UIT HET BUITENLAND THIJS IJS EN HET GEHEIMZINNIGE EILAND. Radio-Procramma M X 'A y D 'A G 29 JUEI '1935 HA'AREE 5FS D 'A" "G E E A D Spanning om de houding van Genève. Uitgebreide be spreking van het Abessynisch conflict of niet? Engeland's houding te strak? Voorspellingen „hoe de oorlog zal be ginnen Er zouden plannen bestaan voor een nieuw Donau-pact. Het conflict. Wat zal Genève doen? Hoe zal „de oorlog" beginnen. De bijzondere correspondent van de „Echo de Paris" te Rome tracht uit te vorschen welk strategisch plan Italië zal volgen. Hij acht waarschijnlijk, dat bc gonnen zal worden met een frontale aan val uit Erithrea in de richting van Addis Abeba. De veroverde positie zal dan ver sterkt worden en vandaar uit zullen vlieg tuig-aanvallen en kleinere kolonnes aan vallend optreden, teneinde den moreelcn tegenstand te breken. Getracht zal worden de Ethiopische een heid te breken en de verdedigings-kraclit van het land te vernielen .waardoor een verdere opmarsch cn verplaatsing van het front mogelijk wordt. Daily Telegraph meldt uit Addis Abeba, dat de keizer van Abessinië een uiteen zetting heeft gegeven van de plannen tol verdediging van zijn rijk. De aanvallers zullen voor tal van ernstige moeilijkheden komen te staan. Abessinië zal door zeven legercorpsen worden verdedigd, die elk on der een eigen onafhankelijlten aanvoer der zullen zijn gesteld. Italië wil niet te v«cl bespreken. De Italiaansche regeering heeft den Vol kenbond een nota gezonden met het verzoek om nauwkeurig mededeeling, of de agenda der raadszitting niet verder gaat dan de be spreking van directe bemiddelingsonderhan- delïngen en de benoeming van een vijfden scheidsrechter voor het incident van Wal- Wal.. Tevens deelt de regeering mede op 14 en 23 Juli nota's aan de Abessinische regeering te hebben gezonden met de uïtnoodiging tot di recte onderhandelingen onder voorwaarde, dat deze beperkt bleven tot het incident van Wal-Wal. Hierop heeft de Italiaansche re geering geen antwoord gekregen en zij be houdt zich daarom haar definitieve stand punt ten aanzien van de komende raadszit ting voor. totdat zij op de hoogte is gesteld van de agenda en van de houding der Abes sinische regeering. Indien ander mogendheden bepaalde kwesties te berde zouden brengen, moet Italië nog overwegen, of het wel aan de komende besprekingen te Genève zal deel nemen. De Negus vertrouwt op den Volkenbond. De Negus heeft een verklaring gepubliceerd waarin hij wijst op den ernst van het pro bleem dat thans voor den Volkenbond ge bracht wordt. Woordelijk zegt hij: „Het is aan den Volkenbond te verklaren of leden van den bond het recht hebben openlijk een aanval te doen op de territoriale integriteit van een anderen staat, openlijk diens souve- reiniteit en onafhankelijkheid te bedreigen en zijn toevlucht te nemen tot wapengeld als in strument voor een politiek van expansie en verovering. Wat ons betreft, wij kunnen dit niet gelooven en wij wachten met vertrouwen de beslissing af van den Volkenbond". De Negus blijft van meening dat de Volken bond de werkelijke basis van het conflict moet bestudeeren. n.l. welk land Wal-Wal bezit en wanneer dit bezit toegekend wordt aan Ethiopië moet nagaan met welk recht Itali aansche troepen zich daar bevonden. Abessinië wil uitgebreide behandeling. Zondag werd te Rome de mededeeling ont vangen van het secretariaat van den Volken bond, waarin de Italiaansche regeering in kennis wordt gesteld van het antwoord der Abessinische regeering op haar verzoeken van 14 en 23 Juli. Volgens deze mededeeling wijst Addis Abeba het Italiaansche voorstel om de onderbroken onderhandelingen in zake het incident van Wal-Wal weer aan te knoopen, van de hand. Volgens hier ontvangen mededeelingen heeft de Abessinische regeering Genève doen weten, dat zij nog steeds tegenover de Itali aansche meening staat en van opvatting is, dat de commissie in zake Wal-Wal zich ook met de kwestie der grensregeling moet bezig houden. In dezen zin heeft Addis Abeba verzocht op de bijeenkomst van den Volkenbond, ten opzichte van het besluit van 25 Mei, waarbij de verzoeningscommissie werd ingesteld, een nauwkeurige omschrijving van haar bevoegd heden te willen geven. Zondagavond had Rome officieel nog niet zijn houding bepaald nopens de nieuwe situ atie. Een definitieve beslissing van Italië over zijn deelneming aan de beraadslagingen van den Volkenbondsraad op Woensdag zal er dus in de-eerste plaats ook van afhangen in hoe verre men te Genève bereid is in te gaan op de recente Abessinische voorstellen. „Wij laten ons niet door bommen civiliseeren." Petit Journal publiceert een interview met den keizer van Abessynië. die o.m. verklaar de: Abessynië heeft niet gemobiliseerd; in de beteekenis. welke men thans aan dit begrip geeft, kan Abessynië zelfs niet mobiliseeren. Bij ons leeft de boer met zijn menschen op zijn grond en hij verdedigt hen tegen aanvallen precies zooals een huiseigenaar zijn bezit in geval van een aanval verdedigt. Wij hebben geen troepen geconcentreerd en in het land ook geen leger verzameld, omdat, ondanks alles, Abessynië zijn vertrouwen in den Volkenbondsraad behoudt. Wij hebben feitelijk slechts één wensch: met onze buren in vrede te leven. Wij hopen, dat de wijsheid der staatslieden, die te Genève bijeen zullen komen, de imperialisten de achting voor de verdragen zullen afdwingen, opdat de onaan tastbaarheid van ons gebied en de onafhanke lijkheid van Abessynië gewaarborgd worden. Wij zullen ons in geen geval door bommen laten civiliseeren. Het komt uit. dat we in Europa oorlogsmateriaal hebben gekocht. Maar hebben wij niet het recht onze politie te versterken en acht te slaan op onze veilig heid? U weet, dat mijn land, aldus besloot de keizer van Abessynië, twee malen zoo groot is als Frankrijk en ongeveer 12 millioen inwoners telt. Wij zijn van meening, dat Abessynië het meest ontwapende land ter wereld is. Men zal zijn kracht moeten toonen om niet ge noodzaakt te worden zich er van te bedienen. Ilalië's Abessinische ambassadeur in moeilijke positie. In het Corps diplomatique te Addis Abeba bespreekt men met groote belangstelling welke thans de positie is van den Italiaan- schen ambassadeur sinds deze door zijn geste op den verjaardaag van den Negus het on mogelijk gemaakt heeft dat hij in direct contact zou kunnen treden met den Negus. Men acht dit feit vooral ernstig onder de huidige omstandigheden omdat daardoor groote moeilijkheden ontstaan in het over brengen van regeeringsbeslissingen. Welis waar hebben de Abessiniërs verklaard dat zij besloten hebben de onvriendelijke geste van den Italiaanschen diplomatieken vertegen woordiger te negeeren, dit neemt echter niet weg dat men zijn positie uitermate moeilijk acht en zich afvraagt of de ambassadeur verontschuldigingen zal aanbieden voor zijn wegblijven dan wel zal aftreden. Japan levert wel wapens. De woordvoerder van het ministerie van buitenlandsche zaken heeft verklaard, dat de Japansche regeering haren ambassadeur m Italië niet heeft doen weten dat zij zich het recht voorbehield wapens te verkoopen aan Abessinië aangezien Japan van meening is dat het dit recht bezit. In de Italiaansche bladen is een bericht gepubliceerd over een overval van Abessini sche soldaten op Britsche inboorlingentroe- pén in Britsch-Somaliland. In verband hiermede wordt van Engelsche zijde medegedeeld, dat de in de Italiaansche pers vermelde gebeurtenis zich drie jaar ge leden heeft afgespeeld. Sindsdien is het noch in Kenya, noch in Britsch-Somaliland tot eenigerlei incident gekomen. Gandlii wil den negus steunen. Mahatma Gandi heeft voorgesteld dat Indië 350 millioen zal bijeen brengen om Ethiopië te steunen in den oorlog, waarmede Italië den negus bedreigt. Wat zal de Volken bondsraad doen? Op grond van de laatste berichten uit Rome nemen de Londensche bladen algemeen aan, dat Italië-de Volkenbondsraadszitting, op Woensdag of Donderdag zal bijwonen. De Engelsche reyeering heeft den secretaris generaal van den Volkenbond medegedeeld, dat zij aan Woensdag de voorkeur geeft. Ook de Fransche regeering schijnt dezen dag de voorkeur te geven. Over de te Genève te volgen procedure is nog geen overeenstemming tusschen de En gelsche en Fransche regecring bereikt. En geland blijft voorstander van een algemeene bespreking van alle punten van liet Ita- liaansch-Abessinisch conflict. Volgens de „Times" staat de Italiaansche regeering ech ter op het standpunt, dat de besprekingen van den Raad tot bepaalde kwesties beperkt moeten blijven. Omtrent den omvang der be sprekingen zal echter pas te Genève beslist worden. Wat de Volkenbondsraad ook zal besluiten, buiten het kader der formeele zitting zal de gelegenheid blijven bestaan voor de gebruikelijke, vertrouwelijke bespre kingen. De diplomatieke medewerker van de ..Morning Post" meldt, dat indien het Fransche standpunt den doorslag geeft de Raad zich waarschijnlijk zal beperken tot de benoeming van eyi scheidsrechter volgens de resolutie van 25 Mei jl., waarna de ver deer besprekingen tot het einde van Augus tus worden uitgesteld. Uit Rome wordt gemeld, dat wanneer men zou probceren een algemeene bespreking- van het conflict uit te lokken. Italië of ver daging zal eischen, of met de behandeling zal accoord gaan, doch dan zal voorstellen Abessinië uit den Volkenbond te sluiten. De diplomatieke medewerker van de „Daily Telegraph" meldt, dat de Engelsche regee ring te Parijs verklaard heeft, dat zij de Italiaansche voorwaarden voor de hervatting van de werkzaamheden der verzoeningscom missie niet kan steunen. Zij kon niet mede werken aan de pogingen, keizer Hail Se- iassi te bewegen deze voorwaarden te aan vaarden. In de omgeving van Laval schijnt men on danks de ongunstige berichten nog steeds te hopen, dat een ernstig conflict te Genève vermeden za.1 kunnen worden en dat de prïncipieele bespreking over het Italiaansch- Abessinisch conflict tot eind Augustus zal kunnen worden uitgesteld. Laval zal zijn best doen tot bemiddeling in dezen geest door te probeeren de verzoenings-onder- handelingerv tusschen beide partijen te doen heiwatten, teneinde tijd te winnen voor besprekingen tusschen de onderteekenaars van het verdrag van 1906. Men laat thans overigens doorschemeren, dat de Engelsche ambassadeur zich gisteren in een bespreking met Laval niet meer zoo afwijzend over het Fransche standpunt heeft uitgelaten en dat misschien Laval en Eden. wanneer deze laatste via Parijs naar Genève reis, een ge meenschappelijke lijn gevonden zal kunnen worden. Dit optimisme van b.v. dc „Oeuvre" en de Matin" wordt door andere bladen niet ge deeld. De „Echo de Paris" constateert, dat alle pogingen tot nog toe tusschen Londen, Parijs en Rome tot overeenstemming te ko men, zijn mislukt. Onder deze omstandighe den zal het contact te Genève moeilijk zijn. De Fransche delegatie moet zich tot taak stellen de zitting van 31 Juli zoo onschuldig mogelijk te doen verloopen en een definitieve oplossing tot later uit te stellen. De „Excelsior" schrijft, dat wanneer men een maand tijd heeft voor de ongetwijfeld uiterst ingewikkelde en moeilijke onder-' handelingen tusschen Parijs. Londen en Rome dit een niet te onderschatten voordeel zou zijn. D oiiaiuLlaaideH, Een nieuw Donaupact? Uit Rome wordt gemeld, dat de kwestie van het Donau-pact in de laatste dagen opnieuw tot een gedachtenwisseling tusschen de be langhebbende regeeringen zou hebben geleid. Het gaat klaarblijkelijk om een ontwerp, dat als basis zou kunnen dienen voor de te houden onderhandelingen te Rome. Tot nog toe is het bericht niet officieel bevestigd. Italië en Frankrijk hebben den regeeringen van Oostenrijk, Hongarije en de Kleine En tente nieuwe definitieve voorstellen voorge legd voor het Donau-pact. De betrokken mo gendheden zouden het voorstel, dat betrek king heeft op dezelfde punten als vroegere plannen, doch algemeener gehouden is, guns tig ontvangen. De Duitsche regeering is van de onderhandelingen op de hoogte gesteld, doch heeft nog geen definitief ontwerp gekregen. Het plan is ook aan Engeland en Polen voor gelegd en houdt de volgende vier hoofdpun ten in: 1. Bevestiging van de Oostenrijksche onaf hankelijkheid. 2. Bepalingen inzake de niet-inmenging in eikaars wederzijdsche binnenlandsche aange legenheden, o.a. ook propaganda, enz. 3. Een verklaring, dat geen aanval en geen ondersteuning van een aanvaller zal plaats hebben. 4. Een verklaring, dat in geval van een schen ding van het pact door een onderteekenaar de overige onderteekenaars overleg met elkaar zullen plegen. De uitvoering van het pact hangt af van de beslissing der Duitsche regeering, hoewel te Rome verklaard wordt, dat het pact in elk ge val onderteekend zal worden. Italië. Vele dooden door explosie in een kruitfabriek. In een kruitfabriek in Varese bij Milaan heeft zich een hevige ontploffing voorgedaan. Men vreest, dat onder de puinen der fabriek nog dertig tot veertig dooden liggen. Omtrent de oorzaak van de explosie is nog niets bekend, aangezien krachtige afzettings maatregelen genomen zijn en een direct con tact met de verantwoordelijke instanties nog niet mogelijk is geweest. De bevolking van Varese is in groote op winding. Tot dusverre zijn 12 lijken geborgen. Het aantal dooden tengevolge van'het ont ploffingsongeluk in Varese bedraagt om streeks 55. Verscheidene jonge meisjes hebben het leven verloren. De fabriek brandde af. Frankrijk. Wapentransport oogluikend toegestaan? Oplossing- van het wapen mysterie. Het raadsel der 310 kisten munitie die door een Fransche firma via Rouen en Le Havre naar Argentinië waren gezonden, met stee- nen en zand gevuld naar Le Havre terug kwa men. is thans opgehelderd. Uit de mededeeling der kapiteins van de beide Fransche"' seïiépen, aïè de' lading ^.'an boord hadden genomen,, bjijlcty, dat de wapens en munitie behouden ui'Buenos Aires zijn aangekomen. De Argentijnsche doaune-be- ambten hadden echter gemerkt, dat zij voor Paraguay bestemd waren en uit dien hoofde het verdere transport over Argentijnsch ge bied geweigerd. De lading werd daarom op twee vrachtschepen geladen, die onder toe zicht gesteld werden van de Argentijnsche doaune. Des nachts échter gelukte het den beiden vaartuigen om ongemerkt het anker te lichten en de lading naar Asuncion te ver voeren. Hier werden de kisten uitgepakt, met steenen en zand gevuld en op dezelfde vaar tuigen weer naar Buenos Aires teruggebracht, alwaar zij door de beide Fransche schepen argeloos weer aan boord werden genomen, na dat de Argentijnsche doaune het verbod op het vervoer over Argentijnsch gebied had ge handhaafd. De Fransche exportfirma lijdt in het geheel geen schade, aangezien de lading door Paraguay besteld en betaald was. Brksch'Jndië. Veel dooden op Ceylon door de malaria. Het aantal dooden tengevolge van de ma laria-epidemie op Ceylon bedroeg in Juni 15.641, in vergelijking met 8.739 in Juni van het vorige jaar. Het totaal aantal dooden tenge volge van de epidemie in dé eerste zes maan den van dit jaar bedroeg 129.684, vergeleken met 55.252 over het geheele jaar 1934. Duitschland. Alleen de Staat mag de Joden vervolgen. De Berlijnsche president van politie, graaf Helldorf deelt, in overeenstemming met de partijinstanties, het volgende mede: De laatste dagen is geconstateerd, dat in enkele gevallen leden der beweging zich heb ben laten verleiden deel te nemen aan anti- Joodsche demonstraties. Staat en beweging hebben er steeds weer den nadruk op gelegd, dat individueele acties verboden zijn. Tot deze verboden individueele acties behoort in het bij zonder het beschilderen en beschadigen van uithangborden, vensterruiten en dergelijke. Voor de wijze van optreden van provocateurs is het kenmerkend, dat zelfs in enkele geval len men in staat was ambtenaren van politie door een beroep op mij te verhinderen in te grijpen gelijk zij verplicht waren. De strijd tegen het Jodendom wordt door staat en beweging op andere wijze gevoerd. Ieder, die deelneemt aan verboden indivi dueele acties stelt zich daarmede buiten staat en beweging en stelt zich bloot aan be straffing. Geen Joden meer te Kolberg. De vertegenwoordigers, van.het hotelbedrijf. van de huiseigenaars en den handel hebben den eersten burgemeester van Kolberg een met algemeene stemmen aangenomen besluit overhandigd, waarin deze bevolkingsgroepen verklaren geen Joodsche badgasten meer toe te laten te Kolberg. FILMS MET JOHAN HEESTERS. Johan Heesters zal de hoofdrol vervullen in een groote Nederlandsche operette-film, waarvan de opnemingen onder regie van Haro van Peski in November van dit jaar een aanvang zullen nemen. In den loop van het volgend jaar zal Johan Heesters optreden in een film, welke dooi de British Majestic Productions ltd. in Lon den vervaardigd zal worden. Met het oog hierop heeftJohan Heesters zich niet meer vast verbonden aan de Volks opera te Weenen. Hij zal echter o.a. in dit theater, alsmede in hef. theater An der Wien te Weenen als gast blijven optreden. LUBITSCH GETROUWD. PHOENIX (Arizona) 28 Juli (A.N.P.) De filmregiseur Ernst Lubitsch is hier in het hu welijk getreden met Vivian Gaye. CONTRACT BRIDGE-WEDSTRIJD IN HOTEL GROOT BADHUIS. Zandvoort, Maandag. Zaterdagavond werd in het Groot Badhuis de tweede bridge-wedstrijd van het zomer seizoen gespeeld. Zooals in den regel het ge val is, hadden ook Zaterdag vele bekende spe lers ingeschreven en we zagen onder de aan wezigen o.a. de heer en Zeldenrust en Joles; Blijdenstijn en Mr. Levenbach; heer en me vrouw Jean de Kuypèr; heer en mevrouw Schrijver en mevrouw Bouman, die onze kleu ren in Brussel verdedigden. Er werd gespeeld volgens Seheveningsch systeem, waarbij match points per tafel wor den toegekend. Het is natuurlijk steads van het toeval afhankelijk, of er interessante spellen gegeven worden en op dit punt was de fortuin. gunstigr want er waren heel. aardige spellen bij. Het ontbrak dan ook niet aan heftige discussies over wat er gebeurd zou zijn als de partner niet dit, maar dat had ge boden en wanneer hij niet zus, maar zoo was uitgekomen Er was b.v. een spel, dat als volgt was ver deeld: Oost: West: Kl.a. h. v. b. 9 x. x. KL x. x. H. x. x. H. a. h. v. x. Sch. 10. x. x. x. Sch. a. h. v. x. R. H. x. x. Een der Oostspeelsters opent in dit spel met één klaveren. West biedt twee schoppen, Oost biedt drie schoppen, West vier harten, Oost zes klaveren. West zes schoppen, Oost zeven klaveren! West denkt lang na en taxeert Oost op ruiten aas als rentrant voor de klaveren- kaart en om aan de vereischte tricks te ko men en dubieert over zeven sans atout, past echter af, omdat Oost zes ruiten had kunnen bieden oni West te dwingen tot een keuze tus schen klaveren, schoppen of sans atout. Het eindbod van zeVen klaveren werd slechts door enkelen geboden en bovenomschreven manier werd door sommigen niet mooi ge vonden. Eerstens achtte men het openingsbod van Oost te zwak, maar de kaart is dermate kansrijk, dat het bod uitstekend gemotiveerd is, immers men heeft al zeven klaverensla gen in handen met vier honneurs. De jump van West is natuurlijk uitstekend. Daarna had men echter van Oost drie ruiten willen hooren, om de renonce aan te geven. Vol gens mij is de kans dat West dan na zeven klaveren, zeven sans atout geeft buitengewoon ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELUNC. Het. schip kwam steeds dichter bij het eiland; Thijs vroeg den schipper wat dat rotsig land wel kon zijn. „Dat is," sprak schipper Baard, „het welbekende eiland Alikas. Niemand is er ooit aan land gegaan: en door den zeeman wordt het in den nacht heel erg gevreesd. Kijk eens naar dien steenklomp; een handig man, die daar aan land kan ^aan! Het is niet te beklimmen. En m het donker, luistert goed, ziet men daar donkere schaduwen, alsof er menschen ronddwalen. Nooit hoef ik hier 's nachts te zijn, naar ik wil hopen; want hij, die er tegenaan vaart, wacht onher roepelijk de dood." groot, want West heeft geen reden om aan te nemen,.dat dit een renonce is, het kan im mers ook een tweede speelkleur zijn. Zoolang Oost niet zeker weet of harten aas bij West zit, mag hij geen slem-indïce geven. Na het bod van vier harten is zes klaveren zeer te recht. want Oost moet het bod leiden, dat slechts klaveren of schoppen mag zijn en bij voorkeur klaveren, wegens de vier honneurs. Na zes schoppen is groot slem opgelegd en kan er niets meer gebeuren, daar zoowel kla veren als schoppen goed is. Sans atout is na tuurlijk down. hoewel het spel nog zeer gun stig zat, daar ruiten aas, voor ruiten heer zit. De uitslag was als volgt: Oneven lijn; le prijs de heeren Mr. Leven bach en Blijdenstijn met 23 m. p.; 2e prijs heer en mevr. v. d. Vlugt met 23 m. p. Even lijn. le prijs heer en mevrouw Schrijver met 19 1 2 punt; 2e prijs de dames Bouman en de Balbian Verster. met 20 m. p. Binnenkort zal een derde wedstrijd worden uitgeschreven. HELEN, Voorbeurs te Amsterdam. WEER RUST EN VERTROUWEN OP DE BEURS. De ontwikkeling der politieke situatie heeft aan de verwachtingen beantwoord. Prof. Aalberse is er niet in geslaagd een kabinet te vormen en thans is aan dr. Colijn op dracht verleend tot het vormen van een kabinet. Of deze met zijn pogingen succes zal hebben, moet voor alsnog worden afge wacht, doch in het algemeen koestert men in dezen goede hoop, vooral ook omdat een andere oplossing moeilijk te vinden zou zijn. De beurs heeft op een en ander gereageerd op de wijze, zooals kon worden verwacht. Kooplust voor aandeelen bestond niet meer en in tegendeel was er een wat omvangrijker aanbod, dat bij het ontbreken van vraag in een belangrijke koersen resulteerde. Zonder uitzondering moesten de locale waarden dan ook meerdere punten prijs geven. Ameri- kaansche fondsen waren daarentegen nog al wat hooger onder invloed van de stijding van Wallstreet van Zaterdag. Veel handel was er in deze papieren niet. Youngleening was vrijwel onveranderd. De wisselmarkt heeft op de opdracht tot kabinetsformatie aan dr. Colijn op dezelfde wijze gereageerd als de aandeelemnarkt. De buitenlandsche deviezen liepen scherp terug. Het pond kwam op f 7.31 Vè, de dollar op f 1.47 5/8 en de Fransche franc op f 9.76 3/4, zoodat bij de laatste beneden het goudpunt van uitvoer zijn gedaald en er, afgescheiden wellicht van onmiddellijk bij opening, heden ochtend geen goud bij de Nederlandsche Bank meer is weggehaald. Op de effectenbeurs werd het bericht, dat Colijn is belast met de vorming van een extra-parlementair kabinet zeer rustig ont vangen. De vraag" naar aandeelen was minder dan in de afgeloopen week en hier en daar von den winstnemingen plaats, waardoor de koer sen vrij scherp 'terugliepen. Op de wissel markt was een overeenkomstige reactie waar te nemen en de koersen van de buitenland sche valuta's neigden in de ochtenduren tot reactie. ^rnimnii|,inii,,iHiiiiiiiniiiiiiimi|llllll|i|linnmniiiinnt,i|l||ll|||[i!ininmmuiuHiOïlu^ DINSDAG 30 JULI. HILVERSUM 1875 M. AVRO-uitzending 6.30—7.00 RVU. 8.00 Gramofoonpl. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonpl. 10.30 Ensemble Lismonde. 11.00 Kookpraatje door Mevr. LotgeringHille- brand. 11.30 Vervolg ensemble Lismonde. 12.30 De Minstreels olv. J. Brill en gram.platen. 2.30 Zang door Th. Baylé (bariton) en H. v. Wie link (piano). 2.50 Voordracht O. Zeegers. 3.10 Gramofoonpl. 3.304.00 Uit het Jaarbeurs- Rest.: Carel Alberts en zijn ensemble. 4.15 Gramofoonpl. 4.30 Radio-kinderkoorzang olv. J. Hamel. 5.00 Voor kleine kinderen. 5.30 En semble Jetty Cantor. 6.30 RVU.: Dr. J. G. v. Dillen: Tijden van opgang en tijden van neer gang (III). 7.00 Gron. orkestvereeniging olv. K. Kuiler. 7.45 Gramofoonpl. 8.00 Berichten. 8.05 Gron. orkestvereeniging olv. K. Kuiler. 8.20 L. Riemens: Jacques Urlus (met gr. pl.). 8.50 Gron. orkestvereeniging olv. K. Kuiler. 9.15,.Afdaling m. d. microfoon in de Vesuvius. 9.25 Disconieuws. 10.00 Kovacs Lajos en zijn orkest mmv H. Jager (zang). 11.00 Berichten. 11.1012.00 De AVRO-Decibels olv. Eddy Meenk. HUIZEN 301 M. KRO-Uitzending. 8.00—9.15 en 10.00 Gramofoonpl. 11.30—12.00 Godsd. halfuur. 12.15 Schlagermuziek en gra mofoonpl. 2.00 Vrouwenuur. 3.004.00 Gramo foonpl. 4.15 Schlagermuziek. 5.00 Koorconcert. 5.30 Orgel- en vioolsoli. 6.00 Orkestconcert. 6.30 Vervolg orgel en viool. 7.15 Lezing. 7.35 Gra mofoonpl. 8.00 Berichten. 8.05 Orkestconcert. 8.30 Symphonieconcert en lezing. 10.00 Gra- mofoonplaten en reportage. 10.30 Berichten. 10.35 Revue-programma. 11.2012.00 Gramo- foonplaten. DROITWICH1500 M. 10.3510.50 Morgenwijding. 11.05 Orgelspel S. Torch. 11.50 Gramofoonpl. 12.20 Tom Jones' kwintet, mmv. N. Brown (sopraan). 1.20 New Victoria-Cinema orkest olv. Phasey. 2.20 Gra mofoonpl. 2.50 Verslag Davis-Cup tennis-wed- strijden. 5.35 Het Ch. Ernesco-kwintet. 6.20 Berichten. 6.45 Cricketnieuws. 6.55 Het Broad- hurst septet. 7.20 BBC-Theaterorkest olv. S. Robinson. 8.20 „Advanced Sparks" revue- programma. 9.20 Het New Georgian Trio. 9.50 Berichten. 10.10 Orgelconcert C. D. Cunning ham. 10.40 Het Walford Hyden Zigeunerorkest. 11.3512.20 Lew Stone en zijn Band. RADIO PARIS 1648 M. 7.20 en 8.20 Gramofoonpl. 12.35 Concert olv. Krettly. 9.05 Kamermuziek mmv. kwintet en koor. 11.1012.25 Dansmuziek. KALUNDBORG 1261 M. 12.202.20 Concert uit Rest. „Wivex". 3.50 5.50 L. Preil's orkest. 8.20 Strausz-concert olv. Mahler. 9.05 Gramofoonpl. 9.15 Hoorspel. 9.40 Zang en piano. 10 00 Strijkorkest olv. Fr. Mahler. 10.4011.20 Symphonieconcert olv. Mahler. KEULEN 456 M. 6.50 Orkestconcert. 12.20 Concert uit Dres den olv. Schestak. 4.20 Kinderkoorzang. 5.20 Sted. orkest van Solingen olv. W. Saam. 8.30 Solistenconcert. 10.4011.20 Taallessen. ROME 421 M. 9.00 Gevarieerd concert olv. G. Zuoolli. 10.20 Arrigo Serato (viool) en A. Satta (piano). BRUSSEL 322 M. 12.20, 1.302.20, 5.20 en 6.10 Gramofoonpl. 6.35 Kamermuziek. 7.20 Gramofoonpl. 8.20 Pianorecital. 8.50 Zang. 9.20 Zang en gramo foonpl. 10.3011 20 Dansmuziek. BRUSSEL 484 M. 12.20 Gramoioonpl. 12.50 Omroeporkest olv. Gason. 1.502.20, 5.20, 6.50 en 7.35 Gramo foonpl. 8.20 Omroeporkest olv. Gason. 10.30 11.20 Gramofoonpl.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 10