ST00MEN ADVERT ENTIE - COLPORTEUR M A" A X D A G 24J U N I 1933 HAAREEM'S DAGE t AD 11' Ir. L. C. Dumont. f Op 69-Jarigen leeftijd is Zaterdag overleden Ir. Lucas Christiaan Dumont, oud-direeteur van Openbare Werken alhier en ridder in de orde van Oranje-Nassau. De heer Dumont werd 7 December 1865 te Utrecht geboren en legde daar op vrij jeugdi gen leeftijd het eindexamen H. B. S. 5-j. cur sus af. Na eerst eenige jaren in de bouw-prac- tijk werkzaam te zijn geweest, ontwaakte in hem de lust, een ingenieursdiploma te ver werven. Hij ging dus te Delft studeeren voor bouwkundig ingenieur en verwierf het diploma in 1893. Spoedig daarna trad hij in dienst bij een particuliere Waterleiding Mij. te Utrecht; ontwierp eli bouwde eenige watertorens en had als ingenieur zelfstandig de leiding bij het aanleggen van enkele waterleidingen. Op 1 Februari 1898 trad hij als gemeente-bouw meester in dienst bij de gemeente Zierikzee. De gemeente Nijmegen benoemde hem met ingang van 1 Januari 1900 tot adj.-architect van Gemeentewerken. Den 21en Maart 1901 aanvaardde hij de betrekking van directeur van gemeentewerken te Deventer, bouwde al daar een Ambachtsschool, doch verwisselde, nog vóór de voltooiing daarvan, zijn functie te Deventer met dié van Directeur van Open bare Werken te Haarlem (1 Nov. 1902). Ir. Dumont kon dadelijk zijn groote werk kracht ontplooien bij den bouw van het Open baar Slachthuis; daarbij vroeg terzelfder tijd de straataanleg van Haarlem zijn bijzondere aandacht; o.a. eischte de Groote Markt, waar toen nog geen enkele verhooging was aange bracht, dringend verbetei'ing. Er kwam buitengewoon veel werk, waarbij de heer Dumont steeds in het oog hield, wat Haarlem in de toekomst moest en zou worden. Gestadig groeide de stad gedurende zijn di recteurschap, naar alle. kanten. Tal van nieuwe wijken kwamen tót stand en ook vele nieuwe bruggen werden gebouwd. Herinneren we nog aan den bouw van vele scholen, de uitbreiding der Alg. Begraafplaats aan de Kleverlaan, de Zweminrichtingen aan de Kleverlaan en aan de Houtvaart, de Sport terreinen, het administratiegebouw G. E. B., het Politiebureau, het Frans Halsmuseum enz. De overledene was een hoofdambtenaar, wiens bekwaamheid algemeen werd gewaar deerd, een man van groote werkkracht en sta len energie, die niet gemakkelijk een eenmaal ingenomen standpunt verliet en aan wie Haar lem zeer veel te danken heeft. Steeds had hij bij al zijn handelingen het gemeentebelang voor oogenf het dienen van eigen belang was hem vreemd. Toen hij 25 jaren in dienst der gemeente Haarlem was, werd hij van vele zijden niet het minst door het gemeentebestuur harte lijk gehuldigd. Op 31 December 1929 verliet hij den Ge meentedienst. Bij zijn afscheid hield hij ten Stadhuize een drukbezochte receptie. De overledene, had zitting in het bestuur der Vereeniging „Haerlem" (voor het jongste Jaarboek dier vereeniging leverde hij nog een bijdrage) en vroeger maakte hij ook deel uit van het bestuur der Vereen, van Hoofden van Gemeentewerken en. van de Vereen, van Hoofden van Gemeentewerken in Noord- Holland: De teraardebestelling van het stoffelijk over schot van den heer Dumont zal plaats hebben Dmsdag 25 Juni a.s., te 12 uur, op de Alg, Be graafplaats aan de Kleverlaan. Wijziging Ziektewet. Ingaande op 1 Juli 1935. De Raad van Arbeid te Haarlem vestigt de aandacht van de werknemers in dienst van bij de ziekenkas van dien Raad aange sloten werkgevers op de in de gewijzigde Ziektewet opgenomen bepaling, dat de werk nemer die wegens ziekte ongeschikt is tot het verrichten van zijn arbeid, daarvan zoo spoedig mogelijk, in elk geval binnen 24 uur, mededeeling moet doen aan den Raad van Arbeid. Was die termijn voorheen op 2 maal 24 nur gesteld terwijl in vele gevallen met ziekmelding na het verstrijken van dien ter- ïïoc nog §'enoeSen werd genomen, van 1 Juli 1935 af zal de Raad van Arbeid strenger op de naleving van het Wettelijk voorschrift betreffende melding uiterlijk binnen 24 uur gaan letten en eventueel, bij overschrijding van den termijn, uitkeering van ziekengeld gaan weigeren. Het is dus in het belang van den arbeids ongeschikten werknemer dat met voren staande bepaling terdege rekening wordt ge houden A. R. J. A. De Gouw Kennemerland van de Anti-Rev. Jongeren Actie belegt een landdag op ..Wild hoef" te Bloemendaal op Zaterdagmiddag 29 Juni as. 's middags om 3 uur. Als sprekers zullen optreden de heeren Mr. A. Koekema van Heemstede, voorzitter van den Gouw- raad, met het onderwerp: ..Onze roeping";. G. Baas Kzn.. wethouder van Amsterdam, onderwerp: „Principieele gemeente-politiek"; Mr. H. v. Haeringen van den Haag, onder werp: „Ordening" en Ds. J. C. Brussaard, Geref. predikant te Bloemendaal. die een opwekkend slotwoord spreken zal. GEREF. JEUGDBEWEGING. De Geref. Jeugdcentrale te Haarlem orga niseert. Donderdag 4 Juli a.s. op Wildhoef te Bloemendaal een openluchtmeeting waarin als sprekers zullen optreden de heeren Ds. F. C. Meijster, Geref. predikant te Rotterdam onderwerp: „De opgroeiende generatie" en Ds. H. A. Wiersinga. idem te Leiden, onder werp: „De zin van het leven". HERSTELLING VAN DE ST. BAVOKERK. Ged. Staten stellen Prov. Staten voor, te be sluiten. hen te machtigen een bedrag van f 507,15 te brengen ten laste van den post voor onvoorziene uitgaven der provinciale begroo ting van inkomsten en uitgaven voor 1934, wegens bijdrage voor de herstelling van de St. Bavokerk te Haarlem. De zon straalde. Groote drukte aan het Zandvoortsche strand. Eindelijk heeft de warme zomerzon zich over de bijna verkilde aarde ontfermd en heeft zij in milddadigen overvloed haar licht doen schijnen ook te Zand voort. Zelden kwam deze zonnewarmte meer van pas dan op 't oogenblïk. Tot Vrijdag geleek onze bad plaats wel uitgestorven. De weinige gasten, die hier waren, zaten meest thuis. De Zandvoorters zelf zaten te wachten op huurders, die maar niet kwamen opdagen. En als er eens een enkele kwam. dan was iedere prijs hoe laag ook nog steeds te hoog. Nauwelijks liet echter de zon haar vrien delijk schijnsel over ons nederdalen, of Zandvoort veranderde als bij tooverslag. De straten, die een paar dagen geleden nog stil en verlaten waren, als in den wintertijd, kre gen plotseling een ander aanzien. De wachtendë verhuurders van gemeubi leerde huizen en kamers kregen weer nieu wen moed, omdat er weer huurders kwamen en de geboden prijzen stegen tot een redelijk peil. Geen wonder, dat er Zaterdag en Zon dag meer verhuurd werd, dan in alle voor afgaande dagen van Juni. Zondag is trouwens voor geheel Zandvoort een goede dag, de eerste goede dag van dit seizoen geweest, 't Leek niet eens zoo geweldig druk, waarschijnlijk omdat de meeste bezoekers zich rustig hier of daar neervleiden en 't te warm vonden om veel te wandelen. Dat het aantal bezoekers toch wel zeer groot was, kon men zien aan 't groote aantal geparkeerde auto's. Parkeerterreinen, die op andere drukke dagen slechts zeer ma tig bezet waren, stonden nu vol. De „scha penhokken" bij de tram, die meestal alleen op de spitsuren gebruikty behoeven te wor den, deden nu dienst tot 's avonds half twaalf. De drukte aan het strand was minder groot dan men verwacht had. Ook het aantal ba ders was nog niet overweldigend groot. Toch hebben duizenden genoten van zon en zee, van de zon vaak meer dan goed voor hun was, 't geen duidelijk te zien was aan de roodverbrande gezichten, armen en bee- nen. 't Was dan ook wel verleidelijk om zich na een zoo lange periode van koude eens flink te laten stooven in de zon en het is dan zoo moeilijk de juiste maat te houden De ..onmatigen" zullen er in de komende dagen de wrange vruchten van moeten pluk ken. In het nieuwe tentendorp aan de Noord zijde heerschte den geheelen dag een ge zellige drukte. Ruw geschat stonden er Zon dagmiddag een 700 tenten. In verband met'de modeshow was het be zoek aan het Noorderbad 's middags buiten gewoon groot. In de stallingen kon het aan tal fietsen bij lange na niet geborgen wor den. De auto's waren geparkeerd van het Noorderbad tot aan den Boulevard Barnaart. De verschillende café's in Zandvoort moch ten zich in een zeer druk bezoek verheugen. Daarentegen stond de uitzichttoren gedu rende den namiddag bijna verlaten, te mid den van 't gewoel. Misschien vonden de men- schen 't te warm. om den langen, maar niet zwaren, gang naar boven te gaan. Als men slechts geweten had, hoe koel 't op dezen warmen dag in den toren was. zou er ook 's middags geen plaatsje onbezet zijn geble ven. Het wandelpark werd den geheelen dag zeer druk bezocht. Hoe kan 't ook anders! De ouderen vonden hier koelte en rust in de schaduw van het opgaande hout; de jeugd vermaakte zich ondanks de warmte uitstekend in den speeltuin of bij dieren. Niettegenstaande het verkeer zeer druk was hoorden we niet van ongelukken of van verkeersopstoppingen. Tegen besmettingsgevaar op school. De genomen maatregelen. Indertijd gaven wij reeds bijzonderheden over de maatregelen die voorbereid werden om te waken tegen besmettingsgevaar op school. Dr. CS. J. van Slooten, directeur van het consultatiebureau der Haarlemsche Ver eeniging tot bestrijding der tuberculose schrijft than-s in het orgaan dezer vereeni- gingen o.a. dat onder het toezicht vallen de inrichtingen van voorbereidend Lager On derwijs, de scholen voor Lager en U.L.O.-on derwijs, H. B. S., Gymnasia en de scholen voor lagerij en middelbaar-Nijverheids- en Landbouw onderwijs. Er buiten vallen dus b.v. bijzondere inrich tingen als Berlitzscholen e.d. Niet alleen het onderwijzend personeel der genoemde inrichtingen valt onder deze wet. maar ook concierges, werkvrouwen enz. kort om ieder die in vasten of tijdelijken dient aan een inrichting van onderwijs is of wordt ver bonden. Als deze personen moeten een verkla ring bezitten dat zij niet lijdende zijn aan tu berculose der ademhalingsorganen in den zin der. wet. Het aantal leerkrachten dat voor onderzoek in aanmerking komt, bedraagt reeds ongeveer G5.000, zoodaa het begrijpelijk is dat enkele jaren gemoeid zijn met het onderzoek dat op de 30 in Nederland aanwezige cousultatie- bureaux voor tuberculosebestrijding zal ge schieden. welke consultatieb ureaux in de eer ste plaats zullen moeten zorgen, dat haar ge went werkzaamheden niet in het gedrang komen, doch ongestooi'd voortgang zullen vin den. Op alle consultatie-bureaux is men reeas druk bezig met- de keuringen. Men is begon nen met de keuring der onderwijzers-wacht gelders, nl.m. 2500 in Nederland. Dit onder zoek is thans beëindigd. Bij de ongeveer ëO keurd heeft het geen besmetingsbron doen ontdekken. Indien een onderwijzer nieuw in dienst treegdit moet hij zich ter keuring aanmelden bij den inspecteur der Volksgezondheid, bin nen wiens ambtsgebied hij woont. Voor Haar lem is doit dr. J. J. Th. Doyer in Hilversum. Deze zorgt er dan voor dat hij door het consul tatie bureau zijner woonplaats wordt, opgeroe pen. Onder ..woonplaats" wordt verstaand de plaats waarin de inrichting van onderwijs, kaaraan de belanghebbende is verbonden, is gelegen of de plaats, waar hij mdtterwoon is gevestigd, ingeval hij aan geen of aan meer dan één inrichting van onderwijs is verbon den. die niet in dezelfde plaats zijn gelegen. Een onderwijzer of leeraar aan een der Haarlemsche inrichtingen van onderwijs, die in een der randgemeenten metterwoon is ge vestigd. wordt dus onderzocht op het consul tatiebureau der Haarlemsche Vereeniging tot bestrijding der tuberculose. Ged. Oude Gracht 41. terwijl een te Haarlem woonachtig on derwijzer of leeraar. die werkzaam is aan een school in Heemstede, Bloemendaal of andere aangrenzende gemeente, onderzocht zal worden in een der consultat-iebureaux van het tuberculosedistrict ..Omstreken van Haar lem". Het personeel dat bij het inwerking treden dezer wet reeds in dienst was wordt zooveel mogelijk schoolsgewijze ter keuring opgeroepen, ook weer door den directeur van het betrokken consultatie bureau, namens den inspecteur der volksgezondheid, welken laatsten de na men der belanghebbenden worden me degedeeld door den inspecteur van het Lager Onderwijs enz. Het Haarlemsche consultatiebureau maakte voor Röntgen-onderzoekingen steeds ge bruik van de hier ter stede bestaande Rönt gen-onderzoekingen. De groote toename van dit onderzoek door deze keuringen per perso neel verbonden aan inrichtingen van on- sultatiebureau over een eigen Röntgen-inrich- derwijs, heef het noodig gemaakt dat ons con- ting beschikte. Hier toe is het nieuwste Philips Röntgen-apparaat aangeschaft, dat sinds kort in bedrijf is gesteld. Indien het onderzoek is afgeloopen en een gunstig resultaat heeft gehad, wordt aan den belanghebbende een verklaring hiervan uit gereikt. waarmede hij tot de inrichting van onderwijs kan worden toegelaten. Bij ongunstigen uitslag van het onderzoek kan de arts de verklaring natuurlijk niet af geven, en in dit geval kan de onderwijzer nieet tot de school worden toegelaten. Dit is dus de wijze waarop voorkomen wordt in de toekomst, dat onderwijzers met tuberculose der ademhalingsorganen, welke voor de klasse kunnen staan. Op overtreding, dus op toelating van een onderwijzer, aan wien de verklaring niet uit gereikt is kunnen worden, is- een zeer zware straf gesteld. In sammige gevallen kan aan den betrokken onde.rwijzer verlof worden gegeven tot her stel, indien redelijke kans op succes hierop bestaat, en anders wordt de onderwijzer ge- pensionneerd. Zooals gè'zegd worde onderwijzer door den consulta tie - b u re a u - ar ts opgeroepen. Geeft hij hieraan geen gehoor, dan volgt nog een tweede oproep. Wordt ook aan dezen geen ge volg gegeven, dan wordt door den inspecteur der Volksgezondheid den minister ermede in kennis gesteld, die dan heeft te overwegen of aan den weigerachtige ontslag zal worden verleend. Voorloopig ligt het niet in de bedoeling het onderzoek van leerkrachten periodiek te doen geschieden. De mogelijkheid bestaat dus. dat een onderwijzer, wien oorspronkelijk de ver klaring is uitgereikt, later een besmettings gevaar opleverende tuberculose krijgt. Om dit gevaar af te wenden <s in de wet bepaald, dat leerkrachten steeds door den inspec teur der volksgezondheid kunnen worden „gevorderd", zich aan een herkeuring te on derwerpen. Warmte-wel en -wee. De Ongevallendienst hielp drie door de hitte bevangenen De groote warmte die ons Zondag zegen de. i groot, wanneer men vergelijkt de „warm te" in de dagen die dezen zomer-Zondag vooraf gingen), heeft velen een* pijnlijke huid bezorgd, waarvan de gevolgen zich in de komende dagen wel zullen openbaren. Enkelen echter hebben het onmiddellijk door de warmte te kwaad gekregen, bevan gen, zooals dat heet. Een 21-jarige metselaar die Zondagmid dag ongeveer half een op de Groote Markt was, moest door den ongevallen dienst wor den behandeld, waarna hij per taxi naar het St. Elisabethsgasthüis is gebracht. In zijn benauwdheid sloeg hij met beide armen in het wilde weg, waardoor hij zijn linker-duim kneusde. 's Avonds om een uur of acht moest de ongevallendienst op den Zijlweg helpen. Twee Amsterdammers, een 19-jarig meisje en een 29-jarige man, waren ook door de warm te bevangen. Nadat zij waren geholpen, zijn beiden per tram naar huis gegaan. Kleeren die ongerustheid brachten. Vrees bleek evenwel ongegrond. Aan bezoekers van het Noorderstrand te Zandvoort viel het op, dat een stel kleeren, dat op den rand van den hoogwatevlijn lag, na langen tijd nog niet door den eigenaar werd weggehaald. Door den vloed waren deze klee ren gedeeltelijk overspoeld, zoodat aangeno men moest worden, dat zij er 's morgens on geveer half negen reeds hadden gelegen. Toen tegen vijf uur in den namiddag de eigenaar zich nog niet vertoonde, en deze zelfs bij navraag onvindbaar bleek, begon men ernstige vermoedens van een ongeluk te krijgen en aangifte bij de politie volgde. In een der zakken van het colbertcostuum vind men een bewijs van lidmaatschap van de V.V.S.U. afd. Schippersjeugd, ten name van W. Cr. te Amsterdam. Zondagavond half 12 had de eigenaar zich nog niet bij de politie gemeld. Over het lot van Cr., die gehuwd bleek te zijn. verkeerde men in ernstige ongerustheid. Bij het onderzoek, dat de politie nader heeft ingesteld is tenslotte gebleken, dat ge lukkig van een ongeluk geen sprake is. Cr. heeft zich op de fiets van Zandvoort naar IJmuiden begeven. Zijn kleeren. die hij op den bagagedrager had gebonden, zijn blijk baar losgeraakt en op het strand blijven lig gen. ongerustheid brengende bij publiek en politie. De verdwenen kassier nog zoek. Vermoedelijk naar Duitschland gevlucht. De verdwenen kassier uit Wormerveer is nog steeds zoek en steeds meer wint het ver moeden veld. dat hij nog juist de Duitsche grens heeft weten te bereiken vóór zijn op sporing werd gevraagd. De bankier heeft in een brief aan ziin vrouw, waarin hij de bekentenis van zijn diefstal deed. beloofd, haar nog nadere mede- deelingen te zullen doen. Een tweede schrij ven heeft zij echter nog niet van haar echt genoot ontvangen. Familieleden van den heer Sch. blijven be reid de schade, voor zoover hun dat mogelijk is, te regelen, zoodat de safehouders, mede door het terugvinden der ontvreemde effecten er vermoedelijk goed zullen afkomen. EXAMENS. Examen voor onderwijzenes) Rijkskweek school te Haarlem 22 Juni 1935: Geëëxamineerd 4 canditaten. Toegelaten: de dames "C. P. Mantel, H. Martin en G. Verschoor te Haarlem, en J. M. Tijsterman te Nutskweekschool te Haarlem. Examen nut tige handwerken. Geëxamineerd 6 candidaten. Gesiaagd de dames J. Smit, C. G. Hekket. G. Lindeblad M. A. F. van Rees, G. Sorgdrager en A. Wagemaker. DE HEER C. H. VAN LOOY Op ruim 90-jarigen leeftijd is overleden de heer C. H. van Looy, velen Haarlemmers wel bekend. Hij was bestuurslid en mede-oprichter van de Kon. Letterlievende vereeniging J. J. Cre- mear en heeft ook reeds daarvóór blijk gege ven veel voor het tooneel te voelen. Zooals onze lezers zich zullen herinneren schreven wij ter gelegenheid van den negen tigsten verjaardag van den heer Van Looy een korte levensschets. Zijn geheele leven heeft de thans overledene in het typische huis aan de Kampervest 17 B gewoond, waar ook zijn vader en grootvader hebben geleefd. De begrafenis is Woensdag kwart voor twaalf op de Algemeene Begraafplaats. MODESHOW NOORDERBAD. Zondagmiddag werd op het Noorderbad te Zandvoort de tweede modeshow gehouden. Dank zij het schitterende zomerweer, was de belangstelling voor deze show ongekend groot Geen plaatsje was onbezet op het groote zon nebadterras, waarlangs over een verhoogd plankier de mannequins af en aan wandelden in telkens wisselende strand-, bad- en sport- kleeding. Op overtuigende wijze werd hier nogmaals eetoond, dat onze Hollandsche fabrikanten èn door het bieden van een groote verscheiden heid in vorm en kleur, èn door de uitstekende pasvorm, zeker met het buitenland kunnen concurreeren. T ramwegmaatschappij en. Vergaderingen van aandeelhouders. In de op heden. Maandag, gehouden alge meene vergadering van aandeelhouders in de Noord-Zuid-Hollandsche Tramweg Maat schappij N.V. werd verslag uitgebracht over het afgeloopen jaar en werden de balans en winst- en verliesrekening per 31 December 1934 goedgekeurd. Het exploitatie-saldo bedraagt f 571.408,88 1/2 (vorig jaar f 639.875.62 1/2. Na de normale afschrijvingen en de af schrijving van verliezen wegens opheffing van enkele lijnen te Haarlem, sluit de winst- en verliesrekening, met inbegrip van het nadee- lig saldo over het jaar 1933 ff 480.775,34), met een nadeelig saldo van f 938.436.48. Dividend-uitkeering heeft niet plaats (als vorig jaar). De aan de beurt van aftreding zijnde com missaris, Dr. H. van Manen, werd herkozen. In de algemeene vergadering van aandeel houders in de Electrische Spoorweg Maat schappij N.V. werden de balans en winst- en verliesrekening over het afgeloopen jaar goed gekeurd. Dividend kan niet worden uitgekeerd (evenals vorig jaar). De aan de beurt van aftreden zijnde com missaris Ir. A. G. A. van Eelde, werd herkozen. In de algemeene vergadering van aandeel houders in de Eerste Nederlandsche Electri sche Trammaatschappij N.V. werden de ba lans en winst- en verliesrekening over het af geloopen jaar goedgekeurd en de aan de beurt van aftreden zijnde commissaris, Ir. A. G. A. van Eelde, herkozen. In de op 24 Juni 1935 gehouden algemeene vergadering van aandeelhouders in de Maat schappij tot Exploitatie van Tramwegen N.V. werden de balans en winst- en verliesrekening over het afgeloopen jaar goedgekeurd. Divi dend kan niet worden uitgekeerd (vorig jaar f5.50 op de aandeelen Serie A.). De aan de beurt van aftreden zijnde com missaris, Jhr. Dr. H. G. van Holthe tot Echten, werd herkozen. Heden overleed onze lieve Man, Vader. Behuwd- en Grootvader, de Heer Lucas Christiaan Dumont b.i. "Ridder in de Orde van Oranje Nassau. Oud Directeur van Openbare Werken te Haarlem, in den ouderdom van 69 jaar. Haarlem S. C. DUMOXT-BAKKER s.f. Soemberkareng Proboiingo: H. W. DUMONT M. J. DUMONT— DE ZWART Amersfoort: C. L. DUMONT W. DUMONT— BOUMAX en kleinkinderen Haarlem, 22 Juni 1935 Emmastraat 30 Geen toespraken De teraardebestelling zal plaats vinden op "Dinsdag 2 5 .J.uni a.s„ \>m. 12.1^'** óp de Alg. Begraafplaats te Haarlem (ingang Klever laan L l-Iedcn overleed zacht en kalm on/.e lievo Man, Va der en Grootvader Frederik Engel Pz. in den ouderdom van 6S jaar. Overveen: M. A. ENGELALLAN Arnhem: Ir. A. J. ENGEL w.i. P. C. ENGEL- GOUDSWAARD Twello: F. L. ENGEL, arts C. ENGEL- DE WREEDE Zwolle: Ir. H. J. J. ENGEL c.i. G. H. ENGEL MASSELINK on kleinkinderen De teraardebestelling zal plaats vinden op Woensdag 2 6 Juni te Westerveld na aankomst van den trein van 3 uur 14. Overveen, 24 Juni 19 35 Heden is tot onze diepe droefheid van ons heenge gaan onze zeer beminde Echtgenoot, Vader, Broeder en Oom. de Heer Ane Stoffer In den ouderdom van 56 Mevr. de Wed.R. STOFKlill- VELLINGA J. STOFFER M. STOFFER VAN DAN3IK Haarlem. 24 Juni 1935 Schoterweg 13S rood Verzoeke géén rouwbeklag De teraardebestelling zal plaats hebben op Donder dag 27 Juni a.s. te 2 uur op de Algemeene Begraaf plaats te Haarlem, ingang ICle- srlaa Algemeene kennisgeving Heden overleed tot onze diepe droefheid onze lieve Man, Vader. Broeder en Beh uwd broeder Johan Barend Wesselink in don ouderdom van 55 jaar. Uit aller naam: AW ESS ELI N TC— VAN BRIEMEN 1-Iuarlom, 2 2 Juni 1935 Kruistochtstraat 3 De teraardebestelling zal plaats hebben op Woens dag 2 6 Juni a.s, te 11 uur op 'de Algemeene Begraaf plaats te Haarlem, ingang Klever laan. Heden ontsliep zacht en kalm, tot onze diepe droef heid, na een langdurig, ge duldig gedragen lijden, onze innig geHofde 'Eehtgonoote en Moeder. Mevrouw Femptje de Slegte geb. Klein, in den ouderdom van 51 jaar. J. DE SLEGTE DIRK Rotterdam, 22 Juni 19 35 Claes de Vrieselaan 14a Dg teraardebestelling zal 1 plaats hebben Woensdag a.s. te 2 uur op de Alge meene Begraafplaats te Haarlem. Heden overleed zacht en kalm onze geliefde Man. Vader, Behuwdvader, Groot vader en Overgrootvader, de Heer C. H. van Looij in den ouderdom van 90 jaar. Uit aller naam: OH. VAN LOOIJ— FF A FF Huarlem, 23 Juni 19 35 Kampervest 17 B De teraardebestelling zal plaats hebben Woensdag om 11 uur 45 op de Algemeene Begraafplaats. Geen bezoek Het tori. Vei zen kenn •stuur dei n. Let- •eeniging „J. J. geeft met lecdwe- Is van het overlij den van den Nestor der Vereeniging, Mede-oprich ter. Bestuurslid en Eerc-lid. den Heer C. H. in den ouderdom van 9 0 jaar. Zijn nagedachtenis zullen wij ln hooge eere houden en hem dankbaar blijven ge denken, I-IET BESTUUR Haarlem, 24 Juni 1935 Looij Heden ontsliep zacht en kaJm onze Innig geliefde Moeder, Mevr. de Wed. Susanna Geerlruida Dupon- van Wort in den ouderdom van 93 G. OOST T.VDIH-DUPON A. J. OOST INDIE Heden overleed tot onze diepe droefheid te Amster dam onze beste Broeder en Behuwdbroeder Gustaaf Jiskoot ouderdom van 4S Jaren. Haarlem, 14 Juni 1935 A. M. J. DEL BAJIRE- JISIvOOT r. W. G. DEL BAERK ZOMERJAPONNEN VLUGGE AFLEVERING De curator ln het faillissement TH. SALMAN, bloemist te Llsse. brengt ter kennis dat door hem ter griffie van de Arrondissements Rechtbank te Haarlem d.d. 22 Juni 1935 is gedeponeerd de eenige uitdeeïingélijst in genoemd faillissement, om aldaar geduren de.10 dagen ter kósteloozc inzage te liggen van crediteuren. Haarlem. N. Gracht 57 Mr. F. M. HAG E.MEIJER Tandarts van Doorn PRAKTIJK HERVAT EEN RIJWIEL reparatie is dan pas goedkoop, wanneer zij solide is uitgevoerd. KOEI.Ïf. MEIJER, Breestraat 3 gevr. sed. 1912. Tevens nog een paar solide 2de handsch rijwielen voorhanden w.o. 1ste klas merken tegen verlaagde prijzen. Zie do etalage. Verruilen. Verhuren, Uepareeren. Fabrieksdirecteur zoekt plaat- Miig voor vrouwelijke bediendo prima kracht 03) gebied kantoor werk. haar werd gedeelte boek houding. kasbeheer en correspon dentie toevertrouwd. Br. no. 2704 bur. van dit blad Gevr. werkmeisje Hervormd. Bioemiendaat voor Kerkelijk Weekblad, op na der overeen te komen voorwaar- den. Br. no. 2761 bur. v:;:i «iit E 1 DE WEG NAAR RIJKDOM. Maandag 1 Juli a.s. trekking der door den Franschcn Staat gegarandeerde loten Crédit National 1920 (verkoop in Holland wett. geoorloofd) Hoofdprijs 1 millioen francs of 98.000 gld.; 2e hoofdpremie van fres. 500.000 of 49.000 gld. Verder een groot aantal prijzen 2 a fres. 200.000, 3 a fres. 100.000. 6 a fres. 50.000 enz., totaal 245.000 gld. aan hoofdpremiën U hoeft slechts éénmaal een rijksdaalder te stor ten om met een geheel premielot deel tc nemen aan deze trekking, welke recht geeft op den vollen prijs. 2 stuks 4.50, 3 stuks 6.50, 5 stuks ƒ10.10 stuks (dus tien deelnamen) slechts ƒ19.Trekkingslijst ontvangt iedere kooper drie dagen na de trekking gratis en verschijnt officieel in alle groote bladen. Reeds drie keer viel de millioen in Holland. Officiëele bewijzen op ons kantoor ter inzage. Wie 1 Juli de kans wil loópen een gelukkig lot te spelen, bestelt nog heden bij ons fortuinlijk kantoor, dat" in den loop der jaren duizenden guldens aan prijzen uitbetaalde. Zendt nog heden postwis sel of girostorting No. 135173 aan de firma j. SANDERS, commissionair in Effecten, Hoogstraat 4, Den Haag, Telefoon 116587. LAAT 1 JULI A.S. EEN GELUKSDAG VOOR U WORDEN

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 3