HONKBAL ZEILEN WIELRIJDEN. KAATSEN WATERSPORT AUTOMOBILISME MAANDAG 15 JULI 1935 Haarlem-Amsterdam (9-14) Zaterdagmiddag had op het R.C.H.-terrein de jaarlijksche ontmoeting plaats tusschen de vertegenwoordigende ploegen van Haarlem en Amsterdam De slagvolgorde der beide teams is als volgt; Amsterdam: C. Schaling, W. Postma, Van Steeswijk, Vrij, Lammers, Wilders, Boscner, J. Stam en Besanger. Haarlem: Hunik, Kloos, Heuvel Rijnders, Mulder, Pijnakker, Born, J. Baas, v. d. Putten, Wulfhorst. Amsterdam gaat eerst aan slag. Voor Haar lem staat Born op de plaat. C. Schaling geeft een hoogen bal, doch komt daar de middenvelder den bal mist, op het eerste honk. Postma wordt geraakt en krijgt een vrijen loop. Dan heeft Born twee maal succes, door aan Van Heeswijk en Vrij drie slag te geven. Na dit succes volgen echter twee keer vier wijd, waardoor C. Schaling binnen komt en de honken bezet zijn. Boscher geeft een prachtigen drie-honkslag, waarop drie man binnen komen en wanneer Stam op drie slag uitgaat, zijn vier Amsterdammers de thuisplaat gepasseerd. Haarlem zet de eerste innings in met een serie honkslagen op het werpen van Besan ger. Hunik, Kloos (twee-honkslag) v. d. Heu vel Rijnders en Mulder geven een honkslag. Pijnakker gaat uit op drie slag. Born krijgt vier wijd, waarna Baas weer een honkslag geeft. Met twee honken bezet gaat Putten uit op drie slag. In deze innings werden drie punten gemaakt. Tot aan de vijfde innings gaat de strijd ge lijk op. In de vijfde innings vergroot Amsterdam haar voorsprong, door twee punten te scoren, waardoor de stand 6—10 is geworden. Haarlem is dan in vier opeenvolgende in nings erg ongelukkig. Van de veertien spelers, die in deze vier innings aan slag kwamen, kreeg er geen een drie slag, doch geen enkel punt werd gescoord. Amsterdam maakt dan nog v(p>- nimten. waardoor haar totaal veertien wordt, waarna Haarlen voor het laatst aan slag gaat. De achterstand blijkt echter te groot te zijn en wanneer drie spelers de thuisplaat gepasseerd zijn, valt de derde nul, wat het einde betee- kent van dezen kalmen en matten wedstrijd. Besanger, de werper van Amsterdam, gooide vijf maal vier wijd en drie maal slag. Er wer den dertien honkslagen op hem gegeven, waar onder een twee-honkslag. Bom, de werper van Haarlem, gooide acht maal vier wijd en elf maal drie slag. Hij kreeg zeyen honkslagen tegen zich, waaronder een drie-honkslag. Het slaggemiddelde van Am sterdam is 0.18, dat van Haarlem 0.34. Veldgemiddelde Amsterdam 0.90. Veldgemiddelde Haarlem 0.80. Amsterdam 4—3—0—1—2—0—1—2—1 14. Haarlem 3201—00003 9 Na afloop van den wedstrijd reikte de heer Bleesing, voorzitter van den N.H.B., den beker, die door den heer Baggelaar beschikbaar ge steld is. uit aan Besanger, aanvoerder van het Amsterdamsch negental. Haarlem verliest van Blauw Wit. Het vlot dit seizoen bij Haarlem niet bijs ter. Een oorzaak daarvoor aanwijzen zou ons niét mogelijk zijn, maar een feit is het. En dat feit is in den wedstrijd tegen Blauw Wit dui delijk gebleken. Zóó bijzonder goed, dat Haarlem geen kans had, was Blauw Wit echter niet. De beide werpers, Smit gedurende vijf innings en Wilders gedurende drie, hebben samen ook nog negen keer vier wijd geworpen. Wel no teerde Wilders daarentegen niet één keer. Smit leek voor de Haarlemmers ook niet moeilijk te slaan, want zijn innings leverden negen honkslagen op, -waaronder een drie- honkslag van Parson en een van Beets. Wilders leek moeilijker te raken, want in zijn beurten bleef het slaan beperkt tot drie honkslagen, waaronder een van tweehonken van Beets. Het werpen van Veenhof was ook vrij zwak. Hij noteerde drie maal drie slag, maar in- tusschen zeven keer vier wijd. Bovendien werd hij acht keer door de Zebra's geraakt. In de vijfde innings raakte hij er heelemaal uit. Toen volgden vier wijd en honkslagen elkaar regelmatig op. Naar onze meening. heeft aan voerder Hunik te lang gewacht met het ver anderen van werper. Er waren al acht man aan slag geweest, toen Smit Veenhof verving. Smit was wel weer fit, maar niet zoo met een als werper er in. Hoewel hij al vrij gauw drie slag bereikte, kwamen opnieuw acht man aan slag. Eindelijk ving Hunik Jelders uit en even later maakte een goede worp van Veen hof naar het eerste hqnk een einde aan den loop van Boscher. De innings bracht Blauw Wit liefst dertien punten op en achteraf be- teekende dit voor Haarlem de nederlaag. De stand was nu 1811 voor Blauw Wit. Hierna kwam Smit er beter in. In de zeven de innings wist alleen Jelders den bal goed te raken. Daarna sneuvelde Nijboer door een, worp Smit-Vrugt; Boscher en Gast kregen elk drie slag. Ook in de achtste beurt ging het weer best. Wilders en Van Heeswijk haalden het eerste niet door een goeden aangooi van Kloos en Wulfhorst. Pasman kreeg drie slag en daarmee was Blauw Wit uitgespeeld. To taal 22 runs. Haarlem was intusschen aardig ingeloopen. Het werd zelfs een vraag, of de zwarten er in zouden slagen, toch nog te winnen. Slagen van Hunik, Parson en Wulfhorst en fouten in het veldwerk van Blauw Wit bezorgden Haarlem in de zevende beurt 6 runs. De laat ste slagbeurt der Haarlemmers kwam, toen de Zebra's al uitgeslagen waren en de stand 22-18 was. Het begin was echter slecht. Wulfhorst en Hunik sloegen beiden naar den werper en gingen uit op het eerste. Toen kregen Kloos en Vrugt elk vier wijd en een honkslag van Veenhof haalde hen binnen. Terwijl Smit vier wijd kreeg, kwam Veenhof ook nog bin nen. Toen was de stand 22-21. Hoewel hij weten kon, dat achter hem nog goede slaglui kwamen als Parson en Beets, probeerde Smit het thuishonk te stelen. Hij werd echter uit- gelikt, was de derde nul en bedierf daarmee de nog steeds bestaande kans van Haarlem op een overwinning. De cijfers der innings zijn: Blauw Wit I 3020 13 310 22 Haarlem I 2121 5163 21 De DuvianenZ. R. C. (2217) De Duvianen ontvingen Zondagmiddag op het Olympiaterrein in Driehuis den gedegra- deerden eerste-klasser Z. R. C. In het begin leek het er veel op, dat de nog ongeslagen Duvianen hun eerste nederlaag tegemoet gingen. Hoewel Z. R. C. nog steeds niet in het bezit is van een specialen wei-per, wist A. P. Meyer de Velsensche score toch laag te houden. Zelf sloegen de Z. R. C.'ers er echter geducht op los. Vooral in de tweede beurt werd Buys alle kanten heengeslagen. Daarom werd hij vervangen door Van Malsen. Veen wist hem nog voor twee honken te slaan, maar daarna gingen Van Greuningen en Van Leersum uit op drie slag. Die beurt bracht Z. R. C. acht rum op en na afloop was de stand 9,-2. Toen had Meyer echter het werpen niet meer in zijn macht. Hij liet zich wel eens ver vangen door Holwerda en door Veen, maar het bleef vier wijd, vier wijd. Enkele Velsena- ren gaven goede honkslagen (Ham, Van Wes ten, Van Dijk). Door goed spel tusschen de honken wist Sluyters het veldwerk van Z.R.C. geducht in de war te maken. Dit alleen leverde den Duvianen al twee punten op. In de vijfde beurt wisten de Duvianen het aantal runs van Z. R. C. te passeeren. Dit was de eerste maal dat zij in dezen wedstrijd een voorsprong kregen. Vooral door toedoen der Z. R. C.-ers zeiven hebben de Velsenaren die voorsprong kunnen behouden. Zij wonnen ten slotte met 2217 en een slagbeurt. De cijfers der innings zijn: Z. R. C. I 1812221 17 Duvianen I 203287 22 H. H. C. II—A. F. C. (12—18) Hoewel het er in het begin den schijn van had is het toch niet tot een overwinning van H. H. C. II gekomen. Panman wierp bijna den geheelen wedstrijd voor II. H. C. en had vaak succes met drie slag Jammer was dat hij door zijn velders maar matig gesteund werd, want het aantal fouten was zeer groot. Evenwei werd hij door de A. F. C.'ey ook nog al eens geslagen. V/e telden in de A. F. C. innings elf eenhonkslagen en een prachtigen driehonkslag van Bonking. H. H. C. bracht daarentegen van het slaan zeer weinig terecht. Feitelijk werd alleen door J. de Brie en door J. Rol een werkelijken honkslag gegeven. Dat H. II. C. het ten slotte nog tot zoo'n puntenaantal bracht is te dan ken aan het feit, dat de A. F. C. werper veel wijd wierp en dat ook aan A. F, C. zijde talrijke fouten werden gemaakt. De door H, H. C. in het begin verkregen voorsprong van wel zes runs (vierde innings) verminderde geleidelijk en ging in de achtste inning geheel verloren. In die beurt sloeg A. F. C. eerst vijf runs bijeen en daarna vie len achter elkaar drie nullen. Na negen in nings verloor H. H. C. met 1812, zoodat A. F. C. de grootste concurrent der Duvianen blijft. De cijfers der innings zijn: A. F. C. 2 0 0 2 5 0 1 5 3 18 H. H. C. 3 2 0 5 0 1 0 0 1 12 I. V. O.—E. D. O. II (28—18) I. V. O., van wie we gewend zijn, dat zij ver liest met groot verschil, zorgde deze week voor een groote verrassing door E. D. O. II, n.l. de winnaar van het Zilveren Bal tournooi met flink verschil te kloppen. Deze tegenstelling is voornamelijk te dan ken aan het feit, dat voor I. V. O. Ch. de Bock op de werpplaats stond. Dit had tenge volge dat E. D. eenige keeren voor één en nul runs aan den kant ging Voor de E, D. O.- werpers waren de I. V. O.'ers weinig bang. De tweede beurt bracht hun elf runs op, ter wijl er nog enkele van zes runs volgden. In die tweede beurt sloegen C. Visser en Ch. de Bock vlak achter elkaar een home run. Na zes innings was de stand dan ook al 248'. Hierna doet E. D. O. er een schepje op, ter wijl I. V. O. het een beetje kalmer aan doet. Vermelding verdient nog een pracht vang van N. de Vries. De derde nul van de negende E.. D. O. beurt valt tusschen derde en vierde honk, waarbij blijkt dat werper De Bock en achtervanger De Bock elkaar uitstekend be grijpen. Dan is de stand nog 2818 en behoeft I. V. O. dus niet meer te slaan. De cijfers der innings .zijn: E. D. O II 1 0-5 1 1 0 3. 4 3 18 I. V. O. I 1 11 0 6 2 6 0 2 28 De overige uitslagen. Schoten profiteerde van de vele fouten van R. C. H. III. Daar de Schotenaren er boven dien geducht op los sloegen, maakten zij in nings van 14 en 16 runs. Vooral doordat de Schotensche werper er uit was bracht R. C. H het eenmaal tot een beurt van 8. De cijfers der innings zijn: R. C. H. III 1 6 8 4 1 20 Schoten I 14 2 5 16 8 45 D. E. V. won, zooals te verwachten was met groot verschil van Swastika. Dé cijfers der innings zijn: D. E. V. 7 6 6 5 1 10 12 47 Swastika 01 11005=8 E. D. O. IV bracht het, precies als E. D. O. II tot achttien runs. R. C, H. II echter had kun nen volstaan met- alleen de achtste inning te spelen, want die alleen bracht al twee en twintig runs op. De cijfers der innings zijn: R. C. H. n 4 0 3 8 1 4 1 22 43 E. D. O. IV 5 0 2 5 4 0 2 0 18 Scorecijfers van 43, 45 en 47. Zoover we ons herinneren is een getal van viiftig nog' nooit voorgekomen. In Haarlem zal 't echter wel niet lang meer duren. Wie zal de eerste zijn? België-Nederland. De negentallen samengesteld. Het Nederlandsch honkbalteam, dat op Zondag 21 Juli a.s. te Antwerpen op het Beer- schotterrem tegen België zal spelen, is naar wij vernemen als volgt samengesteld: Vanger: Hunink (Haarlem), werper; Lam mers (Quick Amsterdam), eerste honk: J. Heuvel Reinders (HKC Haarlem) tweede honk J. Baas (HHC Haarlem); derde honk: M. C. Bakker fQuick Amsterdam); korte stop Pijn akker (H.II.C.); Linksvelder van der Putten (E.D.O.); binnenvelder Parson (Haarlem) en rechtsvelder M. Mulder (H.H.C.) Reserves zijn Besanger (VVGA), Boscher (Blauw Wit) en Wilders (Blauw Wit). Het Belgisch negental is als volgt samen gesteld: C. Kalsen, R. Stevens, J. Payne, H. Miyata, R. de Keyser, J. Venmol, J. Caluwe, Ph. van Maere en J. van Looy. Reserves zijn J. A. Bins en J. van Hauteur. Wedstrijden op het Braassemermeer. De uitslagen van de Zaterdag op het Braas semermeer gehouden zeilwedstrijden luiden als volgt: Zesmeterklasse: 1. Brasemermeer, st. Hans Nathan, 2. De Ruyter, st. mr. J. R. Carp, 3. Lou, st. H. Proehl. 45 c.M.2 Kruiserklasse: 1. Benati II, st. B. Fenenga. Regenboogklasse A: 1. De Leede III, st. W. Z. v. d. Mey ,2. Kikker, st. J. E. Priester, 3. Breehorn, st. J. Loopuyt, 4. Iris, st. dr. P. B. Kreukniet, 5. Hollandia, st. C. van Staveren. Regenboogklasse B: 1. Vennemeer, st. I. J. C. Klingen Jr. Reegenboog klasse C: 1. Noordster II, st. G. Doeksen, 2. Hollandia IV, st. L. Sillevis. Pampusklasse A: 1. Bries, st. M. Monde, 2. Wervelwind, st. jhr. E. Benthem v. d. Berg, 3. Fuut II, st. W. van Hattem, 4. Norremeer, st, ir. J. C. P. Hofkes. HAARDE M'S D A' G B D A D De wedstrijden te Heemstede. Pijnenburg, Van Egmond en Van Hout waren als renners voor de wedstrijden op de Heemsteedsche wielerbaan aangekondigd; daardoor was het Zondag eens bijzonder druk Eerstgenoemden en Engelmoer waren de vorige week in het Amsterdamsche Stadion kampioen geworden en dit was voor de directie aanleiding, de renners te huldigen. Zij werden op hartelijke wijze toegesproken; ze ontvingen bloemen en onder het spelen van het Wilhelmus volgde onder luid gejuich een eere-rondje. Na deze plechtigheid verschenen de be roepssprinters aan den start, die elkaar den vorigen Zondag ook bestreden hadden. De kampioen Jac. van Egmond won de drie rit ten. Eerst kwam hij tegen Leene uit; hij nam den kop en in de vierde ronde volgde een snelle spurt. Met een lengte voorsprong won hij. Zijn tweede rit was tegen Van den Heuvel; ook toen ging de Haarlemmer er meteen van door. In de laatste ronde reden beiden naast elkaar. Van Egmond had de binnenbocht; na een spannend slot won hij in den f raaien tijd van 12 sec. De laatste rit tegen Van der Linden was spannender; met een klein verschil kon Van Egmond winnen. Van Egmond won dus met 3 punten. De anderen hadden ieder een rit gewonnen en twee verloren. Zij moesten een extra-wed strijd rijden, die in het voordeel van Van den Heuvel eindigde. Tweede werd Van der Lin den. Voor spanning hebben Pijnenburg en Van Hout gezorgd in den achtervolgingswedstrijd voor beroepsrijders over 5 K.M. Beiden had den vorigen Zondag ook in de finale gereden en ook toen had Pijnenburg gezegevierd. Thans is het hem echter niet zoo gemakkelijk gegaan. Van Hout reed soepeler en had door een beteren start een voorsprong behaald. Er werd snel en fel gejagd en het verschil bleef ongewijzigd, Eerst tegen het einde slaagde Pijnenburg er in den voorsprong wat te verkleinen. In de laatste ronde waren zij gelijk en bij het einde had Pijnenburg een voorsprong van twee meter gehaald. Bijzonder vermoeid reed hij met Van Hout een eere rondje. Deze rit heeft hem zoo bijzonder in gespannen, dat de dokter hem heeft moeten adviseeren, dezen middag niet verder te rijden. Een ander beroepsnummer was een tijd- race over 200 meter tusschen Van der Lin den en Van den Heuvel. Van den Heuvel was 1/5 sec. sneller op de 200 meter. Zestien amateurs hebben deelgenomen aan een S K.M. wedstrijd, van wie Lodewijk en Van Wezep een aardigen strijd hebben ont wikkeld. Lodewijk was een uitnemend trekker Later voegde Van Wezep zich er. bij en be haalde de overwinning. Lodewij' werd als de moreele overwinnaar beschouwd. Van Wees stelde prijs op behoud van der. Heemstede-brassard; in een achtervolgings wedstrijd haalde den uitdager Veen 20 meter in. Den volgenden keer krijgt hij Lodewijk tegenover zich. In don koppelwedstrijd ontbrak Pijnenburg voor wien Reineveld invoel. Van Hout en Braspenninx, die het nummer hebben ge wonnen, reden een uitstekenden wedstrijd. Tot twee maal toe liepen zij een ronde uit. Bovendien hielden zij het koppel W. Vroomen- Zadelberg, van wie speciaal Vroomen goed reed, in bedwang, waarvan Wals en Reine veld tenslotte hebben geprofiteerd. Met be hulp van Van Egmond won Wals nog net laatste klassement en zijn koppel bezette daardoor de tweede plaats. De uitslagen luiden als volgt: Wedstrijden voor beroepsrijders over 800 M.: Ie rit: 1. J. van Egmond, tijd 12,2 sec., 2. G. Leene. 2e rit J. v. d. Heuvel 12,1 sec., 2. A. v. d. Linden; 3de rit: 1. J. van Egmond 12 sec., 2. J. v. d. Heuvel; 4de rit: 1. A. v. d. Linden 12.3 sec., 2. G. Leene; 5de rit: 1. G. Leene 12,3 sec., 2. J. v. d. Heuvel; 6de rit: 1. J. van Egmond 13 sec.; '7e rit (om de 2e, 3e en 4e plaats) 1. J. v. d. Heuvel, 2. A. v. d. Linden, 3. G. Leene. Totaal uitslag: 1. J. van Egmond 3 punten; 2. J. v. d. Heuvel 6 punten; 3. A. v. d. Linden 7 punten; 4. G. Leene 8 punten.. Tij dr ace over 200 M. tusschen v. d. Linden en v. d. Heuvel: 1. A. v. d. Linden 12,1 sec., 2. v. d. Heuvel 12,2 sec. Achtervolgingswedstrijd voor beroepsrijders over max. 5 K.M. J. Pijnenburg haalt na 1 K.M. F. Slaafs in (tijd 2 min. 36,4 sec.) J. van Hout haalt Braspenning na 4 K.M. in (tijd 5 min. 4,2 sec.)om de 3e en 4e plaats; Slaats haalt na 2600 M. Braspenning in (tijd 3 min. 25,2 sec.) Beslissing: J. Pijnenburg haalt 2 M. in op J. van Hout in 6 min. 27,2 sec. Klassementwedstrijd voor ornafhankelij ken en beroepsrijders over 5 K.M.: 1. A. Molendijk 40 pnt.; 2. R. Loskamp 30 pnt.; 3. K. Fruitema 28 pnt.; 4. W. Metz 25 pnt. Wedstrijd over 8 K.M. voor amateurs: 1. B. van Wezep 10 min. 55.6 sec.; 2. Lodewijk; 3. R. Groot. Achtervolgingswedstrijd voor amateurs om den Heemstede-Brassard G. van Wees haalt na 4 K.M. K. Veen 20 Meter in. (tijd 5 min. 22.4 sec.) Koppelwedstrijd over 50 K.M. voor beroeps rijders en onafhankelijken. 1. Van HoutBras penninx 5 punten; 2. op een ronde Wals—Rei neveld 10 punten; 3. W. VroomenZadelberg 4 punten; op twee ronden 4. W. MetzAdan 4 punten; 5. J. EngelmoerLoskamp 6 punten; 6. K. FruitemaMolenkamp 0 punten. A. van Vliet ongesteld. De Nederlandsche sprinkampioen A. van Vliet, die j.l. Donderdag naar Manchester was vertrokken, om daar aan wielerwedstrijden deel te nemen, moest blijkens een bericht aan „De Crt." Zaterdag plotseling uit Engeland terug komen. Met een bloedvergiftiging werd hij in een Amsterdamsch Ziekenhuis opge nomen. Hij zal minstens een week verpleegd moeten worden. Wedstrijden op de Veka-baan. Buysse-De Pauw winnen den 60 K.M. koppelwedstrijd. Zaterdagavond hadden op de VEKA-baan te Duivendrecht internationale wielerwed strijden plaats, waarvan de uitslagen luid den: le rit: 1 van der Linden, 2 Huybreohts. Tijd 13 3/5 sec. 2e rit: 1 van den Heuvel, 2 Aiiet. Tijd 12 4/5 seconde, 3e rit: 1 Van Egmond, 2 Huybrechts 12 3/5 seconde. 4e rit: 1 Arlet, 2 van der Linden 13 sec. 5e rit: 1 Arlet, 2 Huybrechts 14 3/5 sec. 6e rit: 1 van den Heuvel, 2 van Egmond 12 1/5 sec. 7e rit: 1 Van der Linden, 2 Van Egmond 13 sec. 9e rit: 1 van den Heuvel, 2 van der Linden e rito 1 van den Heuvel, 2 van der Linden 12 1/5 sec. 10e rit: 1 Van Egmond, 2 Arlet. Eindresultaat: 1 van den Heuvel 4 punten, 2 Van Egmond 6 punten. 3 Arlet 6 punten, 4 van der Linden 6 punten, 5. Huybrechts 8 punten. Afvalrace: 1 van Dijk. 2 Heslinga, 3 Van der Moot, 4 Brilman. Tijd 7 min. 1/5 sec. In haalrace 5 K.M. Koppelwedstrijd 60 K.M.: 1 Buysse-Depauw 6 punten. Tijd 1 urn' 19 min. 26 2/5 sec. Met 2 ronden achterstand: 2 Kilian-Vopel 6 punten. Met 3 ronden achterstand: 3 Riethoven- Verschuur 5 punten. Met 4 ronden achterstand: 4 Bosland-van Egmond 15 punten. 5 Dictus-Huybrechts 1 punt. Op 5 ronden achterstand: 6 Matena-Hes- linga 8 punten, 7 Brilman-van der Heyden 7 punten. 8 Frank-van Stek 1 punt. Op 7 ronden achterstand: van Dijk-van der Leur 17 punten. 10 Fruitema-van dei- Moot. De Jonge Kampioen. Bovengenoemde vereeniging hield Zondag een sprintwedstrijd voor A- en B-juniores en C-klassers. Het verloop.was als volgt: De A- en B-klassers reden een match a deux. lste rit: 1 Roorda., 2 Van Beek. 2de rit: 1 Handgraaf, 2 Steinen. 3de rit: 1 Van Koperen, 2 J. Westbroek. 4de rit: 1 Handgraag. 2 Roorda. 5de rit: 1 J. Westbroek, 2 Van Beek. 6de rit: 1 Van Koperen, 2 Steinen. 7de rit: 1 Hand- graaf, 2 Van Koperen. 8ste rit: 1 Steinen, 2 Van Beek. 9de rit: 1 J. Westbroek, 2 Roorda. 10de rit: 1 J. Westbroek, 2 Handgraaf. 11de rit: 1 Van Koperen, 2 Van Beek. 12de rit: 1 Steinen, 2 Roorda. 13:de rit: 1 Handgraaf, 2 Van Beek. 14de rit: 1 J. Westbroek, 2 Steinen. Alzoo kwamen de volgende renners met ge lijk aantal punten uit den strijd: J. West broek, Handgraaf. Van Koperen. Nu werd een beslissing gereden. De uitslag hiervan is: 1 J. Westbroek, 2 Han van Koperen, 3 Ted Handgraaf. Vervolgens reden de C-klassers met serie's van 3. lste serie: 1 Schouten, 2 Schel Jr., 3 Phi- lipo. 2de serie: 1 Koelemij, 2 F. van Beek. 3de serie: 1 Nekeman, 2 Verboom, 3 Pietersen, 4 Van Haarlem. Herkansing: 1 Schel Jr., 2 F. van Beek. 2de serie: 1 Verboom, 2 Pietersen. Finale: 1 Schou ten, 2 Nekeman, 3 Verboom, 4 Bertje Schel Jr., 5 Jack Koelemij. Hierna volgde de sprint juniores match a deux: lste rit: 1 Bram Jansen. 2 Vonk. 2de rit; 1 Veen, 2 Van Es. 3de rit: 1 Vonk, 2 Van Es. 4de rit: B. Jansen, 2 Van Es. 5de rit: 1 Vonk, 2 Veen. 6:de rit: 1 Bram Jansen, 2 Veen. Totaal- uitslag: 1 Bram Jansen 3 pt., 2 Vonk 4 pt., 3 Véen 5 pt., 4 Van Es 6 pt. De volgende renners wisten de finale te be reiken bij de clubwedstrijden op de Half we g- sche Wielerbaan tusschen de Bataaf en Ken- nemerland: J. Westbroek, Siebeling, Steinen, Roorda, Bertje Schel Jr. De finale wordt over 14 dagen verreden op de Halfwegsche Wieler baan. Achilles. Zondag reed „Achilles" een handicap-sprint over 1 K.M. om den „Joco"-beker. Na het verrijden der serie's hadden zich de volgenden renners voor de demi-finale ge plaatst: Het getal tusschen haakjes geeft de voorgift aan. Rozekrans (150), N. Kemp (110), J. Bour- gonje (10), Schrama (130), W. v. Leeuwen (100), Mircks (150), D. Groenendijk (120), Groe neveld (120), C. de Veer (130), Stet (150), J. Rusman (80), Rutte (120), Hes (150), Godde (100), Oosterbaan (120), Roefs (140). De 2. ritten der demi-finale hadden-den vol genden, uitslag: lste rit: 1 Stet, 2. C. de Veer, 3. Rozekrans, 4. Roefs. 2de rit: 1. Hes, 2. W. v. Leeuwen, 3. Kemp, 4. J. Rusman. Door de herkansing plaatsten de volgende renners zich nog voor de finale: 1. Godde, 2. Koppen, 3. Klinkenberg, 4. Mircks. De finale had den volgenden uitslag: 1. J. Rusman, 2. C. de Veer, 3. Rozenkrans, 4. Hes, 5. Roefs. Op de Heemsteedsche Wielerbaan had G. van- Wees wederom succes, door thans voor de 4de maal als overwinnaar uit-den strijd te treden in .de. achtervolging om den Heemstede-Bras sard. Dinsdagavond 7 uur clubwedstrijd op de Heemsteedsche Wielerbaan. De Tour de France. Uit Parijs:. De negende Alpen-étappe Gap- Digne,, 227 KM., werd Zaterdag gewonnen, door den Ffanschman Vietto in 8 uur 1 min. 27 sec. Tweede werd de 'Italiaan Camusso in 3 uur 1 min. 34 sec.; derde de Belg Vervaecke in 8,3,50; vierde de Franse liman Speicher m 8.4.34; Vijfde de Italiaan Morelli; zesde de wegtoe- rist Saintemarie. Na de 9e etappe hebben opgegeven Neu- ville,de Caluwé, Granier, Debenne en Deme- trio. Uit Nice: De tiende etappe leidde Zondag van Digne naar Nice over 15-6 K.M. De Belg Jean Aerts wist weer in de sprint deze etappe te winnen in 4 uur 22 min. 35 sec. Het was de laatste Alpenétappe en ook nu nog waren verschillende bergen te beklim men. De hitte der vorige dagen was verdwe nen, doch zware onweders en regens maak ten het werk voor de renners nog moei lijker. De wegen waren modderig en glad, zoodat ook nu weer talrijke valpartijen plaats hadden. Geruimen tijd lagen Jean Zerts, Ruozzi, Lapebie en Thierbach aan den kop, doch de laatste moest lossen wegens bandbreuk, ter wijl Le Greves naar voren was gekomen. 9 - - Hef resultaat deze étappe luidde: 1. Jean Aerts (België) tijd 4 uur 22 min. 35 sec. 2. Lapebie (Frankrijk)3. Ruozzi (Frankrijk) toerist 4. Legreves (Frankrijk), allen zelfden tijd. 5. Speicher (Frankrijk) tijd 4 uur 22 min. 45 sec. 6. Morelli (Italië), j tijd 4 uur 25 min. 3 sec. 7. Pelessier (Frank rijk). 8. Teani (Italië) 9. Thierbach (Duitsch- land). 10. R. Maes (België) 11. Camusso (Italië) allen zelfden tijd. Het algemeen klassement luidde na deze étappe als volgt voor wat betreft de kop groep: 1. R. Maes (België) totaaltijd 64 uur 39 min. 37 sec. 2. Camusso (Italië) 64 uur 47 min. 21 sec. 3. Morelli Italië 64 uur 49 min, 4. Speicher (Frankrijk) 64 uur 49 min. 13 sec. Landenklassement: 1. België, totaaltijd 194 uur 34 min. 44 sec. 2. Italië totaaltijd 195 uur 1 min. 43 sec. 3. Frankrijk totaaltijd 195 uur 16 min. 19 sec. 4. Duitschland 198 uur 1 11 min. 49 sec. 5. Spanje 204 uur 49 min. 9 sec. Maandag is het een rustdag te Nice. De Zijlstra-partij. In de Zondag te Hilversum gehouden Zijl stra-partij won Hilversum in den eindstrijd: van Haarlem. Koning van de partij werd M. Veenstra. Int. Zeil- en Motorbootwedstrijderi van de „Koninklijke". De Kon. Ned. Zeil- en Roeivereeniging të Amsterdam is voornemens, op 3, 4, 5 en 6 Augustus internationale zeil- en motorboot- wédstrijden op het IJselmeer en Buiten-IJ te houden. De K. N. A. C. bezoekt de „Hooge Veluwe". Meer dan 600 leden namen aan ejets stertocht deel. Uit Loenen: De Kon. Ned, Automobiel Clubi had Zaterdag voor haar leden een ster- tocht uitgeschreven naar het nationaal park „De Hooge Veluwe", waarvoor zeer aroote be langstelling bestond. Niet minder dan 600 leden hadden aan den oproep der Sportcom- missie van de K.N.A.C. gehoor gegeven. Ze waren omstreeks 12 uur bij Otterloo te zamen; gekomen ten einde een bezoek aan dit uit gestrekte landgoed te brengen. Hét gezelschap werd op het voorplein van het St. Hubertus- slöt, gelegen op een der mooiste punten van het natuurreservaat, door Prof. mr. dr. van Poelje, secretaris van den Raad van Beheer der Stichting „Nationaal Park Hooge Veluwe" verwelkomd. I Namens de K.N.A.C. dankte de president, Mr. Linthorst Homan, voor de ontvangst, waarbij hij hulde bracht aan Mevr. Kröller voor haar onvermoeiden arbeid om dit uitge strekt'landgoed in zijn geheel voor het Ne derlandsche volk te behouden. Onder leiding van den rentmeester, den héér Meméldink werd, nadat de lunch was ge bruikt, een groot deel van dé „Hooge Veluwe" bezichtigd. Men kreeg tijdens dezen rit een uitstekenden indruk, van den rijkdom aan natuurschoon, hier aanwezig. Langs den Fran- schen Bërg waar men een schitterend uitzicht heeft over een groot deel der Veluwe en de Deelénsche Wasch werd naar Loenen gereden. De finish van dezen tocht was in restaurant Zilven Groenouwe, waar de thee werd ge bruikt. De Kon. Ned. Automobiel Club is er onge twijfeld volkomen in geslaagd, door middel van dezen prachtigen tocht de liefde voor het natuurschoon van eigen land bijhaar leden op; te wekken. Zeker zal menige deelnemer later nog eens willen terugkeeren om dan rus tig, te dwalen of te rijden door de onvolprezen schoonheid van dit gedeelte van ons land. Cobb verbetert het uurrecord. Uit Salt Lake City: De Engelsche coureur John Cobb verbeterde te Salt. Lake City met j zijn Napier Railtonwagen ook het uurrecord, j dat tot nu toe op naam stond van Hans Stuck. Cobb legde in het uur 246.694 KM. af, het oude record stond op 217.110 K.M. Om den grooten prijs van België. Carraciola wint niet Mercedes- I Benz. I. Uit Spa: Meer dan 100.000 toeschouwers waren Zondag aanwezig bij den strijd om den Grooten Prijs van België, welke op het circuit van Franmrcbamns bii Spa werd ver reden. De Duitsche coureur Carraciola won met Mercedes-Benz deze race in den tijd' van 3 uur 12 min. 31 sec. d.w.z. met een ge middelde uursnelheid van 157.3 K.M. De totaal afstand, die moest worden ge- reden bedroeg 500 K.M. No. 2 was Von Brau- chitsch-Fagioli met Mercedes Benz. Tijd 3 uur 13 min. 1 sec. Gemiddelde uursnelheid van 156.1 K.M. 3 Chiron met Alfa Romeo op een .halve ronde. wielrennerspasseeren Nancy.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 10