ATHLETIEK. De Prins Hendrikbeker wederom voor A.A.C. PINC-PONG. KAATSEN SCHAKEN POSTDUIVEN HONKBAL GOLF. BILJARTEN VOETBALNIEUWS MAANDAG 22 JUG I '1935 HAAEEEM'S D A G B E A D '4 (Van onzen medewerker). „Haarlem" is er niet in geslaagd, beslag te leggen op den Prins Hendrikbeker, maar toch heeft zij voor het kleinood steeds flink gestre den; aan het eind van den middag had zij een tiental punten meer behaald dan het vorig jaar. Doordat evenwel de A.A.C. op den langen afstand en. de 1500 M. tegen de verwachting in 20 punten behaalde en „Haarlem" daar slechts 5 tegenover stelde, viel zij wat terug, terwijl A.V. '23 zich nog tusschen haar invoeg de door het onverwachte dubbele resultaat op :100 M. en eenige fraaie estafetteresultaten. De Haarlemmer W. Kaan slaagde er in, het Nederlandsch record 110 M. horden, dat met 14.9 sec. sinds de wedstrijden te Milaan op zijn naam stond, te brengen op 14.8 sec. Wel stond de wind in den rug, doch van hoe wei nig invloed dit was bleek wel uit de 100 M. Kaan's prestatie zal dan ook ongetwijfeld als Nederlandsch record worden erkend. Van start was hij direct aan den kop; snel en pittig nam hij alle hindernissen, zonder er maar één om te werpen. Mesman Schultz kwam in het midden der baan geducht opzet ten, zonder evenwel gevaarlijk te kunnen worden. Dat men het met het opnemen van No. 2 in een race niet te nauwgezet nam, bewees ook het nummer 100 M. hardloöpen, waarin Osen- darp onverwacht de derde plaats bezette. Berger had na twee valsche starts de leiding genomen met zeker iy2 M. voorsprong en hoewel Osendarp kranig van de 5e naar de tweede plaats inliep, kon hij Berger niet meer bereiken. 'Dit ontmoedigde den Hagenaar blijkbaar zoo, dat hij de race stopte vóór nog het einde bereikt was; hiervan profiteerde de keurig loopende Van Beveren door hem nog op den eindstreep te passeeren. Beter was 't daar om geweest, indien de laatste met Osendarp denzelfden tijd gekregen had. Nu heeft het er alles van of de Trekvogelman een groote ne derlaag geleden heeft. Een prachtige dubbele overwinning behaalde „Haarlem" op het polsstokhoogspringen waar Van der Zee er in slaagde met 3.70 M. de over- winnig te behalen, waardoor hij blijk gaf zijn oude conditie weer terug te krijgen. Lamoree bezette met 3.50 M. de tweede plaats. Dit is nu reedt de vierde maal, dat deze 18-jarige jon geling die hoogte haalt. Voor de toekomst be- teekent dit heel wat, want de techniek wordt door hem reeds prachtig beheerscht. Tackema kon het andermaal tegen Bouman op 800 M. niet tot de overwinning brengen. Langen tijd had hij de leiding, zelfs nog uit de bocht, waar Sierhuis van A.V. '23 hem echter geducht hinderde. Op dit oogenblik ging Bou- man hem voorbij; de Haarlemmer, die wel zijn' best deed, doch moeizaam over de baan ging, kon hem toch niet bereiken. Figee bracht het er op dit nummer met een vierde plaats keu rig af. Meer en meer ontpopt hij zich als een geducht rivaal voor dit nummer. Paap en Klaasse bezorgden „Haarlem" 5 punten op de 5 K.M., door resp. de vierde en vijfde plaatsen. Ditmaal was Paap voor Klaas- se, zoodat de vruchten van Klaasse's arbeid bij zijn leerling gaan komen. Want bij een betere krach tsverdeeling is Paap nog tot veel betere resultaten! in staat. Vinnig heeft ook Herfst gevochten op de 400 M.; zijn tweede plaats is heel goed. Hij overwon daarbij Oostermeyer, wat toch wel iets zeggen wil, want deze was het vorig jaar Ne derlandsch kampioen. Ook in de estafette liep Herfst een keurige race. Door een ongelukkigen start kwam hij direct achteraan; dit bleef zoo tot in het laatste rechte eind. Toen spurtte hij echter zóó krachtig, dat hij op het eind nog de tweede plaats bezette. Berger, die eveneens 400 M. in de estafette liep, kon hij niet meer bereiken. Deze estafette was overigens een prachtig eindnummer, waarbij „Haarlem" een eerste rol speelde. Tackema hield keurig de tweede plaats en maakte tegen Robert nog veel goed. Mans deed zich van zijn beste zijde ken nen, terwijl v. d. Booren, na een lange rust periode, als laatste man bewees het nog niet verleerd tehebben. Krachtig sloeg hij de aan vallen van A.A.C. en V. L. af; kort achter A.V. '23 werd op de 2e plaats geëindigd. Van Welsenes won het verspringen met een resultaat dat weer hoopvol is voor de toe komst, Vreeken bezette een verdienstelijke tweede plaats bij het discuswerpen, Visser kwam na eenige jaren afwezig te zijn geweest weder op ruim 48 M. bij het speerwerpen; v. d. Klinkenberg wist het niet verder te brengen dan 1.75 M. bij hoogspringen, waardoor hij de punten moest deelen met nog drie deelne mers, onder wie. zijn clubgenoot Kuiper, die daarmede een keurige prestatie verrichtte. Op de 4 maal 100 M. werd „Haarlem" derde. Het gemis aan sprinters wordt wel heel sterk ge voeld. Toch is ook in dit opzicht eenige hoop ge vestigd, wanneer wij opmerken dat Metz na spennenden strijd het nummer 100 M. voor B- klassers wist te winnen. Zijn start was te lang zaam, doch zijn ophalen vergoedde veel en vooral het feit, dat hij den Haagschen co- mingman Baumgarten achter zich wist te hou den, zegt nog wel iets. Waarbij komt, dat 11.3 sec. lang niet slecht is. Met 87 punten won tenslotte A.A.C. den be ker, Vóór A.V. '23 met 72& prat. en Haarlem met 62 punten. Tournament Rijnegom. Het jaarlijksche ping-pong tournament wordt deze week in de avonduren op de oefenbaan van het tenniscomplex „Rijne gom" te Aerdenhout verspeeld onder de leiding van de heeren R. Rohuzen en A. Gall. De eerste uitslagen luiden: Heerenenkelspel: C. Gall sl. Lobbes 21—16, 22—20. Heeck sl. Pit 21—6, 21—13. v. Son sl. Bijl de Vroe 2422, 2112. Schumacher sl. de Haas 214. 2110. Kruyt sl. Kokke 21—14, 21—18. Janchewsky sl. Hoying 2119, 2117. De Vries sl. Vogelsang 219, 217. De Kadt sl. Wester 21—19—14—21, 21—16, J. Gall sl. Rothbarth 21—15, 21—13. Weener sl. Henfling 2111, 2118. A. Gall sl. Bekkers 16—21, 21—17, 12—19. Frekenhorst sl. Everard 14—21, 2117, 21—10. Sitmakowsky sl. W. Vos 2116, 2110. C. Gall sl. J. Gall 21—12, 21—19. Franssen sl. Rahusen 2117, 216. Damesenkelspel Mevr. Jurgens sl. mevr. Metz 2224, 2118 21—13. Mevr. Jurgens sl. mevr. van Zanten 1621, 21—17, 21—19. Mevr. v. Zanten sl. mej. O. Gall 2116, 13—21, 21—18. Mej. A. Heybroek sl. mej. O. Gall 2116, 21—17. Mej. A. Heybroek sl. mej. J. Tuinder 2115, 21—14. Mej. O. Gall sl. mevr. Jurgens 2116, 21—14. Mej. J. Tuinder sl. mevr. Metz 2110, 21—11. Mej. J. Tuinder sl. mevr. Jurgens 219, 21—7. Mej. J. Tuinder sl. mevr. van Zanten 215. 21—7. Mej. J. Tuinder sl. mej. O. Gall 2113, 24—22. Mej. R. de Kadt sl. mej. C. Vogelsang 2325 21—13, 21—14. Mej. R. d<? Kadt sl. mej. O. Gall 219, 21—9. Mej. R. de Kadt sl. mej. J. Tuinder 2115, 21—12. Gemengddubbelspel: Mej. C. Vogelsang en Fransssen sl. mej. R. de Kadt en Janchevsky 2119, 721, 2114. Heerendubbelspel v. Son en Heeck sl. Hoying en Henfling 21—7, 21—16. Janchevsky en A. Gall sl. Hoying en Henfling 21—16, 22—20. Janchevsky en A. Gall sl. de Kadt en Wester 20—22, 21—19, 25—17. De Kadt en Wester sl. C. Vogelsang en Rahusen 16—21, 21—16, 21—15. Troosttournooi heerenenkelspel Hoying sl. Kokke 2116, 2118. Int. Kaatswedstrijden te Brussel. Uit Brussel: Zaterdag zijn op de Willems plaats te Laeken de internationale kaatswed strijden begonnen, waaraan deelnemen par turen uit België, Frankrijk en Nederland. Het Nederlandsche equipe bestaat uit de spelers K. Kuiken, G. Jellema, D. de Bildt, Y. Schiphof en G. Kracht. Frankrijk won met 83 van Nederland; België won met 82 van Nederland. In de derde partij slaagde België er in met 8_3 van Frankrijk te winnen, zoodat na den eersten dag de Belgen er verreweg het beste voor stonden. De Zondag voortgezette wedstrijden in het internationaal kaatstournooi hadden de vol gende resultaten: België wint met 8—3 van Nederland. België wint met 8—2 van Frankrijk. Nederland wint met 8—6 van Frankrijk. Het resultaat is thans dat België leidt met 4 overwinningen, gevolgd door Frankrijk met 1 overwinning en 19 spelen. Nederland heeft 1 overwinning en 16 spelen. Heden Maandag zou de finale beginnen tus- pehen België en Frankrijk, Het int. tournooi te Yarmouth. Uit Yarmouth: De resultaten van de 11de ronde van het Internationaal Tournooi te Yarmouth luiden: Resjevsky won van Prins. Seitz remise met Sonja Graf. Wood won van Kitto. Vera Menchik won van Klein. De resultaten der afgebroken partijen wa ren: Resjevsky won.van Iwanoff in een partij uit de negende ronde, Seitz remise met Klein, eveneens in een partij uit de 9e ronde. Ook de afgebroken partijen uit de 10e ronde werden voortgezet, waarbij Seitz van Iwanoff won en Kitto van Vera Menchik. Resjevsky heeft het tournooi gewonnen met 10 punten. Op de tweede plaats eindigde Seitz met 8V2 punt. Daar nog enkele partijen moe ten worden afgespeeld is de volledige eind stand nog niet op te maken. R.K. SCHAAKCLUB SINT BAVO. Uitslagen der groepwedstrijden: B. StevenhageJ. Koelemij 01 B. v. KesselN. Bottelier 10 G. EisingB. Stevenhage 01 N. KuilboerJ. H. Heuner 10 Van Kessel—J. Hartman 10 J. v. KesterenB. Stevenhage 01 R.K. SCHAAKBOND. Alhier had een bijeenkomst plaats van de R.K. Schaakclubs uit de omgeving van Haar lem, welke ten doel had te komen tot op richting van een R.K. Schaakbond Haarlem. Er werd een commissie benoemd die een reglement zal samenstellen. Binnen korten tijd zal de definitieve oprichting plaats hebben. Vischconcours voor de jeugd. Het is Zondag voor de jeugdige visschers, die hebben deelgenomen aan bovengenoemd concours, een vreugdevolle dag geweest. Zon dagmorgen 8 uur stelden de jeugdige visschers (jongens en meisjes van 814 jaar) zich op bij de Nagtzaambrug, allen feestelijk getooid met mutsen. Te 8.15 uur vertrokken zij naai de Ringvaart. Hoewel het weer eenigermate teleur stelde, bleek dit geen invloed "te hebben op de stemming der deelnemers. Aan den waterkant werden de deelnemers een paar maal onthaald, wat zeer in den smaak viel. Tegen het einde van het concours ver scheen een filmwagen van „Polygoon", als mede het jeugdmuziekcorps van Speeltuin „Oosterkwartier". Voordat men huiswaarts keerde, werd deze sportgebeurtenis op de geluidsfilm vastgelegd, Daarna ging het in optocht naar den speel tuin van de vereeniging „Het Oosterkwartier" waar de uitreiking der prijzen plaats had. Het aantal prijzen was zeer groot. In het speeltuingebouw was een echte fees telijke stemming. Ieder kind mocht een prijs en versnaperingen in ontvangst nemen. Aan dit concours hebben deelgenomen 14 vrijstaande vischcolleges uit Haarlem, met totaal 125 deelnemers. Het is voor hen die dit concours organi seerden, of hun medewerking er toe verleen den, een voldoening dat alles zoo naar wensch is geslaagd. De Snelpost. Bovengenoemde vereeniging hield een wed vlucht van Vilvoorde, afstand 162 K.M. Dui ven los 8.30 uur. De prijzen werden behaald als volgt: R. Brakel 1 11 19 22, E. Cassee 2 4 8 13, P. J. R. Vergers 3 9 12 14 15 21 30, P. Mar tens 5 6 10 24. T. Luikel Jr. 7 23 26, G. Zaagsma 16 17 27 29 31, H, Venbroek 18, J. G. Kuperus 20, J. Hommes 25, J. J. v. d. Linden 28. Eerst getoonde duif. 10 uur 58 min,, 17 sec, België-Nederland (4-2) Zoowel van de zijde van het publiek als van die der spelers wordt aangenomen dat nog nooit, zoowel door het Hollandsche als door het Belgische negental een wedstrijd op een dergelijk hoog peil gespeeld werd. In het Nederlandsche negental waren op gesteld zeven spelers uit Haarlemsche clubs en twee uit Amsterdamsche. Het waren Ilunik, Heuvel, Reinders, Baas, Parson, Mul der, Van der Putten, Pijnakker, M. Bakker en Lammers. Voor de Belgen wierp eerst Bini vijf in nings en daarna Stevens. De laatste was voor onze spelers een onbekende. Wel was zijn faam hem vooruitgegaan en die heeft hij geen oneer aan gedaan. Hunik slaat naar werper Bini en gaat uit op het eerste. Heuvel Reinders slaat eerst fout en daarna een hoogen bal, die door Stevens (derde honk) gevangen wordt. Baas haalt op zijn slag' het tweede honk. Bakker geeft een eenhonkslag. Parson geeft een geweldige tik, maar wordt in het verre vela door Caluwé schitterend gevangen. Drie nul len geen runs. De Maere haalt het eerste honk door een fout van Baas. Stevens krijgt van Lammers drieslag. Caluwé slaat in de richting van hei derde honk. Bakker speelt keurig naar het eerste en Caluwé is uit. Payne wordt door Hunik uitgevangen. Drie nullen geen runs. Mulder slaat in de richting korte stop en gaat uit op het eerste honk, Lammers pro beert het bij Stevens maar het resultaat is eender. Van der Putten krijgt drie slag en dus heeft niet één speler het eerste honk bereikt. Drie nullen geen runs. Myata slaat naar bet- derde honk en Bak ker gooit hoag over het eerste. Mulder dekt en daardoor wordt erger voorkomen. Van Mol slaat. Myata moet naar het tweede honk Lammers werpt daarheen en Myata is uit. Baas speelt snel naar het eerste honk en daar is Van Mol uit. Een schitterend staaltje van dubbel-spel. Drie nullen geen runs. Pijnakker geeft een harden slag, maar even boven den grond. Hij wordt schitterend door Stevens uitgevangen. Hunik geeft een honkslag. Heuvel Reinders en Baas slaan beiden naar het tweede honk en halen het eerste niet. Drie nullen geen runs. Breston geeft een goeden tik. Lammers stopt den bal met de bloote hand en speelt naar het eerste. Mulder vangt Kaesen uit. De Maere krijgt vier wijd, de eerste keer dat dit voorkomt. Stevens geeft een goeden slag. Van der Put ten stopt den bal en speelt naar Bakker Deze speelt door naar Hunik maar De Maere is binnen en het eerste Belgische punt is ge maakt. Caluwé slaat naar het derde honk en sneuvelt op het eerste. Drie nullen één run. Bakker wordt uitgevangen door Caluwé. Parson geeft weer een geweldigen tik. Myata mist deze vangkans en Parson loopt een home run. Ook het eerste Hollandsche punt is ge maakt. Mulder gaat uit op drieslag en Lammer-: slaat in de richting van Stevens waardoor hij op het eerste honk uitgaat. Drie nullen een run. Payne wordt door Van der Putten uitge vangen. Myata krijgt vier wijd. Van Mol geeft een kleine slag. Lammers speelt naar het tweede honk waardoor Myata uitgaat. Bini krijgt, drieslag. Drje .nullen geen runs. Van der Putten geeftèen goeden sl&g; naar den korten stop 'en gaat uit op het eerste. Pijnakker krijgt drieslag. Hunik geeft een pracht slag langs den grond en komt even later op een doorgeschoten bal binnen, Het tweede Hollandsche punt. Heuvel Rein ders wordt gevangen door Payne. Drié nullen een run. Dan is Lammers er ineens uit. Breston Kaesen en De Maere krijgen elk vier wijd Stevens slaat raak en Breston komt binnen. Dat is het tweede Belgische punt. Kaesen gaat uit op het derde honk door een ge dwongen loop. Baas vangt Caluwé uit en maakt ook Stevens uit, die gedwongen moest- loopen. Drie nullen één run. Hierna gaat Stevens werpen en Caluwé achtervangen ter vervanging van Bini en Kaesen. J. Baas begint met een keurigen twee- honkslag. Bakker sneuvelt op drieslag. Parson probeert het met een stootslag, maar gaat uit op het eerste. Mulder slaat in de rich ting van het eerste honk. Drie nullen geen runs. Payne gaat uit door een keurige vang van Parson. Ook Myata geeft vangkans maar Baas mist hem. Van Mol wordt gevangen door Pijnakker, maar de honkslag van Bini brengt Myata thuis. Dat is het derde Belgische punt. Even later sneuvelt Bini door een worp van Hunik naar Baas. Drie nullen één run. Lamers slaat naar den werper. Van dei- Putten geeft een goeden tweehonkslag. Pijn akker probeert ook een stootslag, maar hi) haalt het eerste honk niet. Van der Putten is al op het derde. Hunik haalt op het nip pertje het eerste honk niet, zoodat Van dei- Putten niet thuiskomt. Drie nullen geen run. Breston geeft een driehonkslag over Parson heen. Visser, die Kaesen vervangt, gaat op drieslag uit. De Maere geeft een foutslag dien Hunik vangt en Stevens wordt in "het ven-e veld door Van der Putten, schitterend uitgevangen. Drie nullen geen run. Heuvel Reinders krijgt drieslag. Baas slaat uitstekend over het tweede honk heen. Bak ker raakt uit op drieslag en Parson slaat naar den werper. Baas was op het derde honk Drie nullen geen run. Caluwé haalt met een stootslag het eerste honk. Payne slaat naar Lammers. Die speelt naar het tweede honk en Caluwé is uit. Baas speelt vlug naar het eerste en ook Payne is is uit. Weer een dubbelspel der Hollanders. Myata krijgt vier wijd en komt door een honkslag van Van Mol ook thuis. Het vierde Belgische punt. Kort erna raakt Myata tus schen Heuvel Reinders en Baas en de laatste tikt hem uit. Drie nullen één run. Dan gaan de Hollanders voor de laatste maal aan slag. Mulder krijgt drie slag. Lam mers haalt het eerste honk wel, maar Van der Putten wordt in het verre veld gevangen door Breston. Pijnakker is dan vervangen door Boscher. Die krijgt drie slag en daar mee is de wedstrijd geëindigd en verloren. AjaxE. D. O. (2- (GESTAAKT) -9) Zaterdagmiddag trok E. D. O. met een in valler voor v. d. Kuyl naar Amsterdam. Ajax had drie invallers. E. D. O. gaat eerst slaan, doch weet in de eerste twee innings geen punt te maken, Ajax scoort slechts twee punten. In de eer ste innings werd J. Bonneveld schitterend met een hand uitgevangen door K. Zandstra, die in dezen wedstrijd als verre velder was opge steld. In de derde E. D. O.-innings zijn de honken spoedig bezet door eenige fouten en een honk slag en als C. Zandstra den bal naar den wer per slaat, gooit deze hoog over het eerste honk en komen drie E. D. O.'ers thuis. Van dit moment af neemt Ajax een houding aan die niet bepaald in het belang van de honkbalsport genoemd kan worden. Wanneer er een bal werd weggeslagen, deed Ajax geen of zeer weinig moeite om den bal terug te krijgen en daar E. D. O. een flinken voor sprong heeft genomen, waardoor de kans op een eerste overwinning zeer groot is geworden, wordt zij door Ajax als het ware verplicht om. nadat alle drie ballen zijn weggeslagen, een bal te geven, wat ook door E. D. O. gedaan werd. Met dezen bal wordt verder gespeeld en wanneer de derde nul valt, zijn er negen spe lers de thuisplaat .gepasseerd. De stand is in- tusschen 29 geworden in het voordeel van E. D. O. Ajax begint nu aan de derde innings. Bre mer krijgt vier wijd. H. Blomvliet slaat een foutbal en ook deze bal is zoek. Daar Ajax met een achterstand van zeven punten niet veel kans meer heeft, wordt er verder geen moeite gedaan om een bal terug te vinden. De scheidsrechters zijn genoodzaakt om den wed strijd te staken wegens gebrek aan een bal. Daar het Regiement voor de wedstrijden in een dergelijk geval niet voorziet, zien we met belangstelling tegemoet wat het Bondsbestuur in dezen zal doen. Haarlem II—A. M. V. J. (31—12) Haarlem II heeft Zondagmorgen met haar voornaamste concurrent weinig moeite gehad en op haar gemak gewonnen. De Haarlemsche werpers, de Mon en op het laatst nog even Dijkhuizen, wonnen het ver van hun Amsterdamsche collega's. Van Driel en Cserno noteerden tezamen maar vier maal drie slag, waarbij drie malen die de Haarlem mers zelf veroorzaakten omdat zij wisten dat de tijd om was. Daarentegen gingen liefst zeventien spelers van Haarlem met vier wijd naar het eerste honk. Daartusschen dooi' plaatste Haarlem negen honkslagen, waaronder een van drie honken van Mazee. A. M. V. J. bracht het niet verder dan tot een tweehonkslag van Cserno en nog twee eenhonkslagen. Het veldwerk van Haarlem was niet onbe rispelijk. Langereis op het eerste honk was niet bepaald safe in het vangen en er werden nog enkele fouten gemaakt. Op dit gebied overtrof A. M. V. J. echter haar tegenpartij. Aan de Amsterdamsche zijde wemelde het van fouten. Spanning was er in den wedstrijd niet. Haarlem nam al in het begin een flinken voorsprong en vergrootte die regelmatig. De cijfers der innings zijn: A. M. V. J. I: 0 1 0 1 2 6 2 totaal 12 Haarlem II: 11217451 totaal 31 R. C. H.-—Swastika (427) Swastika had tegen R. C. H. niet veel in te brengen al was het verschil tusschen beide partijen niet zoo groot als de uitslag zou doen vermoeden. Er is bij Swastika nog altijd een tekort aan activiteit, terwijl nog steeds bij lederen worp een sierlijk boogje wordt geleverd. Bovendien speelde Swastika dezen keer met acht man, welk feit vier maal een automatische nul op leverde. Voor R. C. H. wierp Van Eek vijf in nings en Van Thiel vier. Zonder twijfel kan van beiden een uitstekende werper groeien, al zal speciaal Van Eek zijn werk wat kalmer aan moeten doen. Op het laatst waren beiden er wat uit. In de achtste beurt had dit voor Van Eek nog geen gevolgen, maar toen in de negende beurt Van Thiel begon met drie keer vier wijd te werpen en daarop honkslagen van Van der Ree en Toeset volgden, kreeg Swastika vijf man over de thuisplaat. Vergeleken bij verleden jaar is ei' bij Swasti ka toch vooruitgang te bespeuren. Jammer is dat het peil nóg niet een heelen wedstrijd kan worden gehandhaafd. In de vijfde inning werd Hoogveld geducht geslagen (home run van Van Eek, drie honkslag en Hoogendoorn en nog eenige eenhonkslagen). In de zevende en achtste beurt onderging Toornend hetzelfde lot. Nu gaven Van Geloven, Oomen en Van Eek twee honkslagen. Bovendien vielen er ze ven eenhonkslagen. Meier produceerde daar van drie, terwijl hij in de zesde beurt ook al een home run geslagen had. Vermakelijk was de derde slagbeurt van R.C.H. Toen behoefde Hoogveld maar vijf keer een bal te werpen. In dien tijd was Willemse uit gevangen door Kuypers, Van Eek door Hoog veld en sneuvelde Hoogendoorn door een worp van Kuyper naar het eerste honk. De cijfers der innings zijn: Swastika 1:002000 0 05 totaal 7 R. C. H. I: 5 1 0 2 1 11 3 10 10 x totaal 42 H„ H. C. 3Haarlem 3 (129) Haarlem III leed Zondagmiddag tegen haar stadgenooten de eerste nederlaag van dit seizoen. Het feit dat de zwarten met vijf in vallers speelden is daaraan natuurlijk niet vreemd. Voor H. H. C. stond P. Kleve op de werpplaat en zijn succes was zeer groot. Een honkslag was uitzondering. Daar bovendien het veldwerk der H. H. C.'ers goed was viel het Haarlem zeer zwaar ook maar één run te sco ren. Door goede aangooien naar het eerste honk, waar Schaap op een enkele uitzonde ring na zeer safe was, kwamen de meeste Haarlemmers niet eens»tot daar. Ferment wierp ook wel niet slecht, maar had toch minder succes dan Kleve, voorna melijk doordat hij veel meer geslagen werd. In de zesde beurt sloeg Bosma een home run. In de negende beurt herhaalde M. Hunik voor Haarlem dit kunststuk. Plij deed het bo vendien op een goed' moment, n.l. toen drie honken bezet waren, waarvan twee door vier wijd van P. Kleve. Die tik bracht Haarlem dus vier punten op. Het hielp echter weinig, want daarmee was de achterstand nog niet inge haald. Zonder dat H. H. C. III de negende beurt hoefde te slaan, won zij met 12—9. De cijfers der innings zijn: Haarlem III: 200001114 totaal 9 H. H. C. Hl: 0 0 4 1 0 1 3 3 x totaal 12 E. D. O. 2—1. V. O. (6—15) I. V. O. is er Zondagmorgen voor de tweede maal in geslaagd van E. D. O. II te winnen. Voor I. V. O. werd gedurende negen innings door Ch. de Bock geworpen. Bij E.D.O. ge beurde dit werk eerst door Kr. Zandstra. Toen deze echter in de vijfde beurt herhaaldelijk vier wijd wierp, werd bij vervangen door H. Schijvenaar. In verschillende opzichten won i. V. O. het van E. D. O. De Bock wierp vaker drie. slag en minder keeren vier wijd dan de E. D. O.-werpers. Ook gaven de I. V. O.'ers meer honkslagen dan de zwartrooden Ook in het maken van fouten overtrof I. V. O. E. D. O. Dit nadeel woog echter niet op tegen de voordeelen die I. V. O. op andere wijze be haalde. Bij I. V. O. gaf S. de Vries in de vijfde beurt een drie honkslag. Daar hij echter de eerste in deze beurt was, was geen honk bezet en bracht deze tik dus geen punten op. Spoor deed het bij E. D. O. onder precies dezelfde omstandigheden. Ondanks de zeven honkslagen. de zes keer vier wijd en de negen fouten van I.V.O., ein digden liefst zes beurten van E.D.O. met nul. I.V.O. bracht het met veertien keer vier wijd. negen honkslagen en zes fouten tot vijftien runs, hoewel ook nog vier innings met nul eindigden. De cijfers der innings zijn: I.V.O.103071030 totaal 15 E.D.O. 11: 0 4 0 1 1 0 0 0 0 totaal 6 De overige uitslagen. Schoten I en E.D.O. III ontliepen elkaar zeer weinig. De halve wedstrijd heeft E.D.O. voor gestaan. Daarna keerde de kans. Toch wist E.D.O. het in de zevende beurt weer tot een gelijken stand 13—13 te brengen. Schoten wist toen nog één run te scoren, terwijl vooral door goed aangooien E.D.O. het scoren belet werd. Daardoor won Schoten na acht innnigs met 1413. Bij Schoten blonk vooral de eerste honk man uit. De cijfers der innings: Schoten I: 0053 0 501 totaal 14 E.D.O. III: 1 5 1 0 2 3 1 0 totaal 13 De Schotenreserves waren heel wat minder strijdlustig. Tegenover hun vijf beurten had E.D.O. IV wel met een beurt kunnen volstaan. Schoten II: 10 14 0 totaal 6 E. D. O. IV: 7 11 11 5 6 totaal 40 De Duvianen begonnen wel den strijd tegen V.V.G.A. II maar volbrachten hem niet. Hal verwege werd hij n.l. wegens regen gestaakt. Duvianen nR. C. H. IH ging niet door omdat de R. C. H.'ers het Duvianenterrein in Driehuis niet wisten te vinden. Toen zij er eindelijk arriveerden, waren er geen spelers en geen scheidsrechters meer. BelgiëNederland (54) Uit Antwerpen: Zondag had op de Golflinks te Capellen bij Antwerpen de landenwedstrijd BelgiëNe derland plaats, die door de Belgen met 54 werd gewonnen De resultaten waren: Foursomes: Wetselaar (Kennemer Golf Club) en Jhr. Mr. A. Calkoen van Limmen (De Pan) winnen van F. Gevers en Crockaert met 3 en 2: Duvivier en Hagelsteen winnen van R. F. Schill (Haag- sche G. C.) en Hubrecht (Kennemer G. C.) met 4 en 2; Carp (Hliversumsche G. C.) en O. van Zinnicq Bergmann (De Dommel) win nen van Van der Straoten en De Meulemees- ter met 5 en 4. Singles Gevers wint van Schill met 4 en 3Jhr. mr. A. Calkoen van Limmen wint van Crocqaert met 4 en 3; O. van Zinnicq Bergmann wint van De Meulemeester met 4 en 3: Duvivier wint van Wetselaar met 2 en 1; Van der Straeten wint van Carp met 5 en 4; Hagelsteen wint van Hu brecht met 2 en 1. Eindstand 54 voor België. Klasse-indeeling. De biljarters, die georganiseerd zijn bij de afdeelingen van den Ned. Biljartbond en die de laatste drie seizoenen aan de kampioen schappen hebben deelgenomen, zijn voor het seizoen 1935/1936 in klassen ingedeeld, n.l. in: 4 klassen groot-biljart cadre, 2 klassen groot biljart driebanden en 3 klassen klein-biljart cadre. In de 1ste klasse groot-biljart cadre zijn 5 spelers geplaatst; in de 2e klasse dito 7, in dé 3de klasse dito 26 en in de 4de klasse dito 37. In de 1ste klasse groot-biljart driebanden werden 15 spelers geplaatst en in de 2de klasse dito 54. In de 1ste klasse klein-biljart cadre plaat ste men 8 spelers; in de 2e klasse dito 22 en in de 3de klasse dito 53. Er promoveerden 20 spelers, terwijl er 5 de gradeerden. Spelers die overschrijving hebber* verkregen. Aan de volgende spelers te Haarlem en om streken is blijkens de mededeelingen in de „Sportier." vergunning verleend om na 1 Augus tus a.s. voor een andere club uit te komen: H. Zwanenburg van IJ. F. C. naar Storm vogels. D. Nijbroek van Schoten naar Bloemendaal. P. F. Hut van D. C. O. naar R. C. H. C. G. Hoogendoorn van D. W. O. naar R. C. H. J. J. Verkerk van R. C. H. naar Schoten. G. Blokker van R. C. H. naar Schoten. R. I. van Waard van I. V. O. naar Bloemen daal. E. J. F. van Abbevé van Droste naar R. C. H. C. van Poecke van H. F. C. naar Zeemeeuwen. J. W. Best van D. C. O. naar Haarlem. W. van Gelder van Wilhelmina Vooruit naar Haarlem. H. de Ruiter van V. V. H. naar Haarlem. J. R. de Zwaan van Swastika naar Bloemen daal. J. Jochems van IJ. F. C. naar Stormvogels. G. Pais van K. V. naar De Kennemers. W. Raman van Bloemendaal naar V. S. V. J. Tiggelman Jr. van V. V. H. naar Z. A. C. J. de Muinck van Zeemeeuwen naar Zand- voort. E. de Muinck van Zeemeeuwen naar Zand- voort. L. van der Meer van Rozenprieel naar R. C. H. W. Hup van V. E. W. naar R. C. H. J. Goossen van Schoten naar V. S. V. A. Jacobs van D. I. O. naar- Rïpperda. P. van Egmond van Kennemerland naar E. D. O. I. S. de Groot van Spaarnevogels naar R. C. H. Th. Koers van Vliegende Vogels naar Rip perda. A. G. F. Koelma van H. F. C. naar Bloe mendaal. J. Dokkum van R. C. H. naar Schoten. J. Drijber van A. S. C. naar H. F. C. J. Geloven van E. D. O. naar R. C. H. K. Breedijk van E. T. O. naar R. C. H. M. H. Prenen van Swastika naar Haarlem, J. Goosens van Swastika naar Haarlem. J. Selis van E. T. O. naar R. C. H. G. Hoppenbrouwer van Bloemendaal naar Haarlem. J. Keuning van Zandvoort naar Haarlem. G. van der Lugt van V. S. V. naar Storm vogels. W. Koene van E. D. O. naar T. H. B. J. van Gelder van Stormvogels naar Bloe mendaal. W. van der Laar van Stormvogels naar Bloemendaal. H. W. v. d. Braak van Heemstede naar R.C.H. J. Harst van I. V. O. naar R. C. H. A. Glas van Kenau naar R. C. H. P. G. H. Metter van Bloemendaal naar R. C. H. E. de Jong van E. T. O. naar R. C. H. E. Ram van Rozenprieel naar R. C. H. D. Elsinga van D. I. O. naar R. C. H. G. H. Kuyken van T. H. B. naar R. C. H. A. Komduur van R. C. H. naar E. D. O. F. L. Witkamp van D. I. O. naar Haarlem. A. C. Molenaar van Zeemeeuwen naar E.D.O,

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 6