HONKBAL LAWNTENNIS. KORFBAL. ATHLETIEK WIELRIJDEN. VOETBAL AUTOMOBILISME GYMNASTIEK. BRIDGE. M A" ANDAG 1 JULI 193." HAARLEM'S DAGBLAD 8 Haarlem verliest van V. V. G. A. Haarlem heeft de kans. om de tweede plaats 'te bereiken Zondagmorgen ongebruikt laten voorbijgaan. Er is wel geprobeerd deze kans te benutten, maar het geluk zat den zwarten dezen keer niet mee. Haarlem verscheen zonder Parson en Wulf horst. Later viel ook Smit nog uit zijn arm is nog steeds onwillig en kwam Langereis voor hem meespelen. Ook dezen keer was de bowlery bij Haarlem zeer gebrekkig. Smit heeft het niet eens ge probeerd. Veenhof stond meestal op de werp- plaat. Eenigen tijd wierp Dijkhuizen, en de laatste inning deed Hunik het weer. Alles bij een was het succes zeer matig: zeven keer drie slag tegen liefst zeventien keer vier wijd. Bij V. V. G. A. waar Besanger den heelen wed strijd wierp, waren deze cijfers: slechts drie maal vier wijd tegen tien keer drie slag. Het was dan ook geen wonder dat bij V. V. G. A. steeds de honken vol stonden. Er hoefde niet geslagen te worden en er kwamen toch nog spelers binnen. En een doodgewone honk slag leverde den ambtenaren geregeld twee punten op. Haarlem daarentegen sloeg veel raak, maar meestal waren de honken onbezet. Ook in het veldwerk was het verschil tusschen beide partijen groot. We noteerden aan V. V. G. A. zijde vier fouten, tegen aan Haarlemzijde liefst tien. Vooral de korte stopplaats, waar eerst Smit en later Dijkhuizen stond, was rijk aan fouten. Hinze miste al bij den tweeden man van de eerste beurt een niet moeilijke vangkans en in de negende beurt deed Lange reis het hem na. Een beurt te voren wierp Veenhof meters ver bezijden het eerste honk. Hoe het den zwarten tegenliep moge blijken uit de volgende staaltjes: Veenhof gaf al in het begin een geweldige tik, maar de bal ging fout. Hij opende de laatste slagbeurt dei- Haarlemmers met een royaal geloopen home run maar daar hij de eerste man was, wa ren de honken leeg. In de zesde beurt werd Itloos door zijn zelf geslagen bal geraakt, waardoor hij uit was, en in de achtste beurt liep hij tegen den door Vrugt geslagen bal aan waardoor hij weer een nul opliep. In de laatste beurt leken de Haarlemmers nog te gaan ophalen. V. V. G A. ging voor nul aan den kant en Haarlem sloeg er geducht op los. Maar het liep al weer niet mee. Dijkhuizen sloeg kort langs het eerste honk. Hunik werd na een pracht tik in het verre veld gevangen door den invaller voor Bronchel en Kloos sloeg weer onvoorzichtig en sneuvelde op drie slag. Toen waren er vier spelers binnen geko men. terwijl er negen punten noodig waren om te winnen. De cijfers der innings zijn: V. V. G. A. I: 2 4 0 3 2 0 3 2 0 totaal 16. Haarlem I: 20110 1124 totaal 12. Z. R. C. 1—H. H. C. 2 (18—12) De ontvangst is H. H. C. II dezen keer niet meegevallen. Eindigde de ontmoeting den vo- rigen keer nog met een gelijk spel. nu werd het een nederlaag. H. H. C. II had het nadeel maar met acht man te spelen en de automa tische nul is vijf keer aan de beurt geweest. Ruim de helft van den speeltijd stond Pan man voor H. H. C. op de werpplaat. Even voor de helft verstreken was werd hij vervangen door C. Mulder. Beiden bereikten nogal eens drie slag en als de achtervanger minder fou ten had gemaakt was hun succes nog grooter geweest. Er werden trouwens aan beide zijden ontel bare fouten gemaakt en bijna ieder speler had .er één of meer op zijn rekening. Behalve in de automatische nul van H. H. C. II zat het verschil tusschen de beide par tijen voornamelijk in het aantal honkslagen. Dat was bij Z. R. C. grooter en dat heeft ten slotte den roodwitten reserves de punten ge kost. De cijfers der innings zijn: Z. R. C. I: 0 3 5 2 1 3 4 0 x totaal 18 H. H. C. II: 3 0 0 4 1 1 0 2 1 totaal 12 The Catchers 1Haarlem 2 (1013) Ook Plaarlem II ging Zaterdag met acht man naar Amsterdam. The Catchers hebben in de zen wedstrijd een heel wat. beter figuur ge slagen dan in hun uitwedstrijd het geval was. Mede door die automatische nul is de wed strijd zeer spannend geweest. In de tweede beurt werd de starid gelijk, in de derde en vierde stonden The Catchers zelfs een punt voor. Toen liepen de Haarlemmers weer wat uit, maar na de achtste beurt was het verschil tusschen beide partijen toch nog maar een run in het voordeel van Haarlem Nu troffen The Catchers het in zooverre dat Haarlem niet al te best aan slag was. Hun aantal honkslagen overtrof dat der Haar lemmers. Aan den anderen kant troffen zij het niet' dat de Haarlem-werper De Mon die na den Zilveren Bal-wedstrijd heel wat goed te maken had zoo in vorm was. We vonden voor hem zestien keer drie slag geno teerd. Ook aan slag leverde hij een aardige prestatie. In de vierde innings speelde hij het klaar drie man achtereen drie slag te geven! Vooral dank zij een dubbelspel gingen The Catchers in de laatste beurt voor nul uit. Een fout van de tegenpartij en een honkslag van Langereis zorgden er voor dat Haarlem nog twee man binnen kreeg, zoodat het verschil toch nog drie runs bedroeg. De cijfers der in nings waren: The Catchers 1:13 10 0 13 10 totaal 10 Haarlem II: 3 1 0 0 5 0 1 1 2 totaal 13 H. H. C. 1—Blauw Wit 1 (22—8) H.H.C. is er Zondagmiddag zonder al te veel inspanning in geslaagd een groote over winning op Blauw Wit te behalen. Het ver schil was aan het eind veertien runs en een slagbeurt. Een kleine verontschuldiging ligt in het feit dat Smit niet van de partij was, waar door Wilders steeds weer op de werpplaats moest. Na een botsing met Mulder werd hij als werper vervangen door Boscher. Veel last veroorzaakte het bowlen dezer beide werpers den H.H.C.'ers niet. Mulder en D. Baas leverden een drie honkslag, Van dei- Heuvel Reinders leverde er zelfs drie van twee honken, en verschillende andere spelers zorgden nog voor tien eenhonkslagen. Bij Blauw Wit was de slagprestatie veel minder. Boscher gaf tusschen twee keer drie slag van Pijnakker in, een drie honkslag Verder werden er door de Zebra's nog maar vier van één honk geleverd. Nu hadden zij het slaan minder noodig. want zoowel Pijnakker als Moll gaf nog al eens vier wijd. In totaal werd dat vijftien keer. Zooals gewoonlijk was het veldwerk bij Blauw Wit nog al gauw in de war. Er werd fout op fout gemaakt en de H.H.C.'ers pro fiteerden er geducht van. Alles bijeen waren de interessante momen ten in dezen wedstrijd zeer schaarsch, on danks het feit dat drie maal een dubbelspel bereikt werd. Na acht innings van "Blauw Wit en zeven van H.H.C. was de eindstrijd 223. De cijfers der innings zijn: Blauw Wit I: 00212111 8. H. H. C. I: 3 0 4 2 9 2 2 x 22 Honkbal voor Dames. Voor de seriewedstrijden der dames negentallen wordt Maandagavond om 7 uur aan de Kleverlaan gespeeld Haarlem I2e PI. B. S. B, en Woensdagavond op hetzelfde terrein Haarlem HR.H.B.S. Velsen. Wedstrijden voor schoolnegentallen. Het programma voor dc schoolnegentallen vermeldt voor Woensdagmiddag de volgende wedstrijden: 1 u. 30: Kennemcr LyceumChr. Lyceum. 2 u. 30: 2e H.B.S. B 1R.K. Lyceum. 3 u. 30: Winnaar aWinnaar b. Deze wedstrijden vinden plaats op het Gemeentesportterrein aan de Kleverlaan. Voor de Competitie. Voor de derde klasse Haarlem is als nog vastgesteld Swastika IID.E.V. II, te spelen op Dinsdag 2 Juli 's avonds 7 uur op het ter rein van Swastika aan den Vergierdeweg. OVERIGE UITSLAGEN. R.C.H. II kwam gaandeweg op dreef tegen het maar zeven man sterke Haarlem Hlb. Een enkele inning wierp de R C.H.-werper veel wijd en toen boekten de Haarlememrs successen. R.C.H. probeerde de schade in te halen en dit lukte best. Het veld van Haarlem was meermalen de kluts geheel kwijt. De cijfers der innings zijn: R.C.H. H: 1 7 4 3 10 4 4 x 33 Haarlem Hlb: 0080 0403 15 Swastika II deed beter werk door van de nieuwelingen van E.D.O. IV met 3726 en een slagbeurt te winnen. De cijfers der innings zijn: Swastika II: 6 5 12 1.4 x - 37 E. D. O. IV7 1 0 13 5 26 IV.O. hield, vooral in het laatste deel van den wedstrijd D.E.V. aardig in bedwang Aan het slag—erk en het honkloopen man keert echter nog veel. Ook is d-e werper nog niet in staat het peil den heelen wedstrijd te handhaven. De cijfers der innings zijn: D. E. V.: 2 3 1 3 6 1 0 0 16 I. V. O.: 0 2 2 0 0 0 0 2 6 De wedstrijd Swastika IE.D.O. n ging in het eersj, tamelijk gelijk op. De E.D.O.- werper K. Zandstra wierp nog al veel wijd Hij werd vervangen door F. Bos. maar deze hield het ook niet lang vol. Toen kwam Schijnenaar op de plaat. Swastika was als gewoonlijk zwak in het veldwerk, wat vooral ui de laatste slagbeurt van E.D.O. bleek. De eiifers der innings zijn: Swastika I: 0140001= 6 E. D. O. H: 3 0 1 2 3 4 10 23 Tournament „De Hooge Berg". Het tennistournament van ..De Hooge Berg" is in alle opzichten tot een tennisfeest in den sportiefsten zin geworden. Organisatie en sportieve sfeer stonden op den allerhoogsten trap. De wedstrijdleiding berustte bij den heer van Riet. Ondanks de tallooze nummers met vele partijen was de Zondag geenszins overladen, zoodat de finalisten hun finales in volle con centratie konden spelen. Keurig op tijd (om 5 uur) eindigde de laat ste finale van de lange wedstrijdenreeks. Zondagavond had de prijsuitreiking plaats. Het jaarlijksche tennisfeest van ,,De Hooge Berg" heeft, zich voorgoed een waardige plaats in het Haarlemsche tennisleven veroverd. De uitslagen van Zaterdag en Zondag luiden: Heerenenkelspel Van Waveren si. Hiemstra 61. 75. Schuring sl. Vander 63, 36. 97. Van Waveren sl. Schuring 62, 97. Meyer sl. v. d. Leur 64, 62. Finale Van Waveren sl. Meyer 64, 6—3. Damesenkelspel. Finale: Mej. Zengers sl. mej. van Ginkel 62, 64. Gemengd dubbelspel Mej. de Ridder en Meyer sl. mej. Bruyn en Immink 60, 64. Mevr. v. d. Berg en v. d. Berg sl. mej. Loots en Wildschut 64, 63. Finale Mej. de Ridder en Meyer sl. mevr. v. d. Berg en v. d. Berg 63, 62. Damesdubbelspel. Finale: Mej. Plaisier en mej. de Ridder sl, mevr. v. d. Leur en mevr. van Amerongen 6—0, 60. Heerendubbelspel Fels en de Vries sl. Hetem en Costers 46, 6—3, 6—3. Van Waveren en v. d. Leur sl. Fels en de Vries 6—2, 6—0. Finale: Van Waveren en v. d. Leur sl. Meyer en Ten Brink 6—3, 3—6, 6—3. Troostronde heerenenkelspel v. d. Bex-g sl. W. Groeneveld 16, 63, 62. v. d. Berg sl. Lohuizen 57, 6—3, 64. v. d. Berg sl. R. Groeneveld 62, 62. Finale: Sonnemans sl. v. d. Berg 16, 97, 75. Troostronde damesenkelspel. Finale: Mevr. v. d. Berg sl. mej. S. Loots 3—6, 6—4, 6—2. Troostronde heerendubbelspel Immink en Pot sl. van Riet en Looyen 6—4, 6—2. Finale Immink en Pot sl. Zwart en Constandse 6—4. 6—2. Troosttronde damesdubbelspel. Finale Mej. Meinesz en mej. Burgersdijk sl. mej. Floor en mej. Edel 6—4, 75. Troostronde gemengddubbelspel Mej, Smink en v. cl. Schaar sl. mevr. Looyen en Looyen 4—6, 7—5, 6—3. Mej. Lampe en Brantjes sl. mej. Smink en v. d, Schaar 62, 100. Mej. Meinesz en Zwart sl. mej. Lampe en Brantjes 62, 6—1. Mej. Westervoorde en R. Grceneevld sl. mej. van Egmond en van Vliet 6—3, 75. Finale Mej. Meinesz en Zwart sl. mej. Westervoorde en R. Groeneveld 62, 62. Junioren Jongensenkelspel. Finale: Polak sl. v. Slogteren 6—2, 63. Junioren Jongensdubbelspel. Finale Polak en van Slogteren sl. Schatten Olivier en Roosekrans 63, 36, 63. Troostronde Junioren gemengddubbelspel: Finale: Schatten Olivier en Roosekrans sl. mej. Wildschut en Rutten 46, 64, 6—4. Tournament Rijnegom. Het jaarlijksche tennistournooi op de banen van „Rijnegom" ie Aerdenhout is Zondag weer begonnen onder leiding van de heeren E. Hoo- geveen, W. J. Nelissen Jr. en W. J. Pelt. De eerste uitslagen luiden: Damesenkclspel Mevr. v. Zanten sl. mevr. de Jong 63. 64. Mej. Huyboom sl. mej. Eldering 46, 64, 9—7. Mej. Kcrtz sl. mej. Ruygrok 61, 64. Damesdubbelspel Mej. Schroder en mej. Jongeneel sl. mej. Ruygrok en mej. Hobijn 64, 63. Heerendubbelspel Hensen en Swarte sl. Pelt en Verkley 61, 6—2. v. Woerkom en Glasz sl. T. Bosman en F. Bosman 911, 63, 62. Gemengddubbelspel Mej. Huyboom en Hooy sl. mej. Ruys en de Jongh 61, 63. Mej. Wouters en Rogmans sl. mej. Bal en van Empelen 60, 62. Mej. Roosen en Hoogeveen sl. mej. Terstall en Rahusen 36, 61, 75. Mej. Salomon en Schultink sl. mej. Bos en Nelissen 62, 61. Heerenenkelspel Hoogeveen sl. Verkley 63. 62. Kochx sl. Nelissen 86, 60. De Laporte sl. Rahusen 62, 61. Kos sl. Pelt 6—2. 6—2. Nïeland sl. de Jong 61, 60. Nieland sl. Kos 108, 61. Berge sl. Pieterse 63, 63. Promotie-degradatie. Haarlem is er niet in geslaagd de eerste der drie degradatie-wedstrijden te winnen en ge zien de prestaties der beide andere candida- ten vreezen wij voor het behoud van Haarlem in de eerste klasse. De vier candidaten spelen een halve com petitie om twee plaatsen in de eerste klasse. Rhynauwen heeft zich reeds een plaats ver overd, en vermoedelijk eindigt zij wel als on geslagen eerste. Kat heeft de volgende week de promotie in eigen hand als het Haarlem ontvangt. Kat moet met minstens 73 winnen om te pro- moveeren; een 64 zege maakt een beslissing met Schiedam noodig. De stand in deze competitie luidt thans: gesp. gew. gel. verl. pnt. v.-t. Rhynauwen 2 2 0 0 4 128 Schiedam 3 1113 15—15 Kat 2 0 111 9—11 Haarlem 1 0 0 1 0 3—7 De gedetailleerde uitslag luidt: SchiedamHaarlem (73) Hecrenenkelspel v. Herwijnen sl. Dingemans 63, 60. Den Hoed sl. v. d. Togt 86, 6—4. Rösing sl. Stalling 62, 60. Damesenkelspel: Mevr. v. Herwijnen, verliest van frl. L. van Riemsdijk 57, 46. Mevr. Rösing sl. mej. Adams 62, 63. Gemengddubbelspel Mevr. v. Herwijnen en van Herwijnen sl. mej. Adams en v. d. Togt 108, 64. Mej. Bruyse en den Hoed sl. mevr. de Graaf en Oudes 63, 61. Heerendubbelspel: Van Herwijnen en den Hoed sl. v. d. Togt en Oudes 61, 64. Rösing en van Bruyse verliezen van Dinge mans en Stalling 4—6, 36. Damesdubbelspel: Mevr. Rösing en mej. Bruyse verliezen van mevr. de Graaf en frl. L. van Riemsdijk 36. 1—6. Tilden door Nusslein geslagen. In Straatsburg zijn wedstrijden voor be roepsspelers gehouden. Tilden won van Burke met 6—0, 62, doch werd in de halve finale door Nusslein met 46, 97, 86 geslagen. Vines leed een nederlaag, tegen den Fransch- man Ramillon met 64, 26, 79. Ramillon won van Plaa met 46. 61. 75. Voor den eindstrijd plaatsten zich Ramillon en Nusslein. Het Wimbledon-tournooL Mej. Terwindt en Pallada in de derde ronde. Mej. Terwind boekte in het gemengd dub belspel met den Joegoslaaf Pallada een suc ces door het Engelsche echtpaar Lawrence in twee sets te slaan. In de tweede ronde kreeg mej. Terwindt met Pallada nog een w.o. tegen Hines en Mrs. D. Andrus. Puncec en mej. Rollin Couquerque verloven van Men-zel en Mej. Cepkova na harden strijd De belangrijkste resultaten luiden: Heerenenkelspel Crawford sloeg Hughes met 7—5, 4—6, 6—4, 6—2. Damesenkelspel: Mej. Jedrzejowska (Polen) sloeg mej. Ford (Engeland) met 60, 97. VfMme Mathieu (Frankrijk) sloeg Miss Scott (Engeland) 6—3, 4—6, 6—4. Heerendubbelspel: Allison en Van Rijn (V.S.) sloegen Yamagishi en Nishimoera (Ja pan) 9—7. 7—5. 6—1. Gemengd dubbelspel: Mej. Terwindt en Pallada (Nederland-Joe goslavië) sloegen mrs. en mrs. Lawrence (Engeland) 97, 64. Miss Dearman en Cooper (Engeland) sloe gen Lacroix en Mme de Meulemeester (Bel gië) 6—3, 2—6, 6—4. Mej. Cepkova en Menzel (Tsjechoslowakije) sloegen Puncec en mej. Rollin Couqerque (Joegoslavië-Nederland), 64, 57. 64. Miss Hervey en Mac. Bertram (Engeland Zuid-Afrika) sloegen mej. Horn en Henkei (Duitschland) 1—6, 9—7, 6—2. Von Cramm en mevr. Sperling (Duitsch landDenemarken) sloegen Miss Peters en Kingsley (Engeland) 62, 60. Damesdubbelspel Mrs. Hartigan en mrs. Hopman (Australië) sloegen mej. Horn en mej. Valerio (Duitsch land—Italië) 4—6. 6—2. 6—4. HAARL KORFBALBOND. Osno. Dinsdag 2 Juli: wedstrijd: Flora bOsno op het terrein van Oosten de Bruijnstraat, aanvang 7.30 uur. Donderdag 4 Juli: Osno D.S.V. Aurora. Gespeeld op 25 Juni Flora aAurora a 26 Juni Aurora bO. G. b S. V. bAurora b 27 Juni Aurora cD. S. V. b Gespeeld wordt Op 1 Juli TempoAurora c O. G.-adspirantenAurora-adsp. 3 Juli Aurora dMeerlebosch 7.30 uur 4 Juli Aurora aFlora a 7.30 uur 5 Juli D. S. V. a—Aurora b 7.30 uur 1—1 3—5 5—1 2—0 7.30 uur 7.30 uur Wedstrijden Adspiranten K. T. K. Zaterdagmiddag werden op het gemeente lijk sportterrein aan de Kleverlaan athletiek- wedstrijden voor adspiranten uit den Kenne- mer Turnkring gehouden, die onder leiding van den heer W. H. Verkes een vlot verloop hadden. Er namen ruim 160 jongens en meis jes uit 9 vcreenigingen aan deel. Door elkaar genomen stonden de prestaties op hetzelfde vrij hooge peil als vorig jaar. Over alle afdeelingen samen was 't beste re sultaat voor Turnlust-Beverwijk, ofschoon deze vereeniging zeker niet in 't bezit zal ko men van alle vereenigingsprijzen. De vaststel ling van deze is nog niet definitief, maar ver moedelijk is de vereenigingsprijs van de jong ste meisjes voor dc T. V. IJmuiden, van de jongste jongens voor Turnlust B., van de oud ste meisjes voor O. S. S. of Turnlust B. en van de oudste jongens voor Concordia of Turn lust B. De voornaamste persoonlijke uitslagen luiden Jongste meisjes: 60 M. hardloopen: 1. N. v. Dongen (T. V. IJ.) 8.9 sec., 2. R. Jansen (Bato), 3. J. Bron (T. V. IJ.) Verspringen: 1. R. Jansen (Bato) 4.20 M. 2. N. v. Dongen (T. V. IJ.). 3. R. Jager (Sparta) Balwerpen: 1. T. v. Apeldoorn (Bloemen- daalsche G. V.) 18.51 M., 2. M. v. Keulen (Turnlust B), 3. C. v. Leeuwen (T. V. IJ.) Jongste jongens: 60 M. hardloopen. 1. L. Krijt (Turnlust B) 8.7 sec.. 2. C. v. d. Meulen (Turnlust B). 3. R. Braaksma (Concordia) Verspringen: 1. W. v. Driel (Turnlust B) 4.40 M., 2. C. v. Arum (Concordia), 3. R. Braaksma (Concordia) Balwerpen: 1. P. Hoeken (Turnlust B) 18.25 M.. 2. J. Rosenbergen (O. S. S.), 3. L. Krijt (Turnlust B). Oudste meisje: 80 M hardloopen: 1. A. Zwemmer (O. S. S. 11.2 sec., 2. A. Bolwit (O. S. S.) 3. G. Kat (Sparta). Vèrspringen: 1. A. Zwemmer (O. S. S.) 4.525 M. 2. A. Bolwit (O. S. S.). 3. M. Los, (Turn lust B). Duitsche driesprong: 1. J. Jongeman (Turn lust. B), 3. H. Schipper (Turnlust B). Discuswerpen: 1. J. Sjouwerman (Concor dia) 22.98 M., 2. R. v. Ronkel (Turnlust B.) 3. A. de KÖnnigh (Turnlust H). Oudste jongens. S'O M. hardloopen: 1. J. Braaksma (Concor dia). 10.3 sec., 2. J. v. d. Weijde (Concordia), 3. C. Ooijevaar (Turnlust B). Hoogspringen: 1. J. Braaksma (Concordia) en W. Spaan (Gratia-Plato) 1.45 M„ 2. J. Smit (O. S. S) en E. Keesman (O. S. S.), 3. W. v Koningsbruggen (O. S. S.) en L. Klein (Turn lust B). Vèrspringen: 1. J. v. d. Meijde (Concordia) 4.69 M 2. C. Reijnders (Turnlust B) 3. C. Ooijevaar (Turnlust Bri 3. J. Zwart (Turn lust B). Duitsche driesprong: 1. J. v. d. Meijde (Con cordia) 6.66 M., 2. C. Ooijevaar (Turnlust B) 3. J. Zwart (Turnlust B). Kogelstooten1. W. Spaan (Gi'atia-Plato) 11.52 M., 2. J. Braaksma (Concordia), 3. J. Smit (O. S. S.) Speerwerpen: 1. W. Spaan (Gratia-Plato) 30.65 M.2. J. v. d. Meijde (Concordia)3. C. Reijxiders (Turnlust B). Kampioenschappen K. N. G. V, De wedstrijden om de athletiek-kampioen- schappen van het K. N. G. V. worden waar schijnlijk op 8 September in Dordrecht ge houden. Nederl. athleten naar de Engelsche Kampioenschappen. Naar wij vernemen zullen de „Snelvoeters" de volgende althleten uitzenden naar de Engelsche kampioenschapperx op 12 en 13 Juli te Londen: Osendarp (Trekvogels) 100 en 220 yards hardloopen; Berger (A.V. 1923) 100 en 220 yards hardloopen; Jansen (Vlug en Lenig) 220 yards hardloopen, van Beveren (A.V. 1923) 100 yards hardloopen. Deze athleten zullen tevens deel uitmaken van den ploeg die deelneemt aaxi de 4 x 110 yards estafette. De Bruyn (Olympia) discuswerpen en kogel- stootexi; W. Kaan (Haarlem) 120 yards horden en W. Peters (P.E.C.) hink-stap-sprong. Voorts zal voor rekening van de A.V. 1923 uitgezonden worden v. d. Poll, die deel zal nemen aan het speerwerpen, terwijl Klasema voor rekening van Vlug en Lenig deel zal nemen aan de 440 yards hardloopen. Pogingen worden in het werk gesteld om A.A.C. te bewegen Roelofs te doen uitzexrden voor deelneming aan het hoogspringen. Groote prijs van Kopenhagen. Van Vliet winnaar. De finale om den Grooten Prijs van Kopen hagen, werd Zondag verreden. Ixx alle drie ritten won onze landgenoot van Vliet, waarbij hij Merkens (Duitschland), Olsen (Dexxeixiarken) en Rigoni (Italië) wist te slaan. Stormvogels op tournooi. Naar we vernemen, heeft Stormvogels be sloten als inzet van het seizoexi. deel te ne- men aaxi het tournooi om den Zilveren Wes terbox-en, dat jaarlijks door Spartaan wordt uitgeschreven en aan het Spaenxebeker-tour- nooi van de HaaxJemsche x-oodbroeken. De Zwaluwen tegen Hongarije. Op Donderdag 4 Juli zal op het V.U.C.- terrein te Den Haag een ontmoeting plaats hebben tusschen het Zwaluwen-elftal en de keurploeg vaxx Hongaarsche spelers. Het Zwaluwen-elftal is als volgt samen gesteld: Doel: Mul (H.B.S.) Achter: Van Stokken(D. W. S.), Van Run (P.S.V.) Midden: de la Mar (Haarlem). Kammeijer (Haarlem). Breitner (Hex-mes-D.V.S.). Vóór: Wels (Unit-as). Drok (R.F.C.), Lungen (A.F.C.), Van Spaexidonek (Neptunus). Miixxders (D.F.C.) Reserves: Dommers (V.U.C.), van Gooi (Haarlem), vaxx der Bex-gen (H.B.S.). Voor molen (Soart-a). Van Dijk (H.V.V.) P. S. V. in Eindhoven gehuldigd. Zaterdagavond had in Hotel du Commerce te Eindhoven dehuldiging plaats van P. S. V., kampioen van den K. N. V. B. Namens B. en W. werd een lauwerkrans aaxxgeboden door den burgemeester. De heer Spaan bood xxamexrs den K. N. V. B. medailles aan. ZwedenDuitschland (31) De Zondag te Stockholm gespeelde landen- wedstrijd ZwedenDuitschland werd door de gastheeren met 31 geworxen (10). Record-rit Den HaagParijs. De Haagsche automobilist Van Brussel, die Zaterdagnacht oxxi 3 uur 10 uit Den Haag met een Auburxx vertrok, is er in geslaagd in 4 uur 59 nxin. Parijs te bereiken, waarmede, hij alle bestaaxrde records verbeterde. Sportdag K. T. K. Het gx-oot aantal spelploegexx, dat zich aan meldde voor deelneming aan den 13 Juli in Haax-lem te houden sportdag van den Kenne- mer Turnkring, heeft geleid tot het uitschrij ven van vóórwedstrijden. Deze zijxi: Grensbal daxxxes, Woensdag 3 Juli: Turnlust B. IIConcordia I, Turnlust B. IBato. Slagbal meisjes, Zaterdag 6 Juli. Bloemen- daalsche G.V.—Bata, O.S.S.—Concordia. Slagbal joxxgeixs, Zaterdag 6 Juli O.S.S.— Bato. Alle bladen. De internationale bridge-wedstrijden te Brussel. L'honneur aux Dames. Wij Hollaxxders zijn in den grond vaxx ons hart en volgens overlevering 'n vonk dat zich graag houdt aan goede tradities, zooals rid- derlijkheid, danxes gaan vóór, exxzoovoorts. Daarom heeft het zoo veel bevreemding ge wekt dat in de verslagexx vaxx de ixxterna- tioxxale bridge kampioenschapswedstrijden te Brussel zoo hardnekkig het spel van de heerexx op den voorgrond werd gesteld en dat der danxes als quantité négligeable be handeld, alsof ze nou ja ook eeixs een partijtje mochten probceren te spelen. Zaterdagavond werd het eixxdresultaat ver meld. Nederland op de zevende plaats. Het eindresultaat bij de dameskampioen- schappexx is als volgt: 1. Oostenrijk, 2. Zwedexx, 3, 4 eix 5 Neder- laxxd, Frankrijk en Noorwegen, 6 Engelad, 7 België. Me dunkt een resultaat waarop de Nederlandsche dames trotsch mogen zijn! De uitslag bij de heeren is n.l.: 1. Frankrijk, 2 en 3 Hongarije exx Joego Slavië, 4. Oostenrijk 5 en 6 Engeland en Zweden, 7 Nederland, 8 en 9 België en Noorwegen. 10. Denemarken 11. Tsjecho-Slowakije. Gisteravond kwamen de Haarlemsche deel neemsters aan deze wedstrij den, de dames mevr. Cats exx mevr. Bouman uit Brussel terug en daar ik gehoord had, dat het maar weinig scheelde, of het Nederlaxxdsche dames team zou op de tweede plaats zijn geëindigd, heb ik me gehaast om naar bijzonderheden hiervan te vragen. De dames warexx over het behaalde se- sultaat matig tevreden. „Het had beter ge kund, veel beter. Maar lxet was zoo oixdrage- lijk warm en dan dat spelen 's nachts! Tegen twee uur zageix we geexx kaart meer!" Er werd xxanxelijk veel 's avonds gespeeld vaix xxegexx uur tot soms half drie of drie uur 's xxachts, wat voor onze dames een groote lxaxxdicap bleek te zijix. „Maar hoe zat dat nu met die tweede plaats, daar was Zaterdag toch nog kans op?" „Ja, daar was zeker kaxxs op. Als we van Oostexxrijk hadden gewonixexx warexx we twee geweest. Het was een heel sneu geval, want we hebben juist tegexx deze sterke tegenpartij heel goed gespeeld, maar bij twee spellen heeft het Nederlandsche team pech gehad, wat vier match pun*^"- uitmaakte. We ver loren met twee nxatch punten, zonder pech zoudexx we dus met twee gewoixnen hebben. Maar nu krijg ik eerst een kop thee hoor!" Dat zijxx zoo de verdrietelijkheden als je tracht je moeder te iixtervieweix, geen grein respect voor de pers! Na de thee probeer ik opnieuw m'n kaxxs, maar word eenvoudig op zij geschoven, want er moeten cadeautjes worden uitgepakt. Eindelijk komt ze zelf weer op het chapiter terug, want bridge wordt eexx tweede natuur, die zijn rechten eischt. Heel prettig is er gespeeld; eerst was het wat iixspaxxxxexxa, het giixg allemaal zoo erg officieel en plechtig toe. Ieder tafeltje werd in eeix aparte kamer geplaatst met eexx of ficial, geen woord mocht worden gesproken, dat xxiet door den official zou kunnen worden verstaan. Maar daar weixden ze al gauw aan en toen ging alles ook beter en vlotter. Van Brussel en de wereldtentooxxstelling hadden ze niet veel te ziexx gekregen, want het was nxaar bridgen en bridgexx exx als ze xxiet brid ge ten, dan rustten ze uit vaix het bridgen. „Dan gaat u nu t. zeker een beetje vacaxxtie houden, niet?" „Ja hoor! Ik raak geen kaart meer aaxx, ik kan er niet meer van hoorexx! Maar dat is waar ook, zeg! Wat zou jij nu geboden heb ben op aas, vrouw boer, van schoppen en harten aas, heer, als mevrouw Cats opent met een klaveren exx ik heb dat spel mee?1* „Zoo veel azen en heeren krijg ik nooit in m'n hand!" „Nou, ik heb gezegden toen bood zij..^ en toen dacht ik, dat zij hadmaar ze had „Ik dacht dat u moe was en niet meer ovei| bridgen wou pratexx?" „Och ja, dat is waar ook. Nou, daix praten we over wat anders. Maar zeg, het volgend jaar moeten we veel meer samen oefexxen, mevrouw Cats en ik, als we het tot iets willen brengen, want we haddexx het veel beter kunxxen makexx als we geen exxkele fout hadden gemaakt". „Da's nogal glad! Als je geen exxkele fout maakt, sta je boveixaan. maar ze maken im mers allemaal fouten!" „Dat wel! Maar als we nou in dat aixderë spel vijf ruiteix hadden geboden...." ,,Dat hebt u xxu eenmaal ïxiet geboden, kaart nu niet meer xxa, waixt dan droomt u er vaixnacht xxog van!" „Goed, ik zeg al niets meer, maar zoo even koxx je er xxiet gexxoeg vaix hoorexx! Weet ie wat we nxoestexx doexx? Wc vragexx of me vrouw Cats hier vaix de week een middagje komt kom jij dan ook met je partner? Dan kunnen we nog eens een paar van die spel letjes spelen!" mot dat al hebben onze dames het er kranig En dat noemen ze nu bridgevacantieMaar afgebracht, al had het dan beter gekund en al was het leuk geweest, als er geen pech was geweest bij die twee spelletjes tegen Oostenrijk. Dat geeft echter mond voor een volgend laar. Skiers die hun fouten zien en erkennen, zullen er voor waken, dat ze niet meer voox'konxen. Als dan ons heeren team het er ook nog wat beter afbrengt, dan kunnen we 1936 met een gerust bridge- lxart tegemoet zien. HELEN*

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 8