DE BILT VOORJAAIÜSPRIJZEN ECHTE WALES-ANTHRACIET GELDIG TOT 1 JULI Belangrijke Prijsvermindering WEILL ZOOI Barteijorisstraat 26-28 De sneldienst IJmuiden—WesMndië officiëeS geopend. MAANDAG 24 JUNI 193S HAARDE M'S D_A. G B E A D_ 772.3 m.M. te 755.5 m.M. te meldt: Hoogste barometerstand Haparanda. Laagste barometerstand Reykjavik. en voorspelt: Meest zwakken wind uit Oostelijke richtin gen. Licht tot half bewolkt. Droog, warm weer, behoudens kans op onweer. Uit het Buitenland Het blijft mooi weer. Sinds Zaterdag heeft zich de hooge druk verder over Scandinavië uitgebreid. Tengevolge van een drukstijging over de wr^tsche Eilanden kreeg het hoogedrukgebied verbinding met den Azorenhoogedruk. De de pressie in het Noordwesten vulde verder op, de secundaire die Zaterdag over de Golf van Biscaye lag werd van de hooge depressie afge- inoerd en ligt thans als een zelfstandig on diep minimum over Zuid-Frankrijk. Over het geheel vaste land is het weer fraai. Lichte Oostenwind, onbewolkte hemel en hooge tem peraturen. Tengevolge van de drukstijging ten Westen van de Britsche Eilanden draaide de wind er naar het Noorden, waardoor er de bewolking toenam en het iets minder warm werd. Over- Noord-Scandinavië waar de hoftgedrukontwik- keling een Westelijke luchtstroom tengevolae had werd het eveneens koeler terwijl er plaat selijk matige regen viel. De drukverdeeling maakt het voortduren van het mooie weer ten onzent waarschijnlijk. Barometer Stand van heden 766 m.M Vorige stand 769 m.M. Neiging: Achteruit. Opgave van: FA. KUIPERS EN ZN., Opticiens. Zijlstraat 97 Telefoon 12726. Thermometer dueele dame verwierf mej. Hordijk, die voor den verst-komenden hees J. Zonderkamp. uit Westerblokker. De groepsprijzen vielen ten deel aan de wandelclub van de Technische Studenten te Amsterdam; het Landstormcorps te Haar lem; de Wandel-jeu „Kennemerland", rle Kanoclub „de Weteringzwervers", de vVandeltoerist te Haarlem: „de Amstelve- ners" te Amstelveen; „de Driehoek" te Lei den; „Al zingende voorwaarts". .JDe Voor trekkers" te Wijk aan Duin; „De Schinkel- kanters" te Amsterdam, „De vroolijke tippe laars" te Haarlem, „Jan Pastoors" te Haar lem, „Zilvermeeuwen" te Den Helder, „Laat Ons Loopen" te Amsterdam. „Het 21ste te Utrecht. Amsterdam-Zuid te Amsterdam, „Burgerwacht" te Haarlem; „Santpoort" te Santpoort. „De Amstelkanters" te Amster dam en „Bloemendaalsche Gymnastiekver- eeniging" te Bloemendaal. De prijzen bestonden uit bekers, plaquet tes. takken en medailles. De jury werd gevormd door mej. Spruyt en de heeren H. Blaauw en W. M. Ragut, die als herinnering een medaille ontvingen. Ook de burgemeester ontving een herinnerings medaille. Aan ieder en 50sten deelnemer werd ten slotte nog een slof aardbeien uitgereikt, waarna de dag met een driewerf „hoera" op de K.W.C. werd besloten. De tweede Aardbeienmarsch was een groot succes geweest. 24 Juni. Hoogste gisteren Laagste heden nacht Hoogste heden tot 12 uur 88 F. 70 F. BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 24 Juni. Bevallen 19 Juni: N. B. van BeekumPeere boom, z.; 20 Juni: J. H. de Jager—v. d. Steen, z.: J. BakkerAlexander, z.; 21 Juni: A. M. A. MollmanhStiekema, z.; 22 Juni: P. F E. v. GilseHorsten, z. Overleden 20 Juni: A. Winkel—Schipper, 82 j. Jansstraat; 21 Juni P. L. J. v. d. Hulst, 83 j., M. v. Heemskerkstraat. o. a. af 1.95 WITTOP KONING - HAARLEM HARMENJANSWEG 67A TELEFOON '6100 (Adv. Ingez. Med.) De Aardbeienmarsch van de K. W. C. Wandeltocht door midden-Kennemerland. De Kennemer Wandelclub trof het buiten kansje, dat de door haar georganiseerde aardbeienmarsch samenviel met den eersten zomerschen Zondag. De tocht over 30 K.M. werd geloopen onder begunstiging van een stralende zomerzon, die alleen maar dit na deel had, dat de tippelaars hinder hadden van de warmte. Overigens was het voor de K.W.C. een succesdag. Zondagmorgen om streeks 10 uur heerschte op de startplaats nabij Hotel „Oud-Meerenstein" een groote drukte. Niet alleen, dat de 500 wandelaars, die zich of in groepsverband of individueel hadden laten inschrijven van alle zijden kwamen opdagen, maar ook kwamen zich nog velen om een startkaart aanmelden, die aanvankelijk om het weer inschrijving had den uitgesteld. De organisatie was uitstekend in orde, zoodat de regeling aan den start niets te wenschen overliet. Wachtmeester Brandwijk, de energieke voorzitter en de ziel van de K.W.C.,'had voor een uitnemende regeling zorg gedragen, waardoor de start een zeer vlot verloop had De Transportcolonne van het Roode Kruis had een drukken dag. Zij had het werk in vier ploegen verdeeld en maakte zich hoogst verdienstelijk door in vele gevallen hulp te verleenen. Vooral tijdens de groote rust in het K.S.A.- gebouw te Heemskerk werd heel wat van de marfschappen gevergd. De voeteuvels waren op dezen zomerdag zeer talrijk, terwijl ook patiënten, die het te kwaad met de warmte hadden, moesten worden behandeld. Tusschen half vier en half vijf waren de deelnemers in Hotel „Oud Meerenstein" te ruggekeerd. Ook hier was de hulp van de Transportcolonne zeer noodzakelijk. Allen, die den marsch volbracht hadden, ontvingen een herinneringsmedaille. De voorzitter van de K.W.C. dankte de wandelaars voor hun opkomst. Ongeveer 650 tippelaars hadden de aardbeienmarsch geloopen. Burgemeester H. J T Scholtens reikte ver volgens de prijzen uit en uitte zijn groote waardeering voor de prestaties, welke gele verd waren. Spr. hoopte, dat het verblijf in het „zonnige" Kennemerland bij de wande laars een aangename herinnering zou achter laten. Vervolgens reikte de burgemeester de ver- eenigings- en groepsprijzen uit. Van de vereenigingen verwierven de prij zen: 1 Het 21ste regiment. Utrecht. 2 Amstelveen- sche Wandelclub. Amsterdam. 3 Laat Ons Loopen, Amsterdam, 4 De Zilveren Meeuw, Den Helder, 5 Amsterdam-Zuid, Amsterdam. Prüs voor de grootste groep: Amsterdam- Zuid, Amsterdam. Prijs voor de verstkomende vereeniging: „Het 21ste", Utrecht. Grootste plaatselijke vereeniging „De Voor trekkers", Wijk aan Duin. De prijs voor de verst-komen de indivi- Kiest Woensdag 26 Juni „Het Witte Kruis". „Witte Kruisjesdag". Men schrijft ons; De Afdeeling Velsen van de Noord-Holi. Vereeniging „Het Witte Kruis" zal Woensdag 26 Juni as. haar jaarlijkschen Witte Kruisjes dag houden. De veelomvattende werkzaam heden van deze vereeniging zijn bij verreweg de meeste inwoners der gemeente wel zooda nig bekend, dat het eigenlijk overbodig is, dezen collectedag warm aan te bevelen. Toch is het goed er hier nog eens nadrukkelijk op te wijzen, dat wil deze vereeniging haar taak naar behooren blijven vervullen, zij in de eerste plaats den steun der bevolking drin gend noodig heeft. Het is niet overdreven, wanneer er op gewezen wordt, dat het in derdaad heel erg voor de inwoners der Ge meente zou zijn, als „Het Witte Kruis" door financieelen nood gedwongen, haar werk zaamheden zou moeten inkrimpen. Dat mag niet plaats hebben. Zeer velen gedenken dank baar de hulp die zij van één der wijkzusters kraamverzorgsters hebben ontvangen, of nog dagelijks genieten. En wat is het voor de meeste gezinnen niet een buitengewoon ge mak en genot wanneer de dokter hen verwijst naar één der magazijnen om aldaar verpleeg- materialen te gaan halen 'die vnor de zieke noodig zijn. Bijna de meeste jonge moeders gaan we kelijks met haar baby naar één onzer zuïge- lingenklinïeken te IJmuiden. Santpoort of Velsen-Noord en ontvangen daar van den kinderarts gratis advies betreffende de voe ding van haar kind. Het zeer groote aantal bezoeken bewijst wel dat deze arbeid van het grootste belang is. Woensdag 26 Juni, de dag der Gemeente raadsverkiezingen wordt een ieder in de gele genheid gesteld, al dezen arbeid van „Het Witte Kruis" mede in stand te houden Op welke wijze? Door U te tooien met het em bleem der vereeniging, dat U zal worden aan geboden door een groot aantal dames, voor den minimum prijs van 10 cent, Wijst haar vriendelijk verzoek niet af. maar koopt allen een speldje, dat zal de dames des te meer aanmoedigen en de kas der vereeniging ten goede komen. Woensdag 26 Juni sta, wat dit betreft in het teeken van eensgezindheid. Immers „Het Witte Kruis" stelt zich op een strikt neutraal standpunt en verleent haar hulp aan per sonen van alle gezindten. Jonge dames van 14 jaar en daarboven, helpt ons ook dit jaar en meldt U voor den verkoop van Witte Kruis jes" zoo spoedig mogelijk aan bij één der on derstaande adressen: Voor IJmuiden bij Zuster R. Lavoo en den heer J. Woltman, Witte Kruisgebouw, Kenne- merlaan 125. i Voor IJmuiden (O.) bij Mevrouw van Zwie- ten. Merellaan 5 en Zr. I. de Jong, Merel laan 1. Voor Velsen bij Mevrouw Roosman, Sta tionsweg 7 en Zr. I. G. Postema, Meervliet- straat 31. - - Voor Velsen-Nrd. bij Mevrouw Koene, Ka naalkade 58a en Zuster A. Zandstra, Wijker- straatweg 25. Voor Santpoort bij Mevrouw Bankert, Kruid bergerweg 2-3 en Zr. A. W. Tulp, Burg. En- schedélaan 27. Een lagere begrooting die sluit Brengt het bedrijfsleven vooruit STEMT VRIJHEIDSBOND (Adv. Ingez. Med.) BEVERWIJK doodelijk ongeval bij het rangeeren. Op het rangeeremplacement te Blerick is de 45-jarige stationsbeambte l. H. Vaessen uit Blerick door een trein overreden en ern stig gewond. De man. die vader is van 12 kinderen, overleed korten tijd later in het ziekenhuis te Venlo. DE PRINS VAN WALES 41 JAAR. De prins van Wales vierde Zondag zijn 41 en verjaardag. Uit alle deel en van de wereld werden gelukwenschen ontvangen. UIT DE OMSTREKEN BLOEMENDAAL verkeersongevallen op zondag. Twee meisjes reden per fiets op den Bloe mendaalsche weg naast elkaar. De fietsen kwamen met elkaar in aanraking waardoor beide meisjes vielen. Zij kregen lichte wonden aan het hoofd en schouder. Een dokter heeft de meisjes verbonden waarna zij per taxie naar huis zijn vervoerd. Een verloofd paar reed per fiets op den Zee- eg. Op een gegeven oogenblik raakte de fiet sen elkaar. Het gevolg was dat mej. A. v. B. wo nende IJmuiden viel, waarbij zij gewond werd. Een dokter die toevallig passeerde verleende hulp waarna mej. v. B. per politie auto naar haar woning is overgebracht. Van den Tetterodeweg kwam een auto die voor het verkeer aan den Bloemendaalsche- weg moest stoppen. Naast de auto reed een De teraardebestelling van A. M. Smit. Zaterdagmiddag is onder enorme belangstel ling op de begraafplaats „Duinrust" het stoffe lijk overschot ter aarde besteld van den heer A. M. Smit, die Woensdag j.l. tijdens een kam- peertocht met jeugdige werkloozen te Vaassen (G.) bij een auto-ongeluk op zoo'n noodlottige wijze om het leven kwam. De treffende plech tigheid werd op „Duinrust" door honderden belangstellenden bijgewoond. Uit deze massale belangstelling bleek eerst recht duidelijk, hoe zeer men den architect Smit in alle kringen der bevolking heeft leeren waardeeren en hoogachten. Bij het vertrek van het sterfhuis was de belangstelling reeds zeer groot. De lijk wagen, die met kransen was behangen, werd gevolgd door de jeugdige, werkloozen. wier lot wijlen den heer Smit zoo na aan het hart lag en voor wie hij met zooveel moeite en zorgen een kampeertocht organiseerde, die den leider zelf den dood zou brengen. Als slippen dragers tongeer den broeders van de plaatselijke loge der I.O.O.F., waarvan de heer Smit lid was. Het aantal kransen en bloemstukken was zoo groot, dat daarvoor een afzonderlijk rijtuig in den stoet moest meerijden. Intusschen stonden op „Duinrust" reeds anderhalf uur te voren de belangstellenden rond de groeve geschaard. Hun aantal groeide steeds aan, zoodat toen de stoet op de begraaf plaats arriveerde een dichte menigte in de na bijheid van het graf wachtte. De kist werd door jeugdige werkloozen grafwaarts gedra gen. Ontroering maakte zich meester van velen toen op dezen stralenden zomerdag het stoffelijk overschot van den heer Smit aan den schoot der aarde werd toevertrouwd. Velen lieten hun tranen den vrijen loop. Toen de kist onder doodsche stilte gedaald v/as trad de heer C. Maters naar voren, om als oud-zakenvriend een afscheidswoord te spre ken. Hij schetste daarbij de karaktereigen schappen van den héér Smit, wiens hulpvaar digheid en meelevén'met het lot van anderen leidde tot het organiseeren van den kampeer tocht, die zoo tragisch zou eindigen. Tragisch omdat dit zorgeloos uitstapje leider en werk- looze jongelieden zoo noodig hadden. Spr. wees er dan op hoe de heer Smit een groote mate van zelfverlochening bezat. Hij was vaak goed voor anderen maar slecht voor zichzelf. „Een blijvend gedenkteeken is", zoo besloot spr. „zijn voorbeeld van hulpvaardig heid en goedheid, een gedenkteeken, dat een troost moge zijn voor zijn arme vrouw". De heer Schregardus herinnerde, sprekende namens de I.O.O.F., aan den innerlijken rijk dom van den overledene, een rijkdom, die van onschatbare waarde was. „A. M. Smit," aldus spr., „was een mensch in den besten zin van het woord. Een hart, dat warm klopte voor „vriendschap, liefde en waarheid". Dankbaar zal men zich herinneren, dat hij niet voor niets heeft geleefd. De Commandant van de brandweer, de heer H. Blom, die zoovele jaren met den heer Smit heeft samengewerkt, herinnerde er aan, hoe de thans ontslapgnen6;.g.Jtijd op die plaatsen was, waar het' grootste' gevaar dreigde. Spr gewaagde van de waardevolle adviezen van den heer Smit, wanneer en waar dan ook een brand gevaar opleverde voor lijf en goed van manschappen en burgerij. Namens den Brand- raad en het politiecorps dankte hij tenslotte den heer Smit voor wat hij in het belang, dei- plaatselijke gemeenschap deed. Diep ontroerd sprak vervolgens de heer De Wolf namens de jeugdige werkloozen een af scheidswoord aan de groeve tot hun leider, die hun ontrukt werd, toen zij op een door hem georganiseerden kampeertocht verstrooiing poogden te vinden. „Wij konden U nog niet missen", riep spr. uit, „wij hadden nog zooveel van u te leeren." Met een door tranen verstikte stem sprak de heer De Wolf woorden van in- nigen dank namens de jongens voor al dat gene, wat de heer Smit gedaan had, om hun somber lot te verzachten. De heer Rothe, sprekende namens de ge meentelijke commissie voor ontwikkeling en ontspanning van jeugdige werkloozen ver klaarde, hoe allen er trotsch op waren, om met een mensch als de heer Smit was te mogen samenwerken. Spr. memoreerde, met hoeveel enthousiasme de heer S rit aan het plan, om den werkloozen eenige r.ettige dagen te be zorgen, had gewerkt. „Hij was", aldus besloot spr., „een opbouwer voor de werkloozen". Nadat een afgevaardigde van de „Neptu- nuselub" te Den Helder nog een laatste groet had gebracht, sprak tenslotte nog Ds. J. D. van Calcar, Doopsgezind predikant alhier een treffend afscheidswoord. De predikant wees er in de eerste plaats op, hoe dit graf dén anderen.kant van het leven laat zien, namelijk de wereld van het onver gankelijke. Ondanks al het ontroerende is het gelukkig, wanneer de oogst is als hier. Spr. was er van overtuigd, dat de heer Smit niet één vijand had. Het was ook zoo begrijpelijk, dat hij voelde, wat die werklooze jongens mis ten. Ds. van Calcar sprak vervolgens een per soonlijk woord tot de jeugdige werkloozen. ..Bewaar altijd de herinnering aan hem," al dus spr. „Draagt het hoofd omhoog en houdt vast aan de waarde van het leven. Houdt ook het oog gericht op de toekomst en op de an dere wereld, die van het onvergangelijke". Met een „God vertrooste de zijnen en God behoede hen" eindigde de predikant. Namens de familie dankte de heer De Vries, een zwager van den overledene, voor de over weldigende belangstelling. Onder de honderden, die getuigen waren van deze indrukwekkende plechtigheid merk ten wij o.m. op burgemeester H. J. Scholtens, de beide wethouders de heeren J. F. Braun en K. Steyn, leden van het Roode Kruis-bestuur, van den gemeenteraad en van den brandraad, van de commissie voor ontwikkeling en ont spanning van werkloozen, de kapelaans A. v. Nobelen en S. Lïgthart, benevens tientallen persoonlijke vrienden van den overledene. De groeve ging schuil onder een schat van bloe men, waaronder een groote krans van de jeugdige werkloozen. DE AARDBEIENVEILINGEN. Zaterdag werd de tweede speciale aardbeien veiling gehouden door de Vereenigde Vei lingen. Ook op deze tweede veiling was de aanvoer nog geringer dan op de eerste. Het koele weer van de laatste weken heeft op het rijpingsproces van de vruchten een zeer be lemmerenden invloed gehad. De aanvoer was slecht 671 K.G. Het gevolg van het kleine aanbod was een stijging van den pi-ijs, gemid deld werd 30 cent per K.G. besteed, tegen 24 cent op de veiling van Donderdag. Nu de lang verwachte zomerwarmte eindelijk is gekomen wordt in de komende dagen een flinke aan voer verwacht. In den loop dezer week zal ook de Beverwijksche Exportveiling haar speciale aardbeienveiling gaan houden. VELSEN Het festival van „De Een dracht". DAGELIJKSCHE VEILINGEN De directie van de Vereen. Veilingen deelt ons mede dat vanaf heden, 24 Juni dagelijk- sche groente- en aardbeienveilingen zullen worden gehouden. Op Maandag, Woensdag en Vrijdag zal om 12 uur de z.g. „binnenveiling" beginnen, tege lijk met de veiling op den wagen; Dinsdag en Donderdag begint de groenteveiling des na middags te 3 uur. De directie heeft den tuinders dringend ver zocht allerlei producten ter bevordering van den afzet op de binnenlandsche markt en ter ontlasting van de gewone veilingdagen op Dinsdag en Donderdag aan te voeren. Ter viering van het 35-jarig bestaan. De primus inter pares onzer plaatselijke harmonie- en fanfarecorpsen is zeer zeker wel de harmonie-kapel De Eendracht der Ver. Kon. Papierfabrieken Van Gelder Zonen. Ter ge legenheid van het 35-jarig bestaan dezer kapel heeft het bestuur gemeend dit feit op feestelijke wijze te herdenken. Geschiedde de viering van een meervoudig lustrum vroeger veelal door het uitschrijven van een muziekconcours, thans heeft men de festiviteiten een meer soberen vorm willen je ven, en heeft de vereeniging een festival van muziek- en zangvereenigingen georgani seerd. Dit festival zal gehouden worden in den tuin van het gebouw Concordia te Velsen- Noord. In totaal werken 36 vereenigingen uit Velsen en omstreken er aan mede. Dank zij die vele vereenigingen. die aan dit Festival medewerken, kan het jubileum op waardige wijze worden gevierd en zal tevens het doel. de propaganda voor de dilettanten muziek- en zangbeoefening, worden bereikt. Het Festival. Het uitvoerend comité bestaat uit de heeren: J. Smit procuratiehouder der Papierfabrieken, H. Schilp, Eere-voorzitter, J. Vel, voorzitter dei- kapel, J. Fooy, secretaris, J. A. Stapper, pen ningmeester, K. Hollander en G. H. Stapper. Het programma vermeldt: Zaterdag 29 Juni: 3 uur, Receptie in Con cordia. 8 uur, Feestconcert door de Harm. „De Eendracht". Zondag 30 Juni: 7 uur, Festival. Ne afloop bal in Concordia. Woensdag 3 Juli: 8 uur, Concert aangeboden door Harm. „St. Caecilia" en Mannenk. „De Eendracht". Zaterdag 6 Juli: 6 uur, Festival. Zondag 7 Juli: 2 uur, Festival, 7 uur, Festi val. Na afloop bal in Concordia. Aan het festival werken de volgende ver eenigingen mede: Kinderkoren: R.K. Meisjeskoor Meerzicht, Chr. Kinderkoor Lentebloemen, Nachtegaal- te Velsen-Noord), Klimop en Kleine Stem (uit IJmuiden-O.) Gemengde koren: Soli Deo Gloria (S. Wiers- ma), Hallelujah (Theo van Zutphen), Looft den Heer (Stephen Jansen), Nieuw Hosanna (S. Wiersma), Excelsior (Jan Beider), IJmui- der Volksstem (J. PostJ alle'uit de gemeente Velsen. Doopsgezind Zangkoor (H. Van Dijk),' Beverwijks gemengd koor CL. Stiens),JVöx Hu mana (P. P. Potgieser), De Lofstem (H. van Dijk), alle uit Beverwijk e.o. Mannenkoren: Eendracht te Velsen-Noord (H. van Dijk), Zanglust en De Vereenigde Zan gers uit Beverwijk (H. van Dijk), Zaanland uit Koog a. d. Zaan (F. J. Sicking). Harmonie: Kunst na Arbeid (M. Kley), Concordia (Phr. S. Vlessing), St. Caecilia (P. N. Joosen). Soli Deo Gloria (C. Oudendijk), Voorwaarts (D. Horst), alle uit de gemeente (Adv. Ingez. Med.) Velsen. Kunst en Vriendschap Krommenie (J. W. v. d. Laan). Crescendo Haarlem (H.W. Hof meester), Tramharmonie HaarlemLeiden (Reynier v. 't Hoff), St. Jozef Beverwijk (P. J. Eggermont), Zaandijk (A. de Vries) en de Beverwij ksche Harmoniekapel (H. W. Hof meester) Fanfare: Kindervreugd Velsen-Noord L. v. d. Hoef). Oefening Kweekt Kruist Santpoort (Peter Wit), Eensgezindheid Wormer (H. Schaar). Symphonie: Kennemer Orkest Vereeniging Beverwijk (L. Stiens). IJMUIDEN EINDSTAND DAMKAMPIOENSCHAP GROOT-I JMUIDEN. I Na de laatste partijen werd de volgende eind stand in den wedstrijd om het kampioenschap van Groot-IJmuiden verkregen: le klasse: 1 Leyte 6 p., 2 C. Suyk 5 p., 3. H. Schaap 5 p„ 4. Basstra 2 p„ 5. Ligthart 2 p. 2e klasse: 1. Laros 8 p., 2 Buis 7 p., 3. Smit, 6 p., 4. Souverein 4 p.. 5 Schrager 3 p.. 5 C. Buis 2 p. In de 3e klasse hebben v. d. Sluis en Schol nog kans op de derde plaats. MARKTPRIJZEN VAN MAANDAG 24 JUNI. Tarbot per K.G f 0,52—f0,30 Tongen per K.G. f 0,65f 0,34 Zetschol per 50 K.G. f 18 Kleine schol per 50 K.G. f 17—f 3,80 Schar per 50 K.G. f4,10—f2,40 Kleine poon per 50 K.G. f 4,10f 3,30 Middelschelvisch per 50 K.G. f 13,50 KL middelschelvisch per K.G. f 14f 7,70 Klein schelvisch per 50 K.G. f 8f 4,20 -Kabeljauw per 125 K.G. f46—f23 Groote gullen per 50 K.G. f 13f 7,50 Kleine gullen per 50 K.G. f 10f 5,50 Wijting per 50 K.G. f 4,50f 3 Makreel per 50 K.G. f 9—f 3,50 Leng per stuk f 1.07f 0,63 Koolvisch per stuk f 0,70 BENOEMINGEN. Tot onderwijzeressen aan de Vermeulen- school alhier zijn benoemd, de dames A. Brinekmann en J. M. Schipper, beiden te Am sterdam. BESOMMINGEN. Trawlers: Neptunus IJM. 87 85 manden f 1190. En Avant, IJM. 8 420 manden f 2510. Maria M. Ommering IJM. 7 475 manden: f 2710. Loggers: Schev. 201 4.20: KW. 114 f 350, KW. 42 f 470, KW. 161 f 710; KW. 147 f 340, KW. 69 f 530; KW. 86 f 410, KW. 101 f 350. Besommingen van 22 loggers onbekend. OPENBARE VERKOOP1NG. De ten overstaan van notaris G. D. Boer lage gehouden veiling, had het volgende re sultaat: Tien woonhuizen met erf en grond Alib. Cuypstraat 523 werden gekocht door den heer D. Bais q.q. voor f 22.475. Drie woonhuizen met erf en grond, van der Helststraat 20, 22 en 26, werden gekocht door den heer Wieringa q.q. voor f 6575. Groote belangstelling bij binnenkomst van het m-s- Caribia. De haven van IJmuiden was Zondag weer op haar best. Er was overvloed van zon en zo merwarmte en dientengevolge veel drukte aan den kant en op het water. De veerbootjes voe ren af en aan, snelle kano's gleden bij tien tallen over het gladde watervlak en eenige binnenkomende en uitgaande zeeschepen ga ven het havenbeeld dat typische aspect, dat den bezoeker steeds weer imponeert en daar door als een bijzondere attractie geldt. De Caribia komt. De vele bezoekers werden Zondagmiddas. )g i :haald op iets extra's. Want omstreeks 1 uur voer statig het 12000 ton groote m.s Caribia van den West-Indiëdienst der Ham burg Amerika Lijn de haven binnen om even als ongeveer vier weten geleden het zuster schip Cordillera een aantal passagiers voor onze West-Indische bezittingen aan boord te nemen. Met de komst van dit fraaie schip zou de nieuwe dienst officieel geopend worden, ter gelegenheid waarvan door de directie aan eenige genoodigden een lunch aan boord was aangeboden. Duizenden toeschouwers slo:. i van den wal af het interessante schouwspel gade. Lang zaam voer de Caribia, geassisteerd door twee sleepbooten van Bureau Wijsmuller naar de eenige in onze haven beschikbare ligplaats, den toeristensteiger, waar het vaartuig, na rondgezwaaid te zijn werd vastgemaakt. Een gastvrij onthaal. Aan boord wachtte den bezoekers een gast vrij onthaal. Namens de H. A. L. waren in de fraaie le klas-eetsalon ten ontvangst aanwe zig de heeren G. Hansen, directeur der H. A. L. voor de West-Indiëroute, Inspektor Barth- mann, Dr. Voss en kapitein K. Möller, Verder waren aanwezig de heeren J. Verschoor, directeur der fa. Wambersie en Zoon te Rot terdam, Dr. H. C. P. de Bruijn, directeur te Amsterdam, burgemeester Kwint, Ir. P. J. van Voorst Vader, hoofdingenieur van den Rijks waterstaat, G. J. Droste en G. J. A. Begeer na mens de Kamer van Koophandel te Haarlem, J. Seijffert, havenmeester van het Noordzee kanaal, F. W. Engelhardt, leider der- Reichs deutsche Gemeinschaft te Amsterdam, C. H Oldach, leider der Duitsche kolonie te Am sterdam, Bruchhaus, kanselier aan het con sulaat-generaal, Amsterdam, S. K. Franke, president van de Duitsche „Handelskamer" Amsterdam, de plaatselijke agenten enz. Nadat kap. Möller een dronk had ingesteld op de gezondheid van Koningin Wilhelmina Op die dagen wordt niet op twee plaatsen wielrijder, deze kwam vóór de auto waardoor tegelijk geveild, de fiets onder de auto kwam en vernield werd. I De Zaterdag is uitsluitend bestemd voor de l nam de heer Hansen het woord, .in de eerste De wielrijder had- een ontvelling aan zijn lin- aardbeienveiling, die des namiddags om 4 'uur J plaats om de gasten een woord van welkom toe ker elleboog. 1 zal beginnen. "1 te'roepen. Spreker zeide, dat toen-de directie der H. A. L. had besloten, op aandringen van eenige Nederlandsche ondernemingen een Ne derlandsche haven in den passagiersdienst op West-Indië op te nemen, de keuze op IJmuiden viel. De H. A. L. onderhoudt met de Neder landsche koloniën sedert jaren vriendschap pelijke betrekkingen en reeds sedert 1881, ko men de schepen der H.A.L. in Curacao, waar uit duidelijk de groote beteekenis van de West Indiëroute blijkt. „Mein Feld ist die Welt" is het devies der H. A. L., volgens hetzelfde prin cipe als dat van Nederland. Het besluit, in IJmuiden passagiers op te nemen, werd ge makkelijk gemaakt door de langjarige betrek king die de maatschappij met Nederland on derhoudt. Hij hoopte dat de passagiers het Hollandsche spreekwoord: „Onderzoek alle dingen en behoud het goede" zullen gedenken opdat zij na afloop van de reis zullen zeggen: „dat smaakt naar meer". Deze laatste woorden sprak de heer Hansen in het Nederlandsch. Burgemeester Kwint zeide, als burgemeester van Velsen, binnen welker gebied IJmuiden ligt, groote behoefte te hebben uitdrukking te geven aan zijn vreugde, dat IJmuiden is geworden een aanloophaven van de H. A. L. Hij had zich de vraag gesteld, waarom dit niet zooveel eerder is geschied, omdat IJmuiden toch zoo gunstig is gelegen en bij elk weer te bereiken is. Namens de burgerij heette de spre ker allen welkom in zijn grondgebied. Het speet hem, dat het oponthoud niet wat langer kon duren omdat men zeker veel interessante dingen zou kunnen zien. Het vele natuur schoon zou zeker het gemis van de Reeperbahn vergoeden (gelach). De burgemeester sprak ten slotte de hoop uit, dat de nieuwe verbinding goede uitkomsten mag opleveren en sloot met een heildronk op den Rijksleider en Kanselier. Hierna werd nog het woord gevoerd door de heeren Verschoor en Dr. de Bruijn namens de fa. Wambersie en Zoon. Na afloop van de lunch werd het fraaie schip bezichtigd. De Caribia is evenals de Cordillera inge richt voor 160 passagiers le klasse, 100 passa giers 2e klasse en 110 touristenklasse. Behalve de moderne inrichting van deze klasse, waar in de passagiers gedurende den overtocht ver blijven en waar men woont als in een luxe hotel, is ook nog een zwembad voor de passa giers ter beschikking, waarvan op bepaalde tijden allen gebruik kunnen maken. Verder is er een sportdek, terwijl bioscoopvoorstellingen (er is een geluidsfilmapparaat aan boord) en concerten afwisselend worden georganiseerd. Beide schepen loopen 17 mijl. Zij worden voortbewogen door twee 8-cyl. Dieselmotoren van 11000 P.K. Om half vijf vertrok de Caribia naar Ant werpen.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 2