Uaat md aUtukwetk Een nieuwe forensenwijk. Laat Uw vacantie niet bederven! Rubriek voor Vragen. DONDERDAG- 18 J U EI 1935 H A A R E E M'S D 'A G B E A D ESPERANTO. Het 27ste Wereldcongres te Rome. In de laatste jaren neemt het Esperanto zoo hand over hand toe, dat welhaast niemand meer er aan twijfelto f deze wereldhulptaal zal een belangrijke rol gaan spelen in de inter nationale verhouding tusschen de volkeren. Het belangrijkste in de Esperantobeweging is het jaarlijksche internationaal wereldcon gres .waarop menschen uit bijna alle landen ter wereld elkaar ontmoeten en in één taal converseeren en besprekingen voeren, als be hoorden zij allen tot één land. Het eerste congres werd gehouden in Bou logne sur Mer in 1905. Van 't laatste congres, dat in 1934 te Stock holm gehouden is, zullen velen zich nog de bijzonderheden herinneren. Tooneelstukken werden opgevoerd, unaniem door de pers zeer gunstig beoordeeld; de deugdelijkheid der taal ook voor zang en tooneel werd algemeen erkend. Trampersoneel, politiebeambten, post ambtenaren, kellners, enz. hadden speciale cursussen gevolgd. De deelnemers behielden een onvergetelijken indruk aan dit samenzijn van plm. 2000 personen uit een groot aantal landen. Ondanks dit geweldig succes geven de voor bereidingen voor het congres, dat dit jaar in Rome gehouden zal worden, aanleiding tot de veronderstelling, dat dit congres alle vorige nog zal overtreffen. Reeds thans heeft het aantal deelnemers de 1200 overschreden. Fei telijk moeten wij spreken van het congres in Italië, want het unieke is. dat de deelnemers tegelijker tijd een reis door Italië zullen ma ken. De voorbereidingen van het congres staan onder leiding van generaal Markies Cordezo di Monsezemolo, voorzitter van het uitvoerend comité. Er zullen tochten gemaakt worden door Italië, o.a. naar: de Vaticaanstad, Pompeï en het eiland Capri. Overal zullen lezingen wor den gehouden vanwege' de zomer-esperanto- universiteit. Verschillende internationale ge leerden zullen hun medewerking er aan ver- leenen. Eveneens zullen er verschillende vak zittingen gehouden worden o.a.: Apothekers en Pharmaceuten, int. politiebond, intern, wetenschappelijke vereeniging (generaal Ing. M. Rollet de l'Isle)intern, bond van Post- en telegraafambtenaren (Dr. Ed. Spielmann), vereenigingen van stenografen, onderwijzers en vele anderet. alsmede de intern. Blinden- bond. Een speciale tocht, met den grooten Italiaanschen zeestoomer ..Sinaia" zal plaats hebben naar Napels, Sicilië en het eiland Malta. Aan boord zullen Italiaansche journa listen zijn om het publiek op de hoogte te brengen met de wereld-Esperantobeweging. De spoorwegen in Italië en de stoomvaart maatschappijen geven groote reductie; de radiostations zenden wekelijks berichten Over het congres uit en het prachtige historische gebouw van de universiteit te Rome wordt aan de Esperantisten ter beschikking gesteld. Dank zij deze algemeene medewerking zal dit congres, dat besloten wordt met een groot internationaal bal, ongetwijfeld eenig worden in de geschiedenis der Esperantobeweging. COöP. CENTRALE EIERVEILING PURMEREND G. A. Weekbericht van 16 Juli 1935. Afdeeling eieren: 110.000 eendeieren prijs f 1,601.80, 70.000 kippeneieren. 70-80 K.G. f 3—4.60. 65-66 K.G. f 2,70—3— 63-64 K.G. f 2,70—3— 60-62 K.G. f 2,50—2.70. 58-59 K.G. f 2,40—2,60. 56-57 K.G. f 2,40—2,50. 53-55 K.G. f 2,30—2,40. 50-52 K.G. f 2—2.20. Oude kippen f 0.351. Jonge hanen f 0.200.80. Oude eenden f 0.130.25 Kiloprijs oude kippen f 0.250.37. Kiloprijs jonge hanen f 0.330.55. GEVONDEN OORWERPEN EN DIEREN Handschoenen en ceinturen, armband, rij wielplaatje, Politiebureau, Smedestraat, scheer apparaat, v. d. Horst, Gen. Cronjéstr. 38: beeldje in étui. Verschoor, Laan van Rozen burg 23. Heemstede; zilveren broche, v. d. Heu vel, v. Oosten de Bruijnstraat 180; blazertje, Stoute, Wouwermanstr. 10a rood; bril, Vermeer Teijlerstraat 26; collier, Stouten, Dahliastraat 7; couvert, inh. foto's, Persmitten, Graaf schapstraat 45; duimstok, Knibbe, Bastiaan- straat 51; duif, v. d. Horst, Aagje Dekenstr. 17; hond (herder), Koelemij, Bankastr. 26; hond (dwergpincher), de Gouw, Kinkerstr. 12; hondenhalsband, Dukels. Spionkopstr. 18; regenjas, Toenes, Genestetstr. 2; kinderonder- jurkje,Toenes, Genestetstraat 2; katten, Ken nel Fauna, Fr. Varkensmarkt. knipmes en los geld, Plus, Joh. v. Vlietstraat 92; chauffeurs pet, Jansen, Weltevredenstr. 20; portemonnaie .Plantje, Joh. de Breukstraat 12; pakje, inh. vloerkleedjes en rolgordijnen, Mondé, Arnulf- straat 17; portemonnaie, fam. Komen, Stuver- straat 16; pantoffel, Kok, Thorbeckestr. 51; rijwielplaat.je, Strootman, Zuidpolderstr. 33; idem, Perdon, Nassaulaan 8 rd.; idem, Holten, Eikenstr. 3, IJmuiden; pa d v in de rsrie mVer beek, Ursulastraat 3 rd.; kinderschoentje, A. L. Dyserinckstr. 50; schoolblad, de Hoop, Gier straat 21; damestasch, v. Wordt, v. Oosten de Bruijnstraat 71. Terug te bekomen bijPolitiebureau, Smede- straat, handschoenen en ceinturen; cahier; dashouder: Molenaar, Pres. Steijnstraat 38, autoped; Lohman, Teijlerhofjesstraat 2 rood. armband Veldhuis, Eikenstraat 6. kerkboekje; Oudhof, Brouwersvaart 14 c, hond; v. Zome ren, Leidscheplein 48 rood, lederen halsband; Vreenegoor, Thorbeckestraat 29, gabardine jas: Oosterweer, Jan Evertsenstraat 18, muts; Maison Annie, Heerensingel 99, portemonnaie; Hoppen, Teslastraat 17, portemonnaie; Heili gers. Oosterstraat 56, portemonnaie; Martens, Atjehstraat 39, meisjesrijwiel; v. d. Broek. Steenbokstraat 29, rijwielplaatje; Kooi, Tem pelierstraat 71 rood, rijwielplaatje; de Jong, 2e Zuidpolderstraat 46, rijwielplaatje; Smee- man, Fabriciusstraat 46, rijwielplaatje; Bijster, Dorreboomstraat 17, ring met sleutels; v. La tum, Adriaan de Jongstraat 10„ rozenkrans; Bronkhorst, Harmenjansstraat 22, sleutels; Keevel, Spaanschevaartstraat 50, sleutels aan ketting; Kokkelkoren, Papentorenvest 10, schoentje; Geukers, Amsterdamstraat 23, 1 paar schoenen; Leunk, Jan van Zurenstraat 15, 1 paar schoenen met sokjes; Teijsoorten, KI. Houtweg 12, damestasch; School, Kruis straat 2, boodschappentasch; van Berkel, Spaanschevaartstraat 70, vulpotlood; Boeree, Dorreboomstraat 16, vrachtbrieven. GEDENKBOEK VOOR DE BEMANNING VAN HR. MS. K XVHI. Geen bijzonders alles wel Onder de titel „Alles wel! Geen bijzonders' zal binnenkort gereed zijn een gedenkboek be treffende en vermaarde wereldreis van H.M. K XVIII en alles wat op deze reis betrekking heeft, vanaf het vertrek op 14 November 1934 uit den Helder tot aan de aankomst van de onderzeeboot op 11 Juli te Soerabaja. Voorts zal dit boek bijzonderheden bevatten over de daadwerkelijke belangstelling van het Neder- landsche volk over de historische radio-uit zending naar Maritius over de ontmoeting met de „Snip" enz. Bovendien hebben alle opvarenden van de K XVIII daarin een artikel geschreven. Dit gedenkboek, dat een formaat van pl.m. 21 x 28 cM. en pl.m. 240 bladzijden telt zal worden verlucht met meer dan 100 illustra ties. Zoodra dit boek gereed is zal het aan elk der opvarenden van Hr. Ms. K VXHI worden aangeboden als een blijvende herinnering aan het belangstellend medeleven van het Neder- landsche volk. VERGADERING PROVINCLAAL PERSONEEL. Tegen invoering standplaatsaftrek. Door den Ned. Bond van personeel in over heidsdienst en de C.N.A.B. is een openbare ver gadering aangekondigd op Maandag 22 Juli a.s., des avonds te kwart over acht in het Con certgebouw te Haarlem, alwaar de bonds- secretaris van den C.N.A.B., N. Vijlbrief, zal spreken over de dreigende standplaatsenaftrek voor het Noordhollandsche provinciale per soneel. OPMERKINGEN VAN LEZERS WANDELBOSCH GROENEND AAL. Een „trouw bezoeker" van -het Wandelbosch Groenendaal schrijft ons o.a. het volgende: „Als geregeld bezoeker van ons prachtig wandelbosch Groenendaal, vind ik dat het gemeentebestuur van Heemstede nu toch wel wat al te belemmerend optreedt voor de be zoekers per rijwiel. Dat het bosch zélf niet met rijwielen betreden mag worden, is nog te begrijpen. Maar dat nu één van de meest ge bruikte toegangswegen, n.l. langs den herte kamp, van 2—6 uur voor rijwielen (óók aan de hand) is afgesloten, lijkt mij een raadsel. Als het nu nog voor auto's en motoren was, die jagen nog wolken stof op en ze zijn voor de wandelaars veel gevaarlijker. Nu kan men per rijwiel niet meer bereiken: den hertekamp, de kinderspeelplaats, het ge makshuisje en den speeltuin. Of men moet zijn rijwiel stallen en dat is voor een kort bezoek te bezwaarlijk. Men moest die borden maar gauw weer ver wijderen, want ze zijn niet geschikt om het bezoek te bevordeten". Tot zoover deze bezoeker. We hebbenons' naar aanleiding van zijn klacht tot den inspecteur van politie te Heem stede gewend. Deze deelde ons mede, dat de nieuwe bepaling alleen geldt voor Zondagmid dag van 26 uur. Die bepaling was nood zakelijk geworden, omdat op die uren de wandelaars in deze laan ter zeerste werden gehinderd door meisjes en jongens uit Hille- gom, Lisse en de Meer, die daar geregeld heen en weer rijden, zoodat anderen niet of slechts moeilijk konden passeeren. ,,We hebben da-ar nu maar ineens een eind aan gemaakt. Het bosch Groenendaal is om er te wandelen en niet om te fietsen. En we zijn blii, dat we dit "aan hebben, want het was er nu j.l. Zondagmiddag veel rustiger. Zij, die nu per fiets van genoemde plaatsen naar Groenen daal willen komen, kunnen hun doel bereiken door den Glipperweg om te rijden. Dan kun nen ze daar hun fiets stallen. Doch dit geldt alleen voor die uren op Zondagmiddag", al dus eindigde de inspecteur. Voor Haarlem's Kantonrechter. Bollenteelt zonder ver gunning. Tot een der vele centrales, welke de crisis te voorschijn heeft geroepen, behoort de sierteeltcentrale. Aangeslotenen hierbij heb ben het recht om bollen te telen, maar daar tegenover staan verschillende verplichtingen, alles ten doel hebbende het bloembollenbe- drijf zoo mogelijk eenigszins op peil te hou den. Zij, die zonder bij de centrale aange sloten te zijn, bollen kweeken voor den ver koop, ontsnappen aan de controlebepalingen en saboteeren zoodoende de regeling, welke bedoelt den bonafide handel te beschermen. De wetgever heeft als maximumstraf f 10.000 boete gesteld of 6 maanden hechte nis. Die hooge boete schrikt toch blijkbaar som migen niet af om, zonder zich bij de sier teeltcentrale aan te sluiten, bollen voor den handel te gaan kweeken. De kweeker uit Wijk aan Zee en Duin, die zich voor bedoeld feit had te verantwoorden, erkende niet aangesloten te zijn geweest; nu was hij het wel, „maar", zei hij. „ik heb me toch aan de saneeringsbepalingen gehou den". De ambtenaar van het O.M. voerde hiertegen aan, dat, als verdachte niet bij de centrale is aangesloten, hetgeen de verplich ting meebrengt om opgave te doen van de grootte van het teeltgebied en de hoeveel heid, zoomede de soorten verbouwde bollen, het niet is te controleeren of hij de sanee ringsbepalingen naleeft en dat het voorbeeld van verdachte aanstekelijk kan werken op anderen, die zullen zeggen: „Hij teelt ook zonder aangesloten te zijn". Den ernst der overtreding in aanmerking nemende, doch tevens dat verdachte thans is aangesloten en door het ingrijpen der cri sisambtenaren reeds schade heeft geleden, eischt de ambtenaar een boete van f 100. Hij wees er op, dat hij reeds uiterst clement was geweest door de indertijd in beslag genomen bollen aan verdachte terug te geven, ten einde zijn bestaan niet te vernietigen, nu hij getoond heeft zich aan de wet te willen on derwerpen. De kantonrechter sloot zich aan bij het geen de ambtenaar had gezegd, maar wilde in dit geval de boete niet te hoog maken en bepaalde deze op f 50. Het was duidelijk, dat hier een waarschu wing werd gegeven aan anderen, zoodat nieu we overtreders er wel eens minder goed kon den afkomen. Zegeltjes plakken. Als iemand werknemer is, moet hij een rente-kaart hebben; hij moet die zelf bewa ren en er geregeld mee naar zijn baas gaan om er een zegeltje op te laten plakken. In de praktijk gaat dat zoo niet; de ar beider geeft de kaart aan den patroon, die ze bewaart en er al dan niet geregeld, op plakt, hoofdzaak is, dat als de kaart moet worden ingeleverd, de zegels present zijn. Met het oog op het zindelijk houden en niet verloren gaan der kaarten is het sys teem van bewaren door den baas aanbeve lenswaardig. maar dat neemt niet weg. dat de werknemer er aansprakelijk voor blijft, dat de kaart op tijd wordt ingeleverd en dat hij maar niet kan zeggen: „Dan kan ik er ook niets aan doer.", ais de patroon verklaart dat hij geen tijd heeft om de kaart te geven of met een ander excuus komt. Een drietal werknemers, dat niet berust had, stond nu terecht ze kwamen met de verontschuldiging: „wat kan ik er aan doen? De baas gaf de kaart niét". i Maar zoo gemakkelijk gaat dat niet, want de arbeiders hadden in zoo'n geval naar den Raad van Arbeid moeten gaan en daar ver tellen, dat zij hun kaart niet konden krij gen, of dat de patroon er den brui aan gaf nog meer zegeltjes te plakken. Nu moesten zij ieder f 5 boete betalen voor het niet-inleveren van de kaart. Een gewaarschuwd man telt voor twee. ïol&Uahdd B. cU jCee-uw T-uMhw.ssic. 74 lEBiiUjiu Bs.iijriHaiariiiu.hi mmmm (Adv. Ingez. Med.) Bij Houtvaart, Munterslaan en Oosterduinweg in Haarlem-West. door zoo'n schele hoofdpijn, door warmte of onqewone vermoeienis. Zorg altijd zoo n zakdoosje met 3 „AKKERTJES" bij te heb ben van 20 ct. Ze helpen direct, maken „fit' (Adv. Ingez. Med.) Haarlem-West is zich gedurig aan het uit breiden. Ook nu is weer de stichting van een nieuwe forensenwijk aangevangen. Bovenstaande kaart illustreert dit ontwerp. Het terrein heeft een oppervlakte van ruim 110.000 M2. Het ligt in het landelijke gedeelte van Haarlem nabij de Bloemendaalsche grens. Openbare Werken heeft een eenvoudige houten brug over de Houtvaart tegenover de Ohmstraat gemaakt en reeds een gedeelte van den weg langs de Houtvaart aangelegd. Maan dag zal met den bouw van de eerste huizen begonnen worden. De Houtvaart wordt geheel genormaliseerd. De wegen er langs zullen op den duur voor het verkeer beteekenis krijgen. Daarvoor wor den zij ook zoo aangelegd, dat zij op dit verkeer zijn berekend; 'n onderbed van puin, daarop zware klinkers in vischgraat-verband. Langs den waterkant komt een begroeide berm. Dus ongeveer dezelfde aanleg als de Delft laan in Haarlem-Noord. Op dit terrein komen ongeveer 300 midden standshuizen met flinke voor- en achter tuinen. De huurprijs zal ongeveer f 45 per maand bedragen. Deze huizen zijn het blijkt uit de teekening in kleine blokken ontworpen. De hoekhuizen krijgen een garage Uit dit laatste blijkt Wel dat men op draag krachtige bewoners rekent. Aan den kant van den oosterduinweg is een rij dubbele villa's ontworpen. Het wegenplan voor deze nieuwe forensenwijk is flink opge zet, ook plantsoen is niet vergeten. Het wordt in de toekomst ongetwijfeld een mooi kwartier. De nabijheid van het mooie Aerd-enhout (het park aan de Westerlaan is ook dichtbij) zal ongetrijfeld een bekoring te meer zijn. De exploitatie der gronden is in handen van de heeren G. Kamminga en G. Poostma, De uitbreiding van Haarlem ten Westen van de spoorbaan wordt thans nog bemoeilijkt door de spoorwegovergangen. Men weet even wel dat de gemeente Haarlem aan het onder handelen is met het Werkfonds om de verdere verhooging van de spoorbaan HaarlemRot terdam uit te voeren voor het 60 Millioenplan Dan komen er 4 viaducten, namelijk bij de Westergracht, de Pijlslaan en de Munterslaan DUIDELIJK GESTELDE VRAGEN van alle Abonnés van Haarlem's Dagblad zoorden door een specialeji Redacteur en zijn talrijke medewerkers zoo mogelijk en ten spoedigste beantwoord. De vragen moeten worden geadresseerd aan de Redactie. Groote Houtstraat 93, met duidelijke vermelding van naam en woon plaats. Vragen, waaraan naam en adres ontbreken, worden terzijde gelegd. De namen der vragers blijven redactie geheim. De antwoorden worden per auto GEHEEL KOSTELOOS thuis bezorgd. Alleen die vragen, welker beantwoording voor vele anderen behalve den vrager, van nut kan zi;in, worden tevens in ons blad ge- RECEPTEN VRAAG: 1. Hoe maakt men aardbeienlimo nade? 2. Kan men van onrijpe appelen ook appel wijn of limonade maken? ANTWOORD: 1. Benoodigd: 3 K.G. aardbeien; 2 L. water; 75 gram citroenzuur en suiker. Wasch de aardbeien zorgvuldig: laat ze dan 24 uur staan in de 2 L. water en het citroenzuur. Laat het dan door een doek uitlekken en meet het sap. Doe er per Yz liter sap een pond suiker bij. Roer af en toe, tot de suiker geheel is opgelost. Vul er vervolgens de goed schoongemaakte fles- schen mee en sluit deze, enkel tegen het stof, met een dun doekje af. Verdun het sap, naar smaal:, voor het gebruik met water. Het kan geruimen tijd bewaard blijven. De overgebleven vruchten kunnen worden uit geperst en als boven behandeld worden. Het hieruit verkregen sap is minder duurzaam en moet dus spoedig worden gebruikt. 2. Keen. VRAAG: 1. Hoe maakt men aardbeienjam? 2. Hoe jam van roode bessen? ANTWOORD: 1. Doe 4 pond goed schoonge maakte en gewasschen aardbeien en 3 pond sui ker in een pan en breng het, met deksel er op, aan de kook. Laat, zonder deksel, af en toe roe rend inkoken, tot het zoo dik is, dat een druppel er van, die gij in een kopje koud water laat val len, niet uitvloeit, moar in zijn geheel naar be neden zakt. Neem er dun, van het vuur, zorgvul dig het schuim af en vul er vlug de uitgekookte potjes mee. Sluit dadelijk goed van de lucht af (bvb. met vochtig perkament). 2. Behandeling als onder 1. Op 4 pond bessen 3 pond suiker, VRAAG: 1. Hoe maakt men rabarber in in flesschen? 2. Hoe maakt men zuurkool in? VRAAG: 1. Maak de rabarber op de gewone wijze schoon; snij ze in blokjes, wasch ze en zet ze op in een pan met dikken bodem en iets water. Kook ze gaar in 10 a 15 minuten, maar zorg er voor, -dat ze niet aanzet. Vul er de uitgekookte flesschen mee. Gij kunt hiervoor het beste pos- teleinflesschen gebruiken. Sluit dadelijk af met uitgekookte kurken, nadat gij een weinig slaolie op de rabarber hebt geschonken. De kurken goed lakken. 2. Neem 3 witte en 3 Savoye kooien; verwijder de buitenste bladeren en snij of schaaf de kooien in lange, dunne reepen; verwijder de stronken. Kneed het met 60 gram zout zoolang, tot zich pekel vormt, doe er dan 12 zwarte peperkorrels door en druk het stevig in een goed schoonge maakte Keulsche pot. Leg er een schoon wit doekje over; daarop een schoon plankje en daar weer op een schoongemaakten zwaren steen. Kijk gedurende de eerste 6 weken eens per week na, of ook kiem gevormd wordt. Is dit het geval, verwijder die dan zorgvuldig; strooi wat zout boven op: wasch doekje, plank en steen terdege uit en dek weer toe. Na de eerste 6 weken kunt gij volstaan met om de 14 dagen na te zien. VRAAG: Hoe verwijdert men een vlek van spekvet uit een tapis beige? Al van alles gepro beerd: warm water, sodawater, grauw papier-en warmen bout, benzine, ammonia, maar geen re sultaat. ANTWOORD: Gij had moeten beginnen met flink met benzine te borstelen. Probeer nu eens, als de vlek goed droog is, -deze te schuieren niet perclilooraethyleen en dadelijk daarna de nog vochtige plek te bedekken met een laagje mag nesia. Laat eenige uren stil liggen en schuier dan af, of verwijder het poeder met een stof zuiger. VRAAG: 1. Hoe moet men een donkerbruin sportjasje, dat vuil en geplet is, schoonmaken? 2. Hoe verwijdert men vliegenvuil uit groene zijde? ANTWOORD: 1. Met een lauw neutraal zeep- sopje van wolcosa of vlokkenzeep goed was- schen; tweemaal spoelen in warm water en een maal in koud. In het laatste bad doet gij per 5 L. water 1/2 theekopje mierenzuur. Tusschen doeken goed droog wringen en glad ophangen te drogen. 2. De vlekjes wegwrijven met een propje wat ten. gedrenkt in water, waarin een weinig am monia is gedaan: daarna met een zachton doek zoo droog mogelijk kloppen en dan de vochtige plaatsen bedekken met een laagje magnesia. Twee uur laten (drogen en dan afschuieren. VRAAG: 1. Hoe maakt men vuil geworden beige suède schoenen schoon? 2. Hoe kan men een japon waarin verschillen de vlekken zijn, wasschen? ANTWOORD: 1. Stevig afwrijven met een propje watten en waschbenzine; vooral gelijk matig: met een badhanddoek droog wrijven. De ze behandeling buiten in de schaduw en vooral geen vuur of vlammetje in de nabijheid! 2. Als het vetvlekken zijn, kunt gij de japon wasschen in waschbenzine: ook buiten in de schaduw en geen vuur of vlammetje in de na bijheid! Zijn het andere vlekken dan wasschen in een lauw neutraal zeepsopje; tweemaal spoe len in warm water en eenmaal in koutl water, waarin een scheutje mierenzuur is gedaan. Glad ophangen. Houdt u er echter rekening mee dat de stof krimpt VRAAG: I-Ioe verwijdert men een tlieevlek uit een blauw zijden japon? ANTWOORD: De vlek betten en luchtig wrij ven met een propje watten, gedrenkt in lauw wa ter, waarin een weinig mierenzuur is gedaan; tusschen hanJddoeken zoo droog mogelijk kloppen en dan de vochtige plek bedekken met een laagje magnesia. Rustig laten liggen tot het goed droog is; afschuieren. PLANTEN VRAAG: Wat is oorzaak dat de bladeren van mijn rozen beschimmelen? Wat is er tegen te doen en is het schadelijk voor andere planten? ANTWOORD. De aangetaste bladeren afknip pen en verbranden en de overige bij droog weer bestuiven met bloem van zwavel, voorkomt uit breiding. Bij andere planten komt deze meel dauw zoo goed als niet voor. BELASTING ZAKEN VRAAG: Moet een Nederlander, die in het buitonland woont en te Haarlem een huis bezit, in Nederland ink.bel. van de baten van dit huis betalen? ANTWOORD: Ja, in dat geval ls men belas tingplichtig naar art. 2 der wet. RECHTZAKEN VRAAG: 1. Een huurwoning, die per week be taald wordt, moet die met een week of met 14 dagen opgezegd worden? 2. Als de huur op Maandag betaald wordt, heeft de bewoner dan recht op de woning tot Maandagmiddag 12 uur? ANTWOORD; 1.' Te Haarlem met 14 dagen. 2. Neen, maar In de practijk zal er weinig aan .te doen zijn als niet tij|dig ontruimd is, en de Zandvoortschelaan. Voor den groei van dit deel van Haarlem is het te hopen, dat dit object spoedig uitgevoerd zal kunnen wor den. Den eersten tijd zullen de bewoners van deze nieuwe forensenwijk 7 minuten naar de Pijlslaan moeten loopen om bij de halte van de tram en de autobussen te komen. Maar als hier eens 300 huizen staan zal dit gedeelte der gemeente ook wel een verkeersmiddel krijgen vooral omdat ten Zuiden van de Pijlslaan en de omgeving der Lorentzkade nu reeds veel gebouwd is. VEREENIGING ONDERLING GENOEGEN. Bovengenoemde vereeniging houdt Zondag 21 Juli a.s. een boottocht naar Alkmaar, waar een bezoek wordt gebracht aan den Gemeente lijken Speeltuin, Alkmaarderhout, hertenkamp, apenkooi enz. De tocht gaat per s.s. „Succes" van Gebr. Har land te Leiden; leden van Red dingsbrigade en Snelverband gaan mee. Verder is het aan het bestuur gelukt, het alleenop- voeringsrecht voor Haarlem van „Sjors van de Rebellenclub" (le, 2e en 3e deel) te verkrijgen, zoodat binnenkort deze opvóéririgen tegemoet kunnen worden gezien. Ze worden gegeven door het Jeugd-Revue- en Operette-Ensemble ,,'t Masker" onder leiding van Emiel de Wandeler. SCHRIFTELIJK EXAMEN M. U. L. O. Haarlem I. Woensdag 17 Juli.s Geslaagd: A. C. Kloot wijk A; J. C. Fiege A; G. Mensink A; W. Smit A; J. F. Bids A; E, Klas A; J. Hezemans A; S. B. Berends A; G. W. Westervoorden A; G. J, Hangjas A; allen te Haarlem, F. S. Luyken A, Heemstede, C. E. Veenstra, A, Haarlem, W. F. Koek, A, Zandvoort, A; P. v. Gooi, B; W. Kok, B; P. J. Ruis, B; H. H. Leising, A; H. H. J. Heule, A; G. H. Luttik, A: A. v. Mourik, A; W. J. Radsma, A; J. G. Radsma, A; C. Rooden- burg, A; C. H. v. Rossum du Chattel, A; al len te Haarlem. EXAMEN HOOFDAKTE Haarlem, 17 Juli. Geëxamineerd 8 mnl. cand. Geslaagd de heeren P. Bonnema, Heemstede, P. Dekker, Schagen. D. Heinis, Gr. Schermer, J. A. Hofer, IJmuiden, H. Kok, Enkhuizen. PRINSES JULIANA CONDOLEERT K.L.M. Prinses Juliana heeft hedenochtend aan de directie van de K.L.M. haar deelneming be tuigd met de ramp van de Kwikstaart. ACENDA Heden: DONDERDAG 18 JULI Groote Kerk: Orgelconcert 34 uur. H. O. V. Gem Concertzaal, Volksconcert. Solist: Frans Vonk. 8.15 uur. Frans Hals Theater: Drie dagen bij de le venden. 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: Geketend, met Joan Crawford en Clark Gable. Doorloopende voor stelling van 7 tot 1130 uur. Rembrandt Theater: Kleine Dora, met An- ny Ondra. Op het tooneel: Tracey and Hay. 2.30. 7 en 9.15 uur. Palace: Prinses incognito. Op het tooneelj 4 plastic's. 7 en 9.15 uur. VRIJDAG 19 JULI Bioscopen, nieuw programma. N.V. Houthandel v.h. W. F. Bremer en Zn., Vervolg jaarl. alg. vergad. van aandeelh. Ho tel Lion d'Or. 2.30 uur N.V. Chemigraf. Kunstinrichting „Poly graph". Jaarlijk alg. vergad. v. aand. Ten kantore. 8 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16, Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan-» js. Toegang vrij.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 10