DE BILT WANDGEDIERTE :l D O N D E R D A G 18 J U EI 193" HAARCEM'S DAGBLAD 2! Opnieuw bezuiniging bij bet L. O. te Haarlem. Met 1 September worden weer 3 openbare scholen opgeheven. Aan 5 onderwijzers moet ontslag gegeven worden. Nadat het resultaat der inschrijvingen aan de scholen voor gewoon lager onderwijs voor den nieuwen cursus aan B. en W. bekend was, hebben zij een overzicht doen saamstellen van de vermoedelijke klassensterkte op 1 September a.s. Bij het ontwerpen van hun voorstellen tót wijzigixig van den bestaanden toestand, heb ben B. eri'W. zich laten leiden door de 'ge,if dachte om over het jaar 1935, (of zoo spoedig mogelijk daarna) voor volledig gevormde zes- klassige scholen een gemiddeld aantal leer lingen te verkrijgen, overeenstemmende met de rijksvergoedings-voorschriften. Overplaatsing van leerlingen naar andere nabijgelegen scholen kon daarbij niet worden voorkomen; wel hebben B.. en W. er naar ge streefd dit tot een minimum te beperken. De ontvangen adviezen van onderwijsinstan- ties hebben B. en W. aanleiding gegeven om de aan School no. 37 (Soendastraat) voorge stelde combinatie van een 2e en een 4e klasse te doen vervallen door aanstelling van een kweekeling. Met de gedachte, in verschillende adviezen neergeschreven, om in het zuiden der gemeen te een z.g. opleidingsschool te stichten, zouden B. en W. onder normale tijdsomstandigheden wellicht kunnen sympathiseeren. Vooralsnog moeten zij den raad adviseeren dit denkbeeld niet te verwezenlijken. De financieele toestand der gemeente ver- eischt nog steeds een zeer voorzichtig beleid. Voorstellen tot schoolbouw meebrengende conseauenties voor het bijzonder onderwijs zijn van B. en W. dit jaar daarom niet te ver wachten. De door den Inspecteur hn het lager on derwijs in zijn advies aangegeven opvoering van de klassensterkte aan verschillende scho ten, ten einde ook de opheffing te bereiken van school no. 44 (Weltevredenplein) ontmoet bij B. en W. ernstige bezwaren. Die klassensterkte aan de scholen nrs, 37 (Rijksstraatweg), 43 (Weltevredenplein) en 36 en 37 (Soendastraat) wordt dan zoodanig, dat in onderscheidene gevallen de gelegenheid tot tusschentijdsche toelating van kinderen spoe dig vx'ijwel onmogelijk zou zijn. Die gelegenheid zouden B. en W. ongaarne prijsgeven. Om haar zoo ruim mogelijk te maken zouden B. en W., mede in verband met de uitbreiding van woningen in dit stadsdeel, aan School no. 38 (Rijksstraatweg! twee aan vangsklassen willen vormen en overplaatsing van eenige leerlingen uit ae hoogere klassen dier school naar het Weltevredenplein wen- schelijk achten. Handhaving van School no. 44. waardoor in de directe behoefte aan schoolruimte in het noordelijk deel der gemeente kan worden voorzien, komt B. en W. daarom noodzakelijk voor. Als volledige scholen /dus met zes klassen) kunnen worden genoemd: de scholen nrs. 3 (Botermarkt', 5 (Parklaan). 14 (Haarlemmer- liedestraat), 16 (Linschotenst-raat), 17 (Wilhel- minastraat)19 (Prins Hendrikstraat). 23 (Tet terodestraat), 24 (Wouwermanstraat), 25 (Leidschepiein', 27 Schoterstraat), 32 'Noor- mannenst-raat), 32 (Karolingenstraat). 34 (Overtonstraat!, 36 (Soendastraat)-, 38 'Rijks straatweg', 39 (PoD, 40 (Middenweg), 41 <A1- lard Piersonstraat), 42 (Wilgenstraat), 43 (Weltcvredenplem), 46 (Juno-plantsoen) en de Montessori-school (Bakkerstraat). Behalve aan School 39 en een te vormen parallel-klasse aan School 34, kamen combina ties van klassen wegens een gering aantal leerlingen aan deze scholen niet voor. Als onvolledige scholen (met minder dan zes klassen) komen voor: de scholen nrs. 7 (Leidschepiein) 4 klassen, 11 (Spaarnwouder- straat) 5 klassen, 3? (Soendastraat) 4 klassen, 44 (Weltevredenplein) 3 klassen, en 47 'Frie- sche Varkenmarkt) 3 klassen. Handhaving van deze onvolledige scholen is echter noodzakelijk, daar de indeeling van de leerlingen moeilijkheden zou opleveren op de overige scholen. Behalve aan school no. 11 (Spaarnwouderstraat) komen klassencombi- naties aan geen dezer scholen voor. Voor opheffing met 1 September a.s. komen in aanmerking de Scholen nrs. 13 <Haarlem- merliedestraat)18 (Prins Hendrikstraat) en 35 (Overtonstraat). Haar voortbestaan zou wegens het gering aantal leerlingen tegenover het Rijk moei lijk langer gemotiveerd kunnen worden. De Commissie van bijstand voor onderwijs zaken kan zich hiermede vereenigen. Als gevolg van een en ander komen met- 1 September a.s. boven de sterkte vijf leerkrach ten, aan wie eervol ontslag moet worden ver leend. De betrokkenen verkrijgen allen wettelijke aanspraken op toekenning van wachtgeld ten laste van het Rijk. Het aantal met 1 'September a.s. werkzaam te stellen kweekelingen met akte n.l. 12 wordt bij voorziening in met 1 Januari 1936 ont staande vacatures teruggebracht tot 8. Ontslag en overplaatsing van personeel. Als gevolg van het besluit tot opheffing van een drietal scholen voor gewoon lager onder wijs zal het noodig zijn, mede in verband met de gewijzigde klassen-formatie met den nieu wen cursus, te komen tot een doelmatige in deeling van de leerkrachten. Behalve Mevr. C. de Zomer-Kokkelkoren. die B. en W. om bijzondere redenen, verband hou dende met de bepalingen der wet van 21 April 1927, willen overplaatsen naar school no. 39 (Pol), zal aan het personeel der met 1 Sep tember a.s. op te heffen scholen ontslag moe ten worden verleend. Dit betreft onderscheidenlijk den heer L. van Berkel en mevr. C. Blanksma-Hekkelman aan School no. 13 (Haarlemmerliedestraat), den heer A. F. J .van den Broek en Mej. W. J. Francken aan School no. 18 (Prins Hendrik straat) en den heer H. F. Oets aan School no. 35 (Overtonstraat). Wegens opheffing van een betrekking als „verplichte" leerkracht aan de scholen nrs. 3 (Tuchthuisstraat), 11 iSpaarnwouderstr.) en 39 (Pol) met 1 Januari 1936, behoort aan elk dezer scholen op genoemden datum een leer kracht af te vloeien. Een nader voorstel daartoe zal door B. en W. aan den raad worden aangeboden. Vermoedelijk ontstaan met 1 Januari 1936 verplichte vacatures aan de Scholen nrs. 16 (Linschotenstraat), 17 (Wilhelminastraat 24 (Wouwermanstraat), 32 (Karolingenstraat), 34 (Overtonstraat). en 43 (Weltevredenplein). Hun voorsteilen tot voorziening in die plaat- sen zullen B. en W. den raad ter gelegener tijd aanbieden, waarbij zij zooveel mogelijk zullen streven naar herplaatsing, overeenkomstig de I gestelde regelen, van op wachtgeld geraakte I Haarlemsche leerkrachten. In de vacature ontstaan op 17 Mei j.l, aani school no. x-i (x-xx.aiiemmerliedestraat) wegens het verleenen van eervol ontslag aan den on derwijzer H. F. Lijnbach'zouden B. en W. wil len voorzien door overplaatsing van den on derwijzer W. J. de Konink, thans "werkzaam aan School no. 38 (Rijksstraatweg). Naar laatstgenoemde school wenschen zij dan, in verband met het vormen van twee le klassen, over te plaatsen mej. J. E. C. Vernout, van School no. 39 (Pol). ZILVEREN JUBILEUM. Op 1 Augustus a,s. zal het 25 jaar geleden zijn dat mej. E. Fontein als onderwijzeres werd benoemd aan de 2e Doopsgezinde School Ripperdastraat 13a te Haarlem. Met het oog op de vacantie werd dit feit Woensdag in intiemen kring gevierd. Van het schoolbestuur mocht mej. Fontein een enve loppe met inhoud ontvangen!, Het vaste perso neel van de school schonk haar een staande le-eslamp. PERSONALIA. Bij het in den Haag gehouden Staatsexamen voor muziek, slaagden dezer dagen, voor het theoretisch gedeelte solozang L.O. mej. A. Reyer en voor het theoretisch gedeelte piano L.O. mej. Jeane de Vos. leerlingen uit den op leidingscursus van den heer Mart. Js. Lürsen. Bij de te 's Gravenhage gehouden Staats examens voor muziek is voor he.t theoretisch gedeelte L.O. geslaagd, mej. Jenny Leo v. d. Maart v. Gulik te Santpoort, leerlinge dei- Toonkunst Muziekschool te Haarlem. Specialiteit in 't verdelgen van wandgedierte enz. Firma H. VAN LOON - te!. 23037 Marnixstraat 116 Haarlem 3V 100 Procent resultaat! (Adv. Ingez. Med.) meldt: WIJZIGING PROVINCIAAL AMBTENARENREGLEMENT. Bij de commissoriale bespreking van het ontwerp van wijziging van het Provinciaal Ambtenarenreglement werd door eenige leden scherpe afkeuring uitgesproken over liet feit, dat thans wederom vanwege de Regeering opdrachten worden verstrekt om wijziging in het reglement aan te brengen. Eén lid achtte het beter, het bestaande ar tikel betreffende den vacantie-bijslag onge wijzigd te laten. Ook werd door dit lid ge vraagd, of het voorstellen van deze "wijziging ook soms een g-evolg was van een daartoe van regeeringszijde ingekomen verzoek. Verschillende leden maakten ernstig bezwaar tegen het verleenen van medewerking tot het goed doen functionneeren van een organisatie als de Bijzondere Vrijwillige Landstorm, welke organisatie door deze leden als een partij- leger, resp. als een lclasseleger werd be schouwd. Andere leden waren van oordeel dat de taak van den Bijz. Vrijw. Landstorm is het bewa ren van orde en rust en verklaarden zich be reid, de door den minister gevraagde mede werking te verleenen. De meerderheid der Commissie adviseert Prov Staten de voordracht van Ged. Staten te aanvaarden. Nationale Filmschool opgericht. Voor onderwijs in Filmkunst. i Teinein.de aan de- behoefte tegemoet- te- komen van een grondige en vakkundige, op leiding voor jongelui, die tot .filmacteur/trice) opgeleid wenschen te worden, is in samen werking met eenige Nederlandsche filmmaat schappijen de nationale filmschool opgericht. De organisatorische directie wordt gevoerd door Siegfried Blaauw, terwijl Christine van Meeteren de school technisch zal leiden, Be halve door mevr. Van Meeteren. „zal in tooneel- en filmspel ook onderwijs worden gegeven door Adolphe Eng-es. Onderwijs in zang en zang- declamatie -wordt gegeven- door M. Serie. en dat in moderne danskunst door den heer Lend In de commissie van toezicht hebben zitting de heeren Biedermann, directeur der N.V. Cinetone te Amsterdam, mr, G. A. Boon, lid der Tweede Kamer te Den Haag, Haro von Peski, filmregisseur en directeur van de Majestic Film-maatschappij te Amsterdam, D. van Staveren, voorzitter der Centrale Com missie voor de Filmkeuring té Den Haag en dr. J. Walch, letterkundige en journalist in Den Haag. De nationale filmschool zal zich uitsluitend bezig houden met onderwijs in filmkunst, dus niet met filmproductie en ar beidsbemiddeling. Voor eventueele aanvragen betreffende het laatste zal zoo noodig een on afhankelijk van de school werkend bureau worden ingesteld. MOTORRIJDER GAF GEEN VOORRANG. Woensdagmiddag omstreeks half vier is op den Turfsïngel te Groningen de 45-jarige motorrijder P. Holthuis, architect te Noord- dijk, doordat hij een auto, die van rechts kwam, geen voorrang verleende, door dezen wagen aangereden. H. werd met een zware hersenschudding en een bekkenfractuur naar het R.K. ziekenhuis te Groningen overge bracht. Hoogste barometerstand. 765.3 m.M. te La Coruna. Laagste barometerstand 749.1 m.M. te Torshavn. 1' •;•!-" en voorspelt: Zwakken tot matigen Noordwestelijken tot Zuidwestelijken wind. Zwaar bewolkt tot be trokken, waarschijnlijk eenigen regen. Weinig verandering in temperatuur. Uit het Buitenland Nog geen verandering in zicht. De hooge druk in het Zuidwesten nam verder in beteekenis af. Over Scandinavië werd de depressie wat dieper, over IJsland is de barometer stijgende, doch in het verre Westen kondigt zich volgens scheepswaarnemingen een nieuwe depressie aan. Over het algemeen is de temperatuur weer wat verder gedaald. Ook waren de afgetapte regenhoeveelhedexx weer grooter dan gisteren (Hamburg 18 m Aberdeen 17 m.m.), zoodat het weer over ge heel West-Europa weer iets slechter is ge worden. Vrijwel overal is het weer bewolkt of betrokken. Er .mag ten onzent nog geen verandering in den heerschenden toestand- worden verwacht. Barometer 761 m.M. 763 m.M. Stand van heden Vorige stand Neiging: Achteruit. Opgave van FIRMA KEIP, Opticien Groote Houtstraat 137, tel. 11640 Thermometer 18 Juli: Hoogste gisteren Laagste heden nacht Hoogste heden tot 12 uur 75 F. 59 F. 67 F. BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 18 Juli. Ondertrouwd 17 Juli: S. Dingsdag en S. Vieyra; F. Merks en G. H. A. Booms; J. L. E. Servaas en C. Erbrink; M. de Vries en E. J. de Nijs; A. P. Möring en J. M. Bijster; W. A. Klein-en- G. C. van' Trieht; J. van Looij en J. M. v. d. Meij; H. A. de Niéuwe en- S. John; N. B. vaxx Loeixexx en-J. Posty -A. Pieters en M. R. Hladijk: G. van Gèlderèn eri J. M.-Loerakker; N. de Man en B. B. Trilling; P. J. Wagemaker en G. M. Brux; S. H. G. v. d. Winkel en M. T. Roggeveen; L. F. A. Janssen en C. J. Snijder; J. C. Bakker en H. Oudshoorn. Getrouwd 17 Juli P. J. C. Karpes en L, M. van Velzen; P. J. A. van Ch'araxxte -en A. Ko- nings; PI. J. de Wilde en A. E. Peetoom; F. J. Steenbergen en J. Lintermati; H. v. Loevesijn en E. Emming-er; J. Schreüdéf én G. I. Bergiix- ski; H. B. Loerakker en J. M. J. Sonnemans; H. J. J. de Nijs en J. A. Zoutman; J. Onneweer en J. E. Nieuwenhuizen; J. T. Alberti en C. M. Appelman: J. T. A. Kors en M. C. A. Ho- gervorst; H. J. Schoonderbeek en W. Luiten. A. J. Joosten en M. A. Welles: A. M. Pieterse en W. T. Poland; F. S. van Loon en M. Snoeks; M. Bruvel Bruinewoud en H Dör. Bevallen 14 Juli: M. ZwarterSchmid. d.; 15 Juli: A. A. Sonnemansv. d. Pavert, d.; E. RutteAdmiraal, z.; 16 Juli: G. Hoogeboom Schaap, d.; E. v. d. NïeuwenhoffWaterlan- der. z.: P. G. H. van GennipRouwhorst, d. en z.; M. TuijnMannaert, d.: W. de Leeuw Vreeken. z.: L. J. F. VettewinkelZaalberg, d.: M. T. Mullens-v. Dijk, d.f 17 Juli: M. van Diikv. d. Berg, d. Overleden 15 Juli: W. M. M. Boon, 27 j., v. d. Vinnestraat. BLOEMENDAAL. AMSTERDAMMER SMOKKELDE REVOLVERS De politie van het Bureau Marnixstraat te Amsterdam heeft een1 25-jarigen Amsterdam mer aangehouden, dié in het bezit bleek te zijn van 3-automatische pistolen van zwaar kali ber en 50 scherpe patronen. De vuurwapenen waren uit België ons land binnengesmokkeld. Inspecteur Visser, die de arrestatie verrichtte, had den man al eenige dagen nagegaan. Woensdag nam hij zijn kans waar, toen hij ontdekte dat de zakken van den man nogal uitpuilden. Hij volgde hem in een café aan de Elandsgracht en ax'resteerde hem daar. De man was reeds éénmaal eerder aaxigehouden op het Damrak. Hij had toen niet minder dan 19 x-evolvers in zijn bezit. Een huiszoekixxg heeft niets opgeleverd. ENGELSCHE SLACHTOFFERS DER KWIK STAART OVERGEBRACHT. AMSTERDAM, 17 Juli (A.N.P.) Het stoffelijk overschot van de Engelschen Newman en Hodson, die zijn omgekomen bij de ramp van de Kwikstaart, is vandaag in alle stilte via Den Haag naar Rotterdam overgebracht, van waar vanavond de overbrenging naar Enge land zal geschieden per Batavierlijn. De directie der K.L.M. had van haar deel neming getuigd door het zenden van bloe men. DR. SCHUSCHNIGG. Naar Reuter uit Weenen meldt, heeft Schuschnigg heden zijn werkzaamheden her vat. Reuter meldt uit Weenen, dat de zoon van den Bondskanselier, Kurt Schuschnigg morgen het ziekenhuis zal kunnen verlaten Van den chauffeur, die volgens vroegere berichten reeds was gestorven, wordt thans bericht, dat zijn toestand niet is verergerd en dat de doktoren zijn leven hopen te kunnen redden. Bevallen: C. J. Claij—Wimmer, d., L. C, Bouwervan der Spiegel, dF. Warmerdam Smit, z„ E. J. BusSchrijver, z. Ondertrouwd: P. J. Amse en T. de Cock, S, M. D. Valstar en M. J. Slebe, G. Lem en A. Schuijt, L. Jansen en E. A. Röver, P. A. M. Haanappel en M. A. K. F. Reijners. Getrouwd: C. Th. Steffelaar en M. J. J. Schmidt. BENNEBROEK. Bevallen: J. Jansenvan Looyengoed, een dochter. HEEMSTEDE Ondertrouwd: P. M. MourikW. Lobregt; J. C. BeetsM. E. Kuïjper; G. HoekmanJ. E. Mijnarents: M. F. Rusmarx-él. C. v. d. Aar. GetrouwdP. J. T. Vittali-r-J. M. v. Zutphen Th. H. MulderJ. Franken: Bevallen: G. C. v. Zeist—Gpppelhoff, d.; J. W. DilKlinkenberg, d.; J. E. CarelsenPoasz, zoon. Overleden: W. Pollman 46 j./óngeh. SPORT EN SPEL BOKSEN Bokswedstrijden te Zandvoort. Woensdagavond werden in Monopole te Zandvoort nationale amateur bokswedstrijden georganiseerd door de boksvereeniging „Da Ring" uit Haarlem. De belangstelling voor deze wedstrijden bleek zóó groot, dat velen geen plaats meer konden- krijgen, oxidanks het feit, dat er met de ruimte gewoekerd was exi zelfs het tooneel geheel bezet-was. Als scheidsrechter fungeerden de heeren Arte Smit en G. I-I. te Nuyl. De jux-y bestond uit' de heeren: Scharroo (Den Haag) Krol (Rotterdam)! en v. Soelen (Amsterdam) Als eersten verschellen in den ring- Razen- berg (kampioen van 't Zuiden) en Jelders (Amsterdam). Hoewei Razenberg technisch de meerdere was bleef deze partij onbeslist. De tweede partij lichtgewicht eindigde reeds in de eerste ronde met knock-out van Vos (Haarlem), waardoor Van Kleef (D. O. S.) overwinnaar werd. De partij half zwaarge wicht De Vries (Krieger)Onsia (Sars) werd op punten door Onsia gewonnen. Hierna verschenen Sam Oly, de kampioen van Nederland '28 en Ter Meuten, de kam pioen van Amsterdam, in den ring. Hoewel Oly in het begin enkele harde stooten plaatste, speelde het gebrek aan training hem weldra parten; ixx de derde ronde moest hij opgeven. Van de partij Massee (kampioen van Am sterdam) tegen Van Meurs (kampioen van Rotterdam) had men hoogere verwachtingen gekoesterd. Geen van. beiden -durfde zich ge heel te geven; zoo bleef deze partij na drie ronden van voortdurend verkennen onbeslist. De partij Nicolaas (kampioen van Neder land) tegen Titel (kampioen, van Amsterdam) beloofde een spannende match te worden, doch reeds na 1 minuut botsten ze met de hoofden tegen elkaar, waardoor beiden boven het oog gewond wérden en den wedstrijd moesten staken. Na de pauze verschenen Vex'hulst (Haarlem) en Smit (D. O. S.) in den ring. In de le ronde kreeg Verhulst vei'scheidene harde stooten te incasseeren Toch hield hij vol: in de 3e ronde was hij volkomen tegen Smit opgewassen. Smit werd op punten winnaar. De" Gooyer (kampioen van Nedeiiand '35) trad hierna in het strijdperk tegen Batterman (Amsterdam) De Gooyer ki'eeg eenige zeer harde linksche stooten te incasseei-en. doch - deze schenen hem weinig te deren. Op zijn beurt bracht hij ook Batterman eenige rake stooten toe. waar toe hij de gelegenheid kréég door onbesuisd inloopen van Batterman. Ook deze strijd bleef onbeslist. Een spannende partij gaven Van der Tempel en Sandbei'gen (lichtgewicht) te zien. Hoewel v. d. Tempel beschikte over eexx zeer snellen linkschen stoot, kreeg hij weinig gelegenheid, .dezen te plaatsen. Toch: hield hij taai vol tegen dexx- technisch hooger staanden Sandbergen, dié tot overwinnaar werd uitgeroepen. Van Amsrongen (Krieger) bad weinig in te brengen tegen den watervluggen Tepas (D. O. S.) die met algemeene stemmen win naar werd. Hoogstraten (Sars) bleek in alle opzich- toxx de meerdere van Van Leeuwen (D. O. S.) die in de 2e ronde zelfs - negen tellen buiten gevecht werd gesteld. - Van Brussel (Krieger-)- bokste met Ris (Haarlem) een zeer spannende partij. Vooral de directe-rechtsche stooten van Van Brus sel troffen voortdurend doel. Texislotte bleef de partij toch onbeslist. Tot slot verschenen te Nuyl en Fock (beiden Amsterdam) in den ring. In de le ronde liet het zich aanzien, dat Fock de overwinning zou behalen. In de 2e ronde herstelde Te Nuyl zich echter volkomen. Steeds zekerder werden zijn stooten. Ook in de 3e ronde bok ste hij zeer goed. Even vergat hij echter zich voldoende te dekken', waai-van Fock onmid dellijk gebruik maakte door een harde recht- sche op de kaak 'te plaatsen. Voor 2 tellen ging Te Nuyl neer. Spoedig herstel de hij zich echter. Deze strijd bleef onbeslist. Daar het bleek, dat te Zandvoort zulk een groöte belangstelling voor de bokssport be stond, werd thans x-eeds medegedeeld, dat eind Augustus nogmaals bokswedstrijden in Monopole gehouden zouden worden, dan evenwel tusschen .een Belgische en een sterke Amsterdamsche ploeg. WIELRIJDEN. De Tour de France. AUTOMOBILISME. STERRIT VAN DE K. N. A. C. NAAR 'S BERTQGENBOSCH. Zondag 21 Juli a .s. organiseert de K. N. A. C. een sterrit voor automobielen naar 's Herto- jenbosch. Hierboven eexi afbeeldixxg van de hex'innerxixgsplaquette, welke aan de deelne mers, die dezen rit met' goed gevolg zullen vol brengen, zal worden uitgereikt. De burgemeester van 's Hertogenbosch, Mr. F. J. van Lanschot schrijft oxxs: De jubileumfeesten ter herdenking van het 750-jarig bestaan van 's Hertogenbosch trek ken de algemeene aandacht. Een jaar lang' 'zijn met groote zorg die feestelijkhedexx voorbereid. De K. N. A. C., actief als steeds, heeft op 21 Juli een sterrit naar 's Hei'togenbosch georganiseerd. Met de opening van de brug over de Waal in Zalt- bommel heeft de K. N. A. C. eveneens eexi ster- dit naar 's Hertogenbosch geleid, om op die voor het verkeer naar het Zuiden zoo belang rijke gebeurtenis de aaxidacht van autorij dend Nedex'land te vestigen. Die sterrit is toen een groot succes geworden. De sterrit op Zondag 21 Juli a.s. schijnt ech ter al het overige te zullen overtreffen. Er is op de oude wallen in de feesvierende stad een oud 's Hertogenbosch opgebouwd geheel vol gens de origineele teekeningen en schetsen der oorspronkelijke middeleeuwsche huizen, 1200 Gildebroeders ixx typisch costuum met hun vaandels exx banieren, trommen, oude zilveren schilden, en standaardruiters zullen op 21 Juli daar binnen rukken en hun intocht houden. Daar zal een stuk oudé Brabantsche ge schiedenis te zien zijn. Nog nooit zijn zooveel gildexx bijeen geko men. Deze Gildedag zal alle vorige overtref- fen en daar die intocht in eèn middeleeuw sche veste plaats zal hebben, zal deze een zeer bijzonder effect maken. De K. N. A. C. acht dezerx stex'rit van zooveel beteekenis, dat ze de deelneming, daarom zoo wel voor haar leden, als nie.t-leden heeft opengesteld. Een prachtige door de Koninklijke Begeer 'ontworpen plaquette zal den deelne mers worden aangeboden. De stichter van 's Hertogenbosch Hertog' Hendrik I van Bra bant wordt op die plaquette uitgebeeld, geze ten op een kloek paérd. De K. N. A. C. en talrijke Stertit-rijders heet ik bij voox-baat hartelijk welkom op oud- 'S Hertogenbosch, Ch. Pelissier wint CannesMarseille. Uit Marseille: De 12e etappe voerde Woexxsdag van Can nes naar Marseille over een afstand van 195 K.M. Met niet minder dan ongeveer 18 minu ten voorsprong wist Ch. Pelissier deze étap pe te winnen. In de sprint sloeg hij te Mar seille den toerist Granier, den eenigen ren ner. die hem gevolgd was. De Franschman Merviel nam spoedig na het vertrek uit Cannes een voox'sprong, dien hij steeds meer vergrootte. Te Hyères had hij reeds 12 minuten voorsprong op een groote groep renners, die voorloopig geen poging deden hem achterna te gaan. Even voorbij bovengenoemd plaatsje kwam Merviel onverwacht in botsing met een vrachtauto. Ernstig gewond werd de Fran- sche renner opgenomen. Met een gebroken sleutelbeen en ernstige verwondingen aan het gelaat moest Merviel naar het ziekexihuis te Hyères worden overgebracht. Merviel was in deze étappe hiet de eenigê uitvalïei'. Behalve hij gaven hetzij, door uitvalpartijen, hetzij door groote vermoeid heid nog op de Fransche individueel Lapebie, verder Di Paco Italië), Alvarez (Spanje) exx Bistagne (toerist). Bijna de helft ,vaxx het aantal-renners, dat te Parijs den Tour .begon, heeft thans opgegeven. De groote winst heeft Ch. Pelissier ge maakt. Hij steeg ixx het algemeen klassenxexxt van de 21ste naar de 13de plaats. Aan dexx kop heeft R. Maes de leiding behoudexx met ongeveer 7 miixuteix voorsprong op Ca- musso exx 10 minuten voorsprong op Speicher. Met xxog 9 etappes voor den boeg, totaal 1773 K.M., liggen xxog 53 renners ixx koers: Iix het algemeen klassement heeft R. Maes (België) de leiding xxxet een totaal tijd vaix 75 uur 28 min. 9 sec. Tweede is Camusso (Italië) 75 uur 35 min. 20 sec., 3. Speicher (Frank rijk) 75 uur 38 mïxx. 33 sec., 4. Moi'elli (Italië) 75 uur 39 min. 27 sec. Laxxdenklassemeixt: 1. België tijd 227 uur 22 min. 2 sec.. 2. Frankrijk 227 uur 55 min. 44 sec. 3. Italië 229 uur 1 min. 5 sec., 4. Duifcschland, 5. Spaxxje De a.s. wereldkampioen schappen op den weg. Uit. Flbr-effe: De 31 Nederlandsche renners hebben Woensdag voor de tweede maal getraind op het 13,5 K.M. lange circuit van Floreffe. 's Ochtends 10 uur wex-d gestart, waarbij het in de bedoeiling lag dexx geheelexx afstand vaxi 216 K.M. te rijden. Zoover is men echter niet gekomen. De gróótste prestatie werd. gele verd door de rennex's Heeren en Middelkamp, beiden profs., die het circuit dertien xxxaal hebben gereden exx dus 175 K.M. hebben afgelegd, in den tijd van 7 uur 5 min. Te ongeveer vijf uur des middags' werd de traning stopgezet. De beroepsrenners Heeren en Middelkamp hadden het circuit dertien maal afgelegd iix den tijd vaxx 7 uur 5 min. Daarop volgen Reyexx, die om 17,10 uur van zijix fiets stapte exx tien maal het circuit had gereden. Van Oss, die tien minuten later ar riveerde, Stuyts, Vaxx Gerven exx De Leur, die weer met een' verschil vaxx zeven minuten aankwamen. Nog eixkele aixderexx passeerden de eindstreep toen de officials reeds waren vertrokken. De Hollaixdsche rexxnei's verklaarden na afloop, dat het parcours zeer moeilijk geweest was.. De .leiding van de N. W. U. heeft besloten over acht dagexx de remxei'S aan te wijzexx. die zullen deelnemen aan de wereldkampioen schappen. „ACHILLES" OP DE HEEMSTEEDSCHE WIELERBAAN. Dinsdagavond hield de R.-K. W. V. „Achil les" haar wekelijkschexx clubwedstrijd op de Heenxsteedsche Wielerbaan. In dexx Omnium-wedstrijd tusschexx H. v. Beugen, G. v. Wees exx B. v. d. Aai't werd eerstgenoemde winnaar door het winnen van de sprint en de tijdrace over 200 M., v. d. Aart werd tweede. Bij de haxxdicap voor B-klassers toonde Godde, die pas op de baan rijdt, ook wat in zijn mars te hebben, door deze race te wixx- nexx. DeAxxstralisclxe achtervolging over 25 ronden gaf een mooiexx strijd te ziexx tus- schen P. v. Kessel exx J. Rusmaxx, die door P. v. Kessel werd gewoxxixexx. Het mooiste nummer van den avoxxd was de koppelwedstrijd over 200 ronden. Geexx oogexxblik werd er gerust; de eexxe démarrage volgde op de andere. Een premie voor hem, die he.t eerst eexx ronde uitliep, werd xxa he- vigen strijd gewonneix door het koppel van Wees-Staveren. Een andere premie werd door K. Rusman gewonnen. Het koppel v. d. Aart-v. Honschoteix won dezen wedstrijd. De uitslagexx waren als volgt: Omnium sprint: 1 H. v. Beugen, 2 B. v. d. Aart, 3 G. v. Wees. Omnium. 200 M. tijdrace: 1 H. v. Beugen 13 sec., 2 G. v. Wees, 13.2. 3 B. v. d. Aart 13.3 sec. Omnium-klassemeixtrace over 25 ronden nx. 5 klassementen: 1 B. v. d. Aax~t. 2 H. vaxx Beugen, 3 G. v. Wees. Totaal uitslag Omnium: 1 v. Beugen 18 pnt., 2 v. d. Aart 12 pxxt.. 3 v. Wees 10 pxxt. Handicap over 20 x'onden voor B-klassers: 1 Godde. 2 B. de Vries. 3 J. H. Koppen. 4 C. de Veer. Australische achtervolging: 1 P. v. Kessel, 2 J. Rusnxaxx, 3 J. Klinkenberg, 4 J. v. Hon- schoten. Koppelwedstrijd over 200 ronden m. 4 klas sementen: 1 v. d. Aart-v, Honschoten 20 pnt. (tijd 58 min. 45 sec,) 2 v. Wees-van Staveren 11 pxxt.,: Op 1 roncle: 3 J. Rusman-P, van Kessel 12 pnt,. 4 Klinkenberg-B. de Vries 6 pxxt., 5 de Ruiter-Jongeneeleix 1 pnt. Zoxxdag a.s. 21 Juli ontmoeting op dexx weg met R.-K. „Amsterdam". Vertrek 9 uur Zo menvaart bij de Nachtzaaxhbrug*

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 2