BERICHT Hei Betoftgtijksie 52e Jaargang No. 15950 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Dinsdag 25 Juni 1935 HAARLEM S DAGBLAD Directie: P. W. PEEREBOOM UITGAVE LOURENS COSTER MAATSCHAPPIJ VOOR en ROBERT PEEREBOOM. COURANT-UITGAVEN EN ALGEMEENE DRUKKERIJ N.V. Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM. ABONNEMENTENper week 0.25, per maand ƒ1.10, per 3 maanden ƒ3.25, franco per post ƒ3.55, losse nrs. ƒ0.06. Geïllustreerd Zondagsblad: per week 0.05, p. maand 0.22, p. 3 mnd. 0.65, franco p. post 0.72y3. Bureaux: Groote Houtstraat 93 Drukkerij: Zuider Buitenspaame 12 Telefoon Nos-: Directie 13082 Hoofdredactie 15054 Redactie 10600 Drukkerij: 10122, 12713 Administratie: 10724, 14825 Postgiro 38810 Bijkantoor: Soendaplein 37, Haarlem-Noord, Telefoon 12230. ADVERTENTIëN 1—5 regels 11.75, elke regel meer 0.35, Reclames ƒ0.60 per regel. Tarieven regelabonnementen op aanvraag. Vraag en aanbod 1—4 regels 0.60. elke regel meer ƒ0.15. Onze Groentjes zie hoofd rubriek. Gratis Ongevallenverzekering voor betalende abonnés. Levenslange on Idem voor Abonnés op het Geïllustreerd Zondagsblad: Levenslange Alles indier geschiktheid f 600.-, Overlijden 600.-, Verlies van Hand, Voet of Oog 400.-, Duim f 250.-, Wijsvinger 150.-, Elke andere vinger f 50.-, Arm- of Beenbreuk 30— ongeschiktheid 2000.-, Overlijden 600.-, Verlies van Hand, Voet of Oog f 400.-, Verlies Duim 75.-, Verlies Wijsvinger 75.-, Verlies andere vinger 30.-. het gevolg van een ongeval en volgens gratis ten kantore van dit blad verkrijgbare voorwaarden. DIT NUMMER BESTAAT UIT TWAALF BLADZIJDEN. HAARLEM, 25 Juni. Doodskophuzaartjes. Er is een foto verschenen .met het volgende onderschrift: „De Duitsche huzaren vieren feest. Te Hamburg is het tweedaagsche feest der Duitsche cavalerie gevierd. Ook generaal- veldmaarschalk Von Mackensen was er aan wezig. De grijze veldheer in gesprek met twee jeugdige bewonderaars in de uniform der doodskophuzaren". Nu, deze bewonderaars van den grijzen veldheer zijn inderdaad heel jeugdig. Men zou zeggen: een jaar of twaalf. En beide kinde ren zijn toegetakeld met de pompeuze uni- form-vol-tressen-en-goud-en-sjerpen van de „Totenreiter". Voorop de schako, eveneens met zware tressen versierd, dragen de joggies het trotsche embleem der verfijnde Europeesche beschaving-anno-1935: het Doodshoofd. Ze staan „in de houding", en kijken aanbiddend op naar den stokouden veldmaarschalk-anno- 1850 of daaromtrent. Het is een droevige foto. Afbeeldingen van den veldmaarschalk Von Mackensen en zijn tijdgenooten, in hun operette-achtige gala- opschik, doen mij altijd aan als onwezenlijke voorstellingen uit een ver verleden. Maar als men er twee frissche kinderen bijzet, verkleed als „Totenreiter", met doodshoofden boven het voorhoofdje, wordt men zich op treurige wijze bewust van het feit dat een groot deel van hret menschdom terug-gesukkeld is naar de mentaliteit-anno 1850, en dat deze mentaliteit nu weer overheerscht. Die jongetjes, en met hen'tienduizenden an dere jongetjes, niet alleen in Duitschland maar in vele andere landen, worden er op deze manier fijn tusschengenomen. Zoo'n ver kleedpartij vinden ze natuurlijk prachtig, en zoo'n doodshoofd past natuurlijk ook heel goed bij den opschepperigen aard, die jonge- tjes-van-twaalf pleegt te kenmerken. Maar hun vaders en moeders behoorden wijzer te zijn. Hun vaders en moeders hebben althans velen hunner er nog schriller en gruwelijker herinneringen aan dan ik. De mijne zijn niet vervaagd. In die eerste oorlogsdagen van 1914 was ik aan de Limburgsche grens, soms erover in België, en zag de Duitsche infanterie en ook de „Totenreiter" tegen de Belgische Maaslinie oprukken. Dat is nu bijna éénentwintig .jaar geledén, maar dé meeste menschen die erbij waren zijn blijkbaar nog niet meerderjarig in hun denken geworden, Ik heb Nederlandsche Roode Kruis-transporten langs mij zien trek ken, die zwaargewonde Duitschers en doode Duitschersvervoerden. Dag in, dag uit. Ik zie nog die lijkwitte, verwrongen gezichten, en de met bloed bespatte uniformen, en ik herinner •mij nog de jammerkreten van de gemartel- den. Dat was het begin. Wat is er van de •Totenreiter van 1914 in tweeënvijftig maanden .verdwazing en menschenmoord overgebleven? Ja, het is wel zeer nobel gedacht daar voor nu nog eens de jongetjes van twaalf .jaar te gaan opleiden. En het is wel een in teressant voorbeeld van moederliefde en vaderzorg, dat dit niet alleen toelaat maar ook bevordert. Die jongetjes hooren natuurlijk van de cavalerie zooals die in 1870 was, in den Fransch-Duitschen oorlog. De cavalerie, die met getrokken sabel charges uitvoerde en in een gevecht van man-tot-man haar ridder lijken strijd voerde. Een zotte strijd, maar tenminste nog een ridderlijke. En ze den ken, dat de moderne oorlog hen in 'zoo'n .prachtpak met zoo'n lef-doodskop er op los zal laten stormen, en dat hun moed en be hendigheid de inzet van den kamp zullen zijn. Ach kom! Die heldenrol heeft de cavalerie in de jaren 19141918 al heelemaal niet meer kunnen spelen. En in een volgenden oorlog-in-Europa zal er zelfs niet meer aan gedacht worden. Want we zijn niet alleen teruggesukkeld naar 1850, maar 1850 zou walgen als het de strijdmiddelen van 1935 zag. Als in een volgenden Europeeschen oor log een opperbevelhebber zoo dwaas zou zijn een cavalerie-charge te gelasten, zou die cavalerie opgeblazen worden door landmij nen, of van onbereikbare hoogte vernietigd door gas- en scherf-bommen, of uit. onbe reikbare verten vermorzeld door het gor- dijnvuur van verdragend geschut Heele maal zonder ..open vizier", want da's een verouderd idéé uit den riddertijd, en de rid dertijd is de eenige waarvan niemand gelooft dat hij ooit zal terugkeeren. Mooie uniformen? Arme jongetjes! Die zijn alleen maar vopr de parade, de reclame in vredestijd. Neen, jullie zullen een varkens snuit vóór krijgen, en een omgekeerde ijzeren pan op je hoofd, en een leelijk grauw pak aan, en er uit zien als beesten. Hetgeen het spijt mij. maar 't is nu eenmaal zoo met de werkelijkheid van de zaak in vol- komen overeenstemming zal zijn. Jullie schuld is het niet. Jullie worden er slim tusschen genomen. Overigens wordt er niet veel slimheid voor groote menschen ver- eischt. om kleine jongetjes wat wijs te ma ken. Die hooren hen immers met vertrou wen aan. Ja. Met vertrouwen. R. P. De saneeringsplannen voor het bloembollenvak. Bespreking door „Bloembollencultuur" in September. In een aanvankelijk vrij rumoerige verga dering der Algemeene Vereeniging voor Bloembollencultuur, die bijeengeroepen was op verzoek van vijf afdeelingen. werd Maan dagmiddag het besluit genomen de saneerings plannen in September te bespreken en niet. zooals die vijf afdeelingen gewenscht hadden, thans in Juni. De doodslag te Hoofddorp. Een nieuw onderzoek der Haarlemsche Justitie. Dat evenwel op niéts uitliep. Eenigen tijd geleden stond voor de Haar lemsche rechtbank een 24-jarige electricien terecht, beschuldigd van doodslag op zijn 43- jarigen pleegvader Van Brussel te Hoofddorp. Het Openbaar Ministerie eischte 10 jaar ge vangenisstraf, maar de rechtbank achtte het bewijs niet geleverd en sprak hem vrij. Het Openbaar Ministerie ging in hooger beroep, waarop de zaak voor het Am-sterdam- sche gerechtshof kwam. De procureur-gene raal vorderde toen opnieuw 10 jaar. Heden, 25 Juni, zou het hof uitspraak doen. Plotseling heeft de Justitie te Haarlem reden gevonden Maandag een nieuw onderzoek in deze zaak in te stellen. Het was aan den substituut-officier, Mr. W. M. Paaröekooper Overman bekend geworden, dat een arbeider in den tuin van het huis van Van Brussel bij graafwerk een houten kistje gevonden had. ("Dit graven geschiedde nadat het huis van Van Brussel door de Justitie voor den verkoop al was vrijgegeven.) Hij opende het kistje en zag een lijkje. Hij dacht dat dit wel van een kind kon zijn. maar tegelijk dacht hij toch ook aan het cadaver van een kat. De man vond zijn vondst niet van voldoende belang om er de politie mede in kennis te stellen, wel vertelde hij het aan den persoon die hem opdracht gegeven had tot het verrichten van werkzaamheden in dien tuin. Eerst nadat de rechtzaak al door de Haarlem sche rechtbank behandeld was, kreeg de po litie te Hoofddorp kennis van de vondst van den arbeider in den tuin van Van Brussel. De inspecteur was in dien tijd ziek. De burge meester'was overtuigd, dat hier slechts sprake kon zijn van een kat, omdat hij wist-, dat de vrouw van Van Brussel veel van katten hield en indertijd op den schoorsteen twee geraam ten van kattekoppen had staan. Daarom stelde hij de Justitie niet met de zaak in kennis. Maandagmiddag kwam de zaak toch op an dere wijze ter kennis van de Justitie te Haar lem. Mr. Paardekooper Overman vond aanlei ding nog 's avonds naar Hoofddorp te gaan om een onderzoek in te stellen. Als hier inder daad sprake was van het vinden van een kin derlijkje, zou het een nieuw licht op de zaak kunnen werpen; Er was. immers indertijd bij de behandeling der zaak sprake van geweest, dat er een verhouding tusschen den verdachte en zijn pleegmoeder bestaan zou hebben. In dit geval was snel handelen geboden, omdat, er bij het vinden van 'een kinderlijkje aan leiding zou zijn geweest nog voor de uitspraak van het hof een nieuw onderzoek in de zaak te gelasten. Naar wij uit goede bron vernemen heeft het onderzoek der Justitie een negatief resultaat opgeleverd. Het kistje is weer in den tuin op gegraven en toen bleek zeer duidelijk, dut het een cadaver van een kat was. De man die de vondst indertijd gedaan heeft was even te voren door de Justitie gehoord. Hij was nu in zijn verklaringen veel vager dan in zijn uitlatingen tegen andere personen. Aan de laatste had hij door zijn beschrijvin gen den indruk gewekt, dat hij geloofde dat het een kinderlijkje was, terwijl hij nu bij zijn verhoor alleen de mogelijkheid open liet. Door het onderzoek der Justitie is thans een einde gekomen aan de verhalen die over deze zaak te Hoofddorp de ronde deden. Het vonnis. Het gerechtshof deed heden uitspraak in de zaak van den electricien. Het Gerechtshof sprak den verdach te vrij met bevestiging van het vonnis der Haarlemsche rechtbank. Het hof overwoog dat de aangevoerde bewijs middelen niet uitsluiten dat een an der dan de verdachte de dader is ge weest. Oude man verdronken. In een zijsloot van de Leidschevaart. Maandagmiddag is de 82-jarige S. wonende Leidsche Vaart nabij Boekenrode in een zijsloot van de Leidschevaart alhier te water geraakt en verdronken. Hij was op weg naar zijn wo ning aan de Leidschevaart. waar hij op een nabijgelegen tuin eenige werkzaamheden had verricht. Toen men het slachtoffer vond, wa ren de levensgeesten reeds geweken. DE ITALIAANSCHE VLIEGSTER GRAVIN CARINA NEGRONE vestigde een nieuw hoogte record voor vrouwen door tot een hoogte van 12.043 M. te stijgen. Daarmede verbeterde zij het kort tevoren door de Francaise Maryse Hiltz gevestigde record met circa 250 Meter. Zij, die zich mei ingang van 1 Juli per kwartaal abonneeren, ontvangen de in Juni nog te verschijnen nummers gratis. DE ADMINISTRATIE. Batig saldo over 1934 van ruim f 300.000. Zal noodig blijken voor werkloozensteun. Zooals de heer W. Roodenburg, wethouder van financiën van Haarlem, in een ons dezer dagen toegestaan interview reeds mededeelde, zal de rekening over 1934 een batig saldo op leveren. In een Maandagavond gehouden rede heeft de heer Roodenburg medegedeeld, dat dit een batig 'saldo zal worden van tusschen f 300.000 en 400.000. Dit eenige lichtpunt in den overigens geenszins rooskleurigen toe stand der gemeentefinanciën mag geen aan leiding geven tot optimisme, betoogde de heer Roodenburg, daar het bedrag noodig zal blij ken voor werkloozensteun. Voor een uitvoeriger uiteenzetting der Haar lemsche financiën zie men het verslag van de rede van den wethouder gehouden op de ver gadering der Christ. Hist. Unie, elders in dit nummer. Haarlemsche oudjes maken feestelijke autotocht. Twee honderd twintig deelnemers in vijf en tachtig auto's. Twee honderd en twintig Haarlem sche oudjes zijn vanmiddag per auto afgehaald om weer, evenals verleden jaren, een tocht van enkele uren te maken, die voor velen een j aarlijksch evennement betëekent. Twee honderd en twintig blijde, warme gezichten waren samengekomen op de Fontein- laan, waar de stoet vertrok; twee honderd en twintig oudjes zagen een prachtigen middag tegemoet. Het comité Autotocht Ouden van Dagen heeft langzamerhand in onze stad genoegzame bekendheid gekregen. Immers niet alleen be reidt het telkenjare een autotocht, ook op andere wijze zorgt het af en toe voor ontspan ning der oudjes. Wij herinneren slechts aan een enkele filmvoorstelling. Doch heden arbeidde men op eigen terrein, op het gebied dat de naam aangeeft: Auto tocht. Er is heel wat werk verzet moeten wor den, voor en aleer het weer zoo ver was dat de twee honderd en twintig oudjes een plaatsje hadden gevonden. Niet minder dan vijf en tachtig auto's moesten worden gevonden, welke eigenaren niet alleen de wagens wil den afstaan doch ook hun tijd ter beschikking wilden stellen. En iedereen weet het beroep dat op de Haar lemmers is gedaan voor dit doel enkele pen ningen te willen storten. Maar nu het zoover is willen wij niet alleen letten op den arbeid die is verricht, doch vooral op de heerlijkheid en het geluk dat leeft in twee honderd en twintig harten van ouden van dagen. Slechts zij die van nabij weten welk een vreugde een autotocht als deze voor de oudjes beteekent, kan de waarde beseffen van zoo'n feest. Morgen, als twee honderd twintig monden zullen napraten over het schoons van Dins dagmiddag, zullen wij u vertellen de beleve nissen van de autotocht voor ouden van da gen, die van Haarlem ging naar Driehuis en van daar naar Noordwijk. De groote ruïne: Verwulft. Een dierbaar plekje grond wordt berijdbaar gemaakt. In deze dagen leert Haarlem zijn Verwuft liefhebbenImmers nu dit plekje grond met omgeving zoo goed als geheel is omge ploegd en het verkeer min of meer doolhofje moet- spelen in de straatjes rondom, blijkt pas hoe hard wij een normaal Verwulft noodig hebben, en een berijdbare Koningstraat, een Groote Houtstraat zonder belemmeringen, een Gierstraat waar geen borden ons tegenhou den. Zoo op het oog ziet 't er hoopvol uit, het Verwulft. De Noordelijke helft is reeds' voor zien van een behoorlijk asfaltdek en een prachtige breede stoep. De andere kant is nu onder-handen en het laat zich aanzien dat ook hier spoedig het ergste is geleden, dat het mulle stuifzand plaats heeft gemaakt- voor een behoorlijke bestrating. In het Noordelijk deel liggen twee eigenaar dige rubberstreepen. Die zijn voor de aange legde lichtsignalen; het zijn de drempels die de lichtsignalen zullen regelen. Hoe dit in zijn werk zal gaan. zullen wij nog moeten afwach ten. Voorloopig aanschouwen wij een geruïneerd plaveisel aan de zijde van de Botermarkt en de Ged. Oude Gracht, dat binnenkort ook wel in orde gebracht zal worden, een overhoop gehaalde Zuidzijde van het Verwulft, een om gelegd autoverkeer uit de Groote Houtstraat, een afgewerkte Noordzijde van het Verwulft. van hitte schier bezwijkende arbeiders en verkeersagenten die trachten, ondanks alles opgewekt te kijken. Dit alles tezamen moet ons over eenigen tijd een modern verkeersplein opleveren, waar auto en fietser, voetganger en tram zijn weg zal vinden, zonder stoornis, zonder on gelukken. Wethouder Mr. J. Gerritsz. 60 jaar. Wethouder Mr. GERRITSZ. Vrijdag 28 Juni wordt Mr. J. Gerritsz, wet houder van Openbare Werken, Volkshuisves ting en Personeelszaken te Haarlem. 60 jaar. De heer Gerritsz is Amsterdammer van geboorte. Na het gymnasium in de hoofdstad te zijn afgeloopen, is hij eendgen tijd te Delft in het uitgeversbedrijf werkzaam geweest. Later ging hij studeeren en bëhaalde de acten M.O. Staathuishoudkunde en Staatsinrichting Eenige jaren was hij te Haarlem leeraar in die vakken. Daarna werd hij secretaris van den Nedeiiandschen Werkloosheidsraad. 31 October 1918 werd de heer Gerritsz voor de S.D.A.P. tot lid van den Haarlemschen gemeenteraad gekozen. 27 Augustus koos de raad hem tot wethouder, ter opvolging van den heer M. A. Reinalda. Nog op laten leeftijd ging de heer Gerritsz in de rechten studeeren. 1 April 1925 slaagde hij voor zijn candidaatsexamen en op 9 Juni 1927 (dus op 52-jarigen leeftijd) voor zijn doctoraal-examen in de rechtswetenschap pen. Wij herinneren er aan, dat de heer Gerritsz reeds eenige--maanden"-•in de Boerhave- kliniek te Amsterdam verpleegd wordt. Hij heeft daar een ernstige operatie ondergaan. In de laatste weken ging de toestand goed vooruit, zoodat, gehoopt werd, dat de heer Gerritsz zijn Verjaardag weet in huiselijke kring zou kunnen vieren. Die hoop is even wel niet vervuld. Wij vernemen uit de Boer- havekliniek dat da patiënt het wel goed maakte, maar dat toch voorloopig nog niet te zeggen is wanneer hij deze ziekenmrichting zal kunnen verlaten DR. A. SLEES WIJK t Op 88-jarigen leeftijd is heden alhier over leden Dr. Andreas Sleeswijk, die zich, na ge durende 35 jaren een drukke practïjk als ge neesheer te Amsterdam, waar hij een zeer be kend medicus was, te hebben gehad, ongeveer 20 jaar geleden te Haarlem vestigde als rus tend burger. Dr. Sleeswijk was de vader van den beken den prof. dr. Sleeswijk te 's-Gravenhage. In den Fransch-Duitschen oorlog van 1370- 1871 maakte dr. Sleeswijk deel uit van de Ne derlandsche ambulance. Hij had verschillende onderscheidingen van de Fransche, Duitsche en Nederlandsche regeeringen. Te Amsterdam was hij adviseur van de Le vensverzekering Mij. ..Amsterdam" en jaren lang was hij daar ook dokter van het Oude Mannen- en Vrouwenhuis der Ned. Herv. Ge meente, het z.g. ..Besjeshuis". De teraardebestelling van het stoffelijk overschot van dr. Sleeswijk is bepaald op Vrijdag 28 Juni a.s., te 12 uur, op de Begraaf plaats „Zorgvlied" t-e Amsterdam. ..NED. ONDERWIJZERS GENOOTSCHAP.-. De afdeeling Haarlem van het N.O.G. hield dezer dagen een vergadering in Lion d'Or. Een der agendapunten betrof de klasse-for matie der Öpenb. Lagere scholen op 1 Sept. a.s. waarover door B. en W. advies was ge vraagd. De afdeeling kon zich met de door B. en W. vcorgestelden regeling wel vereenigen. Over een tweetal scholen heeft-ze enkele organisa torische opmedkingen gemaakt, terwijl ze te vens voor de herbenoeming der wachtgelders 'de aandacht heeft gevraagd. Verder vermeldde de agenda nog de behan deling' der amendementen voor den Be schrijvingsbrief voor de algemeene vergade ring te Groningen en de rondvraag. GEREFORMEERDE KERK. De Gereformeerde kerk te Haarlem ontving van een schenker f 5000. namelijk f 3500 voor voor de kerk en f 1500 voor de diaconie. Vogeldrama in den staat Carolina. Duizenden reigers vinden een ellendigen dood. BEAUFORT (Noord Carolina) 25 Juni (Reu ter). In een boschbrand in een moerasland, natuur-reservaat voor reigers, zijn zijna 10.000 reigers omgekomen. Teen de brand uitbrak bevonden zich onge veer 7500 vogels in het bosch. die nog niet konden vliegen. Vele honderden oudere vogels kwamen in de vlammen om bii het zoeken naar hun jongen. Eden's onderhoud met Mussolini. pag. i In Joego-Slavië is een nieuwe regeering ge vormd. pag. 4 Sir Hubert Wilkens onderneemt met Ellsworth een tocht naar de Zuidpool. pag. 4 De stand van de clearing met Duitschland op 23 Juni. pag. 3 De politie meent een spoor van den Wormer- veerschen kassier te hebben gevonden. pag. 3 De Belgische koningskinderen zijn te Noord- wijk aangekomen. pag. 3 De gemeenlcrekening 1934 van Haarlem le vert een overschot van ruim f 300.000 op. pag. 1 Bij een vliegtuigongeluk in Zuid-Amerika zijn 17 personen gedood. pag. 1 De verdachte in de moordzaak Hoofddorp is door het Gerechtshof vrijgesproken. pag. 1 De saneeringsplannen voor de bloembollen cultuur zullen in September worden bespro ken. pag. 6 De besprekingen te Schevcnïngen over het Italiaansch-Abessynisch conflict beginnen heden. pag. 2 M. Valcntijn is wegkampioen van Nederland. pag. 9 Het tennistournooi te Wimbledon is begonnen. pag. 9 ARTIKELEN, ENZ. R. P.: Doodskophuzaartjes. pag. 1 Guglielmo Ferrero: Ethiopië onder pro tectoraat? pag. 4 Van onzen Londenschen correspondent: Jack T. Grein. pag. 11 Kelmac: Wat brengt ons de radio-distributie? pag. 11 Bekende Haarlemmers: de heer II. Th. Fibbe pag. 3 Schaakrubriek. pag. 9 Damrubriek. pag. 9 De avonturen van professor Nimbus. pag. 3 Vliegtuigcatastrofe in Zuid- Amerika. Zeventien personen gedood. Gezelschap artisten onder de slachtoffers. PANAMA. 25 Juni. (Reuter.) Een d'riemoto- rig vliegtuig van de Saco-luchtlijn is bij het vertrek van de luchthaven Medellin in Co lumbia tengevolge van den krachtigen wind tegen een ander driemotorig toestel aange- slingerd. Zeventien personen werden gedood. Onder hen bevond zich de Argentijnsche tenorzanger en filmster Carlos Card-el, die op weg was van Bogota naar Panama met zijn gezelschap om op te treden in de theaters van Midden- Amerika na zijn tournee door Zuid-Amerika. Zij waren 'smiddags om twaalf uur uit Bogota vertrokken en bereikten Medellin in den namiddag in het driemotoi-ig Sacotoestel. Eij het vertrek naar Cali kwam het vliegtuig in botsing met een toestel van de Scndta-lijn, waarvan de piloot werd gedood. Onder de slachtoffers bevindt zich ook de directeur zelf Carlos Samper Saco. Japan en de provincie Tsjahar. Chineesche ontevredenheid. PEKING. 25 Juni (V.D.) Van Chineesche zijde is men ernstig ontevreden over de wijze, waarop de Chineesche autoriteiten het con flict met Japan in provincie Tsjahar hebben geregeld en waardoor deze provincie practisch geheel in de greep van Japan is gekomen. Hoe wel van officieele zijde wordt geweigerd mede- declingen over de regeling te doen, meent men te weten, dat deze bestaat uit drie punten en wei: 1. De Chineesche troepen worden uit alle aan Jehol grenzende dstricten van Tsjahar teruggetrokken en vervangen door politie: 2. De Japansche militaire autoriteiten krij gen de beschikking over een vliegkamp bij Kalgan, dat. naar men zegt. reeds gereed zou zijn. 3. Het leger van generaal Soeng Tsjen Yoean moet de provincie Tsjahar ontruimen. Door de vervulling van deze drie eischen krijgen de Japanners practisch de geheele mi litant controle over de provincie Tsjahar. EXAMENS. Nutskweekschool Haarlem. Examens nut- '■•rrp hnr> O-övm e ppr -j -j de dames: H. R. L. Dhooge. T. C. Doeksen. C. M. Lugtig. I. A. M. M. Notke en H. M. van Rossum. Dze examens zijn afgeloopen. Van de 31 cand. slaagden 28.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 1