Hommen Co. OPRUIMING ZOMERSTOFFEN De „Prinses Juliana" bij Harwich aangevaren. a°U' S* Weer vele verkeersongelukken. MAANDAG JU tl 193S IT A A R E E M'S D A G B E A D 7 Schip vrij ernstig beschadigd Drie passagiers gewond. „Oranje Nassau" weer in de vaart. Het Nederlandsehe s.s. „Prinses Juliana, van de Stoomvaart Maat schappij „Zeeland"! metende 2908 ton en gebouwd in 1920, is Zaterdag voor £e haven van Harwich in aan varing gekomen met een Deensch stoomschip, de „Esbjerg". De „Prin ses Juliana" vaart op de lijn Vlissin- genHarwich. De botsing van de beide schepen was zoo hevig, dat de „Prinses Ju liana" aan stuurboord zware averij bekwam en dat aan boord alles door elkaar vloog. Een dame werd dien tengevolge zoo ernstig gewond, dat zij toen de „Prinses Juliana", na op eigen kracht de haven te zijn binnengevaren gemeerd werd aan de Parkenstone- kade, onmiddellijk overgebracht werd naar het ziekenhuis te Harwich, waar zij ter verpleging werd opgenomen. Twee andere passagiers bekwamen nog blessures, die echter van minder ernstigen aard waren. Zij konden althans, na verbonden te zijn, hun reis naar Londen voortzetten. Ook de „Esbjerg" had niet onaan zienlijke schade bekomen en achtte het raadzaam de reis het schip was juist de haven van Harwich uïtgeloopen niet voort te zetten. De oorzaak van de botsing valt nog niet met zekerheid na te gaan. Volgens deskun dige ooggetuigen had de aanvaring plaats ter hoogte van Felixstowe tusschen Beach- endBoei en Platter Boei. Hier is een nauwe vaargeul, die bij laag water slechts weinig ruimte tot passeeren overlaat. Het is zeker een ongelukkige samen loop van omstandigheden, dat juist bij den laagsten waterstand de beide schepen zich in de bocht tusschen de twee genoemde boeien bevonden. Met alle macht werd getracht een aanvaring te voorkomen, doch de schepen waren elkander reeds te dicht genaderd en het is ook niet onmogelijk, dat in de ondiepe vaargeul een groote trekking ontstond, die het voor de schepen moeilijker maakte van elkander af te houden. De Esbjerg raakte de „Prinses Juliana" aan stuurboordzijde, waar eenige platen boven de waterlijn werden opengescheurd. De directie van de Stoomvaart Maatschappij „Zeeland" heeft de „Oranje Nassau", welke opgelegd was, Zaterdagnacht om vier uur naar Engeland doen vertrekken ter vervan ging van de „Prinses Juliana" die nu buiten dienst gesteld is. Met de „Oranje Nassau" gingen mee de heeren Koens en Van den Broeke, inspecteurs, resp. van den uitvoe" renden dienst en van machineafdeeling Deze hebben de schade aldaar opgenomen en zijn Zondagavond te kwart voor zes weer met de „Oranje Nassau" te Vlissingen terug gekeerd. Deze deelden mede, dat .de..JPrinses Juliana" zeer ernstig gehavend is. Een spe ciale commissie zal een onderzoek naar den omvang van de schade vaststellen. De directie der Maatschappij moet nog be slissen, of het schip in Engeland zal worden gerepareerd, of dat het, na voorloopigte zijn gedicht naar Vlissingen zal terugkeeren om daar te repareeren. Omtrent de gewonden kan worden medege deeld, dat dit zijn twee dames en een heer, allen Engelschen. De heer was slechts licht gewond en kon de reis voortzetten. Dei beide dames, waarvan één een hersenschudding •had bekomen ,zijn in het ziekenhuis opge nomen. Waarschijnlijk hebben eenige Neder landsehe passagiers lichte kwetsuren, als schrammen e.d. opgeloopen. De dienst van Zondagmiddag is overgenomen door de .Bruges" van de North Eastern Railway Com pany. die vaart op het traject Antwerpen Harwich. Het schip is op het gewone, uur vertrokken en heeft behalve de passagiers Vlissingen-Harwich ook de mail aan boord genomen. De vracht zal echter door de „Oranje Nassau' worden vervoerd. De dagelij ksche dienst der Maatschappij gaat gewoon door. Nationale Woningraad vergaderde. In het gebouw Musis Sacrum te Arnhem is het congres gehouden van den Nationalen Woningraad. De afgevaardigden werden wel kom geheeten door den voorzitter, mr. dr. G. v. a. Bergh uit Amsterdam. In het jaar 1934 werden 52.600 nieuwe wo ningen in Nederland gebouwd, een getal, groo- ter dan de voorafgaande jaren. Van deze wo ningen werden er door particulieren gebouwd 47.684, door woningbouwvereenigingen 4127. door de gemeente 748. Tot bestuursleden werden herkozen de hee ren L. Boomsma, R. Dorresteijn, ir. H. Zwang. In de vacature van mr. D. Hudig werd gekozen de heer M. Reinalda te Haarlem. Na een inleiding van den heer J. Bommer over woningproductie en woninghuren werden de volgende resoluties door het bestuur voorge steld, m behandeling genomen. De vergadering spreekt als haar oordeel uit dat een intensieve bemoeiing van de gemeen schap met de woningproducties wellicht het beste toe te vertrouwen is aan publiekrechte lijke organen, waarin aan het belanghebbend en deskundig element een groote mate van medezeggenschap is toegekend, waardoor deze meer dan tót dusverre gericht zal worden op de woningbehoefte, niet- langer kan worden gemist. Thans reeds moet de productie van duurdere woningen door particuliere onderne mers worden beperkt en de bouw van goede en goedkoope arbeiderswoningen worden be vorderd. Daarnaast moet de krotopruiming en de bouw van woningen vervanging met de grootst mogelijke kracht ter hand worden genomen. De huren van vereenigings- en gemeente- wonhigen zijn in het algemeen nog te hoog in -verhouding tot de sterk verminderde inkom sten der huurders en van den gedaalden kost prijs van nieuwe woningen. Krachtig dient te worden geijverd voor ver dere huurverlaging. De Regeering regele de bijdragen zoodanig, dat rekening wordt gehouden met den zeer ongunstigen toestand, waarin verschillende gemeenten verkeeren; de regeering bevordere huurverlaging ook voor woningen, waarvoor geen rijkssteun ingevolge de Woningwet is verleendlasten als erfpachtscanon, grond belasting, gemeentelijke belastingen en water tarieven moeten worden verlaagd. Verzet tegen verplicht veilen van fruit. Adres aan minister Gelissen. De Nederlandsehe Vereeniging van Fruithan delaren en -telers heeft in hotel Zwijnhoofd te Tiel een vergadering gehouden, waarbij de bestuursleden van de afdeelingen in de ver schillende fruitcentra in Nederland aanwezig- waren. Men besloot aan den minister van economische zaken het volgende telegram te zenden: „De besturen van de afdeelingen der Ne derlandsehe Vereeniging van Fruithandelaren en -telers, vertegenwoordigende zestien dei- voornaamste fruitcentra in Nederland, in ver gadering bijeen in hotel „Zwijnhoofd" te Tiel, wendt zich hiermede tot Uwe Excellentie om met grooten klem te protesteeren tegen het verplicht veilen. De vergadering gaf eenparig te kennen den wensch om volledig ingelicht te worden omtrent de motieven, welke ertoe geleid hebben deze knellende verplichting op te leggen. Zij drukt haar grooten spijt uit over dezen maatregel, welke van funesben en neer- slaanden invloed is op den algeheelen gang van zaken in den geheelen fruithandel en zij geeft afkeuring te kennen, dat hij doorgevoerd en gehandhaafd wordt. Als voorbeeld diene, dat de kersen thans al zeer zwart zijn en zoodoende niet rechtstreeks naar de verschil lende afzenders gezonden kunnen worden, daar door verplicht veilen de kersen een dag te oud worden. Genoemd bestuur dringt er hiermede bij Uwe Excellentie op aan het daar heen te willen leiden dat in het belang van de door hen genoemde groep en ook in die van het algemeen, om onmiddellijk verplicht veilen te doen eindigen. Niet kunnen zwemmen en toch gaan baden. Twee slachtoffers van eigen onvoorzichtigheid. Zondagmiddag is de 18-jarige P. v. A. uit Eindhoven, die te Zaltbommel bij een zuster logeerde, bij het baden in de Waal verdronken. Het slachtoffer kon niet zwemmen. Voor de oogen van vrouw en kinderen verdronken. Onder de gemeente Rosmalen is Zondagmid dag in de rivier de Aa verdronken de 34-jarige spoorwegarbeider Handriks uit 's-Hertogen- bosch. De heer H. was des middags met zijn vrouw en kinderen in een bootje de rivier opgegaan, waarbij de heer H. zich te water begaf, hoewel hij niet kon zwemmen. De rivier is echter zeer ondiep. Nochtans bevinden zich op bepaalde plaatsen diepere draaikolken en in één van deze schijnt de heer H. terecht te zijn gekomen. Voor hun oogen zagen mevrouw H. en haar kinderen hem verdrinken. Een voorbijganger wist hem tenslotte uit het water te trekken, doch toen waren de levensgeesten reeds geweken. Lustrumfeesten te Leiden. De stad in feestdos. Reünisten ontvangen. De lustrumfeesten, die door het Leidseh Studentencorps worden gevierd ter gelegen heid van het 360-jarig bestaan van de Leidsche Boogeschool dragen ditmaal weer een, bijzonder luisterrijk karakter. Men heeft thans ook weer alles in het werk gesteld om de burgerij zooveel mogelijk bij de feeste lijkheden te betrekken en dat heeft tenge volge gehad dat de burgerij van haar kant het L.S.C. is tegemoet getreden en de te hou den feesten een passende omgeving heeft ge geven door het luisterrijk versieren van een groot aantal straten. De lustrumviering is begonnen met een Academische herdenkingsrede, uitgesproken voor alle Academici door den rector-magni- ficus. Prof. Dr. W. v. d. Woude in de Pieters kerk, de plaats waar door den Leidschen voorganger Pieter Cornelisz, bij de opening van de Academie gebeden werd om Gods zegen voor deze Boogeschool, gesticht „tot eer en grootmaking van zijn Heiligen naam, tot opbouw en stichting zijner* Gemeente, en tot zaligheid, geleerdheid en ervarenheid in alle eerlijke en loffelijke kunsten van de Hollandsche, Zeeuwsche en andere natiën en tot welvaart van het Vaderland en van de stad Leyden". Prof. v. d. Woude wees op de groote verschillen, die er bestaan tusschen de Universiteit in haar aanvang en de uni versiteit van thans, hoewel toch de taak van de Universiteit, een middelpunt van geeste lijk en wetenschappelijk leven te zijn dezelf de is gebleven. Zaterdag was de eigenlijke openingsdag van het lustrum en de eerste plechtigheid die daarbij plaats had was de ontvangst der •reünisten Zaterdagmiddag te twee uur op het Stationsplein. De leden van Pro Patria in hun fraaie uniformen met den witten vederbos vormden de eerewacht en gingen vooraan in de stoet, die geopend door de muziek van het 6e Reg. Veld. Art. door Lei- dens straten trok en die voorts bestond uit het collegium en de subvereenigingen en disputen, de senaten der bevriende corpora, de muziek Ulrich, het Leidseh Politie-mu- ziekgezelschap en natuurlijk de reünisten zelf, een stoet van ongeveer 750 oud-leden van het corps, waaronder vele bekende ge leerden en autoriteiten uit het geheele land. We noemen slechts jhr. mr. A. C. D. de Graeff minister van buitenlandsche zaken en oud- gouverneur-generaal van Ned.-Indië, den oud-minister van buitenlandsche zaken, Jhr. mr. F. Beelaerts van Blokland, den commis saris der Koningin in Noord-Holland, jhr. mr. dr. A. Röell. mr -Ut?. Philips, jhr. mr. G. A. H. Michiels van Kessenioh, enz. De stoet begaf zich naar de Stadsgehoor zaal, die met het oog op den middeleeuw- schen maaltijd, die daar heden wordt ge houden, reeds in een middeleeuwsch inte rieur was geschapen De praeses van het L. S. C. de heer H. C. Dresselhuys, sprak een welkomstwoord tot reünisten en genoodig- den en verklaarde het lustrum voor ge opend. Nadat een eendrachtig Io Vivat was gezongen, werd zijn rede beantwoord na mens de reünisten door Jhr. mr. F. Beelaerts van Blokland. De optocht werd daarna voort gezet naar de Sociëteit Minerva, waar de reünisten werden verwelkomd door den pre sident der Sociëteit, den heer P. B. M. ten Bosch. Zaterdagavond heeft een reünisten- maaltijd plaats gehad in de Stadsgehoor zaal. Daaraan namen ongeveer 400 reünisten deel. En heden is het, de groote dag van de Maskerade „Het landjuweel". Buitengewoon laag geprijsd VAN ALLE VOORRADIGE Wij garandeeren onze bekende prima kwaliteiten 'n Uitverkoop in het betere genre en toch VOORDEELIGER (Adv. Ingez. Med.) Nijverheid en Handel denkt aan onze havens. In de voortgezette vergadering van de Nu derlandsche Maatschappij voor Nijverheid en Handel werd op voorstel van het Departement Den Haag bij acclamatie de volgende motie aangenomen De vergadering van de Nederlandsehe Maat schappij voor Nijverheid en Handel, bijeen te Groningen, kennis nemende van de crisis omstandigheden, waarin de Nederlandsehe havens door de buitenlandsche politiek d< laatste jaren verkeeren, wenscht de aandacht van de regeering erop te vestigen, dat de binnenkort verwachte verlaging der loodsgel den nog slechts voor een deel het grove ver schil in kosten tusschen Nederland en de ha venplaatsen van naburige staten opheft, en dat het dringende noodzaak blijft zoo spoedig mogelijk te beslissen over het nemen van ver dere maatregelen, welke de Nederlandsehe havens in staat stellen de concurrentie met buitenlandsche zeehavens het hoofd te bie den. De vergadering' verzoekt het hoofdbestuur terzake diligent te willen zijn. \even&- ver\e09t 9ocd en ^Paa voor VIJF wasschen 16 cfc Handehond. „Emka" Apeldoorn (Adv. Ingez. Med.) Katholiekendag in Den Haag. Zondag is in Den Haag onder groote be langstelling de 13e Diocesane Katholieken dag in het Bisdom Haarlem gehouden. De dag werd begonnen met een Pontificale Hei lige Mis in de Kerk aan de Parkstraat, ge celebreerd door den Bisschop van Haarlem, mgr. Aengenent. Onder de vele belangstel lenden merkten we op Minister van Schaik, staatsraad Kooien en Oud-minister Mar- chant. Des middags werd op Hourust een groote openbare bijeenkomst gehouden, welke door ongeveer 15000 personen werd bijgewoond. Na een welkomstwoord door den heer Borghels, voorzitter van het Uitvoerend Co mité, hield prof. mr. Romme een korte ope ningsrede, waarna de hoofdrede van dezen dag werd uitgesproken door dr. De Boer, rec tor vaar het R.-K. Meisjes Lyceum te Den Haag, over „Crisis en Godsvertrouwen". Op het middenterrein waren 20.000 leden van De Graal, van de St. Jozefsgezellen en de K.J.M.V, met tal van vaandels in ster vorm rondom het opgestelde altaar opgesteld welke in spreekkoren deed hooren: „De nieu we menschheid", zijnde een overweging van de jeugd van eigen tekortkomingen en een opwekking aan allen tot nieuwe katholieke actie. Voorts werd een Pontificaal Lof gehouden door den bisschop van Haarlem waarin mgr. Aengenent een kort woord tot de aanwezi gen sprak. Tenslotte volgde na een gemeenschappelijk zingen van het Wilhelmus, een indrukwek kende défilé voor den bisschop. Besloten werd nog tot het verzopden van telegrammen van aanhankelijkheid en ver knochtheid aan den Paus en van aanhanke lijkheid en trouw aan de Koningin en de Prinses. Bestrijding werkloosheid te Haarlem. Eenige werken in werkverschaffing. Het komt B. en W. van Haarlem gewenscht voor, om de navolgende werken in werkver schaffing te doen uitvoeren: le. het maken van een wegbaan, ter lengte van 5000 M„ in de prise d'eau van de gemeen telijke duinwaterleiding; 2e. het maken van een wegbaan bij het pompstation van genoemd bedrijf; en 3e het beplanten van den duintop nabij den watertoren. De aan deze werken verbonden kosten zijn onderscheidenlijk geraamd op f 37.000, f 1.250 en f 200 in totaal derhalve f 38.450. B. en W. hebben zich voor het verkrijgen van Rijkssubsidie in de uitvoeringskosten dezer werken, tot den Minister van Sociale Zaken gewend. Blijkens den brief d.d. 31 Mei 1935, is de Mi nister bereid goed te keuren dat vorengenoem de werken in werkverschaffing worden uitge voerd. Het eventueel subsidie zal berekend mogen worden over een bedrag van ten hoog ste f 34.600. Woesteling rijdt op menigte in. Ernstig motorongeluk te Noordwijkerhout. Zaterdagmiddag omstreeks vier uur heeft op het kruispunt GoowegLangelaan onder Noordwijkerhout een aanrijding plaats gehad tusschen een auto en een motorrijwiel, dat aan den bestuurder van het motorrijwiel het leven heeft gekost, terwijl zijn duo-passagier er met eenige lichte verwondingen afkwam. De motorrijder, Teeven, zes en twin tig jaar oude, uit Haarlem met als duo-passagier den heer de W„ eveneens uit Haarlem, kwam uit de Lange Laan en wilde het kruispunt oversteken. Hij had een vrij groote vaart. Tegelijkertijd naderde uit de richting Noordwijkerhout een personen-auto bestuurd door den heer E. de G. uit Noord- wijk. Auto en motorrijwiel kwamen op het zelfde moment op het kruispunt en bemerkten elkaar, daar het uitzicht tengevolge van hout gewassen op dat kruispunt zeer slecht was. pas op het allerlaatste moment. De auto trachtte nog naar links uit te wijken, doch een aanrijding was onvermijdelijk. De motor rijder reed den auto in de rechterflank aan De duopassagier werd van den motor over de straat geslingerd en bekwam een wonde aan hét voorhoofd én- brak zijn duim.' De bestuurder van het motorrijwiel sloeg tegen den weg en overleed enkele oogenblik- ken daarna. Vier gewonden bij autobotsing te Laren. Op den Stationsweg te Laren heeft Zondag middag omstreeks twaalf uur een aanrijding plaats gehad tusschen twee auto's waarbij een dame en drie kinderen gewond werden. De heer J. van Waard uit Haarlem reed met zijn auto, waarin ook zijn vrouw en drie kinderen en een twaalfjarig neefje gezeten waren, in de richting van het station. Uit te genovergestelde richting kwam een auto, be stuurd door den heer D. uit Laren, wiens aan dacht werd afgeleid door een wielrijdster die links van den weg reed. Hierdoor zag de heer D. de andere auto te laat en botste met zijn wagen er tegen aan. De auto van den heer van W. werd tegen het postkantoor gedrukt en nagenoeg geheel vernield. Mevrouw van W. kreeg een ernstige- hersenschudding, terwijl ook drie der kinderen ernstige wonden aan het gelaat opliepen. De heer van W. en het vierde kind bleven vrijwel geheel ongedeerd. Mevrouw van W. en de drie kinderen werden naar het St. Jansziekenhuis te Laren overgebracht. De toestand van mevrouw van W. was Zondag middag ernstig. Ook de kinderen moesten voorloopig opgenomen worden. Naar wij hedenmorgen bij informatie aan het ziekenhuis vernamen, was de toestand van mevr. van W. en de eveneens opgenomen kin deren goed. Woesteling reed op bet publiek in. Te Dreumel reed de boomkweeker De J. met zijn auto op een menschenmenigte in, die tijdens een muzikale rondwandeling met een muziekvereeniging meeliep. Een 12-jarige jongen W. v. L. werd meegesleurd en kreeg daarbij een der wielen over het lichaam. Zwaar gewond, met een gapende hoofdwonde en met blessures aan de beenen bleef de knaap op den weg liggen. Zijn vriendje, de 12-jarige Th. v. T„ werd circa 15 meter meegesleurd en ook hij had verschillende verwondingen. De woeste rijder bekommerde zich niet om het lot van zijn beide slachtoffers, doch tracht te door te rijden. Men dwong hem echter te stoppen De auto werd door de politie in beslag geno men en de bestuurder naar het gemeentehuis overgebracht om verhoord te worden. Er werd tegen hem proces-verbaal opgemaakt. De automobilist bleek niet in het bezit te zijn van een rijbewijs. Dit was hem drie weken ge leden afgenomen omdat hij toen in Gelder- malsen, eveneens ten gevolge van woest rijden twee personen had aangereden. De auto, die reeds eerder in beslag was genomen, was Za terdag juist weer vrijgegeven. Tegen een muur gereden. Zondagmorgen omstreeks negen uur is de 28-jarige wielrijdster, mevrouw van der Kemp uit Schaasberg, door tot nog toe onbekende oorzaak tegen den muur van 't viaduct over den Schaasbergerweg te Heerlen, gereden. Zij had haar kindje achterop. Vrouw en kind kwamen te vallen en werden in zeer ernsti gen toestand opgenomen, en door de gemeen tepolitie naar het St. Joseph ziekenhuis te Heerlen vervoerd. Beide hadden ernstige hoofdwonden, terwijl de dokter bij de vrouw een hersenschudding constateerde. Met 70 K.M. snelheid tegen een boom. Op den rijksweg RoermondSittard, onder de gemeente Maasbracht, is Zci.J.ag een em- Een halve eeuw geleden Uit Haarlem's Dagblad van 1885. 1 Juli: In deze gemeente zal, in navolging van vele andere groote steden, een gla- zenwasscherij -maatschappij worden opgericht. De werkkring en het nut van een der gelijke maatschappij zijn genoeg be kend, dan dat wij hierover in détails zouden behoeven te treden. Dezer dagen zullen de circulaires wor den rondgezonden, tevens inhoudende de voorwaarden van abonnement op het wasschen van glazen in alle soorten van gebouwen. Directeur is de heer P. Bellers, van Amsterdam. Door onze lens gesnapt. -Mej. J. Rcrdenis van Berlekom. Mej. J. Berdenis van Berlekom werd gébo ren te Middelburg, waar haar vader een alge meen geacht en bemind dokter was. Zij door liep er de toen ter tijde daar bestaande Mid delbare Meisjesschool, behaalde er de acte L. O. en de acte Fransch L. O. en begon er haar studie voor Fransch M. O., welke studie zij later in den Haag en aan de Universiteit te Leiden voltooide. Zij gaf eenige jaren les in Fransche letterkunde aan de hoogste klas sen van verschillende particuliere meisjes scholen in den Haag en aan de U. L. O. school van den heer van der Wilk te Haarlem, totdat zij in 1902 benoemd werd tot leerares in Fran sche taal en letterkunde aan de Midd. school voor Meisjes te Haarlem. Deze functie vervul de zij tot 1923. in welk jaar zij mej. Farret als directrice van bovengenoemde school opvoig- de. In September 1927, tegelijkertijd met de herdenking van het 60-jarig bestaan der school werd het 25-jarig jubileum van mej. van Ber lekom als leerares aan de inrichting gevierd. Den 31en December 1933 trad zij af als direc trice der school en werd zij opgevolgd door mej. dra. C. M. Burger. Mej. Berdenis van Berlekom behoorde tot de oprichters van de afd. Haarlem der Al liance Francaise waarvan zij 15 jaren secre taresse is geweest en nog steeds bestuurslid is. Ook is zij bestuurslid der afd. Haarlem en omstreken van de Volksuniversiteit. (Adv. Ingez. Med.) stig motorongeluk gebeurd, waarbij de 27-ja- rige schildersknecht C. op slag werd gedood. Hij reed met een vaart van ruim 70 KM. en botste vermoedelijk door de groote vaart tegen een boom; het motorrijwiel werd totaal ver nield. Jongen reed onvoorzichtig. De 13-jarige W. W. reed Zondag in buurtschap Roekelo per rijwiel met zeer groote snelheid links door de bocht. Juist kwam van de andere zijde een auto aan rijden, bestuurd door S. W. kwam in aanra king met de kap van den auto en werd van zijn fiets geslingerd. Hij vloog door de voor ruit van den auto en kreeg een gapende wonde aan het hoofd. Hij werd in zeer ern stigen toestand naar een ziekenhuis ver-* voerd. Tegen motorrijtuig gereden. Zondagmorgen reed mej. P. uit Rotterdam op den hoek Zijdelaan en Rijksstraatweg t-e 's Gravenhage door eigen onvoorzichtigheid tegen de achterzijde van een motorrijtuig, be stuurd door H. uit Den Haag. Mej. P. viel en kreeg een ernstige inwendige verbloeding in de buik. PERSONALIA. Voor het examen afgenomen door den Ne- derlandschen Mensendieckbcnd, die de be voegdheid van mevr. Bess Mensendieck ver kreeg de betrp'f ...ie diploma's uit te reiken, slaagde mej. J. J. ten Bokkel-Boeré, Haarlem,

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 9