- v' - - - DINSDAG 30 JUL'I 1933 HAARL'EM'S DAGBCA'D 7 LAATSTE BERICHTEN Roovers overvallen een nacht express. pag. 2 Zeven passagiers ontvoerd, 25 gewond. HSINKING, 30 Juli. Twee honderd ban dieten hebben 70 K.M. ten Oosten van Hsin- king den nacht-express van Hsinking naar Koreay overvallen. Door het opbreken van de rails'lieten zij den trein ontsporen die van de berm van den spoorweg naar beneden stortte. Op de vernielde rijtuigen openden de bandie ten een hevig geweervuur. Een Europeaan, vijf Japanners en drie Chineezen werden gewond. Voorts werden vijf Japanners en 20 Chineezen door de bandieten ontvoerd NONNEN KRIJGEN STRENGE STRAFFEN. Na een behandeling van 10 uur is vonnis gewezen tegen de vier zusters van de Con- gragatie van den H. Karl Borromaeus. De vicaris generaal. Luitgardis Kneppek en de oeconome Rosalie Bell werden veroordeeld tot 3 jaar gevangenisstraf en 115.000 resp. 100.000 R.M. boete. De overste generaal Fe - licitas Potrz werd veroordeeld tot 1 jaar 9 maanden gevangenisstraf en 55.000 R.M. boete, terwijl zuster Rosa Veelkel wegens be gunstiging der vergrijpen veroordeeld werd tot 5 maanden. Het voorarrest (3 en 4 maanden) wordt geheel in mindering gebracht. Voorts werd besloten tot confiscatie van de in beslag ge nomen 75000 dollar bonds- en de 66.500.7 pet. Nederlandsche guldens-obligaties ten gunste van het Duitsche Rijk. CRICKET. N. C. B.-ELFTAL—FREE FORESTERS. De stand bij de lunch was 145 voor 6. Labouchère 60 not out. Aland 10 not out. Schnitzer 33. Door den regen kon de wedstrijd vandaag pas laat beginnen. WIELRIJDEN. JULES VISSER GEWOND. Blijkens een bericht in de Tel. is aan den Amsterdamschen wielrenner Jules Visser Zon dag in de tram van de E. S. M. een ongeluk overkomen. Toen hij met zijn rechterarm in den vensterrand leunde, kwam hij met een of ander voorwerp in aanraking, waardoor zijn elleboog ontwricht werd. De wielrenner, die voornemens was een aanval op het wereld record over 10 K.M. op de Veka-baan te doen, zal eenige weken moeten rusten. UIT DE OMSTREKEN IJMUIDEN \Vaf is de befeekenis van de nieuwe verkeersborden? Waar in het algemeen, de voorschriften der Motor en Rijwielwet en haar uitvoerings-voor- schriften veelvuldig worden overtreden, moge hier eens uitdrukkelijk de aandacht worden gevestigd op eenige z.g. „Verkeersborden" ter uitvoering van aangehaalde voorschriften. Vooropgesteld zij, dat de meeste verkeers borden zeer aanschouwelijk zijn, m.a.w. dat, wanneer op een bord voorzien van een rooden rand daarop het rij- of voertuig of motorrij tuig of rijwiel voorkomt, de weg voor dit ver keer gesloten is. Dit is echter niet het geval met eenige verkeersborden, die hier nader zullen worden uiteengezet en waarop derhalve de aandacht gevestigd wordt. Ie. Het ronde bord, met roode rand en waarin een wit rond veld. Bij aantreffen van dit bprd, op een straat of weg, is de bèteekenis hiervan, dat de weg of het betrokken gedeelte daarvan geheel is afgesloten voor alle motorrijtuigen .rijwielen en andere rij- of voertuigen. In verband hier mede zij opgemerkt, dat een rijwiel op meer dan twee wielen, ingericht voor het vervoer van goederen, voor de gesloten verklaring van den weg als boven bedoeld, wordt gelijk ge steld met een voertuig en hiermede dus niet mag worden gereden indien de weg geheel voor alle verkeer is afgesloten dan wel alleen voor rij- of voertuigen. 2e. Het roode ronde bord, met horizontaal liggende witte balk. Dit bord betreft het gesloten zijn van een weg, in één richting, voor alle motorrijtuigen, rijwielen en andere rij- of voertuigen. De ge sloten verklaring geldt uitsluitend van die zijde van den weg, aan welk beginpunt het bord is geplaatst. Ook hier' geldt hetgeen is opgemerkt ten aanzien van rijwielen op meer dan twee wielen, ingericht voor het vervoer van goederen. Deze beide „Verkeersborden" hebben wat de gesloten verklaring van een weg betreft vrijwel groote overeenkomst echter met dit verschil, dat verkeersbord no. 1 een verbod inhoudt om den weg in welke richting dan ook te berijden, terwijl verkeersbord no. 2 uitsluitend één ver boden rijrichting inhoudt, namelijk van de zijde van het bord. De bekendheid van beide borden, komt ten stade voor het geval men zich op een weg bevindt na het passeeren van bord no. 1, zoodat dan duidelijk blijkt, dat het verkeer in beide richtingen van den weg is verboden en het terugrijden na de passeering van dit bord onmogelijk is doordat de beide richtingen zijn verboden, te berijden. Dit' in tegenstelling mét bord no. 2, waar het even tueel terugrijden, dan wel de weg van de an dere zijde berijden geoorloofd is. - 3e. Het ronde blauwe bord met witte pijl. Dit bord geeft een uitdrukkelijke rijrichting aan en wordt veelal geplaatst aan het einde van een zijweg welke uitkomt in een weg welke in één richting is gesloten, om de ge bruikers van den zijweg er op te wijzen, dat de rijrichting zooals de pijl aangeeft moet ger volgd worden. Hieruit blijkt aldus, dat dit ver keersbord ook wordt gebruikt voor herhalings- teeken. 4e. Het rechthoekige blauwe bord, met ,witte. &ÜL - - Dit-bord,-op-hoeken-van-wegen-aangebracht, heeft uitsluitend ten doel; de rijrichting zoo als de pijl aangeeft den weggebruikers aan te bevelen en dien tengevolge als een aanduiding mag worden aangemerkt. Het niet volgen van de aanbevolen rijrichting, kan eventueel het gevolg hebben, dat men voor een afgesloten rijweg komt, hetgeen tot de moeilijkheid kan leiden, dat voor zoodanigen weg van richting moet worden veranderd, teneinde het geslo ten gedeelte te ontwijken. 5e. Het bord met roode rand, voorzien van twee motorrijtuigen, waarvan het linker mo torrijtuig rood geschilderd en waarop de woor den voorkomen „Verboden in te halen". Ofschoon dit bord zeer aanschouwelijk is, moét toch worden opgemerkt, dat het verbod van inhalen en voorbijgaan elk motorrijtuig betreft en niet zooals. wel eens ten onrechte wordt opgemerkt voor motorrijtuigen op vier of meer wielen. Dit verbod geldt derhalve ook voor drie- en tweewielige motorrijtuigen. Ten aanzien van de uiteenzetting van eenige verkeersborden, waarvan de practijk heeft geleerd dat groote onbekendheid heerschte, moge met het bovenstaande worden volstaan. Het is niet ondienstig, bovendien eens te wijzen op eenige plaatselijke voorschriften, die verband houden met de verkeers-voor- schriften en niets anders beoogen, dan de veiligheid van het verkeer te bevorderen. Zoo is het verboden, met een motorrijtuig, rijwiel of een rij- of voertuig op een al dan niet bij den weg behoorend voetpad of op een met straatsteenen of trottoirband omgeven verhoogd plein te rijden, op zonder noodzaak te vertoeven. Ook is het, op grond van de aangehaalde voorschriften verboden, als bestuurder van een rijwiel, daarop een tweede persoon te ver voeren, terwijl het rijwiel daartoe niet kenne lijk-is ingericht, tenzij dit vervoer betreft kin deren boven 2 en beneden 4 jaar op een aan dat rijwiel behoorlijk bevestigde en door rug- en armleuningen afgesloten zitplaats en waar- Ibij het rijwiel is voorzien van beenbeschermers, welke voorkomen, dat dé beenen van het kind in aanraking komen met de wielen, of: dit vervoer betreft kinderen boven de jaar en beneden 10 jaar, op éen aan het rij wiel behoorlijk bevestigde zitplaats (waaronder niet wordt verstaan een bagagedrager zonder meer) en waarbij de beenen van den vervoer den persoon zich aan weerszijden van de wie len van het rijwiel bévinden en het rijwiel is voorzien van beenbeschermers, welke voor komen, dat de beenen van het kind in aan raking kunnen kómen met de wielen en van twee voetrusten woof deze beenen. Onder de hier genoemde voorwaarden is het dus toegestaan, een kind beneden den leeftijd van 10 jaar te vervoeren op een rijwiel, mits de bestuurder van het rijwiel den leeftijd van 18 jaren heeft bereikt.. MARKTPRIJZEN. VAN DINSDAG 30 JULL Tarbot per kilo f 0.85f 0.64. Griet per 50 kilo f 28f 13. Tongen per. kilo f 1.25r-rf 0,91 Zétschol per 50 kilo f 21—f 17 Kleine schol per 50 wilo f 18.50—f 7.10 Schar per 50 kilo f 10 Vleet per stuk f 2.30 Kleine poon per 50 kilo f 5.50f 2.10 KL middelschelvisch p. 50 kilo f. 22f 16. Kleine schelvisch per 50 kilo f 13—f 5 Kabeljauw per 125 kilo f 52f 31. Groote gullen per 50 kiio f 15.50f 8. Kleine gullen per '50 kilo f 9—f 5.10 Wijting per 50 kilo f 6.50—f 1.70 Makreel, per 50 kilo f .9—f 5 Leng per stuk- f 0.70—f 0.50 .Versche haring per kist f 8f 7.50 Groote •haike per 125. :kiTö f ,68—f 51 Middél h'ak'é' per'125' kilo ■fj T^f 46.50'; Kleinmiddelhake per 50 k'iio f 'fO—f' 11.50 Kleine hake-per 50 kilo f .10f 2.30. BESOMMINGEN. Trawlers: Eveline IJm. 115 220. manden f 2250. Gezina IJm. 140 185 manden f 1600. Alkmaar IJm.' 31 270 m. f 3920. Bergen IJm, 16 350 m. f 3440. Julie Streiff IJm. 150 90 m. f 1560. Loggers: KW. 3 f 370, KW 55 470, KW 159 12 Sch. 53 f 350 Sch. 266 f 340. Duitsche Haringvisscherij onder IJsland. Met Noorsche zegen-visschers en een moederschip. Het is algemeen bekend, dat men in Duitsch- land al het mogelijke-doet om, wat de visch- voorziening betreft, het land onafhankelijk te maken van invoer uit het buitenland Hiertoe woldén verschillende middelen aan gewend, als een deviezenregeling, verhooging der invoerrechten, maar-niet het minst door vergrooting van de vangcapaoiteiten". door uitbreiding der eigen vloot. Vooral van groot belang is "de uitbreiding welke men de laatste jaren aan de trawl- hari'ngvisscherij heeft 'gegeven. Het is niét het minst hieraan te danken, dat de totale opbrengst van de Duitsche zeevisscherij, die in 1933 60 1/4 millioen K.M. bedroeg, in 1934 was gestegen tot 71V2 millioen. Om zich verder van den import van haring vrij te maken, heeft men thans de mogelijk heid onderzocht, met eigen schepen vangsten van andere gebieden dan de Noordzee op de Duitsche markt te brengen. Het oog viel hierbij op de haringvisscherij bij IJsland, waar door Noorsche visschers groote hoeveel heden haring met den zegen gevangen wor den. Daar de afstand van ca. 1000 zeemijlen te groot is om versche haring voor de zoute- rijen in Duitsche havens aan te brengen, kwam men op het denkbeeld, de vangsten der schepen op een moederschip te zouten, welk moederschip na een ononderbroken afwezig heid van ongeveer twee maanden met een lading van duizenden tonnen op zee gezouten haring naar Duitschland zou kunnen terug trekken. Ondersteund door het Rijksministerie voor Voedingswezen hebben deze plannen vasten voet gekregen. De vijf belangrijkste import firma's te Hamburg, Altóna hebben zich ver- eenigd in een onderneming, de Edimex) Erste deutsche Island Matjes Expedition), die voor dit doel een aanzienlijk kapitaal hebben bij eengebracht. Zij hebben de Duitsche vracht boot Brigitte- Sturm (1555 ton bruto) ge charterd welk schip dienst zal doen als moe derschip en dat 9000 leege tonnen heeft in geladen. Het vaartuig, dat voor dit doel spe ciaal werd ingericht, is onlangs met ruim 20 Duitsche. zeelieden én 34 visschers, kuipers enz. van Cuxhaven naar Noorwegen ver trokken om aldaar Noorsche zegenvisschers met hun booten aan boord te nemen. De Duitsche kotter .Keen .Tied" die eveneens met een bemanning van 17 Duitschers doo" de Edimex voor deze expeditie is uitgerust „en. deze voor directe., behandeling naar. het moederschip voeren. Een soortgelijke onderneming, die verleden jaar door drie van de firma's die thans bij de Edimex betrokken zijn. werd op touw ge zet onder den naam ..Dihco" (Deutsch- Islandische Heringsfan'g Co.) kon met een goed resultaat afgesloten worden. Van de nieuwe onderneming, die met een grooter kapitaal werkt, worden nog betere resultaten verwacht. EEN VERKEERSHUIS VAN DE VEREENIGING IJMUIDEN'S BLOEI? Toen de openbare school aan het Willems plein verleden jaar werd opgeheven, koesterde het bestuur der vereeniging IJmuiden's Bloei de hoop, dat het eenige lokalen van dit ge bouw zou krijgen, om daarin haar Verkeers- huis te vestigen. Aanvankelijk had men ge hoopt,dat het mogelijk zou zijn om deze zaak nog vóór het zomerseizoen voor elkaar te heb ben, doch daarvan is niet gekomen. Thans verkeert de zaak echter in het sta dium van voorbereiding. De bedoeling van het gemeentebestuur is twee lokalen aan den zui delijken vleugel beschikbaar te stellen en dat de gemeente de restauratie voor haar rekening neemt. De meubileering, met of zonder hulp van de gemeente, komt dan voor rekening van IJmuiden's Bloei, terwijl licht, verwar ming. schoonhouden en gebruik van water ook ten laste der vereeniging komen. Voor meubileering zal een bedrag van f 250 noodig zijn. Daar IJmuiden's Bloei geen sub sidie krijgt en alle inkomsten dringend noodig heeft, zal dit bedrag op andere wijze moeten worden gevonden. Een der bestuursleden stelde reeds een bedrag van f 50 beschikbaar. Voor verlichting, verwarming en onderhoud wordt een bedrag van f 100 per jaar geraamd. Als compensatie staat daartegenover, dat de vereeniging dan geen vergaderkosten meer heeft en een mogelijke productiviteit van het bijlokaal. Het ligt n.l. in de bedoeling de fraaie collectie zeeschelpen van den heer F. P. Ver meulen in het tweede lokaal onder te brengen, terwijl het niet is uitgesloten, dat andere in zendingen op visscherij gebied zullen volgen. Daarmede zal op bescheiden schaal aan dat lokaal'het karakter van een museum gegeven worden, dat tegen éen matig entree te bezich tigen zal zijn en vooral voor 'schoolkinderen een groote attractie zal blijken, Te hopen is, dat eigenaars van modellen van visschersschepen deze in bruikleen of ten geschenke zullen afstaan. Met zulk een mu seum zal onze plaats een attractie krijgen, die velen zal trekken en die hier thuis behoort. Het verkeershuis en het museum zullen in het gebouw aan het Willemsplein zeer gunstig gelegen zijn, n.l. vlak bij het spoorstation, het eindpunt der autobussen en het bootstation der Alkmaar Packet. Jammer is, dat de zaak nog niet vóór zomervacantie is tot stand gekomen. BELASTINGVERHOOGING VOOR PLEIZIER- EN LUXE-HONDEN. Bij de in 1927 vastgestelde „verordening op de heffing van een belasting op de honden in de gemeente Haarlemmermeer", is bepaald dat de belasting per jaar zal bedragen:' a. voor z.g. pleizier- of luxehonden 3.50; b. voor waak- en trekhonden en honden, gehouden ten dienst van den landbouw of qe.nig be drijf van nijverheid 3. Ged. Staten van deze provincie hebben bij de goedkeuring van de gemeentebegrooting voor het dienstjaar 1934 den wensch te. ken nen gegeven dat de belasting voor de sub a genoemde categorie moet worden verhoogd van 3.50 tot 6 per jaar. Aangezien te verwachten is, dat de goed keuring van deze begrooting hiervan zal wor den afhankelijk gesteld, komt het B. en W. gewenscht voor aan het verlangen van Ged. Staten te voldoen en stellen zij den Raad voor in dien zin te besluiten. VELSEN Eindelijk huurverlaging. Voor woningen der woningbouw verenigingen. de BEVERWIJK VEREENIGDE VEILINGEN KENNEMERLAND EN VRIJE VEILING. BEVERWIJK, 29 Juli 1935. Pr ij snoteer ing: Breekpeen per kist f 0,20f 0,25 Sla per kist f 0,13—f 0,20 Postelein per kist f 0,18—f 0,50 Andijvie per kist f 0,20—f 0,45 -)Vei-t&len per jpps f 0.02-^1.0,04 -RabarbeiL peï bos-f 0,02—f 0,03% Peterselie per bos f 0,02—f 0,03'. Selderie per bos f0,02—f 0,03 Bloemkool le per stuk f 0,10f 0,14 Bloemkool 2e per stuk f 0,04f 0,06 Tomaten per K.G. f 0,10f 0,18 Aardappelen f 2,90f4,20 Doppers per K.G. f 0,10^-f 0,20 Capucijners W. per K.G. f 0,12f 0,18 Capucijners B. per K.G. f 0,14f 0,24 Raspers per K.G. f 0,14f 0,24 Groentjes per K.G. f0,14f 0,15 Snijboonen per K.G. f 0.10f 0,15 Dikke boonen per K.G. f 0,06f 0,07% Sperc. b. z. dr. per K.G. f 0,15 Sperc. b. m. dr. per K.G. f0,10—f0,12% Tuinboonen per K.G. f 0,06f 0,10 Komkommers per stuk f 0,01f 0,03 Roode kool per stuk f 0,04f 0,05 Aardbeien per doosje f 0,13f 0,20 Frambozen per doosje f 0,12f 0,18 Zwarte bessen per slof f 0,42f 0,54 Roodebessen per slof f 0,40—f 0,60 Kruisbessen per slof f 0,40f 0,48 Noteering van Beverwijk 29 Juli 1935. Spinazie per kist f 0.40 f 0,70 Postelein per kist f 0,20f 0,34 Andijvie per kist f 0,13f 0.45 Wortelen per bos f 0,02f 0,06 Komkommers per 100 f4f 12 Aardappelen per K.G. f 0,04f 0,06 Doppers per K.G. f 0,12f 0,26 Capucijners per K.G. f 0,13f 0,25 Raspers per K.G. f 0,14f 0,28 Tuinboonen per K.G. f 0,03f 0,09 Snijboonen per K.G. f 0,27 Heerenboonen per K.G. f 0,14f 0,18 Bloemkool per 100 f 6—f 18 Uien, per K.G. f0,08 Sla per kist f 0,13f 0,24 Rabarber, per 100 bos f 2 Pieterselie per bos f 0,03 Selderie per K.G. f 0,01 Appelen per K.G. f 0,17 Peren per K.G. f 0,16 Aardbeien per doosje f 0,12f 0,16 Frambozen per doosje f 0,10f 0,14 Bessen per K.G. f 0,14—f 0.26 Bessen per slof f 0,50f 0.55 Kruisbessen per K.G. f 0,15 HAARLEMMERMEER BRUGGENBOUW. Met den bouw van het bruggencomplex over de Hoofdvaart bij den Bennebroekerweg en den aangrenzenden Bennebroekertocht, waar van de kosten op 32.000 werden geraamd, worden steeds goede vorderingen gemaakt. Als dit groote werk verder zoo flink van stapel blijft loopen, is het wel te verwachten, dat de nieuwe bruggen in den komenden herfst gereed komen. VERMINDERING VAN DE OPCENTEN OP DE PERSONEELE BELASTING? In de nota, welke B. en W. bij de aanbieding van de begrooting voor 1935 den raad deden toekomen, hebben zij eenige mededeelingen gedaan, waarbij de verwachting werd uitge sproken dat wellicht binnenkort een voorstel zou kunnen worden gedaan tot eenige ver lichting van den zwaren belastingdruk. Verschillende omstandigheden hebben B. en W. tot de overtuiging gebracht dat het moge lijk m Herhaaldelijk is er in den Raad van ver schillende zijden bij B. en W. op aangedrongen, bij de Regeering stappen te doen, die zouden kunnen leiden tot verlaging van de huren van de woningen der woningbouwvereenigingen. Vooral in den laatslen tijd werd deze verlaging zeer urgent, omdat tal van woningen der bouwvereenigingen leeg kwamen te staan, doordat de bewoners er de voorkeur aan ga ven, een der door bouwondernemers nieuw gebouwde woningen, die even duur of slechts weinig duurder waren dan de door hen verla ten woning, te betrekken. B. en W. waren diligent en ten slotte zijn zij er in geslaagd de regeering achter zich te krijgen. Aan de besturen der woningbouwvereeni gingen in deze gemeente t.w. de woningbouw- vereeniging Velsen, de R.K. Woningbouwver- vereeniging en de Alg. Coöp. Arbeiderswoning- bouwvereeniging is thans medegedeeld, dat tot verlaging der huren kan worden overgegaan, en 1 1 van het exploitatietekort). In de opgave der huurverlaging, van woon- en winkelhuizen van „Velsen" st f 4, 64 van f 4,65 op f 3,50. Bij de 320 woon- en winkelhuizen van de R.K. Woningbouwvereenigingen vinden een verlaging van de huren van 62 woningen van f 5,40 op f 4,20, 53 van f 5,40 op f 4,50, 13 van f 4,70 op f 3,70, 15 van f 5,50 op f 4,60. Van de 96 woningen der „Coöperatieve" zijn o.a. 21 verlaagd van f4,60 op f3,80, 64 van f 5,05 op f4,20. Ongetwijfeld zal deze huurverlaging velen bewoners welkom zijn en zullen vele ingezete nen. er aanleiding in vinden weer naar hun oudewoning terug te keeren. Het totaal, van de verlagingen, wordt geschat op ongeveer f 40.000, ""waarvan" f^10.000 teil' laste van de gemeente. BLOEMENDAAL CONCERT IN HET BOSCH. Het Fanfarecorps „Kunstkring" van Spaarn- dam zal heden, Dinsdagavond, een concert geven in het Bloemendaalsche Bosch. Het programma luidt: 1. Sempre Fideles Sousa 2. Ouverture „Hermione" Delmas 3. Ballet Egyptienne Luigini 4. Marche Aux Flambaux Meyerbeer 5. Orpheus aux Enfers Offenbacn 6. Down South Middleton 7. Wiener Blut Strauss 8. Marsch finale. CONCERT IN HET BLOEMENDAALSCHE BOSCH. Programma van het concert aangeboden door de Haarlemscne Orkest Vereeniging op Woensdagavond 31 Juli in het Bloemendaal sche Bosch, onder leiding van Marinus Adam. 1. Ungarischer Marsch. H. Berlioz. 2. Twee deeien uit de Karelia Suite, J. Sibelius. 3. Mazurka en Krakowiak (Poolsche dan sen! M. Moszkowsky. 4. Capricio Itaiiën, P. Tschaikowsky. Pauze. 5. Ouverture Mignon". A. Thomas. 6. Friihlingsstimmen (wals!. Joh. Strauss. 7. Humoreske en Slavischer Tanz, A. Dvorak. 8. Fragmenten uit dé opera „La Tosca". G. Puccini,' SANTPOORT R. C. BREDERODE. De Zondag door verschillende elftallen van R. C. Brederode gespeelde wedstrijden hadden het volgende resultaat: R. C. Brederode adsp.Hillinen adsp. 48 R. C. Brederode 3Hillinen 5 0I R. C. Brederode 2Hillinen 4 55 R. C. Brederode 1Kennemers 6 42 Woensdagavond 7% uur tegen D. I. O. 1. Zooals bekend, speelt Brederode 1 HEEMSTEDE BADHUIS HEEMSTEDE. In het Badhuis aan de Postlaan werden in de week van 22 tot en met 27 Juli genomen 529 douchebaden en 21 kuipbaden. - Aa-n 17 kinderen werd een gratis schoolbad verstrekt op Woensdagmiddag van 2 tot 4 uur. Van de gelegenheid tot kosteloos baden op Woensdagavond tusschen 5 en 8 uur werd door 51 volwassenen gebruik gemaakt. EXAMENS. Van de Bronsteeschool U.L.O. slaag-den voor het M.U.L.O.-examen diploma A: Frit-s van Olphen. Rob van Zoelen, Kees Kneppers, Willem Koch, Willem Bordes, Cor Veenstra. Willy Lenderink, Sisca Luyken, Lies. Jonge- neel, Margot Paardèkoper Overman en Letty Wormsbecker. Voor diploma B: Henk van der Veen en Jo van den Berg. OVERVEEN TREIN MAAKT BRAND IN HET DUIN. Waarschijnlijk doordat vonken uit de lo comotief van den trein van Zandvoort op brandbaar materiaal waren gekomen, is Maandagmiddag brand ontstaan in de duinen bij de Zanderij vaart. Het vuur is gebluscht door spoorwegar beiders en bezoekers van het Brouwerskolkje De brandweer was aanwezig, doch hoefde geen dienst te doen. Ongeveer honderd meter dennenhout is verbrand. BENNEBROEK AMSTERDAMSCHE BEURS DINSDAG 30 JULI 1935 OPGEGEVEN DOOR DE ROTTERDAMSCHB BANKVEREENIGING KANTOOR HAARLEM BURGERLIJKE STAND. Ondertrouwd: 17 Juli. Hendrikus Johannes! de Vos en Maria Theresia Jansen. worden geacht om het aantal op- centen op de hoofdsom van de personeele be- zal, wanneer de visscherij waarbij door twee lasting te verminderen en daarom wordt voor- Getrouwd: 19 Juli. Silvester Jacobus Chri. bpoten met één net wordt gevischt, aan den I gesteld deze opcenten te verlagen en te I tiaan van Eijk en Margaretha Jacoba de gang is, de vangst van de booten overnemen brengen van 125—225 op Uü—165. I Goede. 1 30 2 - Stnatsl. BinnenL 4 1/2 pCt.' Nederl 1917 4 pCt. ld. 1933 11 96Ve 96Vé 4 1/2 pet. Nederl. Indië 1930 11 93°u Staatsl. Buitenl, 5 1/2 pCt. Dultschl. 1930 (Youngleen!) 17* 17* (Youngleening) met 23Vé 4 pCt. Engeland 4 1/2 pCt, Frankrijk Schatk. 1932 Sclieepv. Mijen. - - 35. Stoomv Mij. Ned. 31 Industr. Binnenl. Alg. K.zijde Unie 30# 31 A. N. 1. E. M. (Nat Bezit) I. 169 - v Berkei's Patent Gert. Ca.-lvé Delft 61* 267 ■*- Ned. Ind. Gas (Nat. Bezit) - 172 Gem, Bez. Philips 254 355 255 102* 102* - industr. Buitenland. Anaconda Copper lOVs lOVs 26* 77/e Bethlehem Steel 22 V, 5 pCt. Cities per 1966 Am. Glanzstoff (gew.) General Aviation 2# -t- 178/8 North Amer. Cy. IIVB Standard Brands lOVs 26# 26# Banken BinnenL Koloniale Bank 38* Cert. Handel Mij. 78 Banken Buitenl. Deutsche Reiehsb„ 57 Petrol. »lij. Binl. Kon. Petroleum 180*-* 199*—* 87 •r""1 Petrol. Mij. BuJtenl. 0%-7/e 12* Cultuur ftlljen. 172* 93 90 18 Mijnbouw Mijcn. Alg. Exploratie 183* 305 - Tabak Mijen. Dell Batavia Tabak. 141 1503/g 49 Rubber Mijen. 107 107 Deli Bat. Rubber 70 Ned Ind, Rubber Koffie Ver. Ind. Cult Ondern. Spoorwegen BultenL 34 - Coram Milwaukee 2* 5 pet. Adj. Milwaukee Missouri Kansas Texa - nlon Pacific 65 Prolongatiekoers -

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 9