UIT HET BUITENLAND Sjanghai bij nacht THIJS IJS EN DE VERLOREN SLEUTEL A ZIE in 1933. WOENSDAG 17 JUL"I 1933 HAARLEM'S DAGBLAD 4 HET BELANGRIJKSTE NIEUWS De zitting van den Franschen kabinetsraad, die Dinsdag met de behandeling der finan- cieele projecten van de heeren Laval en Rég- nier is begonnen, heeft naar de Parijsche cor respondent van de Tel meldt, belangrijk meer tijd in beslag genomen dan aanvankelijk ver wacht was. Terwijl het programma een be ëindiging van die zitting laat in den namiddag en een bijeenroeping om zes uur van den mi nisterraad op het Elysée onder voorzitterschap van president Lebrun voorzag, opdat aldaar de in den kebinetsraad genomen besluiten de finitief zouden worden vastgelegd, was om etenstijd de zitting aan den Quai d'Orsay nog niet afgeloopen en werd zij na het diner .voortgezet. Er schijnen zich in den kabinetsraad groot moeilijkheden te hebben voorgedaan, meer speciaal met betrekking tot enkele netelige kwesties als de heffing op de coupons der staatsfondsen, op de oorlogspensioenen enz. Deze punten stellen n.l. problemen, niet al leen van politieken, doch ook van meer alge- meenen aard. Een bijzondere dienst der bin- nenlandsche schuld is b.v. een van die vraag stukken, welke verre buiten het kader van po litieke overwegingen liggen. Hoe het ook zij, alleen reeds een grondige bespreking van een zoo groot aantal decreten als door deheeren Laval en Régner uitgewerkt, vereischt veel tijd, zoodat uit de geconstateer de vertraging vooralsnog niet noodzakelijker wijs pessimistische conclusies moeten worden getrokken. Echter overheerschte Dinsdagavond de indruk, dat het groote moeite zal kosten de totale voorgestelde bezuinigingen ten bedrage van frcs. 10 milliard door den kabinetsraad aangenomen te krijgen. Laval's bezuinigingsplannen. Groote moeilijkheden in den Franschen Kabinetsraad. Over de oorlogspensioenen en de heffing op de coupons der Staatsfondsen. Zal de Kabinetsraad het gehééie plan van Laval en Regnier aan vaarden? 600 tot 800 vliegtuigen moet beginnen, ten einde de strijdvaardigheid van het federale vliegercorps op peil te brengen. De door de legercommissie van het huis van afgevaardigden ondervraagde ambtena ren van het departement van oorlog ver klaarden, dat de vliegtuigenvoorraad van het federale leger 710 stuks minder Ls dan het door de overheid, die speciaal was aangesteld om daarnaar een onderzoek in te stellen, aan bevolen aantal. Het nieuwe algemeene hoofdkwartier van de luchtstrijdkrachten beschikt slechts over 319 strijdvliegtuigen, waarvan 147 reeds ver ouderd zijn. Italië. Bommenwerpers naar Oost- Af riha. Behalve de beide vliegtuigeskaders, welke Dinsdagmiddag met het vliegtuigmoederschip Miragli naar Italiaansch-Oost-Afrika zijn scheep gegaan, zullen binnenkort 300 bom menwerpers naar Erythrea en Somaliland worden verscheept. Men verwacht, dat generaal Valle, de staatssecretaris van het ministerie van Luchtvaart, die. zooals hij Dinsdag bij het vertrek der beide vliegtuigeskaders uit Na pels verklaarde, zelf het commando op zich zal nemen over de 300 bommenwerpers, het opperbevel zal voeren over de gezamenlijke luchtstrijdkrachten in Italiaansch-Oost- Afrika. Engeland. Lloyd George's welvaartsplan verworpen. Het Britsche kabinet blijk in zijn Maandag avond gehouden buitengewone zitting Lloyd George's ..New Deal" formeel en definitief te hebben verworpen. Maandag a.s. zal het uitvoerig rapport der regeering inzake deze verwerping worden ge publiceerd. Duitschland. Bestrijding van „duistere elementen". In verband met de anti-semietische relle tjes, die Maandagavond op den Kurfürsten- damm te Berlijn zijn voorgevallen in verband met de vertooning van de Zweedsche film „Petterson una Bendel", deelde de staatspo litie te Berlijn het volgende mede: „De laakbare demonstraties tegen het aan matigende optreden der Joden hebben ook Maandag onmiddellijk weer allerlei duistere elementen aangelokt, die meenen, bij derge lijke gelegenheden hun tegen den staat ge richte doeleinden te kunnen nastreven en door het verwekken van relletjes den staat en de beweging in discrediet te kunnen brengen. De instanties der beweging, speciaal de P.O. en de S.A. hebben zich onverwijld ter beschik king van de politie gesteld, ten einde door een zoo snel mogelijk herstel der orde aan den ondermijnenden arbeid dezer duistere krachten den grondslag te ontnemen. Dank zij de samenwerking tusschen de politie en de instanties der beweging gelukte het dan ook inderdaad binnen den kortst mogelijken tijd Verdere ordeverstoringen te voorkomen. Het behoeft geen betoog, dat staat en bewe ging ook in de toekomst zoo nauw mogelijk zullen samenwerken om elke verstoring dei- openbare orde zoo krachtig mogelijk te ver ijdelen. De S. A. weer in uniform. Officieel wordt medegedeeld: Volksvreem de en joodsche elementen trachten op de zelfde wijze als in het Munsterland de S.A. in discrediet te brengen. Al moet ook het gedrag van lieden van vreemde rassen ten zeerste veroordeeld worden, toch moet de S.A. discipline handhaven en wederom be wijzen, dat zij de taken, die door den leider gesteld zijn, weet uit te voeren. De groep Berlijn-Brandenburg beveelt der halve, dat de S.A. zich verre zal houden van alle demonstraties en betoogingen, ook als zij in uniform gekleed is. Alle S.A.-mannen moeten buiten hun beroep onmiddellijk tot nader order uniform dragen. De S.A.-leiders moeten zich in overeenstemming met deze instructie onmiddellijk door het houden van appèl in de stormlokalen overtuigen van de uitvoering der instructie. Amerika. De Amerikaansche luchtbewapening. Uit Washington wordt gemeld: Na een geheime beraadslaging, die drie nren duurde tusschen de legercommissie van het huis van afgevaardigden en den minister van oorlog benevens een aantal hoogge plaatste ambtenaren van het departement van oorlog heeft de voorzitter der commissie, McSwain, een subcommissie benoemd die on middellijk met de begrootingscommissie van den senaat en van het huis van afgevaar digden beraadslagingen over de goedkeuring yam een crediet van 40 millioen dollar voor Frankrijk. Volkenbond begin Augustus bijeen? In de Fransche kringen verwacht men, dat, indien vóór 25 Juli geen overeenstemming tot stand zal komen aangaande de benoeming van den neutralen arbiter, de Volkenbond zal worden bijeengeroepen tegen begin Augustus. Tot dan zullen de onderhandelingen omtrent een vreedzame bijlegging van het Italiaansch- Abessynische geschil kunnen worden voort gezet. Het schijnt echter, dat men van deze on derhandelingen geen definitieve resultaten verwacht. Misschien zullen de onderhandelingen de besprekingen, welke de delegatieleiders te Genève zullen voeren, vergemakkelijken. Griekenland. Naar de monarchie? Reuter verneemt uit Belgrado: Het onder werp der besprekingen te Bied tusschen den premier van Joegoslavië Stojadinowitsj en Kondylis was naar vernomen wordt, de quaes- tie van het herstel der monarchie in Grieken land. Het beginsel der monarchie werd aanvaard en generaal Kondylis zal het plebisciet van November organiseeren dat beslissen zal over het regime in Griekenland. Fraude aan het station Warschau. te Zes kassiers gearresteerd. De politie van Warschau heeft onder de ambtenaren van het centraal station een omvangrijke bedriegersaffaire ontdekt, welke geleid heeft tot de arrestatie van 6 kassiers van de aföeeling spoorkaartjes. Geconsta teerd werd. dat deze personen geruimen tijd in nauw contact hebben gestaan met een bende valsche munters, die hun valsch zil vergeld in stukken van 2.5 en 10 zloty lever den voor de helft van de nominale waarde. De kassiers bewaarden dit geld in aparte la den en brachten het onder het publiek bij het wisselen van geld. Bijzetting van mevrouw Schuschnigg. Treffende plechtigheid. Het Herma stoffelijk overschot van mevrouw Schuschnigg, die Zaterdag bij een auto-ongeluk om het leven is gekomen, is Dinsdagmiddag plechtig bijgezet. In de Hietzinger parochiale kerk waren, behalve de bloedverwanten van de overledene, aanwezig de bondspresident, de geheele bondsregeering het corps diplomatique, waaronder von Pa pen en vele vertegenwoordigers van de so ciety van Oostenrijk, benevens eenige ver tegenwoordigers van het huis Habsburg. Kardinaal aartsbisschop dr. Innitzer zegende het stoffelijk overschot in, Voor de kerk was een afdeeling van het bondsleger en van de politie opgesteld. Na de inzegening bewoog de doodenstoet zich naar het Hitzinger kerk hof. Langs den weg stonden de Wehr-bonden opgesteld. De vlootschouw van Spithead. Een feest voor alle Britsche zeediensten. In stralende zonneschijn, welke alle door den koning bijgewoonde jubileumfeesten ken merkt. had Dinsdag de groote vlootschouw te. Spithead plaats van de gecombineerde vloten. De 157 schepen waren alle getooid met vlag gen. De koning die vergezeld was van den prins van Wales en de hertogen van York en van Kent kwam Maandag te Portsmouth aan en bracht den nacht door aan boord van het ko ninklijk jacht.,Victoria and Albert", dat Dins dagmorgen in de haven bleef liggen. Om twee uur voer het jacht, voorafgegaan door de loodsboot „Patricia" en begeleid door het ad- miraalsjacht „Enchantress" uit. Bij nadering van het koninklijke vaartuig werden door de heele vloot saluutschoten afgevuurd. De vlootschouw was niet louter een inspec tie. Op initiatief van den koning werd de ge legenheid gebruikt om er een feest van te maken voor alle Britsche zeediensten. Het representatieve karakter werd niet alleen aan gegeven door de aanwezigheid van de groote schepen der koopvaardijvloot en groepen vis- schersschepen, maar ook door het feit. dat de koning alvorens de schepen? langs te varen voor inspectie, aan boord van het koninklijk jacht zoowel de vlagofficieren van de marine die met hun schepen aanwezig waren, en de commandant van de „Indus", als de vertegen woordigende gezagvoerders der koopvaardij vloot, ontving. De overige schepen met inbe- grip-i van 54 groote jachten hadden speciale ligplaatsen aangewezen gekregen. Portsmouth was een en al opgewektheid. Straten, winkels en huizen waren vroolijk met vlaggen en slingers versierd en in de stad bewoog zich een onafzienbare menschenmenigte. De hotels en pensions konden den geweldi gen toeloop lang niet verwerken en talrijke personen brachten den nacht aan de kust of in de omgeving, dan wel in hun auto's door. Dinsdagmorgen voerden treinen en vlieg tuigen geweldige hoeveelheden bezoekers aan en duizenden zochten een goede plaats op de kust van het eiland Wight. Stoomschepen en pleziervaartuigen brachten de toeschouwers naar de plaatsen, vanwaar men een beter ge zicht op de vlootrevue kon hebben. De koning, die Dinsdagmorgen aan wal was gegaan om de havens te insoecteeren, was zeer onder den indruk van de groote geest drift, waarmede hij bij zijn rondrit van zes mijl door de stad was ontvangen. „Ik ben dieo getroffen door de geestdrift van het volk" verklaarde de koning aan den burge meester van Portsmouth. „Ik heb mij verbaasd over het aantal menschen. Ik ben dikwijls door Londen gereden doch ik heb nimmer zulk een opeengepakte menigte als hier langs den weg gezien". Heden zal de koning aan het hoofd van de vloot zee kiezen. Nader wordt uit Londen gemeld: Ter hoogte van Spithead bij Portsmouth is Dinsdag de groote jubileumparade van de Engelsche oorlogsvloot voor koning George gehouden. Honderdduizenden waren toegestroomd om getuigen te zijn van het gr-ootsche schouwspel. 160 oorlogsschepen van de thuis- vloot de Midaellandsctie Zee vloot en de re- servevloot lagen in groote riten tusschen Portsmouth en het eiland Wight voor anker. Ook de Engelsche handelsvloot was verte genwoordigd met alle scheepsklassen, van groote luxe-Oceaanstcomers tot kleine vis- schersbóoten toe. Alle schepen waren feeste lijk gepavoiseerd. Begroet door het gedonder van het scheeps geschut, passeerde de koning met zijn drie zoons aan boord van het jacht ..Victoria and Albert" de revue. Na de vlootschouw volgde een parade van de marineluchtstrijdkrach- ten, waaraan ruim 100 gevechts- en jacht vliegtuigen, bomb ardementsto estellen en vliegbooten deelnamen. De dag werd besloten met een groote fees telijke verlichting van de geheele vloot. Valsche munters te Antwerpen veroordeeld. Het Antwerpsche Assisenhof heeft uitspraak gedaan in de affaire van de valsche bankbil jetten van 100 gulden. Vijf beklaagden wer den vrijgesproken, doch een van hen, Guil- laume Janssen, werd bij het verlaten van het Paleis van Justitie door 'n Nederlandschen po- litie-inspecteur gearresteerd, aangezien de Nederlandsche Justitie zijn uitlevering heeft verzocht. De overige beklaagden werden ver oordeeld tot straffen, varieerend tusschen 2 en 1 jaar gevangenis, met 50 franc boete en be taling van de kosten van het proces. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING Droefgeestige danshuizen. - De Chinees als wedder. Over het bandietendom. Door EMILE SCHREIBER De eigenlijke Chineesche wijk in Sjanghai. „Komaan," zegt Thijs, „nu zal ik maar naar huis gaan." „Blijf hier nog even en hoor mij aan," zegt Alasius. „Je hebt den laatsten tijd zeer veel verstand, beleid, list en moed aan den dag gelegd, en dat wordt door mij beloond. Voor alle goede daden die je verricht hebt, zal ik je dit vreemde voorwerp geven. Het is een tooverkrachtig amulet. Je moet het om je hals hangen, doch, na drie maal honderd dagen moet je het voor een nieuw ruilen, want dan is het zijn wonderkrachten kwijt. Heb jij soms het gevoel dat het je pijn doet, let dan goed op, want dan waarschuwt het je voor gevaar." Tliijs bedankt Sën toovenaar zeer hartelijk. Dan nemen zij afscheid van elkaar. Thijsje dacht dan nu naar huis te gaan doch dat heeft hij mis; een nieuw en grooter avontuur staat hem te wachten. Tevergeefs heb ik in Sjanghai naar die ver leidelijke plaatsen gezocht, welke zoovele mij ner collega's moeten hebben gezien, omdat zij er immers over geschreven hebben. Zonder twijfel bestaan er in deze interna tionale havenstad met haar drie en een half millioen inwoners dancings, cabarets en tal- looze nachtgelegenheden. Laat ons in de eer ste .plaats constateeren, dat Frankrijk dit maal nu eens een goed figuur maakt, want de minder gunstig bekend staande gedeelten be vinden zich niet in haar concessie, doch in de internationale concessie en in de Chineesche wijk. Ik zal niets vertellen van de Russische gele genheden, die zeer groot in aantal, maar van geen belang zijn, wanneer men bekend is met hetgeen de Russen op dit terrein in Pa rijs en elders bieden. Laat ik u liever iets vertellen van de Chi neesche amusementswij k. Het Chineesche volk blijft, gelijk de meeste volkeren van het Oosten, uitermate waardig in zijn uitingen van vroolijkheid. De Chineesche danshuizen zijn heel groot, hebben goede orkesten, maar zijn zoo slecht verlicht, dat zij, te beginnen bij den ingang al, ln een sfeer van droefgees tigheid gehuld zijn. De Chineezen houden er van in het halfdonker te dansen. Geloof vooral niet, dat dit met bepaalde twijfelachtige motieven verband, houdt. De Chineesche danseresjes zijn tot aan den hals in lange zijden gewaden gekleed, die weinig geraffineerds hebben.. Deze „taxi-girls", zoo als ze genoemd worden, zitten heel ingetogen langs den wand van de zaal, ver van de ta feltjes der bezoekers. Geen glimlach, geen blik. Zij wachten als brave meisjes (en dik wijls blijken zij dat ook t<e zijn) totdat een bezoeker komt om haar voor een dans uit te npodigen. Een Chineesche bediende maakt er aanteekening van en brengt den bezoeker aan het eind van den avond, behalve zijn con sumptie, het aantal keeren, dat hij gedanst heeft, in rekening. Alles gaat er erg netjes, maar ook lïeel vervelend toe. Ik heb opge merkt, dat, behalve wat de elegantie, maar wel wat de odeur betreft, alles precies zoo ge beurt in de matrozen-dancings. Niet dat hier geen bepaalde afspraken gemaakt zouden kunnen werden, maar de discretie is van dien aard. dat zelfs de meest oplettende toeschou wer niets zal opmerken. Sommige van die „taxi-girls" zijn wel aar dig, doch bijna allen zijn klein, tenger en vooral stug. Die onbewogen gezichten en die harde blikken zien er in het geheel niet ver leidelijk uit. Buiten de danshuizen heeft men er de gele genheden, waar gezongen wordt. Alles gebeurt er net zoo als in de soort gelijke Spaansche cabarets, alleen heeft men hier het Chineesche decorum en mist men er de wilde sfeer. Elke zangeres draagt er, vrij wel onbeweeglijk, op haar beurt met nasaal geluid een lied voor, begeleid door een wat te Oostersch orkest met eentonige muziek. Het publiek drinkt er koppen thee bij heele series en de verveling komt nog eerder dan in het danshuis. Heel wat levendiger zijn de windhonden- rennen en het kaatsspel. Bij duizenden stroomen de Chineezen er 's avonds naar toe, van den rijksten koopman tot aan den koelie. De loketten, waar de weddenschappen worden afgesloten ondergaan een stormloop, want geen volk is zoo op het spel verzot als het Chineesche. Bekende en geroutineerde kaat sers heeft men voor veel geld speciaal uit Spanje laten komen, omdat de Chineezen voor dit bijzonder soort sport ongeschikt zijn. Er is in Sjanghai ook een soort van Luna park, waar zich, behalve een groote bioscoop, een twaalftal kleine theaters bevinden, die ge lijktijdig opvoeringen van operettes en too- neelstukken geven en het publiek kan voor hetzelfde geld van de eene voorstelling naar de andere loopen. Maar het meest merkwaardige schouwspel in Sjanghai men moet er overigens naar zoeken vonden wij bij een bezoek aan de Fransche politie. Haar arbeid, die zich wel te verstaan beperkt tot de Fransche concessie, bestaat in het bestrijden van de bandieten. Want in China spreekt iedereen over bandie ten, zooals men te Chicago spreekt, of liever sprak, over de gangsters. Zij vormen een fac tor waarmee rekening dient te worden ge houden. Tijdens ons kort verblijf werd een te Sjanghai zeer bekende Britsche persoonlijk heid geheel toevallig tijdens een schietpartij tusschen politie en bandieten gedood. Wat is een bandiet? „Een Chineesche bandiet", verklaart mij een Fransch politie- man, chef van een post, „is bijna altijd een braaf menseh, die gebrek lijdt. Als de fortuin hem toelacht, als het hem lukt zijn slag te slaan of wanneer hij bij het spel wint, zal hij een stukje grond koopen om te bouwen of trachten wat met een handeltje te ver dienen en zoodoende weer een rechtschapen burger worden. Maar in de periode, dat hij als bandiet, opereert is hij zeer gevaarlijk en tot de tanden toe gewapend, want, hij ver dedigt zijn leven en weet heel goed. dat wij niet, misschieten, als het eerste schot doro ons gelost wordt. Meestal is de gang van zaken als volgt. Een koelie, die in de misère is geraakt, biedt zich aan als „soldaat". Hij wordt bandiet, met of zonder uniform, in dienst van een Chinee- schen „generaal". Om de een of andere reden heeft de generaal zijn diensten niet langer noodig, hij wordt ontslagen en de ex-soldaat die thans zonder werk is, brengt nu alles wat hij geleerd heeft in practijk om verder voor zijn eigen rekening te gaan „werken". Dat is een bandiet", aldus de politieman. De concessies zijn beter bewaakt dan do Chineesche wijk en daarom kan het verras send lijken, dat de bandieten juist daar hun operatieterrein kiezen. De oorzaak is, dat de winkels en de bewoners er veel rijker zijn. Er gaat geen week in de Fransche con cessie voorbij zonder talrijke pogingen tot diefstal, berooving of oplichting. Als er tijdig genoeg alarm wordt gemaakt door voorbij gangers of buren sturen de politieposten er snel een dertig man op af (Russen, Tonki- neezen, Chineezen). voorzien van de meest moderne wapens, in harnassen gekleed of ook wel met schilden uitgerust om zich tegen de kogels te beschermen. Als op een bepaald oogenblik alarm wordt gemaakt, komen binnen twintig seconden de Russen, Tonkineezen en Chineezen in uni form uit hun respectievelijke, afzonderlijke kazernes te voorschijn en springen in de ge reedstaande auto. Ieder jaar worden talrijke Fransche, Rus sische of Aziatische politieagenten door de bandieten gedood. Het omgekeerde gebeurt eveneens. Waarom zult ge vragen, laten de Franschen zich nog dooden in Sjanghai.? Welk belang heeft Frankrijk er bij om op deze wijze een Chineesche wijk te verdedigen? Heeft Engeland niet van zijn concessie in Hankau afgezien na de Japansche interventie te Sjanghai in 1932? Waarom doet Frankrijk dat ook niet? In de eerste plaats betreurt Engeland, naar thans blijkt, deze wat te snelle capitulatie, welke aan een verkeerde beslissing van een zijner vertegenwoordigers te wijten was. Maar de sleutel van het vraagstuk ligt niet daar en evenmin in Sjanghai. Hij ligt in Indo china. De Engelsche bezitten Singapore, vooruit geschoven bolwerk van Indië; wanneer zij die positie zouden verliezen, zouden zij niet heel lang meer in Indië zijn. Frankrijk beschikt over geen enkelen voor uitgeschoven en versterkten post van gelijke waarde voor de verdediging van Indo-China; doch het neemt in Sjanghai een overwegende positie in, die misschien slechts voldoende is om de verkregen macht te handhaven, maar die daar dan toch zeer zeker in slaagt. Zoo lang de Franschen in Sjanghai zijn, heeft In do-China niets te vreezen. Sjanghai is, als men het zoo wil uitdrukekn, een „luisterpost". Daar hij niets kost om in stand te houden, is hij dubbel waardevol voor Frankrijk. (Nadruk verboden.) RADIOPROGRAMMA. DONDERDAG 18 JULI. HILVERSUM 1875 M. AVRO -uitzending. 8.00 Gram. pl. 9.00 Ensemble Lismonde. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gram. pl. 10.30 Vervolg ensemble Lismonde. 11.00 Voordracht door J. Vêrstraete en vioolsoli Boris Lensky. 12.00 Gram. pl. 12.30 Kovacs Lajos' orkest. 1.00 Ensemble Jetty Cantor. 2.30 Het Bussumsch Dameskoor olv. Jacob Hamel. Aan den vleugel Jacques Hamel, Hierna pianospel door Betsy van Praag, Gram. pl. en zang door Hans Merz. A. d. vleugel Egb. Veen. 4.00 Voor zieken en ouden van dagen. 4.30 Gram. pl. 4.45 Radio- tooneel v. d. Kinderen. 5.30 Omroeporkest olv. A. van Raalte. 6.20 Gram. pl. 6.40 Kovacs Lajos en zijn orkest. 7.30 Disco-nieuws. 8.00 Berich ten. 8.05 Omroeporkest olv. A. van Raalte. m. m. v. Erna Sack (sopraan). 9.00 Zwitsersche muziek met verbindende tekst door H. Felder- hof. 9.30 Het AVRO-Aelian Orkest. 10.15 Gram. pl. 10.30 De AVRO-Dec.ibels olv. Eddy Meenk. 11.00 Berichten. Gram. pl. 11.15—12.00 Vervolg der AVRO-Decibels HUIZEN 301 M 8.00 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 2.00—11.30 NCRV. 8.009.15 en 10.00 Gram. pl. 10.15 Morgen dienst olv. Ds. J. P. v. Heest. 10.45 en 11.00 Gram. pl. 11.3012.00 Godsd. halfuur. 12.15 Orkestconcert en gram pl. 2.00 Cursus Fraaie Handwerken. 3.00 Voor de vrouw. 3.30—3.45 Gram. pl. 4.00 Bijbellezing Ds. G. Verdoes Kleyn, mmv. bariton en orgel. 5.00 Handen arbeid v. d. jeugd. 5.30 Zang Gusta Scheep maker (alt) m.m.v. Mej. de Cocq (piano). 6.43 Causerie H. Amelink. 7.15 Gram. pl. 7.30 Weekoverzicht. 8.00 Berichten. 8.05 Orgelcon cert M. E. Bouwmeester. 9,00 Ds. J. L. van Schaick: De vogeltrek. 9,30 Kamerorkest „Ar.s Nova et Antiqua", olv. F. Gaillard. Om 10.25 Berichten. 11.00—11.30 Gram. pl.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 6