UIT HET BUITENLAND SITTERS 67, KAR Elke vacantie-dag is er één! THIJS IJS EN HET GEHEIMZINNIGE EILAND. MAANDAG 22 JULI 1935 HAAEIE M'S. DAGBLAD Verscherpte toestand in Abessynië. Mussolini wenscht zijn eigen weg te gaan. Overstroomingsramp in China eischt ontelbare dooden. Goering liet de kerkdiensten confroleeren. In Belfast blijft 't rumoerig. Ook Parijs zag opwindende tooneelen. Italië. Welke zijn Mussolini's plannen? De „Daily Express" te Londen publiceert een onderhoud met Mussolini over het Italiaansch- Abessinisch conflict. De Duce geeft te ver staan, dat zijn Afrikaansche plannen noch door een Europeesche crisis, noch door het ingrijpen van Europeesche mogendheden be ïnvloed konden worden. Naar zijn meening zou in de komende drie jaar geen oorlog in Europa zijn. Op een vraag naar de gronden voor de mili taire voorbereidingen van Italië ontkende Mussolini, dat hij een aanvalsoorlog tegen Abessinië zou willen voeren en zeide: „Wij moeten bereid zijn voor het geval, dat de Abessiniërs ons aanvallen". Mussolini vertelde van de buitengewone moeilijkheden, die verbonden waren aan het ondernemen van militaire operaties op een afstand van 3000 mijl van het vaderland en hij beantwoordde de vraag of een oorlog onver mijdelijk was met de ontwijkende woorden: „Dat wil ik niet beweren". Omtrent de mogelijkheid van een gemeen schappelijk Italiaansóh-Engelsch-Fransch protectoraat over Abessinië, verklaarde Mus solini: „Dat is onmogelijk en onuitvoerbaar". Toen de. vertegenwoordiger van de „Daily Express" sprak over de mogelijkheid van een vreedzame oplossing, antwoordde Mussolini: „In Amerika schreeuwen ze allemaal: „Vrede, vrede, en de communisten, socialisten, bolsje wisten en politieke vrijmetselaars van Europa schreeuwen eveneens om vrede. Het is gemak kelijk om vrede te roepen doch ik verkeer in een zeer moeilijke positie. Ik moet bereid zijn op alles wat kan komen. Italië moet gereed zijn voor een aanval op een afstand van 3000 mijl van het moederland." Op de vraag of Italië uit den Volkenbond zal treden, antwoordde Mussolini wederom: „Dat wil ik niet beweren. Ik zal Italië niet nu uit den Volkenbond doen treden. Ik geef er de voorkeur aan, lid te blijven". Mussolini geloofde wel, dat de Volkenbond gehoor moest geven aan het beroep van Abessinië, doch in het geval van China heeft de Volkenbond niets gedaan en ook den oorlog in den Gran Chaco kon de Volkenbond niet verhinderen. Mussolini stelde de vraag: „Waarom treden de Vereenigde Staten niet tot den Volkenbond toe?" waarop de pers vertegenwoordiger herinnerde aan het Ver drag van Versailles, waarmee de Ver. Staten 't niet eens zijn. - Mussolini was echter van meening, dat het Verdrag van Versailles heeft afgedaan. De herstelbetalingen zijn voorbij, de bezetting van het Rijnland is ten einde, en ook de ont wapening van Duitschland is afgeloopen. Op de vraag of de koloniale ontwikkeling van Abessinië met militaire operaties gepaard moet gaan, antwoordde Mussolini bevestigend. Aan.het.slot.van het onderhoud gat hij ..ech ter toe, dat de mogelijkheid van een vreed zame oplossing nog steeds bestaat.:, De Frwisclie pers over de positie vein den Volkenbond. De „Oeuvre" schrijft, dat de stand van het Abessinisch conflict in den loop van gisteren niet is verbeterd, zoodat de Volkenbondsraad wel op 29 Juli bijeen zal komen. Engeland toont zich zeer verontrust. Het beschouwt het uitbreken van den oorlog als onvermijdelijk nu de Negus zich verzet tegen het Britsche voorstel Italië een verkapt protectoraat toe te staan in dezen vorm, dat de Negus zich om ringt met Italiaansche adviseurs. Tegelijker tijd heeft Mussolini echter opnieuw verklaard: „Of een protectoraat of Abessinië zonder dee ling". De Italianen schijnen te hopen dat een door hen begonnen oorlog niet tot het einde toe behoeft te worden doorgezet aangezien zij zeker zijn dat na een „brillant begin" de Negus zich .zeker zal schikken. De „Echo de Paris" is er nog niet van over tuigd dat de Volkenbondsraad in Juli zal bijeenkomen want Voikenbondsjuristen schij nen een hiaat in het besluit van 25 Mei te hebben ontdekt, waardoor uitstel van de raadszitting tot einde Augustus mogelijk wordt. De „Echo de Paris" publiceert een interview dat zijn speciale correspondent met Mussolini Jheeft gehad. Ten aanzien van de Abessinische kwestie .verklaarde Mussolini, dat men om te begin nen, de vraag moet stellen, of Europa nog waardig is, in de wereld de taak op koloni satiegebied, die sedert verscheidene eeuwen zijn grootheid uitmaakte te vervullen. Wan- _neer dat niet het geval is, dan is het uur van den ondergang van Europa onherroep- pelijk geslagen. Zou nu de Volkenbond mis schien geschapen zijn om tot deze conclusie te komen? Zou hij het gerecht zijn, waarvoor de negers, de achterlijke volkeren en de wil den de groote volken zullen sleepen, die de menschheid hebben hervormd. Zoo de Vol kenbond het parlement zijn, waarin Europa het zal moeten afleggen tegen de wet van het aantal? Italië wil zijn wil met zekerheid doorzetten Mussolini zeide, op dezelfde wijze voor Italië te denken, als de groote Engelschen voor Engeland dachten, toen zij het Engelsche imperium schiepen,, en zooals de groote Fransche kolonisatoren voor Frankrijk dach ten. Op een verdere vraag betreffende de even- tueele gelijktijdige, soortgelijke gebeurtenis sen in Europa, antwoordde Mussolini, dat Europa nog wel twee of drie jaren van be trekkelijke rust voor zich heeft. De duce antwoordde bevestigend op de vraag, of Italië ook voortaan de onafhankelijkheid van Oostenrijk als beheerschende factor zijner, politiek beschouwt. Hij zeide: „handelingen zeggen meer dan woorden". Om te handelen zal hij, zooals trouwens reeds aangekondigd, eind Augustus door 500.000 man groote ma noeuvres in Noord-Italië doen houden: In October zullen 1 millioen Italianen onder de wapenen zijn. Mussolini zeide, van niemand iets te vreezen te hebben. Op de vraag, of het Italiaansche volk achter hem staat, ant woordde hij, dat vrijwel het geheele volk heeft begrepen, wat hij wil en waarom hij het wil. Het volk moet zich een inspanning getroosten, dan zal het zijn groote plaats in •de wereld innemen. Bezorgdheid in Egypte om Engeland. Uit berichten in de Egyptische pers, blijkt, dat in bepaalde Egyptische kringen bezorgd heid heerscht dat een bezetting van Abes sinië door Italië een versterking van den Britschen invloed op Egypte ten gevolge zou kunnen hebben en dat daardoor de onafhan kelijkheid van Egypte gevaar zou loopen. Het Egyptische blad ..Muessauar" meldt dat men in Egypte de aankomst van vijf Brit sche regimenten uit Engeland en uit Indië verwacht. Ook in het Egyptische leger, dat zooals bekend is onder Engelsche leiding staat worden uitgebreide voorbereidingen getroffen Italiaan sch-Fransctie-Britsche bespreking op komst? Naar de Daily Telegraph meldt, zijn de vooruitzichten \oor een Italiaansch-Fransch- Britsche bespreking te Rome over het Ita- liaatschAbessinisch conflict goed en de datum hiervan is binnen vierentwin tig uur te wachten. Op deze conferentie zal Italië door Mussolini, Engeland door sir Eric Drummond en Frankrijk door graaf de Chambrin worden vertegenwoordigd. Abessynië. De jeugd bereidt zich tot den oorlog voor. In geheel Abessynië hield de groote jeugd organisatie groote betoogingen. De meeste le den dragen reeds een uniform bestaande uit een khaki-pak met bruine.cape en een soort politiemuts methétopschrift „Moedig voor het Vaderland"..'Twéé ïionderd instructeurs zijn het land ingetrokken ■om overal voorlich ting te geven en propaganda te voeren. Vele groepen der jeugdorganisatie zijn reeds voor zien van wapens en;munitie. Bijna overal heeft de jeugdorganisatie' vergaderingen belegd waarin groote geestdrift hêerschte en het aan tal leden bedraagt reeds meer dan 25.000. Berichten over incidenten aan de grens van Erythrea en over de verovering van een Abes- synisch steunpunt zijn onjuist. In Addis Abeba worden maatregelen over wogen ter verzekering van de veiligheid der Britsche legatie. Er.zijn reeds een millioen zandzakken aangekomen. Ook door de andere legaties zijn veiligheidsmaatregelen genomen met het oog op een eventueelen oorlog tus- schen Abessynië en Italië. Uit Cairo wordt gemeld, dat de Italianen in Egypte zooveel mogelijk automobielen, mo torrijwielen, kameelen, muilezels en paarden koopen. Naar aanleiding van de velerlei berichten omtrent de binnenlandsche geschillen tus- schen het centrale gezag te Addis Abeba en de leiders der verschillende grensstammen, ontvangt de Abessynische regeering te Addis Abeba-vele delegaties van verschillende stam men, die allen hun trouw betuigen aan Keizer Hail Salassi en verklaren, dat elke man van hun stam zich beschikbaar stelt om teza men met den Negus Abessynië tegen de Ita liaansche overweldigers te verdedigep. Er is geen sprake van,-dat,.. zoqals ,uit Roine-, ,ge-1 mgld -.wordt, grehsstammen-zoudén overloópen naar de Italianen. Ten aanzien van de rede, die de Negus van Abessynië heeft gehouden, wordt van verant woordelijke Italiaansche zijde met nadruk verklaard, dat zij een zeer ernstige situatie heeft geschapen en te Rome ernstig wordt beoordeeld, zoowel wegens haar inhoud, als wegens den heftigen toon. In Italiaansche kringen beweert men ver der te weten, dat. de tekst van de oorspron kelijke rede nog aanmerkelijk scherper ge steld was, dan de Fransche "vertaling, die aan de pers overhandigd is. Duitschland. De Justitie krijgt instructies. De Rijksministër'van Justitie heeft de ver ordening van den Pruisischen minister-pre sident tegen het politieke katholicisme mede gedeeld aan alle ambtenaren van openbaar ministerie en instructies gegeven voor de. be handeling van de iii aanmerking komende strafprocessen. In deze beschikking wordt den vervolgenden ambtenaren den- plicht opgelegd, in zoo nauw mogelijke samenwerking met de bevoegde staatspolitie-instanties'./ en bestuursautori- teiten op te treden tegen .iéder streven van het politieke katholicisme, ".'dat gericht is.op ontwrichting vair den staat; en uitschakeling- van de volksgemeenschap,. waar dat streven zich ook vertoont, zonder aanzien des per- soons en van de positie, van den dader. Het optreden moet geschieden met een rus tige, iederen misstap, uitsluitende, bezonnen heid, maar ook mét allen;door de gevaarlijk heid van dit streven, geëisëhten nadruk. Verwezen wordt' verder, naar de desbetref fende artikelen., van het rijksstrafwetboek, van de wet tegen slinkséhe .aanvallen op staat en partij en tot bescherming der partij - uniformen van 20 December 1934, van de verordening van den rijkspresident ter be scherming van volk en staat van 28 Febr. 1933 van de wet tegen de nieuwe vorming van partijen van 14 Juli 1933 en van de wet op de vergadering van 5 Januari 1934. Voorts wordt nog gezegd, dat door grooten spoed te betrachten bereikt moet worden, dat de straf de daad zooveel-mógelijk op den voet volgt. Er moeten straffen worden geëischt die volgens het rechtsgevoel Van het volk strooken met de gevaai'lijkheid van dit staats- en volksvijandige bedrijf en met de geweten loosheid der daders. Staatsvijandige organisaties worden ontbonden. De geheime staatspolitie deelt mede, in óverleg met de Rijkscultuurkamer wegens hun staatsvijandige houding te hebben ont bonden de te Berlijn gevestigde Internatio nale Artis'teniloge, het Internationaal Ver bond van Circusdirecteuren en het Beroeps- verband van Duitsche Artisten. Tegelijkertijd is het orgaan van deze drie organisaties „Das Program", verboden. Goering liet de kerkdiensten controleeren. Naar het A.N.P. van welingelichte zijde uit Berlijn verneemt heeft- Goering de geheime politie opdracht gegeven gisteren (Zondag) een verscherpt toezicht te houden op de kerk diensten teneinde zoowel ïn de protestantsche als in de katholieke kerken te voorkomen, dat verlengt goed en spaa" I J voor VIJF wasschen 16 d Handclsond. „Emko" Apeldoorn (Adv. Ingez. Med.) van den kansel of kritiek werd geoefend op zijn laatste verordening inzake de scheiding van kerk en politiek en toe te zien dat deze verordening niet tegelijkertijd wordt over treden. Het staat vrijwel vast, dat de Berlijnsche politie-president Magnus von Levetzow moest aftreden omdat hij tijdens de jongste anti-se- mietische onlusten op den Kurfürstendamm ook vooraanstaande leden van de S. A. had laten arresteeren. Frankrijk. De couponbelasting. De Beurscorrespondent van het Handelsblad meldt: Het ministerie van financiën maakt be kend, dat de 10 pet. körtmg-ook toegepast zal worden op de coupons en op de premies van de obligaties van het Crediit National, want voor de betaling daarvan zijn op de begrooting annuïteiten uitgeschreven. De coupons der emissies 1933 en 1934 zijn echter vrijgesteld van de korting, omdat die uitgiften geschied zijn ten bate van het cre dit National zelf. De houders hiervan zullen alleen de verhooging betalen vastgesteld voor de belasting op. het inkomen, maar als de stukken op naam staan is er geen verhoo ging. De korting van 10 pet. is verder van toe passing op de coupons en premies van de „Obligations Communals Foncières et Mari- times", uitgegeven door het Credit Foncier de France. Wat tenslotte eenigszins onverwacht komt, is dat ae dividenden der aandeelen der groo te spoorwegen eveneens van 10 pet. zal wor den afgetrokken. Volgens de bepalingen der decreten zijn de staatspensioenen van civile en militaire per sonen, alsmede de pensioenen van spoorweg beambten niet aan de algemeene verlaging van 10 pet. onderworpen. Amerika. Staatshulp voor vijf millioen menschen. Het'schijnt, dat president Roosevelt er vaar overtuigd is, dat 4 milliard dollar niet voldoen de,is om éen.einde'te makeii aan de werkloos heid. De president heeft 'zijn adviseurs bij zich ontboden. Zij zullen een begrooting moeten maken van hetgeen in het volgend begroo- tingsjaar noodig zal zijn voor de werkverschaf fing. De administrateur voor de hulpverleening, Hopkins, heeft verklaard, dat alle lieden, die door leeftijd of lichamelijke gesteldheid tot werkloosheid zijn gedoemd, met ingang van I November naar bijzondere steuninstellingeh van den staat zullen overgaan. Het betreft hier IV2 millioen menschen. De staat spant zich in 0211 voor 3V2 millioen volwaardige lie den arbeid te vinden. Na dien datum, zeide Hopkins, zal niemand meer federalen steun ISWLAR A stOfA AVWUPS\ M60dl35dl75c\ BESPtfcv/ttv. PLRV/EUV. ^41 sHf ZONER VOCRUIT3fIAiiNG KRUISWEG 60 HAARLEM (Adv. Ingez. Med.) ontvangen voor niets doen. Allen zullen bij staatsinstellingen moeten werken. Het naoet als onvermijdelijk worden aan vaard, dat vijf millioen menschen niet in staat zullen zijn gedurende vele jaren een plaats in de particuliere industrie te vinden. Daarom zal de staat de zorg van deze 5 millioen men schen op zich nemen. Britsdh-Indië. Godsdienstoorlog gevreesd. Bij gevechten tusschen Mohammedanen en Sikks te Lahore zijn 10 Mohammedanen ge dood en verscheidene gewond door het salvo, dat de politie op de oproerige menigte, die wei gerde uiteen te gaan, heeft gelost. Nader wordt uit Calcutta gemeld: De toestand te Lahore is in den loop van den dag zóó ernstig geworden, dat men het uit breken van een godsdienst-oorlog vreest. Eeia menigte van 7000 tot 14.000 maia, die demonstreerde, weigerde uiteen te gaaia op bevel van de politie. De politie opende daarop het vuur. waarna de massa met steenen ging gooien. Vijf Mohammedanen werden doodge schoten en vele gewond. De politie verrichtte 550 arrestaties. Alle poorten der stad zijn be zet, gepantserde wagens rijden door de stra ten. De toestand is uiterst ernstig. Ze zijn kostbaar die vrije dagen! Laai er géén verloren gaan, door hoofdpijn, migraine, onwelzijn of kou-vatten. Zorg zoo'n zakdoosje met 3 „AKKERTJES" bij U te hebben. Helpen direct I Slechts 20 cent. (Adv. Ingez. Med.) Ier lam tl. Oorlogstoestand in Belfast. Te Belfast hebben zich tijdens het weekein de nieuwe ongeregelheden voorgedaan. Het aantal dooden bedraagt thans acht. In ver schillende gevalleia is het tot bloedige botsin gen gekomen tusschen Orangisten en Natio nalisten, waarbij geschoten werd en met stee nen werd geworpen. De politie heeft verschil lende malen van de wapens moeten gebruik maken. Bij de tor aardebestelling van een dei- leden der Orangistenpartij ontstond een straatgevecht waarbij verscheidene personen gewond werden. Zaterdagavond heeft de menigte in de Yorkstreet in eenige huizen brand probeeren te stichten. Troepen moesten worden gerequi- reerd, die. met gebruikmaking van pantser wagens de orde herstelden. Belfast lijkt thans wel een legerkamp. Tal van straten zijn met prikkeldraad afgesloten. Voortdurend rijden tanks door de stad. De materieele schade wordt op 100.000 geschat. Chima, Aantal dooden door de over strooming is niet te schatten. De overstroomingen in het gebied der Gele Rivier nemen door de aanhoudende regens steeds dreigender vormen aan. Iederen dag opnieuw worden tal van steden en dorpen onder water gezet. Hoeveel menschenlevens te betreuren zijn is niet te schatten, terwijl men evenmin bij benadering weet, hoe groot de materieele scha de zal zijn. De gouverneur van Sjangtoeng berekent het aantal vluchtelingen op 5 mil lioen. Deze vluchtelingen zouden ten prooi zijn aan hongersnood en epidemieën. De autoriteiten hebben honderden booten met levensmiddelen .en medicamenten gezonden. De toestand in het gebied van de Jangtse is iets gunstiger, aangezien het water lang zaam daalt. De autoriteiten van Hoe Peh hebben met be hulp van vliegtuigen een onderzoek laten in stellen naar de situatie ha het door de over stroomingen geteisterde gebied, waarbij is vastgesteld, dat de watersnood even grooten omvang heeft als ïn 1931. Alleen te Hankau reeds zijn tót aau toe 130.000 vluchtelingen aangekoanen. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING. Arie Baard, de hoaad, liep ongedurig heen eaa weer en vertelde aan Thijs het volgende „Verleden jaar heb ik van mijn geld een schoener gekocht, en daarmee deed ik menige reis. Ik verdieaade heel wat en werd lang zaam aan zeer welgesteld maar aau is het met dat alles uit." Verdriet stond op zijn gezicht te lezen. „Maar," vroeg Thijs, „wat geschiedde er dan wel?" „Laatst voer ik langs een eiland heen, dat onbewoond leek," ver telde Baard. „Wij lieten daar het anker vallen om wat frisch water in te halen; maar nauwelijks lag het schepeje vast of ik en de andere opvarenden, ja, ieder levend dier aan boordviel plotseling in slaap het was ongeloofelijk." Door onze lens gesnapt. K. Hi Kerkhoff. De heer K. H. Kerkhoff, te Haarlem op 10 Augustus 1878 geboren, is Bureelchef, fungee- rend Grieffier, ter Griffie der Arr. Rechtbank alhier. Hij gevoelde al vroeg roeping voor de mu ziek, op 12-jarigen leeftijd werd hij als 2e violist later als le violist en toen hij 14 jaar was. als hoorn is (.aangesteld in het orkest van wijlen Chr. Kriens. Ook is hij 2e concertmeester bij dat orkest geweest. Door omstandigheden, onafhankelijk van zijn v. i". moest hij zijn muzikale loopbaar ge deeltelijk laten varen. Toen hij het orkest verliet, als gevolg van zijn drukkex-e ambtelijke bezigheden, werd hij dirigent van verschillende vereenigingen o.a. Doopsgezind Zangkoor, Gem. koor „Polyhym nia", de Mannenkoren „Haarlem's Zanggenot" en „Proza en Poezie", het Symphonieorkest „Caecilia" te Santpoort en niet te vergeten „De Eendracht" te Velseia, met welk coi-ps hij groote successen iia binnen- en buitenland be haalde. De heer Kerkhoff dirigeei-t thans niet meer, maar beoefent nog wel de kamermuziek, spe ciaal die der strijkkwartetten en wordt vaak door bekende families uitgenoodigd om in in tiem en kring met kunstenaars van wereld reputatie te musiceeren. Be heer. Kerkhoff, is meermalen,,jucyjï.4 bij 'zang- en muziekconcoursen. RADIOPROGRAMMA. DINSDAG 23 JULI 1935. HILVERSUM 1875 M. AVRO-uitzending. 3.Gram platen. 9.De Octophoni- kers o.l.v. B. Drukker. 10.Morgenwijding. 10.15 Gram. platen. 19. 30 Cantabile-orkest o.l.v. E. Beeckman. 11.— R. V. U. Knipcursus mevrouw L. de Vries Hamburger. 11,30 Ver volg Orkestconcert. 12,30 Gram. platen. 1. Kovacs Lajos en zijn orkest. 1.40 Pianoreci tal E. Veen. 2.— P. v. Egrnond Jr.. (orgel) eia S. Tak tviool) 3.Gram. pl. 3.50 Vioolspel J. Felderhof. A.d. vleugel: E. Veen. 4.Pauze. 4.15 Gram. platen. 3.30 AVRO-kinderkoor o.l.v. J. Hemel. 5.Voor de kinderen. 5.30 Renova- kwintet. 6.30 R.V.U. Dr. J. G. v. Dillen: Tij den van opgang eai neergang. 7.Gram. pia- ten. 7.15 Gron. Orkestvereeniging o.l.v. K. Kuiler. 8— Nieuwsberichteia. 8.10 Gram. pl., 8.50 Vervolg orkestconcert. 9.30 Uit het Kur- haus, ScheveningenDe Mills Brothers zin gen. 10.15 Kovacs Lajos en zijn orkest. 11. Nieuwsgerichten. 11,1012.De AVRO-De- cibels o.l.v. Eddy Meenk. HUIZEN 301 M. K.R.O.-uitzending. 89.15 en 10.Gram. platen. 11,3012. Godsdienstig half uur. 12.15 Gram. platen. 2.— Voor de Vrouw. 3.— Reportage. 3.30—4. Gram.plalca. 4.15 Schlagermuziek en Gram. platen. 7.15 Lezing. Repoi-tage. 8.— Bei'ich- ten. Symphonieconcert en causerie. 9.30 Gram. pl., 9.45 Concert. 10.30 Berichten. 10.3512.Populair coiaceit en Gramofoon- muziek. DROmVIClI. 1500 M. 10.3510.50 Moi-genwijdhag. 11.20 Orgelspel S. Torch. 11,50 Gram. platen, 12,20 Fr. Wal ker's Octet m.m.v. H. Thorpe (tenor). 1,20 J. Muscant en zijn orkest. 2.20 Gram.pl., 3.05 E. Pini's Tango-orkest. 3.50 Gram.pl. 4.35 Het Hogben-Trio m.m.v. G. Garside (alt)5.35 B.B.S.-dansorkest oJ.v. H. Hall. G.20 Berich ten. 6.50 Het Broadhui'St Septet. 7.35 BBC- midlandorkest o.lv. H. F. Clark. 8 20 Komi sche dialoog. 8.05 „Throug the looking Glass" spel van O. Lewis. 9.50 Berichten. 10.10 Re portage v. d. „Ceremony of the Keys". 10.20 Het Krish Septet. 11,2012,20 Jack Jackson en zijn Band. RADIO PARIS, 1618 M. 7.20 en 8.20 Gram. platen.. 12,35 Orkest concert o.l.v. Krettly. 5.20 Orgelconcert F. Mihatsch. 9.05 Orkestcoaacert o.l.v. André 11.10 Dansmuziek. KALUNDBORG, 1261 IH. 12.202,20 Strijkorkest o.l.v. Bendix, 3.50 Orkest van werklooze musici o.l.v. O. Olsen m.m.v. cello-solist. 8.20 Tooneeluitzending.- KEULEN, 456 M. 6.50 Orkestconcert. 10.50 Omroepkleinor- kest o.l.v. Eysoldt. 12,20 Leipziger Symphonie orkest, 2.35 Gram, platen. 5.20 Orkestcon cert. 8.30 Dansmuziek. ROME, 421 M. 9.— Gevar. programma m.m.v. solisten en oi'kest. 10.2011,20 Kamermuziek. BRUSSEL, 322 en 184 M. 3,22 M.: 12.20 Gram. platen. 12,50 Omroep orkest, o.l.v. Louliez. 1,502.20; 5.20; 6.35 en 7,357.50 Gram. platen; 8.20 Omroeporkest o.l.v. Douliez; 10.30—11,20 Gram. pl. 484 M.: 12,202.20 Salonorkest o.l.v. Wal pot en Zalg. 5.20 en 6.30 Gram. platen, 6.50 Zang. 7.35 Gram. platen. 8.20 Symphoniecon- cert. o.l.v. André m.m.v. zangsolist. 9.20 Syrn- phonieconcert m.m.v. solisten. Hierna tot 11,20 Gramofoonmuziek.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 9