Mmilda UIT HET BUITENLAND De eerste auto en haar tragisch einde. Tandheelkundig instituut GEHEEL GEBIT DE K. L. M.-RAMPEN THIJS IJS EN HET GEHEIMZINNIGE EILAND. DINSDAG 23 J U 1 1935 H A' A R E E M'S D A" G E t IA D Het conflict tusschen Italië en Abessynië wordt ingewik kelder. Engeland hoopt nog op een oplossing. Scherpe aanvallen der Italiaansche pers op Japan. Der Stürmer is eenige uren verboden geweest. Op een Pruisisch meer is een ernstig bootongeluk gebeurd. Italië. Het conflict wordt steeds ingewikkelder en scherper, Londen, Parijs en Rome. Het Britsche kabinet heeft zich Maandag bezig gehouden met de Abessynische kwestie. Over het resultaat der besprekingen is niets medegedeeld. Er verluidt evenwel, dat Groot-Brittannië zijn pogingen om langs diplomatieken weg een oplossing te bereiken, zal voortzetten en wel via de ambassade te Rome en Parijs. Men schijnt vast besloten te zijn allereerst de beide in conflict zijnde partijen te bewegen hun standpunt uiteen te zetten voor den Vol kenbond en verder te zien wat kan gebeuren. Men gevoelt, aldus wordt naar voren gebracht, geen twijfel, dat de Italianen zullen deelne men aan de zitting van den Volkenbondsraad. In Parijsche diplomatieke kringen verwacht men na de beslissing van Londen, dat de toe stand buitengewoon verscherpt zal blijken. De Fransche ministerraad zal Dinsdagmiddag bijeenkomen en zich dan in de eerste plaats bezig houden met den buitenlandschen politie- ken toestand. Er verluidt, dat de secretaris generaal van den Volkenbond, Avenol, Dinsdag in Parijs zal aankomen, teneinde met de Fransche regee ring ruggespraak te plegen over het bijeen roepen van den Volkenbondsraad. Mocht voor 25 Juli geen vijfde arbiter in het Italiaansch- Abessynische geschil zijn benoemd, dan ver wacht men, dat de Volkenbondsraad op 26 Juli bijeengeroepen zal worden; welingelichte kringen gelooven, dat de raad dan voor den dertigsten Juli zal worden bijeengeroepen. Eden kon zich beheerschen. nauwelijks De Romeinsche correspondent van de Agence Economique et Financiere" meent thans omtrent het verloop van de onder handelingen tusschen Eden en Mussolini nog het volgende te kunnen mededeelen: toen het Eden niet gelukt was Mussolini te overtuigen, dat hij de Engelsche poli tiek tegenover Abessynië moest goedkeu ren, zou hij den Duce hebben verklaard, dat het afslaan van de Engelsche voor stellen bepaalde gevolgen zou kunnen hebben. Mussolini zou daarop zonder eenige aarzeling hebben geantwoord, dat hij reeds alle gevolgen van een „crisis" tusschen Engeland en Italië had overwo gen. Bij het einde van het onderhoud zou Eden zijn zenuwen nauwelijks meeste: zijn geweest en op zijn gezicht zou groote opwinding te lezen zijn geweest. Mussolini echter zou rustig zijn audiëntie-program ma hebben afgewerkt. Italië laakt ook Japan. Over de houding van Japan ten opzichte van het Abessinische conflict schrijft de Mes- sagefo te Rome, dat het aandacht verdient, dat de anti-Italiaansche betoogingen in de straten van Tokio de goedkeuring van de po litie, d.w.z. van de regeering hebben wegge dragen. Vervolgens schrijft het blad, dat Japan zich aan den kant van Abessinië stelt om minderwaardige redenen van commer- cielen aard, te weten de levering van wapenen aan Addis Abeba. Aangezien overigens iedere sympathiebetuiging van Japan voor Abessinië den politieken en commercieelen invloed van Japan vergroot op de zwarte en Aziatische volkeren, ligt het voor de hand, dat Tokio de voogdij op zich wil nemen van de gekleurde rassen tegenover het blanke ras. De Messa- gero verwondert zich voorts over de officieuse verklaring van Japan, volgens welke dit land een levendige belangstelling toont voor de toepassing van het Kelloggpact en het Vol kenbondshandvest ten opzichte van het Abessijnsch-Italiaansche conflict. Dat is een schaamtelooze huichelarij, omdat, wanneer er een land ter wereld is, dat alle internationale conventies met voeten heeft getreden, dat Japan is, dat brutaal de onderteekende ver plichtingen geschonden heeft om Mandsjoe- rije te veroveren en Noord-China binnen te rukken. Het blad wij vervolgens op de haat en ver achting van Japan voor de Europeanen en Amerikanen en werpt het probleem op van de verdediging van het blanke ras tegen den druk der gekleurde rassen, waaraan het toe voegt, dat men het conflict tusschen Italië en Abessinië moet zien binnen het kader van dit probleem van algemeenen aard. De Giornale d'Italïa is van meening, dat van nu af aan iedere regeering gemachtigd is twijfel te hechten aan en wantrouwen te gevoeïen jegens de verklaringen, die door de Japansche ambassadeurs en diplomatieke vertegenwoordigers worden afgelegd. De nieuwe houding van Japan moet trouwens door alle blanke rassen met grooten aandacht be keken worden, vooral door die landen, die ge bieden hebben in Azië, hoewel ook Afrika in dit opzicht van groot belang is, aangezien dat de basis zou moeten vormen voor een groot economisch offensief tegen Europa. De storm van verontwaardiging, die door de houding van Japan ontketend is, vindt ook uitdrukking in de commentaren van de "Noord-Italiaansche dagbladen, die tevens voortgaan met het richten van aanvallen op Engeland. De Gazette del Popoio schrijft o.a.: De alleen maar in geld belangstellende Engel sche pers steunt de roofzuchtige kleurlingen. Juist Japan kiest de partij van Abessinië tegen Italië. Japan, dat zijn hand opheft te gen de Chineezen, een volk van onbetwistbaar hoogere beschaving. Bij dat anti-Italiaan sche stoken van Japan gaat het niet om een gevoelskwestie, maar om ij ver-zucht van het ras. Bij deze gelegenheid dienen ook eenige woorden te worden gericht tot Engeland, dat reeds weer begint zich tegen Italië te keeren. Italië laat zich door het geschreeuw en de dreigementen noch ontwapenen, noch tegen houden. t Het passagierschip „Arabia1 is met offi cieren en troepen detachementen, paarden en muilezels en materialen uit Messina naar Óost-Afrika vertrokken. Driehonderd Italiaansche vrijwilligers te Tunis bestemd voor Oost-Afrika, zullen Woensdag naar Italië vertrekken. Zij heb ben dienst gedaan om Mussolini de toewijding te bewijzen van de Italianen in Tunis. Grieken willen niet dienen. Naar verluidt verlaten Grieksche jongelui in 't. geheim de onder It-aliaansch bewind staandeDodekanesoseilanden in de Aegaeische treffen. Zee, in verband met een proclamatie der Italiaansche overheid om dienst te nemen in het Italiaansche leger in Oost-Afrika. De Grieksche bevolking der Dodekanesos- eilanden wordt niet geacht het Italiaansche staatsburgerschap te bezitten, zoodat zij niet onder den dienstplicht valt, doch blijk baar vreezen de jongelui een wijziging in hun status of maatregelen der Italiaansche overheid, die hen zouden kunnen dwingen tot dienstneming. Abessinië wil onafhankelijk blijven. De aangekondigde volksvergaderingen van de „Vereeniging der Jeugd van Abessinië heb ben plaats gehad, alle lagen van de bevolking namen eraan deel. De redevoeringen hadden ten doel de politiek toe te lichten en pro paganda te voeren voor de landsverdediging. Het hoofdmotief leverde het Italiaansch- Ethiopisch conflict en het dreigend oorlogs gevaar. Afwisselend spraken Christelijke en Mohammedaansche priesters, staatsbeambten en soldaten, steeds weer werd gezegd, dat Ethiopië jarenlang onafhankeiijk is geweest en dat Koptische Christenen en Mohamme danen gemeenschappelijk het land tot den laatsten druppel bloed zu'.len verdedigen. De toeloop van vrijwilligers voor het leger neemt steeds toe, uit alle stammen en van alle godsdiensten melden ze zich aan waardoor de Italiaansche beweringen, dat er tegenstel ling zou bestaan tusschen Christenen en Mo hammedanen weerlegd worden. Morgei! viert de Negus zijn 42sten verjaar dag; in verband met den toestand worden de gebruikelijke feesten dit jaar niet gehouden slechts heeft 'n audiëntie van de diploma ten plaats. De rede. welke de negus in het parlement heeft gehouden, heeft overal leven digen bijval gewekt, geregeld komen geluk- wensch-telegrammen aan. Het Amerikaansche Roode Kruis heeft de Ethiopische regeering zijn medewerking toe gezegd voor het geval van oorlog, nu Ethiopië lid is van de Conferentie van Genève. De lire moet met minder goud toe. De Italiaansche regeering heeft de wet inzake de gouddekking der Nationale Bank van Italië buiten werking gesteld. Deze wet eischte een dekking van 40 pet. SPORTIEF EN BRUIN, hooren bij elkaar. Evenals Amilda bij iedere sportieve vrouw. Amilda-Zonne- bruin bevat Pigmentol, dat de huid prachtig bruint en zonnebrand voorkomt. Verkrijgb. in raken waar U Ivorol tandpasta koopt. Wat Miinhardt maakt is goed (Adv. Ingez. Med.) Duitsdiland, Der „Stürmer" verboden en weer toegestaan. De editie van Maandag van „Der Stürmer", het anti-semietische blad van Julius Streicher, is verboden, omdat het niet slechts een hef tige anti-semietische campagne voerde doch ook eenige nationaal-socialistische persoon lij kheden had aangevallen. Het verbod is echter denzelfden dag opge heven. Naar volgens Havas vernomen wordt, heeft Julius Streicher, die een persoonlijk vriend is van Adolf Hitler, een onderhoud gehad met den Führer, waarna het verbod van „Der Stürmer" is ingetrokken. Streicher zou hebben beloofd, dat een einde zal worden gemaakt aan de aanvallen op officieele persoonlijkheden. De aanleiding tot het korte verbod zou een artikel van den rijksjeugdleider, Baldur von Schirach zijn geweest, die aanvallen had ge richt op Dr. Lammers, in de Heidelberger- studentenkwestie Baldur von Schirach zou Dr. Lammers een verkeerde, houding hebben verweten in het incident, waardoor inderijd o.a. eenige studen ten in een concentratiekamp werden opgeslo ten en het corps saxo-borussia voor vier se mesters werd geschorst. Hij zou hebben geschreven„En wat doet die heer, die met de autoriteit van een zekere kanselarij en dienovereenkomstige hoofden op zijn briefpapier en een evenzeer verplich tende uniform, thans nog de zaak der Joden, vrijmetselaars en Jodenvrienden behartigt?" De kerk moet vlaggen. De regeeringspresident van Osnabruck doet weten, dat een deel der geestelijken nog steeds meent zich te kunnen onttrekken aan de na tuurlijke plicht van het uithangen van de vlag op kerken en kerkelijke gebouwen op feest en herdenkingsdagen van den nationaal socia- listischen staat. Zelfs de oproep der regee ring om de vlag te hijschen op den dag van de teraardebestelling van de slachtoffers van Reinsdorf is door talrijke geestelijken niet nagekomen. Zij hebben zich daarmede klaar blijkelijk buiten de volksgemeenschap ge plaatst. Hun houding is bovendien in staat orde en rust in gevaar te brengen. „Nadat ik herhaaldelijk aldus gaat deze bekendmaking verder bij de toonaangeven de kerkelijke instanties er op heb aangedron gen zorg te dragen voor een behoorlijk uit hangen van de vlaggen op kerkelijke gebou wen, doch deze instanties zich buiten staat hebben getoond het vlag-gebod te doen uit voeren, zal ik van nu af aan tegen iederen geestelijke, die handelt in strijd met de be treffende bepalingen, de machtsmiddelen van den staat toepassen." Onze Weensche correspondent schrijft ons Het B-ulgaarsche dorp Preskopolje ligt midden in het Balkan-gebergte, ver verwij derd van de moderne beschaving en op een grooten afstand van de tegenworodige ge bruikelijke verkeerswegen. Tot nog slechts een paar jaar geleden had nog niemand in Preskopolje ooit een automobiel gezien. Ja men had er wel eens van gehoordTdat er in en bij de steden van die wagens bestonden, die zich zonder een paard ervoor vanzelf voortbewogen en men had zulke vehikels ook al eens op een plaatje afgebeeld gezien, maar in werkelijkheid had men hen nog nooit onder de oogen gekregen. Dat werd anders, toen de koopman Mar- kow uit Sofia op een zekeren dag met zijn auto in Preskopolje verscheen. Hij was ge komen om in de bergen vruchten te koopen Van nu af aan kwam Markow iedere maand met zijn wagen door Preskopolje gereden. Toen hij den eersten keer zijn intrede in Preskopolje deed, beschouwde men zijn wagen als een werk des duivels en werd naar het lawaai makende gevaarte met steenen worpen. Later wenden de brave dorpelingen eenigszins aan den wagen. Enkelen hunner voelden zelfs een eigenaardig verlangen in hun binnenste branden: zij zouden dolgraag ook eens in den rijdenden wagen willen zit ten. Maar Markow, die erg trotsch op zijn auto was, was tevens bijzonder voorzichtig Hij duldde niet, dat vreemde handen zijn auto aanraakten en nog minder stond hij toe, dat iemand er in plaats nam. Dit verdroot twee boerenjongens, die beiden drie en tv/in tig jaren telden. De auto had een kolossalen indruk op hen gemaakt en zij besloten, dat zij, hoe het ook loopen mocht in ieder geval een tochtje in den duivels- wagen zouden maken. Markow wilde hun dat niet goedschiks toestaan, welnu, dan zouden zij hun plan wel met geweld ten uitvoer brengen. Toen er weer een maand verstreken was en Markow komen moest, stelden de twee knapen zich bij de eerste bocht van den weg buiten het dorp verdekt op. Zij had den messen in de hand en toen de wagen kwam aanzetten, sprongen zij er op en wier pen zij den koopman er uit. De automobiel reed door. Een van de kerels zette zich aan het stuur en begon daarmede te manoeu vreeren. Toevallig drukte zijn voet ook ergens op, waardoor hij gas. gaf en nu aanschouwden de dorpelingen van "Preskopolje'een dolle vaart, die hun de haren te berge deed rijzen. De wagen slingerde van den eenen kant van den weg naar den anderen en beschreef de gekste cirkels en zig-zag-bewegingen. De eene boe renjongen trachtte te sturen en de andere toeterde als een bezetene. De dolzinnig ge worden wagen botste tegen een kudde scha pen aan, overreed een paar ganzen benevens den hond van het hoofd van de gemeente, een klein kind en een varken. Tevergeefs probeer de de jongen achter het stuur te remmen. Het lukte hem niet, integendeel, hij gaf steeds meer gas en de vaart werd voortdurend sneller. Doodelijk verschrikt stoven mensch en dier naar alle richtingen uit elkander. Al spoedig was de wagen buiten het dorp, op een weg, die naar het dal leidde. Ee.n poging om de auto in een sloot te krijgien. waar zij mis schien tot stilstand gebracht zou kunnen worden, mislukte. De wagen reed wal de sloot in, maar klom aan den anderen kant weer naar boven en stoof verder. Nu werd het den boerenjongens te machtig. Zij spron gen den wagen uit en het was meer geluk dan wijsheid, dat zij daarbij geen arm of een been braken. De wagen zette zijn tocht al leen voort en vond dan een treurig uiteinde; hij stortte in een afgrond en was kapot. De duivelsrit had een naspel voor de recht bank. De twee boerenjongens hadden zich wegens een lange reeks van vergrijpen te verantwoorden: wegens het toebrengen van lichamelijk letsel aan den koopman Markow, wegens het stelen van een auto, wegens het berokkenen van ontzaglijk veel schade, het overrijden van de schapen, den hond van het hoofd van de gemeente en een varken en we gens het dooden van een kind. Markow maakte geen materieele aanspraken meer. Het om het leven brengen van het kind woog natuurlijk het zwaarst in de acte van be schuldiging. Deswege kreeg elke boerenjon gen vier jaar gevangenisstraf. Wegens de andere delicten tezamen werden zij nog met één jaar bedacht. Dat maakt vijf jaren. Als verzachtende omstandigheid had de rechter in aanmerking genomen, dat de wagen van Markow de eerste auto geweest was, die men ooit in Preskopolje te zien gekregen had, en dat de beklaagden op technisch gebied geheel onervaren waren. De bewoners van Preskopolje hebben Markow aan zijn ver stand gebracht, dat hij het maar laten moet coit weer met een auto in hun dorp te ver schijnen! Japan. De oorlogsbegrooting stijgt steeds. Berichten in de dagbladen deelen mede, dat de legerbegrooting van het volgend jaar zal bedragen ongeveer 670 millioen yen, wat een verhooging ten opzichte van de thans loopen- de begrooting van 178 millioen yen beteekent. Engeland. Engelsche wapenfabrikanten worden niet gehinderd. De Engelsche regeering is, naar de diplo matieke correspondent van de „Daily Tele graph" verneemt, tot de conclusie gekomen, dat er geen aanleiding bestaat den uitvoer van wapens naar Abessinië te weigeren. Zij is van oordeel, dat zulk een weigering een schending zou zijn van verdragsverplichtin gen, op de besluiten van den Volkenbonds raad zou vooruitloopen en ten slotte aan Abessinië, dat zelf geen wapen-industrie be zit, de mogelijkheid zou ontnemen geoorloof de maatregelen voor zijn zelfverdediging te RIJKSSTRAATWEG 16 HAARLEM-N.TEL. 16726 vanaf f 35.- met Sarantie. PÜn- Vdnd' J loos trekken inbegr. BESLIST PIJNLOOZE BEHANDELING. Spreekuren alle werkdagen van 912 en 14 uur. Zaterd. 912 uur. Avondspreekuren Dinsdag, Woensd. en Donderd. v. 79 u. Overbelaste boot zonk. Zondagsgasten, die gewoonlijk in groote getale het Herthaeiland bezoeken, in een der vele Pruisische meertjes wilden tegen half negen 's avonds met een roeiboot, die voorzien was van een huipmotor naar Darethen terug varen. De boot mocht eigenlijk slechts 14 pas sagiers opnemen, doch er gingen 21 personen mee. Aangezien er een sterke wind stond was er een vrij krachtige golfslag. De boot moest een afstand van 800 M. afleggen, doch reeds kort na het vertrek kwam er water over en begon het vaartuig met vrij groote snelheid te zinken. Op het eiland bemerkte men wat er gebeurde en kwam men de drenkelingen te hulp met de kleine booten, die daar lagen. Op deze wijze slaagde men er in althans tien menschen van den dood te redden. Reeds enkels uren later waren justitieele ambtenaren uit Darethen gearriveerd, en on danks de duisternis en de hooge golven wer den de reddingspogingen voortgezet, echter zonder succes. Zoocfra het weer licht werd is men voortgegaan met het zoeken, naar de lij ken der slachtoffers. Zeker is dat ten minste twaalf personen zijn verdronken, waarbij twee uit Allenstein, die bij hun pogingen anderen te redden zelf om kwamen. De verongelukten zijn voornamelijk ver pleegden van het Martha Heim te Allenstein, een opvoedingsgesticht voor moeilijke en li chamelijk achterlijke meisjes. Ook de leidster van het gesticht is verdronken. Engelsche commentaar zeer sym pathiek jegens de K. L. M. Ook in Engeland wetgeving voor open baar onderzoek gevraagd. De meeste Engelsche Zondagsbladen bepa len er zich toe het jongste ongeluk van de K.L.M. in bijzonderheden te vermelden, met aanduiding van de mogelijke toedracht en mededeelingen van ooggetuigen. De Sunday Dispatch legt er nadruk cp dat de ramp in Zwitserland niet te wijten zal zijn aan onoordeelkundigheid van den piloot of aan fouten in organisatie, maar daarentegen aan onvermijdelijke noodlottige omstandig heden. Een zenuwspecialist herinnert er aan dat vliegongelukken niet zelden in series ko men, en ontwikkelt een theorie volgens welke dit verschijnsel zou zijn toe te schrijven aan angstneurose bij piloten, hoezeer zij daarvan geen uiterlijke teekenen toonen. De bekende Engelsche vlieger Captain MacMillan gelooft niet aan deze theorie. Piloten komen naar zijn oordeel niet onder den invloed van vliegonge lukken, en zoo deze zich in series voordoen dan heeft men te doen met een toevalligen, en in deze gevallen noodlottigen samenloop van omstandigheden. Het jongste ongeluk in Zwitserland wordt door eenige vliegdeskundi gen besproken als een feit in de internatio nale luchtvaart, waarbij geen bijzondere aan dacht wordt gegeven aan de bijkomstigheid, dat het deel is van een reeks Nederlandsche ongelukken. Zij vinden er aanleiding in aan te dringen op wetgeving in eigen land, welke een regeeringsonderzoek zou voorschrijven voor elk Britsch vliegongeluk. De conclusies van het onderzoek zouden bekend moeten wor den gemaakt en in verreweg de meeste ge vallen zou blijken dat het ongeluk te wijten was aan omstandigheden welke zich hoogst zelden, eenmaal in 10.000 vlieguren b.v., zou den voordoen. Hiermede zou worden voorko men dat het reizend pubiiek onnoodig angstig zou zijn na een noodlottig vliegongeluk. De vermaarde autorenner en vlieger Sir Malcolm Campbell heeft als zijn overtuiging uitgesproken dat de oorzaak van de ramp in Zwitserland niet behoeft te worden gezocht in jebrek aan zorg en bekwaamheid bij de K.L.M. Hij herinnert er aan dat onze maatschappij tot het jongste verleden toe bewonderenswaar dig voor den dag is gekomen, prachtige vluch ten heeft gemaakt en zich terecht een grooten roep heeft verworven. Het schijnt dat zij den laatsten tijd een periode van pech doormaakt. Het is er mee als met de Britsche spoorwegen, die jaren lang geen ongelukken hebbentot het lot plotseling een boos spel schijnt te spe len en drie of vier ongelukken achter elkaar brengt. Campbell besluit zijn opmerkingen met te verklaren dat de recente ongelukken der Nederlandsche luchtvaart niet de fouten zijn van organisatie en dat er geen betere vliegers in de wereld zijn dan de Nederland sche piloten. RADIOPROGRAMMA. (Adv. Ingez. MedJ OP EEN PROEFVLUCHT VERONGELUKT. Door een krachtige trilling is op zijn proef vlucht een nieuw vliegtuig voor verre afstan den op een hoogte van 2500 Meter bij een snelheid van 295 K.M. verongelukt. De vlie ger Popow en de ingenieur van het Centraal Aerohydrodynamisch Instituut, Jegerow stel den zich met valschermen in veiligheid, doch de electrotechnicus Titow kwam om "t leven. Het Centraal Uitvoerend Comité besloot Popow en Jegerow voor hun buitengewone te genwoordigheid van geest bij den ramp de orde van de Roode Ster te verleenen. De be trekkingen van Titow hebben een bedrag van 10.000 roebel ontvangen; bovendien wordt hun een pensioen uitgekeerd. De begrafenis van Titow zal op staatskosten plaats vinden. ONZE DACELIJKSCHE KADERVERTELLING. Thijs en Arie Baard liepen nu samen langs het strand. Thijs was zeer verbaasd door hetgeen hij had gehoord. „En toen?" vroeg hij, in spanning. „Nou," zei Baard, „daar viel dus iedereen in slaap. En toen ik, een paar uur later, mijn oogen open deed, zag ik niets dan water wij dreven weer in zee! Wij zochten toen het schip eens na, en stel je onzen schrik voor! Wij zagen, dat terwijl wij geslapen hadden, de heele lading plus het eten was gestolen! Ja, ja, ik vermoedde het al; daar was valsche toovenarij in het spel! O, kon ik toch naar dat eiland terugkeeren dan zou ik die dieven wel eens te woord staan!". Kapitein Baard wond er zich nu nog vreeselijk over op. WOENSDAG 24 JPÜLI. HILVERSUM, 1875 M. VARA-uitzendmg. 8.00 Gram. pl. 9.30 P. J. Kers: Onze Keuken. 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.15 Voor arb. i. d. continubedr.: Orvitropia olv. J. v. d. Horst; De Zonnekloppers olv. C. Steyn; de Fliere fluiters olv. C. Steyn en J. C. C. Kayser (lezing); 12.00 Gramofoonpl. 12.30 De Notenkrakers olv. D. Wins. 1.00 Gramofoonpl. 1.15 E. Walis en zijn orkest. 2.00 Gramofoonpl. 2.30 Orgelspel C. Steyn. 3.00 Voor de kinderen. 5.30 Vara- orkest olv. H. d. Groot. 6.00 Declamatie H. Beek. 6.15 Vervolg concert. 6.45 Sportuitzen- ding. 7.00 Gramofoonpl. 7.15 H. van Laar: Bij de 70ste verjaardag van Jac. P. Thijsse. 7.30 Zang door E. Emeljanoff a. d. v. J. Jong. 7.50 „Bij den verkeersdokter" 8.00 Herh. S.O.S.- ber. Nieuwsber. A.N.P. VARA-varia 8.15 Gra mofoonpl. en pianospel I. Rossican. HUIZEN, 301 M. N.C.R.V.-UITZENDING. 8.00 Schriftlezing en meditatie. 8.159.30 Gramofoonpl. 10.30 Morgendienst olv. Ds. J. Verkuyl. 11.00—12.00 Chr. Gem. Zangvereeni- ging „Excelsior" uit Barendrecht, olv. F. M. A. Linnemann, mmv. J. J. Ponse (uiano). 12.15 Gramofoonpl. 12.45 Reportage Openluehtmee- ting op West-Terschelling van de Geref. Jon- gelings- en Meisjesvereenigingen in Friesland. 2.00 Orgelspel R. Parker. 3.00 Chr. Lectuur. 3.303.45 Gramofoonpl. 4.00 Rie de Geus (so praan) en A. Schellevis (piano) 5.00 Kinder uur. 6.00 Gramofoonpl. 6.30 Afgestaan. 7.00 Politieberichten. Ned. Chr. Persbureau. 7.15 Gram. ol. 7.30 J. de Bruijn: Stoppelgewassen. 8.00 Berichten. 8.05 NCRV-kleinorkest olv. P. v. d. Hurk. 9.00 C. Smeenk: Op vasten grond. 9.30 Vervolg concert m.m.v. Jo Hekster (viool). Om 10-00 Berichten. 10.30—11.30 Gra- mofoonmuziek. DROITWICH, 1500 M. 10.3510.50 Morgenwijding. 11.20 Gramo foonpl. 11.50 Orgelspel Q. MacLean. 12.35 Ch. Manning en zijn orkest. 1.35 Orgelconcert H. Rhodes. 2.20 Het Schotsche Studio-orkest. 3.10 Pianorecital I. Hoffman. 3.35 Sted. orkest van Bournemouth olv. R. Austin, mmv. N. Se- mino (cello). 5.05 Gramofoonol. 5.35 BBC.- Dansorkest olv. K. Hall. 6.20 Berichten. 6.50 Reg. King en zijn orkest. 7.35 Variété pro- garamma. 8.20 Pianorecital L. Mackinnon. 8.50 „City of Music", Weensche potpourri mmv. solisten, koor en orkest olv. St. Robinson. 9.50 Berichten. 10.10 Reportage. 10.25 Het Bridge- water kwintet mmv. M. Nevada (zang) 11.20 12.20 Sydney Kyte en zijn band. RADIO PARIS, 1648 M. 7.20 en 8.20 Gramofoonpl. 12.35 Orkestcon cert olv. Touche. 5.50 Gramofoon. 8.20 Concert 9.05 „Flipote", spel van Lemaitre. 10.10 Dans muziek KALÜNDBORG, 1261 M. 12.202.20 Strijkorkest olv. Thyregod. 3.50 Omroeporkest olv. Gröndahl. 9.30 Zang door Karen Kaysen. 10.20 Gram.pl. 10.45 Cabaret- prodgramma. 11.2012.50 Dansmuziek. KEULEN, 456 M. 6.50 Orkestconcert. 11.05 Zang en plano. 12.20 Omroenkleinorkest olv. Silez. Gouw-sym- phonieorkest. 2.35 Gramofoonpl.. 4.20 Zang, viool en cembalo. 5.20 Uit Frankfort: Orkest concert mmv. solisten. 7.20 Schrammelmuziek. 8.35 Rijkszending. Stunde der Jungen Nation: Ewiges Volk. 9.05 „Saldaten! kameraden". 10.5012.20 Orkest, kleinorkest en pianotrio. ROME 421 M. 9.00 Radiotooneel. 9.50 Svmphonieconcert. BRUSSEL. 322 M. 12.20—2.20 en 5.20 Gram. pl. 5.50 Zang. 6.35 Harprecital. 7.05 Gram. pl. 7.207.50 Zang 8.20 Pianorecital en zang. 9.20 Gramofoonpl. 10.30—11.20 Dansmuziek. BRUSSEL, 484 M. 12.20 Gramfoonpl. 12.50 Omroeporkest olv. Gasen. 1.502.20 Gram. pl. 5.20 Orgelconcert. 5.506.05 Gramofoonpl. 7.507.20 Kwartet concert. 7.35 Gramofoonpl. 8.20 Omroeporkest olv. Gason en zang. 10.30—11.20 Gramofoon- muziek. DFUTSCHLANDSENDER. 1571 M. 8.35 Riikszending. Stude der Jungen Nation: Ewiges Volk. 9.05 Gevarieerd concert uit Frankfort. 10.20 Berichten. 10.50 Concert (Xylofoon-piano) 11.05 Weerbericht. 11.20— 12.20 R. Gaden en zijn orkest.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 6