CRICKET. Internationale wedstrijden te Brussel. VOETBALNIEUWS M A A NT D A G 29 JULI 1935 HAAKLE M'S DAGBLAD 8 NEDERL CRICKETBOND. Rood en Wit-Haarlem. Haarlem wint na uiterst spannen- den strijd met 6 runs. De tweede ontmoeting in dit seizoen tuS' schen de beide Haarlemsche eerste-klassers is na een zeer feilen en spannenden strijd we derom in het voordeel van Haarlem geëindigd. Plet is een wedstrijd geworden tussehen twee volkomen gelijkwaardige teams, die bei de aan het zeer talrijk opgekomen publiek uitstekend cricket hebben laten zien. Rood en Wit werd voor de zeer lastige taak gesteld om. na eerst bijna 4 uur in het veld te hebben gestaan, in 2 uur 50 minuten 183 runs te maken. Met den stand 555 met Van Baasbank. Kramer en Yates uit, leek 't een vrij hopeloos geval, doch Hagenaar en v. d. Togt wisten door magnifiek cricket de Rood en Wit-kansen te doen keeren. Toen na een prachtigen stand van 104 runs van deze beidé batsmen, v. d. Togt uit ging, was het zeer jammer dat de laatste 4 batsiieden niet in staat bleken, de nog 24 benoodigde runs te scoren en juist P runs onder het Haarlem-totaal viel 5 minuten voor tijd het laatste Rood en Wit-wicket. Haarlem won den toss en verkoos te gaan batten en Healy en Voogd openden op het bowlen van Yates en v. d. Togt. Beide bats- men spelen zeer kalm, worden bovendien eenige malen in de slips gemist. Eerst na een uur komt de scheiding als v. d. Togt Voogd voor 16 l.b.w. krijgt. Fortgens wordt met den derden bal door v. d. Togt gebowled, doch H. de la Mar en Healy houden tot de lunch stand. Er zijn dan 82 runs voor 2 wickets down. Reeds in de eerste over na de lunch bowlt v. d. Togt Healy voor een zeer rustige 36, ter wijl op 89 de wickets van H. de la Mar (28.) en Maas (8) vallen. Kleefstra en J. de la Mar houden nu weer zeer lang stand; de score stijgt slechts langzaam. Beide batsmen nemen geen. enkel risico op het goede Rood en Wit- bowlen. Na ruim een uur komt er een scheiding als Mr. Davidson op 136 De la Mar vangt voor 9. Het is nu vooral Kleefstra, die wat vrijer gaat spelen en eenige zeer goede slagen komen van zijn bat, doch op 172 komt er een eind aan zijn goede innings van 54. Hei Haarlem-totaal wordt tenslotte na 3 uur 50 minuten spelen 183. Door eenige zeer goede vangen o.a. vaai v. Dalsum in de guliy, zijn de eerste 5 Rood en Wit-wick.ets op 55 reeds verdwenen, waarvan Dr. Posthuma een verdienstelijke 26, het be gint op een debacle te lijken voor de Span- jaardslaanclub, doch. Hagenaar en v. d. Togt weten de collapse te stuiten en door voortref felijk batten de kansen voor Rood en Wit te doen keeren. Speciaal Hagenaar slaat er ongenadig hard op los; ook het runnen tussehen de wickets is van beide batsmen zeer goed. De 100 gaat op, en hoe Maas z'n aanval ook changt, de batsiieden spelen onverstoord verder. Eerst als er 159 runs zijn, komt de scheiding als v. d. Togt van een mislukten slag wordt gevangen voor een uitstekende 49 (6x4). Twee runs la ter gaat J. v. Baasbank uit en dan is het op 163 ook de beurt van Hagenaar, als Maas hem voor een schitterende 71 bowlt (12x4). Er is nog een kwartier te spelen en nog 20 runs te maken, doch de Haarlem-aanval heeft nu haar vertrouwen weer terug, juist 5 minu ten voor tijd valt het laatste Rood en Wit- wicket en zijn er nog 6 runs te kort. De volledige scores luidden: lste innings van Haarlem I: H. Healy bowled A. v. d. Togt J. Voogd l.b.w. bowled A. v. d. Togt J. Fortgens bowled A. v. d. Togt H. de la Mar c. A. v. d. Togt bowled W. Yates A. Maas bowled A. v. d. Togt Drs. B. Kleefstra c. A. v. Baasbank bowled W. Yates J. J. de la Mar c. Mr. F. A. Davidson bowled W. Yates P. de Ruig c. G. Menalda v. Schouwenburg bowled W. Kramer F. v. Dalsum c. A. v. Baasbank bowled W. Yates H. Boeree bowled Dr. S. Posthuma P. A. J. v. d. Bergh not out Extra's 14 Totaal 183 Bowlingcijfers Rood en Wit: O. M R. W W. Yates 35 1 6 13 61 4 A. v. d. Togt 22 6 54 4 W. Kramer 10 3 22 1 A. v. Baasbank 3 1 10 0 P. C. Hagenaar 3 0 7 0 Dr. S. Posthuma 5 1 15 1 lste innings Rood en Wit I: W. Kramer l.b.w. bowled P. de Ruig 7 R. Kramer c. B. Kleefstra bowled J. Fortgens 12 Dr. S. Posthuma c. and bowled J. Fortgens 26 A. v. Baasbank c. F. v. Dalsum bowled J. Fortgens 0 W. Yates c. F. v. Dalsum bowled J. Fortgens 0 A. v. d. Togt c. B. Kleefstra bowled A, Maas 49 P. C. Hagenaar bowled A. Maas 71 J. P. v. Baasbank c. J. Fortgens bowled P. de Ruig 0 G. Menalda v. Schouwenburg l.b.w. bowled A. Maas 7 Mr. F. A. Davidson l.b.w. bowled P. de Ruig 0 M. Gobets not out 0 Extra's 5 Ranglijst eerste klasse. Totaal 171 Bowlingcijfers Haarlem: O. M R. W. p. de Ruig 12 1/6 1 59 3 J. J. de la Mar 5 1 17 0 A. Maas 17 5 63 3 J. Fortgens 9 1 33 4 De overige eerste-klassers. H. C. C. I—HERMES-D .V. S. Deze wedstrijd, die Zaterdag gespeeld werd, eindigde met een draw. H. C. C. l!)9 voor 5; Hermes-D. V. S. 177 voor 5. V. V. v.—H. C. C. II Ook deze ontmoeting eindigde met een draw. H. C. C. 188 voor 7 (Neuerburg 99)V. V. V. 176 voor 7. H. C. C. I—V. R. A. Een draw was ook het resultaat van dezen wedstrijd. V. R. A. 274 voor 7; H. C. C. I 120 voor 4 (tijd). V. O. C—HERMES-D. V. S. V. O. C. wint met 95 runs op de eerste in nings. Hermes-D. V. S. Ie innings 75; V. O. C. 170; Her mes 2e innings 73 voor 3. f-i c i s e e cj' gesp. Ê5 7p O ■ri §n S> O, v. r; a. 10 7 0 2 1 0 16 H. C. C. II 9 6 0 1 2 0 13 H. C. C. I 10 5 0 2 3 0 12 Haarlem 10 4 0 2 4 0 10 V. O. c. 10 5 0 0 5 0 10 Rood en Wit 11 5 0 0 6 0 10 V. V. V. 10 1 0 3 6 0 5 Hermes-D. V. S. 10 1 0 2 7 0 4 R. C. H.—H. C. C. 3. R. C. TI. wint met 60 runs. Bij R. C. H. is, vooral door het verjongen van haar elftal, weer vooruitgang te bespeu ren. Ook nu wisten zij het tot een verdiende overwinning te brengen. H. C. C. 3 moet eerst batten; het is hoofdza kelijk aan de jeugdigen Arendse de Wolff te danken, dat het niet op een algeheel débacle uitloopt. Door een uiterst nuttige 23 runs te scoren voert hij het totaal op tot 40 runs. Voor de H. C. C.'ers was H. Zonneveld onbe speelbaar, wat zijn cijfers 8 voor 16 dan ook wel duidelijk bewijzen. D. Radsma noteerde 1 voor 2 en L. Kuyt 1 voor 17. G. van Musscher en J. Siegerist weten het als openingspaar tot 29 te brengen, alvorens de scheiding komt. Het tweede wicket valt op 39 en dan passeert R. C. H. het totaal van H. C. C. Zeer behoorlijk veldwerk van H. C. C. is oorzaak, dat de score niet hard stijgt; als R. C. H. all out is heeft zij precies honderd runs gescoord. Hiervan kwamen in de dubbele cijfers G. van Musscher 13, J. Siegerist 14, L. Kuyt 10, C. Schefler 14 en H. Kuyt 15. De bowlingcijfers voor R. C. H. luiden G. Niks 1 voor 14, W. Teeuwisse 0 voor 8, A. Dan- keiman 6 voor 32, E. Hagen 2 voor 17 Arendse de Wolff 0 voor 6, J. P. Boots 2 voor 12. Niet minder dan zes bowlers beproefden dus hun krachten. Met nog bijna twee uur speeltijd wordt nog aan een 2e innings begonnen. Wanneer op 11 het eerste wicket valt, bestaat er voor R. C. H. hoop op een extra punt, doch Dankelman en v. d. Oever breken den aanval. Met 4 wickets neer voor 52 runs wordt gestaakt. W. Klein nam 2 voor 7, Hellingman 1 voor 8 en Zon neveld 1 voor 11. Het einde kwam alzoo met een 60 runs over winning voor R. C. H. Haarlem 2Vleermuizen. Ook nu weer hebben de Haarlem-reserves gewonnen, en wel van het Bussumsche Vleer muizen met niet minder dan 59 runs. Vleermuizen begint te batten en opent met L. Woudstra en C. Lapierre Armande. Eerst op 34 valt pas het eerste wicket, n.l. dat van Lapieri-e Armande. Nu vallen kort na elkaar nog eenige wickets. Ook L. Woudstra moet vertrekken. F. Burger en H. Schutte houden dan weer stand, vooral laatstgenoemde legt er flink het hout op en doet de score dan ook stijgen. Als ook zij verdwenen zijn, is het spoedig met de innings gedaan. Vooral E. van Musscher bleek in deze periode een groot gevaar voor de batsmen. Voor „no-run" ruimde hij de laatste wickets op. Met inbegrip van 3 extra's wordt het totaal 91. In de dubbele cijfers kwamen: L. Woud stra 17, C. Lapierre Armande 16, F. Burger 10 en H. Schutte 35. Voor Haarlem bowlden: O. Abendanon 018, J, de Boer 135. A. v. d. Bergh 110 en E. van Musscher 725. Haarlem opent hierna met A. v. d. Bergh en J. Mulder. Eerst op 40 valt pas het eerste wicket van A. v. d. Bergh; kort hierna valt nog een wicket, doch dan houdt A. Hartog weer stand Als ook Hartog verdwenen is, valt pas op 75 het wicket van J. Mulder. Met O. Abendanon en E. van Musscher op de mat komt het Vleermuizen-totaal spoedig in zicht en dit wordt dan ook zonder moeite over schreden. Ook J. de Boer stond nog even goed te batten en zag onder meer kans, een ge duchte zes te slaan. Met inbegrip van niet minder dan 24 extra's wordt het totaal 150. A. v. d. Bergh 17. J. Mulder 32, A. Hartog 10, O. Abendanon 21. E. van Musscher 12 (3 x 4') en J. de Boer 15. Voor Vleermuizen bowlden: F. Burger 7-55. C. Lapierre Armande 1-31, H. Schutte 0-11 en H. Janssen 2-29. HAARL. CRICKETBOND. Haarlem 4Haarlem 3. Bovengenoemde Haarlem-elftallen, die beide met een gelijk aantal punten de 2de en lste plaats op de ranglijst bezetten, speelden Za terdag om de bovenste plaats, doch de te ver wachten „strijd" bleef uit, vooral door het feit, dat Haarlem 4 met het bat faalde. Haarlem 4 begint te batten, doch zooals reeds gezegd wordt het debacle, Alleen P. A. J. van den Bergh laat goed batten zien. Mede dank zij 17 extra's wordt het totaal 57. Hier van had P. van den Bergh er 20. Voor Haarlem bowlden: R. Ton 626 en A. van den Bergh 414. Het begin van Haarlem 3 is ook niet be paald goed te noemen. Wel weet, J. Mulder stand te houden, doch hij staat zeer gelukkig te spelen. Ook R. Ton heeft niet over geluk te klagen, doch op bijzondere wijze wordt hij uitgevangen, als n.l. in het verre veld twee fielders samen werken. Met W. Onkenhout op de mat wordt het totaal van Haarlem 4 voor het verlies van 5 wickets gepasseerd. Op 59 valt het zesde wicket, doch dan met W. Onken hout en J. P. van Balen Blanken komen de runs snel. In 1 over wordt G. Janssen 4 maal voor 4 geslagen. Als het totaal 99 voor het ver lies van 6 wickets is geworden, wordt van verder spelen afgezien. In de dubbele cijfers kwamen: J. Mulder 12, R. Ton 16, terwijl W. Onkenhout en J. P. van Balen Blanken bei den met 20 not out bleven. Voor Haarlem 4 bowlden: A. Heimig 3-28, A. Hartog 2-35, G. Janssen in 2 overs 0-24 en C, Dekker 0-5. Rood en Wit 4Haarlem 5. Haarlem, dat met slechts negen spelers ver schijnt, wint den toss en gaat eerst fielden. Rood en Wit opent hierna met W. F. Kruyff en B. Langeraar. Eerstgenoemde is spoedig verdwenen, maar dan zetten B. Langeraar en P. Freni een aardigen stand op. Van 112 wordt het 264, op welk totaal P. Freni uit gaat voor een harde 28. C. Poederbach, die hierna inkomt, gaat op den zelfden voet door. Wanneer beiden echter verdwenen zijn, zijn het D. de Vries en W. v Duynen, die de runs maken. Als het. totaal 158 voor het verlies van wickets is, sluit Rood en Wit. In de dubbele cijfers kwamen B. Langeraar 27, P. Freni 28 (6 x 4). C. Poederbach 26, D. de Vries 22 n. o. en W. v. Duynen 26 n.o. Ex tra's 20. Voor Haarlem bowlden H. Wessel 123. P. de Lugt 2—50. F. Stam 1—40, H. J. Meyer 0-13 A. Roggeband 112. Bij Haarlem is het een komen en gaan. Al leen P. Kruyt weet tegenstand te bieden. Rood en Wit bracht vier bowlers in het veld. die allen met succes bowlden. Het totaal werd met inbegrip van 17 extra's 62. T. Stam 10 en P. Kruyt 24 not out bereikten de dub bele cijfei's. Bowlingcijfers: B. Langeraar 1—14, P. Freni 3—15, D. de Vries 2—13, W. F. Kruyff 2—3. Met nog één uur en drie kwartier speeltijd. wordt Haarlem nog eens ingestuurd. Zij brengt het nu tot 88. dank zij T. Stam (31) en H. Wessel (16). Vermelding verdient het goede keepen van C. Poederbach in de tweede in nings. Bowlingcijfers: W. F. Kruyff 1—22, P. Freni 4—22, D. de Vries 1—10. Ch. Muller van Bra ke! 26. C. Poederbach 013. Rood en Wit wint dus met innings en acht runs. R. C. H. 2—Z. C. H. C. D. TEL SCOORT 101 NOT OUT. Z. C. H. C-, dat den toss wint, stuurt R. C. H. eerst naar de wickets. Vooral Tel heeft er goed het oog op. Goed gesteund door zijn partners vliegt de score omhoog. Na een solide 15 van A. v. Roon, 31 van J. Kedde en 22 runs van G. v. Musscher is Tel op weg om zijn eer ste century bijeen te slaan. Met eenige for- sche slagen aan leg weet hij zijn honderd op volkomen fraaie wijze vol te maken. Met 5 wickets neer voor 189 runs wordt gesloten. D. Tel bleef met 101 not out. Voor Z. C. H. C. bowlden Steenbergen 0 voor 82, Bloemendal 3 voor 6 en Weyhuizen 1 voor 34. Z C. H. C.. hierna ingaande, weet dank zij een zeer gelukkige innings van Steenbergen (25), het tot 54 runs te brengen. Voor R. C. H. bowlden C. Kamoen 2 voor 5 A. v. Roon 4 voor 21 en G. van Musscher 3 voor 28. R. C. H. won dus verdiend met 135 runs deze genoeglijke ontmoeting. C. V. H. 3—C. V. H. 2. C.V.H. H bat eerst en opent met C. J. Roodt en G. v. Langelaar. Op 20 valt het wicket van Roodt voor 7. Van Roon scoort 4 en gaat door eigen schuld run out. De Noo wordt op 0 gemist; hij scoort nu in snel tempo 25 runs. Keyser, Stol, Drees leggen er eveneens het hout op en ook Langelaar gaat nu sneller scoren. Op een totaal van 162 voor 9 sluit de innings. Keyser scoorde 21. Stol 22, A. Drees 10. P. Broekmeyer 10 not out en G. v. Lan gelaar een gelukkige 56. F. Seveke bowlde 380. F. Vogelsang 351, A. Eelman 125, J. de Wit 01. C.V.H. III brengt het tot 102. Na een slechten start weten de volgende batsmen door voorzichtig spel de score op te voeren. Vooral Vogelsang stond zeer goed te bat ten; hij scoorde 28 runs en vertoefde een uur op de mat. F. Seveke 13. J. Roozen 13 en J. de Wit 16. Bowlingcijfers: O. Keyser 6—32, G. van Langelaar 320. A. v. Roon 1—12, j. Ërdt- sieck 018, L. de Noo 02. BUITEN DE COMPETITIE. Flamingo'sBritish Society C. C. Het resultaat van de Zaterdag te Laren ge speelde ontmoeting tussehen een elftal van de Flamingo's en dat van de British Society Cricket Club luidde,'dat de wedstrijd in een draw eindigde. De Engelsehen maakten 174 runs tegen de Flamingo's 115 runs voor 9 wickets. CRICKET IN ENGELAND. In de 4de testmatch tegen Zuid- Afrika scoort Engeland 357. De vierde testmatch EngelandZuid-Afrika is een hoogst belangrijke voor de Engelschen. omdat deze strijd gewonnen moet worden, wil Engeland nog een kans op het winnen van de u'ober behouden. Wyatt begon goed door den toss te winnen. Smith en Bakewell (Northants) die voor A. Mitchell inviel, vormden het openingspaar. Het was noodzakelijk voor de Engelsche bats- men om snel te scoren, wat op Crisp en Bell niet gemakkelijk bleek. De stand van 71 runs voor het lste wicket, bijeengebracht in een tempo van 60 runs per uur, is hoogst verdien stelijk te noemen. Toen Smith er 35 had, raakte hij een hoog opkomende inswinger van Bell half; Mitchell op first slip hield den bal. De Zuid-Afrikaansche fielders hadden over het algemeen een off-day, want onder de 50 gaf het openingspaar 5 kansen weg. Op 77 ging Barber vopr 1 c. Langton op short leg b. Crisp. De jonge Bakewell voldeed aan de verwach tingen en scheen met Hammond op weg naar een hoog totaal. Stand bij de lunchpauze 99 voor 2. In den middag begon Bakewell weer prach tig. Op 123 sloeg hij over een full-pitch van Crisp heen en zag voor een perfecte 63 zijn palen duikelen. In geen tijd verloor Engeland de wickets van Wyatt l.b.w. (nieuwe regel) b. Crisp 3 en van Hammond na een mislukt push shot op cover b. Crisp 29. 141 voor 5, de kan sen keerden ten gunste van Zuid-Afrika. Ley- land en de amateur Robins toonden hun kwa liteiten door niet alleen stand te houden, doch tevens de hoogst noodige runs te maken. Na 190 minuten spelen ging de 200 op. Robins speelde de beste innings van den dag. De beide batsmen hadden hun 50 in 72 minuten te pak ken. Op 230 werd het spel een half uur we gens regenval onderbroken. Op 246, na een stand van 105 voor het 6de wicket, ving Mitchell Leyland op Crisp voor een niet genoeg te waardeeren 53. Verity steunde Robins, die elke scoringkans benutte, prachtig. Op 302 ging Verity voor 16 l.b.w. b. Langton. Tate liet zich evenmin onbetuigd; met hem samen bereikte Robins in 131 minu ten zijn 100, hetgeen een orkaan van applaus door de duizenden toeschouwers ontlokte. Na 2 harde vieren werd Robins door Bell voor een schitterend gespeelde 108 gebowld. Tate werd voor 34 op onverbeterlijke wijze door Vilj oen aan de boundary gevangen op Vin cent's bowlen. Duckworth werd het 5de slacht offer van Crisp, c. Nourse 2. Bowes bleef not out. Op 357 kwam het einde. Crisp 599. Bell 390, Vincent 185, Langton 159, Mitchell 0—11. Wegens het slechte licht werd na 8 minuten van batten door het openingspaar Bruce Mit chellRowan van Zuid-Afrika te 6 uur 5 de strijd gestaakt toen er 3 runs gescoord waren. ATHLETIEK. Fraaie Nederlandsche overwinningen. (Van onzen medewerker) Onder matige belangstelling werden Zondag ie Brussel op het grasveld der C. A. Schaerbeek. internationale athletiekwedstrijden gehouden, waaraan ook door Nederlandsche athleten werd deelgenomen. Behalve de ploeg, welke door de K.N.A.U. was uitgezonden, waren ook aanwezig eenige ath leten van Feijenoord, die den strijd op te ne men hadden tegen twee Fransche ploegen en de beste Belgische athleten. Vooral de K.N.A.U.-ploeg heeft eenige fraaie resultaten bevochten De Hagenaar Osendarp had het bij de 100 M. al heel gemakkelijk. Reeds in zijn serie had hij zijn duidelijke meer derheid getoond door den Franschman Saint Aude mc-t verbluffend gemak achter zich te laten. In de finale had hij in hoofdzaak te doen met den Franschman Dondelinger, een der beste sprinters der Franschen. Reeds direct na den start had de Trek vogel-man de leiding. Tot op 50 M. vergrootte hij den voorsprong ziendoroogen. Zonder den minsten strijd legde hij de laatste helft af; Dondelinger kon niet anders dan met de groot ste moeite de tweede plaats redden. De tijd 11.2 viel, ondanks den tegenwind, sterk tegen. Een ander succes der Hollanders werd ge boekt op hoogspx-ingen, waar niet alleen Roe- lofs met 1.85 M. won. doch ook Jansz met 1.80 M. een keurige tweede plaats bezette. Roelofs deed nog eenige pogingen om het Nederlandsch record te vei-beteren. Zijn tweede poging slaagde bijna, want na de lat reeds gepasseerd te zijn, sloeg zijn hand deze nog af. Roelofs gaf in ieder geval blijk, tot 1.90 M. zeker in staat te zijn. Bij de 4u0 M. werden alle Nederlandsche deelnemers reeds in de series geëlimineerd. In de eei'ste serie was het de Feijenoordman Vis ser, die met gering verschil geklopt werd; in de 2e serie de Amsterdammer Eikema, die slechts met een borstlengte geklopt werd en in de 3e serie de Feijenoorder' Wink, die even wel voor de 400 M. geen kwaliteiten toonde. De finale op dit nummer werd gewonnen door den nieuwen Belgischen recordhouder Verhaest, vóór den Franschman Barret, van wïen men nog wel nader zal hooren. Ook bij het nummer 1000 M. telden de le den van Fojjenooi-d niet mede. Opgemerkt dient hier te worden, dat de winnaar De Vuyst ver beneden Nedei-landsch record liep. Mesman Schulz was vaix Nederlandsche zijde niet aan den start verschenen en daarom was het bij het hordenloopen de I-Iagenaar Janr-., die de eer van Nederland moest hooghouden. Bij den start had hij onmiddellijk een be duidenden achterst and, doch keurig liep hij dezen in en gezamenlijk met den Franschman Saugeron passeerde hij den Belg Lekens bij de 6e horde. Toen was er geen houden meer aan: steeds meer voerde hij hc-t tempo op en ook de Franschman was tenslotte bij den eind streep nog ver achter. Voor het eerst sinds zijn terugkeer uit Zwe den is De Bruyn er in geslaagd, boven 15 M. te stooten. Vanzelfsprekend was hij met zijn prestatie (15.15 M.) alle deelnemers verre de baas, want in België gaat dit nummer lang niet zoo vooruit als bij ons. Na afloop van het kogelstooten nam de Hagenaar nog deel aan het verspringen, waarbij hij de tweede plaats verwierf. Nederland nam ook xiog deel aan de esta fette 800, 400 ,200, 100 M„ doch succes bleef hier uit, doordat Ascherman, na eenige malen uit de baan te zijn geduwd, tol overmaat van ramp nog de estafettestok verloor. Teleur gesteld verliet hi.i toen de baan, waardoor de andoren onverrichterzake hun trainingspak konden gaan aantrekken. De prestaties zijn: 100 M.: 1. Osendarp, Nederland, 11.2 sec., 2. Dondelinger, Frankrijk. 3. Crevelier, Frank rijk, 4. Thelismaix, België. Hoogspringen: 1. Roelofs, Nederland, 1.85 M„ 2. Jansz. Nederland, 1.80 M„ 3. Zielbauer, België, 1.75 M. 400 M.: 1. Verhaert, België, 51.4 sec., 2. Bar ret. Frankrijk, 51.6 sec., 3. Henry, België. Polsstokhoogspringen: 1. Etienne, België, 3.50 M.. 2. Leemans, België, 3.40 M. 400 M. horden: 1. Bosnians, België, 58 sec., 2. Russ, België, 58.1 sec., 3. Regenmeuter. België. 1000 Meter: 1. DesVuyst, België. 2 min. 32.6 sec.. 2. Soix. Frankrijk, borstlengte, 2. Leguy- der. Frankrijk. 110 M. horden: 1. Jansz, Nederland, 17.1 sec., 2. Saugeron, Frankrijk, 17.4 sec., 3. Lekens, België. Kogelstooten: 1. De Bruyn, Nederland, 15.15 M., 2. Spahitch, België, 13.60 M„ 3. Van de Voorde, België, 13.23 M. Verspringen: 1. Baudry, Frankrijk, 6.60 M„ 2. De Bruyn, Nederland, 6.25 M., 3. De Reuse, Bel gië, 6.02 M. Estafette 800, 400, 200. 100 M.: 1. Racing Club de France, 3 m. 25.8 sec., 2. Union St. Gilloise 3 m. 26.3 sec., 3. Charleroi. Jaarvergadering E. D. O. De omvangrijke agenda voor bovenge noemde jaarvergadering heeft twee volle avonden in beslag genomen. Öp den èei-sten avond hebben de jaarver slagen van secretaris en de begrooting van den penningmeester veel tijd gevorderd. De vergadering was vol lof over de cor recte vei-slagen. Het bestuur werd herkozen, daar er geen tegencandidaten waren. Op het bestuurs beleid waren niet veel aanmerkingen, wel veel lof. Een aardig moment was de huldiging van het beste E.D.O.-elftal namelijk Juniores D! Ongeslagen en met een recordscore behaal den deze jeugdige E.D.O.'ers het kampioen schap. Alle jongelui werden met een herin neringsmedaille verblijd. De voorstellen, die een nieuwe methode van elftalverkiezing beoogden, werden langdu rig besproken. Ze werden aangenomen. Voortaan zal een kleine keuze commissie het eerste en tweede elftal samenstellen; een commissie van vijf zal de belangen van alle lagere elftallen behartigen. In beide elftal commissies zal P. Schijvenaar het bestuur vertegenwoordigen en het secretariaat waar nemen. In keuzecommissie A werden de heeren C. Bulters, Joh. Dreyer en P. Schijvehaar, gesteld; de heeren H. Boeree. J. Spaxreboom, Hirs en P. Schijvenaar zullsn de B-com missie vormen. De heer F. Pigge ontwikkelde plannen voor de viering van ED.O.'s 40-jarig jubi leum. Daar het samenstellen van een ge denkboek tot die plannen behoort, werd reeds thans aan de voorbereiding begon nen. Deze plannen werden unaniem goedge keurd. Ook de ledenwerf-actie had ieders instemming. De heer J. Corsten, de E.D.O.-trainer, wek te in een enthousiaste toespraak de leden on. trouw te komen, waarna de voorzittter de heer J. Luyken zijn tevredenheid uitspi*ak over de vruchtbare discussies, waarmee hij de vergadering sloot. R. C. H.—A. G. O. V. V. Zaterdag 3 Augustus zullen 75 junioren en adspiranten van de Apeldoornsche Voetbal- vei-eeniging A. G. O. V. V. voor eenige dagen te gast zijn bij R. C. H. Zondag zullen op het R. C. H.-terrein wed strijden worden georganiseerd. Tevens wordt een Honkbaldemonstratie gehouden, om de Oostelijke sportvrienden met dit spel kennis te laten maken. De Racing Band zal tijdens de pauze in het restaurant, musiceeren. Maandag 5 Augustus zullen de jongelui in jezelschap van veel R. C. H. jongeren een uit stapje maken naar IJmuiden, waar de sluis- werken bezichtigd worden. Ook wordt een boottocht gehouden. Verder wordt de dag aan het strand doorgebracht. Van der Lugt toch naar Stormvogels? Dezer dagen meldden we, dat de V.S.V,-er Van der Lugt zijn verzoek om overschrijving naar Stormvogels welke inmiddels verleend was had ingetrokkeix. Thans vernemen we, dat hij den K.N.V.B. verzocht heeft dit laat ste schrijven als niet geschx-even te beschou wen, zoodat hij, zooals de nu zaken staan, toch weer voor „Stormvogels" zal uitkomen. Zilveren SchijvenV. S. V.- veteranen (72) De voeballende dammers blijken zich even goed op het groene veld als op „het veld met de 100 ruiten" thuis te gevoelen, immers thans moest ook de veteranenploeg van V.S.V. er met niet minder dan 72 aan gelooven. Alle voorhoede-spelers zagen kans den V.S. V.-doelman te passeeren; Basstra nam zelfs drie doelpunten voor zijn rekening. HeraclesStormvogels. Zooals bekend, speelde Stormvogels onlangs te Rijssen een opluisteringswedistrijd tegen Heracles. Hoezeer men daar over het spel van de blauw-witten te spreken was, moge blij ken uit de volgende regelen, die wij aantrof fen in het clubblad van de organiseerende vereeniging „Rijssen Vooruit Op de laatste ontmoeting tussehen Hei-acles en Stormvogels werd i-eeds dadelijk het stempel van eei-ste klas spel gedrukt en al leek het daarna even, alsof de wedstrijd wat eenzijdig zou worden, toen Heracles zich een schijnbaar veiligen voorsprong had ver zekerd, de spelontplooiing der IJmuidenareit in de tweede helft deed zoowel de tegenpar tij als het publiek verbaasd staan, waardoor zich een strijd ontspon, zoo boeiend en zoo mooi als zeker zelden ook in de eerste klas, aanschouwd wordt. De eindstand werd 44 en we zijn geneigd te zeggen, gelukkig. De eer werd gedeeld en daarop hadden beide partijen het volle recht. En het publiek was mede te vreden, én door het spel, én door den eind stand, hetgeen tijdens het spel door harte lijke ovaties tot uiting kwam. Van de Heracliden wisten wij, dat zij op ons terrein ieder -jaar een spel spelen, dat de te genpartij noopt tot de uiterste krachtsin spanning, echter wisten wij niet, wat onze gasten uit het Westen daartegenover zouden stellen, doch zij hebben hier. om het zoo maar eens te zeggen, vele voetbalharten ge stolen." Postaal Voetbaltournooi. De eerste dag van het groote toumooi, dat Postalia heeft georganiseerd, bracht reeds talrijke elftallen van postbeambten in het veld. Van heinde en ver met groote touring- cars, vergezeld van familieleden, waren de clubs gekomen. Het was dus zeer gezellig op de E.D.O.-terreinen; de stemming werd nog verhoogd door de Haarl. Postfanfare Deze Zondag streden de lagere elftallen;' op den volgenden Zondag treden de keurelf- tallen op! Er werd zeer enthousiast van 's morgens tien tot 's avonds zeven uur gekampt. Faire en soms zeer goede sport werd er te zien ge geven; de strafschoppen die een gelijk spel beslisten, waren sensationeele momenten. De scheidsrechters en de organisatoren: verdienen lof voor hun keurig werk. De uitslagen luiden als volgt: Telefonia II. Haarlem tegen Postalia, II Haarlem 10. Postalia. Den Haag tegen P. en T. Am sterdam 32. A'dam C. S., A'dam tegen de Post Apel- dooi'n 11. Door sti-afschoppen is A'dam C. S. win naar geworden. P.V.C., Arnhem tegen S.V.V. de Post Schie dam 10. Een afmattingswedstrijd E.D.O. tegen Postshotters, Zeist 30. Winnaars ronde: Postalia, Den Haag tegen elefonia, Haar lem Door sti-afschormen Postalia winnaar. V.V. P.T.T. Delft tegen V.V.P.V.V., Rotter dam 21. Winnaai's ronde: Amsterdam C. S. tesen P.V.C., Arnhem 3—1 Finale. Postalia. Den Haag. tegen Postshotters, Zeist 6^2 A'dam C. S. A'dam tegen W.P.V.V., Rot terdam 10 Eerste prijs groep A: Postshotters Zeist, beker. Tweede prijs groep A: Postalia Den Haag, zilveren tak, aangeboden door Postshotters uit Zeist. Na afloop van het wel geslaasd tournooi dankte de heer Boekelaar allen, "die hadden meesu/verkt. in het biïzonder den heer Pfaff, directeur der Posteriien: het districtshoofd van de Telefoon: het. E.D.O -bestuur en ..Oome Jan", terreinknecht. Hierna volgde de prijsuitreiking.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 8