SCHAAKRUBRIEK .Nieuw!.ook voor Uw huid! NIVEA NUT-OLIE DAMRUBRIEK DTK Sn AO 23 JUNI 1935 H A A R L" E M'S D A G B E A D 9 SPORT EN SPEL Oplossingen, bijdragen, vragen, enz. te 'eenden aan den Schaakredacteur van Haar lem's Dagblad, Groot e Houtstraat 93, Haarlem PROBLEEM No. 813. (No. 12 van den wedstrijd, 34e ladder) Mat in twee zetten. Stand der stukken: Wiit Ke5, De7, Lc8. Pd2. Pd4, d5, e2, h2, h4. Zwart: Kg4, Dd7, Td8, Tg8, La4,Pal, Pgl, h3, h5. OPLOSSING PROBLEEM No. 806. (No. 5 van den wedstrijd, 34e ladder). Stand der stukken: Wit: Kf8, Dh8, Tc5, Le4, Lg7, Pfó, a3, b2, b3. dó. Zwart: Kd4, Tdl, Tel, Lhl, b5, d2, e2, f3, g3, g5. (A. F. Mackenzie, 1861—1905), 1. Dh8-h3, g5 g4; 2. Dh3h6, enz. f3—f2; 2. D.h3Xg3, enz. Kd4Xc5; 2. Pfó-d7+, enz. Kd4—e3; 2. Pfó-d5f, enz. anders; 2. Dh3—f5, enz. Bekroond met den eersten prijs In een pro bleemwedstrijd te Praag (1899), „Het Schaakspel is een kleine, maar zelf standige Republiek". HERMANN MATTISON. Goed opgelost door: H'. J. S. Beck en J. Vermeer, beiden te Bloe- mendaal; E. G. v. d. Kaay, te Driehuis-Velsen; J. J. H. Bauer, j. Derogee, H. W. van Dort, F. F. Groos, J. Hoeksema, F. W. Hoogebeets, J ten Hove. K. Koedooder. A. J. Mooy, K. H. R. PluimMentz, J. Schippers, mevr. J. Smit Bückmann, B. A. Snelleman, H. J. Steenber gen, C. Warlé, D. Willemsen en J. A. G. Zomer, Allen te Haarlem: H. de Jong en L. A. Patoir, beiden te Heem stede; H. F. Antonisse, J. Germergad, B. van Ros- sem en K. Siegerist, allen te Santpoort allen drie punten). OPLOSSING PROBLEEM No. 807. (No. 6 van den wedstrijd, 34e ladder). Stand dier stukken: Wit: Kg8, Dgó, Tal, Tb2, Laó, Pd5, Pg5, c3, d2, e3, f3. Zwart: Ke2, Db5,. Ld4. (F. Gamage, Westborough). 1. Dgó—h7, enz. Goed opgelost door: H. J. S. Beck en J. Vermeer, beiden te Bloe- mendaal; E. G. v. d. Kaay, te Driehuis-Velsen; J. J. H. Bauer, J. Derogee, H. W. van Dort, F. F. Groos, H. L. Guldemond, J. Hoeksema, P. A. Hoogendoorn. F. W. Hoogerbeets, J. ten Hove, K. Koedooder, C. A. Lukaart Jr., A. J. Mooy, Th. J. G. Pardoen, K. H. R. Pluim - Mentz, J. Schippers, mevr. J. SmitBück mann, B. A. Snelleman, H. J. Steenbergen. C. Warlé, D. Willemsen en J. A. G. Zomer, allen te Haarlem; H. de Jong en L. A. Patoir, beiden te Heem stede; H. F. Antonisse, J. Germeraad en K. Siege rist, allen te Santpoort (allen twee punten). OPLOSSING PROBLEEM No. 808. (No. 7 van den wedstrijd, 34e ladder). Stand der stukken: Wit: Kc4, La8, Lc3, Pa4, Pb5, b2, d4. Zwart: Kaó, bó. (Ed. Petsch—Mannskopf, Frankfurt a. M.) 1. Lc3-a5, b6Xa5; 2. Kc4—c3, Ka6Xb5; 3. La8—b7, Kb5Xa4; 4. Lb7—có+. KaóXaó; 2. La8-b7, Ka5Xa4; 3. Pb5-c3f, Ka4—a5; 4. b2—b4+. Goed opgelost door: N. G. Gerritsen Jr., te Bennebroek; H. J. S. Beck en J. Vermeer, beiden te Bloemendaal; E. G. v. d. Kaay, te Driehuis-Velsen; J. J. H. Bauer, J! Doregee, H. W. v. Dort, F. F. Groos, J. Hillebrand, J. Hoeksema, P. A. Hoogendoorn, F. W. Hoogerbeets, J. ten Hove, K. Koedooder, A. J. Mooy, J. Schippers, mevrouw J. Smit Bückmann. H. J. Steenbergen, C. Warlé, D. Willemsen en J. A. G. Zomer, allen te Haar lem; H. de Jong en L. A. Patoir, beiden te Heemstede; H. F. Antonisse, J. Germeraad en K. Siegerist, allen te Santpoort (allen vier punten). CORRESPONDENTIE. Haarlem. H. W. v. D. Uw 2-zet in dank ont vangen. H. L. G. 1. Dh8h7 faalt na 1. f3f3. Indien u lid wordt van den Nederland' schen Schaakbond, (ad f 4,50 per jaar) ont vangt u het Tijdschrift van dien bond gratis (verschijnt maandelijks). Adres: J. G. Har- togensis, Ant. Duyckstraat 55, den Haag. P. A. H. Wij zullen te zijner tijd nog wel meer composities van den beroemden Loyd plaatsen. K. H. R. P.—M. 1. Kb3, Kb5; 2. Ka2 faalt na 2.Ka6. J. A. G. Z. In één variant drie offers; de Looper is dus niet de eenige, die zich voor zijn Koning in den schaakdood begeeft. Santpoort. B. v. R. 1. Dg6—d6 faalt na. b.v. Db5xa6. WIELRIJDEN. Kampioenschap van Neder land op den weg. Valentijn winnaar. VALENTIJN. Uit HoogerheideIn een tropische warmte werd Maandag het kampioenschap van Ne derland op den weg verreden. De afstand, die zoowel door de .professionals,de onafhanke lijker. als de amateurs moest worden afgelegd bedroeg 180 K.M. Op schitterende wijze wist Valentijn dezen wedstrijd te winnen in den tijd van 5 uur 26 min. 4 sec. De tweede aanko mende renner Heer en. deed er 11 min. 7 sec. langer over. Zeer veel renners heb ben den strijd tusschen- tijds moeten staken, o.m. Pijnenburg, Wals van Oers en anderen. Alle drie categorieën startten tegelijk, n.i. 162 amateurs. 83 onafhanke- lijken en 15 professio nals. Na 15 K. M. in kalm tempo te hebben gereden er was flying start vertrok, het peloton, waarbij Heeren het eerst demarreerde. Spoedig werd hij gevolgd door van Oers, Valentijn, Duyven- bode en den onafhankelijke Reynen. Heeren kon het felle tempo van zijn achtervolgers niet houden; hij werd ingehaald. Op werkelijk schitterende wijze wist Valen tijn den rit uit te rijden en daarmede beslag te leggen op het kampioenschap van Neder land. In de hoofdgroep zaten o.a. Pijnenburg, Wals, Snoyers en Pellenaars. Intusschen leidden de vluchtelingen tientallen kilometers zonder dat de achtervolgers kans zagen, om ook maar iets van hun achterstand in te halen. Nadat 60 Kilometer waren afgelegd viel Pijnenburg, toen hij werd aagereden door Wagtmans. Beide fietsen waren defect; de Tilburgenaar moest den strijd staken. Wals heeft zich zeer onderscheiden in de groep der achtervolgers, maar toen 80 K.M. waren afgelegd, kreeg hij kettingbreuk; ook hij verdween. Intusschen was er teekening in den strijd gekomen .De warmte had reeds vele slachtof fers gemaakt; van de groote groep der ver trekkers waren er na 100 K.M. nog maar 32 over. Op dat moment kreeg Van Oers, die zich nog steeds in de kleine groep vooraan bevond, een botsing; hij viel en gaf eenigen tijd later den strijd op. Aan den kop lagen toen nog Valentijn. Reynen en Duyvenbode met op 1min. 7 sec. achterstand; Stuyts en daarachter weer een groep van 5 renners. Op 125 K.M. viel de beslissing. Reynen en Duyvenbode konden het snelle tempo van Valentijn niet meer houden. De Brabanter joeg er 38 K.M. gemiddelde per uur door; in deze temperatuur was dit velen te machtig. Zoo bleef Valentijn alleen over. Onverstoord ging hij verder. Van Hout had inmiddelsook'al den strijd gestaakt. De dappere Valentijn zag nog kans vier minuten op zijn achtervolgers uit te loopen. De sterksten onder hen, Heeren en Reynen, liepen niets van hun achterstand in. De resultaten warenr Professionals: 1. Valentijn, tijd 5 uur 26 min. 4 sec. 2 Heeren tijd.5':uur 37 min. 11 sec. 3. Stuyts, Onaf hankelijken 1. Reynen Tilburg, 2. Louwen, Amstelveen, 3. Smijting, Nijmegen. Amateurs 1. Jansen, Breda. 2. Van Geenen, Waal wijk. 3. van Gerven, Rotterdam. Heden, Dinsdag wordt op het zelfde cir cuit liet clübkampioenschap van Nederland, verreden. HENGELEN VISSCHENDE BILJARTERS. De leden van de Biljartclub „De Poort" hielden voor de verandering een wedstrijd op witvisch in de Ringvaart. De uitslag luidde: 1. J. Fabel (tevens held van den dag), 2. M. Draijer, 3. J. de Nijs, 4. H. Eerhart, 5. C. Blok, 6. J. Hessling, 7. A. Eerhart, 8. J. Baiterman. HONKBAL WEDSTRIJDEN VOOR SCHOOL- NEGENTALLEN. Voor de door de Jeugdcommissie (rayon Haarlem) van den Ned. Honkbalbond te or ganiseer en wedstrijden voor schoolnegentallen hebben ingeschreven: le H.B.S. B (1), 2e H.B.S. B (3), le H.B.S. A (2), R.K. Lyceum (1), Chr. Lyceum (1) alle te Haarlem; Kennemer Lyceum (1) te Bloemen daal, R.H.B.S. Veis en (2), R.H.B.S. Alkmaar (2), R.K. Lyceum Alkmaar (3).. De cijfers tusschen de haakjes geven het aantal negentallen van elk aan. Voor Woensdagmiddag zijn vastgesteld: 2 uur: a. le H.B.S. B—R.H.B.S. Velsen. 3 uur: b. 2e H.B.S. B—H.B.S. A. 4 uur: winnaar awinnaar b. Deze wedstrijden worden gespeeld op het sportterrein aan de Kleverlaan. - OM DEN HAARLEM-BEKER. Het bestuur van de H.C. Haarlem verzoekt ons mee te deelen dat leden en donateurs vrijen toegang hebben tot het E.D.O.- terrein voor het bijwonen van den hedenavond te spe len wedstrijd Haarlem IE.D.O. I. VOOR DE COMPETITIE. Voor de Haarlemsche derde klasse wordt Woensdagavond gespeeld (öp het terrein aan de Kleverlaan) Haarlem IHDe Duvianen II. Aanvang 7 uur. COMPETITIESTANDEN, le klasse; gesp. gew. gel. verl. gem. Quick I 6 6 0 0 2.— V.V.G.A. I 7 4 12 1.28 Haarlem I 5 3 0 2 1.20 H.H.C. I 6 2 1 3 0.83 BI. Wit I 3 1 0 2 0.66 Ajax I 4 1 0 3 0.50 E.D.O. I 5 0 0 5 0.— 2e klasse A: gesp. gew. gel. verl. gem. Duvianen I 3 3 0 0 2.— A.F.C. I 4 3 0 1 1.50 H.H.C. II 3 1111.— Z.R.C. I 4 112 0.75 V.V.G.A. II 4 0 0 4 0.— 2e klasse B: gesp. gew. gel. verl. gem. Haarlem II 2 2 0 0 2. I A.M.V.J. I 3 2 0 1 1.33 I Catchers I 3 1 0 2 0.67 t'Ajax H 2 g 2 Q,— Ter bescherming tegen zonnebrand, tot het verkrijgen van een mooie, bruine teint en voor massage. Nederlands fabrikaat (Adv. Ingez. Med.) Door den zeer beperkten uitvoer zijn zelfs de fraaiste bloemen en kamerplanten nu laag in prijs. Toch blijft er verschil in kwaliteit en in prijs bestaan. Eerste kwaliteit, mooi gegroeid, zonder afwijkingen en dauwversch, zijn van alle soorten bloemen hooger in prijs dan tweede, derde of vierde kwaliteit. Hooger in prijs, maar niet duurder, omdat ze mooier zijn, en zeer lang mooi blijven.' In DAUDEY'S Bloemenmagazijn, GROOTE HOUTSTRAAT 112 Telefoon 10859, koopt U uitsluitend dauwversche bloemen van eerste kwaliteit, tegen relatief lage prijzen. (Adv. Ingez. Med.) WATERPOLO. DE COMPETITIE. Het rooster voor deze week, wat betreft de clubs uit Haarlem en omgeving, ziet er als volgt uit: Dames tweede klasse afdeeling A: Nereus—Inter Nos en H. D. Z. 2H. P. C. Dames tweede klasse afdeeling B: Pinguins—Triton en ZigneaA. D. Z. 2 Heeren eerste klasse afdeeling A: A. Z. 1870—H. P. C.; Het IJ—H. P. C. en Dolfijn—U. Z. C. Heeren eerste klasse afdeeling B: L. Z. C.Maas. Heeren reserve eerste klasse afdeeling A: Het IJ 2—H. P. C. 2 en Dolfijn 2—U.Z.C. 2. Heeren tweede klasse afdeeling B: WaterrattenNeptunus, de HamWater ratten, H. V. G. B.Nereus en Neptunus— Triton. Heeren tweede klasse afdeeling C: Goudsche Z. C.S. V. Hillegersberg, Haar lemSchoonhoven, R. Z. C.de Zijl en S. V. HillegersbergR. Z. C. Heeren reserve tweede klasse afdeeling B: H. P. C. 3—H. V. G. B. 2 en Nereus 2—Nep tunus 2. Heeren derde klasse afdeeling B: Aalsmeerde Alkm. Waterratten en Velser Zwemv.de Pinguins. Heeren reserve derde klasse afdeeling C: H. P. C. 4de Waterratten 2 en Haarlem 2 de Zijl 2. Doordat het zevental van Inter Nos niet is opgekomen, heeft H. P. C. (dames) vorige week niet gespeeld. De Heemsteedsche dames moeten a.s. Vrijdag bij H. D. Z. 2 op bezoek, welk zevental belangrijk aan kracht heeft in geboet. Wij zijn er dan ook van overtuigd, dat H. P. C. in het bad aan den Heiligeweg te Amsterdam twee punten op de volgelingen van Mevrouw Triebeis zal veroveren. Zignea ontvangt de reserves van de an dere Amsterdamsche eerste klasseclub, nl. A. D. Z. 2. Vorige week hebben de Haarlemsche dames, hun eerste zege behaald, zonder twij fel winnen zij ook dezen wedstrijd, want de A. D. Z.-meisjes hebben tot nu toe nog niet. veel gepresteerd. De heeren van H. P. C. spelen deze week twee uitwedstrijden. In den Diemerplas tegen de Amsterdamsche Zwemclub zal H. P. C. wel weten te zegevieren, doch den daarop volgen den dag in het Sportfondsenbad tegen het IJ zullen Braam c.s. het zwaar te verantwoorden krijgen. Evenals het vorige seizoen ontloopen deze zeventallen elkaar weinig in kracht. In de laatste seizoenen is H. P. C. in de wedstrij den, die te Amsterdam tegen het IJ werden gespeeld, nooit erg fortuinlijk geweest. Wij hopen, dat Donderdag a.s. de Heemstedena ren meer geluk zullen hebben. Daar het hier een strijd betreft tusschen de twee sterkste teams uit afdeeling A, heeft de winnende ploeg een fraaie kans op het afdeelingskampioen- schap. In Halfweg speelt Dolfijn tegen U. Z. C. De Amsterdammers missen dit seizoen drie uitstekende krachten, nl. Van de Kamp, Toet en Van der Velde. Vooral tegen een goed ze vental als dat van U. Z. C. zal dit gemis dui delijk merkbaar zijn. We verwachten daarom een Utrechtsche zege. L. Z. C.Maas wordt a.s. Donderdag in Lei den gespeeld. De verliezer van deze ontmoe ting staat voorloopig onderaan. De Waterratten, die het dit seizoen er heel wat beter afbrengen dan andere jaren, krij gen hun gevaarlijksten concurrent op bezoek, n.l. Neptunus uit Zaandam. De Zaankanters hebben nog geeri enkel verliespunt. Wil D. W. R. winnen, dan zal flink aangepakt moe ten worden. De uitwedstrijd tegen de Ham, Krommenie, kan. aan de Haarlemsche ploeg zeker twee punten opleveren. H. V. G. B. ontvangt Nereus. Beide ploegen zijn zwak begonnen. H. V. G. B. heeft in drie wedstrijden nog maar één punt weten te be machtigen. Het mankeert het meerendeel der spelers aan uithoudingsvermogen. Dit gebrek kan alléén door serieuse training worden ver holpen. Haarlem heeft het a.s. Donderdag tegen Schoonhoven niet moeilijk. Laatstgenoemd zevental heeft reeds drie nederlagen geleden en wel zóó overtuigend, dat 't ons uitgesloten lijkt, dat deze debutanten in de tweede klasse het Haarlem lastig zullen maken. In de reserve tweede klasse valt het goede werk van H. P. C. 3 op. Zoowel Nereus 2 als Neptunus 2 werden in eigen huis met over tuigende cijfers door dit jeugdige team ver slagen. Wij vermoeden dan ook, dat het H. V. G. B. 2 a.s. Woensdag niet veel beter zal gaan. De Velser Zwemvereeniging heeft ernstige plannen, getuige de sprekende overwinningen, die tot nog toe werden behaald. De Pinguins uit Bussum zullen wel met ledige handen naar huis moeten gaan. S.V.H.—HAARLEM (2—0). Hoewel in dezen Maandagavond te Rotter dam gespeelden wedstrijd de partijen vrij goed tegen elkaar opwogen, is het den Haarlemmers toch niet mogen gelukken, daaruit maar een gelijk spel te behalen. S.V.H. is momenteel de sterkste club in deze afdeeling en staat nog ongeslagen bovenaan. De eerste aanvallen zijn voor Haarlem. Het slechte schieten in de voorhoede voorkomt, dat daar eenig profijt uit getrokken kan worden. Verschillende aanvallen worden goed opgezet, maar voor doel is het altijd mis. Nadat S.V.H. er ook beter in komt, lost Verhoeff een ver hard schot, dat doel treft (10). Haarlem speelt in de tweede helft lang geen verloren spel. Integendeel, keeper Zeisman van S.V.H. weet uit verschillende hachelijke situaties te redden. Bij een scrimmage voor het Haarlem-doel werkt de uitgezwommen keeper den bal weg. Een van de Rotterdammers krijgt echter een vrijen worp toegewezen. Deze wordt naar een vrijliggenden S.V.H.-speler geplaatst, die den bal in het verlaten doel deponeert (20). Haarlem valt hierna nog heftig aan, maar spoedig daarop is het tijd. A.s. Donderdag speelt Haarlem zijn eersten. thuiswedstrijd tegen S.Z. en P.C. (Schoon hoven) aan de Kleverlaan. Deze wedstrijd wordt voorafgegaan door Haarlem 2De Zijl 2. „DE WATERRATTEN. „De Waterratten" krijgen een drukke week, daar zij zoowel Woensdag als Donderdag een wedstrijd moeten spelen. Woensdagavond 8 uur spelen zij aan de Houtvaart tegen Neptunus uit Zaandam. Dit belooft een spannende strijd te worden, daar beide zeventallen tot nog toe ongeslagen zijn. Donderdag moet er in Krommenie gespeeld worden tegen „De Ham". In beide wedstrijden komen „De Waterratten" volledig uit. DE KRINGCOMPETITIE. Eerste klasse: H. P. C. 5H. V. G. B. 3 en H. V. G. B. 4—H. P. C. 5. Tweede klasse: Halfweg 1V. Z. V. 2 en H. V. G .B. 5—H. P. C. 6. Derde klasse: V. Z. V. 3K. Z. 1 en Half weg 2—H P. C. 7. Adspiranten B: H. V .G. bV. Z. V. a. POSTDUIVEN. SPAARNEVOGELS. Uitslagen der wedvlucht van Toury (504 K.M.) G. A. Steijl 1, 5, 9: J. H. Somers 2, 4, 11; J. Staphorst 3, 8; A. Visser 6; H. v. Oldemark 7 10. Wedvlucht van Montargis (520 KM.): G. A. Steijl 1; A. Visser 2, 6; J. Staphorst 3; J. H. Somers 4, 5. De Olympische Dag. Het Hongaarsclie en Ned. Elftal. Het Hongaarsche professional-team. dat op Zondag 30 Juni in het Stadion te Amsterdam ter gelegenheid van den Olympischen Dag tegen het Nederlandsch Bondselftal uitkomt, is als volgt samengesteld: Doel: Vaghy. Achter: Vago en Sternberg. Midden: Bornasyi. Szucs en Palo tas. Vóór: Markos, Vincze, Nemes, Mester en Steiner. Dit elftal bestaat uit 9 internationals, ter wijl de beide andere reeds voor het Boedapes ter team uitkwamen. In het Nederlandsche Bondselftal zijn twee wijzigingen gekomen. In de eerste plaats is de N.A.C.'er Van der Linden niet voldoende van een ziekte hersteld om a.s. Zondag te spelen. Voor hem valt Van Run in, een aanzienlijke versterking dus. Daar Van Gelder met Xerxes op tournee in Noorwegen is, moest voor hem naar een plaatsvervanger werd gezocht Mulders van Ajax zal nu uitkomen. Het Bondselftal is thans als volgt samen gesteld: Doel: L. Halle (Go Ahead). Achter: Van Run (P.S.V.) en Caldenhoven (D.W.S.). Midden: Paauwe (Feijenoord), Van Houtum (Longa) en Van Heel (Feijenoord). Vóór: Vrauwdeunt (Feijenoord). Van dei- Boor (O.D.S.)Bakhuys (Z.A.C.), Smit (Haar lem) en Mulders (Ajax). ZWEMMEN. NIEUWE VEREEMGING TE SANTPOORT. Een aantal abonné's van het natuurbad te Velserend had het plan opgevat een zwemver eeniging op te richten. Maandagavond werd in hotel Velserend daartoe een bijeenkomst gehouden, die door een groot aantal belangstellenden werd bij gewoond. Nadat du heer P. Kok, directeur van Velserend, de vergadering geopend had, hield- de heer L. Brunt, namens den Kon. Ned. Zwembond een propaganda-rede. Hierin liet hij allereerst het nut van het zwemmen tot uitdrukking komen terwijl hij voorts over de zwemsport en het waterpolo sprak, Vervol gens behandelde spreker de organisatie van een zwemyereeniging en het voeren van pro paganda. De vergadering toonde zich zeer enthou siast en toen de waarnemend voorzitter, de heer D. Klay, namens de initiatiefnemers een kort woord sprak, bleek er geen enkel be zwaar te zijn tot oprichting over te gaan. Ruim dertig leden gaven zich voor de nieuwe vereeniging op. De nieuwe club zal vermoedelijk Zwemver eeniging „Velserend" heeten. Er werd een voorloopig bestuur gekozen. De heer D. Klay, Brederodeweg 32, Santpoort, zal als voorzitter fungeeren, mej. A. van Oóst- veen. p.a. Prov. Ziekenhuis te Santpoort, treedt als secretaresse op. ZWEMWEDSTRIJDEN TE ZANDVOORT. Ter gelegenheid van den Zeemijlwedstrijd worden er Zaterdag ook wedstrijden georgani seerd in het wedstrijdbassin voor kinderen en volwassenen o.a. 25 M. snelzwemmen voor kin deren tot 10 jaar. 50 M. zwemmen voor kinderen van 1013 jaar. Estafette zwemmen voor kinderen van 1316 jaar. en estafette zwemmen voor dames en heeren boven 16 jaar. LAWNTENNIS. TIMMER WINT VAN BROWN. Uit Londen: Op den eersten dag van de In ternationale kampioenschappen van Wimble don viel reeds een verrassende uitslag te no- teeren. De Amerikaan Allison werd door den jeugdigen Australiër Mac Garth geslagen, zij het na harden strijd. Timmer won zijn eersten wedstrijd gemak kelijk van den Engelschman Brown, waarin hij slechts 5 games verloor. De belangrijkste uitslagen van den eersten dag luidden: Timmer sloeg Brown (Engeland) 63, 61, 6—1. Perry (Engeland) sloeg Rainville (Canada) 6—1, 6—1, 6—3. Austin (Engeland) sloeg Turnbull (Austra lië) 6—2, 6—3, 8—6. Budge (Amerika) sloeg Wilde (Engeland) 8—6, 6—2, 6—1. Mac Grath (Australië) sloeg Allison (Ame rika) 6—4, 6—3, 7—9, 7—5. Borotra (Frankrijk) sloeg Henkei (Duitsch- land) 6—4, 1—6, S—6, 2—6, 6—2. Lund (Duitschland) sloeg de Borman (Bel gië) 8—6, 4—6, 6—0, 2—0 ret. Von Cramrn (Duitschland) sloeg de Leon (Uruguay) 61. 60, 63. TOURNAMENT „DE HOOGEBERG" De uitslagen van de partijen van Maandag luiden als volgt: Damesenkel: Mej. Zengersmej. Noordhof 61, 60. Heerenenkel Meijerde Vries 62, 62. SchuringVander 63, 36, 97. Damesdubbel Mej. Plaisier, mej. de Riddermej. Janssen, mej. Stall 6—3, 6—1. Heerendubbel: Deegenaar, Wildscliud.v. Riet, Looijen 61, 6—2, v. d. Leur. v. Waverenv. d. Berg, Sonnemans 62, 57, 63; Meyer, ten Brink v. Vliet, Schuring 64, 57, 62. Mixed dubbel. Mej. de Ridder, Meijermej. v. d. Meije, Brossois 61, 62. Juniores: v. v. SlochterenJ. Schat Olivier 06. 1 64, 7—5. d. J. Schat Olivier, F. RoozekransE. Wes- stra, C. Sluyter 6—4, 63. v. M. PolakF. Roozekrans 61, 46, 61. v. enkelspel (heeren) d. heerendubbelspel. VOETBAL. SERIEWEDSTRIJDEN. „RIPPERDA". Nederlaagwedstrijd Ripperda Jr.Hillinen Jr. 6—1. 3de afdeeling: Rioperda 3H. S. V. 2 1—2. 3de afdeeling: Zwanenburg 1VI. Vogels 3 0—2. 2de afdeeling: Ripperda 2—Spaarnestad 2 8—0. 2de afdeeling: Eto 1Spaarndam 1 1—3. Damredacteur: J. W. VAN DARTELEN. Koediefslaan 42 Heemstede. Alle correspondentie, deze rubriek betreffende gelieve men te zenden naar bovengenoemd adres. (Vervolg van ons nummer van gisteren). Oplossingen Wit 39—34 (Zwart 30:48) 26—21 (Zwart 48:22) 23—19 (Zwart 14:34) 36—31 (Zwart 17:37) 28:39 (Zwart 37:28) 33:24 en wint. Wit: 39—34 (Zwart 30:48) 31—27 (Zwart 48:22) 23—19 (Zwart 14:34) 36—31 (Zwart 17:37) 28:39 (Zwart 37:28) 33:24 en wint. Bij nadere bestudeering van beide boven vermelde problemen moet het den ernstigen lezer opvallen dat in het vraagstuk van den heer Stroo de zwarte schijf 7 op 5 en de witte schijven 26 en 27 slechts naar 21 en 31 ver plaatst dienen te worden om tot den probleem stand van den heer Vosselman te komen. De afwikkeling van beide problemen is op den zet 2621 na (de heer Vosselman speelt hiervoor in de plaats 3127) precies hetzelfde. Waar de heer Vosselman ons dit probleem op 1 Maart 1935 ter plaatsing toezond en deze stand reeds in November-nummer 1934 van „Het Damspel" wordt genoemd, kunnen ij niet anders dan aannemen dat de heer Stroo de geestelijke vader dezer compositie is. J. W. v. D. AJAX OP DE DERDE PLAATS. Probleem No. 2211 werd correct opgelost door de volgende heeren: J. van Lunenburg, J. van Looij. W. C. Groe- nings, A. de Jong, J. v. d. Vlugt, J. B. Sluiter Jr, Ph. F. Amelung Sr., H. Greeuw, H. van Lunenburg Jr.; H. G. Teunisse, Jac. Fr. van Garderen, Th. Wesselman, W. J. A. Matla, W. Stroo, J. Wielenga. J. Poppen en F. W. de Pater, allen te Haarlem; D. kleen, J. J. Aling, A. Russ en F. H. Kluën, allen te Heemstede; Chr. Gerritsen te Bennebroek: H. F. Antonisse te Santpoort; T. Kerkman te Zandvoort: W. J. v. d. Voort te Nieuw-Vennep; S. van Duijn te Abbenes: J. H. Hilders te Lisse; J. van Steenwijk te Ede (Gelderl.); A. Fischer te Amsterdam; P. Kleute Jr. te 's-Gravenhage en Ph. J. Ham te Rotterdam. Wij ontvingen van den heer W. Stroo te Haarlem een serie bijzonder interessant, vraag stukken voor onze rubriek. In verband met het feit dat onze dam- rubriek gedurende de maanden Juli, Augustus en September a.s. niet zal verschijnen, zul len wij met de publicatie dezer problemen, eerst in October a.s. kunnen aanvangen. Voorts hebben wij in portefeuille een aantal ongepubliceerde problemen welke ons in de afgeloopen maanden door verschillende pro- blemisten ter plaatsing werden toegezonden. Ook deze problemen zullen indien ze ge schikt worden bevonden t.z.t. een plaats in onze damrubriek vinden Oplossingen: B. Zikken, Meppel. Wit: 29—23 (Zwart 18:40) 28—23 (Zwart- 17:50) 42—37 (Zwart 31:33) 43—39 (Zwart 33:44) 23—19 (Zwart 14:23) 25:1 (Zwart 16:7) 1:18 en wint De aanvangspositie is bijzonder „grof", doch de afwikkeling vergoedt veel. De oplossing is niet makkelijk te vinden. Voor een beginnend problemist een knap stukje werk! Probleem No. 2214 werd correct opgelost door de volgende heeren: W. C. Groenings, A. de Jong, M. Visser, J. van Looij, J. v. d. Vlugt, W. J. A. Matla. Jac. Fr. van Garderen, H. G Teunisse, J. Wielen ga, Ph. F.Amelung Sr. J. B. Sluiter Jr., H. van Lunenburg Jr.. H. Greeuw, F. W. de Pater, Th. Wesselman, J. Ponpen en J. P. van Wijk allen te Haarlem; D. Kleen, J. J. Aling en Nico- laas Knopper, allen te Heemstede. Chr. Gerritsen te Bennebroek; H. F. Antonisse te Santpoort; T. Kerkman te Zandvoort: W. J. v. d. Voort te Nieuw-Vennep; S. van Duijn te Abbenes; J. H. Hilders te Lisse; J. van Steenwijk te Ede (Gelderl.)A. Fischer te Amsterdam; P. Kleute Jr. te 's-Gravenhage en Ph. J. Ham ta Rotterdam.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 7