DINSDAG 25 JUNI 1935 HAARLE M'S DAGBLAD 3 Mysterieuze verdwijning van 11.000. ROTTERDAM, 24 Juni iV.D.) In den nacht van Zaterdag op Zondag is een koopman uit Den Haag, die te Rotterdam o.a. den Schie- damschen Dijk en de Binnenrotte bezocht, een bedrag van 11000 kwijt geraakt. Om vier uur 's nachts vond een politie agent in de Zwanensteeg een portefeuille die hij meenam naar het bureau. Er zaten eenige papieren ten name van den negenentwintig jarigen A. H. P. B. uit Den Haag in. Geld zat er niet in de portefeuille. Om acht uur Zon dagavond verscheen in genoemd bureau een heer, die zich kenbaar maakte als de heer B. Hij deed de mededeeling dat hij zijn porte feuille met 10 a 11.00» was kwijtgeraakt. Vermoedelijk was de portefeuille geroofd en anders verloren. In de door den agent gevon den portefeuille herkende de Hagenaar zijn eigendom. De man vertelde dat hij om twaalf uur Za terdag te Rotterdam was gekomen met zijn auto. Den wagen parkeerde hij op het terrein bij den Coolsmgel, waarna hij een bezoek ging brengen aan den Schiedamschen Dijk; in eenige café's dronk hij wat, en daarna is hij in twee gesloten huizen binnen geweest, waar hij eenigen tijd vertoefde. Later is hij naai de Gedempte Binnenrotte gegaan en ook daar heeft hij een woning bezocht. Vervolgens keer de hij weer naar den Schiedamschen Dijk te rug, waar hij met een vrouw in een raamkozijn heeft zitten praten. Tenslotte wandelde hij naar zijn auto op het, parkeerterrein en zeer vermoeid zijnde besloot hij niet naar den Haag terug te keeren, maar in den wagen te blijven slapen. Omstreeks acht uur Zondagmorgen werd hij in de auto wakker en toen miste hij zijn portefeuille. De verklaringen van den Ha genaar werden op het bureau op schrift ge steld en hij onderteekende er zijn aangifte. Van de drie panden die hij 's nachts had be zocht zeide hij er zich twee te kunnen herin neren, namelijk die op den Schiedamschen Dijk. maar in welk pand hij op de Binnenrot te was geweest kon hij zich onmogelijk herin neren. De politie heeft toen de bewoonsters van de twee aangewezen panden op den Schiedamschen Dijk laten halen om haar een verhoor af te nemen. Zij wisten niets van het geld af. Een der vrouwen zeide bovendien dat de Hagenaar in het geheel niet in haar huis was geweest. De Hagenaar hield het echter vol en tenslotte na een langdurig verhoor be kende de vrouw dat de man wel in haar wo ning was geweest, maar van het geld wist zij toch niets. De aanvankelijke ontkenning en het feit van de aangifte van de vermissing waren voor de politie aanleiding deze vrouw, zekere M. van der G. voorloopig in arrest te stellen. Huiszoekingen in de opgegeven pan den hebben overigens nog geen resultaat ge had. De Hagenaar deelde nog mede dat het ka pitaal zijn eigendom was. Hoe het bedrag pre cies was samengesteld zeide hij niet te kunnen opgeven. Er waren in ieder geval eenige brief jes van duizend gulden bij. Het onderzoek in deze vrij mysterieuze verdwijning van het groote bedrag, waarbij zich het vreemde ge val voordoet dat iemand met zooveel geld. bij zich een dergelijk bezoek aan de Rotterdam- sche onderwereld brengt, wordt door de politie voortgezet. Auto met radio-artikelen in brand. Voor 2000.verloren gegaan. CULE-MBORG, 24 Juni (V. D.) Gisterenmid dag te kwart voor vijf werd de politie gealar meerd Voor een auto die op den Rijksstraat weg in brand stond. Toen de politie ter plaatse kwam was de auto reeds gedeeltelijk uitge brand. De wagen behoorde aan Siemens' Radio Installatie te Den Haag. Met twee bluschappa- raten bestreed de politie den brand. Voor een bedrag van 2000 aan radioartikelen werd nog gered, doch minstens een evengroot be drag aan onderdeelen ging verloren. Op den drukken verkeersweg Den BoschUtrecht veroorzaakte deze brand veel stagnatie. HET ZINKEN VAN DE PIETERNELLA. Na het lichten van de op de Westerschelde gezonken stoomboot Pieternella, heeft een voorloopig onderzoek uitgewezen, dat niets op een plaats gehad hebbende explosie wijst. Zooals we reeds mededeelen, zouden de beide opvarenden verklaard hebben, dat een explo sie in den motor het zinken tengevolge gehad zou hebben. De Pieternella is tot verder on derzoek naar Rotterdam gesleept. Chauffeur was tevens inbreker Hij werd na tien inbraken gesnapt. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag is op drie plaatsen in de gemeente Haren (Groningen) in villa's, die onbewoond waren, ingebroken. In verband met deze inbraken is Zaterdag door de recherche uit Groningen in laatstgenoemde plaats aangehouden de 23-jarige chauffeur W. S., die tevens verdacht werd de dader van een zevental inbraken te zijn, die in den laatsten tijd in villa's te Haren zijn gepleegd. De man is ter beschikking van de justitie te Groningen gesteld.Na een langdurig ver hoor heeft hij een volledige bekentenis af gelegd Dorus Rijkersfonds ver gaderde. Te Amsterdam i-s de elfde jaarvergadering van het Dorus Rijkersfonds gehouden. Het jaarverslag over 1934 evenals de rekening over 1934 en de begrooting voor 1935 werden goed gekeurd en vastgesteld en 't hoofdbestuur werd gedéchargeerd voor het gevoerde beheer. He aftredende lid van het college van com missarissen. de heer C. Fock. werd bij accla matie herkozen. Tot nieuwe leden van het hoofdbestuur werden, eveneens bij acclamatie door de ver gadering benoemd de heeren G. H. Ruhaak te Wassenaar, en jhr. D. R. Gevers Deynoot, te Bilthoven. De aftredende bestuursleden, mevr. G. A. de JongDe Ruyter, te Zandvoort, en mevr. M. de BoerJongkees, in Den Helder, werden bij acclamatie herkozen. De voorzitter heeft woorden van hooge waardeering gewijd aan den afgetreden on dervoorzitter. den heer J. Stamperius. te Zeist, wiens heengaan, wegens hoogen leeftijd, hij en het overige hoofdbestuur ten zeerste betreu ren. Daarna richtte de voorzitter zich tot het bestuurslid den heer W. F. la Lau. die wegens gezondheidsredenen moest aftreden. Het hoofdbestuur stelt aan de vergadering voor, den heer La Lau tot eerelid der ver- eeniging te benoemen, welk voorstel de ver gadering met algemeene stemmen goedkeurde. De voorzitter bood het gecallisrafeerde diploma van eerelidmaatschap aan den heer La Lau aan. De laatste dankte geroerd. De voorzitter van Moed, Volharding, Zelfop offering, de heer Van Dok feliciteerde namens deze vereeniging den heer La Lau. De vergadering heeft de voorgestelde wijzi gingen van het huishoudelijk reglement on veranderd goedgekeurd. CONFERENTIE VAN LEDEN VAN GEREFORMEERDE KERKEN IN H.V. Dezer dagen werd op Woudschoten bij Zeist een conferentie gehouden van leden van de Gereformeerde Kerken (in H.V.) De confe rentie stond onder leiding van Ds. P. A. Sillevis Smitt uit Haarlem, die in zijn ope ningswoord er aan herinnerde, dat dit de derde conferentie van dien aard was. die ge houden werd en erop wees. dat de belang stelling voor deze bijeenkomsten steeds groeiende was. Sprekers waren Ds. P. G. van der Hooff, Ds. B. A. Venemans, Ds. P. A. E. Sillevis Smitt oud-zendeling D. E. A. Boud, Ds. J. J. Bus- kes, en Ds. J. Diepersloot. Voorts had een bijeenkomst plaats voor ouderen onder leiding van officier J. H. van Eeken van het Leger des Heils. STEDEBOUWKUNDIGE TENTOON STELLING. De Architectengroep ..De 8" heeft besloten de Stedebouwkundige tentoonstelling in het stedelijk Museum te Amsterdam te verlengen tot en met 30 Juni a.s. in verband met de be langstelling en het groote aantal bezoekers, 's Maandags, woensdags en Zaterdagsmiddags te 3 uur worden rondleidingen onder des kundige leiding langs de tentoonstelling ge houden. DE PLAS „DE WIJDE BLIK". Ged. Staten hebben op de vragen van het Statenlid, de heer C. Thomassen: Willen Ged. Staten aan Prov. Staten mede deelen, op welke wijze zij zich zekerheid heb ben verschaft, a. dat de plas De Wijde Blik niet afge sloten zal worden, noch verontreinigd door vuïlstorting of anderszins? b. dat het natuurschoon op en om den plas zooveel mogelijk zal worden gespaard? c. dat de kaden en oevers bestand zullen zijn tegen den te verwachten sterkeren golf slag? d. dat de extra bemalingskosten ten ge volge van eventueele grootere kwel in de omliggende polders niet ten laste zullen komen van de ingelanden dier polders? o.m. geantwoord, dat zij hebben bepaald, dat het Wijde Blik en het toeleidingskanaal steeds voor een ieder met vaartuigen gratis toegankelijk moeten zijn. het Wijde Blik niet mag wox'den gebruikt voor het storten van specie, vuil en andere stoffen en op het water van genoemde plas. geen olie of vettige stoffen mogen worden afgelaten. Geen grond of specie mag worden gegra ven, gebaggerd, gezogen of op andere wijze worden weggeruimd, ook niiet voor de te maken beloopen, dan binnen bepaalde gren zen. Daar langs de Kortenhoefsche Zuwe en de Alambertskade geen voorland breeder dan 20 meter aanwezig is, moet een berm van zand worden aangestort met een breedte van 10 meter; ten aanzien van d: De houder van de ontheffing betaalt een bepaald bedrag aan den Horctermeerpolder ter bestrijding van de hoogere bemalings kosten van dezen polder. Wat betreft het sparen van het natuur schoon op en om den plas verwijzen Ge deputeerde Staten naar hun onder dag- teekening van 17 April 1935 gegeven ant woord op eveneens door het lid C. Thomas sen gestelde vragen inzake het zandzuigen uit het Wijde Blik, in welk antwoord zij o.m. opmerkten, dat het zuigen van zand in het Wijde Blik geen schade aan het natuurschoon zal doen. Uit dien. hoofde zijn in de onthef fingsvoorwaarden geen voorschriften ter bescherming van het natuurschoon opge- ttaanen. SCHORSING C. H. V. TE VEGHEL OPGEHEVEN. Na uitspraak van de commissie voor de crisistuchtrechtspraak te Tilburg, waarbij aan de •Coöperatieve Handelsvereeniging van den Noord-Brabantschen Christelijke Boeren bond te Veghel in de bij deze commissie aan hangig gemaakte tuchtrechtzaak geen straf is opgelegd, heeft, naar wij vernemen, de Nederlandsche Akkerbouwcentrale de schor sing van de C.H.V. ingetrokken. Nog een kansje voor de Kamers van Koophandel? Regeering zou zich beraden. Naar de „Limb. Koerier" verneemt, zal het voorstel om de jaarlijksche bijdragen, ver schuldigd door de ingeschrevenen in het Handelsregister aanzienlijk te verlagen, ten gevolge waarvan een groot aantal Kamers van Koophandel zou moeten worden opge heven. uit het bezuinigingsontwerp worden gelicht. De regeering blijkt bij nader inzien van meening te zijn. dat de handels- en in dustrie-ondernemingen welke de lasten van het Handelsregister en van de Kamers van Koophandel hebben te dragen, zich hierover moeten kunnen uitspreken voordat in dezen een definitief voorstel kan worden gedaan. Nog meer effecten in beslag genomen. Spoor van den Wormerveerschen kassier gevonden. Maandag is bij niet minder dan 28 banken en effectenzaken t,e Amsterdam beslag gelegd op effecten, die door den bankier Sch. te Wor- merveer uit de safe-loketten van zijn cliënten werden ontvreemd Een gedeelte van de gestolen effecten was nog in het bezit van een effectenmakelaar, die geheel te goeder trouw handelde en de stuk ken later weer aan zijn cliënten verkocht. Bij deze cliënten heeft men thans de effecten in beslag genomen. De commissaris van politie uit Wormerveer heeft thans een spoor van den voortvluchti- gen bankier gevonden, waaruit wel is komen vast te staan, dat de heer Sch nog leeft, doch zich schuil houdt. Dit spoor leidt in Oostelijke richting, vermoedelijk naar Duitschland. waar thans verschillende plaatsen worden afge zocht. Hedenavond zal op het gemeentehuis te Wormerveer een bijeenkomst worden gehou den van de safelokethouders en andere cliënten van het bankierskantoor. Deze bijeenkomst is door den burgemeester belegd, ter. einde de menschen die hun effec ten kwijt raakten gerust te stellen en mede om te controleeren, welke stukken thans reeds zijn teruggevonden. ZWERVENDE BENDE IN AT.TEH. Een rondzwervende bende bestaande uit vijf kwaadwilligen welke in de afdeeling Sa- markilang vroeger rondzwierf, en waarvan sedert April 1928 niets meer werd vernomen, heeft volgens berichten, ontvangen van den controleur van Takengon gefourageerd in een zeer ver afgelegen kampong van de ge- isoleerde streek Samarkilang. De leden van de bende zijn door de bevol king pertinent herkend; hun kleeren waren geheel versleten en zij waren gewapend met slagwapens er. speren- De miltaire commandant van Atjeh en On- derhoorigheden heeft de noodige maatregelen getroffen IR. MUSSERT NAAR INDIë BATAVIA, 24 Juni (Aneta) Ir. Mussert, de leider van de N. S. B., verzocht telegrafisch aan de Indische Regeering of er bezwaar te gen zou bestaan dat hij een tournee door Ned.- Indië maakt. In antwoord hierop werd hem medegedeeld, dat hiertegen geen bezwaar bestaat. ARBEIDERS VAN EEN LADDER GEVALLEN. Ernstig gewond. Toen de arbeiders de G. en L. in de Stroo- hulzenfabriek te Uden aan een hulsmachine aan het werk waren, schoot plotseling de ladder van de machine weg waardoor beiden op den granieten vloer terecht kwamen. Zij liepen ernstige verwondingen op aan armen en beenen en klaagden over inwendige pijnen. MOTORRIJDER BOTSTE TEGEN IJZEREN HEK. Bij het uitwijken voor een auto kwam de motorrijder de L. uit Eindhoven, tegen een ijzeren hek terecht. De man werd een eind weggeslingerd en is in ernstigen toestand naar het ziekenhuis te Helmond vervoerd Men vreest voor zijn leven. SCHOORSTEENDEFECT VEROORZAAKT BRAND. Maandag is de boerderij met twee schuren en twee hooibergen van den landbouwer T. Roelofsen te Harskamp totaal afgebrand. De oorzaak van den brand is vermoedelijk gelegen in een schoorsteendefect. Verzekering dekt de schade. De inboedel kon grootendeels gered worden, evenals de paarden. De Belgische koningskinderen in Noordwijk. Maandagavond gearriveerd. Maandag om half zeven zijn de beide Belgische koningskinderen prinses Charlotte en kroonprins Boudewyn te Noordwijk gearriveerd, waar zij, naar men weet, eenigen tijd zullen logeeren bij den burge meester, den heer v. d. Mortel, ten einde de Nederlandsche taal grondig te leeren. De beide koningskinderen waren onder geleide van mevr. Lebrun en een kinder juffrouw per gewonen trein naar Den Haag gereisd, waar zij door den heer en mevrouw v. d. Mortel werden opgewacht. Per auto reis de het gezelschap daarna naar Noordwijk. waar zij, gelijk reeds gemeld, om half zeven aankwamen. In Noordwijk had den geheelen dag een groote menigte belangstellenden den komst afgewacht der vorstelijke kinderen, aange zien niet precies bekend was, hoe laat zij zou den arriveeren. Een krachtige afdeeling politie, bestaande uit rijksveldwachters, marechaussee en gemeentepolitie zorgde voor de handhaving van de orde en voor een be hoorlijke afzetting. De belangstelling van de zijde van de pers was ook zeer groot, terwijl reeds vroeg in den morgen fotografen rond liepen om de beste plekjes uit te kiezen voor het eventueel maken van foto's van de aankomst. Gemeenteraadsverkiezingen. Uitgebracht zijn te Edam: totaal aantal geldige stemmen 3714 <in 1931: 3546), waar van op: Lib. 492 (442). V.D. 189 (253). S.D.A.P. 360 (334). A. R. en C. H. 234 (218'. R.K. 1983 (20611, Kath. Dem. 36 (0). Vrije Lijst Pooyer 227, Lijst Renierse .193. De samenstelling van den gemeenteraad is geworden: 2 Lib. (thans 1). 0 V.D. (11, 2 S.D.A.P. (1). 1 A.R. en C.H. (1). 7 R.K. (8), Lijst Pooyer 1 (thans 1 onafh.). Bij de te Herdinxveld gehouden verkiezing is de samenstelling van den nieuwen ge meenteraad geworden: 2 Lib. thans 3), 4 S. D. A. P. (3) 2. Plaatselijke kiesver. l2>, 3 A.R. (3), 2 Staatk. Ger. (2) Te Muntendam is de samenstelling van den nieuwen gemeenteraad geworden: 7 S.D.A.P. (61. 4 rechtschen en vrijz. (5) Bij de te Papendrecht gehouden verkiezing is de samenstelling van den nieuwen ge meenteraad geworden: 2 S.D.A.P (41. 1 Gemeentebel. (1). 5 A.-R. (4), 1 C.H. (21 1 Vrij A.-R. (0). 1 S. A. K. (01. Te Veendam was het resultaat: Totaal aantal geldige stemmen 6277 in 1931 5792). waarvan op: Lib. 627 (658). V.D. 792 (811). S.D.A.P. 2373 (2634). A.-R. 801 (641). C.-H. 325 (673). R. K. 403 (375), CèD.U. 451. groep werkloozen 505. De samenstelling van den gemeenteraad is geiyorden: 1. Limb. (thans 2), 2V.D. (2). 6 S.D. A.P. (7). 2 A.-R. (1). 1 C.H. (2), 1 R.-K. (1). 1 C. D. U., 1 groep werkloozen De samenstelling van den raad voor Zwam- merdam is niet gewijzigd: 2 Lib., 2 C. H., 1 A.R, 2 R.K. Clearing met Duitschland. Stand per 23 Juni. 1 Stortingen in Nederland 23 Juni 1935 f 103.581.700. 15 Juni 1935 f 98.328.200: waar van bestemd voor. a. achterst. vorderingen f 16.682.800. f 15.937.700; b. rentedienst Dawes- en Young-leening en Stillhalte! Rentetransf. f 11.923.000, f 11.918.000; c. vrije rek. Reichsbank f 4,145.500, f 3,932.600, d. nieuwe onder de Clearing vallende vor deringen f 70.830.400. f 66.539.900; 2. Stortingen in Duitschland (nieuwe on der de Clearing vallende vorderingegn inclu sief saldo 1934 ad f 11.501.466) f 100.923.500. f 98.303.600. 3 Uitbetalingen in Nederland op nieuwe vorderingen (in mindering komend van het bedrag onder l.d) f 67.795.800. f 64.496.300. Laatst uitbetaald nummer van storting: 77183. 4. Speciale verrekening. Stortingen in Ne derland tegen afgegeven reischeques f 17.200 Het batig saldo van de Nederlandsche re kening bedraagt over deze week f 1.670.600. waardoor de achterstand is gedaald tot f 30.093.100. KLEIN KIND DOOR KOFFIE VERBRAND. In het Wilhelnvinagasthuis te Amsterdam is overleden een 1-jarig kind, dat in een per ceel in de le Helmersstraat een hoeveelheid kokende koffie op het lichaam had gekregen. De buskwestie van „Eigen Huis en Tuin". Thans naar het Amsterrtamsche Hof verwezen. De Hooge Raad heeft Maandag vernietigd het vonnis van de Haarlemsche rechtbank, waarbij, in hooger beroep van een vonnis van den kantonrechter, een bestuurslid van de vereeniging „Eigen Huis en Tuin", veroordeeld was tot f 1.boete subs, één dag hechtenis wegens het in werking houden van een auto busdienst zonder de daartoe vereischte ver gunning en de zaak verwezen naar het Ge rechtshof te Amsterdam. De zaak van den autobusdienst, van en uit sluitend ten dienste van de bewoners van Zwanenburg, leden der vereeniging, op Am sterdam is dus nog niet definitief beslist. De Hooge Raad overwoog ten aanzien van het ingediende cassatiemiddel o.m., dat de rechtbank ten onrechte de woorden „openbaar middel tot vervoer van personen" in art, 15 der Wet Openbare Vervoermiddelen aldus heeft opgevat, dat iedere voorwaarde of in acht te nemen vorm, welke met betrekking tot de te vervoeren personen wordt gesteld, steeds en zonder meer is op te vatten als een voorwaarde of vorm, waarvan het vervoer wordt afhankelijk gesteld en dus nimmer het karakter van openbaar middel van vervoer iri den zin van art. 15 kan aantasten. Voorts heeft de Hooge Raad naar het Haag- sche Gerechtshof verwezen de zaak van de ondernemers van een autocarverbinding tus- schen Rotterdam en Amsterdam, die door kan tonrechter en rechtbank te Rotterdam ver oordeeld waren tot een boete van f 150 subs. 30 dagen hechtenis. De Hooge Raad overwoog hierbij o.m.. dat de rechtbank tot het bewijs heeft laten mede werken niet enkel verklaringen van hooren zeggen van een getuige waartegen geen wettelijk bezwaar is aan te voeren, maar ook gevolgtrekkingen, die een getuige uit deze verklaringen heeft gemaakt, in het bijzonder dat hij. inspecteur van het rijkstoezicht. auto bussen van ieder der verdachten heeft aan- I getroffen of gezien bij de eindpunten. Een halve eeuw geleden Uit Haarlem's Dagblad van 1885. 25 Juni; De heer J. J. van Brederode brengt in een ingezonden stuk in herinnering hoevele lotswisselingen de Haarlemmer hout in den loop der tijden heeft onder gaan. rijden ïng der stad in 1426 door Jacoba van Beijeren is de Hout geheel geslecht en in een open vlakte veranderd. In 1429 werd hij op nieuw beplant en aan zijn oude bestem ming teruggegeven; de laatste open bare plechtigheid in dezen Hout had plaats in 1562. ter gelegenheid der verwelkoming van den eersten bisschop van Haarlem in 1562. In 1572'73 werd de Hout bij de belegering door de Span jaarden opnieuw verwoest, behalve de Spanjaardslaan. die behouden bleef. In 15841585 werd de Hout opnieuw be- nlant en de eerste boom werd geplant door den zoon van den burgemeester Schoterbosch. Het volgende jaar had er de plechtige ontvangst plaats van Robert Dudley, Hertog van Levcester. gevolmachtigde van Koningin Elisabeth van Engeland. Zoo heeft de Hout al wat lotswisse lingen gehad en in den Iood der eeuwen de tegenwoordige uitbreiding gekregen welke hij nu heeft. Sedert 300 jaren heeft de Haarlemmerhout, door de goede zorgen der stedelijke regeering gesteund, zijn roem kunnen handhaven ais het lustoord bij uitnemendheid van Noord-Holland. Voor den Hout is <385 dus een jubel jaar. het derde eeuwgetijde na zijn aanplanting in 1535. Door onze lens gesnapt. lie heer H. TH. FJLBBE. De heer H. Th. Fibbe werd 16 November 1891 te Haarlem geboren. Hij bezocht de H.B.S. met 5-jarigen cursus alhier en volgde de bouwkundige lessen aan de toen hier be staande Burger-Avondschool. Na eenige jaren met de mobilisatie in mi litairen dienst te zijn geweest, vestigde hij zich in 1918 hier ter stede als makelaar. Gedurende een achttal jaren reeds is de heer Fibbe secretaris van de R.-K. Midden- standsvereeniging alhier. Voorts is hij secretaris van den Ned. Bond van Makelaars in onroerende goederen. hy potheken en assurantiën en redacteur van het Weekblad van dien Bond. JONGEN BIJ HET ZWEMMEN IN DE MAAS VERDRONKEN. Bij het zwemmen in de Maas ter hoogte van het Kralingsche Veer is Maandagavond de 13- jarige jongen T. Blom uit Capelle a.d. IJsel verdronken. Langen tijd is door de rivierpo litie gedregd, doch het lijk is nog niet ge vonden KIND DOOR SLEEPERSWAGEN OVER REDEN EN GEDOOD. Maandagmiddag is het 7-jarig zoontje van de familie T. aan de J. C. Kapteynlaan te Groningen van een sleeperswagen gevallen en door de wielen overreden. Het kind was op slag dood.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 5