§£&ate ÊmftékMbttksm il/eiitia&H DE BILT I Helga's weddenschap. MAAN D A G 22 J XJ E I Ï93S TTAARCE WS DAG BEAD meldt: Hoogste barometerstand 770.1 m.M. te Avord. Laagste barometerstand 748.3 m.M. te Memel. en voorspelt: Afnemenden Noordwestelijken tot Zuidwes telijken wind. Aanvankelijk helder tot licht bewolkt. Later toenemende bewolking. Wei nig of geen regen. Later warmer, Uit het Buitenland HET WOEDT WEER MOOI WEER. De depressie die Zaterdag boven Schotland !ag trok over de Noordzee en door het Katte gat naar het Oosten en veroorzaakt thans nog storm over Noord- en Midden-Duitschland. De zware regen van Zaterdag hield gister in ons land reeds op. doch in Duitschland hiel den de regens nog aan. De inval van Weste lijke winden gaf afkoeling in geheel Centraal- Europa en de Alpen waar de temperatuur nul graden tot beneden 2500 meter kwam en dus nog eenig gevaar voor sneeuwval op de hooge toppen bestaat. In het Westen doet een oceaan depressie zijn invloed gelden en heerscht be trokken weer met hier en daar lichten regen en hooger temperatuur. Zomerhitte wordt al leen aan de Riviera en in Zweden en Finland gevonden. In Zuid-Italië en Sicilië is het bui tengewoon warm. Het is te verwachten dat de hoogste baro meterstanden in de nabijheid van ons land zullen komen en het weer dus mooi zal zijn met eenige bewolking en zwakke winden. Barometer Vorige stand 756 m.M. Stand van heden 769 m.M. Neiging: Vooruit. Opgave van: FIRMA KEIP, Opticien Groote Houtstraat 137. tel. 11640 Thermometer Hoogste gisteren 69 Laagste hedennacht Hoogste heden tot 12 uur door een bril van CAREL VAN HUIZEN De wereld blijft er hetzelfde om, maar..he< komt Uw uiterlijk ten goede CAREL VAN HUIZEN KLEINE HOUTSTR&Al 13 BURGERLIJKE STAND Haarlem, 22 Juli. Bevallen: 18 Juli: J. A. AppelmanStuart, d., C. C. KneijnsbergDrogtrop, d., 19 Juli: A. M. v. BuuringenBoone, z., C. de Jong— Schouten, z„ J. FolkersmaNeuriesser, z., J. E. LipsMolenkamp, 2 d., A. Negerman— Ries, d.. 18 Juli: G. v. WallingaHoltermann. d. 20 Juli: R. BoswinkelGeerdink, d., H. H. Hennemanv. Oostveen, d., J. Goverster Maat, z. EXAMENS HOOFDAKTE. 20 Juli. Geëxamineerd 3 vr. en 5 m. candida- ten. Afgewezen 2 vr. cand. Geslaagd mejuffrouw A. van der Stam, en de heeren J. B. M. Walla, Alkmaar, P. C. Beers, Akersloot; C. B. M. Beyerbacht, Sant poort; I. W. Sinke, Anna Powlona en Fr. B. Snalve, Edam. AGENDA MAANDAG 22 JULI Palace: „Vrouwenoogen". Op het tooneel: Alex de Haas met liedjes aan den vleugel. 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Leise flehen meine Lieder." Op het tooneel: Resua Sisters, sensa tie op rolschaatsen. 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: „Fraulein Hoffmanns Erzahlungen". 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: „Groote verwach tingen". 2.30 uur. Daarna doorloopende voor stelling van 7 uur tot 11.30 uur. DINSDAG 23 JULI Groote Kerk: Orgelconcert. 8.159.15 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 113 uur. behalve "s Maan dags. Toegang vrij. Bioscoopvoorstellingen des middags en des avonds. Haarlemmerliede: Raadsvergadering 7.30 nam. De Zijlweg tusschen Juliana- laan en grens Bloemendaal. De met eigenarèn van perceelen gelegen aan het gedeelte Zijlweg, tusschen de Julia- nalaan en de grens der gemeente Bloemen daal gevoerde onderhandelingen inzake over dracht om niet aan de gemeente Haarlem van een strook grond ter breedte van pl.m. 2 M. langs genoemd weggedeelte, ter verbree ding van de trottoirs daar ter plaatse, hebben tot resultaat gehad, dat de eigenaren zich bereid hebben verklaard om aan den aan hen toebehoorenden grond, met groene kleur aan gegeven op de mede ter inzage gelegde teeke- ning. om niet aan de gemeente in eigendom af te staan. Enkele van deze eigenaren ble ker. slechts bereid te zijn om een gedeelte van den voor trottoirverbreeding noodigen grond ter beschikking van de gemeente te stellen. Het komt B. en W. gewenscht voor ook deze smallere strooken te aanvaarden. Door toevoe ging ook van deze strooken, wordt toch nog een verbetering verkregen. Met enkele eigenaren worden de bespre kingen nog voortgezet. Hoewel de gedachte verbreeding thans he laas nog niet geheel kan plaats hebben, komt het B. en W. gewenscht voor, de ver breeding van de trottoirs uit te voeren voor zoover dat thans, in verband met de ter be schikking gestelde strooken grond, mogelijk is. Daardoor ontstaat hier en daar dan wel een onregelmatig trottoir, doch dit zal wel licht verschillende eigenaren tot de overtui ging brengen, dat door grondafstand een be langrijke verbetering voor de voetgangers ontstaat en die eigenaren alsnog bewegen Lot de in het algemeen belang gewenschte over dracht mede te werken. Het is de bedoeling, dat de gemeente in het algemeen voor haar rekening neemt de kosten welke zijn verbonden aan den afstand aan de gemeente van de stroo ken grond, waaronder zijn begrepen de kos ten van verplaatsing (eventueel vernieuwing) van de bestaande afscheidingen, enz. Het op de begrooting voor het jaar 1935 voor wer ken aan den Zijlweg uitgetrokken bedrag van f 8C.000.zal vermoedelijk nog wel toerei kend zijn voor de voldoening van de zooeven bedoelde kosten. Aangezien verschillende eigenaren prijs stelden op het hebben, eventueel later verkrij gen van een inrit (inritten) vóór hun per ceel, met vrijstelling van betaling van preca riorechten, komt het B. en W. gewenscht voor. te bepalen, dat deze vrijstelling zal gel den voor een tijdvak van 25 jaren te rekenen van 1 Januari 1936 af, benevens voor het vesteerende gedeelte van 1935. B. en W. doen den Raad het voorstel tot aanvaarding van de bedoelde gronden en het toestaan der gevraagde vrije inritten. Rietvink-bemanning droefheid. vond Velen zijn dezen Zaterdagmiddag naar Schiphol getogen, niettegenstaande den zwa- ren regen, om getuige te zijn van de aankomst van de Douglas Rietvink, waarmee Parmentier zich naar Bushir heeft begeven om de opva renden van de Maraboe te halen. In de hall en in het restaurant van het hoofdgebouw zijn leden van het personeel, bezoekers en vele journalisten aanwezig. Men is gereed om met een opgewekt gezicht hen te. ontvangen, die in den nacht te Bushir nog bijtijds uit de door pech verongelukte Maraboe wisten te ontko men en die nu door een bekend viertal van de K. L. M., Parmentier, gezagvoerder, Brink huis, tweede piloot, Prins werktuigkundige en Van Bruggen, marconist, uit hun isolatie in de Perzische stad zijn verlost. Algemeen is men verheugd, zielsgelukkig, dat dit ongeluk zoo goed is afgeloopen en dat men allen straks gezond terug zal zien De vreugde wordt echter getemperd om na het verkrijgen van zekerheid geheel te ver dwijnen. Er wordt gefluisterd, in de hall. in het res taurant. Er is ontsteltenis op veler gezichten. Vage berichten komen door. „Er is weer een K. L. M.-toestel verongelukt. De Gaai is bij den St. Bernhard verpletterd. Men weigert te gelooven. Het kan niet. het is onmogelijk, volkomen onmogelijk. Zooveel tegenspoed, zulke ellende, neen het kan niet. Drie vliegtuigen in één week. Helaas, het gerucht neemt vaster vorm aan. Terwijl ieder wacht op de Rietvink, komen nadere berichten binnen. Men spreekt van ne gen, van elf, van dertien opvarenden. Dan komt de definitieve onheilstijding. Als met eenige vertraging de om 3.50 uur ver wachte Rietvink tegen half vijf aankomt, aari- gekondigd door in dit geval luguber si- renegeloei, vinden de opgelucht gestemde ge redden van de Maraboe en de bemanning van het vliegtuig bedrukte gezichten, nerveuze menschen en een gespannen sfeer. De eehtgenooten van eenige leden zijn aan wezig ter begroeting. Zij hebben moeite zich goed te houden. Geen wonder. Hoe groot is niet de dagelijksehe scan ning, die zij vooral in den laatsten onheïlstijd ondervinden en hoe verpletterend is een be richt als dat over de Gaai, vooral op dit mo ment. Spoedig zijn de bemanningen van de Rietvink en de Maraboe ingelicht. Groote ont- i'oering is bij hen merkbaar. Zij zijn stil. Wat moet er in hen omgaan. Van Bruggen licht met eenvoudige doch sinistere woorden iemand in: „De Gaai is gesneuveld". Met eenige bijzonderheden wordt het reeds bekende over den gang van zaken bij het Ma- raboe-ongeluk aangevuld door de geredde be manning. BEWONERS VAN DE WOONSCHEPEN- HAVEN VRAGEN VERBETERING. De bewoners van de woonschepenhaven hebben een door 6 namen onderteekend verzoekschrift aan den raad gericht om ver betering van den toestand. EXAVIEN FRAAIE HANDWERKEN. Te Amsterdam laagde voor het examen fraaie handwerken mej J. Kalverla alhier. (In ons nummer van Zaterdag stond abusieve lijk Kalverda). AMSTERDAMSCHE BEURS OPGEGEVEN DOOR DE ROTTERDAMSCH BANKVEREENIGING KANTOOR HAARLED" 1 30 2 - Staatsl. Binnenl. 4 1/2 pCt. Nederl 1917 4 pCt. id. 1933 11 979$ 98 4 1/2 pet. Nederl. Indië 1930 11 95 95}$ Staatsl. Buitenl. 5 1/2 pCt. Duitschl 1930 (Youngleen.) 18Ve -24H - Youngleening) met verklaring 4 pCt. Engeland - 4 1/2 pCt. Frankrijk Schatk. 19 32 - Sclieepv. Mijen. Oude Boot Scheepv. Unie M - Stoomv Mij. Ned. Industr. Binnenl. Alg K.zijde Unie 319$ A_ N. 1. E. M. (Nat. v Berkei's Patent - 3ert. Calvé Delft - Nederl. Ford 265 Ned. Ind. Gas (Nat. 1007/f 1009$ - 101 Gem. Bez. Philips 26f7/p Industr. Buitenland. Anaconda Copper 9% 9%—9Vn 25 19% Am. Enka Bethlehem Steel 197* Cities Service a pCt. Cities per 19 66 - Am. Glanzstoff (sew.) - General Aviation Intern. Nickel 16 J/2 North Amer. Cy 10 Standard Brands 9% - U. S. Leather 4 - D S. Steel 237/f 23 Banken Binnenl. Koloniale Bank 7b7 - 187}$ 187 Cert. Handel Mij. Indische Bank 75 y, Banken Buitenl, Deutsche Reichsb. Petrol, Mij. Binl. ICon. Petroleum - Perlak 84 Petrol. Mij. Buitenl. Continental Oil 119$—117/f 57e 5% 5 Cultuur Mijen. H. V. A 17 lYi 172H Java Cultuur N. L S. U Vorstenlanden - Mijnbouw Mijen. 170 Alg. Exploratie - Tabak Mijen. Deli Batavia Tabak.. 140 141 - 143 Del] Mij 150 154 38 Senembah 154 155 Rubber Mijen. A'dam Rubber 1C89$ 108 X Deli Bat. Rubber 70 - Ned. Ind. Rubber Koffie Ver. Ind. Cult Ondern Spoorwegen Buitenl. Atch. Topeca 20?$ - Comm Milwaukee - 5 pet. Adj. Milwaukee - 2% Missouri Kansas Texas - 63 Prolongatiekoers hacf-fnaalssUtk gorfeipjrwsfe. Z6-Zè, Uaadun t/zclaatycLe (Adv. Ingez. Med.) LAATSTE BERICHTEN ENGELSCHE DEELNEMING. Alle Engelsche bladen geven uitvoerige ver slagen, voor een deel reeds met foto's ge- illustreerd over de ramp, die de Gaai heeft getroffen. Sommige bladen wijden ook beschouwingen aan de slagen, die de K. L. M. in de afgeloo pen dagen zijn toegebracht. De Daily Express doet dit in een hoofdarti kel „Dapper Holland" en schrijft: „Na een lange luchtreis door wolken en mist kwam zij eindelijk uit de donkere bank te voor schijn boven het zon verlichte land. Daar is het einddoel en de belooning. De vliegers van de Nederlandsche luchtvaart maatschappij de K. L. M. bevinden zich op het oogenblik in de schaduw. Drie maal in enkele dagen zijn zij door rampen getroffen. Dappere Hollandsche piloten, stoere Hollandsche meca niciens. Weest niet gebroken. Gij zult uw beloo ning krijgen. Eens zult Gij een eereplaats in nemen onder de pioniers van de verovering van de lucht. Als ge niet met een Britsche machine kunt reizen, reist met een Hollandsche. Telkens als een Nederlandsch piloot uit de Europeesche luchtroute wordt genomen, wordt er een Duit- scher voor in de plaats gezet. Het is beter de Vliegende Hollanders aan te moedigen, dan de vliegende Duitschers. De Hollanders zullen al leen postzakken afwerpen, de Duitschers bommen". De Manchester Guardian betuigt in een hoofdartikel zijn deelneming met de K.L.M. en zegt verder, dat iedere ramp waarschijnlijk weer een andere oorzaak had. De toestellen waren prima, de piloten van de grootste be kwaamheid en de reputatie der maatschappij, na die van de Imperial Airways van de beste in Europa. „Wanneer een lager minimum vliegsnelheid kan worden gehandhaafd en wanneer de luchtroutes door bakens en andere kenteeke- nen vollediger in kaart kunnen worden ge bracht zullen de risico's aanzienlijk worden verminderd", aldus besluit het blad. ORGELBESPELING. Programma der orgelbespeling in de Groote- of St. Bavo Kerk te Haarlem op Dins dag 23 Juli. 's avonds van 8.159.15 uur, door den heer George Robert. 1. Choralfuga und Vorspiel: ..Wanim betrübst du dich, mein Herz" Joh. Pachelbel (1653—1706) 2. Praeludium et Fuga e kl. t. 3. Fantaisie A maj 4. a. Deuil b. Improvisation 5. Choral III H. Andriessen J. S. Bach C. Franok S. Dupuis SCHRIFTELIJK EXAMEN MULO HAARLEM I. Zaterdag 20 Juli slaagden voor B: M. L. Lindhout, C. Kuperus, J. v. Geem, J. F. Brou wer en A. C. v. d. Berg, allen te Haarlem. En voor A: H. Gj« Dijkstra, W. de Wilde, O. W. v. Tusschenbroek, S. H. Sleutelberg en S. Sruyt, allen te Haarlem; M. Tolenaars en T. Sandee te Hoofddorp; J. J. Pruisen, Rijk (Haarlemmermeer), C. v. d. Pol, Nieuw-Ven- nep (Haarlemmermeer), J. Krom, IJmuiden- Oost, A. de Jager, H. van Strien en F. Wouda, allen te IJmuiden. AANBESTEDINGEN. De Directeur van Openbare Werken te Haar lem heeft in het raadhuis aanbesteed het op- hoogen van bouwterrein, straatbanen en plantsoen op een terrein ten Zuiden van de Westergracht. Ingekomen waren 17 biljetten. Laagste inschrijver was J. G. Nelis en Co. te Haarlem, voor f 15.688 met 200 manweken. Zonder manweken f 15.388. Verder werd aanbesteed het leveren van de anthraciet en turf voor gemeentegebouwen en inrichtingen voor het tijdvak 1 Juli 1935 tot en met 30 Juni 1936. Laagste inschrijver was A. de Graaf en Zn. te Haarlem voor de an thraciet voor f 1.60 per H.L. en voor korte turf voor f 8 de 1000. Laagste inschrijver voor lange turf was de heer Koster uit Haarlem, voor f 11.45 per 1000. HEEMSTEDE De terreinen der Bloemen tentoonstelling. Binnen korten tijd zullen de terreinen, welke ter beschikking werd gesteld van de Algemeene Vereeniging voor Bloembollen cultuur voor het houden der Internationale Bloemententoonstelling „Flora 1935" weer in het beheer van de gemeente terugkeeren. B. en W. hebben daarom inmiddels een onderzoek doen instellen ter beantwoording van de vraag, welke bestemming gegeven dient te worden aan de terreinen waarop het hoofdgebouw was geplaatst, alsmede aan het terrein, dat gebruikt werd voor autoparkeer terrein. De deskundigen der gemeente4 zijn na dat onderzoek tot de conclusie gekomen, in,ver band m/t de aanwezigheid van kwade en zieke plekken in het terrein langs de Vrij- heidsdreef, dat het aanbeveling verdient, een perceel grond aan den Vrijheidsdreef, ter op pervlakte van pl.m. lJ/2 H.A. in te richten als weiland. Het westelijk daarvan gelegen ter rein, alsmede het terrein, dat als parkeer terrein werd gebruikt, kan evenals voor-heen voor bloembollengrond worden bestemd. De kosten van het in orde maken van het voor weiland bestemde terrein worden ge raamd op f 400 per H.A. of in totaal op rond f 600. De brug. toegang gevende tot dit terrein, kan door de gemeente van de Vereeniging voor Bloembollencultuur worden overgenomen voor een bedrag van f 150 welk bedrag alleszins billijk wordt geacht. Deze brug zal tevens dienst kunnen doen voor het rijverkeer naar het in te richten weiland. B. en W. stellen den Raad voor, de inrich-; ting van de terreinen, als bovenvermeld, goed te keuren en hun het daarvoor benoodigdei, ere diet toe te staan. BEVERWIJK Brutale diefstal op een kantoor. In het laatst der vorige week is, naar eerst thans bekend wordt, op een expeditiekantoor hier ter plaatse een brutale diefstal gepleegd. Op klaarlichten dag heeft men uit het kan toortje, waarvan de deur open stond, tijdens afwezigheid van den expediteur een ijzeren geldkistje met een inhoud van ruim 1700 ontvreemd. Van dezen diefstal werd eerst des avonds tegen twaalf uur aangifte bij de politie gedaan. IJMUIDEN MARKTPRIJZEN VAN MAANDAG 22 JULI Tarbot per K.G. f 0.85—0.70 Griet per 50 K.G. f 21—8 Tongen per K.G. f 1.150.69 Middelschol per 50 K.G. f 19 Zetschol per 50 K.G. f 16—13 Kleine schol per 50 K.G. f 142.60 Schar per 50 K.G. f 8—5.90 Tongschar per 50 K.G. f 2414 Vleet per stuk f 1.62 Kleine poon per 50 K.G. f 1.700.80 Groote scheivisch per 50 K.G. f 2018 Middelschelvisch per 50 K.G. f 1715 Kl. middelschelvisch p. 50 2.50 Kabeljauw per 125 K.G. f 49.502(' Groote gullen per 50 K.G. f 125 Kleine gullen per 50 K.G. f 11—2.30 Wijting per 50 K.G. f 2.801.65. Makreel per 50 K.G. f 11—7 Heilbot per K.G. f 1.20—0.70 Leng per stuk f 0.650.36 Koolvisch per stuk f 0.430.24 Versche haring per kist f 6.505.30 Groote Hake per 125 K.G. f 6452 Middel hake per 50 K.G. f 2018 Kleine hake per 50 KG. f 123.20 FEUILLETON. Uit bet Noorse h door SIGRID BOO. 20) (Nadruk verboden). Eensklaps zegt een van de dames achter de toonbank op scherpen toon tegen Lau- rense: Wat hebt u daar onder uw mantel? Laat zien. Niet begrijpend staarde Laurense haar aan. en ik eensgelijks. vóór het het volgen de moment tot me doordrong, wat ze be doelde. Maak uw mantel los. beval de dame zegevierend. Werktuigelijk deed Laurense. wat haar gezegd werd. Er was natuurlijk niets anders te zien dan Laurense's eigen corpus, naar alle zijden uitpuilend onder een blauwen rok en een rood en wit geruite trui. O! zei de dame kortaf en ki-eeg een kleur, waarop ze zonder een woord de stof fen begon op te rollen. Doch nu ontwaakte mijn strijdlust, die nooit al te diep begraven ligt. Er waren grenzen aan wat wij. men schen uit de provincie, moesten verdragen, r- Meent u niet, dat 't op uw weg ligt, uw ver ontschuldiging aan te bieden? zei ik en zag haar hooghartig aan. waarop ik vervolgde: woorden, die ik zeker uit een roman of een film heb: Kan ik uw chef spreken? Wat ik van den man gewild had. als ze hem bij me gebracht zouden hebben, dat mag de hemel weten, maar iets moet men over laten aan de inspiratie van het oogenblik Gelukkig werd de zaak niet op de spits ge dreven. De winkeljuffrouw werd gloeiend rood en doodelijk verlegen en stamelde een heele massa nonsens, zoodat ik al gauw me liet verteederen. Erger was het met Lauren se, die eerst nu begreep, welken smaad men haar had aangedaan. Snuivend van kwaad heid verliet ze den winkel. Hoe ik het ook draai of keer. het schijnt me toe. dat deze brief enkel handelt over vervolgde onschuld. Nu denk ik er waarach tig over welke de meeste is: de slechtheid dezer wereld of haar achterdocht? Losge rukt van familie, huis. geboorteplaats enz. is het onseloofeliik. wat er niet al onk^mt in iemands brein. Ik ben van plan tante Alek sandra deze bekentenis op haar verjaardag cadeau te doen. samen met een gehaakte elerwarmer. Ten laatste kochten we dan toch. wat we noodig hadden. Ja, noodig hebben is mis schien niet het juiste woord, waar het be treft een zwarte japon van georgette en een i-nftine van groote gpklenrdo sternen een rooden hoed, die geen hoed is, maar een klein lapje achter op je hoofd. reuze chic, weet je en een rooden mantel van een stof, welke beslist alle mogelijke bedoe lingen heeft behalve de draagster te ver warmen. Laurense vond niets goed behalve de japon, daarom ben ik er eigenlijk niet zeker van of deze heusch wel. wat je noemt, chic is. Maar met mijn mantel en hoed kan ik mijn plaats innemen in iederen groote stadsroman en gaan zitten in den wintertuin van het exclusieve hotel, zonder uit den toon te vallen. Ik veronderstel, dat je hieruit eenigszins kunt afleiden, hoe het costuum is. Maar vraag me niet, hoeveel geld ik nog over had na deze ochtendwandeling door de winkels. Ik zal zoo vrij zijn. je niet te ant woorden. Vervelend, dat een mensch altijd behept moet zijn met een geweten. Stel je voor, daar had ik er waarachtig gewetens wroeging over dat ik al mijn geld had uit gegeven. dat ik zelf had verdiend op een eer lijke manier Als ik me niet sterk vergis was het een van deze zoogenaamde innerlijke stemmen, die iets bazelde over een warmen wollen mantel en een paar stevige wandel schoenen met lage hakken. En verder een gejammer over zuinig-wezen en zoo. Van dien kant heeft een mensch nu een waal van alles te wachten, dat heb ik zoo voor en na reeds ondervonden. Doch deze bekentenis doe ik tante niet, het mocht haar eens te sterk aangrijpen. Laurense was het niet eens met mijn in- koopen en ik niet met de hare. Vergeefs trachtte ik haar af te houden van een he melsblauwe zijden jumper. Maar ik bedwong me mijn oordeel uit te spreken over de groote vraag van den dag. namelijk of zij haar kleine, rossige haarknoedeitje zou behouden in overeenstemming met de woorden, dat het haar het schoonste sieraad der vrouw is, of dat ze het zou offeren aan de mode en de schaar, om misschien evenveel succes te heb ben als Olga. O. kapperssalon, o, phenomeen van den tijd! Ik sta je dezen aanhef af voor een ge dicht over de moderne Eva. De zwoele broeikas-atmosfeer, welke hier heerscht, is veelzeggend. Een kapperssalon kan men bijna beschouwen als een broeikas voor vrouwelijk schoon. Het is het lichame lijke, het vergankelijke, dat hieraan de zeer aparte atmosfeer verleent. En niet langer behooren het Dlein de markt of de oonro. genoemd te worden in verband met vrouwe lijken drang tot modedeelzaamheid. Niet de pomp, doch de stoel van den kenner moet thans het symbool zijn. Neem nlaats in een hokie van e°n friseer- salon en ge kunt er zeker van zijn, vanuit alle andere hoekjes uit wijsheid op te doen, hetzij deze betreft bijzonder vet haar, roos. de toevallen van mevrouw Olsen. de echt scheiding van Hansen of de laatste revue. Indien ik journaliste was en geen onderwerp wist voor mijn dageüiksche bijdragen, zou ik rustig naar den coiffeur gaan en me la ten knippen of onduleeren. en de onderwer pen zouden me vanzelf van alle zijden toe- stroomen. Doch wanneer men het niveau der vrouw zou moeten beoordeelen naar het ge praat in den kapperssalon, dan idan i— konden we beter meteen naar huis gaan en naar bed. Want we zijn allemaal gelijk, zoo dra we in het hok zitten Terwijl ik dit keer onder de tang zat, kreeg ik een lange reeks verontrustend- schokkende détails te hooren van huwelijks drama's. Ze kwamen van uit de droogkamer. Rechts hadden ze het over lichaamstoename op la teren leeftijd in den vorm van dub bele kinnen en dikke enkels, en links werd Laurense zoo goed mogelijk opgevroolijkt. Ja, nu zullen we u mooi maken, juffrouw! zei een allerliefste meisjesstem. U hebt er geen idee van. hoe u zult opknappen. Ze worden allemaal tien jaar jonger met kort haar. Of het nog altijd modern is? Dat zou ik denken. Waarom zou u die armzalige piekjes sparen? Of je op deze manier vroe ger kaal wordt? Wat een onzin. Hebt u ge lezen dat je dan een baard krijgt, zegt u? Praatjes. Nee. om u de waarheid te zeggen, ik geloof dat u werkelijk allerliefst zult wor den. U hebt juist den goeden vorm van hoofd, juffrouw, mooi gebogen Uw verloof de zal gewoon niet weten wat hij ziet. Hebt u geen verloofde? Nee, als u mij er tusschen nemen wilt. moet u vroeger opstaan, juf frouw. Nou. dan zullen we dus maar begin nen. Hartkloppingen, zegt u? Maar me lieve mensch. Kijk nu eens naar dat korte staart je. is dat iets. om met alle geweld te willen houden? Ja, natuiudijk is het goed genoeg, zoo bedoelde ik het niet. Wilt u niet? Doet u het niet? Nee, nee, we dwingen hier niemand. (Wordt vervolgd-I*

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 2