AKKERTJES Weer onprettig? Nieuwe wieken waken tegen molenverlies. DINSDAG 23 JUKI 1933 HAARDE M'S D A G E E A D Voor Haarlem's Kantonrechter. Leerplicht. Er zijn altijd jongetjes geweest, die graag speibelen; ze vinden het buiten de school prettiger dan daar binnen. Ook in IJmuiden was zoo'n jongetje, maar volgens het uit gebracht rapport was het bij hem geen liefde naar de vrije natuur, die hem de school deed ontvluchten, maar hield hij er liefhebberijen op na, die bij den schoolplichtigen leeftijd niet passen: hij rookte, ging naar de bioscoop en zwierf graag bij de straat. De moeder zei, dat zij er niets van wist want het knaapje deed cf hij naar school ging en weer uit school thuis kwam. Maar toen kreeg zij bericht van den onder wijzer, dat haar zoontje niet op school was geweest en had ze hem wat beter in het oog- moeten houden. De kantonrechter was van meening, dat men ondeugende jongetjes bij den arm moet nemen en naar school bren gen, waarmee de juffrouw het blijkbaar niet eens was, want ze was geen kruier, zei ze. waarop de kantonrechter weer opmerkte, dat hij haar ook niet als zoodanig beschouwde, maar als de moeder, die verlicht is te zorger, dat haar kind de school niet verzuimt. De juffrouw geloofde, dat het bij haar zoontje meer tegenzin tegen den onderwijzer dan tegen de school was, want nu op een andere school ging het beter. De kantonrechter gaf als eerste waar schuwing f 3 boete. Er had zich nog een vader te verantwoor den omdat hij zijn kinderen had thuis ge houden; hij gaf het toe, maar voerde als excuus aan, dat hij het gedaan had, omdat de kinderen geen schoenen hadden en geen behoorlijk eten. Nu was het in het oog van den rechter eenigszins vreemd, dat de kinderen zonder schoenen den heelen dag op straat konden zwerven, maar niet naar school gaan en de rechter zag in het thuishouden een soort demonstratie teneinde onderstand te krijgen maar de kinderen werden er de dupe van doordat zij geregeld onderwijs misten. Met het oog op 's mans financieelen toe stand, werd hem nu slechts één gulden boete opgelegd, maar met de aanzegging, dat het thuishouden afgeloopen moest zijn. Onvoorzichtig oversteken. Aan den Rijksstraatweg bij Heemskerk stond een melkboer met een bakfiets en wou den weg oversteken, toen er een auto na derde. De auto mocht daar niet sneller rijden dan 30 K.M., maar reed veel sneller, wat tenge volge had, dat hij eerder bij den melkboer was dan' het geval zou geweest zijn als hij met de toegelaten snelheid had gereden. De melkboer had er niet op gerekend en was nog niet over en de auto moest snel naar links uithalen. Hierbij slipte de wagen en gooide een juffrouw, die op het rijwielpad reed, van de fiets. Aan wien nu de schuld? De ambtenaar meende, dat de autobestuur der veel te snel had gereden, maar dat het omverwerpen van de juffrouw eigenlijk aan den melkboer was te wijten, want als deze niet was overgestoken had de auto niet be hoeven uit te wijken en zou niet geslipt zijn. Zoodoende werd tegen den autobestuurder f 3 boete geëischt wegens te snel rijden en te gen den melkboer f 3 omdat hij had moeten wachten en de veiligheid van het verkeer in gevaar heeft gebracht. De kantonrechter vond meer schuld bij den melkboer dan bij den ander en gaf hem f 10 boete; de autobestuurder kreeg er acht. Eierenrapen. Een Amsterdamsch echtpaar, dat aan zee vertoefde, was de duinen ingegaan en had daar meeuwennesten gevonden, voor zoover men dan van nesten kan spreken. Daarin lagen eieren en ze hadden er eenige van bij zich gestoken, maar dat mocht niet, want een meeuw is een beschermde vogel. Doch wat weten Amsterdammers van beschermde vogels; die kennen alleen maar duiven en musschen en zij meenen, dat als ze buiter. zijn en aan zee, ze dan maar raak kunner loopen. Helaas is dat niet zoo en is het buiten net zoo afgebakend als in Amsterdam, mis schien is er in de hoofdstad nog meer be wegingsvrijheid. Een veldwachter had dus beiden bekeurd voor loopen op verboden grond en vervoeren van meeuweneieren en de man dacht, dat meeuweneieren en kievitseieren zoowat het zelfde was. Hun onwetendheid was oorzaak, dat geer hooge boeten werden geëischt; tegen ieder twee maal twee gulden, maar dat was toch een druk van f 8 op het huishoudelijk budget De vrouw vond het wat veel. „We gaan maar zitten Jan", zei ze. Doch de kanton rechter maakte er vier gulden van en toen werd over zitten niet meer gesproken. Bloemcndaalsche verordening onverbindend verklaard. Art. 60 van de Bloemendaalsche politie verordening bepaalt, dat op wegen van niet meer dan 6 M. breedte wielrijders uiterst rechts van den weg moeten rijden. Iemand, die zoodanigen weg te Vogelenzang per rijwiel passeerde, haalde een anderen wielrijder in en reed gelijk met hem op, zoo dat hij niet uiterst rechts van den weg zou hebben gereden. Hij was daarvoor bekeurd of liever had zich iaten bekeuren. De wielrijder, thans voor den kantonrech ter verschenen, meende, dat de gemeenteraad een dergelijke verordening niet had mogen maken, omdat er een motor- en rijwielwet is. De ambtenaar van het openbaar ministerie zei, dat het voor hem de hoofdvraag was, wat er bedoeld is met uiterst rechts. Wordt daar mee bedoeld vlak naast den berm van den v/eg, dan zou het beteekenen, dat men geen wielrijder of voetganger zou mogen passeeren en dat men niet verder zou kunnen, als er een handkar aan den kant stond. Een dergelijke bepaling achtte het open baar ministerie niet in het belang van de vrijheid van verkeer, waarom het de verorde ning onverbindend achtte en ontslag van rechtsvervolging vroeg. De kantonrechter deed dienovereenkomstig uitspraak. Dc koppige boer. Een kweekert je verkoos zich niet aan te slui ten bij de sierteeltcentrale; hij wilde op zijn eigen land bollen telen als hij dat ver koos. Nu, dat mocht hij wel, maar hij mocht geen bollen verkoopen en als hij er bloemen van kweekte, mocht hij geen bloemen ver koopen en dat laatste deed hij. Nu stond hij terecht en de kantonrechter wees er op. dat de kweeker verplicht was zich aan te sluiten en de ambtenaar vroeg aan houding der zaak om den kweeker alsnog in de gelegenheid te stellen dit te doen. „Denk er nu om", zei de kantonrechter, „dat u zich opgeeft dan zal u er misschien nog met een kleine boete afkomen en ik wil de zaak aan houden tot September". De kweeker keerde zich half om als wilde hij vertrekken, maar het was om zich met een zwaai weer recht te zetten onder den uitroep: „Ik doe het vast niet." ,,0," antwoordde de rechter, „dan is er ook geen aanleiding om de zaak aan te houden", waarmee, de ambtenaar het eens was en deze eischte meteen f 200 boete. „Nou, nou" zei „de koppige boer", hij schrok toch wel even van de f 200, maar toch capituleerde hij nog niet en de kantonrech ter legde f 100 boete op. DE AUTO DIE VAN DEN RECHTEN WEG AFDWAALDE. Zaterdagmiddag omstreeks kwart voor drie is een personenauto, bestuurd door een 21- jarig vertegenwoordiger uit Apeldoorn onder toezicht van een ander, op het natte en daar door gladde asfalt op den Rijksstraatweg ge slipt met een snelheid van 40 K.M. en in den tuin van perceel 195 terechtgekomen. Een ruit in den erker van de woning werd verbrijzeld en schade werd in den tuin aangebracht. De auto werd ernstig beschadigd en moest worden weg gesleept. Persoonlijk ongelukken kwamen niet voor. JUBILEUM VAN AALSMEERS FANFARECORPS. Ter gelegenheid van het 35-jarig bestaan van ..Aalsmeers Fanfarecorps" directeur de heer P. F. van Overbeeke. heeft dit corps een groot nationaal muziekconcours uitge schreven op Woensdag 24 en Donderdag 25 Juli, terwijl den 26sten een feest zal worden gehouden voor alle schoolkinderen in de ge meente. Voor dezen wedstrijd zijn vele prijzen en eereprijzen uitgeloofd en geschonken, o.a. door het Provinciaal Bestuur van Noord-Hol land en den heer J. Kastelein, burgemeester van Aalsmeer. De beoordeeling van de jury is tweeledig en betref! den concert-wedstrijd en den marsch-wedstrijd Dinsdagavond 23 Juli en Vrijdagavond 26 Juli zullen bovendien nog aparte concerten worden gegeven. TER AFDOENING. Voorgesteld wordt, in handen van B. en W. ter afdoening te stellen: le een verzoek schrift van de fa. Jonghes Homburg om in aanmerking te komen voor het betalen van het keurtarief volgens art. 2 sub III letter B. der verordening op de heffing van rechten voor het gebruik van het Openbaar Slachthuis en voor keuring van vee en vieesch. 2o. een verzoekschrift van de afdeeling Haarlem der Nederlandsche Bloemenwinke liers Vereeniging om in de nabijheid van bloemenwinkels tot op 50 Meter afstand geen vergunning voor een standplaats te verlee- nen. 3e. een verzoekschrift van de Haarlemsche Slagerspatroons Vereeniging e.a. om in het vervolg het Openbaar Slachthuis op 31 Augustus geopend te houden. WONINGBOUW. B. en W. stellen den Raad voor, aan J- Russ en J. Buys, te Haarlem, tegen den prijs van f 12,50 per M2 in koop af te staan, grond gelegen aan de Uranusstraat, groot pl.m. 1347 M2. met de bestemming op dien grond te bouwen tien woonhuizen, elk bestemd ter bewoning door niet meer dan één gezin. LIJST VAN MAIL- EN LUCHTPOSTVERZEN DING TOT 28 JULI 1935. Ned. Indië, zeepost via Rotterdam m.s. In- drapoera 24 Juli gewone stukken 2.15; mail via Genua m.s. Joh. de Witt 25 Juli gew. st. 7. vliegdienst AmsterdamBandoeng 24, 27 Juli gew. st. 3.25. Suriname, zeepost en mail via Amsterdam 2< Juli gew. st. 3.25. Aruba, Bonaire, Curacao, zeepost via Amster dam 26 Juli gew. st. 3.25: mail via Antwerpen 23 Juli gew. st. 8.55; mail via Cherbourg 26 Juli gew. st. 19.10; vliegdienst van af New York 26 Juli gew. st. 19.10. Vereenigde Staten van Amerika. Canada, Mexico, via Southampton 26 Juli gew. st. 9.25; via Cherbourg 26 Juli gew. st. 19.10. Argentinië, Brazilië. Chili, Uruguay, via Lis sabon 27 Juli gew. st. 16.45; vliegdienst Duitsch- landZuid-Amerika 24 Juli gew. st. 15. vliegdienst FrankrijkZuid-Amerika 27 Juli gew. st. 9.25. China, Hongkong. Japan. Philippijnen, Mant- sjoerije en Jehol, via Siberië 25 Juli gew. st. 18.35. Vliegdienst als Ned. Indië. Britsch Indië, via Napels 24 Juli gew. st. 9.25; via Marseille 25 Juli gew. st. 9.25; vliegdienst AmsterdamBandoeng 27 Juli gew. st. 3.25; vliegdienst LondenCalcutta 27 Juli gew. st. 2.15. Ceylon, via Genua 25 Juli gew. st. 7.via Napels 26 Juli gew. st. 9.25. Vliegdienst als Britsch Indië. Irak (Messopotamië), via IstanbulDamas cus 25 Juli gew. st. 3.25; via Napels 26 Juli gew. st. 10.40; via IstanbulDamascus 29 Juli gew. st. 2. Vliegdienst als Britsch Indië. Palestina, via Napels 24 Juli gew. st. 9.25; via Genua 25 Juli gew. st. 3.25; via Napels gew. st. 9.25. Vliegdienst als Britsch Indië. Egypte, via Napels 24, 26 Juli gew. st. 9.25;via Genua 25 Juli gew. st. 3.25; via Piraeus 28 Juli gew. st. 22.30; vliegdienst als Britsch Indië en LondenKaapstad 27 Juli gew. st. 16.45. Penang en Siam, via Genua 25 Juli gew. st. 2.15. Vliegdienst als Ned. Indië. Singapore, via Genua 25 Juli gew. st. 3.25; via Marseille 25 Juli gew. st. 12.30. Vliegdienst als Ned. Indië. Oost Afrika, via Marseille 26 Juli gew. st. 6.vliegdienst LondenKaapstad 24 Juli gew. st. 3.25; vliegdienst LondenJohannes burg 27 Juli gew. st. 16.45. Zuid Afrikaansche Unie, via Southampton 25 Juli gew. st. 16.45. Vliegdienst als Oost-Afrika. Australië, via Napels 26 Juli gew. st. 9.25; vliegdienst AmsterdamBandoeng 24 Juli gew. st. 3.25: vliegdienst LondenPort Darwin 27 Juli gew. st. 2.15. Nieuw Zeeland: vliegdienst als Australië. Zet 'n waker bij de Baby-box! Duldt geen muggen en geen vliegen in de buurt van Uw kind! Het zijn de belagers van zijn gezondheid! Shelltox is onschadelijk, voor alles - be halve voor insecten. Verkrijgbaar bij Uw drogist. (Adv. Ingez. Med.) GEMEENTERAAD. Er wordt een vergadering van den Raad der ge meente Haarlem gehouden op Woensdag 2>4Juli a.s. des middags ten 1,30 ure, zoo noodig voort te zetten des avonds ten 8 ure in de Staten zaal (Prinsenhof). Aan de orde zal worden gesteld: 1. Mededeeldngeri en ingekomen stukken. 2. Onderzoek geloofsbrieven nieuw geko zen leden. 3. Kohier Straatbelasting, enz. dienst 1935 (5e gedeelte). 4. Balans enz. dienst 1934 Keuringsdienst van Waren. 5. Balans enz. dienst 1933 bouwvereeniging „Onze Woning". 6. le Suppletoire begrooting, dienst 1935. 7. Vergoeding in gevolge de L. O. Wet 1920 over 1932 aan bijzondere scholen: a. ingevolge art. 101, le lid, b. ingevolge art. 101 9e lid, c. ingevolge art. 102, a. ingevolge art. 100. 8. Verleenen medewerking veranderen sani taire inrichting bijzondere school Linscho- ter.straat 23, 9. Verkoop grond: a. Van Nesstraat (A. P Winnubst). b. Boogstraat <W. C. Groenewegen) c. Delftlaan (N.V. „Prinsenerve"). d. Delftlaan (Spook en Kuiper.) e. v. Oosten de Bruynstraat (Gebr. Moo- lenaar) f. Uranusstraat (Russ en Buijs) g. Ambachtstraat (Ver. „Rehoboth") 10. Aanvaarding van voor straat bestemden grond Jansweg hoek Parklaan. 11. Verlaging rente voorschot voor verbe teringen perceelen Haarlemmerliedestraat. 12. Overeenkomst met Bloemendaal inzake verbinding transportleidingen, enz. 13. Wijziging Ambtenarenreglement. 14. Ruiling perceelen Antoniest-raat. 14. Reorganisatie scholen voor Gewoon La ger Onderwijs. 16. Overplaatsing en ontslag onderwijzend personeel O. L. O. 17. Voorstel-Brants inzake opheffing functie deskundige aanschaffing handwerk benoo- digüheden. 18. Overeenkomst fa. Droste en Co. inzake vliegaschinstallatie enz. 19. Verlenging overeenkomst N. V. Haarl. Brockway Bus Mij. inzake exploitatie 3 buslijnen. 20. Verzoekschrift A. A. Calandt en Zonen inzake toekenning schadevergoeding. 21. Beroepschrift J. A. H. van Deïst tegen weigering vergunning bouw atelier Emma- laan. 22. Overneming strookén grond verbree ding Zijlweg. 23. Classificatie der gemeente voor de Per- soneele belasting. 24. Bouw 16 woningen voor Ouden van dagen aan de Zomervaart. Benoeming lid bestuur Vereeniging voor Nijverheidsonderwijs. Vele vrouwen zijn op gezette tijden het slachtoffer van pijnen. Denk niet, dat le gen dit lijden weinig Ie doen is, want de vele vrouwen die geleerd hebben "AKKERTJES" le gebruiken, weten beter. "AKKERTJES" bestrijden vrouwenpijnen en zijn een iiitkomst in de donkere dagen der vrouw. In plaats van neerslachtig zult Ge U opgewekt en rustig voelen. "AKKERTJES" zijn een nieuwe zeer werk zame vinding van Apotheker Dumont. Ze hebben geen enkele nadeelige werking. De cachet-vorm is de meest ideale manier van innemen. "AKKERTJES" hebben in korten lijd bewezen een geneesmiddel bij uitnemendheid te zijn. Haal nog heden een doosje. Ook U zult tevreden zijnl Overal verkrijgbaar. Per 12 stuks 52 cent. Volgens recept van Apotheker Dumont (Adv. Ingez. Med.) BIJZONDERE SCHOOL VOOR VOORBE REIDEND L. O. B. en W. stellen den raad voor. aan de Ver eeniging voor Voorbereidend Lager Onder wijs op Gereformeerden Grondslag Reho both" te Haarlem, tegen den prijs van f 13 per M2 in koop af te staan, met de bestem ming om op dien grond te bouwen een school voor voorbereidend lager onderwijs. Uitvindingen waardoor de wind t wint. Een standaardmolen te Waarde in Zeeland, voorzien van de stroomlijn-wieken. Het verschil met de oude wieken is niet zoo groot. Boeren en polderbesturen schaffen de motoren af! De boer houdt van zijn molen, maar ook van zijn portemonnaie en als de belangen van de beurs door den molen in gevaar komen, verdwijnen de wieken en de romp wordt gesloopt. Zoo gaat het 't polderbestuur ook. Zij die den molen zien als een on misbaar ornament in ons Neder- landsch landschap slaan met droef heid gade, hoe het materialistisch vonnis wordt voltrokken en begroeten nu met blijdschap de nieuwe vinding, de nieuwe molenwiek, waardoor een eind zal kunnen komen aan de acti viteit van den molenslooper. Zeer zeker, wij Nederlanders hebben niet het privilegie van het molenbezit, maar tochWaarom zou anders op elke reclame plaat voor het buitenland over Nederland een molen worden afgebeeld, te pas of te onpas? Zonder overdrijving mag men toch zeggen dat een Nederlandsch polderlandschap zonder molens leeg is als een zomersch strand zonder badstoelen. Zij hooren er, die zwaaiende wijd armen, die wuiven en wenken en/groetend be weren uit de verte. Maar.... de boer of het polderbestuur dat goedkooper meent uit te zij met electriciteit, vraagt niet naar aesthe- tica, doch doet. Hetgeen zeggen wil: sloopt, laat vervallen of opruimen, drie synoniemen voor één onherstelbaar verlies. Het waren niet alleen de boeren, doch ook de deskundigen, waarmee wij dan de inge nieurs bedoelen, die vooral vroeger den raad gaven: „Sloopen; wij maken er wat beters van!" Ook zij waren schuldig en kunnen ge daagd worden voor den vierschaar der molen behouders. Zoo kwam het dat de een na den ander verdween. Zoo komt het dat men in ons land molens kan vinden zonder wieken, al of niet gepromoveerd tot.,., belvédère, waar men het uitzicht kan bewonderen. Zoo komt het dat er molens zijn die lijken op een ruïne. Zoo komt het dat men vierkante, dun-murige, vloek-kleurige gebouwsels kan vinden op plaatsen waar eens fiere knapen van molens hebben geheerscht. Zoo kwam het ook dat nu twaalf jaar gele den de vereeniging „De Hollandsche Molen" werd opgericht, die niet 't doel had molens te koopen of molens in stand te houden die niet te gebruiken waren, doch die zich als taak had gesteld: „propaganda voor den wind te maken", om het nu eens populair uit te drukken. En nu de nieuwe vinding. Eigenlijk zijn er twee vindingen. De Leidenaar Dekker heeft reeds eenigen tijd geleden een stroomlijnwiek ontworpen die op verscheidene molens is aan gebracht. Eno, wonder, de bemaling van den polder, den Veenderpolder in Zuid-Hol land, ging beter en goedkooper met dezen stroomlijn-wieken-molen dan voorheen met den motor-molen. Zelfs is het voorgekomen dat een molen voor een stuk was afgebroken, doch men keerde ten halve, eer men ten heele was gedwaald, bracht er de stroomlijnwieken op en men was tevredener dan ooit! En bij tientallen anderen bleken deze wieken een groot succes. Wel zou men kunnen meenen dat een stroom lij nwiek niet zoo echt en mooi is, als de oude wiek met het hekwerk, doch in een zoo be langrijke kwestie lette men niet op details, wil de zaak niet geheel verloren gaan. Nu is er een tweede nieuwigheid verschenen. De Duitscher Kurt Bilau heeft een wiek ont worpen, die te ingewikkeld is om nu te be schrijven. Het komt hier op neer: door een kleppensysteem regelt de wiek zelf zijn snel heid. Tot nog toe was het namelijk zoo, dat bij sterken wind de wieken niet te houden wa ren. De molen vloog als een bezetene in het rond en het drijfwerk liep terdege gevaar. Bij een zuchtje, wind van drie tot zes meter per seconde snelheid deed de molen daarentegen niets. De uitvinding van Bilau heeft dit groote voordeel dat de molen onder alle omstandig heden kan blijven werken. Wordt de snelheid te groot, dan zorgen een aantal kleppen er voor, dat achter de wieken windwervelingen ontstaan, die tegengesteld zijn aan den wind, die het raderwerk doet draaien, zoodat de mo len wordt geremd. De vereeniging „De Hollandsche Molen" spreekt zich natuurlijk niet uit voor het een of andere systeem, doch in haar propaganda voor de windkracht zijn deze beide uitvin dingen van groote waarde. Nu tegenwoordig aan alle zijden wordt ge tracht de bedrijfskosten te verminderen, maakt de wind een mooie kans, vooral nu er wieken zijn die veel grootere zekerheid voor het bedrijf geven dan de oude. Bovendienwind is er altijd. Ook al is het dan windstil, wat in ons landje tot de groote uitzonderingen behoort. En electriciteit is er niet altijd. Immers kan het toch gebeuren dat een electrische centrale door de een of andere oorzaak wordt vernield en voor langen tijd onbruikbaar is. Moet de polder dan onder water loopen, terwijl er wind in overvloed is, wind die volkomen gratis is? Krijgt Haarlem een nieuwe Adriaan Het is De Hollandsche Molen er om te doen het landschap te behouden. Haar propaganda is echter op een economische en practische basis gegrondvest en slechts in een enkel ge val zal zij tot aankoop van een molen over gaan. Zoo'n enkel geval was wijlen De Adriaan. Die aan het Spaarne stond en zwakker bleek tdan het vuur, waardoor een onzer zeer mooie 'molens voor goed is verdwenen. Voor goedEr is een spaarpotje voor een nieuwen Adriaan, op dezelfde plaats. Het potje heeft vier duizend gulden, maar een molen kost veel meer. Een goed verstaander heeft aan zoo'n zachte wenk voldoende. Mis schien zullen zij, die de daad bij het begrip voegen, later met dubbele voldoening kunnen opzien naar dien nieuwen Adriaan aan het Spaarne. Doch de ruim twee duizend molens, die Nederland nog rijk is, schijnen langzamerhand in een minder gevaar lijke positie te geraken. Dank zij de nieuwe vindingen, waardoor men niet meer kan spreken over die „onnutte, ouderwetsche dingen, waar niemand wat aan heeft Misschien zal het toch waar wor den wat optimisten steeds hebben be weerd: „Nederland zal zijn molens wel weten te behouden". Al is het ook de beurs, die hier de beslissing heeft ge bracht. Wij kunnen ons immers vleien met andere gedachten W. SCH. VERGOEDING BIJZONDER ONDERWIJS B. en W. doen den Raad een voorstel tot toekenning van vergoeding over 1934, inge volge art. 100 der L. O.-wet 1920 (bovental lige onderwijzers) aan bijzondere lagere scho len. Toezending van Haarlem's Dagblad naar vacantie-adresi De vacantietijd komt weer aan en wij wil len niet nalaten, de aandacht van onze lezers er op te vestigen, dat wij gaarne bereid zijn hun de courant dagelijks naar hun vacantie- adres te zenden. Van deze faciliteit wordt ieder jaar in toenemende mate gebruik ge maakt en wij bewijzen onzen abonnés deze extra diensten gaarne. De regeling bestendigende, die wij reeds eerder hebben ingesteld, zullen wij ook dit jaar voor nazending binnen de landsgrenzen geenerlei kosten van verzending in rekening brengen voor de eerste week vanhet verblijf elders. Zij, die niet langer dan een week uitstedig blijven, behoeven dus geen extra kosten voor porti boven hun abonne mentsgeld te voldoen, voor hen die langer wegblijven, begint de betalingsverplichting der verzendkosten eerst bij de tweede week hunner afwezigheid. Wij moeten vriendelijk doch dringend ver zoeken het tijdelijk adres voor nazending voor al tijdig op te geven aan onze administratie, onder vermelding tevens van het gewone adres. DIRECTIE HAARLEM S DAGBLAD. AGENDA Heden: Groote Kerk: Orgelconcert. 8.159.15 uur. Palace: „Vrouv-enoogen". Op het tooneel? Alex de Haas met liedjes aan den vleugel, 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Leise flehen meinë I ieder." Op het tooneel: Resua Sisters, sensa tie op rolschaatsen. 2.30, T en 9.15 uur. Frans Hals Theater: „Fraulein Hoffmanns Erzahlungen". 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: „Groote verwach tingen". 2.30 uur. Daarna doorloopende voor stelling van 7 uur tot 11.30 uur. Haarlemmerliede: Raadsvergadering 7.30 nam. WOENSDAG 24 JULI Gemeenteraadsvergadering, Prinsenhof, 1 30 uur. Bioscoopvoorstellingen des middags en des avonds.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 8