HONKBAL. WIELRIJDEN. AUTOMOBILISME HANDBOOCSCHIETEN. MAANDAG 29 J Ut I 1935 HAARLEM'S D A G E t A D 4 Blauw WitE. D. O. (116) Ook deze wedstrijd is voor E.D.O., nadat ze na vijf innings nog een voorsprong van een punt (stand 34) had, op een nederlaag uitgeloopen. E.D.O. gaat eerst slaan op het werpen van Smit. Van Esch wordt al direct mooi uitge- vangen door Gast. Kelder sneuvelt na een goeden aangooi op het eerste honk en als v. d. Putten drie slag krijgt, is er geen punt gemaakt. V. d. Bom, de E.D.O.-werper, begint min der goed. Ferwerda krijgt een vrijen loop, doch wordt even later, wanneer hij het twee de honk gestolen heeft, uitgetikt na een worp van K. Zandstra naar Putten, daar hij over het honk heen liep. Wilders gaat uit op drie slag. waarna Van Heeswijk vier wijd krijgt. Wanneer Pasman aan slag gaat is Van Heeswijk intusschen op het derde honk gekomen en komt thuis, nadat de werper een schijnbeweging heeft gemaakt. Pasman gaat tenslotte uit op drie slag. Ook de tweede innings levert E.D.O. geen punt op. J. v. d. Born en C. Zandstra uit op drie slag. Wanneer K. Zandstra. die op het tweede honk stond, te veel trekt, wordt hij daar uitgetikt. Bij Blauw Wit vallen ook drie nullen ach ter elkaar. Als Nijboer een harden grondbal naar v.d. Born slaat, stopt hij hem keurig en gooit goed naar het eerste honk. Boscher verdwijnt op drie slag en wanneer Amesz den bal naar Schijvenaar slaat, gooit laatst genoemde hoog over het eerste honk, waarna Amesz ineens doorloopt naar het tweede honk, doch hij heeft niet op K. Zandstra gerekend, die keurig het eerste honk be waakte en den bal snel naar het tweede speelde, waar Amesz nog net uitgetikt kon worden. In de derde innings loopt Van Esch een homerun, doordat de korte stop hoog over het eerste honk gooide. De stand is na drie innings 22. In de vierde innings wordt het eerste „dub bel spel" gemaakt. K. Zandstra is uitgegaan op het eerste honk. C. Zandstra is door vier wijd op het eerste. C. v. d. Schalie geeft een harden slag, die schitterend door Wilders wordt gevangen. C. Zandstra, die er niet aan denkt, dat Wilders den bal zal vangen, is gaan loopen en is niet tijdig genoeg op zijn honk terug, waardoor hij uit is. Het scoren gaat bij beide teams zeer lang zaam; na vijf innings is de stand 34 in het voordeel van E.D.O. De zesde innings levert E. D. O. slechts een punt op. Een pracht vang van Wilders dient vermelding. Blauw Wit is in de zesde inning buitengewoon gelukkig. Nadat er reeds twee uit zijn, komen zes spelers thuis door twee fouten, drie een-honkslagen en twee maal vier wijd. In de zevende innings heeft Wilders door uitstekend veldwerk tweemaal succes en wan neer de derde nul valt is alleen Schijvenaar thuis. Nu maakt E.D.O. een „dubbel spel" door goed werk van Schijvenaar; Blauw wit is voor nul aan den kant. In de achtste innings maakt E.D.O. hul en Blauw Wit twee punten, waarna E.D.O. voor het laatst aan slag gaat. Wanneer v. Esch en Kelder op het eerste honk zijn uitgegaan, geeft v. d. Putten een honksiag V. d. Born slaat een hoogen bal en wordt üitgevangen, zoodat Blauw Wit dus niet meer behoeft te slaan. Smit van Blauw Wit en v. d. Bom van E.D.O. wierpen resp. 8 en 9 innings. Blauw-Wit gooide 9 maal 3 slag en 5 maal 4 wijd. Fouten 4. Veldgemiddelde 0.91. Vijf honksla- gen in 30 slagbeurten (slaggem. 0.17) E.D.O. gooide 10 maal 3 slag en 8 maal 4 wijd. Fouten 7. Veldgemiddelde 0.84. Negen honkslagen in 34 slagbeurten (slaggem. 0.26). De cijfers der innings zijn: E. D. O.: 0 0 2 1 1 1 1 0 0 6 Blauw Wit: 10101602x U Ajax 2Haarlem 2 (910) Haarlem gaat eerst aan slag. Voor Ajax werpt Koenen. Al heel gauw zijn er twee honken bezet (Corsten 4 wijd, Bloemink ge raakt). Corsten ge" echter uit op het derde honk na een goeden aangooi van den vanger naar het derde honk. Nadat v. Polanen op hel eerste honk is gesneuveld geeft Dijkhui- zenn een twee-honkslag, waardoor Bloemink thuis komt. Ook Dijkhuizen is bij het loopen van het tweede naar het derde honk niet snel genoeg en wordt uitgetikt, zoodat er drie nullen zijn. De Mon, de Haarlem-werper, is er direct goed in. Vier spelers krijgen een slagbeurt; een speler krijgt vier wijd en drie gaan er uit op drie slag. In de tweede innings werpt Gischler voor Ajax. Ook deze wei-per heeft succes. Mazee begint met een honksiag en komt op een verren hoogen vangbal van Hinze thuis, doch hierna gaan achter elkaar nog 2 Haarlem mers uit. In de volgende Ajax-innings komt een speler binnen, doordat er een vangbal ge mist wordt. In de vierde innings loopt Haarlem iets uit Door fouten en drie maal vier wijd passeeren drie Haarlemmers de thuisplaat en met drie honken bezet geeft Dijkhuizen een flinken slag, doch hij wordt goed gevangen door Rot gans. Na vier innings is de stand 25 in het voordeel van Haarlem. Het spel aan beide kanten is van dien aard, dat van een uitslag nog niets te zeg gen is. Wel wordt het werpen van de Mon minder, maar het slaan van Ajax is erg zwak. (In totaal werden drie honkslagen ge geven in 34 slagbeurten). Na acht innings heeft Ajax haar achter stand ingehaald en is de stand gelijk (88). waarna Haarlem voor het laatst aan slag gaat. Wanneer Corsten met twee slag een stoot- slag geeft, gaat de bal fout en is hij uit; dit is tevens de derde nul. Er zijn echter in tusschen twee spelers thuisgekomen, zoodat Ajax drie punten moet maken, wil zij win nen. Onder geweldige spanning gaat Ajax aan slag. Van Keulen krijgt vier wijd. Van Tuyl geeft een harden slag en Hinze vangt keurig den verren hoogen bal. Schelvisch krijgt vier wijd, doch gaat even later uit door goed werk van Langereis en Mazee. Van Keulen is in tusschen thuisgekomen, waardoor de stand 9—10, in het vorodeel van Haarlem is ge worden. Corsten maakt echter aan alle on zekerheid een einde door Koenen keurig uit te vangen, zoodat Haarlem 2 tenrVotte onge slagen kampioen is van de tweede klasse B De cijfers der innings zijn; Haarlem 2: 1 1 0 3 2 0 1 0 2 10. L Ajax 2; H. H. C. 3—E. D. O. 3 (17—8) In een, vooral in de eerste innings zeer spannenden wedstrijd heeft H.H.C. door beter veldwerk gewonnen. E. D. O. is echter maar met acht man. De eerste innings gaan vrijwel gelijk op. Kleve, de H.H.C.-werper is er weer uitstekend-in. Ook de E.D.O.-werper is in het begin lastig te slaan. Na vijf innings is de stand gelijk (66). Het werpen wordt bij E.D.O. zwakker en H. H. C. profiteert hier dankbaar van. Drie innings leveren in totaal elf punten op en als E.D.O. in de laatste inning maar twee pun ten scoort, staat H.H.C. ver voor en behoeft dus niet meer aan slag. De cijfers der innings zijn: E.D.O. 3: 022110002 8 H.H.C. 3: 2 1 3 0 0 4 4 3 x 17 DuvianenH. H. C. 2 (1425) Alle bladen H. H. C. is er zoowaar in geslaagd, aan de leiders van 2 A den eersten nederlaag toe te brengen. De eerste innings wordt er aan beide kanten goed gespeeld: na drie innings is de stand ge lijk (77). In de vierde innings neemt Duvia nen zelfs een kleinen voorsprong, die in de volgende innings echter weer verloren gaat. Stand 11—18. Hierdoor ontmoedigd speelt Duvianen futloos verder, waardoor zij haar eersten wedstrijd verliest. De cijfers zijn: H. H. C. 2: 1—2—4—0—11—3—2—2 is 25. Duvianen: 11522102 is 14 Schoten 2—R. C. H. 2 (13—41) Schoten 2 verloor met flinke cijfers van de R. C. H.-reserves. In de tweede innings slceg R. C. H. er lustig op los: door eenige malen vier wijd passeerden vijftien R. C. H.'ers de thuisplaat voordat de derde nul kwam. Deze innings alleen was reeds genoeg geweest om R. C. H. de overwinning te bezorgen. Schoten 2: 1333030 is 13. R. C. H. 2: 7—15 1 1—2—0—12 is 41. Duvianen 2Schoten 1 (643) Ook nu was Duvianen weer niet voltallig; er waren slechts zeven spelers. Schoten pro fiteerde hiervan door een flinxe serie honk slagen te geven. Schotman sloeg reeds in de eerste inning een homerun. Schoten won gemakkelijk en met flinke cijfers. De cijfers der innings zijn: Schoten 1: 47 11 18705= 43 Duvianen 2:00000222 6 De verdere uitslagen. D.E.V. 2Haarlem 4 werd, nadat Haar lem negen en D. E. V. acht innings gespeeld hadden, met den stand 1021, in het voor deel van Haarlem, gestaakt door den scheids rechter. I.V.O. heeft het, hoewel zij gehandicapt was wegens het niet meespelen van achtervan ger de Bock, toch tot een overwinning weten te brengen. De cijfers der innings zijn: I.V.O.42332431 22 Swastika: 230111 11 0 19 De beslissingswedstrijd D.W.S. 1V.V.G.A. 3 is door de Gemeente-ambtenaren gewon nen (1922), waardoor zij kampioen is van de derde klasse A (A'dam). Haarlem 3 wist door een productieve vijfde inning aan R. C. H. 3 een nederlaag toe te brengen, Na vier innings was de stand nog pas 35 in 't voordeel van Haarlem, doch de vijf de inning bracht Haarlem de overwinning. De cijfers der innings zijn: R. C. H. 3: 0—3—0—0—0—0—3—0—6 is 12. Haarlem 3. 410012—426 is 29 Demonstratie te Rotterdam. Zondagmiddag is door twee bondsnegentallen op het Feijenoord-terrein een goed geslaagde demonstratie gegeven. Er werd buitengewoon veel en hard geslagen. Menige bal kwam tot schrik van het talrijke publiek, naar schat ting waren er ruim duizend toeschouwers, op de tribunes. Meermalen werd een speler inge sloten tusschen de honken. Eenige bestuursleden en spelers vertelden tijdens den wedstrijd aan de toeschouwers in groote trekken de bedoeling, enz, van het honkbalspel en aan de vragen, die er gesteld wei-den, kon men wel nagaan, dat er in Rot terdam zeer veel interesse bestaat voor honk bal. Behalve leden van Feijenoord, waren nog een flink aantal voetballers van andere clubs aanwezig. Het staat wel haast vast, dat Feijenoord binnenkort zelf zal gaan honk ballen. Groote prijs van Duitschland. Uit Adenau: De Groote Prijs van Duitsch land werd Zondag op den Nürburgring ver reden en gewonnen door Nuvolari, die de ruim 500 K.M. aflegde in den tijd van 4 uur 8 min. 40.2 sec., d.w.z. met een gemiddelde uursnel heid van 121.1 K.M. In de laatste ronde had von Brauchitsch met Mercedes Benz een voor sprong van 32 sec. doch enkele Kiometers voor de finish sprong een der banden, zoodat Nu volari zijn kans kreeg om voor zijn concurrent te eindigen. Door pech met zijn band werd hij vijfde. Het eindresultaat was: 1. Nuvolari met Alfa Romero. Tijd 4 uur 8 min. 40.2 sec. Gemiddelde uursnelheid van 121.1 K.M. 2. Hans Stuck met Autounion. Tijd 4 uur 10 min. 18.8 sec. Gemiddelde uursnelheid van 120.3 sec. 3. Caracciola met Mercedes Benz. Tijd 4 uur 11 min. 3.2 sec. Gemiddelde uursnelheid 119.9 K.M. 4. Rosemeyer met Autounion. Tijd 4 uur 12 min. 51 sec. Gemiddelde uursnelheid 119.1 K.M. 5. Von Brauchitsch met Mercedes-Benz. Tijd 4 uur 14 min. 17.4 sec. Gemiddelde uursnel heid 118.4 K.M. Nederland wint van België. Uit Beek (Limburg): Zondag heeft hier ter plaatse de landenwedstrijd Nederland België plaats gehad in het handboog schie ten. De wedstrijd, die op het Marktplein plaats had, werd door Nederland gewonnen met een totaal van 2293, tegen België 2272 punten. Kampioen van den landenwedstrijd was de Belg G. de Rons met 52 punten (in 12 g&bea) vóór A* Theeustes £Ned.), met 47 pat. De Tour de France. De voorlaatste etappe. Uit Caen: De voorlaatste etappe leidde Za terdag van Nantes naar Caen over een af stand van 274 K.M. Ook deze etappe was weer in twee deelen gesplitst. Het eerste gedeelte leidde van Nantes naar Vire over een afstand van 220 K.M deze rit werd gewonnen door Le Greves in 8 uur 33 min. 13 sec. voor Pelis- sier. Het tweede gedeelte, van Vire naar Caen over 54 K.M.. werd tegen het horloge gereden. Hier maakte de Duitsch-Italiaansche ploeg den besten tijd. Morelli en Teani reden met de Duitschers in het tweede gedeelte gezamenlijk; zij slaag den er in den besten tijd te maken n.l. 1 uur 25 min. 19 sec. over 54 K.M. Meer dan 1 minuut langzamer waren de Franschen en de Belgen, zoodat Maes wederom iets van zijn voorsprong inboette. De resultaten waren: Nantes—Vire 220 K.M.: 1. Le Greves (Frank rijk) 8 uur 33 min. 13 sec. 2. Pelissier (Frank rijk), 3. Bertocco. 4. Morelli, 5. Teani. Vire—Caen 54 K.M. tijdrace: 1. Duitschland- Italië met 1 Morelli. 2. Weckerling, 3. Teani, 4. Thierbach. Tijd 1 uur 25 min. 19 sec. 2. Frankrijk 1 uur 26 min. 34 sec. 3. België— Zwitserland 1 uur 26 min. 39 sec. Romain Maes won de laatste étappe van Caen naar Parijs en tevens de geheele ronde! Uit Parijs: Zooals verwacht mocht worden heeft Romain Maes Zondag de 29ste Ronde van Frankrijk gewonnen. Van de eerste etappe af was de 22-jarige Beig drager van de gele trui, d.w.z. leider in het algemeen klassement, en zonder de leiderspositie ook maar één en kele maal te hebben afgestaan in de 21 etap pes, is R. Maes weer als overwinnaar te Parijs teruggekeerd. In de laatste etappe Caen Parijs over 221 K.M. wist hij op het laatste gedeelte te ontsnappen en met een voorsprong van meer dan een halve minuut alleen aan de finish op de Pare des Princesbaan te arrivee- ren, luide toegejuicht door de tienduizenden in de Parijsche straten en op de tribunes van de wielerbaan. De 4338 K.M. legde Romain Maes af in den tijd van 141 uur 32 min. 39 sec., d.w.z. met een gemiddelde uursnelheid van 30.618 K.M. Ook in het landenklassement bezette België de eerste plaats, n.l. met een totaaltijd van 425 uur 36 min. 9 sec. van R. Maes, F. Ver- vaecke en Sylvere Maes. Frankrijk bezette in het landenklassement de tweede plaats met niet minder dan ongeveer 2Vz uur achterstand. En dit mag wel als het belangrijkste resul taat dezer ronde beschouwd worden: De he gemonie van Frankrijk is gebroken! Van 1930 af hebben Fransche renners beslag gelegd op de eerste plaats, n.l. Leducq in 1930, A. Magne in 1931, Leducq in 1932. Speicher in 1933, Magne in 1934, terwijl telkens Frankrijk in het landenklassement won. Deze overwegende meerderheid is nu radicaal gebroken, zoowel in het persoonlijk als in het landenklassement. Dat niet-Franschen de Ronde van Frankrijk nog zouden kunnen winnen: 'het werd de laat ste jaren als vrijwel onmogelijk gehouden. Het is nu geschied, dank zij den goeden ploeggeest bij de Belgen, dank zij ook de prachtige indi- vidueele prestaties van Maes, Vervaecke, Lowie, en anderen. België bezet in het algemeen klassement de 1ste, de 3e, de 4e en de 5e plaats, terwijl de Italiaan Morelli de tweede plaats inneemt. Eerst op de 6e plaats komt een Franschman Speicher met bijna een uur achterstand op R. Maes. Zelfs in het bergklassement waren de bui tenlanders beter. Vervaecke bezette de eerste plaats voor S. Maes en den Franschen toerist Ruozzi. De laatste étappe. Vanzelfsprekend bleef het peloton na het vertrek uit Caen bijeen. Men bewaakte elkaar nauwkeurig en uitlooppogingen hadden geen succes. De route ging van Caen over Lisieux naar Evreux en Mantes, waar men verder de rivier de Seine volgde. De laatste 10 K.M. van Ver sailles naar Parijs stonden de toeschouwers rijen dik langs de wegen. Het was de drager van de gele trui, Romain Maes, dien men het eerst kon bejubelen. Hij was er niet ver voor Versailles in geslaagd, te ontsnappen en eeni- gen voorsprong op het peloton te nemen. Hij verdedigde, gegrepen door de eerzucht, dezen voorsprong energiek en toen Morelli zich op maakte voor de achtervolging, ging Vervaecke mee, evenals Chocque. Zij slaagden er echter niet in, Romain Maes te achterhalen. De jeug dige Belg kwam alleen op de stampvolle baan van het Pare des Princes aan, stormachtig toegejuicht door de menigte. Zijn ouders wa ren naar Parijs gekomen om hun zoon te ver welkomen. Na Maes kwamen Vervaecke, Morelli en Chocque tegelijk binnen, waarbij de Belg na tuurlijk in den sprint won. Met 5 minuten achterstand op R. Maes kwamen Le Greves, Pelissier, Jean Aerts, Lachat en de andere renners binnen. Een eereronde werd door allen gemaakt en daarmede was de 29ste Ronde van Frankrijk ten einde. Het resultaat der 21ste en laatste etappe was: 1. R. Maes (België) tijd 6 uur 57 min. 4o sec. 2. Vervaecke (België) tijd 6 uur 58 min. 24 sec. 3. Morelli (Italië), 4. Chocque (Frankrijk) allen zelfden tijd. 5. Le Greves (Frankrijk) tijd 7 uur 2 min. 32 sec. 6. Pelissier (Frankrijk), 7. Jean Aerts (België), 8. Lachat (Frankrijk). 9. Alle andere renners. Algemeen klassement. Winnaar van de Ronde van Frankrijk: Ro main Maes (België). Totaaltijd van 141 uur 32 min. 39 sec. Gemiddelde van 30.618 K.M. per uur. 2. Morelli (Italië) 141 uur 49 min. 52 sec. 3. F. Vervaecke (Belgié) 141 uur 56 min. 6 sec. 4. S. Maes (België) 142 uur 7 min. 24 sec. 5. Lowie (België) 142 uur 23 min. 26 sec. 6. Spei cher (Frankrijk) 142 uur 26 min. 29 sec. 7. Ar- chambaud (Frankrijk) 142 uur 41 min. 28 sec. 8. Vietto (Frankrijk) 142 uur 53 min. 3 sec. 9. Ruozzi (Frankrijk) 143 uur 6 min. 2 sec. Eerste der toeristen. 10. Thierbach (Duitsch land) 143 uur 32 min. 4 sec. 11. Cogan (Frank rijk) toerist. 12. Benoit Faure (Frankrijk) toerist. 13. Ch. Pelissier (Frankrijk) eerste der individueelen. Totaal tijd 144 uur 1 min. 21 sec. 14. Bernard, 15. Le Greves. 16. Fayolle. 17. Leducq, 18. Cloarec. 19. Maucalir, 20. Dignef. In de laatste etappe is de Duitscher Stach uitgevallen, zoodat in totaal 45 renners de Ronde hebben beëindigd. 93 renners vingen op 4 Juli 1.1. de Ronde te Parijs aan, zoodat meer dan 50 procent den strijd heeft moeten Landenklassement. 7. België met A. Maes, Vervaecke en S. Maes. Totaaltijd 425 uur 36 min. 9 sec. 2. Frankrijk met Speicher, Archambaud en Vietto. Totaal tijd 428 uur 1 min. 0 sec. 3. Duitschland 435 uur 33 min. 26 sec. 4. Italië 437 uur 52 min. 3 sec. 5. Spanje 438 uur 55 min, 55 sec, De wereldkampioenschappen wielrennen. De meening van Jacques van Egmond, Cor Wals en Ooms. Onder de renners, die ons land bij de wereldkampioenschappen wielrijden te Brus sel zullen vertegenwoordigen, bevinden zich ditmaal twee stadgenooten, Jacques van Eg- mond in de sprint voor profs en Ooms in die voor amateurs. Dit was een gereede aan leiding om eens met deze twee candidaten voor een wereldtitel te gaan praten, ten einde te vernemen, hoe zij zelf over hun kansen dachten. De 19-jarige Ooms is thans aan zijn vierde seizoen als wedstrijdrijder bezig en heeft zich sedert het vorig jaar tot op één na de beste amateur-sprinter in Nederland opgewerkt. In 1931, '32 en '33 won hij het sprintkam pioenschap van de wielerclub „de Bataaf" te Van Egmond. Halfweg en twee maal achtereen een 10 ,KM.- wedstrijd in het Stadion. Op de Heemsteed- sche baan, waar hij in dit seizoen nog geen enkele maal startte, wist hij in 1934 den snellen van der Linden, die sindsdien tot de beroepsklasse is overgegaan, te kloppen. Ook dezen zomer is onze jeugdige stadge noot goed op dreef. Eerste plaatsen werden zijn deel te Kopenhagen, in races tegen Duit- sche en Deensche tegenstanders, in het Amsterdamsche Stadion ter gelegenheid van den Olympischen dag, te Rijswijk, waar hij den nationalen kampioen van Vliet klopte, in handicapraces,waarin hij, van meet tartend voorgiften van 240 Meter inliep en tenslotte in een tijdrit over den kilometer,, dien hij in 1 minuut 32 séconden aflegde. Bovendien vormt hij met Bernard Leene momenteel het sterkste amateur-tande^naar in ons land. Over enkele dagen begint Ooms in het Stadion een speciale training voor de titel- matches te Brussel, waarheen de Hollandsche vertegenwoordigers reeds een week voor den aanvang der wedstrijden vertrekken, om zich v.lkomen met de baan vertrouwd te maken. Onze stadgenoot was over de Brusselsche baan zeer tevreden, want ze is groot met be hoorlijke rechte einden, terwijl de houten latten overdwars geplaatst zijn, hetgeen het stooten grootendeels uitsluit en een goed rij vlak waarborgt. Deze rechte einden zijn Wals. voor een sprinter een eerste vereischte, want wil hij zijn topsnelheid bereiken, dan moet hij recht op zijn fiets kunnen zitten. Volgens Ooms heeft Van Vliet een prachtige kans om het wereldkampioenschap te veroveren, mits hij zijn huidigen vorm kan bewaren. Zijn ernstigste concurrent is de Duitscher Mer- kens, terwijl onze zegsman zelf alle moeite zou doen om de finale te bereiken, waartoe hij dan eerst met concurrenten als de Franschman Chaillot en de Italianen Pola en Rigoni zal hebben af te rekenen. Natuurlijk vroegen we Ooms, wat hij van Van Egmond's kansen dacht en hoewel hij meende, dat de Belg Scherens nog steeds de sterkste prof.-sprinter is, vond hij Jacques in steeds betere conditie komen. Bovendien is de baan in het Heysel-stadion voor den langen Haarlemmer veel beter geschikt dan die van het vorig jaar te Leipzig. En daar Van Egmond onlangs in den wedstrijd tegen Duitschland den kilometer in 1.14 aflegde, terwijl het wereldrecord op 1.11 staat, kan men van hem een verrassende prestatie ver wachten. Op de overige nummers gaf Ooms den Hollandschen deelnemers weinig kan. op succes: achter de motoren was z.i. Lacquehaye de beste met den Italiaan Sever- gnini als tweede en in het wegkampioen schap zou de amateur Braspenning Jr. wel licht succes kunnen behalen, wanneer hij meer routine bezat, Ooms. Ons volgend bezoek gold van Egmond en. in diens gezellige woning hadden we het buitenkansje, mede Cor Wals aan te treffen, waardoor we dus in de gelegenheid waren, twee vliegen in één klap te vangen. Jacques was als steeds bescheiden in zijn oordeel omtrent eigen kansen, maar toch was hij verheugd, dat zijn prestaties van de laatste weken een stijgende lijn vertoonen, zoodat hij mag verwachten, te Brussel in topvorm te zijn. Voordien heeft hij drie contracten te Kopenhagen, o.a. voor de Grand Prix, welke op 4 Augustus verreden wordt en welke een prachtige gelegenheid tot wed strijdtraining biedt. Overigens was Jacques van meening, dat Scherens de beste kansen op den titel had, terwijl ook de veteraan Michard in goeden vorm is. Scherens mag dan al eens hier en daar een match ver liezen, ook dit jaar volgt hij zijn gewoonte, twee maanden voor den aanvang van de wereldkampioenschappen vier weken va- cantie te nemen, gevolgd door een even lange periode van intensieve training. Wij vertel den van Egmond, dat men hem op de Brus selsche baan een goede kans gaf, doch hij vond de Parijsche baan, waar hij zijn wereld titel won. veel sneller dan het naar zijn smaak zware rijoppervlak in het Heysel- stadion. Gevraagd naar zijn plannen ten aanzien van achtervolgingsmatches, antwoordde van Egmond, dat, hoewel hij daarop aardige successen had geboekt, hij zich meer aan getrokken gevoelde tot het rijden van om nium-races, daar hij als sprinter in dit num mer een groot voordeel had. Het instellen van een wereldkampioenschap achtervolging achtte hij voorloopig niet voor verwezen lijking vatbaar, omdat de Franschen, die in de U. C. I. de meeste stemmen hebben in deze specialiteit momenteel geen uitblinkers hebben, die tegen de Hollanders Van Hout, Pellenaers en Pijnenburg concurreeren kun nen. Tenslotte kwam Cor Wals aan de beurt, de man, die dit seizoen getoond heeft, van alle markten thuis te zijn, wat een grooten natuurlijken aanleg voor de wielersport ver raadt. Dat blijkt ook wel uit zijn in dit seizoen behaalde resultaten in koppelraces, die hij met zijn partner alle op twee -na heeft gewonnen. Door het groot aantal wedstrij den, waarvoor Wals gecontracteerd Is, (hij komt gemiddeld drie keer per week aan den start) behoeft hij niet te trainen, in tegendeel, hij heeft zijn vrijen tijd hard noodig om uit te rusten, en fit te blijven. Ge vaar voor corpulentie, zooals bij Pijnenburg en andere renners, dat voortdurend trainen vereischt, is bij Wals niet aanwezig. Vanzelfsprekend informeerden wij naar zijn bevindingen in de Zesdaagschen, om dat het voor den leek altijd onbegrijpelijk is, hoe de rijders dit kunnen volhouden. Het antwoord luidde, dat 't zwaartste deel van een dergelijke monsternce niet, zooals men zou denken, de jachten of het tempo-rijden, doch de neutralisatie is. Immers, zoodra men eenige uren tot rust komt, krijgen de spieren neiging om stijf te worden en het kost groote inspanning om na de hervatting het tempo tot 20 en vervolgens 40 kilometer per uur op te voeren. Het duurt dan geruimen tijd, voordat de spieren weer warm gedraaid zijn. In de Parijsche Zesdaagsche zijn de renners gedurende de neutralisatie verplicht, drie uur achtereen op hun fiets te blijven, hetgeen uiterst onaangenaam is. Natuurlijk heeft men nu en dan met een inzinking te kam pen en zoo heeft de Duitscher Schön in het laatste en beslissende uur steeds hevige iast van zijn zenuwen. Doch men moet zich daar doorheen bijten, hetgeen bijv. een renner als Jan van Kempen niet kan. Er doen verschillende geruchten de ronde omtrent Wals en zijn rijden achter groote motoren. Hoewel Wals talrijke contracten voor koppelraces heeft af te werken, heeft hij er niets op tegen, eventueel als stayer ons land op de wereldkampioenschappen te vertegenwoordigen, want hij voelt zich in dezen moeilijken tak van de wielersport steeds beter thuis. De moeilijkheid bestaat echter in het noodzakelijk annuleeren van reeds afgesloten engagementen, hetgeen, daar Wals als „kopman" op de programma's staat, door de betrokken baandirecteuren ongaarne wordt toegestaan. Ook op den weg voelt Wals zich wel thuis, doch koppelraces en zesdaagschen zijn en blijven zijn speciali teit. Aangaande de kansen van de Hollandsche renners op de wereldkampioenschappen meenden ook Wals en Van Egmond dat Van Vliet een ernstig candidaat voor den sprint- titel is. Zijn zwaarste tegenstanders zijn Merkens. Chaillot en Ulrich. Bij de stayers kon de Duitscher Lohmann, die hoe langer hoe beter in vorm komt, wel eens voor een verrassing zorgen. De Jonge Kampioen. Bovengenoemde vereeniging hield voor A- en B-klassen haar 4den recordrit over 60 K.M. voor den Kikkertbeker. Bij de A en B klasse werd mooi gewonnen door K. Steinen. De C-klassers reden een recordrit over 40 K.M. voor den P.J.K. beker. Hier wist Bouw man, die buiten mededinging mee reed den snelsten tijd van den dag te maken. De Juniores reden een recordrit over 30 K.M. voor den D.J.K.-beker. Hier was het J. van Breukelen. die een mooien wedstrijd reed. De uitslag van A en B luidt: 1. K. Steinen 1 uur 55 min. 27 sec.; 2. T. Handgraaf 1-59-31. De overige renners uitgevallen door pech. Uit slag C. klasse: 1 Bouwman 1-15-30 buiten mededinging: 2. Verboom 1-15-34: 3. H. Koe- lemij 1-18-8: 4. Van Haarlem 1-18-35; 5. B. Schell Jr. 1-19-10. Hier vielen ook verschil lende venner.s uit door ne"b Uitslag Joni^es: 1. Bakke 1-2-53- J. van Breukelen 1-4-35: 3. B. Jansen, die met lekke banden had te kam pen en nog den tijd wist te maken van 1 uufl 8 min. 50 sec.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 6