Wandgedierte Ontdekking. Moderne Woningen Het Beê&kfeijkste 53e Jaargang No. 15974 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen' Dinsdag 23 Juli 1935 HAARLEM S DAGBLAD Directie: F. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM. UITGAVE LOURENS COSTER MAATSCHAPPIJ VOOR COURANT-UITGAVEN EN ALGEMEENE DRUKKERIJ N.V. Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM. ABONNEMENTEN: per week ƒ0.25, per maand ƒ1.10, per 3 maanden ƒ3.25, franco per post ƒ3.55, losse nrs.. 0.06. Geïllustreerd Zondagsblad: per week 0.05, p. maand 0.22, p. 3 mnd. 0.65, franco p. post f 0.7214. Bureaux: Groote Houtstraat 93 Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 12 Telefoon Nos-: Directie 13082 Hoofdredactie 15054 Redactie 10600 Drukkerij: 10122, 12713 Administratie: 10724, 14825 Postgiro 38810 Bijkantoor: Soendaplein 37, Haarlem-Noord, Telefoon 12230. ADVERTENTïëN 1—5 regels f 1.75, elke regel meer f 0.35. Reclames ƒ0.60 per regel. Tarieven regelabonnementen op aanvraag. Vraag ets aanbod 14 regels 0.60. elke regel meer ƒ0.15. Onze Groentjes zie hoofd rubriek. Gratis Ongevallenverzekering voor betalende abonnés. - Idem voor Abonnés op het Geïllustreerd Zondagsblad: Levenslange ongeschiktheid ƒ600.-. Overlijden ƒ600.-, Verlies van Hand, Voet of Oog ƒ400.-. Duim ƒ250.-, Wijsvinger ƒ150.-, Elke andere vinger ƒ50.-, Arm- of Beenbreuk 30.— - Levenslange ongeschiktheid ƒ2000.-, Overlijden ƒ600.-, Verlies van Hand, Voet of Oog ƒ400 -, Verlies Duim f 75.- Verlies Wijsvinger ƒ75.-. Verlies andere vinger ƒ30.-. Alles indien het gevolg van een ongeval en volgens gratis ten kantore van dit blad verkrijgbare voorwaarden. Dll NUMMER BESTAAT UIT TIEN BLADZIJDEN. De eerste suppletoire begrooting. Batig saldo 1934 ruim 400.000. Wij hebben reeds melding gemaakt van de toelichting van B. en W. op de le suppletoire begrooting der gemeente Haarlem voor den dienst van 1935. Thans is deze suppletoire begrooting zelve verschenen. Er blijkt uit. dat de vergoeding aan school besturen volgens art. 101 der L. O. wet 1920 ƒ15.190 hooger wordt; de vergoeding van kos ten van instandhouding van bijz. scholen 115.330 hooger, de vergoeding aan school besturen 11.716 hooger en de vergoeding van kosten van instandhouding bijz. scholen ƒ19.594. Het overschot van de rekening 1934, waar van reeds herhaaldelijk is melding gemaakt, bedraagt, naar nu vaststaat, ruim ƒ400.000.-. Vervroegde uitkeering van tuinbouwsteun. Zal binnenkort plaats hebben. De minister van economische zaken heeft thans bericht gezonden aan de veilingen te Broek op Langendijk, Noord-Scharwoude, Warmenhuizen en Obdam, waarbij wordt me degedeeld, dat het in het voornemen van den minister ligt zeer binnenkort een vervroegde uitkeering van den steun aan den tuinbouw te doen plaats hebben op enkele producten, Waarvan de opbrengsten laag zijn geweest. In tuinbouwkringen is dit offieieele bericht niet vreugde ontvangen daar er vele kweekers zijn, die het aan de noodige middelen ont breekt om hun bedrijf in stand te houden. Tumbouwgewassen krijgen hoogstens 160.000. De minister van Economische Zaken heeft bepaald, dat uit het Landbouw Crisisfonds steun verleend zal worden aan de telers van gewassen van den tuinbouw, die hun na te noemen producten over de erkende veilingen 'hebben geveild, tot een totaalbedrag van ten hoogste f 160.000.Deze steun zal worden verleend over de hoeveelheden van hierna vermelde producten, welke in het achter elk product vermelde tijdvak van 1935 zijn ver handeld en zal bedragen: gele kool 1 Jan. 17 Febr.) f 0.45 per 100 K.G.: 18 Febr.—23 April f 0.60 per 100 K.G.; Deensche witte kool 1 Jan.—17 Febr. f 0.35 per 100 K.G.; 18 Febr. 31 Maart f 0.50 per 100 K.G.; 1 April28 April f 0.45 per 100 K.G. De Haarlemsche Brockway Bus Mij. Een adres van de N. Z. H. T. M. aan den Raad. De directie der N. Z. H. T. M. heeft zich tot den Raad gewend met een adres, waarin zij te kennen geeft dat aan haar bij beschikking van Ged. Staten van Noordholland van 29 Augustus 1934 vergunning is verleend tot het in werking brengen van de drie intercommu nale busdiensten Haarlem-Heemstede, Over- veen—Bloemendaal en HaarlemOverveen (Zandvoort), welke busdiensten voor een zeer belangrijk deel door de gemeente Haarlem rijden. Bedoelde vergunning is voor onbepaalden tijd verleend, in dit geval slechts tot 1 Juli 1938, in plaats van als gebruikelijk voor onbepaalden tijd. Deze vergunningverleening door Ged. Staten voor een bepaalden tijd ge schiedde, blijkens de overweging van de be schikking van Ged. Staten van 27 April 1932, uitsluitend en alleen op grond van de om standigheid, dat ook de gemeente Haarlem aan haar vergunning aan de N.V. „Haarlem sche Brockway Eus Maatschappij" voor de uitoefening van haar lokale diensten een be paalden termijn, eveneens eindigende 1 Juli 1938, had verbonden. De bedoeling, die aan de gelijkheid van de ze beide aflooptijden ten grondslag ligt, is geen andere geweest, aldus de directie der N. Z. H. T. M., dan de mogelijkheid te scheppen, om t.z.t. de vergunning van de Noord-Zuid- Hollandsche Tramweg Maatschappij N.V. aan ts passen aan de eventueel gewijzigde'of niet hernieuwde concessie van de N.V. „Haarlem sche Brockway Bus Maatschappij". Daar dit alles aan het college van B. en W. der gemeente Haarlem bekend is, heeft der halve de Noord-Zuid-Hollandsche Tramweg Maatschappij N.V. met buitengewone verwon dering kennis genomen van het bericht, voor komende in de plaatselijke bladen, dat het college van B. en W. der gemeente Haarlem (mede met het oog op het desbetreffend .ad vies van de Commissie voor de tramplannen) gunstig adviseert op het. naar de meening der directie van de N.Z.H.T.M. zeer ontijdig- gedaan verzoek van de N.V. „Haarlemsche Brockway Bus Maatschappij", om reeds nu den eerst op 1 Juli 1938 afloopenden termijn met 7 jaren te verlengen. Mitsdien richt de N. Z. Holl. Tramweg Mij. N.V. tot den Raad gelet op vorenstaande uiteenzetting en het voor de Noord-Zuid-Hol landsche Tramweg Maatschappij N.V, geheel onverwachte vooi'stel van B. en W. aan den Raad het dringend verzoek de door de N.V. „Haarlemsche Brockway Bus Maatschappij" gevraagde verleening barer vergunning aan te houden, totdat de N.V. „Noord-Zuid-Holland sche Tramweg Maatschappij" de gelegenheid heeft gehad, hieromtrent nader overleg te ple gen met de betrokken autoriteiten, subsidiair tie gevraagde verlenging niet te verleenen. Radicale verdelging, onder geheimhouding en schriftelijke garantie. Alleen onze twee voudige methode garandeert U afdoende verdelging. Waar anderen faalden, slaagden wij. ZUIVERONDERNEMING „RADICAA L", Gen. Cronjéstraat 135 Telefoon 11657. (Adv. Ingez. Med.) (Fransche onderzoekers hebben in de Fransche kolonie Annam een totnutoe geheel onbekende stam vaji dwergen ontdekt.) Daar men steeds van Annamannam, Dat het grondig was ontdekt, Heeft het vinden van dien dwergstam, Veel verwondering gewekt. Deze onverwachte dwergen, Ook al zijn ze nog zoo klein, Konden zich niet steeds verbergen, Tot ze nu gevonden zijn. Ach, wat hangt die dwergen natie Boven 't arme kleine hoofd, Nu zij van haar isolatie In de wereld is beroofd. Zal men hun van alles leeren, Uit de blanke maatschappij. Zooals 't omgaan met geweren En met ander krijgsgerei? Zal men hen deelachtig maken Van het geid, de jazz, de sport. Alcohol en andre zaken, Waar een volkbeschaafd mee wordt? Arme stumpers van pygmeeën, Jullie zijn 't je niet bewust, Maar 't is uit met je ideeën Van geluk en zoete rust. Uit is 't, jullie hebt geen keuze, Ons past de bekentenis, Dat relatie met ons reuzen, Eiglijk ver van „reuze" is. f: gasus. De kansen van het kabinet- Colijn. Welke houding zal dc R.-K. fractie aannemen Hedenmiddag beginnen de replieken over het bezuinigingsontwerp. waarna vanavond de regeering aan het woord zal komen. Daar na zal de beslissing vallen of het kabinet aanblijft. Naar de Tel. verneemt, wordt in middels van e-ndsrseheidene gezaghebbende zijden uit R.K. kringen pressie uitgeoefend op de R.K. fractie om tot eiken prijs te voor komen, dat den katholieken regeeringsver- antwoordelijkheid zou worden opgedrongen, waarbij zij voorshands vermoedelijk alleen op samenwerking met de sociaal-democraten zouden kunnen rekenen. Het blad heeft den indruk, dat de kans niet uitgesloten moet wor den geacht, dat alsnog een formule zal wor den gevonden, welke èn, naar den eisch van Minister Colijn, vertrouwen in de regeering inhoudt, èn voldoende recht laat wederva ren aan de verschillende in de fractie leven de stroomingen. Daarbij zou dan op den voorgrond worden gesteld het oogenblikkelijke landsbelang, dat het wenschelijk maakt, zoo maar eenigszins mogelijk, een regeerings- crisis in dezen tijd, welke ongetwijfeld van langen duur zou zijn, te voorkomen. Dc Maasbode adviseert, „De Maasbode" van Maandagavond bevat een uitvoerige beschouwing, waarin het een moeilijk te verantwoorden daad van R.K. fractie wordt genoemd om in een combinatie met partijen, -waarmede zij in geen geval, althans uitsluitend, de regeeringsverantwoor- delijkheid wil dragen, het kabinet Colijn tot aftreden te willen dwingen. Het blad consta teert verder, dat de economische politiek van het tegenwoordige kabinet in zeer ruime mate genaderd is tot het door de Katholieke fractie gewenschte. behalve op het punt van de con sequente deflatie. Dit is een belangrijk punt, doch naar de innige overtuiging van het blaci niet gewichtig genoeg om het kabinet in de bestaande omstandigheden zijn congé te- geven. De Maasb. constateert dan verder, dat als de R.K. met de S. D. A. P. het kabinet wegstemt, de andere partijen haar voor de directe con sequentie zullen stellen met de S. D. A. P. de regeeringsverantwoordelijkheid te aanvaarden Het blad heeft wel is waar het vertrouwen, dat tenslotte bij alle serieuze partijen het landsbelang den doorslag zou geven, maar het groote gevaar is aanwezig van een langdurige haast onoplosbare crisis, welke thans 'èn voor het land èn voor het parlementaire stelsel al- lerverderfelijkst zou zijn. De beschouwing besluit dan met nogmaals met groote klem en den innigsten aan drang uiting te geven aan zijn rotsvaste overtuiging, dat in deze omstandigheden het kabinet Colijn alleen tot heengaan zou mogen worden gedwongen door een meerderheid, be reid en in staat om onmiddellijk de verant woordelijkheid over te nemen. Hieruit zou men ook kunnen concludeeren. dat de kansen voor het kabinet er weer iets beter voor staan, tenzij de R.K. fractie in een vergadering, welke nog hedenmorgen zou worden gehouden, tot definitief andere plan nen zou komen. Fascisme in Engeland. Onze Londensche correspondent meldt: British Fascist Limited, een organisatie die indertijd is ingesteld om de burgers van het land tot het Fascistisch beginsel in staatsbe stuur te bekeeren, is in gedwongen liquidatie gegaan. In de bij de wet voor zulk een geval voorgeschreven vergadering van crediteuren en aandeelhouders heeft de curator vastge steld dat deze Fascistische maatschappij van haar stichting af slordig boek had gehouden en, hoewel haar streven was Fascisme in Groot Brittannië te organiseeren, niet in staat was geweest zichzelf te organiseeren. Deze Fascistische organisatie heeft elf jaar bestaan. Haar promotor was een zekere Miss LintornOrman, die in Maart van dit jaar is overleden. Zij ontleende haar inkomsten aan contributies der leden. In 1933 waren er 400.000 leden maar uit de boeken was niet op te maken hoeveel het jaarlijksch inkomen in dien tijd en later bedroeg. De bankrekening van de onderneming bracht wat licht. In 1925 was er éen tegoed van 6848. In 1928 was het teruggebracht tot 604 en de volgende vijf jaren was het gemiddelde 330 geweest. Deze aanzienlijke vermindering van inkomsten werd toegeschreven aan de moeilijkheid con tributies binnen te krijgen. Afgescheiden van het verspreiden van Fascistische beginselen hield de maatschappij zich ook bezig met de organisatie en oefening van afdeelingen van een quasi-militair karakter. Die afdeelingen, in verschillende deelen van het land opge richt, kregen haar instructies van het hoofd bestuur in Londen. De notulen van de verga deringen van dit hoofdbestuur getuigden van veel wrijving en meeningsverschi! in den boe zem der beweging, die waarschijnlijk in hooge mate hebben bijgedragen tot de vermindering van het ledental. De ondergang van de onder neming werd toegeschreven aan de concur rentie van een andere Fascistische organisa tie en aan het algemeen gebrek aan belang stelling voor de Fascistische beweging in Engeland. De „andere Fascistische organisatie" hier bedoeld is die van Sir Oswald Mosley. Ze roert zich echter zoo weinig dat ze naar allen schijn ook ter ziele is. Oostersche godsdienststrijd breidt zich uit. LAHORE, 23 Juli ('A.N.P.) De botsingen tusschen Sikhs en Mohammedanen, die hier gedurende twee weken hebben plaats gehad en waarbij twaalf dooden zijn gevallen, ter wijl talrijke personen gewond werden, zijn thans overgeslagen naar verscheidene plaat sen in Pendsjab. De autoriteiten hebben de Britsche en inlandsche soldaten, die de po litie behulpzaam moeten zijn bij het her stellen van de orde, geïnspecteerd. Twee Britsche vliegtuigen verongelukt op een dag. LONDEN. 23 Juli. Maandag was een onge luksdag voor de Engelsche luchtvaart. Er hadden twee ongelukken plaats, waarbij vijf personen gedood werden. Aan de kust van Schotland viel ean militair toestel omlaag, waarbij een officier en een soldaat het leven verloren. Verder stortte een passagiersvlieg tuig met drie inzittenden op den zandbank in het Bristol-kanaal, tusschen Wales en Cornwall. Twee visschex-svaartuigen snelden toe en vonden de lijken der slachtoffers. T roepentransporten veel. kosten „Vreedzame oplossing is onmogelijk nu," meent Mussolini. ROME, 22 Juli (A.N.P.) Gisteren hebben de Fransche en de Britsche ambassadeur te Rome wederom een onderhoud met Mussolini gehad, die van meening was. dat door de jongste redevoeringen van den negus de deur voor' vreedzame besprekingen was gesloten. De beide ambassadeurs drongen er echter op aan. dat Mussolini althans zou mededeelen wat zijn plannen waren. Reeds heeft de duce voorbereidingen getroffen voor nieuwe trans porten naar Oost-Afrika. In totaal hebben de militaire expedities naar Oost-Afrika Italië tot het begin van Juli ongeveer 200 milliard lire gekost. Engelschen wilden geen krans te München leggen. Het programma was al klaar gemaakt LONDEN, 22 Juli (A.N.P.) De correspon dent van de Daily Telegraph te Muenchen meldt, dat de Britsche oudstrijders hebben ge weigerd een krans te leggen op het nationaal- socialistische gedenkteeken voor de negen op standelingen, die in 1923 zijn gedood bij de omwentelingspoging. Het program voor het bezoek der Britsche oudstrijders was door de autoriteiten opgesteld zonder overleg' met de buitenlanders. Toen het program evenwel werd bekend gemaakt gaven de gasten te ken nen, dat zij zich niet in politieke kwesties wenschten te mengen. Het hoofdkwartier van het Britsche legioen te Londen is het met de maatregelen der oudstrijders eens. De nationaal-socialistische pers maakt geen melding van de kwestie. De oud-strijdei-s heb ben slechts een krans gelegd op het oorlogs monument. JUNOPLANTSOEN 6 Kam., Zolder, Tuin. Koopsom I 5000.-, Huur I 34.p.m. S. VELDKAMP, v. Dortstr. 90, Tel. 16373 (Adv. Ingez. Med.) De pers over de vliegrampen. Verschillende bladen hebben Maandag be- schouwingn gewijd aan de ramp, welke dc K.L.M. door het neerstox-en van de „Gaai" heeft getroffen. Het Alg. Handelsblad dringt aan op een spoedig onpartijdig onderzoek, waardoor klaarheid moet worden geschapen. Het Vadei-land wil, dat men geen Douglas in slecht weer laat vliegen. Niet ontkend kan volgens het blad worden, dat de minder goede eigexischappen van het Amerikaansche toestel in remous een rol kunnen gespeeld hebben. De Volkski-ant is van oordeel dat als het tempo, waarin de Nederlandsche luchtvaart zich ont wikkelt, te straf is, de rem erop gezet moet worden. De Maasbode meent, dat aan het safety first-principe onverbiddellijk moet worden vast gehouden. Tevens stelt de lucht vaartmedewerker van dit blad in een uitvoe rig artikel de vraag of wat hier gebeurd is, toeval is. zooals men dat pleegt te noemen. Zijn er fouten gemaakt, groote fouten? zoo schrijft hij.- Als er inderdaad fouten zijn gemaakt, moe ten die fouten dan persé bij den man aan het roer, den bestuurder der vliegtuigen, worden gezocht? Zeer beslist niet. Of moeten die fouten soms aan een bepaald type vliegtuig.worden geweien? Evenmin. Dan stelt de schrijver de vraag, of hier een systeem bezig is zich te wreken. Het is z.i. onmogelijk op deze vraag te antwoorden zon der absolute kennis van de ware oorzaak van alle vijf de rampen. Twee dingen zijn echter zeker. Ten eei-ste: feit is, dat de K. L. M. een zeer en zeer intensief zomerprogram in uitvoering heeft genomen, grootendeels te onderhouden met geheel nieuw materieel. Ten tweede is feit, dat door dat z-eer inten sieve zomerprogram een tekort aan grond- en vliegpersoneel is ontstaan en dat dat perso- ïieel dèii ihtensieven dienst moet uitvoeren met veel nieuwe materiaal, waarmede het uit den aard der zaak nog zeker niet in die mate vertx-ouwd is, zooals met het oude. benroefde materiaal het geval is geweest, waarmede de veel bescheidener opgezette diensten der vori ge jaren werden onderhouden. Die feiten sa men kunnen groote gevaren opleveren. Jonge vliegers, die vroeger geleidelijk met nieuw ma teriaal en nieuwe routes vertrouwd werden ge maakt, moesten nu na een betrekkelijk korte opleiding, de nieuwe typen bevliegen en wer den voor de eerste maal op routes gezet, die zij tevoren nog nimmer in gezelschap van een anderen met den weg vertrouwd zijnden col lega hadden bevlogen. De schrijver geeft dan verschillende voor beelden vaxr den vermoeienden dienst der pi loten, o.a. hoe onlangs een vlieger voor een extra vlucht naar Griekenland pas na lang aandringen als hulp meekreegeen leei'ling van de Rijksverkeersvliegeropleiding. Hij ge waagt verder ook van het moeilijke en zware werk der mecano's. Van den werktuigkundi ge van de Kwikstaart wordt verteld," dat hij de laatste dagen zeer veel arbeid had verricht en weinig nachtrust genoten. Dies is het niet te verwonderen wanneer deze menschen wel eens minder accuraat zouden gaan werken en fouten maken. AFSCHEIDING TUSSCHEN DAMES- EN HEERENRAD GEVRAAGD. Bij B. en W. is ingekomen een verzoek schrift van de R. K. Schoolcommissie om in de gemeentelijke zwem- en badinrichting aan de Delft wederom een voldoende afscheiding tusschen het dames- en heerenbad te door. aanbrengen. STRAATBELASTING EN PRECARIO RECHTEN. B. en W. bieden den Raad ter vaststelling aan, het 5e gedeelte van het kohier van de straatbelasting en dat der precariorechten dezer gemeente, belastingjaar 1935, met- een opbrengst van respectievelijk f 51,165,26 en f 4.870.70. HET PENSIOENVERHAAL OP GEANNEXEERD PERSONEEL Woensdagmiddag zullen voor Ged. Staten de bezwaarschriften worden behandeld, door eenige ambtenaren en werklieden uit gean nexeerde gemeenten ingebracht tegen het door de gemeente Haarlem op hen toegepaste verhaal van pensioenpx-emie van 10 pCt. De Joego-Slavische gezant te Berlijn^ dr. Baludgschitech is afgetreden. Het conflict tusschen Italië en Abessynië wordt ingewikkelder. pag. 4 De gouddekkiog van de lire is buiten werking gesteld. pag. 4 De Stürmcr verboden maar later weer toege staan. pag. 4 Door bet zinken van een overbelaste boot zijn 12 personen om het leven gekomen. pag 4 Bij een botsing nabij Oegstgeest werden twee menschen gedood en 15 gewond. pag. 3 De regeering heeft een nieuwe regeling ge maakt voor loonbijslag in het bloembollen- bedrijf. pag. 3 De S. D. A. P. Gemeentepolitiek uitgestippeld. pag. 3 Laatste Berichten. pag. 7 ARTIKELEN, ENZ. Mr. E. Elias: Wij in den Haag. pag. 3 W. SCH.: Nieuwe wiekgn waken tegen mo len verlies. pag. 6 Onze Weensche correspondent: De eerste auto en haar tragisch einde. pag. 4 Engelsche commentaar op de K. L. M.- rampen. pag. 4 II. dc B. V.: Val uit de wolken. pag. 3 Bekaadc Haarlemmers: de heer J. van der Burg. pag. 3 Ongekende belangstelling op het Binnenhof. (Van onzen Haagschen correspondent.) Een ongekende belangstelling van het pu bliek voor de Kamerzitting vaix heden open baarde zich op het Binnenhof, waar nog slechts éénmaal in onze parlementaire ge schiedenis wellicht zooveel menschen aan wezig waren, n.l. op den dag, waarop in de Eerste Kamer de beslissing over het Belgische tractaat viel. Blijkbaar verwachten velen, dat reeds van middag de decisie omtrent het levenslot van het kabinet zal vallen, doch zij zullen eenig geduld moeten hebben en op zijn minst wach ten tot hedenavond de premier in tweede instantie gesproken zal hebben. Oss moet weer twee inwoners aan de gevangenis afstaan. Een oude inbraak opgehelderd. De gemeente-politie van Oss heeft in den nacht van Maandag op Dinsdag twee mannen geaiTesteei-d, die er van verdacht worden met een derden een inbraak te hebben genleegd in den nacht van 15 October 1933 bij den land bouwer Timmermans, op Ussen te Oss. Na een langduiüg verhoor bekenden zij aan inspecteur Kempen, aan deze inbraak te heb ben deelgenomen. De derde had reeds de vo rige week bekend, tegelijk met zijn bekentenis van brandstichting in Augustus 1926. Zij zijn dien nacht bij Timmermans door een open staand raampje binnen gedmnge, hadden alle laden en kasten geforceerd en tenslotte een bedrag van 4000, welk bedrag onder de bed stede van Timmermans werd gevonden, ont- vreemd. De gearresteerden zullen ter beschikking van den officier van justitie worden gesteld. Dollfuss-herdenking gaat gepaard met arrestaties. Bestrijding van het nationaal-socialisme leeft op. WEENEN. 23 Juli (A.N.P.) Ter gelegenheid van de herdenking van den dood van Doll- fuss toont de politie weer een grootere activi teit bij de bestrijding der nationaal-socialis tische propaganda. Gisteren is de correspon dent van de „Muenchener Neueste Nachrich- ten". Felix Kraus, geaiTesteerd, onder beschul diging dat hij onder het mom van journalis tieke werkzaamheden pogingen deed tot het weder-oprichten en organiseeren van een na tionaal-socialistische partij in Oostenrijk. Australië doet mee aan den bewapeningswedloop. Een buitengewone uitgave van een inillioen pond op komst! MELBOURNE, 23 Juli (A.N.P.) De Austra lische minister van defensie heeft te kermen gegeven, dat in den loop van dit iaar v-:' gewone militaire uitgaven daan tot een bedrag van millioen rxond ster ling ter verzekering van de verdediging van Australië. Het land, aldus de minister, moet zijn ï'ol kunnen spelen bij en zijn aandeel hebben in de exiorme taak van de verdediging van het Britsche Rijk. In het voornemen ligt het, leger, vloot en luchtmacht te versterken en de kustverdediging te verbeteren.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 1