Haat gaed Uitukwetk ICIEST UIT DE OMSTREKEN LIJST 4 VEILIG GEMEENTE BELEID ANTI REVOL. PARTIJ Kiest Ul&ensda%, Hollaudia Ijs DINSDAG 23 JUNI 1933 HAAR DEW'S DA'GB DAD I IJMUIDEN De nieuwe directeur van Openbare Werken. Ir. J. A. Verhoef benoemd. IR. J. A. VERHOEF. De gemeenteraad heeft gisteravond tot directeur van Openbare Werken benoemd de heer Ir. J. A. Verhoef c.i. ingenieur bij de Stadsgemeente Ban doeng, met verlof te Voorburg. Ir Verhoef werd 8 Juli 1899 te Oudewater waar zijn vader architect was, geboren. Hij stamt uit een groot gezin. Hij ging school te Amersfoort, bekwaam den zich eerst practlsch in timmeren en smeden en bezocht daarna de Middelbare Technische School te Utrecht, afd. Burger- bouw en Schoone Bouwkunde. Vervolgens ging de heer Verhoef naar de Technische Hoogschool te Delft, echter zonder bezit van het diploma H.B.S. 5-jarige cursus, welk examen hij echter in 1921 als extraneus af legde. In Juli 1925 was hij in Delft als civiel- ingenieur afgestudeerd. Onmiddellijk nadat de heer Verhoef den ingenieurstitel had behaald, trad hij in dp praktijk bij de afwatering van Oostelijk Noord-Brabant (Waterschap „de Aar"), in dienst van het bureau „Bongaerts te 's Gra- venhage. Hij was werkzaam aan groote water bouw- en burgerbouwkundige werken, voor namelijk op het gebied van gewapend be ton. In 1927 werd ir. Verhoef door den minister van Koloniën aangezocht voor Indië In Juli van genoemd jaar vertrok hij naar Teloek Betoeng, Lampongsche districten, Sumatra als ingenieur bij de B. O. W. en Waterstaat, in algemeenen dienst en bij de waterleiding. Geruimen tijd maakte hij, ver gezeld door een 30-tal koelies exploratie tochten in het oerwoud. Begin 1929 vertrok Ir. Verhoef naar Poerwakarta als irrigatie- ingenieur voor het belangrijke irrigatiegebied Krawangvlakte voor het ontwerpen en uit voeren van bevloeiingswerken en voor her stellingswerk van den stuw Walahar in de Tjitaroem. Een jaar voor zijn vertrek naar Indië was Ir. Verhoef gehuwd met Maria Bal-dé, dochter van den directeur van de Levensverzekering.? Mij.. „Hollandia". Het was omgezondheids redenen van zijn echtgenoote, dat Ir. Ver hoef naar Bandoeng, een gemeente met 180.000 zielen vertrok, waarvan het stads bestuur hem op 1 October 1930 met algemeene stemmen benoemde tot ingenieur bij de ge meente. Vele belangrijke werkzaamheden heeft hij aldaar verricht o.a. als chef van het grondbedrijf en later als chef van het civiel ontwerpbureau en karteeringsbureau. Hier maakte Ir. Verhoef ontwerpen voor rioleering waterleiding en slachthuis, o.a. de eerste rioolwater-reinigingsinstallatie in de Oost. Ook buiten zijn officeelen dienst verrichtte Ir. Verhoef veel werk. Hij was lid van de normalisatie-commissie, van de commissie tot ontwerpen van algemeene technische voor- shriften en van de Gouvernements Com missie „Uitbreidingsplan Bandoeng". Ook op technisch-journalistiek terrein was Ir. Verhoef werkzaam n.l. als redacteur-admi nistrateur van „Locale Techniek". In December 1934 keerde Ir. Verhoef met verlof met vrouw en twee kinderen naar Nederland terug. Op medisch advies is hij in verband met den gezondheidstoestand van zijn echtgenoote in ons land gebleven. Ongetwijfeld heeft de raad met de benoe ming van Ir. Verhoef tot opvolger van wijlen den heer E. Brader een goede keus gedaan. Uit zijn hierboven beschreven loopbaan blijkt dat de nieuwbenoemde functionaris op ge bied van rioleringswerken een uitgebreide praktijk, heeft hetgeen in verband met de op handen zijnde uitvoering van het rioleerings plan Mabeg van groot belang moet worden geacht VERKIEZINGSVERGADERING S.D.A.P. In gebouw De Daad waren de belangstellen den bijeen gekomen teneinde de door de fe deratie Velsen der S.D.A.P. belegde vergade ring bij te wonen. De bijeenkomst, welke ge zien de warmte zeer goed bezocht was, stond onder leiding van den heer H. Hennink. Sprekers waren mevrouw BarbiersSeele- meyer en de heeren drs. D. Wansink en W. F. Visser, die in korte toespraken de socialistische beginselen, de regeeringspolitiek van het ka binet Colijn en hetgeen de sociaal-democratie daar tegenover stelt in het Plan van den Ar beid, uiteenzetten. De heer Visser ging speciaal dieper in op de gevoerde en de nog te voeren gemeente politiek. Voornamelijk het „front van 19", dat jaar in jaar uit in den raad de politiek der S.D.A.P.-fractie trachtte te fnuiken, werd door spr. gehekeld. Daarom verwacht hij, dat Woensdag a.s. de sociaal-democratie ongebrokèn en zoo moge lijk versterkt uit den verkiezingsstrijd zal komen. PALVU, de arbeiders-tóoneelvereeniging, voerde daarna in de pauze een kort tijdtooneel op. TERAARDEBESTELLING HUBERT ALBITZ. Maandagmiddag vond op de algemeene be graafplaats alhier de teraardebestelling van den op zulk een noodlottige wijze om het le ven gekomen jongen Duitscher Hubert Albitz plaats. Nadat de kist in de groeve was neergelaten sprak ds. R. J. van der Meulen eenige treffen de woorden. Tot de echtgenoote, die met eeni ge andere familieleden uit Hamburg was over gekomen, sprak hij woorden van troost en voorts wees hij op den Hollandschen geest van broederschap en liefde. Het was een stille en eenvoudige plechtig heid. Chr.-Dem. Unie. Openbare vergadering te IJmuidcn-Oost. De afdeeling Velsen-IJmuiden der Chr. Democr. Unie hield in het Vereenigingsgebouw aan de Kalverstraat een openbare vergadering in verband met de a.s, gemeenteraadsverkie zingen. Op deze bijeenkomst, welk? slechts matig bezocht was, voerden de heeren J. J. Geitz (den Haag) en J. van Beelen (IJmuiden) het woord. De voorzitter, de heer Roosjen, opende de bijeenkomst met gebed. Hij wenschte met klem te protesteeren tegen de demagogische wijze, waarop de leden der A.R. en C.H. partij de C.D.U. meenden te moeten bestrijden. Hij noemde het wel treurig, dat Christenen onder elkander zoo bestreden werden. Tal van on juiste voorstellingen en minderwaardige tegenwerking treden bij den strijd tegen de C.D.U. aan het licht. Met voorbeelden toonde spreker dit aan. Er is in de wereld iets veranderd en dat moeten ook die conservatieve partijen besef fen. De heer Geitz sprak daarna met als onder werp: „Aanpakken, niet aanpassen!" De achter ons liggende verkiezingen plaats ten deze in het licht der algemeene lands- politiek. En dan kunnen we, over de C.D.U. sprekende, zeker we! constateeren, dat zij knap uit den strijd gekomen is. Toch heeft de C.D.U. alle bronnen, welke binnen haar be reik liggen, nog niet aangeboord. De C.D.U. is zeker geen politieke partij; de politiek is het middel, geen doel. De C.D.U. wil veel meer een sociale strooming zijn. Spr. onderwierp daarna het parlementaire stelsel aan een critische bespreking. Er viel daar veel, zeer veel te verbeteren, vooral wan neer het gaat om niet-ingediende- wetsontwer pen en „te overwegen" sociale regeeringsmaat- regelen. De regeering-Colijn heeft absoluut gefaald ook maar iets positiefs te presteeyen met de door haar verdedigde bezuinigingspolitiek, zei spr. en gaf daarvan voorbeelden uit de laatste jaren. Het kapitaal is tegenwoordig bij de AR. en C.H. nummer 1, de mensch nummer 2. En dit is bij de C.D.U. juist andersom: het kapitaal in dienst der gemeenschap! Mot een beroep op de aanwezigen daarom hun stem te geven aan een der caniddaten van de Chr. Dem. Unie besloot spreker. Verschillende vragen werden door den heer Geitz beantwoord. ONGEVAL BIJ DE HOOGOVENS. De gehuwde bankwerker J. A. de Bie van het Hoogovenbedrijf, wonende te IJmuiden-O., was Maandagochtend j.l. werkzaam aan de loopkraan in de Construetiewerkplaats van genoemd bedrijf, toen hij kwam te vallen. Door een zeer bijzonderen samenloop van om standigheden raakte het touw, waarmede zijn veiligheidsgordel aan de kraan bevestigd was, los, zoodat hij van een hoogte van 5 a 6 M. naar beneden stortte. De gevolgen van dit ongeval beperkten zich tot een ernstige kneu zing van het ondergedeelte van den rug, even wel achtte Dr. Büller, die zich onmiddellijk naar het bedrijf had begeven, opneming in het ziekenhuis ter observatie wenschelijk. De ge troffene werd dus per ziekenauto naar het Antoniusziekenhuis te IJmuiden O. vervoerd en aldaar opgenomen. VERGADERING CHR. HISTORISCHE IUESVEREENIGING. In het gebouw van Christ, belangen heeft gisterenavond een vergadering van de Chr. Hist. Kiesvereeniging plaats gehad. Zooals was aangekondigd zou o.a. ook het woord gevoerd worden door den heer C. v. d Steen. Deze mocht echter van den Christ. Bond van fabrieks- en transportarbeiders, in welks dienst hij is, niet in deze vergadering op treden. Als eerste spreker trad op de heer H. Groe- neveld. Deze begon er op te wijzen, dat in den tijd van hoog conjunctuur de Chr. Hist. Unie aan raadszetels won. Nu in dezen tijd van weergang is er een terugslag waar te nemen bij de C. H. Spreker besprak hierna wat volgens hem de oorzaak hiervan kon zijn. Om dit duidelijk te'maken sprak de heer Groeneveld eerst over: wat is democra tie? In het kort besprak de heer Groeneveld wat de C. H. onder democratie verstaat. Hierbij bracht de heer Groeneveld- naar vo ren, dat de Chr. Hist, niet, zooals andere partijen wel eens doen, iets gaat beloven, waarvan men vooruit kan zien dat men de beloften toch niet kan inwisselen. De C. H. wil krachtens beginsel, het welzijn en recht zoeken voor alle klassen, waarom hij de aanwezigen opwekte de mannen met vaste beginselen de Chr. Hist. Unie te kiezen. Als tweede spreker trad op de heer A. ten Broeke. Deze wees op de matheid waardoor het ge- heele levensterrein zich kenmerkt. Deze moeheid is merkbaar op het terrein van ar beid evengoed als op het godsdienstig terrein. Echter mag deze moeheid de Christenen niet overvleugelen. Niet het minst mag dit zijn op het politieke terrein, omdat niemand kan zeggen: „ik heb daar niet mee noodlg". Als Christen heeft men ook op dit terrein zijn beginsel uit te dragen. De heer Ten Broeke bracht hierbij onder de aandacht het program en beginsel der Chr. Hist. Unie, Vervolgens oefende spreker een scherpe critiek uit op de Chr. Dem..Unie. De heer ten Broeke eindigde met de opmerking, dat de C. H. U. geen klassenstrijd voert, de C. H. U. zoekt het welzijn voor geheel het volk en wil Gods gebod: „doet recht en gerech tigheid" in practijk brengen. Met een passend slotwoord sloot de heer J. C. Dunnebier de vergadering. VERWACHTE VISCHAANVOER. Thuisstoomende voor de Woensdagmarkt. Gloria IJm. 37, vangst: 75 manden schelvisch. 360 m. braadschel- visch, 90 m. radio, 70. gul: 15 m. makreel. 20 m. platvisch.; 20 m. varia. Totaal 600 man den en 80 stuks stijve kabeljauw. Henriëtte Jacoba IJm. 190. vangst: 70 manden schelvisch: 180 m. braadschel- visch, 70 m. kabeljauw en gul, 70 m. makreel 30 m. platvisch, 10 m. hake, 15 m. varia, titaal 445 manden en 200 st. stijve kabel jauw. HET DEBAT VAN GEELKERKEN- AIR BI.TLEVELD. Naar wij vernemen zal de verbinding van bet gebouw voor Chr. Belangen met. Thalia, waar hedenavond de debat-vergadering Van GeelkerkenMr. Bijleveld plaats vindt, om "Vei-schïllende reden niet tot stand gebracht kunnen worden zoodat de luisterbijeenkomst in het eerste gebouw niet doorgaat. Totahojidel B. de £eeuw ÏMchihw-seic. 74 (Adv. Ingez. Med.) G. WOLZAK HZN. (Adv. Ingez. Med.) PROPAGANDA-VERGADERING R.K. KIESVEREENIGING. De gisteren in de Witte Bioscoop gehouden propaganda-vergadering der R.K. Kiesvereeni ging was slechts matig bezocht toen zij door den voorzitter den heer J. v. d. Hoogen met een woord van welkom geopend werd. Hierna verkreeg de heer Hans Hermans van den Haag, zoon van het Kamerlid Henri Her mans het woord. Hij begon uiteen te zetten, dat iedere R.K. politicus twee punten te verantwoorden heeft, n.l. „wat wordt nagestreefd" en „hoe wordt 't nagestreefd". De voornaamste en eenvoudig ste punten die we nastreven, aldus spreker zijn: algemeen welzijn en de erkenning dat de R.K. kerk en het R.K. gezin hooger geordend zijn dan de staat. Deze algemeene beginselen onderscheiden ons ten eerste van de liberalen, die geen welvaart, doch alleen rechtshandha ving nastreven, ten tweede van de socialisten, die niet het algemeen welzijn doch dat van slechts één groep (de proletarcn) nastreven, ten derde van de Nationaal Socialisten, die den Staat boven de kerk en het gezin stellen. Deze beginselen hebben een positieven inhoud. Spreker behandelde als voornaamste voor beelden de gezinspolitiek en de economische politiek van de gemeenten. Komende tot het tweede punt: hoe dit pro gram wordt verwezenlijkt, verklaarde spreker, dat het in een aaneengesloten front door alle Katholieken moet worden bevochten, niet in belangengroepen. Dit strijdt met de algemeen heid van het welvaartsideaal, ook niet in dis sidente partijen. Uitvoerig zette spreker de beginselen der R.K. Staatspartij uiteen. Eenige vragen door bezoekers gesteld in ver band met- het verlaten der R.K. Staatspartij door de heeren van Zutphen en Diependaal werden door den heer Maas beantwoord. De heer Hermans beantwoordde eenige vragen van algemeenen aard, o.a. over staatspension- neering, heffing in eens enz. De vergadering werd op de gebruikelijke wijze gesloten. MARKTPRIJZEN VAN DINSDAG 25 JUNI Tarbot per K.G. f 0,45f 0,28 Griet per 50 K.G. f 21f 8 Tongen per K.G. f 0,63—f 0,33 Middelschol per 50 K.G. f 22—f 19 Zetschol per 50 K.G. f 20f 12,50 Kleine schol per 50 K.G. f 16f 2,60 Schar per 50 K.G. f 4,30—f 2,80 Tongschar per 50 K.G. f 22f 17 Kleine poon per 50 K.G. f 2,30f 0,50 Groote schelvisch per 50 K.G. f 15 Middelschelvisch per 50 K.G. f 14f 8,50 KI. middelschelvisch p. 50 K.G. f 10f 5 KI. schelvisch per 50 K.G. f 6f 2 Kabeljauw per 125 K.G. f 38—f 18 Groote gullen per 50 K.G. f 10f 6,50 Kleine gullen per 50 K.G. f 8f 3 Wijting per 50 K.G. f3—f2,60 Makreel per 50 K.G. f 8—f 1,90 Heilbot per K.G. f 0,90—f 0,60 Leng per stuk f 1,03f 0,70 Koolvisch per stuk f 1,40f 0,58 Kleinmiddelhake per 50 K.G. f 28,50f 25 Kleine hake per 50 K.G. f 19f 12,50 Trawlers: BESOMMINGEN. manden BEVERWIJK Caroline IJM 26 550 f 2650 Gerberdina Johanna IJM 38 560 f 2260 Oostzee IJM 147 55 f 970 Juliana IJM 63 75 f 730 Dirkje RO 53 400 f 1590 Silvain IJM 116 350 f 1440 Elie Chenevière IJM 161 105 f 810 Logger: SCH 361 f 320. Kotters: E 45 f710; E 19 f330. TERAARDEBSTELLING C. v. d. BOSCH. Onder groote belangstelling vond Maandag op de begraafplaats „De Biezen" de teraarde bestelling plaats van wijlen den heer C. v. d. Bosch, in leven leider van de plaatselijke af deeling van den N. A. S. B.. Een lange stoet van vrienden had den over ledene naar zijn laatste rustplaats geleid. Bij de groeve werd het woord gevoerd dooi den heer M. P. Visser namens de moderne ar beidersbeweging en de Coöperatie „Ons Be lang", waarvan de overledene bestuurder was en door den heer v. d. Kerkhoff namens den Bouwarbeidersbond. Een der vrienden bedankte namens de fa milie de aanwezigen voor hun belangstelling. PERSONALIA. 1 Met ingang van 1 Juli a.s. is de heer I. Kuij- per, thans 2e havenmeester bij b-' Staafcs- visschershavenbedrijf benoem' "-'aven- meester. Even later weet Meijer voor A. D. O. een twee de goal te scoren, die de scheidsrechter terecht wegens buitenspel annuleerde. Na de rust is Santpoort sterker, wat zij met twee mooie doelpunten van Gerritse en De Jong weet uit te drukken (12). Direct hier op weet A. D. O. door toedoen van haar links buiten gelijk te maken (22). Het overwicht van Santpoort wordt grooter. Ninaber, Kaldenbach en de Jong weten den stand tot 25 op te voeren, waarmee het ein de kwam. A. D. O. 3—Vitesse 3 3—2 A. D. O. a—D. E. M. a 1—1 R.K. NIJVERHEIDSSCHOOL VOOR MEISJES. Aan de R.K. Nijverheidsschool voor meis jes slaagden voor het diploma Lingerie de da mes M. Arisz, J. van Balen, A. Gelderman, J. Heynen, A. Pirovano, J. Schuitemaker. C. Tromp, G. van Zanten, L. Zonneveld; voor het diploma Costumière de dames T. Dekker, M. d. Geest, J. Langendijk, M. Pirovano, I. Tromp. VEREENIGDE VEILINGEN KENNEMERLAND EN VRIJE VEILING. 24 Juni 1935. Prijsnoteering: Breekpèen per kist 5060 ct. Sla per kist 2080 ct. Postelein per kist 2532 ct. Wortelen per bos 47 ct. Rabarber per bos 24 ct. Peterselie per bos 23 ct. Selderie per bos 24 ct. Bloemkool le soort per stuk 57 ct. Bloemkool 2e soort per stuk 34 ct. Tomaten per kilo 614 ct. Doppers per kilo 914 ct. Capucijnders B. per kilo 16 ct. Peulen per kilo 1518 ct. Snijboonen per kilo 3240 ct. Dikkeboonen per kilo 4648. Tuinboonen per kilo 8 ct. Asperges le wit per bos 2128 ct. Asperges 2e wit per bos 610 ct. Asperges le blauw per bos 1015 ct. Komkommers per stuk 37 ct. Aardbeien per doosje 320 ct. Frambozen per kilo 3538 ct. Aardbeien per slof 6095 ct. HET AARDBEIENSEIZOEN. Na een periode van zwaren regenval, die het rijpen van de aardbeien zeer vertraagd heeft, is de zoolang verbeide zomerwarmte gekomen, die de vruchten noodig hebben om de frissche roode kleur te krijgen. Zoele nach ten zijn vooral noodzakelijk om de aardbeien als het ware in het zoele zand „gaar te sto ven". Op de eerste speciale aardbeien veilingen was de aanvoer nog zeer bescheiden, doch nauwelijks heeft de zomer temperatuur haar intrede gedaan, of de oogstopbrengst is plot seling veel grooter.Voor de tuinders in midden- Kennemerland is de oogsttijd van de aard beien nog altijd het hoogtepunt van het sei zoen. Eenige jaren geleden viel een niet on belangrijke inkrimping van de teelt waar te nemen, omdat vele tuinders een gemengd be drijf gingen uitoefenen. Velen gingen er na melijk toe over een deel van hun bedrijf voor ae teelt van bloembollen te reserveeren. De „hausse" in bloembollen was echter spoedig voorbij en de inzinking van deze cultuur heeft tot gevolg gehad dat zij weer tot de teelt van aardbeien terugkeerden. Nu intusschen de campagne weer is aangebroken laten wij hier een vergelijkend overzicht volgen van de oogstresultaten over de jaren 19271934: K. G. Opbrengst. 1927 1.641,451 f 531.123.89 1928 1,408.060 662.184.— 1929 913.99 751.727.— 1930 1,032,796 321,448.— 1931 1,301,784 226.794.— 1932 1,467.201 238.037,— 1933 1.056,343 155,522.— 1934 1,259.912 237.719,— DE ZONNESTRAALCOLLECTE. De alhier gehouden jaarlijksche Zonne straalcollecte heeft een bedrag van f 321,37 opgebracht. Dit resultaat stemde tot tevre denheid. Het ingezamelde bedrag is zelfs iets hooger dan vorig jaar. De gunstige uitslag was de belooning voor het vele werk. dat het Zonnestraal-comité zich voor de voorbereiding van deze collecte heeft getroost en niet min der voor de collecteurs en collectrices, die in den letterlijke be teekenis van het woord de hitte van den dag hebben gedragen. Dat de invloed van den crisis toch wel dui delijk waarneembaar is, blijkt uit het feit, dat de bus met den grootsten inhoud een bedrag van f 22,34 opleverde. Dat was vroeger wel anders. Toen kon men bij het uittellien van het geld nog wel eens guldens, rijksdaalders en soms zelfs bankbiljetten aantreffen. Nu zijn het allemaal dubbeltjes. Maar ook hier geldt het spreekwoord, dat vele kleintjes een groote maken, zoodat het comité toch zeer voldaan is over het ingezamelde bedrag. MARKTBERICHTEN. Noteering van Beverwijk den 24 Juni 1935. Postelein per kist 1530 cent. Andijvie per kist 2090 cent. Raapstelen, 100 bos f 2. Wortelen per bos 2—6 cent. Komkommers per 100 f 36 cent. Asperges blauw per bos 30—32 cent. Asperges dunne per bos 1020 cent. Aardappelen nieuw per K.G. 9 1/2 cent. Id. zand per K.G. 5—8 cent. Tuinboonen per K.G. 8 cent. Heerenboonen per K.G. 25 cent. Bloemkool per 100 f 2f 8. Uien per kilo 1—2 cent. Sla per kist 30—70 cent. Rabarber per 100 bos f 2f 4. Pieterselie per bos 3 cent. Selderie per bos 4 cent. Aardbeien per slof f 0.70—f 1.10. Frambozen doosje f 0.090.14. DE AARBEI EN VEILINGEN. Als gevolg van het warme weer was de aanvoer van aardbeien op de Maandag ge houden derde speciale aardbeienveiling door de vereenigde Veilingen aanmerkelijk grooter In totaal werd voor f 3691 geveild. Het aantal kilogrammen was hedenmorgen nog niet bekend, als gevolg van het feit, dat de vruchten in verschillende verpakkingen worden aangevoerd. De Beverwij ksche Exportveiling zal a.s. Donderdagmiddag te 4 uur haar eerste aard beienveiling houden. HEEMSKERK A. D. O.—SANTPOORT (2—5). Zondag speelde A. D. O. een wedstrijd tegen Santpoort; de baten hiervan kwamen geheel ten goede aan de R. K. Missie. Te twee uur deed kapelaan Perquin den aftrap. Direct hierna ontwikkelt zich ondanks de warmte een vlugge, aantrekkelijke strijd. Bij een aan val van A. D. O. schiet de Santpoort-keeper den bal tegen den toelooopenden Baassen, waarop de bal ln het doel verdwijnt (1—0). ZAND VOORT VERSTROOIDHEID. Zaterdagmiddag werd bij de politie aangifte gedaan dat een rijwiel, dat even voor het post kantoor was neergezet, was ontvreemd. Even later kwam dezelfde persoon melden, dat hij zich had vergist. Hij had zijn fiets voor hij naar het postkantoor ging in een stalling op geborgen, zoodat voor ons thans wel begrijpe lijk is, dat hij zijn fiets niet voor het postkan toor terugvond. ZANDVOORT'S LAATSTE WOORD. ,Nu de uitwisseling van gedachten een zoo groot succes heeft gehad, dat we 't op bijna alle punten vrijwel eens zijn geworden, kun nen we niet nalaten nog heel even terug te komen op de laatst overgebleven kwestie, die de goede verstandhouding van twee nabuur- jemeenten in den weg zou kunnen staan", al dus schrijft men ons uit Zandvoort. Bloemend aal schreef indertijd: Van Bloemendaalsche zijde wordt het verder als een grief beschouwd, dat op een verzoek van die zijde om een bespre king met B. en W. van Zandvoort. als antwoord binnen kwam, dat men de mee ning van het college zou kenbaar maken, terwijl het verzoek om een onderhoud on beantwoord werd gelaten. Dinsdag 28 Mei, 's voormiddags 10 uur echter kwam dit schrijven te Zandvoort bin nen. Deze brief hield zeer belangrijke voor stellen in en tegelijkertijd een verzoek om een bespreking. Begrijpelijkerwijze wenschte Zand voort de belangrijke voorstellen in het eigen college te bespreken, vóór hierover een con ferentie met Bloemendaal gehouden werd. Dinsdagmiddag, 28 Mei, werd daarom de ge meentebode naar Bloemendaal gezonden met den volgenden brief: Naar aanleiding van uw schrijven van 27 dezer no. 1095 hebben wij de eer U te berichten, dat gemeld schrijven in onze eerstvolgende vergadering in behandeling zal worden genomen en wij u binnenkort onze meening daaromtrent zullen ken baar maken. Dit is geen antwoord op het eerste deel van het Bloemendaalsche schrijven, maar een ant woord op den geheelen brief van Bloemendaal, genummerd 1095. Op 29 Mei vergaderden B. en W. van Zand- voor, ter bespreking van den Bloemendaal- schen brief no. 1095. 30 Mei was het Hemel vaartsdag. 31 Mei werd een uitvoerig schrijven gezonden aan Bloemendaal (zie H. D. van Maandag 17 Juni), waarvan wij het slot hier nogmaals herhalen: „Voor het geval, dat U een nadere toelichting of bespreking met ons college gewenscht mocht achten, zullen wij U gaarne ontvangen". Zandvoort meent, dat deze kwestie nu vol doende is toegelicht. niet alleen maar altijJ No. 1 van de lijst der Ussoorten VOEDZAAM EN VERFRISSCHEND BEZOEKT ONZE STAND OP DE „HABAT" (Adv. Ingez. Med.) VELSEN Vergadering van den Gemeenteraad. Ir. J. A. Verhoef benoemd tot directeur van Openbare Werken. Gisteravond kwam de Raad dezer gemeente onder voorzitterschap van burgemeester Kwint bijeen voor het behandelen van een agenda, die slechts twee punten bevatte. Het eerste punt behelsde slechts eenige ad ministratieve regelingen en was spoedig af gedaan. Punt 2: benoeming van een gemeen te- architect zou eveneens spoedig afgedaan zijn geweest, als de heer J. E. Sluiters (C.H.) niet een besloten zitting had verzocht. Aldus geschiedde. Na een kwartier klonk het bekende belletje door de hall en mochten we weer boven ko men. Nu was de zaak spoedig bekeken. Benoemd werd de heer Ir. J. A. Verhoef, c.i., ingenieur bij de Stadsgemeente Bandoeng, met verlof te Voorburg, met 22 van de 24 uit gebrachte stemmen. (Over den benoemde vindt men elders in ons blad eenige nadere bijzon derheden). Bij de rondvraag klaagde de heer A. de Waal (groep Schilling) over het vele voet ballen op straat door jongens en over den weg naar het zeestrand, die steeds nog niet in orde is. Kunnen werkloozen de zaak niet in orde maken? vraagt de heer de Waal. De Voorzitter antwoordt op de eerste klacht, dat de politie het voetballen op straat zoo veel mogelijk tegen gaat. getuige de vele in beslag genomen ballen, die men op de po- litiebureaux kan vinden. Op de tweede klacht antwoordt wethouder Bosman dat B. en W. dachten dat zij de plannen tot verbetering met den plaatselijken Waterstaatsambtenaar wel konden afmaken, maar thans blijkt dat de departementen van Waterstaat en Defensie er nog aan te pas moeten komen. We moeten dus een oogenblik wachten. En hiermee was de vergadering afgeloopen. BURGEMEESTER KWINT SLOTVOOGD VAN DE RUÏNE VAN BREDERODE. Door den Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen is. buiten bezwaar van 's Rijks schatkist, benoemd tot Slotvoogd van de Ruïne van Brederode de heer Mr. M. M. Kwint. Burgemeester van Velsen.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 11