AKKERTJES VRIJDAG 2 AUGUSTUS 1935 H A A R E E M'S D A GEE A D' WIELRIJDEN. De wedstrijden op de Stadion- baan. Richter wint de sprint. m Richter. Ongeveer 10.000 toeschouwers waren Don derdagavond naar het Stadion gekomen om de internationale wielerwedstrijden bij te wonen, welke zoowel in de sprint als achter groote motoren, konden worden beschouwd als een ernstige krachtmeting voor de a.s. wereldkampioenschappen te Brussel. De beide belangrijkste nummers waren de sprintwedstr ij den voor professionals, waarin Scherens, Michard, Gerardin, Richter en onze beide landgjenooten Van Egmond en Van der Linden uitkwamen, en de stayers kamp over 2 x 50 K.M. waarvoor de sterkste candidaten der wereldkampioenschappen waren gecontracteerd. -» De sprint. De internationale sprintwedstrijd werd verreden in 15 ritten van 2 rijders telkens over 550 meter. In de eerste rit had Van Egmond tegen Richter totaal geen kans. De tijd over de laatste 200 Meter was 12.5 sec. In den twee den rit sloeg Scherens in een korte sprint den Pranschman Gerardin. Tijd laatste 200 Meter 14.5 sec. On7^ tweede vertegenwoordiger Van der Linden: kon het ook al niet bolwerken, hij werd gemakkelijk door Michard geslagen. Tijd 13.5 sec. Zooals gewoonlijk zocht Van Egmond het in zijn rit tegen Gerardin in de lange sprint, doch de Franschman wist hem gemakkelijk op zij te komen en klopte den Haarlemmer op de streep. Tijd. 13.5 sec. Richter liet zich tegen Michard bij het in gaan van de laatste bocht door den Fransch man verrassen. Michard nam twee lengten voorsprong, doch Richter zag nog kans bij te komen; op de laatste tien meters haalde hij er nog zooveel uit, dat hij met centimeters ver schil den Franschman sloeg. Tijd 13 sec. Van der Linden was in zijn rit tegen Sche rens gedwongen den kop te nemen, eerst bij het ingaan van de laatste bocht werd de sprint ingezet. Met zijn bekenden sprong klopte hij Van der Linden met een wiel. Tijd 14.5 sec. De eerste manche over 50 K.M. Voor de eerste manche over 50 K.M. achter groote motoren verschenen in deze volgorde aan den start: Ronsse (België) achter Pasquier Jr.: Wals (Nederland)) achter Ceurremans: Van der Wulp achter Kaser, Lacquehaye (Frankrijk) achter Besson, Severgnini (Italië) achter Pasquier Sr. en Metze (Duitschland) achter Ville. Het resultaat was: 1. Metze. Tijd 37 min. 52.2 sec. Baanrecord. 2. Ronsse op 10 Meter. 3. Lacquehaye op 40 Meter: 4 .Wals op 160 Meter; 5. Severgnini op 165 Meter; 6. Van der Wulp op 480 Meter. Dat er snel gereden was bleek wel uit den tijd van Metze, die over de 50 K.M. liet no- teeren 37 min. 52.2 sec. Deze tijd beteekende een baanrecord, het oude stond op naam van De Graaf, gevestigd op 29 Juli 1933 met een tijd van 38 min. 26.2 sec. Een verschil in tijd dus van meer dan een halve minuut! Voor de pauze werden nog drie ritten van de sprint verreden. Van Egmond vertrok m den zevenden rit tegen Scherens weer met sneltreinvaart. Scherens liet zich rustig trekken kwam op het laatste rechte eind naast den Hollander en klopte hem op de streep. Tijd 12.1 sec. In den achtsten rit kreeg Van der Linden geen kans tegen Richter, die won zooals hij wilde. Tijd 12.8 sec. Tenslotte kwamen de beide Franschen tegen elkaar uit. Door tactisch rijden wist Michard van Gerardin met bijna een lengte voorsprong te winnen. Tijd 12.6 sec. Scherens en Richter hadden dus al hun ritten gewonnen. Na de pauze werden de sprintwedstrijden voortgezet. In den tienden rit gaf Michard onzen landgenoot Van Egmond een lesje in tactiek. Bij het ingaan van de laatste bocht liet Van Egmond zich dwingen door Michard omhoog te gaan, waarvan de Franschman gebruik maakte door plotseling naar beneden te duiken en enkele lengten voorsprong te nemen, een achterstand, dien Van Egmond niet meer kon inhalen. Tijd 12.4 sec., De tweede rit bracht Scherens tegen Rich ter aan den start. Richter nam den kop. Het werd een normale sprint, Scherens bleef aan het wiel hangen, doch zijn vermaarde sprong had tegen Richter geen resultaat: met een wiel werd de Belg geslagen. Bij den twaalfden rit ging Van der Linden aan het hoofd weg. Gerardin trachtte met enkele schijnbewegingen te demarreeren, doch hij bleef in tweede positie. Van der Linden ging 180 Meter voor de streep weg, zette goed door en Gerardin zag geen kans meer om zelfs het wiel van zijn tegenstander te pak ken te krijgen. Het was de eerste overwinning van een Nederlandsehen sprinter op dezen avond. Beslissing sprint. De 13e rit van de sprint ging tusschen de beide Hollanders, waarbij Van Egmond er dank zij enkele ferme trappen op de laatste tien meters in slaagde te winnen. Tijd 12.8 sec. De voorlaatste rit tusschen Gerardin en Richter was een der fraaiste ritten van den avond. Richter nam den kop, Gerardin volgde hem als een schaduw. Voor de marathontri- bune maakte Richter een schijnbeweging om te demarreeren, doch bliksemsnel doorzag de Franschman de situatie. Een onderdeel van een seconde na de schijnbeweging van Richter ontsnapte Gerardin, nam doordat hij direct goed zag een flinken voorsprong, dien Rich ter niet meer vermocht in te halen. Tijd 13.4 sec. In den laatsten rit klopte Scherens den Franschman Michard met banddikte. Tijd 13 sec. De eindstand werd dus: Scherens en Richter elk 6 punten. Michard 7 punten, Gerardin 8 punten en Van Egmond en Van der Linden beiden 9 punten. Na de laatste manche zou de beslissingsrit tusschen Scherens en Richter worden gereden. De tweede 50 K.M. In deze volgorde werd gestart: Metze, Se vergnini, Lacquehaye, Van der Wulp, Wals en Ronsse. De uitslag was: 1. Metze, tijd 38 min. 25.8 sec.; 2. Lacquehaye op 10 Meter; 3. Severgnini op 100 Meter; 4. Wals op 240 Meter; 5. Ronsse op 375 Meter; 6. Van der Wulp op 1600 Meter. Einduitslag stayerswedstrijd: 1. Metze 2 punten; 2. Lacquehaye 5 pnt.; 3. Ronsse 7 pnt.; 4. Severgnini 8 pnt.; 5. Wals 8 pnt.; 6. Van der Wulp 12 pnt. Richter sprintwinnaar. In de beslissing van het sprintnummer ging Scherens aan den kop. Bij de Marathontribune werd Scherens door een demarrage van den Duitscher volkomen verrast en de laatste ont wikkelde een dergelijke snelheid, dat de wereldkampioen met enkele lengten verloor. Op dezen avond behaalden de Duitschers dus een dubbele overwinning. Tijd van Richter laatste 200 Meter 12.2 sec. H.S.V. DE KAMPIOEN. Woensdagavond hadden wederom baanwed- strijden plaats. Gereden werd de tweede wed strijd voor de Competitie 400 M. tijdrace. 48 renners kwamen hiervoor aan den start. De voornaamste uitslagen waren als volgt: v. Dijk 26.2, Molendijk 26.3, Peters 26.4, Scha per 26.4, v. Rooyen 27. Fruitema 27.1, Schel vis 27.1. Th. Drost 27.2, L. Drost 27.3. A. Bar- ten 27.4, J. Henzen 28. de Brey, M. Peetoom, Heyselaar en v. Kersen maakten met 28.1 ook een mooien tijd. Twee demifinales Brassard: 1. Fruitema, 2. v. d. Heyden tijd 5.25.3. 1. Molendijk, 2. Th. Drost tijd 2.40.3. 60 ronden C klasse: 1. H. Veenhof, 2. Op- broek, 3. L. Drost. 80 ronden A en B klasse: 1. Schaper. 2. v. Rooyen, 3. Moerkerk, 4. Th. Drost. A.s. Zondag hebben belangrijke jubileum wedstrijden plaats op de Heemsteedsche Wie lerbaan. Aan den start komen Olympia, Ger maan uit Amsterdam en de Kampioen. De clubs rijden een Uurswedstrijd, Ploegachter volging en een Sprint voor den grooten prijs van Haarlem. Aan den start komen o.a. v. Gelder, Labbé, Engelmoer, Brilman, v. Dijk, v. Rooyen. Frui tema, Rijneveld, Molendijk. Moerkerk, v. Baak, v. Hal en Pater en meer anderen. Er zijn fraaie prijzen geschonken. Het beloven span nende wedstrijden te worden. LAWNTENNIS. TOURNAMENT „JATILOO" Donderdag werden deze wedstrijden voort gezet; de uitslagen daarvan luiden: Heerenenkelspel. 2e ronde: H. Borgerding sl. W. v. d. Veen 6—3. 6—0. 3e ronde. J. de Ruiter sl. J. v. Hezel 61. 61. v. Stederen sl. Sikkes 62, 64. ten Have sl. Wellinkhof 6—1, 64. Heerendubbelspel, le ronde: Aanstoot en v. de Vliet sl. Lazet en Houtman 62, 6—2. F. Aarts en W. Aarts sl. v. d. Veen en Schultz 6—1, 6—1. 2e ronde: Heemstede en Sluiter sl. L. de Kadt en E. v. Hasselt 63, 62; Aanstoot en v. Vliet sl. v. d. Stadt en de Veer 61, 64, v. Driessum en Seveke sl. F. Aarts en W. Aarts 62, 86 Cats en Kramer sl. Roldanus en Cassee 75, 64. v. d. Linde en Miedema sl. Baart en Wildeboer 64, 63. Damesenkelspel, halve eindstrijd: mej. Blik slager sl. mevr. Kuhn 36, 86, 63. Gemengd dubbelspel, 2e ronde: mevr. v. d. Kliashorst en v. Driessum, sl. mevr. de Ruiter en v. d. Klashorst 86, 64. 3e ronde: mej. Hulshof en Giesberts sl. frl. v.. Randwijck en Loman 61, 64. Damesdubbelspel, 3e ronde: mevr. Giesberts en mej. Hulshof sl. frl. van Randwijck en mej. T. Leeuwenberg 68, 61, 97. HENGELEN VISCHWEDSTRIJD VOOR WERKLOOZEN. Donderdag had het Centraal Comité voor Werkloozen een vischwedstrijd voor werkloo- zen georganiseerd, die bijzonder geslaagd mag genoemd worden. Voor dezen wedstrijd had den zich 210 werkloozen opgegeven en twintig controleurs. Voor de goede orde had het Comité zich de medewerking van een aantal werklooze be stuurders van de verschillende Vischcolleges in Haarlem verzekerd. De regeling liet dan ook niets te wenschen over. 's Morgens half zeven verzamelden zich de deelnemers aan de Cruquiusbrug te Heem stede. Na een hoornsignaal kon precies zeven uur met visschen worden begonnen. Hoewel het weer buitengewoon goed was, werd er toch niet veel gevangen. Er werd met dood aas op bovenmaatsche visch gevischt. Na twee keer anderhalf uur visschen bleken er 154 exemplaren gevangen te zijn. 's Avonds zeven uur zijn in het gebouw Spaarne 92 de prijzen uitgereikt die varieer den van een rollade van 2 pond met vet tot een doosje sigaretten. In totaal waren er 63 prijzen, benevens eenige -verrassingen voor de controleurs. Eerste prijs R. v. d. Aar 7 st., tweede prijs P. Kroon 7 st., derde prijs J. Kuijer 5 st., vierde prijs S. Rosman 5 st.. vijf. zes en zeven ver volgens J. A. Augustijn, H. Vennes en A. IJzer man allen met 4 st.; de overige prijswinnaars met 32 en 1 st. Dank zij de milde schenkers van prijzen is deze vischwedstrijd uitstekend geslaagd. met 't onmiskenbare gevoel, dat Uw dag alweer zal eindigen met zoo'n aanval van die el lendige hoofdpijn. Dadelijk een "AKKERTJE" en desnoods een uur later nog eenl Verrast be- Nederlsndsch merkt Ge, dat de dag steeds Product prettiger wordt en dat het werk beter vlot dan ooit! Neem toch "AKKERTJES" in huis, per 12 stuks slechts 52 cent. Volgens recept van Apotheker Dumont (Adv. Ingez. Med.) HONKBAL HET PROGRAMMA. Zaterdag: le klasse: V.V.GA.Ajax Bla u w-W itQu ïck 3e klasse Amsterdam: SimsonQuick 2 (Quick-ter rein). Z.R.C. 2—A.M.V.J. 2 3e klasse Haarlem: D.E.V. 1—R.C.H. 1 E.D.O. 2Swastika 1 Duvianen 2H.H.C. 3 Schoten 2Haarlem 4 R.C.H. 3—E.D.O. 3 Zondag: le klasse: HaarlemE.D.O. 2e klasse: H.H.C. 2V.V.G.A. 2 3e klasse Haarlem: Swastika 2E.D.O. 4 DE COMPETITIE. Zaterdagmiddag heeft in Amsterdam de belangrijke ontmoeting Blauw-WitQuick plaats. Indien.Blauw Wit wint heeft ze nog een behoorlijke kans op het kampioenschap. Aan den Zuidelijken Wandelweg heeft Blauw Wit aan Quick de eerste nederlaag toege bracht; of het van Heeswijk c.s. ook den tweeden keer zal lukken, betwijfelen we. Aan den Vergierdeweg kan de beslissing in 3 A vallen. Hier ontmoeten D.E.V. en R.CH. elkaar. De eerste ontmoeting in het Heemst. Sportpark eindigde in een gelijk spel. (24 24). Wanneer R.C.H. zich niet in de war laat maken in het veld, maakt zij een goede kans op de overwinning. In dezelfde klasse kan ook de beslissing vallen voor de onderste plaats. E.D.O. 2 ont vangt te drie uur in het Noorder Sportpark Swastika 1. Laatstgenoemde zal wel verlie zen. Haarlem 1 ontvangt Zondagmorgen half tien op het terrein aan de Kleverlaan haar stadgenoot E.D.O. Haarlem komt met inval lers voor Beets en Kloos; ook het meespelen van Parson is nog niet zeker. Daar de slag prestaties van beide negentallen uitstekend zijn. zal veel afhangen van het werpen. Daar de Haarlemmers echter over meer routine beschikken, gelooven wij wel dat Haarlem op de punten beslag zal leggen. Zondagmiddag 2.05 uur krijgen de H.H.C.- reserves aan de Kleverlaan bezoek van V. V. G. A. 2. Na de uitstekende prestatie van Zon dag jl, maakt H.H.C. 2 een goede-kans op de overwinning. Van de wedstrijden van de Haarlemsche negentallen laten wij plaats en tijd' van aan vang volgen. Zaterdag: D.E.V. 1—R.C.H. 1, Vergierdeweg. 2»/2 uur. E.D.O. 2Swastika 1, Noorder Sportpark, 3 uur. Duvianen 2H.H.C. 3., Olympia-terrein, Driehuizerkerkweg. 3 uur. Schoten 2Haarlem 4, Kleverlaan. 2Vz u. R.C.H. 3E.D.O. 3, Heemst. Sportpark, 3 uur. Zondag: Swastika 2E.D.O. 4. Vergierdeweg, 10 u. AJAX—E. D. O. Deze wedstrijd, die op 20 Juli in Amster dam werd begonnen, werd na 2 1/2 innings, nadat er reeds 80 minuten was gespeeld, ge staakt door den scheidsrechter wegens ge brek aan ballen. De stand was toen 29 in het voordeel van E.D.O. Het bestuur van den Ned. H. B. heeft nu besloten den geheelen wedstrijd te doen overspelen op een nader vast te stellen da tum. Het bestuur was van meening, dat de ballen waren verdwenen „buiten de schuld van een der partijen". TECHNISCHE COMMISSIE N. H. B. Door het bestuur van den N.H.B. is een technische commissie in het leven geroepen, die is samengesteld als volgt: E. Bleesing, P. C. Besanger en Mr. M. Vrij. Deze commissie zal uitspraak doen en advies geven in moei lijke gevallen betreffende uitlegging en toe passing der spelregels. DAMMEN. CLUBKAMPIOENSCHAPPEN HAARL. DAMCLUB. Maandagavond 5 Augustus a.s. zullen de wedstrijden om de clubkampioenschappen 1935 1936 der Haarlemsche Damclub weer be ginnen. Aan deze wedstrijden zullen ca. zestig spelers deelnemen. DE WEDSTRIJDEN VAN DE DAMCLUB HAARLEM. In het clublokaal van de Damclub Haarlem werden Woensdagavond j.l. de promotie- degradatie-en zomerwedstrijden voortgezet. De resultaten luiden als volgt: Zomer wedstr ij d J. LycklamaA. Russ 2d J. OosterlingW. Stroo 02. J. Hartel—H. W. Zitman 0—2 G. P. Heck—J. W. Burghout 2—0. W. Stroo—W. Hartel 2—0 C. v. d. WerffA. Burghout 20. H. W. ZitmanM. van Leeuwen 1L F. Mollema—H. W. Zitman 2—0. C. v. d. Werff—J. H. Burghout 2—0 Promotie-degradatiewedstrijd: C. DikkeboomP. Mollema 11. H. Kroon—J. P. Exel Jr. 2—0 SCHAKEN. R.K. SCHAAKCLUB „SINT BAVO". Dé uitslagen van de groep wedstrijden .zijn als volgt: J. KoelemijN. Kuilboer 10 B. StevenhageJ. v. Kesteren l0 J. HazertB. Hommes 01 C. BottelierTh. v. Dijk 10 N. Bottelier—W. de Boer M»— N. KuilboerJ. Hazert 10 J. v. KesterenJ. Koelemij 10 B. HommesC. Bottelier 01 VOETBAL. De Competitie-indeeling voor het Westen. Haarlem—R. C. II. en H. F. C.—Stormvogels. Volgens de „Sportkr." is de competitie-in deeling voor de Westelijke eerste en tweede klassen als volgt: AFDEELING I. Eerste klasse: Ajax, Hermes-D. V. S., Haarlem, K. F. C., A. D. O,, V. S. V., Xerxes, Sparta, R. C. H. en H. B. S. Tweede klasse A: U. V. v., Zeeburgia, A. F. C., E. D. O., Alc- maria Victrix, Bloemendaal, Kinheim, 't Gooi, D. O. S. en Vriendenschaar. Tweede klasse B: Z. V. V.. Hilversum. W. F. C., O. V. V. O.. Velox, B. F. C., West Frisia, O. S. V., De Spar taan, Hercules. AFDEELING II. Eerste klasse: D. W. S., Feijenoord, D. H. C., Stormvogels. Excelsior, V. U. C., D. F. C., H. F. C., Z. F. C en Blauw Wit. Tweede klasse A: H. V. V., V. D. L., S. V. V., Quick, R. F. C.. Olympia, The Rising Hope, Emma, Unitas, Steeds Hooger. Tweede klasse B: O. D. S., C. V. V., Neptunus, Gouda, Hoek van Holland. B. E. C., U. V. S„ Overmaas. D. C. L. en Alphen. Allereerst trekt het de aandacht dat ook in het a.s. seizoen H. F. C. en Haarlem niet in dezelfde afdeeling zijn ingedeeld. We krijgen nu in afdeeling I de wedstrijden tusschen Haarlem, R. C. H. en V. S. V. en in de tweede afdeeling de ontmoetingen tusschen H. F. C. en Stormvogels. Voor het Amsterdamsche publiek zal het wel een teleurstelling wezen, dat Ajax en Blauw Wit niet bij elkaar zijn ingedeeld, maai de wedstrijden tusschen Blauw Wit en D. W. S zullen ook wel de noodige belangstelling trekken. Ajax en Feijenoord zijn nu gescheiden. In de tweede klasse A van Afdeeling I zijn ditmaal alle clubs uit Haarlem en omstreken ondergebracht, namelijk E. D. O., Bloemen daal en Kinheim. Dat kunnen hoogst inte ressante ontmoetingen worden. TOURNOOI VAN POSTALIA. De Haarlemsche Postfanfare vertrekt we derom Zondag half twee van het Kennemer- plein en zorgt verder den geheelen middag voor gezelligheid op de terreinen. "s Morgens elf uur beginnen de eerste wed strijden tusschen Telefonia, Haarlem en Postalia (Den Haag), Postalia (Haarlem) en Amsterdam. Het Haarlemsch elftal is als volgt: Linthout, C. Dekker, A. v. Baekel, H. Kollaard, N. Boekelaar, J. de Nieuwe, C. Stoute, J. Verkerk, N. Koomen, W. West, J. Hetem. Te half vijf heeft de finale plaats, waarna tot sluiting van het voetbalfeest een wedstrijd E. D. O.Juliana. WATERPOLO. DE HAM'H.V.G.B. (5—3). Den laatsten wedstrijd in het seizoen heeft H.V.G.B. verloren. Nauwelijks is begonnen of Rol moet het water verlaten, omdat hij zich binnen de twee meter heeft opgesteld. De Ham profi teert van haar numerieke meerderheid en weet door haar vrijliggenden linksvoor te doelpunten. (10). Rol mag nu weer aan het spel deelnemen; al spoedig heeft deze speler den stand op gelijken voet gebracht. Met een houdbaar schot van verren afstand verhoogt de mid- achter van De Ham de score en nog voor de rust maakt de rechtsvoor er 31 van. H.V.G.B. is geenszins ontmoedigd. Er wordt flink aangepakt. Na fraai werk der achter hoede verkleint Rol den achterstand. (32). Dezelfde speler brengt hierna de partijen op gelijken voet. H.V.G B. is sterk in de meerderheid. Eenige schoten komen tegen de lat. Als de links achter van De Ham even vrij ligt. lost hij een schot van grooten afstand, dat de H. V. G. B.-doelman door zijn verkleumde vingers laat glippen. Wederom moet een H.V.G.B.'er wegens het opstellen binnen de twee meter het water verlaten. Even voor tijd brengt De Ham den stand op 53. De opstelling van H.V.G.B. was: K. Rol. J. Bongertman. A. H. Goedings. L. Brunt, P. Rol, T. C. Drijver, J. Ketelaar. BESLISSINGSWEDSTRIJD H.V.G.B. 2— H. P. C. 3 (2—6). De wedstrijd om de bovenste plaats is op verdiende wijze door H.P.C. 3 gewonnen, zoo dat dit zevental promotie-wedstrijden mag spelen. NEDERLAND—DUITSCHLAND. De Waterpolo-Commissie van den Kon. Ned. Zwembond heeft het Nederlandsche Wa terpolo-zevental, dat Zondag a,s. te Door- werth bij Oosterbeek tegen Duitschland zal spelen, als volgt samengesteld: Doel: H. Veenstra (IJ) Achter: G. Regter (R.Z.C.). K. Kohier (IJ) aanvoerder en J. van Oostrom Soede 'IJ). Vóór: F. W. van den Bosch (IJ), C. G. van Aelst H.Z. en P. C.) en J. W. van Daatse- laar (U.Z.C.) Het Duitsche zevental, dat Zondag 4 Aug. a.s. in het Natuurbad Dcorwerth tegen Ne derland zal spelen, is als volgt samengesteld: Doel: Klingenburg (Duitsb.urg), Achter: Lack (Maagdenburg) en dr. Schuerger (Neurenberg). Midden: Gunst (Hannover). Vóór: Schlueter (Hannover). Schwenn (Hannover) en Schultze (Maagdenburg). Resever: Doepper (Barmen). HAARLEM—R.Z.C. (4—1). R.Z.C. verschijnt met zes man, Haarlem is volledig. Haarlem blijkt in de eerste helft van dit numerieke voordeel geen partij te kunnen trekken, door slecht schieten en het stugge verdedigen van R.Z.C. Als Bannink binnen de 2 M. het water moet verlaten, ziet het ei een tijdlang slecht voor Haarlem uit. Rust gaat in met 00. Ook na rust is R.Z.C. aanvankelijk ster ker; ze neemt zelfs de leiding, door een fraai schot van haar midvoor. Hierna is Haarlem echter voortdurend in de meerderheid. Spoedig wordt gelijk ge maakt waarna Haarlem geleidelijk den stanc weet op te voeren tot 41. Haarlem is hiermede wederom kampioen in haar afdeeling geworden en mag promotie wedstrijden voor het eerste klasseschap sp len. De Olympische Spelen te Berlijn. En dc deelneming der Joden. Zooals men weet heeft de Duitsche regee ring indertijd, in verband met de joden kwestie in het Duitsche Rijk verklaard, dat er ten aanzien van de deelneming aan de Olympische Spelen te Berlijn in 1936 door haar geenerlei onderscheid zou worden gemaakt in religieuse gezindheid. In Amerika gaan dezer dagen stemmen op, om de Amerikaansche deelneming aan de Spelen in te trekken op grond van het feit, dat de toezegging, dat ook Joodsche athleten in aanmerking zouden ko men Duitschland te vertegenwoordigen, niet wordt uitgevoerd. Men beweert in Amerika, dat in den laatsten tijd de Duitsche joden in de beoefening hunner sport worden tegenge werkt en dat zij daardoor mettertijd niet in aanmerking zullen kunnen komen voor op neming in de Duitsche ploeg. Het Fransche sportdagblad L'Auto noemt eenige gevallen van uitsluiting van Joodsche sportbeoefenaars. De Lawntennisclub 1914 te Frankfort heeft mej. Fricdleben. zesmaal kampioene van Duitschland geroyeerd als lid. omdat zij heeft deelgenomen aan de Joodsche Olympische Spelen te Tel Avid, waartoe zij overigens eerst toestemming had verkregen van den Duitschen Lawntennisbond. Te Augs burg, Mannheim en badplaatsen aan de Noordzee is de toegang tot zwembaden aan de Joden verboden. Te Hamburg is een tennis club. die de uitgesloten Joodsche leden van andere clubs had overgenomen, als staatsge vaarlijk door de politie ontbonden. Zoo wordt den Joodschen sportlui de gelegenheid tot oefenen ontnomen, hoewel andere gevallen bekend zijn, waarbij de Joodsche leden van clubs ongemoeid worden gelaten. Men doet niets, zegt L'Auto om het den Joden mogelijk te maken zich voor de Spelen voor tc bereiden, waardoor zij geen kans zullen krijgen, zich naar hun prestaties opneming in de Duitsche Olympische ploeg waardig te maken. Markies de Polignac, Fransch vertegenwoor diger bij het Internationaal Olympisch Comi té heeft verklaard, dat gelijkstelling aller sportlieden een recht is, dat onaantastbaar moet blijven en waarop geen uitzonderingen kunnen worden geduld. Hij is van meening, dat het I.O.C. aan Duitschland de Spelen zou ontnemen, indien werkelijk mocht blijken, dat het zich niet aan de gegeven belofte houdt. CRICKET. Yorkshire verpletterd door Essex. De ongeslagen leiders der county- competitie voor 31 aan den kant! De „glorieuze onzekerheid" van cricket is weer eens treffend bewezen te Huddersfield, waar het machtige Yorkshire, dat de county- competitie met grooten voorsprong leidt en tot dusver ongeslagen was, door Essex is ver pletterd. Essex neemt een bescheiden plaats in in de onderste helft van de ranglijst. Yorkshire, het ontvangende team, batte eerst en werd voor 31 runs in twaalf overs plus 4 ballen aan den kant gezet! De Essex-fast- bowlers Nichols en H. D. Read knapten dit even op. Nichols nam in 6.4 overs, waaronder 2 maidens, vier wickets voor 17 runs. De jonge amateur H. D. Read nam in 6 overs, waar onder 1 maiden, 6 wickets voor 11 runs. De pitch was goed; het snel-opkomen van beide bowlers scheen evenwel doodeli.ik te zijn voor Yorkshire's batten. Sutcliffe stond een half uur te schutteren eer hij verdween voor 4. Wood was topscorer met 13, en tevens dc eenige die in de dubbele cijfers kwam. Barber ging voor 1, Leyland en Verity behoorden tot het vijftal batsmen met nullen achter hun namen. Dat aan de pitch niets mankeerde en er geen logische verklaring voor deze débacle te vinden is werd daarna bewezen door de, Essex-baismen, die de rest van den eersten dag besteedden om een totaal van334 te scoren. Essex begon ook niet -best, want vijf wickets waren gevallen op een totaal van 65. ofschoon juist de Yorkshire fastbowlcr Bowes weinig indruk maakte. Voor het zesde wicket zetten Nichols en de amateur B. H. Belle een stand op van 174 runs. Daarna ranselde Essex er lustig op los. Tenslotte had het in slechts 4 3,4 uur 334 gescoord, waarvan Nichols 146, Belle 63, Rist 35 en Eastman 23. Yorkshire moest op den tweeden dag 303 maken om de innings-nederlaag te ontgaan, maar faalde opnieuw. Ditmaal werd het. to taal 99, zoodat Essex den wedstrijd won met innings en 204 runs. In Yorkshire's tweede innings nam Niohols 7 wickets voor 37 runs. Het was zeventig jaar geleden dat het sterke Yorkshire in beide innings van een wedstrijd onder de 100 runs was gebleven! Flamingo'sFree Foresters. De Free Foresters zetten Den derdag morgen op het terrein aan den Eemnesserweg te La ren hun Woensdag voor 44 runs afgebroken innings voort. De volledige scores zijn: Free Foresters le innings: R. H. Twining bowled C. W. V. Bakker 19 R. A. Boddington id. Mr. H. W. Glerum 32 C. R. Tuff, c. Stroik b. Jhr. W. v. d. Bosch 60 M. Howell c. Jhr. J. v. d. Bosch b. Klink 64 A. G. S. Cobb bowled Hamburger 58 W. Dealey c. Klink b. Hamburger 38 G. E. V. Crutchley st. Jhr. J. v. d. Bosch b. Klink 41 Capt. H. P. Miles c. Klink b. Hamburger 3 G. Corner not out 3 Capt. Stanley c. A. v. Baasbank b. Klink 0 T. Nevinson c. Van Tienhoven b. Klink 0 Extra's 1 Totaal 319 Bowlingcijfers: o. m. R. W. Jhr. W. v. d. Bosch 20 2 46 1 C. W. V. Bakker 20 2 69 1 Mr. J. J. Koeleman 14 1 53 0 Mr. H. W. Glerum 23 5 5*4 1 A. v. Tienhoven 4 19 0 H. Klink 8 33 4 Mr. G. Hamburger 10 29 3 Flamingo's 2e innings: Jhr. J. v. d. Bosch bowled Nevinson 14 Jhi\ W. v. d. Bosch st. Boddington b. Cornu 52 A. van Baasbank c. Dealey b. Cobb 17 H. W. Glerum not out 25 R. de Waal bowled Cobb 5 C. W. V. Bakker c. Cornu, b. Stanley 9 J. van Tienhoven not out 5 A. Stroink J. J. Koeleman Mr. G. Hamburger H. Klink, allen did not bat Extra's 11 Bowlingcijfers;' Nevinson Capt. Miles Dealey Cornu Cobb "tanley Twining Totaal 138 O. m. R. W. 11 4 25 1 8 1 31 0 4 1 14 0 7 0 26 1 5 0 15 2 2 0 6 1 2 0 10 9

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 11