Het BémpiMfsie 52e Jaargang No. 15955 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Maandag 1 Juli 1935 HAARLEM S DAGBLAD Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM. ABONNEMENTEN: per week ƒ0.25, per maand ƒ1.10, per 3 maanden ƒ3.25, franco per post ƒ3.55, losse nrs. ƒ0.06. Geïllustreerd Zondagsblad: per week 0.05, p. maand 0.22, p. 3 mnd. 0.65, franco p. post 0.72t£. UITGAVE LOURENS COSTER MAATSCHAPPIJ VOOR COURANT-UITGAVEN EN ALGEMEENS DRUKKERIJ N.V. Bureaux: Groote Houtstraat 93 Drukkerij: Zuider Buitenspaame 12 Telefoon Nos-: Directie 13082 Hoofdredactie 15054 Redactie 10600 Drukkerij: 10122, 12713 Administratie: 10724, 14825 Postgiro 38810 Bijkantoor: Soendaplein 37, Haarlem-Noord, Telefoon 12230. Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM. ADVERTENTIcN 15 regels f 1.75, elke regel meer 0.35. Reclames ƒ0.60 per regel. Tarieven regelabonnementen op aanvraag. Vraag en aanbod 14 regels 0.60. elke regel meer ƒ0.15. Onze Groentjes zie hoofd rubriek. Gratis Ongevallenverzekering voor betalende abonnés. Levenslange ongeschiktheid 600.-, Overlijden 600.-, Verlies van Hand, Voet of Oog ƒ400.-, Duim ƒ250.-, Wijsvinger 150.-, Elke andere vinger 50.-, Arm-of Beenbreuk 30.— Idem voor Abonnés op het Geïllustreerd Zondagsblad: Levenslange ongeschiktheid ƒ2000.-, Overlijden ƒ600.-, Verlies van Hand, Voet of Oog 400.-, Verlies Duim 75.-, Verlies Wijsvinger 75.-, Verlies andere vinger ƒ30.-. Alles indien het gevolg van een ongeval en volgens gratis ten kantore van dit blad verkrijgbare voorwaarden. DIT NUMMER BESTAAT UIT TIEN BLADZIJDEN. HAARLEM, 1 juli. Het Groote Tennisfeest. Wimbledon beleeft weer zijn groote tennis feest. De sterren aller naties strijden er om de opperste tennis-eer, dewelke belichaamd is in de beide titels voor het enkelspel. De dubbel spelen zijn alle drie een beetje afgezakt naar het gehalte van „bijnummers". Vooral de „mixed" verkeert in dat geval. Overigens is het niet te ontkennen dat men de mooiste, op windendste, felste partijen in het heeren-dub- belspel en niet in de enkelspelen pleegt te zien. Maar persoons-vereering, snobisme, mode- i .edoe hebben den enkelspelen een voorsprong gegeven. Er wordt veel gedweept op Wimble don, het tennis-Mekka. De jurkjes van Lili d'Al'varez zijn voor een groot deel des Wimble- don-publieks minstens even belangrijk als haar spel. En de kleur van de sokjes van Ma dame Mathieu kan een openbaring zijn. Zou Helen Wills-Moody werkelijk zoo kil zijn als zij eruit ziet? En ze is veel agressiever gewor den sinds ze getrouwd is! „Is mr. Moody er ook?" vraagt de tribune natuurlijk nieuwsgie rig. ,.Hoe ziet hij eruit? Heb je hem gezien? Zou het leuk zijn, een vrouw met zoo'n smash te hebben?" Anderzijds dweept de damesafdeeling met Jean Borotra. Hij is nu wel bijna veertig, maar dat heeft zijn aantrekkingskracht voor dé Engelsche meisjes geenszins verminderd. En dan dat duel, dat hem boven het hoofd hing! Maar 't gaat niet door, want de „jury", gevormd door de secondanten der beide te genstanders, heeft uitgemaakt dat de uit dager. Didier Poulain, geen aannemelijke reden had om aan de sportiviteit van Boro tra te twijfelen. „Natuurlijk nietde schat", zullen de jongere en oudere bak- visschen rondom 't centre court zeggen En zij zullen zich opnieuw om hem verdringen om zijn handteekening te bemachtigen. Zij zullen daartoe zijn portret koopen in vele edities: Jean Borotra serving, driving, vol leying, smashing; Jean Borotra running, jumping, smiling, concentrating. Alleen, niet: Jean Borotra lobbing. Hij geeft geen. lobs, die engel van de Engelsche meisjes. Als., geheel heeft, het tennisfeest van Wim bledon groote bekoring. Het is frisch, kleu rig, levendig, gedistingeerd. Er bevindt zich die groote zeldzaamheid: een menschen- massa van duizenden die zich netjes en sportief gedraagt. Zij loeit of brult nooit. Zij accepteert onvoorwaardelijk den scheids rechter, met zijn fouten incluis. Alle scheids rechters maken fouten, hetgeen hun niet verweten kan worden, want alle menschen maken fouten. Op Wimbledon heerscht dit begrip gevangen in de historische sfeer van de deftige All England Club. En het is pret tig dat al de grauwheid en vuilheid van het nabije Londen hier ontbreken. De grastapij ten zijn zoo fluweelig, de vlaggen zoo onbe rispelijk frisch de bloemperken zoo kleurig. Maai- 'het keurig-keurige publiek vooral geeft er cachet aan. In de schaduw van de All England Club ligt de Londensche voorstad Wimbledon-zelf. Ik weet niet hoe groot zij nu is. Ik heb er lang gewoond en toen had zij al zeventigduizend inwoners. Het zullen er nu, tien jaar later, al licht honderdduizend zijn. Het is een nette voorstad van Londen, veel beter dan Richmond of Dulwich of Barnet of Golders Green. U be grijpt mij wel: béterMaar nogal stil, on vaak nogal vervelend, met vele lange lanen begrensd door hooge tuinmuren, waarachter de tuinen bij vele groote huizen sluimeren in strikte seclusie. Alleen het winkelcentrum en de plaatselijke „hill" geen behoorlijke voor stad van Londen zonder een heuvel heb ben wat druk verkeer, en dan de volksbuurt nabij het station. De lanen doen vaak denken aan die statige, ietwat ver-gelegen dépendance van Amsterdam: Baarn. Wimbledon ligt maar 'n minuut of twintig per trein van het Londensch centrum af, maar het is heelemaal niet wereldsteedsch. Het houdt veel van sport en is dus de All England Club gunstig gezind, maar nimmer heeft het zijn Engelsch-provinciale hart geopend voor het internationale gezelschap tennissterren,, dat dan ook grootendeels in de Londensche hotels vertoeft. Wimbledon houdt evenmin van "buitenlandsche tennissers als Genève van buitenlandsche diplomaten. Maar beide steden moeten deze invasies slikken en berusten met de saaie waardigheid, haar eigen. De Zwit-sersche stad is alleen wat gestrenger, en moet ze bovendien nog zelf hei-bergen ook. Dat is wel erg, maar men kan nu eenmaal niet alles hebben zooals men het verkiest. En men verdient er geld aan. Natuurlijk hoopt Wimbledon, dat Perry en miss Dorothy Round de enkelspelen zullen winnen. Zij zijn wel beiden van eenvoudigen lcomaf, maar onloochenbaar Engelsch. En men moet wel tennissen met de rackets die men heeft. Het is zeer betreurenswaard dat er onder den adel zoo wtinig tennistalent schijnt te schuilen. Wimbledon's tennisfeest is, zooals u nu wel begrepen zult hebben, niet vulgair. Het is de antipode van beroepsvoetbal. Het is een beetje Haagsch. Nogal een groot beetje ook. Overigens heel aardig om eens een keer mee te maken. R. P. „ABESSYNIë NIET ONDER ITALIë ZEGT KEIZER HAILE SELASSI ADDIS ABEBA, 1 Juli (A.N.P.) In een in terview met een correspondent van United Press verklaarde keizer Haile Selassi van Ab- bessynië: „Italië maakt een ernstige fout, wanneer het. hoopt een mandaat over Abessynië te krijgen. Indien. Abessynië den een of anderen dag on der een mandaat zou worden gesteld kan men er zeker van zijn dat Italië niet de mogend heid zal zijn, die als mandataris zal op- itrsden." Azië in 1935. Artikelen van Emile Schreiber in ons blad. Zaterdag verscheen in ons blad het eerste van een serie artikelen over het Verre Oos ten, waarvan wij ons het publicatierecht hebben verzekerd. De auteur is de beroemde Fransche journalist Emile Schreiber. De heer Schreiber geeft zijn indrukken weer van Britsch-Indië, Siain, China en zal zich in het bijzonder bezig houden met de economi sche situatie in Japan. Wij bevelen deze interessante artikelen in de bijzondere belangstelling van onze lezers aan. Zandvoort en Bloemendaal werden het niet eens. Op een gezamenlijke vergadering over de Tentenkamp-kwestie. Zandvoort en Bloemendaal zijn niet tot een overeenstemming kunnen komen over de kwestie van het tentenkamp bij den Zeeweg. In het Provinciehuis is een vergadering ge- hcuden tusschen de colleges van B. en W. van Zandvoort en Bloemendaal, welke vergade ring onder leiding stond van den inspecteur der volksgezondheid in de inspectie Noord Holland, Dr. J. J. Th. Doyer uit Hilversum. Noch over de verlaging der Zandvoortsche tarieven, noch over een verplaatsing van het tentenkamp konden beslissingen worden ge- nemen. Alle moeilijkheden, zooals die tot nog toe bestonden, bestaan dus nog. Dr. Doyer brengt- hiervan rapport uit aan den minister van Sociale Zaken. Wat de mi nister nu zal doen, of hij een eind zal maken aan de kwestie door of Zandvoort of Bloemen daal bepalingen op te leggen, is onbekend. Afwachten is dus de boodschap. De afgan gen naar strand zijn en blijven door Bloemen daal afgesloten. Zandvoort laat het tenten kamp waar het is en verandert ook niets aan de tarieven. De havengelden. Lager tarief voor doorvaart. De schippersvereniging „Schuttevaer" heeft een adres aan den raad gezonden, waarin ge wezen wordt op de „buitensporig hooge haven gelden te Haarlem". Ook voor doorvaart moet 4 cent per ton betaald worden, hoewel door varende schepen niet geïnteresseerd zijn bij het onderhoud van los- en laadwallen. Voor het passé eren der bruggen moet bovendien nog 30 of 50 cent betaald worde. Zulke hooge doorvaartrechten schijnen in strijd te zijn met den geest onzer Grondwet, die geen belasting van het achterland door ge meenten wil. Bovendien komt het billijkheids gevoel er tegen op dat voor bewezen diensten van ongelijke waarde, gelijke tegenprestaties worden verlangd. Daarom vraagt adressant het havengeld voor doorvarende schepen te verlagen. Het Vondelkwartier in Haarlem-Noord. Aanleg van wegen. De heer J. Broertjens, directeur van de N.V. bouwexploitatieonderneming ..Vondel- kwartier Haarlem" schrijft aan den raad dat hij aan den Vergierdenweg en de Gys- brecht van Amstelstraat en omgeving 64 huizen in aanbouw heeft. Andere bouwers hebben daar 90 huizen in aanbouw. Boven dien bereidt hij nog den bouw van 70 huizen voor. Verkoop der huizen stuit meermalen af op het ontbreken van een goeden toegangs weg naar Haarlem, daar vele as. bewoners een of meer kinderen hebben die 'naar het centrum van Haarlem moeten om de school te bezoeken. Daarom dringt adressant aan op volledi- gen aanleg van den Muiderslotweg. opdat aan de Brockway toestemming gegeven zal worden.om dit kwartier in het autobusver- keer te betrekken. He college van Gedeputeerden Mr M. Slingenberg wordt weer herkozen. Indertijd hebben wij reeds gemeld, dat reeds overeenstemming verkregen was tus schen verschillende fracties over de verkie zing van verschillende leden van het col lege van Gedeputeerde Staten van Noord- Holland. Herkozen zullen worden de heer-en Mr. J. B. Bomans (R.-K.), A. W. Michels (S.D.A.P.), en Mr. A. Bruch (A.-R.) In de plaats van den heer Verschure CR.-K.) zal gekozen wor den mr. dr P, J. Witteman te Overveen. Ook deelden wij reeds mede, dat de S. D. Staten fractie in de vacature Gerhard de heer Ed. Polak candidaat zou stellen. Alleen over den zesden zetel bestond nog onzekerheid, daar van de zijde van den Vrij heidsbond pogingen werden aangewent* om den heer "VValrave Boi-ssevain gekozen te krij gen in de vacature Mr M. Slingenberg. Wij vernemen thans, dat de Vrijheidsbond deze medewerking van de andere partijen niet heeft verkregen, zoodat te verwachten is, dat Mr. M. Slingenberg herkozen zal worden. A.s. Woensdag heeft de verkiezing plaats. Wandgedierte. Radicale verdelging, onder geheimhouding en schriftelijke garantie. Alleen onze twee voudige methode garandeert U afdoende verdelging. Waar anderen faalden, slaagden wij. ZUIVERONDERNEM ING „RADICAA L", Gen. Cronjéstraat 135 Telefoon 11657. (Adv. Ingez. Med.) Dronken bloemist wilde een auto besturen. De politie liet hem eerst zijn roes uitslapen. Ondanks waarschuwingen, bedreigingen en overtuigende reclames, artikelen en slagzinnen blijft er een categorie autobestuurders bestaan die meent dat alcohol en snelverkeer toch wel samengaan. Desalniettemin blijft de politie een andere meening toegedaan en zoo kwam het ook dat een Hillegomsch bloemist in den nacht van Zaterdag op Zondag werd opge sloten. Hij reed op den Gasthuissingel, hetgeen, zoc- als bekend is, des nachts verboden is om de rust voor het St. Elisabethsgasthuis te verze keren. Een agent van politie hield de auto aan en achter het stuur zat de bloemist. Dronken. Het laat zich begrijpen dat er bezwaren wa ren den man achter het stuur van zijn auto te laten, weshalve hij meegenomen is naar het bureau waar den bloemist gelegenheid werd geboden zijn roes uit te slapen. De rest van deze gebeurtenis zal zich te zij ner tijd wel voor den kantonrechter afspelen, waar steeds zonder omwegen wordt gezegd hoe men over alcohol en auto's denkt JUBILEUM H. BOL. Vandaag is de heer H. Bol veertig jaar ver bonden aan de firma Weel. J. Leupen, alhier. Vanmorgen is de heer Bol ten kantore van de firma gehuldigd. De oudste firmant, de heer H, J. Leupen, heeft den jubilaris toegesproken en hem' tevens een herinnering aangeboden. De schaduwzijde van een heeten dag is Pijnlijke schouders en bewusteloosheid. Er is Zondagavond veel geleden. Roode schouders, roode halzen, pijnlijke armen: blaren. Dat is de tol, betaald aan de zon, die den geheelen dag gezichten, armen en beenen heeft beschenen met meedoogenloozen gloed. Er is Zondagavond veel geleden. Pijn aan ver brande plekken. Maar erger was het voor hen die het met de warmte te kwaad kregen. En er waren er heel wat Zondagavond, na afloop van de grootste hitte. Omstreeks half zeven fietste een 36-jarige Amsterdammer op den Zijlweg. Nadat hij dooi de warmte was bevangen, heeft een lid van den ongevallendienst hem behandeld, waarop de Amsterdammer per auto naar huis is ge bracht. Het volgende slachtoffer was een 20-jarige dienstbode, die in de Tempeliersstraat last van de warmte kreeg. Ook hier heeft de ongeval lendienst weer geholpen, waarna het meisje met de tram naar huis ging. Om negen uur werd een 20-jarige draaier in de Groote Houtstraat onwel. Hij kon zijn weg echter vervolgen, nadat hij door den ongeval lendienst weer was opgefrischt. Even voor tien uur viel een 27-jarige dame vlak bij haar woning, in de Wagenmakerslaan flauw. Voor den vierden keer heeft de ongeval lendienst onschatbare diensten bewezen. Ontelbaar was het aantal diergenen, bij wie het niet zoover is gekomen dat de ongevallen- dienst moet worden gewaarschuwd, doch die op allerlei wijzen last van de warmte hadden. Het klinkt eigenaardig, doch is dit nu niet de schaduwzijde van een heeten dag?.... Mijn keukentje is weder open. En 'k groet de gasten aan mijn disch. Waarbij ik nederig wil hopen. Dat er wat nieuwe eetlust is. Ik zal weer, naar mijn krachten, streven, Om, te beginnen met vandaag. U dagelijks een maal te geven. Dat niet te zwaar ligt op uw maag. Wat kruiden wil ik erin mengen. Als ik de goede vinden kan, 'k Zal weieens flauwe kostjes brengen, Maar hopelijk niet veel daarvan; Een hutspot kan het weieens worden, Maar smaakt niet snert zelfs op z'n tijd? Ik vul een kwaden dag uw borden, Misschien met louter meligheid. Maar ik zal streven naar traetaties, Die naar uw smaak zijn op den duur, Met zooveel doenlijk variaties. Niet al te zoet en nooit te zuur. Ziedaar mijn eerlijke intentie En verder doe ik een beroep. Op uw welwillende clementie. Want, lijkt het u vandaag somssoep; Dan past dat toch wel in het kader. Een maal vangt aan met eenentree, En ik serveer u dan wel nader, Het heel menu tot pousse café. Ik wensch u allen smaaklijk eten, Van dag tot dag in 't komend jaar, Tevreden aan' mijn disch gezeten, Zij uw gang licht, zoo mijn gang zwaar. P. GASUS. TEER EN HET NOG NIET GELEDEN LEED. Een abonne aan den Slaperdijk schrijft ons naar aanleiding van de teerspuiterij, dat het leed nog niet geleden is, want dat vooral de fietsers zeer veel last hebben van de nieuwe deklaag, speciaal bij warm weer, doordat dan teer en grint aan hun fietsbanden blijven kleven. De bewoners langs den beteerden weg moe- ten hun schoenen uittrekken eer zij hun hui zen betreden/ daar vloérkléeden, karpet en zeil anders voor vlekken niet gespaard zullen blijven. Volgens dezen inzender is het weggedeelte dat. onder Velsen ressorteert beter behandeld. JUBILEUM B. J. VAN LIEMT. Zondag was het 25 jaar geleden, dat hoofd brandmeester B. J. van Liemt als vrijwilliger bij de brandweer te Haarlem werd aange steld. De heer, van Liemt heeft te zijnen huize een receptie gehouden, die zeer druk bezocht is. Wethouder W. J. B. van Liemt was namens het gemeentebestuur aanwezig. Van het col lege van B. en W. ontving de heer Van Liemt een bloemstuk, Het brandweercollege was voltallig aanwezig en bood den jubilaris een antiek Friesch klokje aan. Van de vrij willigers ontving de heer v. Liemt een gou den vulpotlood. Ook de brandmeesters ver rustten den jubilaris met een geschenk. AANBESTEDING. Bij de door architect J. C. Slagter gehouden onderhandsche aanbesteding van de uit breiding der fabriek van N.V. Electrische Luxe-broodfabrieken H. Franken Jr. te Haarlem, waren ingekomen de volgende In schrijvingen: Voor bestek aJ. B. Kroon van Diest f 25100. J. W. van Santé f 24800. J. C. Cramer f 24400 A. Ph. Romeijn f 24115. N.V". Broersma f 23950, Fa. Jonckbloedt f 23232, Jac. Klerk f 23100, Fa. Bokx f 22500, Gebr. Broertjes f 21390. Voor bestek b. J. C. Uithoven, f 1330, R. Heilo f 1135, Fa. J. C. Cramer f 925, P. Barend f 869, Fa. Hulshoff f 868. Voor bestek c. F. Inninger f 597.75. zHet werk is aan de laagste inschrijvers ge gund. Abessynië verklaart zijn leger tot 900.000 man cp te kunnen voeren. pag. 8 Verwijdering tusschen Frankrijk en Enge land? pag. 8 Goebbcls heeft op den gouwdag te Berlijn gesproken: pag. 8 De ..Prinses Juliana" is bij een aanvaring te Harwich ernstig beschadigd. pag. 7 Zaterdag en Zondag zijn weer vele verkeers ongelukken gebeurd. pag. 7 Lustrumfeesten te Leiden. pag. 7 Voorstellen van B. en W. van Haarlem tot bestrijding der werkloosheid. pag. 7 Arbeid voor jeugdige werkloozen te Haar lem. pag. 8 Voorstellen van B. en W. van Haarlem inzake verbetering van den hoek KruiswegRo zenstraat. pag. 8 Bloemendaal en Zandvoort worden het niet eens over het tentenkamp. pag. 1 Het college van Ged. Staten van Noord-Hol land pag. 1 De Olympische dag te Amsterdam. pag 4 De internationale zeemijlwedstrijd te Zand voort. pag. 4 Laatste Berichten. pag. 2 ARTIKELEN, ENZ. R. P.: Het groote tennisfeest. nag. 1 Bekende Haarlemmers: Mej. J. Berdenis van Berlekom. pag. 7 J. B. Schuil over: Hoogeschool der Liefde. pag. 2 EXAMENS. EXAMEN NUTTIGE HANDWERKEN. Rijkskweekschool voor onderwijzers (-essen) te Haarlem: 29 Juni Geëxamineerd 4 Candi da ten. Toegelaten de dames C. P. Mantel. H. Martin. G. Verschoor te Haarlem, en J. M. Tijsterman te Boskoop. EXAMEN HANDENARBEID. Rijkskweekschool voor onderwijzers (-essen) te Haarlem: 29 Juni. Geëxamineerd 8 Candi da ten. Toegelaten de heeren H. J. Eizema. W. Ie Fèbre, P. J. de Graaf f, C. Schipper, G. Schreuder te Haarlem, E. J. Joosse te Hoofd dorp en W. Rijf te Den Helder. CHRISTELIJK LYCEUM TE HAARLEM. .Afdeeling H. B. S. B met 5-j. cursus. Geexamineerd 15 candidaten. Geslaagd de dames G. Leniger, J. C. Schreuder. B. E. Vis ser, N. M. R. Wuis en de heeren H. van Duin, A. van Giffen. H. Groenende: k. A. J. Honig, D. J. van Lennep, N. A. van de Linde, J. J. Pi- lon J. C. van Riessen, W. Roodenburg, C. P. Schravendeel. STEDELIJK GYMNASIUM HAARLEM. Eindexamen. 3de groep: Geslaagd voor dipolma A: mej. E. M. Valken, de heeren A. J. Diel, ,J. W. Schutte, H. van Niel, J. van Dullemen. W. Nijenhuis. Met 3 candn daten wordt het exa men voortgezet. Afgewezen 1 candidaat. EINDEXAMENS le H. B. S. MET 5-J. CURSUS Geslaagd voor het eindexamen le H.B.S. met 5-j. cursus (groep 4) de dames J. Z. Jee- kel, A. van Lennep. A. M. van Zoelen en de heeren T. Jansen. J. J. de Jong, A. Kruijshoop, A. J. Ott de Vries, J. Salomonson, A. C. Scho tel, S. R. Bakker. KONING GEORGE EEN „BUITENLANDSCH" VORST. Uit Limerick meldt Reuter: In eed rede noemde de Valera koning George een „buiten landsche Koning". Indien het Iersche volk vrij was een koning te kiezen, zou het niet dezen koning kiezen. Verder zeide hij: „Voordat de huidige regeering vertrekt, zal zij een grond wet hebben uit gewerkt, welke Iersch zal zijn." ZESTIEN DOODEN BIJ MIJN- ONTPOFFINGEN. In de kolenmijn van Bagdighi in Britsch- Indië in het district Dhanbad hebben twee ontploffingen plaats gehad, die in totaal 16 dooden en 23 gewonden hebben geëischt. TITULESCU IN LONDEN. De Roemeencche minister van buitenland sche zaken is te Londen aangekomen. Titu- lescu zal ongeveel tien dagen in Engeland blijven en bezoeken afleggen bij den minis ter van buitenlandsche zaken Sir Samuel Hoare den volkenbondsminister Eden en den minister-president Baldwin. TEGEN SALARISVERLAGING EN. DEFLATIEPOLITIEK. De Nationale Raad van de Fransche ambte naren bond heeft besloten een protestdemon stratie te organiseeren tegen elke salarisver laging en tegen een deflatie-politiek. AUTOBUS DOOR EEN TRE'N GFOREPEN. Uit Boekarest wordt gemeld dat een auto bus door een trein gegrepen en geheel ver nield is. Vijf inzittenden zijn gedood en 17 ernstig gewond. zooais we reeds gemeld hebben, is Zaterdagmorgen een serie verrijdbare transporteurs, bestemd voor de haven van Vlissingen, van de fabrieken der N.V. P. C. André de la Porte aan den Harmenjansweg naar het Goederenstation aan de Westergracht vervoerd. Onze foto toont de aankomst op de stationsemplacementen,

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 1