RESTANTEN GEBR HART, KI. Houtstr. 49 GROOTSTE BEHANGSELPAPIERHANDEL TELEFOON 11279 Aansporing. Lathyrussen pronken in Boekenrode. Het Beêoaatijksie 52e Jaargang No. 15959 VerscHiint dagelijks, HeKalve bp Zon- en Feestdagen Vrijdag 5 Juli 1935 HAARLEM S DAGBLAD Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM. UITGAVE LOURENS COSTER MAATSCHAPPIJ VOOR COURANT-UITGAVEN EN ALGEMEENE DRUKKERIJ N.V. Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM. ABONNEMENTEN: per week ƒ0.25, per maand ƒ1.10, per 3 maanden ƒ3.25, franco per post ƒ3.55, lossé nrs. ƒ0.06. Geïllustreerd Zondagsblad: per week ƒ0.05, p, maand ƒ0.22, p. 3 mnd. ƒ0.65, franco p. post 0.72T4 Bureaux: Groote Houtstraat 93 Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 12 Telefoon Nos-: Directie 13082 Hoofdredactie 15054 Redactie 10600 Drukkerij: 10122, 12713 Administratie: 10724, 14825 Postgiro 38810 Bijkantoor: Soendaplein 37, Haarlem-Noord, Telefoon 12230. ADVERTENTIëN 15 regels f 1.75, elke regel meer f 0.35. Reclames ƒ0.60 per regel. Tarieven regelabonnementen op aanvraag. Vraag en aanbod 1—4 regels 0.60. elke regel meer ƒ0.15. Onze Groentjes zie hoofd rubriek. Gratis Ongevallenverzekering voor betalende abonnés. Levenslange ongeschiktheid 600.-, Overlijden 600.-, Verlies van Hand, Voet of Oog ƒ400.-. Duim ƒ250.-. Wijsvinger f 150.-, Elke andere vinger 50.-, Arm- of Beenbreuk 30.— Idem voor Abonnés op het Geïllustreerd Zondagsblad: Levenslange ongeschiktheid ƒ2000.-, Overlijden ƒ600.-, Verlies van Hand, Voet of Oog ƒ400-, Verlies Duim ƒ75 - Verlies Wijsvinger f 75.-. Verlies andere vinger ƒ30.-. Alles indien het gevolg van een ongeval en volgens gratis ten kantore van dit blad verkrijgbare voorwaarden. DIT NUMMER BESTAAT UIT VEERTIEN BLADZIJDEN. HAARLEM, 5 Juli. Een Bedankbrief. Mij is verzocht een bedankbrief te schrijven. Het Haarlemsche Comité voor den jaarlijk- schen Autotocht voor Ouden van Dagen heeft mij dat verzoek gedaan, en deze brief wordt gericht tot verscheidene honderden Haarlem mers: tot 35 autobestuurders, die hun wagens en him middag ter beschikking van de oude menschen hebben gesteld, tot de leden van de vereeniging Eerste Huip bij Ongelukken en de padvindsters die zijn meegegaan en tot die on- telbaren die door hun giften het voor de ze vende maal hebben mogelijk gemaakt de oudjes te onthalenditmaal in de feeste- lijk-zomersche omgeving van Hotel Huis ter Duin te Noordwijk. Wij comitéleden, met ons zevenen, gevoelen ons in de situatie van een vereenigingsbestuur dat zijn honderden leden buitengewoon erken telijk is. Wij zijn wel geen vereeniging, we hebben niet eens statuten of een huishoude lijk reglement, en we houden ook nooit alge- meene vergaderingen,' maar niettemin ken nen we elkaar langzamerhand heel wat beter dan in de meeste vereenigingen onderling het geval is. En wij in 't comité weten hoe buiten gewoon velen onder u wij als vaste, trouwe leden mogen beschouwen, al is er geen op zeggingstermijn gesteld en al is de van u ge vraagde contributie volstrekt niet laag. Want wij beseffen heel goed dat het voor velen uwer niet gemakkelijk is, in dezen tijd aan deze zaak te blijven meewerken. Dat eischt een per soonlijk offer. Niettemin wordt het telkens weer met vreugde gebracht, omdat de zaak het waard is. Nu, dat beamen wij van harte. Toen zes jaar geleden de hoofdagent van politie G. van Zon op alt denkbeeld kwam, er op uittrok om een comité bijeen te brengen en daarin met een slaagde heeft hij een heel gelukkig ini tiatief genomen. Wij gelooven dat u er wel allen van overtuigd zult zijn dat wij deze jaarlijksche autotochten moeten blijven voort zetten, al zijn de tijden nog zoo slecht. Uit uw gesprekken met de oude menschen weet u evengoed als wij, hoe groote vreugde zij in dezen tocht vinden, hoe zij er zich al maan- den tevoren in hun stille, eentonige levens op zitten te verheugen en hoe zij van alles ge nieten als de groote dag is aangebroken. Deze- laatste maal hebben wij den rit in de prachtige naaste omgeving van onze eigen stad gemaakt, en velen van onze gasten heb ben verklaard dat zij dit nu een van de mooiste tochten vonden, die ooit gemaakt Was. Wij hebben er met hen over gesproken en gemerkt, dat zoovelen hunner plekjes als de Ëlswoutslaan, als Duin-en-Kruidberg, als de omgeving van De Zilk in geen jaren en jaren meer hadden gezien. En voor de auto mobilisten vooral, die deze en andere mooie punten in onze omgeving zoo vaak kunnen bezoeken als zij maar willen, was lïet wel een schrijnend besef van wat die oude menschen missen, toen zij zich hiervoor zoo dankbaar toonden. Éénmaal per jaar kunnen zij nog eens iets zien van dat alles, dat voor ons zoo voortdu rend bereikbaar en zoo gewoon is. Daar zit toch wel een erge tegenstelling in. Wij moeten er, allen gezamenlijk, voor blijven zorgen dat zij dit voor hen zoo groote feest behouden. Onze taak, die van het comité, is een bui tengewoon dankbare. Ik geloof dat ik wel namens alle comitéleden mag zeggen dat wij er niet gaarne afstand van zouden doen. Ieder jaar, zco omstreeks half Mei, als onze voorzitter, de heer B. W. Lasschuit, ons weel bij een roept met het tot-vast-ritueel-gewor- den comitëwoord ,.Het is weer zoover" komt een blij-gestemd gezelschap bijeen. Wij ver heugen ons er allemaal weer op. Scherpe discussie, ernstig meeningsverschil of iets van dien aard heeft uw gelukkige „be stuur" in zijn ruim zesjarig bestaan nimmer gekend. Het heeft zelfs nog nooit behoeven te stemmen. Het voelt zich eigenlijk zeer bevoor recht in de vervulling van een zoo prettige taak, gesterkt door het bewustzijn dat het u allen achter zich heeft. Het weet wel dat er heel weinig besturen zijn, die dit alles na kunnen zeggen. Daarom is deze bedankbrief des te hartelij ker gemeend. U allen, door uw opoffering van tijd en geld, stelt ons in de gelegenheid deze autotochten te blijven voortzetten. U doet er een mooi en goed werk mee. En laten we ge zamenlijk erkennen dat wij allen, die nog zoo oneindig veel meer van het leven kunnen ge nieten, "tegenover deze oude, vaak zoo een zame, vaak zoo moegewerkte menschen een plicht te vervullen hebben: een plicht van eenvoudige menschelijkheid en van sympathie met de beproevingen van den ouderdom. Dat hebben we, geloof ik, allen in den loop dei- jaren wel leeren beseffen. R. P. Vliegtuigen vervoeren sinds 15 jaar post. De Raadsverkiezing te Haarlem. Onze voorloopige uitslag officieel bevestigd. Hedenmorgen hield bet Centraal Stembu reau voor de raadsverkiezingen te Haarlem zijn zitting om den officieelen uitslag vast te stellen. Deze klopt geheel met den voorloopi- gen uitslag door onzen verkiezingsdienst den avond na de stemming opgemaakt. RECHTSKUNDIG ADVISEUR AANGEHOUDEN Op last van den Officier van Justitie is door de politie alhier aangehouden een 34-jarig rechtskundige adviseur, verdacht van oplich ting van een bedrag van ruim f 50 ten nadeele van een inwoner van Haarlemmermeer. Hij had dit bedrag in gedeelten als voorschot ont vangen voor het verrichten van werkzaam heden, waaraan hij echter tjiets heeft gedaa- In een bijeenkomst te 's-Gravenhage herdacht. Heden is het vijftien jaar geleden, dat de Nederlandsche posterijen voor de eerste maal het vervoer van briefpost aan een vliegtuig hebben toevertrouwd. In een bijeenkomst van P. T.T.-personeel, K. L. M.-personeel en andere bij de lucht vaart betrokkenen is dit historisch feit Don derdagavond gevierd. De directeur-generaal der P.T.T.. ir. M. H. Damme, opende de bijeenkomst met een woord van welkom. Hij zeide een oogenblik geaarzeld te hebben of men deze herdenking wel zou doen plaats vinden, daar de K.L.M. pas haar 15-jarig bestaan gevierd heeft. Om de groote vlucht, welke het postvervoer door de lucht heeft genomen, werd het echter wel geoorloofd geacht dit jubileum te vieren. De heer Plesman directeur der KLM., be sprak vervolgens de ontwikkeling van het postvervoer per K.L.M. Vervolgens zette hij de positie der post in ons luchtvaartverkeer uiteen. Hij wees ook op onzen wereldhandel en het contact met de overzeesche bezittin gen. In Mei jl. is 15.000 K.G. post vervoerd. Tot 1934 is totaal 926.000 K.G. post vervoerd. Toch waren de inkomsten uit het postver voer niet de grootste, nl. f 766.000 tegenover f 13.896.400 uit andere goederen. Op de In- dië-route maakt thans de post 80 pet. van de inkomsten uit. Reeds nu is gebleken, dat met den halfwe- kelijkschen dienst op Indië dingen bereikt worden, welke men tot heden niet bereiken kon. De K.L.M. stelt er een eer in, dat men aan haar de post heeft willen toevertrouwen. Het zal steeds vlugger gaan, maar de K.L.M. is niet tevreden, dat zij slechts tot Batavia kan vliegen. Het postverkeer moet meer vertakt worden, ook in het binnen land. Voorts valt in West-Indië nog veel te doen. De K.L.M. moet het zoover brengen, dat zij de post in Midden-Amerika brengt in 2 1/2 dag. Destijds waren we de vrachtvaar ders. nu zullen we de oostvliegers worden. De K.L.M. zal eerst tevreden zijn, als er een geregelde dienst over den Noord-Atlan- tischen Oceaan tot stand is gekomen. 24.305 jongens moeten onder dienst. Bij Kon besluit is bepaald, dat van de voor inlijving aangewezen-personen der lich ting 1936 bestemd worden tot gewoon dienst plichtige 24.305, waarvan 1.121 voor de zee macht. Drie slachtoffers van het water De 18-jarige A. S., uit Groningen, die niet voldoende kon zwemmen, is bij of in de bad inrichting te Noorddijk, onder Groningen, ver dronken. Zijn kleeren werden in een van de badkamertjes van de zweminrichting gevon den. Het lijk is nog niet gevonden. In een kanaal gevallen. De 25-jarige G. P., wonende te Geulle, maakte met zijn zuster een fietstocht langs het Julianakanaal aldaar. Ter plaatse zijn teerwerken in uitvoering bij den Rijkswater staat, waardoor het verkeer bemoeilijkt wordt. Tengevolge van een kleine onhandigheid is P. met zijn rijwiel komen te vallen en over de glooiing in het kanaal terecht gekomen. P., die niet kon zwemmen, verdween onmiddellijk in de diepte. Nadat spoedig hulp kwam op dagen, werd nog gedurende twee uren ge dregd, waarna tenslotte het lijk werd opge haald. Donderdagavond omstreeks acht uur is door onbekende oorzaak een 9-jarig jongetje in het Merwedekanaal te Utrecht geraakt. Onmid dellijk werden reddingspogingen in het werk gesteld en na ongeveer een kwartier wist de politie het knaapje met een vaarboom op te halen. Kunstmatige ademhaling werd toege past en aanvankelijk meende men dat het knaapje als gered beschouwd kon worden en werd het per ziekenauto naar de Rijksklinie ken vervoerd. Later op den avond is het ech ter aldaar overleden. stel hooge eischen aan Uw bril»» KEIP GROOTE HOUTSTR.I37 NAAST IUXOR =leverancier van alle ZieKenfondsei (Adv. Ingez. Med.) De Italiaansche-Abessynische arbitragebesprekingen. Commissie zal in Zuid-Europeesche stad met Ethïopiërs confereercn. De Italiaansch-Ethiopische commissie van arbitrage is gisteren weder in het Palace Hotel bijeengekomen. Den agent der Italiaansche regeering, prof. Lessona, werd gelegenheid gegeven het stand punt zijner regeering uiteen te zetten en zijn argumentatie nader tos te lichten. Prof. Les sona sloot zich aan bij de conclusies van het Italiaansche memorandum en vroeg de com missie den datum en de plaats te willen be palen waar de getuigen gehoord kunnen wor den, die de Italiaansche regeering wenscht te doen hooren. In verband met het bovenstaande vernemen wij nog dat dit verzoek verband houdt met het feit, dat de Italiaansche regeering er prijs op stelt een aantal Ethiopiërs, bewoners van de streek Wal-Wal, die van de incidenten oog getuigen zijn geweest, door de commissie van arbitrage te doen horen. Daar het ietwat om slachtig en tijdroovend zou zijn deze Ethio piërs ten getale van ongeveer tien, van Wal- Wal naar Scheveningen te laten komen, of de commissie van Scheveningen naar Wal-Wal, vooral omdat de commissie aan een bepaalden tijd gebonden is, zullen deze Ethiopiërs per vliegtuig van Wal-Wal naar een stad in Zuid- Europa gebracht worden en zal de commissie zich eveneens per vliegtuig naar diezelfde plaats begeven en de getuigen daar hooren. Wanneer de commissie met het verhoor ge reed is keert zij per vliegtuig naar Nederland terug om de behandeling aldaar voort te zetten. Wij ruimen op al onze tegen SPOTPRIJZEN Ziet onze étalage (Adv. Ingez. Med.) De gemeenteraad heeft besloten tot afbraak van twee huizen op den Kruisweg en eenige huizen in de Rozenstraat, ter verbreeding van het punt KruiswegRozenstraat. De sloopers aan den arbeid. Opium werd met valsch geld betaald. De vacantiekamer van de Rotterdamsche rechtbank heeft zich Donderdag bezig ge houden met de berechting van een complot, dat zich toelegde op frauduleuzen handel in opium en zich bovendien bediende van uit België afkomstige bankbiljetten van 100. Een hoeveelheid van ongeveer 3 K.G. bereide opi um, reeds in poeder verpakt en voor het overige deel in bussen heeft de rechtbank in December van het vorige jaar verbeurd ver klaard. Aan de Inspectie van de Registratie werd opgedragen om het gevaarlijke verdoo- vend goedje door verbranding onschadelijk te maken. Hiermede werd belast de 57-jarige W. F. van A., die de opium echter verkocht aan den 64-jarigen H. D. Op zijn'beurt gaf deze het weer aan den 33-jarïgen A.W. die het in Es- schen (België) in ontvangst zou nemen. Met het vervoer van Rotterdam naar de Belgische grensplaats belastten zich de 34- jarige koopman P. B. en de 32-jarige café houder W. J. M., beiden te Oud-Beijerland. Aan de Nederlandsche-Belgische grens werd het tweetal door de marechaussee aangehou den en het opium in beslag genomen. In dien tusschentijd was de koopprijs, een bedrag van 300 door Van W. die het opium in Esschen in ontvangst dacht te nemen al taald. Van de beide opiumdragers had de aan de grens aangehouden P. B. 3 valsche bank biljetten van 100, welke waardepapieren hij van de 36-jarige K. v. d. W. oorspronkelijk had ontvangen, doch reeds aan den werkman H. D. ter hand gesteld. D. betaalde met slechts 2 van de 3 vervalschte bankbiljetten van 100 den ambtenaar die het opium had moeten verbranden, zoodat deze in plaats van 300 slechts waardeloos geld ontving. Het derde vervalschte biljet verkocht D. van 4 aan den 44-jarigen machinist J. K. te Poortugaal. Van de vervalschte biljetten zijn er 2 achter haald. De machinist K. beweerde het voor 4 ge kochte bankbiljet van UK) te hebben ver brand. zoodra hij op de hoogte kwam van de arrestatie van D. Bij D. is het biljet in beslag genomen en het derde biljet kwam te voor schijn bij het doorzoeken van het bureau van den ambtenaar V. A., die het biljet in snippers voor hem had bewaard. Tegen den ambtenaar der registratie W. F. van A. eischte het M.O. wegens verduistering 1 jaar gevangenisstraf met aftrek van de voor loopige hechtenis; tegen H. W. D. eischte het O.M. 6 maanden gevangenisstraf, voor de helft voorwaardelijk met drie jaar proeftijd; de eisch tegen P. B. luidde 2 jaar. tegen H. G. H. 1 jaar, tegen W. J. M. twee jaar, tegen H. W. D. nogmaals 1 jaar met aftrek van de voorloopige hechtenis, tegen J. K. drie maan- 1 den en tegen K. y. d. W. vier jaar* (Sinds 1 Juli worden eendaagsche retour kaart en tegen verlaagde prijzen voor het geheele net der Nederlandsche spoorwegen uitge geven.) De spoor geeft nu voor heel ons landje, Eendagsretours voor lager prijs. Dat helpt misschien 't vervoer een handje En als het lukt. dan is het wijs. Het dient maar. om ons aan te sporen. Dat wij meer rijden met den trein, Meer en ook vaker dan tevoren. En dat het spoorslags moge zijn. Want er is wel veel concurrentie Van andre vormen van transport, Wel waardig dat er met attentie En energie gearbeid wordt. Ach, moge het geen wind-ei leggen, Daar toch de spoor ook loopen moet, Als ik voor mij het had te zeggen, Ging 't lederen transportvorm goed. Maar 'k liet het nieuwtje iemand kijken, Die werkt in 't autobusvervoer, Hij zei: Ja, hieruit kan weer blijken, De spoor is wel op haarretour. P. GASUS. Tentoonstelling van louter sierlijke bloemen. Een zaal is herschapen in een bloementuin. De eerste bewonderaarster op de Lathyrustentoonstelling. Over smaken valt niet te twisten. Wat de mooiste bloem is valt ook niet te zeggen. De roos? Het viooltje? De orchidee? De goudsbloem? Of de lathyrus? Men zou gelooven dat het werkelijk de lathyrus is, na een bezoek aan Boekenrode, waar een tentoon stelling wordt gehouden van louter la thyrus-bloemen. De bovenzaal van Boekenrode bij het sta tion Heemstede-Aerdenhcut is geheel gemeta- morphoseerd. Van zaal is het een bloemen tuin geworden, waar roode, blauwe witte en alle andere kleuren dooreen een oogentinteling maken, zooals alleen bloemenkleuren kunnen doen. Lathyrustentoonstelling. Fijne stengeltjes, lang en stijf, met sierlijk-dunne blaadjes, lief lijk bijeen gevouwen. Waarlijk, het zijn fan tastische bloemetjes, die een puzzle maken van hun bloemblaadjes. De Nederlandsche Lathyrusvereenigïng, de vaste keuringscommissie van de Nederland sche maatschappij voor tuinbouw en plant kunde en de onderlinge tuinliedenvereeni- ging Aerdenhout en omstreken hebben deze tentoonstelling georganiseerd. Het is onmogelijk te zeggen wat er nu wel het mooiste is. Dat zal de jury moeten uitma ken. die een keuze zal moeten maken tus- schen honderden bloempjes, alle gegroeid on der het strenge toezicht hunner eigenaars, die eer willen inliggen met hun product, Er zijn nieuwe soorten ook te zien: Sen tinel, Éxtasie. Stationmaster. Sextet Queen. Grillige namen voor een lathyrus. Hoe men er aan komt? Dit is even raad selachtig als de beteekenis van zooveel na men. Behalve lathyrussen zijn er ook kasplanten er. een collectie orchideeën (de phalanopsis, die veel gebruikt wordt bij het opmaken van bruidsbouquetten) Ook zagen wij er een herbarium, een inzen ding van een Heemstedenaar, welke expositie evenals die van de lectuur over de bloemen, ongetwijfeld haar aandeel in de algemeene belangstelling zal krijgfen. Het belangrijkste is en blijft echter de la thyrussen. die hier en daar zijn opgemaakt tot bloemwerken. Jhr. G. F. van Tets van Goidschalx- Geruchten over restauratie der HabsburgerS in Oostenrijk. pag. 4 Het onderhoud van den Poolschen minister Beck met Hitler. pag. 4 De lieer H. P. Gelderman over hulp aan onze industrie. pag. 3 De „Prinses Juliana" komt misschien over 4 weken weer in de vaart. pag. 3 In verband met de graanknoeierijen te Eist zijn reeds 4 personen gearresteerd. pag. 3 Als dr. Jac. P. Thijsse zeventig jaar wordt. pag 6 De meening der vakbonden over het conflict met „Vooruitgang" en „De Eendracht". pag. 6 Arrondissementsrechtbank. pag. 6 Een wetsontwerp tot verlaging van hypotheek rente en huren zou nog deze week worden ingediend. pag. 2 24.305 jongemannen zullen onder dienst moeten. pag. 1 De Zwaluwen verliezen van de Hongaarsche keurploeg. pag. 13 Helen Wills en Helen Jacobs in de finale te Wimbledon. pag. 11 Laatste Berichten. pag. 9 ARTIKELEN, ENZ. R. P.: Een bedankbrief. pag. 1 Jhr. dr. J. C. Mollerus: Ned. O. Indië in 1934 Dag. 3 Overpeinzingen van een ex-examinandus. pag. 3 Willy van der Tak: Het derde eeuwfeest van de Academie Francaise. pag 4 Sport in 't kort pag. 11 Bekende Haarlemmers: dc heer H. E. Knap pert. pag. 3 De avonturen van professor Nimbus. pag. 3 Voor de jeugd. pag. 7 en 8 oord zou hedenmiddag de tentoonstelling ope nen, die Zondagavond wordt gesloten. In dezen tijd heeft iedereen die iets voelt voor bloemen in het algemeen en voor de lathyrus in het bijzonder, weer gelegenheid kennis en genot op te doen in de zaal in Boe kenrode. Het oordeel der jury was als volgt: Zilveren medaille der Koningin voor de N.V. Tuinbouwinrichting „Enchantress" v.h. H. Carlee. Zilveren medaille der Prinses voor den heer E. J. Hoogendoorn in De Bilt. Zilveren medaille van Heemstede voor de Onderlinge Tuinliedenvereeniging „Aerden hout en omstreken". De Morse-beker voor den heer S. F. van der Valk, tuinbaas bij villa „De Ceder" te Heem stede. De King-beker voor den heer J. Kuiper te Tiel. De Enchantress-beker voor den heer E. J. Hoogendoorn in De Bilt. De groote gouden medaille voor den heer H. Boegschoten, tuinbaas bij de villa „Kariol" te Aerdenhout. PLEBAAN WESTERWÖUDT. Omtrent den toestand van den Plebaan Wes- terwoudt deelt men ons mede, dat deze goed vooruitgaande is. De patiënt is vrij van koorts en de polsslag is beter. De patient is erg zwak en de uiterste voorzichtigheid moet worden betracht, zoodat er van bezoek nog geen spra ke kan zijn. Het vermiste Britsche vliegtuig. De passagier gered. LONDEN, 5 Juli (A.N.P.) Een der beide inzittenden van het vliegtuig, dat Woensdag avond bij het eiland Wight op het water moest dalen kon door een stoomschip worden gered. Het bleek de passagier te zijn, die mededeelde, dat de piloot waarschijnlijk was verdronken. Het bericht van deze redding kon niet eerder bekend worden, doordat het stoom schip geen radio aan boord heeft MR. P. M. F. BAUDUIN OVERLEDEN. AMSTERDAM. 5 Juli (A.N.P.) Na een korte ongesteldheid is hedennacht overleden de heer Mr. P. M. F. Bauduin. advocaat- generaal bij het gerechthof te Amsterdam. Mr. Bauduin is op 15 Juni 1927 in die functie benoemd In deze functie behandelde hij o.m. de be kende revisie van de zaak Giessen-Nieuwkerk. Tevoren was hij substituut-officier van Justi tie bij de Arrondissements-Rechtbank te 's-Gravenhage. Daar behandelde hij o.m. de bekende strafzaak der val"**"» ^T-Hitreesche bankbiljetten. De overledene was daarvóór werkzaam als procureur-generaal bij het Hof van Suriname. Hij was ridder der Orde van het Legioen van Eer van Frankrijk, commandeur der Orde van Jezus Christus van Portugal. Het Gerechtshof te Amsterdam heeft hedenmorgen voor de opening van de zitting den overledene herdacht.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 1