De Italiaansch—Abessynische arbitragebesprekingen afgebroken. Bij Zonnebrand, THIJS IJS EN DE VERLOREN SLEUTEL CHINA EN DE WERELDCRISIS. Radio-Programma WOENSDAG 10 J U T. I 1935 HAARLE M'S DAGBLAD BUITENLAND. Italiaansche gedelegeerden wenschten niet over grens kwesties te discussieeren. Abessynië's afgevaardigde werd het woord geweigerd. Italië wacht nog met militaire operaties. Koloniale leger zou tot 250.000 man wotfden opgevoerd. HET BELANGRIJKSTE NIEUWS Tlians wordt officieel medegedeeld, dat de arbitrage-besprekingen tusschen Italië en Abessynië voor het oogenblik- afgebroken zijn De Italiaansche delegatie kan ieder oogen blik naar Rome terugkeeren. In den loop van Dinsdag werd het vol komen duidelijk, dat de verdaging der bij eenkomsten der Italiaansch-Abessynische Arbitrage-Commissie niet anders zal be- teekenen, dan dat de commissie haar op- opdracht niet kan uitvoeren en dat de zaak zeer waarschijnlijk naar den Volkenbond zal worden terug gezonden. Van welingelichte zijde vernemen wij de volgende bijzonderheden omtrent den gang van zaken. Zooals wij reeds eerder meldden, heeft de Italiaansche agent geweigerd het pleidooi van prof. Jèze te accepteeren, zoodra deze daarbij van het standpunt uitging, dat Wal Wal in Abessynië gelegen was. De Italiaansche agent vroeg instructies aan Rome en zijn regeering zou hem toen de meest stellige orders ge geven hebben in geen geval een discusie over grenskwesties en in het bijzonder niet over Wal Wal te accepteeren, daar dit, volgens de Italiaansche opvatting van de arbitrage, niet tot de competentie der commissie behoor de. De vier arbiters hebben vervolgens over deze situatie beraadslaagd. Het bleek, dat de beide Italiaansche arbiters zich konden ver eenigen met het standpunt hunner regeering. De beide arbiters, die door de Abessynische regeering waren aangewezen, prof. Potter en prof. de la FradeMe, waren echter van mee ning, dat men op deze wijze de verdediging beknotte in haar rechten en dat de agent der tegenpartij in elk geval gelegenheid moest hebben de stelling zijner regeering uiteen te zetten. Vervolgens zouden béide laatstgenoemde arbiters ook bezwaar gemaakt hebben tegen deze afbakening van de bevoegdheden der arbitrage-comissie. De Italiaansche opvatting zou naar hun meening in strijd zijn met het internationale recht en met de practjjk dei- arbitrage. Om uit deze impasse te geraken, wenschten de beide Abessynische arbiters een vijfde arbiter te benoemen, zooals reeds mogelijk was krachtens de te Genève genomen be sluiten. Hierin was echter bepaald, dat een vijfde arbiter zou kunnen worden gekozen indien de commissie voor 25 Juli niet tot overeenstemming was gekomen. Met het oog op de thans ontstane bijzondere situatie meende men echter dat wellicht een vijfde arbiter de arbitrage nog-zou kunnen redden. De Italiaansche arbiters en de Italiaansche agent ontkenden echter, dat er reden was om een vijfden arbiter te benoemen en wenschten aan deze benoeming niet mede te werken. De commissie zag daarna in verdere be sprekingen geen resultaat en heeft daarna de beide regeeringen van hun opvattingen', op de hoogte gebracht. De geruchten over een reeds geschiede, dan wel binnen zeer korten tijd te geschieden opening van de militaire actie van Italië in Oost-Afrika worden van toonaangevende Ita liaansche zijde beslist tegengesproken. De behandeling van het Italiaansch-Abessynische conflict vertoont volgens de opvatting van verantwoordelijke Italiaansche instanties geen nieuwe aspecten, riie plotseling be slissingen van dien aard zouden doen ver wachten, nog afgezien van het feit. dat de regentijd in de betrokken Oost-A.frikaansche gebieden niet voor September afgeloopen is en Italië er prijs opstelt de aan den gang zijnde voorbereidingen voor een eventueel noodzakelijk wordende militaire actie verder te voltooien. De twee legerdivisies en twee divisies zwart- hemden, die voor den strijd in Abessynië be stemd zijn, zijn naar Reuter verneemt nog niet daar heen vertrokken, en men acht het daarom onwaarschijnlijk 4 dat Italië den veld tocht tegen het ongeveer een millioen man schappen tellende Abessynische leger zal beginnen, vóór het minstens 250.000 man in zijn koloniën heeft. Men vermoedt, dat de geruchten hun oor sprong vinden in de moeilijkheden, die ont staan zijn in de Italiaansch-Abessynische ar bitragecommissie. Deze moeilijkheden be treffen, zooals reeds gemeld is, de kwestie dei- grensproblemen en in dit opzicht zal Italië aldus wordt met nadruk gezegd niet toe geven, terwijl de vertegenwoordigers van Abessynië nogmaals gepoogd hebben in de arbitragecommissie het mandaat van de com missie uit te breiden tot de politieke kwestie van den loop der grenzen. Mocht tengevolge van deze moeilijkheden de arbitragecommis sie verhinderd worden verder te werken, of zelfs zijn beraadslagingen te staken,, dan zou volgens de te Rome heerschende opvatting een geheel nieuwe rechtspositie ontstaan, welke den Volkenbond aanleiding zou kun nen geven terug te komen op zijn besluit, dat gelijk bekend is de benoeming betreft van een vijfden arbiter in de commissie, en de verdere behandeling van het Italiaansch- Abessynische conflict op een geheel nieuwe basis te stellen. Gelijk bekend is heeft Mus solini reeds op 25 Mei in de Italiaansche Ka mer verklaard, (dat het Italiaansch-Abessy nische verdrag van 1928 een doode letter is gebleven met de uitsluitende uitzondering van de bepalingen inzake verzoening en ar bitrage. Mocht de thans in Scheveningen in gezette procedure stranden op de houding van Abessynië, dan zou Italië het geheele verdrag beschouwen als vervallen. r "nsdagavond werd in verband met het on- d.reken der onderhandelingen in de Ita- jji: nsch-Abessynische verzoeningscommissie tr Jcheveningen van officieele Italiaansche zi ,e het volgende commentaar dienaangaan de verstrekt: De onderbreking der onderhan delingen in de verzoeningscommissie welke v haar Dinsdag gepubliceerd communiqué b ;t, in wezen een gevolg van twee fac toren: Ten eerste: K dat de vertegemvoordi- (gers van Abess: de commissie de bij zonderheden van het compromis niet kennen of voorgeven niet te kennen, dat tusschen de Italiaansche en de Abessynische regeering op 15 en 16 Mei j.l. tot stand is gekomen en op grond waarvan de benoeming der arbiters ge schiedde: Ten tweede: De eisch van de Abessynische vertegenwoordiging door de verzoeningscom missie ook de grensvraagstukken te doen be handelen. die door de bewoordingen van het compromis uitdrukkelijk van de besprekingen waren uitgesloten, en dis dan ook behooren te worden behandeld in de commissie tot grensregeling, zooals deze in het Italiaansch- Abessynisch verdrag van 1908 werd bepaald. Deze beide factoren, aldus het officieele commentaar, toonen duidelijk aan. dat aan Abessynische zijde het bewuste voornemen bestaat, de werkzaamheden van de Verzoe ningscommissie te saboteeren. Bij den huidi- gen stand van zaken zijn inderdaad de dooi de Italiaansche regeering geleverde bewijzen van den Abessynischen aanval.bij Oeal-Osal zóó overweldigend, dat de Abessynische re geering er blijkbaar geen belang meer bij heeft, dat de werkzaamheden der commissie worden voortgezet, aangezien deze naar alle waarschijnlijkheid tot een veroordeeling van Abessynië zouden leiden. De tegemoetkomende voorstellen van Ita liaansche zijde, aldus besluit het commentaar, om óf het geschilpunt ter zijde te laten en de besprekingen tot vaststelling der verantwoor delijkheden voort te zetten, óf de werkzaam heden der commissie tot 20 Juli te verdagen, ten einde beide regeeringen in de gelegenheid te stellen het verschil van meening omtrent dit punt te regelen, werden door de Abessyni sche arbiters niet aanvaard. Engeland. Labourmotie in het Lagerhuis verworpen. Het Lagerhuis heeft met 450 tegen 76 stem men een Labour-motie van afkeuring tegen de regeering verworpen. De motie had den volgenden inhoud: „Het Lagerhuis betreurt, dat het de regee ring niet gelukt is een uitgewerkt plan ter be strijding van de werkloosheid tot stand te brengen en het probleem der noodlijdende ge bieden met succes ter hand te nemen." België. Bankcontróle van kracht De in de regeeringsverklaring door minister president Van Zeeland aangekondigde bank- controle is gisteren door een verordening, waartoe het kabinet eenstemmig heeft be sloten, van kracht geworden. De tekst der ver ordening zal vandaag in het staatsblad ver schijnen. Tarievenoorlog met Frankrijk. Teodomiro Aguilar, de voorzitter van de in- terministerieele commissie, welke was belast met de onderhandelingen in zake de ver lenging van het handelsverdrag met Frank rijk bevestigt, dat Frankrijk zich zijn vrijheid van handelen voorbehoudt. De heffing van maximale douanerechten, welke direct van kracht wordt, beteekent de verklaring van een tarievenoorlog tusschen de beide landen. Ka den ministerraad bevestigde de minis ter van Verkeer, dat te middernacht een ta rievenoorlog met Frankrijk zou aanvangen ten gevolge van het afloopen der bestaande overeenkomsten. De onderhandelingen tus schen de gedelegeerden van Frankrijk en Spanje duren evenwel voort. EUROPEESCHE REIS VAN LORD BEAVERBROOK PER K. L. M.-TOESTEL. De Britsche persmagnaat Lord Beaverbx-ook eigenaar van de Daily Express, Sunday Express en Evening Standard zal vergezeld van zijn vriend Colonel Petterson, oprichter en uitgever van de New-York Daily News een reis door Europa maken met het Fokker Douglasvliegtuig Toekan der K. L.M. Het gezelschap is den achtsten Juli uit Lon den vertrokken en zal den achttienden terug- doorzitten bij wielrijden en stukgeloopen huid, of wanneer last hebt van pijnlijke, oranderige. of stukgeloopen voeten, zijn Purol en Purol- poeder de meest afdoende middelen daarvoor. PUÜOL in doozen vanaf 30 ct. met gratis busje Purolpoeder ter kennismaking. Verkrijgb. bij Apothekers en Drogisten. (Adv. Ingez. Me&.) koeren. De reisroute is Londen, Genève, Rome Venetië, Napels, Zagreb, Boedapest, Praag, Weenen, Zürich, Londen. Gezagvoerder van de Toekan is de heer J. B. Scholte, die reeds veel toeristenvluchten gemaakt heeft. ITALIAANSCH-SOMALILAND. Deze week zal de eerste groote lading vee van Britsch Oost-Afrika naar ïtaliaansch- Somaliland vei-scheept worden. Italië heeft voor dit doel speciaal het stoomschip „Rubi con" gecharterd, dat tegen het einde van de week met 500 stieren te Mogadisoio zal aan komen. Van verschillende zijden wordt vernomen dat in de brieven die de verwanten der naar Oost-Afrika vertrokken Italiaansche soldaten ontvangen, de soldaten klagen over de groote hitte in de Roode Zee en over het feit, dat de transportschepen overladen zijn. zoodat er zoo goed als geen accomodatie voor de solda ten aan boord is. Thans ook overstroomingen in Maryland. 40 lijken geborgen. Naar uit Albany in den staat New-York gemeld wordt i-s het hooge water in het over- stroomingsgebied Dinsdag weer eenigsziixs ge daald. In verschillende plaatsjes trachtten de inwoners naar hun woningen terug te keeren. Daarbij vonden zij in hun huiskamers hier en daar een laag slik van 1 tot. IV2 M. dik. Het totale aantal dooden bedraagt 40. In de drie overstroomde plaatsen is Dinsdag brand uitgebroken, waardoor verscheidene gebou wen vernield werden en groote schade werd aangericht. De brandweer moest het vuur van uit booten bestrijden. De regeering heeft uitgebreide maatregelen genomen om het uitbreken van een typhus- epidemie in het overstroomingsgebied tegen ie gaan. Intusschen zijn de rivieren in het Noord- Oostelijke gedeelte van den staat Maryland tengevolge van aanhoudende wolkbreuken buiten hun oevers getreden. Verscheidene plaatsen zijn reeds overstroomd. Het water staat daar reeds 1 M. hoog. Uit Glasgow in Montana wordt gemeld, dat een wervelstorm, gepaard gaande met wolk breukachtige regens, verscheidene plaatsen in de omgeving heeft geteisterd. Talrijke gebou- wei-den verwoest. Twee personen vonden den dood terwijl ongeveer 40 anderen gewond werden. Stakingen in Duitschland. Onze Londensche correspondent schrijft: De speciale correspondent van den Man chester Guardian in Duitschland schrijft dat er de vorige maand in drie fabrieken in dat land stakingen hebben plaats gehad. De werk lieden verzetten zich tegen de „vx-ijwillige" bijdrage voor het fonds der luchtverdediging. Op deze drie stakingen zijn andere gevolgd. De correspondent wijst er op dat men hier te doen heeft met het eerste merkbare verzet van de Duitsche arbeiders tegen maatregelen van de Nazi-regeering. Het vex-zet heeft tct heden ook succes gehad. De onrust in de ar beidersklasse neemt toe en thans kan bepaald worden gezegd dat het Nationaal-Socialisme er niet in is geslaagd, zich van den aanhang van den Duitschen werkman die schrander is en karakter heeft en er zijn er veel vaix te verzekeren. Vooral in Westfalen is de on rust ernstig. In de mijn van Bismarck-Gel- senkirchen had men de aflossingen sterk verminderd en de arbeiders gingen in staking met den eisch dat het volledig aantal aflos singen moest worden hersteld. Zij kregen ten antwoord dat zij gezamenlijk naar concen tratiekampen zouden worden gezonden. Zij gaven echter niet toe waarop hun eisch werd ingewilligd op voorwaarde dat zij met geen woord van 't gebeurde zouden reppen.Wat later gebeurde precies hetzelfde in de Hagen- beckmijn te Essen, waar 1500 arbeiders staak ten en hun zin kregen op dezelfde voorwaar de. Het nieuws der stakingen dat uiteraard niet iix de Duitsche bladen verschijnt ver spreidde zich ais een loopend vuurtje door't land. De genoemde correspondent acht de ze feiten van hoog gewicht. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC Zij vliegen, vliegen steeds verder, en niemand is er die Thijs' jammerklachten hoort behalve natuurlijk Michias. Zij gaan over dalen en bergen; de menschen, daar beneden, lijken kabouters geen redding lijkt er meer voor Thijs te zijn. Doch kijk, daar ginds is een huisje; daar gaan zij, toevallig, recht op aan nog niet alle hoop is verdwenen, misschien zal straks toch redding opdagen! Daling van den buitenlandschen handel. De binnenlandsche markt in opkomst. DOOR EMILE SCHREI BER Een wolkenkrabber in Sjanghai. In de verschillende laxxden, die ik doorge trokken ben (Cyrenaïca, Egypte, Palestina, Irak, Birma, Siam, Indo-China) heb ik kun nen constateeren, dat het moreel heel wat beter was dan in Europa en dat de tendenz in het zakenleven duidelijk naar het herstel gericht was. De reden is misschien, dat die landen voor het meerendeel (Palestina uit gezonderd) veel eerder en zwaarder dan wij door de crisis getroffen werden. Zij bewegen zich thans weer in stijgende of tijdelijk stijgende lijn. In China daarentegen en vooral in Sjanghai, het handelscentrum van dit reusachtige land, is de crisis pas sixxds de laatste drie jaar vaxx ernstigen aard en sindsdien is zij zelfs aan het verergeren. Om zich van haar intensiteit rekenschap te geven is het voldoende een blik te werpen op het volgende beeld van China's buitenlandschen handel. Ik geef ter verge makkelijking de cijfers afgerond weer en in Fransche fraixken. De builenlandsche handel van China. Jaar. Invoer. Uitvoer. Totaal. 1929 20 milliard 17 milliard 37 milliard 1930 16 11 27 1931 12 8 20 1932 9 4/z 13i/2 1933 7 3/2 101/2 1934 51/2 3 81/2 Zoo groot is de val van China's buitenland; schen handel; van 37 milliard in 1929 tot 81/2 milliard in 1934. d.i. meer dan een kwart van het eerste globale cijfer. De statistieken vaxi de eerste drie maanden van 1935 geven een voortzetting van den val te zien, de cijfers zijn meer dan 15 a 20 procent lager dan die van het vorige jaar. Zonder twijfel is de crisis in werkelijkheid minder ernstig aan de cijfers aangeven. Want er dient bij deze statistiek rekening te worden gehouden met twee verwaarloosde factoren. De eerste is de smokkelhandel, die zeer aaxi- zienlijk is en die nog in ontwikkeling toeneemt, want China heeft, evenals de andere landexx, de douanerechten aanmerkelijk verhoogd naarmate de ontvangsten op dit gebied af namen. De tweede is de zeer belangrijke ontwikke- ling van de Chineesche industrie. De indus- trieeele emancipatie van China wordt begun stigd door de hooge tolmuren en bovendien gaat de ixxtrede van het „modernisme" in al zijxx vormen met versneld tempo voort. Het volgende diene als voorbeeld: In 1921 had China slechts 1300 kilometer aan wegen, in 1929 was dit reeds 34000 en thans ondanks de crisis 100.000! Resultaat: de binnenlandsche handel, waar van geen enkel statistisch gegeven bestaat, neemt in omvang toe naar mate de buitexi- landsche handel afneemt. In China voltrekt zich, wat men overal ziet gebeuren. Het land gaat meer en meer op zich zelf leven. Vroeg of laat komt de dag, dat China, evenals Sovjet-Rusland bijna geheel in zijn eigen onderhoud kan voorzien, want zijn rijkdommen zijn onuitputtelijk en voor het grootste deel op het oogenblik nog niet ixi exploitatie. Alle naties zien dus zoxxder uitzondering haar handel met China verminderen, bijge volg ook haar invloed en zelfs de reden om hier nog langer aanwezig te zijn. Van de totale invoeren in China over het jaar 1934 kwam 26 pet. uit de Vereenigde Staten, 12 1/4 pet. uit Japan, 12 pet. uit En geland, 9 pet. uit Duitschland, 6 pet. uit Ne- derlandsch-Indië, 4 pet. uit Bx-itsch-Iixdië, eveneens 4 pet. uit Fransch Indo China, 2 1/2 pet. uit België en 2.15 pet. uit Frankrijk. Men ziet dus, dat van deze mededingers de Vereenigde Staten tweemaal zooveel aan China verkoopen dan Japan, maar er valt niet aan te twijfelen, dat deze verhouding (in verband met het einde van de boycot van Japansche producten) zich ten gunste van Japan zal wijzigen. Het ligt voor de hand, dat de verkoop van fabrieksproducten aan China zal blijven af nemen en wel ixi vrij snel tempo. Daaren tegen zal evenals met Sovjet-Rusland tij dens de eex-ste periode van het vijfjarenplan het geval was de verkoop van machines, van metalexx en alles wat zij voor het stich ten van hun toekomstige machines noodig hebben, toenemen. Precies zooals de kapitalistische landen niet anders hebben kunnen doen (want het is juist de kern van het kapitalisme, dat het verkoopt tegen iedere moreele of politieke wereldbeschouwing in) dan de Sovjet Unie van het noodige te voorzien, haar economisch onafhankelijk te maken en zelfs succesvol te doen concurreeren op no gopen liggende mark ten, zoo zullen zij ook niet anders kunnen doen dan China toe te rusten, aldus op deze wijze wellicht hun eigen ondergang voorbe- X'eidend. in ieder geval het einde van hun hegemonie, hun export, den levenstandaard en bijgevolg het loon van den Chineeschen arbeider, dat zich nu op zijn hoogst tot dat van den Europeeschexi of Amerikaanschen arbeider verhoudt als 1 tot 10. De directeur van ee ngroote Europeesche bank verklaarde mij: „De toestand in het bankwezen is dezelfde als die op gebied van handel en industrie. De Chineezen verlaten al meer en meer onze banken om hun reke ningen naar Chineesche banken over te brengen. Het Chineesche kapitalisme maakt ongekende vorderingen en de ondernemings geest van dit volk is oxxbegx-ensd. Zij koopen steeds meer terreinen aan en richten steeds meer gebouwen en fabrieken op. Eexx groep Chineezen heeft het Parkhotel laten bouwen, eexi hotel, dat op zijn Amerikaansch is in gericht en 22 verdiepingen telt, en een der fraaiste wolkenkrabbers van Sjanghai". En hij voegde er aaxx toe: „Wij zullen de Chineezen niet beletten, geholpen en gead viseerd als zij ongetwijfeld vooral door de Japanners zijn, huxx eigen land te koloni- seeren. Als gevolg van de xxog steeds heer schende wanorde in China, de traagheid en het gemis aaxx goede voorlichting van de massa, kan dat mogelijk eenigen tij&vduren, maar men moet wel geblinddoekt zijn om zich nog eenigeriei illusie voor de toekomst 'te maken". Gelijk met de industrieele outilleex'ing voorzien de blanke landen China van wape nen, die eens misschien tegen hen zelf aan gewend zullen worden. Niettegenstaande de aanzienlijke achteruitgang in den handel met China heeft Frankrijk in 1933 voor meer dan 40 millioen frank aan wapens naar China uitgevoerd. En men moet daarbij aan- teekenen, dat de andere landen, die groote hoeveelheden wapens uitvoeren, hun positie nog voordeeliger zagen ontwikkelen. Amerika en Europa bereiden aldus in het Verre Oosten een gespannen tijd voor. Azië profiteert op het oogenblik van het gebrek aan eenheid van zienswijze en gemeenschap pelijke politiek der blanken, precies zooals de blanken twee eeuwen lang van het ge brek aan eenheid van zienswijze en gemeen schappelijke politiek der Aziaten geprofi teerd hebben. (Nadruk verboden). iiiiii||l"l"l|||tniiiiiiiiiiiiiiiiiilllllll!11 DONDiEIRDAG 11 JULI HILVERSUM, 1875 M. AVRO-Uitzendixxg. 8.Gxam.pl. 9.25 Voordracht E. v, Pxaag. 9.40 Grampl. 10.— Morgenwijding. 10.15 Gra- mofoonplaten, 10.30 Omroeporkest o.l.v. N. Treep. 11.Zang door C. Pezaro. A. d. vleu gel: E. Veen. 11.20 Omroeporkest olv. N. Treep 12.Gram.pl. 12.20 Kovacs Lajos' orkest. 12.45 Ensemble Francis Keth, en Gram.pl. 2.153.45 Koxx. Mar. Kapel te Den Helder olv. L. H. F. Leistikow. 4.Voor zieken en ouden van dagen 4.30 Gram.pl. 6.40 De AVRO-Decibels olv. Eddy Meenk. 7.30 Pianorecital Prof. Paxil Schuberts. 8.Berichten. 8.05 Uitzending uit „La Ville Lumière": Aansluiting met het Montmartre- Cabaret m.nx.v. Lys Gauty, het orkest Médard Ferrero, Marcel (zang), en André Pasdoc (zang). 9.05 „Gaston en Adrienne", spel van L. White. Vert. J. C. v. d. Horst. Regie: K. Kleyn. 10.30 Omroeporkest olv. N. Treep mmv. F. Helmann (viool). 10.10 „Het ideale huwelijk" ;pel van L. White. Vert. J. C. v. d. Horst. Regie K. Kleyn. 10.30 Omroeporkest olv. N. Treep 11.Berichten. 11.1012.Uit het „Palais de Danse", te Scheveningen: Ray Forest en zijn band. HUIZEN, 301 M. 8.— KRO. 10.— NCRV. 11.— KRO. 2.00—11.30 NCRV. Gxam.pl. 9.Pontificale H. Mis. 10. Gram.pl, 10.15 Morgendienst olv. Ds. M. Hol- trop. 10.45 Giam.pl. 12.15 Orkestconcert en Gram.pl. 2.Handwerkcursus. 3.003.45 Gra- mofoonpl. 4.— Bijbellezing Dr. G. C. Berkou- wer, m.m.v. bariton en orgel. 5.Handenar- beid v. d. jeugd. 5.30 Gram.pl. 6.Orgelcon cert C. Batenburg. 7.Ned. Chr. Persbureau. 7.15 Reportage. 7.30 Journ. Weekoverzicht door C. A. Crayé. 8.Berichten. 8.05 Stafmuziek lste R. I. te Assen, olv. S. P. v. Leeuwen en het Chr. A Cappella-koor te Assen olv. J. Tromp. 9,Causerie Ds. J. I. v. Schaick. 9.30 Vervolg concert. (Om 10.— Berichten) 10.45 11.30 Grampl. KALUNDBORG, 1261 M. 12.202.20 Strijkorkest olv. Andersen3.50 o.50 C. Rydahl's orkest. 6 357.05 Gxam.pl. 8.20 Operettemuziek. 9.30 Fransche muziek olv. Reesen. 10.30 Banjo-soli 10.45 Omroep orkest olv. Reesen. 11.2012.50 Dansmuziek.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 6