■^Mrrdkicb ItaliëAbessynië voor den Volkenbond. Russische duikboot Toonee! te Londen. vergaan. Tandheelkundig Instituut GEHEEL GEBIT THIJS IJS EN HET GEHEIMZINNIGE EILAND. DONDERDAG 1' AUG. 1935 HAAEEEM'S dagbead BUITENLAND. Eden en Laval stellen een compromis-formule op. Aloisi dringt aan op hervatting der arbitragebesprekingen. Rome noch Addis Abeba voelen voor een Voikenbonds- mandaat over Abessynië. HET BELANGRIJKSTE NIEUWS De 87ste bijeenkomst van den Volkenbonds raad die in verband met het Italiaansch- Abessynische geschil bijeengeroepen is, heeft gistermiddag met een besloten zitting een aanvang genomen. Omtrent het verloop van de raadszitting worden de volgende bijzonderheden medege deeld: De Italiaansche vertegenwoordiger, baron Aloisi refereerde aan de Italiaansche uiteen zetting, die gegeven is in het telegram van 27 Juli en verklaarde, dat de Italiaansche re geering er nogmaals den nadruk op legt, dat het onderwerp van bespreking van de huidi ge raadszitting moet zijn het mogelijk maken van de hervatting der werkzaamheden van de arbitragecommissie. De vertegenwoordiger van Abessynië. prof. Jèze, verklaarde, dat zijn regeering het bijeen komen van den Vclkenbondsraad had ge vraagd toen op 9 Juli het bewijs geleverd was, dat de arbitrageprocedure geen kans op succes had. Reeds in Januari j.l. heeft Abessynië een beroep gedaan op den Volkenbond om een oorlog te verhinderen. Het zal ook in den ver volge alles doen, wat in zijn vermogen is om tot een vreedzame regeling te komen. Aloisi zeide daarop, dat hij ten opzichte van de voorstelling van zaken van den Abessyni- schen gedelegeerde inzake het mislukken van de arbitrageonderhandelingen alle voorbehoud moest maken. Eden wierp de vraag op, of de Raad en de partijen zich moesten beperken tot de resolutie van 25 Mei of dat de raad, wanneer hij dit zou wenschen. zijn agenda kon uitbreiden. In dit verband verklaarde Laval, dat de ge delegeerde van Italië niet bestreden had, dat de raad bevoegd was een onderzoek in te stel len naar den nieuwen toestand. Hij heeft echter voorgesteld dat de raad zijn onderzoek zou beperken tot de gebeurtenissen van Oeal Oeal. Prof. Jèze gaf uiting aan de opvatting van de Abessynische regeering, volgens welke de besprekingen niet mochten worden beperkt tot de procedure. Naast het arbitrageprobleem moeten de begeleidende omstandigheden on der oogen worden gezien, in het bijzonder de houding van de Italiaansche regeering. Overigens sloot de vertegenwoordiger van Abessynië zich aan bij het voorstel van Laval onderhandelingen aan te vangen over de uit werking van een formule. Aloisi zeide dat de Italiaansche regeering groot belang hecht aan de arbitrageprocedure. Daarin moet worden vastgesteld, wie op 5 De cember in Oeal Oeal de aanvaller is geweest. De toenmalige aanval is het uitgangspunt van het tegenwoordige geschil. De Italiaansche regeering kan geen besprekingen op breedere basis aanvaarden, zoolang de werkzaamheden van de arbitragecommissie niet zijn beëindigd. De Italiaansche regeering is bereid met de raadsleden de mogelijkheid tot het weer op gang brengen van de arbitrage te bestudeeren. Ook Aloisi sloot zich aan bij het voorstel van Laval. Litwinof stelde daai'op als raadsvoorzitter vast, dat het voorstel van Laval de bevoegd heden van den raad, die het recht heeft werkzaam te zijn binnen de grenzen van het statuut, niet beperkt. De raad zal dus later iedere hem geschikt lijkende beslissing over den omvang van de volgende gedachtenwisse- lingen kunnen nemen. Woensdagavond zeer laat is tussdhen Laval en Eden overeenstemming bereikt aangaan de een compromisformule. Deze bestaat uit de volgende vier punten: 1. De verzoeningsprocedure wordt voort gezet. 2. Geen oorlog zoolang deze procedure niet is beëindigd. 3. De vijfde arbiter in de verzoeningscom missie zal benoemd worden. 4. Voorgesteld zal worden, dat de onder teekenaars van het verdrag van 1906 hun goede diensten verleenen ten behoeve van een regeling van het conflict. De formule werd direct door Laval medege deeld en toegelicht aan den Italiaanschen gedelegeerde, baron Aloisi. Aloisi heeft haar naar Rome doorgegeven en zijn regeering instructies verzocht. Ook de vertegenwoordigers van Abessynië stelden zich in verbinding met hun regeering Naar Reuter uit Rome verneemt-, verwacht Italië nog steeds, dat Engeland en Frankrijk iets zullen ondernemen, ten einde een con ferentie tot stand te brengen, welke het Ita- liaansch-Abessynisehe conflict zal behande len op deh grondslag van het drie-mogend- hedenverdrag van 1906. Men gelooft, dat Italië op een dergelijke conferentie zijn standpunt zal uiteen zetten. Evenwel zou iedere poging om de koloniale politiek van Italië te controleeren door dit land worden afgewezen. Verder zou Italië ook weigeren de confe rentie bij te wonen, indien deze niet beperkt zou blijven tot de onderteekenaars van het verdrag van 1906. Een Volkenbonds-protectoraat over Abes synië levert Italië geen voordeel. Mussolini heeft reeds verklaard, dat hij een protectoraat, dat Italië met Engeland en Frankrijk zou moeten deelen als een onmo gelijkheid beschouwt. Hij wenscht de controle te verkrijgen over de grondstoffen en dit zou zeer moeilijk gaan in geval van een Volkenbondsprotectoraat over Abessynië. De Abessynische Volkenbonds-delegatie te Genève heeft opdracht, ontvangen niet af te wijken van de haar gegeven instructies. Deze instructies boden, bij eenigen goeden wil van Italië, aldus verklaart men. nog de mogelijkheid voor een vreedzame oplossing. Ingeval Italië de conferentie zou verlaten, zal de Abessynische delegatie te Genève blij ven en dan nieuwe instructies ontvangen. Blijkens een bericht uit Addis Abeba spreekt het Abessynische ministerie van buitenlandsche zaken het bericht tegen, vol gens hetwelk de keizer van Aoessynië een voorstel zou hebben ontvangen tot instelling van een internationaal mandaat onder be scherming van den Volkenbond. Men is overigens niet van meening, dat Abessynië een dergelijk voorstel zou aan vaarden. DE 2.000.000 STE FORD V—8. Uit Detroit: De 2.000.000ste Ford V—8 auto mobiel heeft de Fordfabrieken verlaten. Deze wagen is tevens de 23.000.000 Ford automobiel, die gebouwd is sinds de intrede van de Model T Ford. Amerika. Verdere vlootversterkingen overwogen. De minister van marine, Swanson, heeft in de heden gehouden persconferentie verklaard, dat het ministerie van Marine overweegt nieuwe versterkingen aan te leggen in den Stillen Oceaan, na 31 December 1936. en te vens den bouw overweegt van nieuwe slag schepen en kruisers, om gelijken tred te hou den met de vlootversterkingen van andere mogendheden. Op een vraag met betrekking tot de Philip- pijnen, het steunpunt der Amerikaansche Aziatische vloot, antwoordde minister Swan son: „Ingeval wij de Philippijnen zouden ver liezen, zouden wij misschien een ander steun punt moeten zoeken". De minister van Marine verklaarde verder, dat de Vereenigde Staten ondanks de mede- deeling, dat Engeland voornemens is in de volgende zeven jaren 750 millioen dollar uit te geven voor de moderniseering der vloot, zich zullen houden aan het bouwprogram, d~ in de Stimson-wet is vastgelegd, behalve met betrekking tot slagschepen en kruisers. Wat de slagschepen betreft, zullen de Vereenigde Staten zich richten naar hetgeen andere staten zullen doen. Duitschland. Weer een verbod van de Stahlhelm. Op grond van paragraaf 1 der verordening van den rijkspresident ter bescherming van volk en staat d.d. 28 Februari 1933 wordt de Nationaal Socialistische Duitsche Front strijders Bond (Stalen Helm) voor het dis trict Wiesbaden met zijn gouwleiding en alle onderafdeelingen, districts- en groeps leidingen met ingang van heden ontbonden verklaard. Tegelijkertijd met dit verbod wordt ieder optreden in het openbaar, zoomede het dra gen van uniformen en insignes van den NSDFB (Stalen Helm) voor het geheele re- geeringsdistrict Wiesbaden verboden. Overtredingen zullen worden gestraft op grond van par. 4 der bovengenoemde veror dening. Het verbod is afgekondigd, „omdat geble ken is, dat de NSDFB (Stalen Helm) nog tot den laatsten tijd geageerd heeft tegen den staat en de wettelijke bepalingen". Frankrijk. Fusie van rechtsche socialisti sche partijen. De sinds eenigen tijd gevoèrde onderhande lingen over een fusie van de drie socialistisch georiënteerde kleinere partijen, neo-socialis- ten, rechtsche socialisten, ook wel Fransche socialisten genoemd, en republikeinsch-socia- listen, zijn thans een aanzienlijke stap nader tot het doel gekomen. Onder voorzitterschap van Paul Boncour heben de vertegenwoordigers van deze groepen een politiek programma opgesteld, dat aan de oprichtingsvergadering van /3e nieuwe partij, die den naam „Socialistische Unie" zal dra gen, welke in October zal bijeenkomen, zal worden voorgelegd. De nieuwe partij, die haar nationale ten- denzen niet verloochent, stelt zich een drie ledig doel: Verdediging der republiek, over winning van de crisis en handhaving van den vrede, waarbij de noodzakelijkheid van de landsverdediging niet uit het oog wordt ver loren. INSTORTINGSONGELUK TE WARSCHAU. Uit Warschau, 31 Juli: In den afgeloopen nacht heeft een ernstig ongeluk de bevolking van de oude stad opgeschrikt. Van een huis aan de Fretastraat (waar madame CV,v< ge woond heeft) stortte, terwijl de bewoners slie pen, de vierde verdieping in, in haar val de derde verdieping meesleepend, waardoor een groote hoop metselwerk, balken en ijzerwerk op straat viel. Het grootste deel van de bewo ners van beide verdiepingen, wier totaal aan tal 34 bedroeg, werd door de puinen bedolven, enkele slaagden er evenwel in bij het waar schuwend gekraak van de muren, uit de ra men te springen. De brandweer, die van alle kanten aarukte, haalde zestien gewonden, de meesten in ernstigen toestand, en een doode onder de puinen vandaan .Tijdens de red dingswerkzaamheden deed zich een nieuwe in storting voor. Het schijnt, dat verrotte balken de oorzaak van het ongeluk zijn. Nader wordt gemeld, dat het aantal gewon den gestegen is tot 21, waaronder zes brand weerlieden, die bij het reddingswerk verwon dingen hebben opgeloopen. Twaalf personen worden nog vermist. AANKLACHT TEGEN EX-KONING ALFONSO INGETROKKEN. Een door de eerste Cortes onder de republiek ingestelde commissie van onderzoek naar ad ministratieve misbruiken onder de monarchie had o.a. een aanklacht ingediend tegen ex- koning Alfonso en vier anderen in verband met de concessie voor den aanleg van den San- tander-Mediterranee-Spoorweg. Het rapport der commissie over deze aan klacht is nooit voltooid en de huidige Cortes verwees de zaak naar het Hooggerechtshof, dat van oordeel was dat er geen gronden voor een vervolging van exkoning Alfonso aanwe zig waren, waarop de aanklacht werd inge trokken. BERLIJN WENSCHT GEEN BEHOEFTIGE JODEN. Het A.NP. meldt uit Berlijn: In verband met den opvallenden trek van Joden naar Berlijn heeft het bestuur der stad een waar schuwing bekend gemaakt, waarin deze trek ongewenscht genoemd wordt en waarin iedere ondersteuning van naar Berlijn gekomen be hoeftige niet-Ariers geweigerd wordt. Zij zul len principieel verwezen worden naar het stedelijk asyl voor dakloozen om dan langs den vlugsten weg weer te worden afgeschoven. SPOEDIG MOOI BRUIN. Wrijf Uw huid in met Amilda-Zonnebruin en U wordt direct zoo mooi brons-bruin als na vier weken vacantie aan zee. Amilda-Zonnebruin voorkomt zonnebrand Verkrljgb»«r Amllda-crème Amlldo-Zonne U Ivorol-tandpasle I (Adv. Ingez. Med.) Met 55 man gezonken. Officieel wordt uit Moskou mede gedeeld, dat de Sovjet Russische duik boot B-3 op 25 Juli bij een oefening in de Finsche Golf met 55 man aan boord is vergaan. De B-3 behoorde tot de Baltische vloot. De duikboot manoeuvreerde onder water, toen zij door een ander oorlogsschip werd geramd. Het schip zonk onmiddellijk. Aan boord bevon den zich, behalve acht officieren, 47 minderen, in hoofdzaak „adelborsten". De duikboot, welke in 1917 in ge bruik was genomen, zal worden ge licht. Catastrofale ontploffing in Transvaal. Reuter meldt uit Ermelo in Transvaal: Vier Europeanen en 75 inlanders zijn als gevolg van een verschrikkelijke ontploffing in een kolenmijn bij Estantia leven ingeslo ten. Men vreest, dat zij zijn omgekomen. Ernstige botsingen in een moskee. Mohammedanen in verzet tegen de Westersche kleeding. Zomerseizoen in Regent's Park. TEHERAN, 31 Juli. Tengevolge van het door de regeering uitgevaardigde bevel, dat de traditioneele dracht der bevolking moet worden vervangen door de Westersche klee ding en voorai het beval tot het invoeren van de Westersche hoofddeksels, zijn in de mos kee van Mesjed in het Oosten van Iran ern stige onlusten onstaan. De priester Sheik Bahloen, een vooraan staande figuur in de Mohammedaansche we reld, zette de fanatieke bevolking aan tot verzet tegen de moderniseeringsmaatregelen der regeering. De politie greep in en er ont stond een vechtpartij, waarbij een groot aantal personen werd gewond en een 30- tal personen, waaronder vele politie-agenten werd gedood. Ongeveer 600 personen werden gearresteerd. Te Mesjed doet het gerucht de ronde dat ook Sheik Bahloen tot de dooden behoort. (A.N.P.) RIJKSSTRAATWEG 16 HAARI ESI-N. TEL. 16726 vanaf f 35.- met 8arantie. PÜn- vanar j oo. lf)OS trekken inbegr BESLIST PIJNLOOZE BEHANDELING Spreekuren alle werkdagen van 912 en 14 uur. Zaterd. 912 uur Avondspreekuren Dinsdag, Woensd. en Donderd. v. 79 u. (Adv. Ingez. Med.) (Van onzen correspondent). Het openluoht-theater in Queen Mary's Garden in Regent's Park is een onderne ming van Sydney Carroll, den tooneelrecen- sent van de Sunday Times. Het beleeft dit jaar zijn derde zomerseizoen. De grasvelden de hagen en de boomen verschaffen de aan trekkelijkste natuurlijke aankleeding voor de speciale tooneelstukken. welke de regisseur voor opvoering uitkiest, A Midsummer Night's Dream, Comus van John Milton, Chloridia, een „masque" van Ben Jonson e.d. vertooningen. De toeschouwers zitten in halve cirkels, trapsgewijze boven elkaar, in dekstoelen voor het tooneel of de tooneelen in den vorm van een halve schijf. De tooneel vloeren zijn met kunstgras bedekt en geven den indruk van kortgeschoren gazons totdat een speler aanleiding vindt in den loop van zijn voorstelling te stampen of neer te springen: dat geeft een hollen klank. De spelers komen op en verlaten het tooneel door gangetjes in het loover van boomen en boschjes. De dekstoelen zijn ongemakkelijk voor hen, die luieren niet tot een kunst heb ben kunnen verheffen. Men zoekt gerief in een groote verscheidenheid van houdingen. Het decorum van de schouwburgzaal ont breekt. Zoo nu en dan komt een vliegtuig in de lucht met zijn verschijning en zijn ge ronk de aandacht afleiden van de onweer sprekelijke schoonheid van zulk een zeven tiende eeuwsche „masqué" als Chloridia of brengt ongewenschte werkelijkheid in de droomen van den zomernacht. Het geluid van de wat rumoerige hofmakerij van jongelin gen en jongedochters in de parklanen der omgeving vermengt zich soms met het schoone proza der voordrachten op het too neel. dat overigens in de voortplanting door middel van radioversterkers wat van zijn toover verliest. Het zijn kleine stoornissen, die men voor lief moet nemen, omdat ze onvermijdelijk zijn. Als ontspanning in een Londenschen zomeravond zijn deze openluchtvoorstellin gen in Regent's Park eenig en in hooge mate bevredigend. Chloridia, dat wij er hebben aanschouwd, werd zooals men het in het program uit drukt „uitgevonden" in 1630 door Ben Jon son. Het is een ritus.* voor Koningin Chloris en haar nymphen, door Jonson uitgedacht voor de echtgenoote van Karei I, die het spel rn§t haar hofdames voor het hof speelde. Deze „masqué" was als gelijksoortige stuk ken van de zeventiende eeuw zoodanig ont worpen. dat het belangrijkste werk kon wor den gedaan door beroepsspelers^ die iets van den luister van hun spel mededeelen aan de voorname dilettanten. Sydney Carroll heeft in Regent's Park geen dilettanten in zijn bezetting. De rol van Chloris gaf, daar had Jonson wel voor gezorgd, geen moeilijk heden voor de koningin van Karei I. Een echte koningin op het tooneel kan er geen flaters begaan. De regisseur in Regent's Park heeft de rol aan goede handenen beenen toevertrouwd en er aanmerkelijke uit breiding aan gegeven. Miss Theilade danst er doorheen en haar dansen is een lust voor het oog en een tractatie voor hen, die de charme van plastisch lijnenspel met de menschelijke gestalte kunnij waardeeren en wie kan dat eigenlijk niet? De Lente zingt er lieflijk met de keel van Nora Col ton. En er is een jeugdig speelster, die in de uitbeel ding van een ouden, leelijken en boozen dwerg de schoonheid van haar gezichtje voor de goede zaak opoffert. Chloridia verbeeldt een vaag gebeuren. Het schijnt weinig min der gedroomd dan Shakespeare's droom, waarin Puck de hand had. Cupido heeft woorden gehad met zijn moeder Venus. In baloorigheid is hij Satan op gaan zoeken. Dat vernemen wij van den postiljon van Hades, den leelijken boozen dwerg. De toestand lost zich op in ballet met redekunst en zang. Verachting, jaloerschheid, vrees, storm, roem poëzie, architectuur en geschiedenis, dansen en zingen er. Het is niet duidelijk, waarom al die elementen meedoen maar dit doet er niets toe. Ze verhoogen de praal, haar scha keering en haar verrassing. En de aan schouwing van dit oude spel, overgebracht naar onzen tijd en bewerkt voor onze begrip- ONZE DAGELIJKSCHE KADERVERTELLING. Het schip lag nu vast aan den kant, en Thijs dacht al: „Straks gaan wij aan wal" toen er iets akeligs geschiedde. Zonder dat vriend Thijs een aanleiding bespeurde zakte Arie Baard stokstijf op den grond en viel pardoes in slaap! En kijk eens, al de matrozen liggen al bij elkaai te snurken! En Thijs? Hij is niet alleen ontsteld, maar ook verschrikkelijk moe en wil óók slapen gaan.waar moet dat nu naar toe? pen, verschaft levendig genot. Een half- formeele inleiding had de juiste stemming gewekt. Karei I zelf en zijn heeren, door spelers verpersoonlijkt, waren plechtig aan gekomen en hadden zich in de voorste dek stoelen neergelaten als de belangrijkste leden van het auditorium. En de dichter John Drinkwater had het spel ingeleid met een proloog van eigen maaksel, vol gratie en hoofschheid. A. K. VAN R. I ONTVOERDE JOURNALIST OP EERE WOORD VRIJGELATEN. Volgens een bericht uit Peking heeft de door de bandieten vrijgelaten correspondent van het Duitsche Nieuwsbureau, dr. Mueller, na zijn aankomst in Kalgan medegedeeld, dat hij door de bandieten was vrijgelaten op eerewoord en slechts voor den tijd van 10 da gen. Hij schijnt, dat hij onderhandelingen moet voeren over het bijeen brengen van het losgeld. WEER TWEE DUITSCHE BLADEN DIE VERDWIJNEN. Het bekende Duitsche maandblad „Preusi- sche Jahrbücher" dat in 1858 werd opgericht, zal ophouden te verschijnen. Het in 1686 opgerichte dagblad „Augsburger Postzeitung" zal voortaan te München als weekblad verschijnen. Oude man door rook gestikt. Bij een brand te Amsterdam. In den afgeloopen nacht is op de tweede étage van perceel Lekstraat 104 te Amster dam, een brand uitgebroken, die het leven heeft gekost aan een 83-jarigen bewoner van deze verdieping. Toen de brandweer, die spoedig was gewaar schuwd, arriveerde en zich oneer leiding van brandmeester Dijkstra toegang tot de étage verschafte via het trappenhuis sloeg haar een geweldige rook en hitte tegemoet, waarom van de gasmaskers gebruik moest worden ge maakt. Bij het verder onderzoek heeft de brand weer in een slaapkamertje een 83-jarigen man aangetroffen. Hij had een doek om den hals geknoopt en gaf geen teekenen van leven meer. De brandweer paste onmiddellijk met behulp van een zuurstofkoffer kunstmatige ademhaling toe, welke daad later door clen G.G.D. werd overgenomen. Het slachtoffer bleek echter reeds te zijn overleden. Aange nomen moet worden dat hij door den hevigen rook is gestikt. RADIOPROGRAMMA. VRIJDAG 2 AUGUSTUS HILVERSUM, 1875 M. 8.— VARA, 12.— AVRO, 4.— VARA, 8.— VPRO. en AVRO. 11.00—12.— VARA 8.Gram.pl. 10.Morgenwijding VPRO. 10.15 Voordracht A. Bouwmeester. 10.35 Gra- mofoonpl. 11.Vervolg voordracht. 11.20 en 12.— Gram.pl. 12.30 Kovacs Lajos' orkest en Gram.pl. 2.— Voordracht Lucy Pierson. 2.30 Gram.pl. 2.50 Piano-syncopations H. Stafford, 3— De AVRO-Decibels olv. E. Meenk mmv. H. Stafford (piano). 4.— Gram.pl. 5.— Voor de kinderen. 5.30 Doe Coheïr en" zijn orkest.--6-.— Voordracht B. Groeneveld. 6.20 Vervolg or- kestconcert. 7.50 Berichten. 7 58' I-ïerh. SOS- Berichten. 8.— Reportage uit een Jongenskamp te Leersum. 8.30 Uit het Kurhaus te Scheve- ningen: Residentie-orkest olv. C. Schuricht. (Om 9.15 Vervolg der reportage). 10.30 Decla matie Jac. Elsacker 10.40 Lezing Ds. E. D, Spelberg. Hierna berichten en Vrijz. Godsd. Persbureau. 11— Jazzmuziek (gr. pl.) 11.30— 12.Gramofoonmuziek. HUIZEN, 301 M. Algem. progr. verzorgd door de NCRV. 3'.Schriftlezing en meditatie. 8.159.313 Gram.pl. 10.30 Morgendienst olv. Ds. C. C. H. de Loos. 11.— Cello-recital J. Blazer mmv. J. Blazer (piano). 12.15 Gram.pl. 12.30 Ensem ble Van der Horst en Gram.pl. 2.— Gram.pl. 2.30 Chr. Lectuur. 3.00—3.45 Zang door S. Both-Haas (sopraan") mmv. H. Stigter (piano) 4.Orgelspel L. Blaauw. 5.— Gram.pl. 5.30 Concert. R. Beute (piano). F. Zepparoni (viool) J. Warnars (altviool) en H. Berghout (cello) 6.30 Causerie A. J. Herwig, 7 Ned. Chr. Pers bureau. 7.15 Reportage. 7.30 Literaire cause rie C. Rijnsdorp. 8.— Berichten. 8.05 Haagsch Harmonie-orkest olv. Zeldenrust. 8 55 Cause rie Dr. B. H. Erné. 9.25 Vervolg concert. 9.55 Berichten. 10.00—11.30 Gramofoonmuziek. DROITWICH, 1500 M. 10.3510.50 Morgenwijding. 11.05 Orgel spel R. New. 11.50 Trocadero-Cinema-orkest olv. A. v. Dam. 12.50 BBC-Dansorkest olv. H. Hall. 1.35 Gram.pl. 220 H-et Argyle-Theater orkest olv. Jones 3.20 H. Darewski en zijn or kest. 4.35 E. Colombo's orkest. 5.35 BBC-Dans orkest olv. H. Hall. 6.20 Berichten. 6.50 Orgel spel R. Dixon. 7.20 BBC-Militair-orkest olv. B. W. O'Donnell. 8 05 Sam Browne zingt met be geleiding van twee vleugels. 8.20 Percival Mackey en zijn Band en B. Monshin's Rio Tan go-orkest. 9.20 Het Celebrity-Trio. 9.50 Berich ten. 10.10 Het Bernard Crook kwintet. 11.05 Voordracht. 11.35—12.20 Harry Roy en zijn Band. RADIO PARIS, 1648 M. 7.20 en 8.20 Gram.pl. 12.35 Concert olv. Gail- lard. 3.20 en 6.10 Gram.pl. 8.20 Orgelconcert mmv. zang- en cellosolisten. 9.05 Orkest- en solistenconcert. 11.10 Dansmuziek. 11.201.20 Nachtconcert (gr.pl.) KALUNDBORG 1261 M. 12.202.20 Concert uit Rest. „Wivex". 3.50 —5.50 M. Hansen's orkest. 8.20 Voor de kin deren. 9.20 Hoorspel met zang. 9 55 Gram.pl. 10.05 Hong. muziek. 10 45 Omroeporkest olv, L. Gröndahl. 11.2012.50 Dansmuziek. KEULEN, 456 M. 6.50 Concert. 10.45 Vocaal concert mmv. piano. 12.20 Populair concert. 2.35 Gevar. concert. 4.20 Pianoduetten. 5.20 Concert. 7.20 Blaasconcert olv. Hütten. 8.35 Rijkszending: ,Ein Arbeiter fahrt auf Urlaub". 9.20 Omroep- kleinorkest olv. Eysoldt. 11.2012.20 Von Hin denburg-herdenking ROME, 421 M. 9.Gevar. concert door het Madami-kwar- tet en solisten. 10.20 Dansmuziek. BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gram.pl 1.30—2 20. 5 20 en 6.20 dito. 6.35 Kamermuziek. 7.35 Gram.pl. 8 20 Cabaret 9.20 Omroeporkest olv. Gason. 10.30 11.20 Dansmuziek. 484 M 12.20 Gram.pl. en zang. 12.50 Salon orkest. 1.502.20 Zang en Gram.pl. 5.20 Zang. 5.50 Harmonicamuziek. 6.20 Gram.pl. 6.50 Pianorecital. 7.35 Zang. 8.20 Salonorkest. 10.30 —11.20 Gram.pl. DEUTSCHLANDSENDER. 1571 M. 8.35 Zie Keulen. 9.20 „Der betrogene Kadi", opera van Gluck (Gr.pl.) 10.20 Berichten. 10.50 Orgelspel. 11.05 Weerbericht. 11.2012.20 W. Kriiger en zijn kapel.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 6