouman zijn meerdere moeten erkennen, mogelijk slechts voor dezen keer, maar toch duidelijk, al was het verschil uiterst gering. Steeds bleef de Amsterdammer dicht achter den Haarlemmer en toen deze na het klinken van de bel de lei ding genomen had, schoof zijn rivaal als 't ware achter hem aan, om op 100 M. voor de finish plotseling fel te gaan spurten en Tacke ma te passeeren. Al zijn krachten wendde hij daarop aan, om nog aan den kop te komen, doch verder dan een halve meter achterstand bracht hij het niet. Opvallend was hier tevens het goede werk van Figee, wien niemand een derde plaats had toegedacht. Even fraai als de 800 M. was de 1500 M. Hier deed Petit van zich spreken door van den kop te winnen met Feenstra dicht achter zich. Ook hier bracht een vinnige sprint de beslissing, ditmaal ondernomen op-1 ronde voor den fi nish. Toen was Petit zooveel voor, dat de eind spurt van Feenstra niets meer kon uitrichten. Van Wilsum van Haarlem leverde met zijn vierde plaats na steeds tot de kopgroep te heb ben behoord, een goede prestatie. Schéruen- huizen kwam niet uit. Beter deden de Haarlemmers het op 400 M. Mans bereikte de finale, doch de jeugdige Herfst ieverde een nog betere, prestatie dan zijn clubgenoot, door het den kampioen Sier huis danig lastig te maken. Vinnig was de strijd in zijn serie tusschen beide loopers, borst aan borst stormden beiden op den finish af; slechts de mindere routine deed den Haar lemmer ten onder gaan. In de finale lootte Mans de buitenbaan en hier kon hij tegen zijn tegenstanders weinig uitrichten. Van Welsenes won het verspringen, zij het met een matige verrichting. Op de 5000 M. viel Klaasse eenigszins tegen door een vijfde plaats in een slechten tijd. Bij 't polsstokspringen waren niet minder dan drie Haarlemmers bij de laatste 6, waarvan Verkes het 't verst bracht. Van dei- Zee bleek nog niet in conditie. De resultaten zijn als volgt: 100 Meter: le serie: 1. Osendarp, Trekvogels 11.2 sec.; 2. „de Jong", V. L. 11.3 sec.; 3. Meesters, 1926 11.4 sec. 2e serie: 1. Berger, A. V. '23 11,4 sec:; 2. Boersma, A. A. C. 11.6 sec.; 3. van Lier, Haar lem 12.1 sec. 2e serie: 1. van Beveren, A. V. '23 11.2 sec.; 2. Geul, V. L. 11.3 sec.; 3. van Geenhuizen, Haarlem 11.7 sec. Finale: 1. Osendarp, Trekvogels 10.9 sec.; 2. Berger, A. V. '23 lï sec; 3. van Beveren, A. V. '23 11.2 sec.; 4. „de Jongh" V. L.; 5. Geul, V. L.; 6. Boersma, A. A C Discuswerpen: 1 G. Eijsker, Haarlem 36.915 M.; 2. A. Vreeken, Haarlem 35.575 M.; 3. M. Nasse, Zeemacht 35.14 M.; 4. J. Blankers A. V. '23 3443 M.; 5. H. Enklaar, Olympia 29.525 M. Hoogspringen: 1. Roelofs, A. A. C. 1.85 M.; 2. Krijgsman V. L. 1,75 M.; 3. van Royen, 1926 1.75 M.; 4. Spanjerdt, BI. Wit 1,75 M.; 5. Kui per, Haarlem 1,70 M.: 6. van Renesse, Haar lem 1,65 M. 1110 M. Horden: le serie: 1. Jansz, V. L. 16.1 sec.: 2. van Leeuwen. A. A. C. 16.1 sec.; 3. Stak- man, T O. "V. 17 sec. 2e serie: 1. W. Kaan, Hahrlem 15.6 sec.; 2. Mesman Schultz, A. V. '23 15.9 Sec.; 3. Soan- jerdt. Bi. Wit 17.7 sec. Finale: 1. W. Kaan. Haarlem 15.4 séö.; J. Mesman Schultz, A. V. '23 16 sec.: 3. Jansz, V. L. 16 sec.; 4. van Leeuwen, A. A. C.; 5. Spanjerdt, BI. Wit; 6. Stakman, T. O. V. 200 Meter, le serie: 1. Osendarp, Trekvogels 22.9 sec.; 2. Benz, A. V. '23 23 sec. 2e serie: 1. Eikman, A. A. C. 22.7 sec.; 2. van Geenhuizen, Haarlem 23.4 sec. 3e serie: 1. van Beveren A. V. '23 23.4 sec.; 2. Metz, Haarlem 23.6 sec. Finale: 1. Osendarp, Trekvogels 21.7 sec.; 2. Eikema, A. A. C. 22.5 sec.; 3. van Beveren A. V. '23: 4. Benz, A. V. '23 Verspringen: 1 van Welsenes, Haarlem 6.61 M.; 2. Stakman, T. O. V. 6.50 M.; 3. Peters. P. E. C. 6.31 M; 4 Grootewal, T. O. V. 6.23 M.; 5. Kuiper, A. V. '23 6.19 M.; 6. Poorter, G. A. C. 6.16 M. 1500 M. hardloopen: 1. Petit, Oranje Nassau 4 m. 11.2; 2. Feenstra, Trekvogels 4 m. 13.4; 3. Heijmans, A. A. C. 4 m. 19.7; 4. van Wilsum, Haarlem. 800 M. loopen: 1. Bouman, A. A. C. 2 m. 2.4: 2. Tackema, Haarlem 2 m. 2.5; 3. Figee, Haar lem 2 m. 4.7: 4. Dop, V. L.; 5. Wink, Feijen- oord; 6. v. d. Ende, Feijenoord. 400 M. loopen: le serie: 1. Buehrmann, Hel las 52.4 sec.; 2. Veldman, A. V. '23 52.2 sec. 2e serie: 1. V. Mans, Haarlem 53.5 sec.; 2. Es- senberg, Trekvogels 53.8 sec. 3e serie: 1. Sierhuis, A. V. '23 52.6 sec.; 2. Herfst, Haarlem 52.7 sec. Finale: 1. Buehrmann, Hellas 52.8 sec.; 2. Veldman, A. V. '23 53.2 sec.; 3. V. Mans, Haar lem 54.3 sec.; 4. Herfst, Haarlem. Kogelstooten: 1. Houtzager, V. L. 12.52 M.; 2. Eijsker, Haarlem 12.21 M.; 3. Nasse, Zee macht 12.02 M.; 4. Kronig, Holland 11.02 M.; 5. Enklaar, Olympia 10.02 M.; 6. GuMecihoven, Holland 8.72 M. 5000 M.: 1. J. Meijer, A. A. G. 16.49.2; 2. A. de Ruijter, Bosk. Boys 16.55.2; 3. de Groot, Trekvogels 17.1.3; 4. T. v. d. Berg, Hellas 17.22.5; 5. A. Klaasse, Haarlem; 6. H. Hebers, Zwaluwen. Speerwerpen: 1. N. Lutteveld, A. A. C. 61.22 M., nieuw Ned. record; 2. v. d. Poll, A. V. '23 60.50 M.; 3. Harms, A. V. '23 47.30 M. Polstokhoog: 1, 2, 3. van Oorschot, Hellas 3.60 M.; H. Hoven, Actief 3.60 M.; Verkes. Haarlem 3.60 M.; 4, 5, 6. v. d. Zee, Haarlem 3.50 van Genne, Zaanland 3.50 M.; Lamo- ree, Haarlem 3.50 M. 4x100 M. Estafettes: 1. A. V. '23 43 sec.; 2. A. A. C. 44.4 sec.; 3. Haarlem 45.7 sec; 4. V. L. VIJF HAARLEMMERS GEKOZEN. Na afloop der selectiewedstrijden op het Haarlemveld heeft de N. T. C. der K. N. A. U. de ploeg samengesteld voor den landenwed- strijd tegen Hongarije op Woensdag 10 Juli a.s. het Olympisch Stadion. De samenstelling is als volgt: 100 M. T. Osendarp en Ch. Berger, res. Van Beveren. 200 M. T. Osendarp en Ch. Berger, res. Eikema, 400 M. M. Klasema en B. Jansen, res. Eikema. 800 M. S. Bouman en W. Tackema, res. Figee. 3000 M. S. Petit en J. Meyer of Feenstra. 110 M. horden W. Kaan en B. Mesman Schultz, res. A. Jansz. Hink-stap-sprong W. Peters en J. Blankers, res. Van Musscher. Hoogspringen K. Roelofs en J. R. Brasser res. v. d. Klinkenberg. Discuswerpen A. de Bruyn en G. Eijsker res. J. R. Brasser. kogelstooten A. de Bruyn en A. Houtzager res. G. Eysker. Polstokhoogspringen: keuze uit J. Verkes L Oorschot en A. v. d. Zee. 4 maal 100 M. keuze uit Ch. Berger, Van Be veren, B. Jansen, T. Osendarp en Eikema. Competitie K. T. K. Onder leiding van den heer P. J. Wage- mans begon op het gemeentelijk sportterrein aan de Kleverlaan de athletiek-competitie van den Kennemer Turnkring. Er namen 38 ploegen aan deel. De telling geschiedde voor 't eerst volgens de Finsche tabel. Door 't on gunstige weer werden de prestaties sterk ge drukt. De dames-wedstrijd. In de le klasse namen vijf ploegen deel, waarvan de Bloemendaalsche G. V. vooral door haar prestaties in hardloopen een grooten voorsprong behaalde. Deze ploeg bracht 't tot 8364 punten, tegen no. 2, Con cordia, 7252 punten. Daarop volgde een ver sterkte ploeg van de T. V. IJmuiden met 6618 p. Voorts behaalden Turnlust B en O. S. S. resp. 6326, en 6092 p. Laatstgenoemde ploeg kwam voor 't eerste in de le klasse uit. Ook in de 2e klasse werd door de B.G.V. de eerste plaats ingenomen en wel met 5686 p. tegen Turnlust H. 5209 p. De verdere volg orde is: Concordia H. Gratia-Plato I, O.S.S. n, Turnlust B II, B.G.V. Ill, Concordia m, T.V.IJ. II, Trunlust H. II, Turnlust B. Ill, B. G. V. IV, Gratia-Plato II, Turnlust B IV, O. S. S. Ill, Concordia IV, Turnlust H. III. Over beide klassen waren de beste presta ties voor de dames R. v. Asselt (hoogsprin gen 1.42 M. en kogelstooten 9.61 M.), F. Be rendes (100 M. hardloopen 13.9 sec., vèrsprin- gen 4.68 M.) en T. Stammes (discusweroen 27.33 M.) De heeren-wedstrijd. In de le klasse werd een verzwakte B.G.V. ploeg (13157 p verslagen door Concordia (13711 p.) Blijkens 't geringe verschil is hier meer spanning dan in de le klasse voor da mes. No. 3 is de ploeg van Turnlust H. met 12120 p. De 2e klasse bracht 7 ploegen bijeen, waar van Turnlust B. met 7364 p. een flinken voor sprong nam op no. 2, O.S.S.dat 6214 p. ver wierf. Verder was de volgorde: T.V.IJ. I, Turnlust PI. n, Turnlust B. II, Turnlust B. III, Turnlust H. III. De 3e klasse, die vorig jaar wegens gebrek aan belangstelling moest vervallen, bevatte nu 6 ploegen. No. 1 en 2 werden resp. Con cordia n 13920 p.) en B.G.V. U (3754 p.) De verdere rangorde is: T.V.IJ. n, Turn lust H. IV, O.S.S II. T.V.IJ. III. De beste verrichtingen uit de klassen ge zamenlijk waren voor P. Spoor (100 M. hard loopen 11.8 sec., 400 M. hardloopen 56.1 sec., hoogspringen 1.63 M., vèrspringen 5.90 M.). W. Pronk (kogelstooten 9.69 M.), J. van Pagée (discuswerpen 29.67 M.), en F. Warlé (speelwerpen 39.93 M.) De Athletiekwedstrijden op het „Haarlem"-terrein door CRITICUS. Het is nog niet zoo heel lang geleden, dat in ons land de Athletiek zoo een beetje het mis deelde kindje van de sportfamilie was. Welis waar nam Oom Voetbal het verongelijkte neefje af en -toe in bescherming en werden er athletiekkampioenschappen voor voetballers georganiseerd, doch men beschouwde dit min of meer als een poging aan de artisten van het bruine monster ook in den zomer, anders dan met zweetvoetbal, de gelegenheid te ge ven, zich spelenderwijs fit te houden. Het Hollandsche sportpubliek dat zich heiaas bijna uitsluitend voor voetbal interesseert, toonde voor athletiek nog minder belangstel ling dan voor cricket en het had er geen notie van, welk een toewijding en opoffering er noodig is, om in die sport een bijzondere pres tatie te kunnen leveren. Grijsseels, Broos, Van den Berge, Pa uien, e.a. mochten dan in het buitenland fraaie successen oogsten, men bleef er hier koud onder. Het was zóó erg, dat bij de Olympische Spelen te Amsterdam in 1928 de Hollandsche athleten de ©enigen waren, die niet in de ge legenheid waren gesteld, op een sintelbaan te oelenen, eenvoudig, omdat men het niet de moeite waard vond, er tijdig een aan te leg gen. Doch toen de Canadees Williams, de En- gelschman Douglas Lowe, maar vooral de Fin nen Nurmi en Ritola in het Stadion hun bij zondere verrichtingen toonden, ontstond toch langzamerhand het begrip, dat athletiek om den drommel nog niet zoo eenvoudig was en dat het- publiek een en ander naar waarde wist te schatten, bleek wel uit de toejuichin gen voor Lien Gisolf, die de nationale athle- tiek-eer ophield, door met hoogspringen den tweeden prijs te bemachtigen. Allengs kwam er wat meer enthousiasme; het is voor een niet gering deel aan de be moeiingen der H. A. V. „Haarlem" te dan ken, dat thans over het gebeele land de athle tiek met animo beoefend en door steeds meer belangstellenden wordt gadegeslagen. En zoo waren er dan Zondag op het Haar lem-terrein aan den Schoterweg een aardig aantal toeschouwers, die zij het dan ook niet altijd met kennis van zaken, enthousiast wer den voor de prestaties van de vele gegadig den uit de vier windstreken van ons land, die, dorstend naar internationalen athletiek- rcem. hun beste beentje of armpje voorzet ten. Tot laatstgenoemde categorie behoorden ongetwijfeld de A. A. C.'er Luetteveld en Van der Poll van de A. V. '23)die met de speer bei den boven het bestaande record van Van Meyl (59,47 M. kwamen. Lutteveld wierp maar eventjes 1,65 M. verder. Evenwel, de technische resultaten worden elders in dit blad uitvoerig toegelicht; men zal daar ongetwijfeld kunnen lezen, dat de 100 M. loopers, ondanks het voor den leek zoo fraaie weer. last hadden van een hinder lijken zijwind, terwijl de polsstokspringers nog ver onder het internationale hoogtepunt ble ven. Wij. toeschouwers, zaten heerlijk in het zo merzonnetje. dat eveneens trachtte een re cord te vestigen en we kregen zoo echt een Zondagsch gevoel van rust, toen een aantal athleten voor de 5000 M. hardloopen startte. Aan aanmoedigingen heeft het niet ontbro ken, zeer zeker niet van. den zeer enthousias ten heer die met vrouw en talrijk kroost op de zij tribune was geïnstalleerd en voor dit maal de wielerbaan metzijn machinale prestaties had achtergesteld bij de natuur lijke voortbeweging op het groene veld. Nie mand nam het hem dan,ook kwalijk, toen hij de 5000 M. voor een koppelrace over 50 K.M. aanzag en bij den start van de estafette meende, dat het hier een vierzijdige achter volging betrof. Zijn teleurstelling was groot, toen Petit in de laatste ronde „demarreerde", want De Ruyter van de Boskoopsche Boys had zijn volle sympathie, omdat hijzelf „ook" aan tuinieren deed. Zeer veel respect toonde hij voorts voor de prestatie van Nasse van de Zeemacht, omdat deze deelnemer volgens hem op een schip toch geen gelegenheid had. den kogel te stooten, zonder dat die over de verschansing ging, waardoor het een dure liefhebberij werd, terwijl zijn training met den discus hem wegens het maken van „brokken" met den dienstdoenden officier van de wacht in conflict kon brengen. Zelfs het feit, dat de favoriet Berger met „band dikte" door Osendarp werd geklopt, vermocht hem niet uit zijn goede humeur te brengen. Daar was ook geen enkele reden toe, want het programma werd vlot afgewerkt, er werd heftige strijd geleverd; de verrichtingen in de verschillende nummers waren over het alge meen te loven. Doch het zal toch nog wel even duren, al vorens de athletiek in ons land even populair is als in Engeland. Amerika of Skandinavië, om slechts enkele landen te noemen. En daa-r moet het toch naar toe. Courses op Duindigt. Op Duindigt zijn Zondag courses gehou den, waarvan de resultaten luiden: Tweede Aanmoedigingsprijs: Prijzendrave- rij 4e klasse. Afstand 1740 Meter: 1. Xerxes, eig. mevr .K. van Wieringen Reselman; 2. Varia, eig. A. L. Jansen. Bambino-prijs: ren op de vlakke baan; af stand 1300 meter: 1. Grïstef, eig. Stal Duin hoeve; 2. Coroner, eig. Stal Duinhoeve. Barcarolle-prijs: Prijzendraverij le klasse: Afstand 2020 Meter: 1, Epinard III eig. Stal B.; 2. Dreamer's Star eig. W. H. Geersen; Butterflyprijs: Prij zendraverij 2e en 3e klas. Afstand 2040 meter: 1. Vendu eig. G. Ensing; 2. Vitality eig. R. F. Sormanï. Bassanoprijs, ren op de vlakke baan. Af stand 20Ö0 Meter: 1. Sourdeval, eig. Stal Duinhoeve; 2. Pat- tilogna eig. K. Henzen. Tweede Heerrijdersprijs: Prijzendraverij le klasse. Afstand 2020 Meter: 1. Ulpia H.; eig. M. France; 2. Mc. Gregor, eig. Stal Valke veen. Belle Fortuneprijs: Heat-prijzendraverij 3e en 4e klasse. Afstand 1740 Meter: le heat:l Welvaart v. Duindal; eig. A. de Vlieger. 2e heat: 1. Xenia G.; eig. Stal Birkhoven; 3e heat: 1. Yankee Scot eig. Stal B). Haarlemsche Damclub. De voor het vijfde tiental der Haarlemsche Damclub beschikbaar gestelde „topscorer"- medaille, welke wordt uitgereikt aan den spe ler die in het afgeloopen seizoen 1934/1935 in de competitie- en andere officieele wedstrij den voor de Haarlemsche Damclub V de mees te punten scoorde, werd gewonnen door E. Stammis te Vijfhuizen. De wedstrijden te Heemstede. Blijkbaar hadden het strand en de bosschen met het warme weer meer aantrekkings kracht dan een wielerbaan, want Zondag middag bestond er al heel weinig belang stelling voor de wedstrijden te Heemstede. Aan den wedstrijd voor nieuwelingen na men eenige Haarlemmers deel, die met vol doening op dezen rit kunnen terugzien. De achtervolgingswedstrijd voor amateurs om den Heemstede-brassard bracht twee Haar lemmers aan den start, die elkaar bij de eerste twee K. M. weinig toegaven, toen zette G. v. Wees meer op, waardoor hij won. In den landen-koppelachtervolgingswed- strijd onderscheidden zich vooral de Belgen, die de Nederlanders inhaalden, juist op het oogenblik, dat de Hollanders de Duitschers passeerden. De Belgen werden dus winnaars. Voordat de wedstrijd voor profs over 10 K.M begon, werden de renners Verschoor <en Wagt mans gehuldigd voor hun prestaties bij de „Avondzesdaagsche" te Roozendaal. Hierdoor zeker geïnspireerd bezetten zij in dit nummer de eerste twee plaatsen. Aan den internationalen koppelwedstrijd namen 9 koppels deel, die in een spannenden strijd elkaar de zege betwistten. Aanvanke lijk wisten VerschoorWagtmans en Reiliin- derVan Es een ronde uit te loopen. maar ten slotte wisten Omer de BruijckerP. Ver- haeghen zich onbedreigd met een ronde voor sprong aan den kop te plaatsen. In dezen rit viel het rijden van de jonge Haarlemmers Kruyd en Moerwkerk op, die evenals de gebroe ders Slaats slechts twee ronden op de leiders achter waren. Dat er vrij snel gereden is blijkt wel hieruit, dat in 1 uur 42 K.M. en 400 M. was afge legd. De uitslagen luiden: Wedstrijd voor nieuwelingen: le rit over 3 K.M. 1. C. de Best. 2. C. Vis, 3. H. Leen, 4. J. v. Kersen, 5. J. Breda. 2e rit over 3 K.M.: J. Rusman, 2. K. Kniep, 3. Kuiper, 4. Veenhof, 5. Looyen. 6. J. Hen- sen. Finale over 5 K.M. 1. W. Kniep 7. min. 51.4 sec. 2. J. Rusman, 3. H. Leen, 4. Looyen. Sprintwedstrijd voor profs, over 800 M.: le rit 1. Paul Osmella (laatste 200 M. 13.4 sec.) 2. Lou van Reijen (1 lengte). 2e rit. 1. J. Spij ker (14 sec.) 2. A. van Es (1 wiel). 3e rit om derde en vierde plaats. 1. L. van Reijen (13.2 sec.) 2. A. van Es (1 lengte). 4e rit om eer ste en tweede plaats. 1. P. Osmella (12,8 sec.) 2. J. Spijker (1 lengte). Wedstrijd voor profs, over 10'K.M. 1. J. Ver schoor. Op een ronde. 2. P. Wagtmans. 3. J. van der Pool. 4. W. Moerkerk. Tijd 14 min. 4 sec. Achtervolgingswedstrijd voor amatateurs om den Heemstede-Bi-assard. 1. G. van Wees (houder) haalt T. Drost (uitdager) in na 4 min. 32 sec. (16 ronden). Koppelachtervolgingswedstrijd tusschen een Hollandsch, Belgisch en Duitsch koppel. 1. België (O. de Bruijcker-P. Verhaeghen) haalt Nederland (Gebr. Slaats) in en gelijktijdig Duitschland (J .Schom en R. Reilander) na 1 min. 42 sec. Internationale koppelwedstrijd over 50 K.M. met 4 klassementen. le klassement. 1. P. Verhaeghen. 2. F. Slaats, 3. P. Osmella, 4.L. van Reijen. 2e klassement I. O. de Bruijcker. 2. P. Wagtmans, 3. Lou van Reijen. 4. A. van Es. 3e klassement, 1. P. Osmella, 2. J. Schörn, 3. J. Verschoof. 4. A. v. Es. 4e klassement. 1. P. Osmella, 2. L. van Reijen, 3. O. de Bruijcker, 4. A. van Es. Totaaluitslag. 1. O. de Bruycker—P. Ver- haegen 14 pt., Tijd 1 uur 11 min. 55 sec._ Op een ronde. 2. J. Verschoor-P. Wagtmans 5 pt. 3. R. ReilanderA. van Es 4 pt. Op 2 ronden. 4. F. en C. Slaats 3 pt., 5. W. Kruyd—W. Moer kerk 0 pt. Op 3 ronden. 6. P. Osmella—J. Spijker 17 pt. 7 .L. van ReijenC. van Isselt 9 pt. 8. J. Schorn—H. Cuvelier 3 pt. 9. J. v. d. MaatJ. Hiddes 0 pt. Achilles. Zondag hield „Achilles" een sprintwedstrijd over 1 K.M. De A-klassers reden telkens twee aan twee, waardoor men den zuiversten uit slag verkrijgt. Tom Wesler toonde zich de snelste door op overtuigende wijze al zijn ritten te winnen, 2e werd J. Engel. 3. B. v. d. Aart, 4. P. Gruyters. 5. P. v. Kessel. De B- en C-klasse reden bij elkaar Van elke serie werd no. 1 in de Demi-finale geplaatst, terwijl de nrs. 2 een herkansing reden. De rit- ren waren als volgt: lste serie: 1. B. de Vries, 2. Rutte. 2de serie: 1. Godde, 2. Koppen. 3de serie: 1. C. Rusman, 2. W. v. Leeuwen. 4de serie: 1. H. v. Maris, 2. Oosterbaan. 5de serie: 1. Groenendijk, 2. v. Duin. De Herkansing werd gewonnen door W. v, Leeuwen. lste Demi-finale: 1. B. de Vries, 2. Groe nendijk. 2de Demi-finale: 1. Godde, 2. v. Duin. 3de Demi-finale: 1. C. Rusman, 2. H. v. Ma-ris Finale: 1. B. de Vries, 2. Cor Rusman, 3. Godde. Kleine finale: 1. G. v. Duin, 2. Groenendijk, 3. H. v. Maris. De Juniores reden als volgt: 1ste serie: 1. Schrama, 2. Mensch. 2de serie: 1. Groenendijk, 2. Mircks. 3de serie: 1. v. d. Aart. 2. Schoorl. Herkansing werd gewonnen door Mircks. lste Demi-finale: 1. Schrama, 2. Mircks. 2de Demi-finale: 1. v. d. Aart, 2. Groenen dijk. Finale: 1. Schrama, 2. v. d. Aart. KI. Finale: 1. Groenendijk, 2. Mircks. Op de Heemsteedsche Wielerbaan had G. van Wees wederom succes door voor de derde maal den Heemstede-Brassard te winnen. Hij wist thans Th. Drost na 16 ronden in te ha len, en toonde door deze overwinning tot de serkste amateurs op dit gebied te behooren. Bij de nieuwelingen reed C. Rusman een zeer verdienstelijken wedstrijd. Van 24 deel nemers wist hij in een 25-ronden wedstrijd met miniem verschil de 2de plaats te bezetten Dinsdagavond 7 uur club-wedstrijden op de Heemsteedsche Wielerbaan, o.a. sprint, ploeg achtervolging, koppelwedistrij d enz. De Jonge Kampioen. Bovengenoemde vereeniging hield Zondag onder groote belangstelling een wedstrijd voor A. B. C. klassen. A en B over een wedstrijd voor K.M. C. klasse over 40 K.M. De juniores over een afstand van 30 K.M. Niettegenstaande de warmte waren de uitlooppogingen zeer talrijk van alle klasse. Bij de C-klasse viel het goeden rijden op van Schel, Venings, en Scheffer. De uitslagen luiden: Juniores: over 30 K.M.: 1. Vonk. 2. Veen. 3. Van Breukelen. Uitslag C.-klasse over 40 K.M,: 1. Pietje j Schel, 2 Venings, 3 Scheffer. A en B klasse over 60 K.M.: 1. Steinen, 2. Rovers, 3 Keur, 4. Schel Sr., 5. - Handgraaf. Kleine toer door Nederland voor beroepsrenners over 50 K.M. De uitslag luidt: 1. Jan van Hout 0 pnt. 1 uur 9 min. 0.2 sec.? op een ronden: 2. Cor Wals, 34 pnt.; 3. D. Bos- land 26 p.; 4. A. Braspenninx 22 p.;op twee ronden: 5. J. Pijnenburg 38 p.; 6. F. Slaats. 29 p.; 7. C. Pellenaers 10 p.; op twee ronden: 8. L. van Schijndel 23 p.; op vier ronden: 9. G. van der Ruit 11 p.: 10. M. van Oers 9 p.; 11. C. Bogaert 6 pnt.; 12. J. de Reus Op.; op 5 ronden; 13 C. Snoeyers 9 p.; op zeven ronden: 14 J. van der Heiden 2 p. Wedstrijden voor veteranen te Halfweg. Op de Wielerbaan te Halfweg haddén Zon dagmiddag wedstrijden voor veteranen plaats tusschen leden van de W. V. Amster dam en ..Felix" uit Den Haag. De resultaten waren: Sprintwedstrijd over 600 M. (finale)1 L. Smulders (Amsterdam) 1 min. 7 sec., 2 M. Postma .Amsterdam), 3 v. d. Burg (Den Haag). Ploegachtervolging over 20 ronden: Am sterdam met de renners Sirash, de Haan en Voorn haalt „Felix" in na 11 ronden. Jachtrace over 20 ronden: 1 L. Suurs, 2 H. de Haag (beiden Amsterdam), 3 v. d. Voorst (Den Haag). Koppelwedstrijd over 40 K.M.: 1 C. Broe ders en C. Schoor, 2 J. Sjoers en A. Kloppen burg (op 3 ronden); 3 W. Kuyper en P. de Haan (op 4 ronden); 4 L. Suurs en E. B. Korf (op 4 ronden) allen van Amsterdam; 5 B. Heininga en J. Fork (Den Haag) op 4 ronden. 6 W. Postma en L. de Haan (Am sterdam) op 4 ronden. DuitschlandNederland. Duitschland wint met 24 1/215 1/2 punten. Uit Krefeld: De belangstelling voor den landenwedstrijd DuitschlandNederland voor amateurs was Zondag maar matig te noemen Duitschland won dezen landen-wedstrijd met 24 1/2 tegen 15 1/2 punt. Zoo heeft dit land na Denemarken en Zwitserland te hebben gesla gen dus ook van ons land gewonnen. De belangrijkste strijd was wel die in de sprint tusschen Van Vliet en Merkens. In den eersten rit verloor Bernard Leene met een halve lengte van Merkens, terwijl van Vliet "zonder veel moeite van Ihbe won. In den derden rit won van der Vijver zeer verdien stelijk van Hasselberg. De finale werd gere den als match a trois. Van Vliet reed in de finale zeer tactisch en op een gegeven mo ment zag Merkens zich tusschen Van Vliet en Van der Vijver ingesloten. Met een kwart lengte werd Merkens door Van Vliet gesla gen, met van der Vijver op de derde plaats. De gedetailleerde uitslagen luidden: 1000 Meter tegen het horloge: 1. Kloeckner Duitschland 1 min. 13,2 sec. 2. Hoffmann Duitschland en Buchly, Nederland, ieder 1 min. 15.4 sec. 4. Peperkamp, Neder land 1 min. 16,2 sec. Sprint: lste rit: Merkens. 2. B. Leene, halve lengte. 2e rit: 1. Van Vliet, 2. Ihbe, 2 lengten. 3e rit: 1. Van der Vijver, 2. Hasselberg, hal ve lehgte. Finale: 1. Van Vliet, 2. Merkens 1/4 lengte. 3. Van der Vijver. Tandem over 2000 Meter. Eerste serie: LeeneOoms winnen van Has selbergIhbe. 2e serie: Van der Vijver—Boven den Aard verliezen van MerkensKarsch. Herkansing: HasselbergIhbe winnen van. Van der VijverBoven den Aard. Finale: HasselbergIhbe winnen van Lee neOoms en Merkens—Karsch Achtervolging voor landenploegen. Maxi maal 4 K.M. De Duitsche ploeg bestaande uit Merkens. Hoffmann, Kloeckner en Karsch ha len na 9 ronden de Nederlandsche ploeg be staande uit van Vliet, B. Leene Ooms en Pe perkamp in. Eindstand Duitschland 24 1/2 punt. 2. Ne derland 15 1/2 punt. NederlandDenemarken. Naar wij vernemen is tusschen de Neder landsche Wielren Unie en den Deenschen Wielerbond overeenstemming bereikt voor wat betreft het houden van een returnwed strijd NederlandDenemarken in ons land. Als datum daarvoor is thans definitief vast gesteld Zondag 8 September as. op de wieler baan „De Raayberg" te Bergen op Zoom. De T. T.-races op Man. Uit Londen. Stanley Woods heeft de laatste van de drie races op het eiland Man op een verrassende wijze gewonnen. Het legde met zijn Guzzi de zeven ronden af in den record tijd van 3 uur 7 min. 10 sec., hetgeen 8 min. 25 sec. sneller is dan zijn eigen record van 1933. Ook zijn eigen rondenrecord van dat jaar n.l. 82.74 mijl moest er aan gelooven, want hij reed nu de laatste ronde van deze race met* een gemiddelde snelheid van niet minder dan 86.53 mijl per uur. Guthrie (Norton) tweede op 4 seconden. Derde was Rusk (Norton), vierde Duncan (Norton) terwijl de Duitscher Stembach (N.S.U). en de Engelschman Mellors (N.S.U.) de 5ee en 6e plaats bezetten. De T. T.-races te Assen. Naar de N.R.Ct. verneemt, zal Stanley Woods de winnaar van de TT-races op 't eiland Man, in de 250 c.M. klasse ook deelnemen aan de de Nederlandsche T.T. op 6 Juli. Wood.5 komt te Assen uit met Velocette in de 350 c.M. klas se in plaats van den Engelschman Newman. De Olympische Dag. De wielerwedstrijden. De sprintwedstrijd op 30 Juni in het Olym pisch Stadion bestaat uit drie series van 5 en een eindstrijd van de drie winnaars en de snelste tweede. De indeeling der series is als volgt.: le serie: D. van Vliet (Woerden), J. J. v. d. Vijver (Breda), N. Buchli (Den Haag), G. Boeyen (Oss) en A. Slootweg (Den Haag). 2e serie: H. Ooms (Haarlem), J. C. Peper kamp (den Bosch). P. N. Bovenaard (Sit- tard). J. J. Luyn (Wassenaar) en E. Verwaal (Berkenwoude). 3e serie: B. Leene (Den Haag), M. van Gel der (Amsterdam). C. M. Kropman (Nijmegen), A. v. Tiburgs (Hillegersberg)A. B. Sabbé (Amsterdam).

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 10