PHFVRRI FT geen slechte wegen! CRICKET IN ENGELAND. DINS D AG 30 JULI 193i HAARLEM'S DAGBLAD S WATERPOLO. DE COMPETITIE VAN DEN K.N.Z.B. In de afgeloopen week zijn eenige belang rijke wedstrijden gespeeld. H.P.C. speelde tegen het Y en moest beide punten aan de Amsterdammers laten. De zege van het Y was volkomen verdiend, omdat zijn spel wat tactiek betrof, boven dat van de Heemstede naren uitstak. Het ziet er naar uit, dat „Haarlem" in de tweede klasse C met de eer gaat strijken. Na een zwak begin hebben Hölsken c.s. zich fraai hersteld. Nu de gevaarlijkste concurrenten S.V.H. en R.Z.C. beide op eigen veld van Gouda hebben verloren, heeft Haarlem plotseling een bijzonder fraaie kans gekregen op den be geerden titei. Als zij er in slaagt a.s. Donder dag R.Z.C. aan de Kleverlaan te kloppen, aan is het derde kampioenschap in successie behaald. Dat moet 'ukken! H.Z. en P.C. behaalde het kampioenschap van de eerste klasse afdeeling A, doordat Zian geheel onverwacht van D.J.K. verloor Daar laatstgenoemd zevental tegen Maas gelijk speelde en het puntenaantal daardoor oo 5 was gebracht, zouden de D J.K.'ers een beslis singswedstrijd om de onderste plaats tegen L.Z.C. hebben moeten soelen. De Leidenaars waren in den uitwedstrijd tegen H.Z. en P.C. immers kansloos te achten. Tengevolge van het feit, dat de Hagenaars echter reeds kam pioen waren, verschenen zij met drie invallers voor hun internationals, die een speciale training ondergingen voor den wedstrijd tegen Duitschland. L.Z.C. won nu met 42 en D.J.K. moet degradatie-wedstrijden spelen. Het programma voor deze week is als volgt samengesteld: Dames tweede klasse: ZigneaTriton en ZigneaNereus 2. Heeren Eerste klasse: Het YH.P.C.; Dol fijn—Het Y en D.J.K—H.Z. en P.C Heeren tweede klasse: D.W.R.Triton: de HamH.V.G.B.; Neptunusde Ham en Haar lemR.Z.C. Promotie-Degradatie Eerste k'asse: A.Z. 1870 D.J.K. en ZwemlustA.Z. 1870. Promotie-Degradatie Tweede klasse: B.Z.Z. v.z.v. De Zignea-dames kunnen het seizoen met twee overwinningen besluiten, want èn van Triton èn van Nereus 2 kan zeker gewonnen worden. HP.C. krijgt a.s. Donderdag gelegenheid, revanche te nemen voor de in Heemstede ge leden nederlaag tegen het Y. Hoewel de Am sterdammers de eerste ontmoeting verdiend gewonnen hebben, achten wij H.P.C. zeker niet kansloos. Men zal echter meer aandacht moeten besteden aan het positie-kiezen en ook aan het gevaarlijke opzwemmen der Y ach-terhce.de. Wanneer H.P.C. er in slaagt te winnen, zou een beslissingswedstrijd op neu traal terrein noodzakelijk worden. De competitie in afdeeling A wordt geëin digd met de ontmoeting DolfijnHet Y. De thuisclub is dit seizoen niet erg fortuinlijk. Geen enkele maal kon met een volledig zeven tal gespeeld worden en dit zal ook a.s. Zater dag nog niet het geval zijn. De Nederlandsche kampioenen blijven zonder twijfel meester van het terrein. Ook in de tweede klasse wordt de competitie deze week besloten. De Waterratten kunnen gemakkelijk van Triton winnen, terwijl H. V. G. B. niet veel moeite zal hebben, de Ham in eigen huis te slaan. Zooals hierboven reeds gememoreerd, is de wedstrijd HaarlemR.Z.C. uiterst belangrijk. Dat Haarlem moge zege vieren! A.Z. 1870 moet degradatie-wedstrij den spelen. De Amsterdammers hebben een droevig figuur geslagen dit seizoen. De nederlagen waren zóó overtuigend, dat het ons uitgesloten lijkt, dat de A.Z. haar plaats in de eerste klasse met succes zal verdedigen. D.J.K. heeft in dat opzicht betere papieren, al zal de ploeg van Scheffer en Kreffer tegen e enzevental als van „Zwemlust" en eventueel van „Haarlem" moeite genoeg hebben om zich te handhaven. De Velser Zwemvereeniging, die een prach tig seizoen achter den rug heeft, moet de verre reis naar Zwolle ondernemen voor het spelen van haar eersten promotie-wedstrijd. De Zwolsche vereeniging B.Z.Z. staat onder aan in de tweede klasse A. De nederlagen, die B.Z.Z. heeft geleden, waren alle eervol; we verwachten dan ook, dat V.Z.V. op sterken tegenstand zal stuiten. Laten Visman c.s. met dezelfde energie, waannede zij de competitie hebben ingezet, tegen de Zwollenaren ten strijde trekken, dan is men reeds een eind in de goede richting. Good luck! COMPETITIE VAN DEN KRING HAARLEM. In drie afdeelingen wordt met veel enthou siasme gespeeld. In de eerste klasse is H. V. G. B. 3 onbetwist de sterkste. Dit team heeft uit zes wedstrijden reeds 12 punten behaald en behoeft tegen D.W.R. 3 slechts één puntje te bemachtigen om zeker te zijn van promotie naar de K.N.Z.B. In de tweede klasse gaat de strijd tusschen V.S.V. 2 en Hillegom. Laatstgenoemd zevental verloor onverwacht van Halfweg en zal zich vermoedelijk met de tweede plaats tevreden moeten stellen, terwijl V.Z.V. 2 wel naar de eerste klasse zal overgaan. In de derde klasse is H.V.G.B. 6, dat uit veteranen, ongeslagen kampioen geworden. In de adspiranten-klasse, die eigenlijk te klein is, werd H.P.C. a kam pioen. In de B-afdeeling heeft de V.Z.V. jeugd de beste kansen. Voor deze week is het programma als volgt: le klasse: H.V.G.B. 4Haarlem 3 en D.W.R. 3—H.V.G.B. 3. 2e klasse: H.Z.V.—H.V.G.B. 5 en H.P.C. 6— H.Z.V. 3e klasse: K.Z.—V.Z.V. 3 en H.V.G.B. 6— H.P.C. 7. CRICKET. N. C. B.-elftalFree Foresters. De eerste dag levert een voordeel voor dc Engelschen op. De 15de toer van de Free Foresters door ons land begon met een wedstrijd tegen het N. C. B.-elftal op het Rood en Wit-terrein aan de Spanjaardslaan. Mr. Labouchère wint den toss en verkiest te gaan fielden, zoodat eerst te 11.45 uur Boddington en Twining de innings der Fo resters openen op het bowlen van v. d. Togt en Neuerburg. De Engelschen beginnen uiterst voorzichtig. Van der Togt's eerste vier overs leveren allemaal maidens op. Na een half uur gaat Inglis Arkell voor Neuerburg en Wunder voor v. d. Togt bow len. Ook dezen weten de batsmen vrij rus tig te houden, hoewel de runs iets sneller ko men. Twining laat eenige prachtige cuts zien, ter ijl Boddington iederen te korten bal on genadig afstraft UI li_ l\ULL I Aslooze voorwiel-ophanging. OFFICIAL DEALER j Q H. SWAALF NIEUWE GRACHT 78. HAARLEM (Adv. Ingez. Med.) Na ruim een uur heeft Inglis Arkell succes als v. d. Togt Boddington in de slips vangt voor 30 runs <1 voor 55). Zes runs later wil Twining een korten bal van Wunder hoe ken, doch de stroke mislukt; Wunder vangt hem op eigen bowlen. Twining scoorde een zeer solide 31. Van der Togt bowlt nu weer voor Wunder en krijgt reeds spoedig zijn eerste verdiende succes als Schnitger een magnifieke vang doet in de gully. waardoor Tuff voor 9 kan verdwijnen. Met den stand 3 voor 88 wordt voor de lunch gestopt. Na de lunch heeft v. d. Togt dadelijk weer succes, als Neuerburg Howell voor 6 vangt, terwijl op 95 Van der Togt de leg-stump van Capt. Miles 19> velt. Het ziet er voor het N. C. B.-elftal zeer goed uit met de 5 „kjp- wickets" uit voor slechts 95 runs; doch Crutchley en Dealey denken er dan geheel anders over. Beide bat-smen spelen prachtig cricket, hoewel Crutchley niet over pech te klagen heeft als hij twee maal in de slips en 1 maal achter het wicket gemist wordt. Het fielden der Hollanders wordt zienderoogen minder. De Engelschen ranselen den bal naar alle kanten. Ingliss Arkell gaat 4 maal in 1 over naar de boundary en Crutchley slaat 'n enorme zes recht vooruit over de tribune. Hoe Labouchère ook changt, niets helpt. Als er te half 5 gestopt wordt voor de thee, zijn beide batsmen nog steeds not out, n.l. Crutch- le 69 en Dealey 65. Het totaal is dan 231 voor 5 wickets, een stand derhalve van 136 runs. Capt. Stanley sluit hiermede de innings om te trachten in de laatste anderhalf uur spelen nog eenige Hollandsche wickets te be machtigen. Te 5 uur openen v. Herwaarden en Alders de innings op het bowlen van Nevinson en Tuff. De eerste bowlt een zeer snellen bal: de start der Hollanders is wel zeer slecht, daar Nevinson op 32 reeds 4 wickets heeft bemachtigd. Labouchère en Schnitger stuiten dan de collapse en als om 6.15 uur de stumps voor den eersten dag worden opgeborgen zijn beiden met resp. 12 en 29 not out en het totaal is 66. De volledige scores luidden: Direct na de hervatting kwam, nadat het totaal met 18 runs verhoogd was geworden, een einde aan de meesterlijke innings van' Viljoen c. Verity b. Bowes 124 (7 voor 311). Bowes en Tate ruimden daarna in enkele overs den staart op en op 318 viel het laatste wicket. Vincent 14 not out. Het fielden der Engelschen was zeer goed geweest. Bowes 5—100. Tate 2—67, Hammond 1—49, Verity 1—48, Robins 1—34. Wyatt 0—12. Met een voorsprong van 39 runs begon En geland aan de 2de innings. Smith ging onmid dellijk l.b.w. b. Crisp voor 0. Bakewell en Bar ber bespeelden het bowlen van Crisp en Bell vrij gemakkelijk. Te 6.30 uur bij het verstrijken van den speeltijd, waren er 43 runs. Bakewel' en Barber elk 21 not out. Engeland heeft een voorsprong van 82 runs met 9 wickets in handen. lste innings Free Foresters: R. H. Twining c. and bowled F. Wunder 31 R. A. Boddington c. A. v. d. Togt bow led E. Inglis Arkell 30 C. R. Tuff c. H. Schnitger bowled A. v. d. Togt Capt. H. P. Miles bowled A. v. d. Togt 19 M. Howell c. K. Neuerburg bowled A. v. d. Togt W. Dealy not out G. E. V. Crutchley not out H. G. S. Cobb G. Cornu Capt. K. B. Stanley dld not bat J. H. Nevinson Extra's Totaal 231 voor 5 gesloten. Bowlingcijfers N. C. B.-elftal: O. M. R. W. A. v. d. Togt 23 10 32 3 K. Neuerburg 5 0 17 0 E. Inglis Arkell 10 8 73 1 F. Wunder 10 1 37 1 F. v. Herwaarden 6 3 16 0 lste innings N.C.B.-clftal: 1. F. v. Herwaarden c. R. A. Bodding ton bowled J. H. Nevinson 12 2. J. J. Alders bowled J. II. Nevinson 3. H. Schnitger not out 29 4. H. de la Mar bowled J. H. Nevinson 7 5. A. v. Stuyvenberg bowled J. H. Nevin son 0 6. Mr. P. C. G. Labouchère not out 12 Extra's 3 Totaal 06 To bat: F. Wunder, C. Alandt. A. v. d. Togt. K. Neuerburg en E. Inglis Arkell. BLOEMEND AALROOD EN WIT III. Bloemendaal bat eerst. Als de eerste bats men verdwenen zijn, is het een komen en gaan. Dan weten echter voor het 9e wicket H. Beyk en Man ten de collapse te stuiten; dan wordt de stand van 8 v. 45, 9109, Op 111 sluit de innings, waarvan H. Beyk 33. Man ten 26. v. Elk 12, J. Beyk 11. Francken 533; Reus 446; Faber 112, Everard 07, Rood en Wit III hierna ingaande, soo:rt slechts 36 runs, waarvan Wegerif 10. J. Beyk 3—14, Eysten 5—17. IN DE 1STE INNINGS VAN DE 4DE TEST MATCH SCOORT ZUID-AFRIKA 318. Op den tweeden dag van de vierde test match tegen Zuid-Afrika heeft Engeland de kans op het winnen van de rubber vrijwel verloren zien gaan. Ook de aanval Bowes— Tate—VerityRobins was niet in staat op een gemakkelijk bespeelbaar wicket met de noo- dige vaart door de Zuid-Afrikaansche verde diging heen te komen. Thans was het Viljoen, die zich van zijn beste zijde deed kennen en een schitterende 124 a la Hammond op zijn naam bracht, zijn eerste tegen Engeland. Het begin was voor Engeland niet slecht, want op 21 verdween Bruce Mitchell (c. Duckworth b. Hammond 10) en op 43 viel het wicket van Rowan (b. Bowes 13). De Yorkshire-fastbowler deed goed werk. want. hij bleef door zijn goe de lengte en snelheid een doorloopend ge vaar voor de batsmen. Viljoen en Nourse ver hoogden eerst het totaal tot 91. Verity kreeg Nourse voor 29 l.b.w. Vervolgens steunde Wade den voortreffelijk spelenden Viljoen, die enkele malen gelukkig door de slips plaatste. Op 124 ging Wade l.b.w. b. Bowes voor 16 en na 151 voor 4 bij de lunchpauze kwam de stand van den dag tusschen Viljoen en Cameron in den middag. Cameron speelde weer sterk aan vallend; sloeg Verity en Robins voor 6 en eerst nadat 99 runs aan het totaal toegevoegd waren behaalde Tate zijn eerste succes in com binatie met Bowes die Cameron voor 53 ving. De 2de groote stand tusschen Viljoen en Dal ton leverde 70 runs op. Inmiddels passeerde onder geweldig applaus Viljoen zijn 100 in 205 minuten. Vlak voor de theepauze ging Dalton voor een perfecte 47 l.b.w. b. Robins. Viljoen 114 not out (12x4). ZWEMMEN. ZWEMFEEST NED. ARBEIDERS SPORTBOND. Maandavond hield de zwemafdeeling „Wa tervreugd" van de Nederl. Arbeiders Sport bond een zwemfeest, waarbij aan niet minder dan 71 dames en heeren de zwemproef ter verkrijging' van het diploma van den Ned. Arb- Sportbond werd afgenomen. Aan bijna alle deelnemers(sters) kon het diploma worden uitgereikt. De jongste die eveneens slaagde, was acht jaar en de oudste 43 jaar. Vervolgens gaven de damesleden der afdee ling onder leiding van mevr. T. v. d. Haak v. Dantzig een goed verzorgd nummer figuur- zwemmen te zien. Bijzonder ingewikkelde fi guren werden keurig gevormd, waarvoor aan leidster en zwemsters een hartelijk applaus ten deel viel. Onder leiding van den heer Postma werd een demonstratie van reddend zwemmen ge geven, waarbij vooral bleek, niet alleen het nut van te kunnen zwemmen, doch ook van reddend zwemmen. Bij het nu volgend water- spel kregen de leden der brigade gelegenheid eerste hulp te verleenen aan een drenkeling Deze werd bewusteloos uit het water gehaald en onder toezicht van een dokter volgens de regelen der Sylvestermethode bijgebracht. Een waterpolowedstrijd vormde het slot van dezen geanimeerden zwem avond. LAWNTENNIS. TOURNAMENT „JATILOO". laatste Haarlemsehe tournament, het tournooi „Jatiloo" te Bentveld, is Maandag begonnen en kan bogen op een record aantal inschrijvingen. De wedstrijdleider, de heer F. M. Kramer, heeft dan ook alle medewerking noodig van deelnemers. Er is direct flink schot ingezet, zoodat al heel wat partijen gespeeld zijn. De eerste uitslagen luiden: Heerenenkelspcl. le ronde: J. v. d. Bliek sl. W. Bellen 86, 60: A. v. Driessum w.o. H. Lohman; E. v. Hasselt sl. D. Nieman 4—6, 6—4, 6—4; H. Borgerding sl. S. Roussian 6—0, 60; Lazet sl. A. v. Huisstede 6—3, 63; J. v. d. Stadt w.o. P. Kokke; W. v. d. Veen sl W v Hees 6—3, 7—5. 2e ronde: J. v. Hezel sl. A. Cats 6—4, 75: C. Borgerding sl. H. Sprengers 5—7, 6—2, 6—3: R. v. d. Vliet sl. J. Jacobs 6—2. 6—0; F. Baan- ders sl. L. de Kadt 6—4, 9—7; v. Stederen sl. S. de Veer 64, 64; H. Sikkes sl. Roldanus 63, 46, 61; Wellinghof w.o. P. Josso; J. ten Have sl. S. de Kadt 75, 86. Heerendubbelspel, le ronde: v. Bellen en Vermeulen sl. Nieland en Rooda 6—2, 61; v. Driessum en Seveke w.o. v. d. Bliek en de Waard. Damesenkelspel, le ronde: mej. v. Kerk hoven sl. mej. M. de Roos 61, 46, 62. 2e ronde: mevr. v. d. Klashorst sl. mej. E. Egas 61. 62; mej. Blikslager w.o. mej. L. v. d. Veen. Gemengddubbelspel, le ronde: mej. de Roos en L. de Roos sl. Mevr. Boerrigter en G. de Kadt 61, 62; mej. Hulshof en Giesberts sl. mej. Roos en J. Sluiter 62, 61. Damesdubbelspel, le ronde: mej. Kerkhoven en mej. de Roos sl. mej. v. Rooy en mevr. Kra mer 46, 64, 64. ENGELAND—VER. STATEN. Uit Londen: Door het dubbelspel Maandag te winnen behoudt Engeland voor de vierde achtereenvolgende maal den Davisbeker. Na dat Austin en Perry Zaterdag j.l. hun beide enkelspelen hadden gewonnen, zegevierden Hughes en Tuckey Maandag over de Ameri kanen Allison en Van Rijn met de cijfers 62, 1_6, 6—8, 6—3, 6—3. De stand is dus thans 30 voor Engeland; de beide laatste enkelspelen zijn voor het vaststellen van het eindresultaat eigenlijk van geen belang meer. TAFELTENNIS. INT. WEDSTRIJDEN TE BOEKELO. Op 10 en 11 Augustus zullen er te Boekelo (O.) internationale tafelteniiiswedstrïjden worden gehouden met deelneming van de sterkste Nederlandsche, Duitsche en Hon- gaarsche spelers. Reeds kwamen inschrijvin gen binnen van de beste Hollandsche spe lers o.a. Groenendijk, Cserno, Kappelhof, Coelen enz., de kampioen van Duitschland Laulund en de Hongaarsche wereldkampioen Stefan Kelen. Ongetwijfeld is dit een goed begin voor de juist opgerichte Ned. Bond van Tafeltennissers, onder welks auspiciën deze taf el tenniswedstrijden in Nederdand worden gehouden. WIELRIJDEN. NIEUW SWIFT—„ACHILLES Bovengenoemde ontmoeting zal heden Dinsdagavond te Heemstede plaats hebben. Deze ontmoeting zal wederom bestaan uit: sprint, ploegachtervolging en een koppelwed strijd. 4 Nieuw Swift komt met een zeer sterke ploeg. n.l. Riethoven, v. Amsterdam, Ab. Strijk, C. Verburg. J. Schuilei-, en C. Paats, doch ook de leden van „Achilles" mogen er zijn. Wij weten dat T. Wester. G. v. Wees, B. v. d. Aart. H. v. Beugen, C. Rusman en niet te vergeten de Zandvoorters v. Staveren en v. Honschoten best in staat zijn, om „Achil les" een overwinning te bezorgen. Verder wordt het~ programma aangevuld met interessante nieuwelingen-wedstrijden. VOETBAL. LAGENDAAL ALS SCHEIDSRECHTER. Eenigen tijd geleden meldden we reeds, dat Lagendaal het voornemen had, zich als scheidsrechter aan te melden. Thans meldt de „Sportkr.", dat hij officieel tot scheidsrechter van den K. N. V. B. benoemd is. BAKHUYS TOCH NAAR H. B. S. Met ingang van 1 Augustus a.s. is aan Bak- huys toestemming verleend, voor H. B. S. uit te komen, aldus meldt de „Sportkr.", „KENAU". Maandagavond had in café „Sportlust" de jaarlijksche algemeene vergadering plaats van de V.V. „Kenau". Jaarverslagen van secr- taris en penningmeester werden met ap plaus beloond. In het bestuur kwamen en kele wijzigingen: het ziet er thans als volgt uit: H. C. Hartmann, voorzitter: Joh. Fabel, secretarisen N. P. Visser, penning meester. Nadat enkele punten van huishoudelijken aard behandeld waren, sloot de voorzitter met een woord van opwekking voor de aan staande competitie, de vergadering. POSTDUIVEN. DE SNELPOST. Bovengenoemde vereeniging hield een wed vlucht van Neufvilles, afstand 210 K.M. Dui ven los 8 uur. De prijzen werden behaald als volgt: E. Cassée 1, 27; G. Zaagsma 2, 11. 18, 19, 31; J. Kuperus 3, 14, 30; J. J. v. d Linden 4; E. v. Egdom 5, 13, 26; R. Brakel 6, 7, 9, 15, 21; T. Luikel. 8, 17, G. Dolle 10, 22; P. J. R. Ver gers 12, 16; D. Schuurman 20, 23; P. Mar tens 24, 29; M. Luyken 25; J. Hommes 28. Eerst getoonde duif 11 uur 43 min. 49 sec. SPAARNEVOGELS. Wedvlucht van Neufvillen (209 K.M.) Eerste duif te 11 uur 35 min. Uitslag; F. J. Louren- burg lste; P. Heijmel 2. 3. 6. 30, 31; J. Keijs- per 4, 20. 21. 22. 23; J. Staphorst 5. 8, 19. 28; G. A. Steijl 7, 12, 15, 16. 26. 27: H. van Olde- mark 9; A. Visser 10. 17. 18; J. H. Somers 11, 14, 24, 25, 29; D. v. Wel 13. NED. BOND TOT HET REDDEN VAN DRENKELINGEN. In het tijdvak van 28 Juni tot 28 Juli ver dronken in ons land: 31 jongens beneden den 16-jarigen leeftijd, 13 meisjes, 47 mannen en 3 vrouwen, te zamen 94 personen. Van dit getal van 94 kwamen om 10 jon gens, 1 meisje. 28 mannen en 1 vrouw, die zich te water begaven zonder de zwemkunst vol doende machtig r,e zijn. Gered werden in datzelfde tijdvak: 17 jon gens beneden den 16-jarigen leeftijd, 5 meis jes, 17 mannen en 8 vrouwen, tezamen 47 personen. Tot de geredden behooren er 12 uit de zee. Er reden in dien tijd 4 auto's te water, waar bij een doode valt te betreuren, 8 werden gered. Het aantal dooden (door waterongevallen) bedraa.gt dus in het geheel 95; het getal der geredden stijgt tot 55. GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN. Handschoenen en ceinturen: Politiebureau. Smedestraat. Bankbiljet, v. Thienen. Karei van Manderstraat 102. Bril in étui: Winterink, Kempstraat 3. Badpak, badmuts en badhand doek: v. d. Sandt, Kloveniersburgwal A'dam. Broche: Brouwer. Saenredamstraat 95! Dekzeil: Britting, Woonwagenkamp Heem stede. Dameshoed: Kos, M. v. Heemskerkstr. 67a. Hond: Slot. KI. Houtstraat 55. Hond (Holl. herder): Otter. Leidschestraat 8. Hee ren hoed: Hetem, 2e Zuidpolderstraat 2. Ban- ketbakkersjas: Politiebureau Smedestraat. Jas met badgoed: Politiebureau Smedestr. Kerk boek (R.K.): Jansen, Brouwersplein 23. Kat:' v. d. Pol, Spaarndamscheweg 24. Katten:' Kennel Fauna, Fr. Varkensmarkt. Regenman tel: Koopman, Gen. Bothastr. 28. Rijwielpomp:' Sauel, Lombokstraat 20. Portemonnaieter Metz. Dahliastraat 11. Portemonnaie: Orsel, Evangelieschip Halfweg. Rijwielplaatje: v. d. Heijer, Herculesstraat 27. Rijwielplaatje: Ade laar, Wijde Geldeloozepad 11b. Riem: Slote- maker, Oost-Indiëstraat 71. Sierspeld: Fled- derman. Rollandstraat 85. Kinder schoentje: v. Looy, Jansstraat 75. Sleutel: Augustinus, Roosveldstraat 18. Sleutel: Politiebureau sme destraat. Sleutel: Heers. Brouwerskade 123. Damestasch: Voogt. Rijksstraatweg 177. Da- mestasch: Kruijer, Kennemerstraat 19rood. Damestasch: Politiebureau Smedestraat. Rij zweep: v. d. Haak, Oostvest 72. Zak, inh. mo- torrijderskap: Andrea, Groote Houtstr. 144f. VERZEKERINGSVOORW AARDEN GRATIS ONGEVALLENVERZEKERING Zie vetgedrukte aanvulling onderaan voor alle betaltinde abonnés vats HAARLEM'S DAGBLAD Elke betalende abonné van Haarlem's Dagblad is, zoolang zijn abonnement duurt, dit blad verschijnt en de Directie van „Haarlem's Dagblad" de verzekcriug doet duren, verzekerd tegen de geldelijke gevolgen van ongevallen, op de volgende voorwaarden Artikel i. Als verzekerden worden beschouwd alle per week, per maand en/of per kwartaal betalende geabonncerdcn, die aan de volcende vcreiscliten voldoen a. gedurende minstens twee weken (in het geval van maand- kwartaal-abonnes gedurende een volle maand)ais geabonneerde in de registers van „Haarlem's Dagblad" zijn ingeschreven; den i8cn verjaardag gepasseerd zijn en den 6ostcn verjaardag t bereikt hebben; t lijden aan ziekten o£ gebreken, welke v >r ongevallen vergroeien, en volkomen h i hunne ledematen en zintuigen. gebruik hebben Artikel 2. Onder ongeluk, als in deze voorwaarden bedoeld, wordt verstaan de uitsluitende en rechlstreeksche oorzaak van eer lichamelijk letsel (waaronder ook te water geraken verstaan wordt) den verzekerde, onafhankelijk van zijn eigen wil overkomen, er waarvan het bewijs geleverd worde dat zulks door van buiten af toegebracht geweld werd veroorzaakt met het gevolg hiern Artikel 3 aangeduid. Artikel'3. De uitkeeriugen bedragen: 600 GULDEN, indien het ongeluk (vallende binnen de grenzen van de voorwaarden) de eenige en rechlstreeksche oorzaak is van de levenslange ongeschiktheid van den verzekerde waaronder begrepen wordt de amputatie van twee ledematen, hetzij beide voeten of beide handen, dan wel écn voet. en éen hand, boven den enkel of den pols ol onherstelbaar gezichts verlies uit beide oogen (totale blindheid), een en ander bi tien dagen na den datum van het ongeval; 600 GULDEN, Indien het ongeluk (vallende binnen de gre van de voorwaarden) de éenigc en rechtsl.reeksche'oorzaak is van den dood van den verzekerden geabonneerde-, 1 onmiddcjlijk of uiterlijk biunen driemaal 24 uren na ongeval; 400 GULDEN, Indien hel ongeluk (vallende binnen de grenzen van de voorwaarden) de eenige en rechtstrecksche oorzjak is van ae amputatie van eén hand of één voet boven den pols of enkel of van het onherstelbaar gezichtsverlies uit écn oog (totale blindheid van dat oog), een en ander binnen 10 dagen na dan datum van het ongeval 250 GULDEN, indien het ongeluk (vallende binnen de grenzen van de voorwaarden) de eenige cn rechlstreeksche oorzaak is van de amputatie \an beide leden van een duim, binnen tien dagen na den datum van het ongeval; IdO GULDEN, indien het ongeluk (vallende binnen de grenzen van de voorwaarden) de eenige en rechtstreeksche oorzaak is van dc amputatie van alle leden van een wijsvinger bi tien dagen na den datum van het ongeval; 50 GULDEN, indien het ongeluk (vallende binnen de grenzen van de voorwaarden) de eenige cn rcchtstreeksche oorzaak a van de amputatie van alle leden van een anderen vinger binnen tien dagen na den datum van het ongeval; 30 GULDEN, indien het ongeluk (vallende binnen dc grenzen van de voorwaarden) dc eenige en rcchtstreeksche oorzaak- is van de breuk van een boven- en/of onderarm ot van de breuk van een boven- en/of onderbeen; terwijl onverminderd de bepaling der voorlaatste alinea vai. artikel 6, krachtens deze verzekering alle uitkeeringen op het hoofd van één persoon verzekerd en om welke redenen ook te doen, te zamen nooit meer dan f600,kunnen bedragen, onder bepaling, dat ingeval reeds bij het plaats grijpen van een ongeluk.de bovengenoemde ledematen van het lichaam mochten worden gescheiden, door snijding, wringing, scheuring, knelling, als anderszins, dat verlies met amputatie zal worden gelijkgesteld. Verder onder bepaling, dat het verlies van vóór het ongeluk reeds onbruikbare, gebrekkige of verminkte ledematen geen aanspraak geeft op, en niet in' aanmerking komt bij overlijden. Hetzelfde geldt voor bet geval dat reeds vóór liet ongeluk ledematen gemist werden. Heeft een ongeval het verlies van meerdere vingers van een hand tengevolge, dan gaat de volle te verleenen uitkeering in geen geval het bedrag le boven dat voor het verlies van de gelicclc hand is vastgesteld. Een ongeval geeft nimmer recht op meer dan één uitkeering, met dien verstande, dat indien hetzelfde ongeval zoowel breuk als verlies van een boven- of onderarm of been tengevolge heeft, de uitkeering voor verlies zal worden verleend. Artikel 4. De uitkeerin; de echtgenootc of bij den gedooden abonné. Uitkeeringen wegens verlies van ledematen, vingers of oogen geschieden aan den abonnc zeiven. In geval recht op schadeloosstelling ontstaat, zal de uitkeering geschieden binnen tien dagen nadat dc noodige Inlichtingen verkregen zijn cn het persoonlijk letsel, cn de oorzaak en het gevolg daarvan bewezen zijn ten genocge der Directie van „Haarlem's Dagblad". Artikel 5. Ecne uitkeering zal niet verschuldigd zijn bij dood of verlies van ledematen of oogen, of breuk van ledematen direct of indirect, veroorzaakt: a. door eenige ziekte, kwaal of voorbeschiktheid van den ver- b. door eenige heelkundige operatie of door uitputting als gevolg daarvan (tenzij die operatie noodzakelijk was wegens letsel, waartegen verzekerd is); c. door ecne bevalling of zwangerschap, ook al mocht de dood verhaast zijn door een ongeluk; d. door zonnesteek, of terwijl (le verzekerde onder den invloed van overprikkeling of somnambulisme was of door bedwel mende dranken of krankzinnigheid minder in staat dan ge woonlijk om zorg voor zich zelvcn te dragen; e. door zelfverminking, zelfmoord of poging daartoe, hetzij willekeurig of niet, onverschillig of dc geabonneerde al-dan niet goed bij zinnen was; f. in duel, of gedurende de voorbereiding tot of deelneming aan wedstrijden of bij vlieg- of luchtvaarttochten of bij baden, zwemmen, automobielrijdcn, motorwielrijden of wiclrijden g. door grove nalatigheid of grove onvoorzichtigheid of doofi vechten, of aanvallen tegen den persoou van verzekerde of la buitenlandschen oorlog of binnenlandsche beroerten. Het verdwijnen, verdrinken of door gas of gassen verstikken van den verzekerde, wordt ten opzichte van deze verzekering aange merkt als te zijn veroorzaakt door grove nalatigheid, of gTOve onvoor zichtigheid, tenzij ten genocge van de Directie van Haarlem'# Dagblad het bewijs van het tegendeel wordt bijgebracht. De verzekering geldt echter wel voor gevallen waarbij het ongehik veroorzaakt werd tengevolge van rechtmatige zelfverdediging, ot wel bij poging tot redding van personen of tot afwending van drek-' gende gevaren. Onder bepaling, dat indien een abonné in staat van krankzinnig heid oi verstandsverbijstering zal raken of zich builen Europa mocht begeven (behalve indien hij van eene Europeeschc haven naar eeir andere c-uropeesche ha\cn reist in een schip' met vast dek in tijd van vrede) of indien hij zich in krijgdienst tc land of te water begeeft cn-evcnzecr van den dag al waarop hij ophoudt zijn abonnementsprijs van Haarlem's Dagblad te betalen of deze courant ophoudt te verschijnen, of de Directie van Haarlem's Dagblad de verzekering, doet eindigen, alsdan deze verzekering voor hem geheel—«al ver vallen en krachteloos worden.' Van de verzekering zijn uitdrukkelijk uitgesloten: allen die zici» met dé bereiding, het verwerken of proefnemingen met buskruitj schietkatoen, nitroglycerine, dynamiet, naphtha, acetyleengas of andere licht-ontplofbare of licht-ontvlambare stoffen bezig houden of daarbij desbewust tegenwoordig zijn. Evenmin geldt deze verzekering voor mijnwerkers, acrobaten, circusrijders en dergclijken. Zoevisschcrs, zeevarenden en personen van den Loodsdienst zijn in de verzekering begrepen, en wel, wat betreft ongevallen aan dén wal voor alle uitkeeringen. Verlies van ledematen wordt ook aan boord gedekt, dóch op uitkeering bij overlijden kan voor hen uitsluitend aanspraak worden gemaakt indien het ongeval dat hot overlijden tengevolge heeft, aan den wal plaats had. Indien de gevolgen van een ongeluk door ziekelijke omstandig heden, waarip de vorzokerde verkeerde op het oogenblik dat het ongeval plaats had, vergroot worden, wordt eventueel geen hoogere sehadclo.osstélling.betaald, dan die. welke volgens hel oordeel v den geneeskundigen adviseur van „Haarlem's Dagblad" z hebben moeten zijn uitgekeerd aan een normaal persoon, door hetzelfde ongeluk getroffen. Gedurende den termijn, waarin de verzekerde lijdende is aan gevolgen van een ongeluk, zal de verzekering tijdelijk buiten kracht zijn met betrekking tot elk nieuw ongeluk, dat den verzekerde mocht treffen. Artikel 6. Ingeval een geabonneerde een ongeluk overkomt, moeten in alle gevallen alle bijzonderheden daaromtrent en omtrent het bekomen letsel zoo spo^fig mogelijk schriftelijk gemeld won aan de Directie van „Haarlem's Dagblad" te Haailem en indien zoodanige kennisgeving niet binnen driemaal 24 uur na 1 ongeluk is geschied, dan zal geenerlei uitkeering vi schuldlgd zijn. Indien de getroffene zeevarende is. moet dc kennisgeving v :t overlijden geschieden binnen drie dagen na het bekend worden in het ongeluk aan de belanghebbenden. Zoo spoedig mogelijk na het ongeluk, moet de hulp van een voegd geneeskundige worden ingeroepen cn de verzekerde is gehouden ouder geneeskundige behandeling tc blijven en de voorschriften van den geneesheer onafgebroken op te volgen totdat hij volkomen hersteld is. In ieder geval moet den geneesheer van „Haarlem's Dagblad" toegestaan worden den verwonde te onderzoeken, wanneer en zoo dikwijls zulks billijkerwijs gccischt kan worden cn „Haarlem's Dagblad" heeft eveneens vrijheid om zoodanige genees- en heel kundige hulp te verstrekken als het noodig acht. Elk bewijs hetwelk de Directie van „Haarlem's Dagblad" in tijd tot tijd zou kunnen cischcn bctrefiondc cenig ongeluk of irwonding op grond waarvan een eisch werd ingesteld, zal haar 0 spoedig mogelijk, nadat hiertoe het schriftelijk verzoek god; werd, gegeven moeten worden. geval van cenig ongeluk met doodclijkcn afloop moet hiervan 1 de Directie van Haarlem's Daghlad le Haarlem schriftelijk worden kennis gegeven, onmiddellijk nadat het ongeluk aan belanghebbenden bekend zal zijn geworden. ;l' niet nakomen van een of meer der in dit artikel genoemde verplichtingen, zal elke aanspraak op uitkeering voor belangheb benden verloren doen gaan. ingeval van overlijden, van dc doodacte, kan de belang hebbende aanspraak maken op de behandeling zijner vordering; Dc overgelegde stukken blijven het eigendom van „Haarlem'# Dagblad". De kosten der geèischte verklaringen komen ten last# in dengene die de uitkeering aanvraagt. Alle bedragen, die krachtens deze verzekering verschuldigd zijne illcn betaalbaar zijn ten kantore van „Haarlem's Dagblad"! slechts na ontvangst van eene door dc(n) rechthebbende(n) ges teckende quitantic. terwijl de verzekering bij uitbetaling van eea bedrag, van meer dan twee honderd en vijftig gulden zal vervallen^ Van geen som, die verschuldigd is. zal interest betaald worden; ook niet in gevallen, waarin die anders volgens de wet verschuldigd 'U zijn; terwijl de verplichting tot uitbetaling van ecnig bedrag; ihoudt, wanneer het niet binnen een maand, nadat het Is toegestaan worden, is ingevorderd. Artikel 7. Alle geschillen uit de voorwaarden voortvloeiende, zullen beslist worden door drie scheidslieden, Nederlanders, bij onverdeelde keuze door partijen te benoemen. Bij weigering of bij gebreke van ovéreenstemming geschiedt de bcuoeming der drie scheidslieden door den Kantonrechter te Haarlem. Partijen zijn aan dc uitspraak der scheidslieden onderworpen als n een vonnis in het hoogste ressort en zullen elk haar eigen kosten dragen, benevens de helft van het honorarium der scheidslieden; Artikel 8. Bczwaring ot vervreemding van de rechten, voot n geabonneerde uit deze verzekering voortvloeiende, heeft geen rechtsgevolg. Alzoo zal het ontvangbewijs van den verzekerde of, bij overlijden, van dc oebtgenoote of erfgenamen van den verzekerde ieder geval volledige kwijting ten gevolge hebben. Met het' oog op vaststelling der identiteit van den verzekerde, •et deze. bij elke verandering van woonplaats, beroep of naam, J~~' 1"lijk of anderszins, daarvan ten spoedigste opgave .Haarlem's Dagblad" tc Haarlem. ALGEMEENE VOORWAARDEN. Als abonné In den zin dezer verzekering wordt beschouwd het hoofd van het gezin, tenzij^ voordat het ongeval plaats greep een ander lid van het gezin als verzekerde is aangewezen na schriftelijk verzoek aan de administratie van Haarlem's Dagblad. De abonnés van het Geïllustreerd Zondagsblad van Haarlem's Dagblad zijn eveneens nog aizonderlijk gratia tegen ongevallen verzekerd. Voor deze aparte verzekering (waarvan de uitkeeringen worden gegarandeerd door de Nieuwe HAVBank te Schiedam) zijn de voorwaarden gratis ten kantore van Haarlem's Dagblad verkrijgbaar. De uitkeeringen voor de verzekering van het Geïllustreerd Zondagsblad zijn als volgt: Levenslange ongeschiktheid f 2000.Overlijden f 600.Verlies, van hand, voet of oog f 400.Duit» of Wijsvinger f 75.Elke andere vinger f 30. Bij spoor- of tramongeval, etc., worden de uitkeeringen: bij overlijden f 1000.bij invaliditeit f 3000.4 Door deze publicatie zijn alle vroeger gepubliceerde verzekeringsvoorwaarden oervalleru

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 8