DE BILT E BEZOEKT DE ZILVERTENTOONSTELLING MAAT COSTUUMS VRIJDAG 2 AUGUSTUS 193? HAARDE M'S DAGBEAD 2 Vrijz.-Dem. Jongeren Organisatie. Het zomerkamp te Eerbeek. Evenals vorige jaren zal ook thans de V. D. J. O. weer een zomerkamp houden en wel in de week van 4 tot 11 Augustus op de terreinen van het kampeercentrum „Cöldenhove" te Eerbeek op de Oostelijke Veluwe. Coldenhove- is gelegen bij de Imbosch. een der schoonste gedeelten van onze onvolprezen Veluwe. Zon dagmiddag ongeveer vijf uur zal het kamp worden geopend. Er komen deelnemers uit alle deelen van ons land. het aantal deelne mers is belangrijk grooter dan vorige jaren. Hoofdleider van het kamp is Mr. A. M. Joe- kes, lid van de Tweede Kamer en adviseur der V. D. J. O., die ondanks zijn drukke werk zaamheden deze functie, evenals reeds zoo vele jaren, vervult. De dagelijksche leiding is in handen van den heer JVC. Deering, leeraar M. O. te Utrecht, en enkele oudere leden der organisatie. Er zal worden gefietst, gewandeld, gezwom mne en sport beoefend worden, terwijl enkele inleidingen gehouden zullen worden. Het kampvuur wordt gehouden op Zaterdag 10 Augustus. Hiervoor zullen nog een aantal weekenders het kamp bezoeken. Een groepje Haarlemsche kampeerders zal met deelnemers uit andere Noordholland- sche afdeelingen gezamenlijk de reis per boot- naar Harderwijk maken en verder met de fiets over de Veluwe. UITSLAG VEILING. Uitslag der veiling gehouden in ,,'t Notaris huis" on Donderdagavond. Het Woonhuis met erf, voor- en achtertuin aan de Regentesselaan 36, D. P. Joustra q.q. f4700 De Werkplaat-s met afzonderlijke bovenwo ning, erf en open grond aan de Regentesse laan No. 38 zwart en rood. D. P. Joustra q.q. f21.500. Het Woonhuis met erf aan de Leidschevaart No. 28 C.. Joh. Kloos q.q. f 7290. Een Woonhuis met erf en tuin aan de Zocherstraat No. 24, G. Krijtenberg f5500. Een Timmermanswerkplaats met erf en tuin aan de Zocherstraat No. 26, P. F. Serné Jr. q.q. f7000. Een Woonhuis met erf en tuin en schuur aan de Olmenstraat 21 en een Woonhuis met erf; tuin en schuur aan de Olmenstraat 23 te zamen voor f 8185 C. H. Kramer. Een Garage met erf aan de Olmenstraat No. 22, H. Smolenaars f 1575. Het Woonhuis met erf. voor- en achtertuin aan de Berkenrodestraat, J. Roest f 5145. Het Woonhuis met schuur aan de Anslijn- straat 22, A. C. Schipper f3850. Een Woonhuis met schuur aan de Anslijn- straat 24, f 3800 opgehouden. Een Woonhuis met schuur aan de Anslijn- straat 26, f 3800 opgehouden. Een Woonhuis met schuur aan de Anslijn- straat 28. f 3800 opgehouden. Een Woonhuis met schuur aan de Anslijn- straat 30, f 3800 opgehouden. Een Woonhuis met schuur aan de Kóp- straat 1, f 3800 opgehouden. ZOMERFEEST VAN „ZONDER WERKEN NIETS". De Volkstuindersvereeniging ..Zonder Wer ken Niets", gelegen aan de Jan Gijzen-vaa-rt in Haarlem-Noord geeft Zaterdag 3 en Zondag 4 Augustus een zomerfeest. Op Zaterdag 3 Augustus worden'van 4 uur af kinderspelen voor -de kinderen der leden gegeven terwijl op Zondag 4 Augustus het Zomerfeest wordt voortgezet van 's morgens 10 uur af met verschillende attracties zooals grabbelton, sjoelbakken, enz. De toegang tot het tuincomplex is geheel vrij. De ingang is aan het einde der Lekstraat. EXAMEN HOOFDAKTE. 1 Augustus. Geëxamineerd 6 vr. en 2 m. candidaten. Afgewezen 4. Geslaagde de dames: H. M. M. Al, Alkmaar; H. A. M. van Beers, Haarlem: C. A, Conijn, Uithoorn en de heer J. J. M. Ahn te Heemstede. EXAMENS HANDENARBEID. 31 Juli en 1 Augustus. Geëxamineerd 13 vr. candidaten; afgewezen 2. Geslaagd de dames G. L. de Groot. J. Schef- fer, E. Polak en J. G. Heyenk. allen te Am sterdam; J. Boeker, Bunschoten; G. J. Berg, Amersfoort; W. J. Gouverne, Huizen: J. S. van Houtum, Laren; A. van Vreden en H. P. Bijleveld. beiden te Utrecht en H. Boeken te Bilthoven. onder volle garantie Coupe, Afwerking, Kwaliteit naar ieder figuur. In elk gewenscht model Vanaf 33 Gulden. Met 2 Pantalons ZIE ONZE ETALAGES J. 78 GED. OUDE GRACHT 78 TELEFOON 12236 VRAAGT STALEN (Adv. Ingez. Med.) AGENDA Heden: VRIJDAG 2 AUGUSTUS Frans Hals Theater: Bing Crosby en Kitty Carlisle in De Groothertogin en de Kellner. 2 30. 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: De koene Zwemmer. Op het tooneel Tom Jersey, handschaduw-beelden. 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: No greater glory- In voorprogramma „Speelgoedland" met Laurel en Hardy. 2.30 uur en doorloopende voorstel ling van 7 tot 11.30 uur. Rembrandt Theater: De Big van het regi ment Op het tooneel Schichtl's marionetten revue. 2.30, 7 en 9.15 uur. Teylers Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 113 uur. behalve 's Maan dags. Toegang vrij. ZATERDAG 3 AUGUSTUS Schouwburg Jansweg: De drie knappe jon gens. 8.15 uur. Bioscoopvoorstellingen des middags en des avonds. IN HET MUSEUM „DE LAKENHAL", LEIDEN, 27 Juli—30 September (Adv. Ingez. Med.) VEERTIG JAAR PIANOSTEMMER. Donderdag mocht de heer H. Jeddens, piano stemmer bij de firma Goldschmeding. het feit herdenken dat hij 40 jaren bij genoemde firma in dienst was. Hij werd met zijn echt- genoote des morgens op het kantoor ontvan gen door de Directie en twee commissarissen van de nog in leven zijnde vroegere patroons van den heer Jeddens. Aangezien de Amsterdamsche Directeur door ongesteldheid verhinderd was aanwezig te zijn, werd de jubilaris namens de Directie toe gesproken en gecomplimenteerd door den directeur, den heer Goldschmeding uit Haar lem, die wees op het belangrijke van dit feit, zoowel voor den jubilaris zelf als voor de firma. De heer Jeddens is de tweede van het perso neel die het 40-jarig jubileum vieren mag. Spr. prijst de voorbeeldige trouw en ijver van hem, die wel met recht hoort bij de „oude garde", wees daarbij op de goede verhouding die er over en weer bestaat en bestaan heeft ook bij de vorige leiding der zaak. Hij hoopte dat de jubilaris, die ook onder de collega's als een uitstekend vakman staat aan geschreven, nog langen tijd voor de firma mag worden gespaard. De jubilaris kreeg bloemen en een cadeau, bestaande uit een fraai radiotoestel. Nadat de Rotteraamsche Directeur nog een persoonlijk v/oord had gesproken, van waar deering getuigend voor den arbeid van den jubilaris, spraken de beide commissarissen, de vroegere patroons, hem op hartelijke wijze toe. De heer Jeddens dankte getroffen voor de vriendelijke ontvangst en het geschenk. Daarna werd het aanwezige personeel van kantoor en atelier in de gelegenheid gesteld, den jubilaris geluk te wenschen. Aan den avond van den dag kwamen deputaties van het uitgebreide personeel den jubilaris aan zijn woning te Hilversum begroeten en geluk- wenschen, waarbij hem namens hen een fraai cadeau werd overhandigd. PERSONALIA. De heer J. A. Bosse te Haarlem slaagde voor boekhouden M.O. Te Utrecht slaagde voor het examen Engelseh M.O. A. onze stadgenoote mej. To Knape. Geslaagd voor het „Mercurius-examen Duitsche handelscorrespondentie de dames W. Betzema, M. Boerkoel en J. Brouwer. EEN MAANDBLAD VAN DE SPOORWEGEN. De Nederlandsche Spoorwegen geven een maandblad uit, dat verzorgd wordt door de N.V. 't Raedthuys, en als doel heeft een ongedwongen contact met de reizigers te verkrijgen zooals 'de heer J. D. Evers, chef van den dienst der "ëfc'piöitatie in zijn ope ningswoord schrijft. Wè" vinden' ér verschillende verhalen, ge dichten, mooie platèli en schetsen, waarvan sommige min.op 'méér betrekking hebben op het reiswezeru Het is een goed Verzorgd maandblad. LETTEREN EN KUNST CONCERT DER H. O .V. Het de vorige week uitgestelde programma kwam ditmaal tót uitvoering. De eerste helft er van was uit oude, de twee de uit hedendaagsche en wel uitsluitend Ne derlandsche werken samengesteld. De omlijsting van de beide fragmenten uit Pergolese's „Stabat mater" strekte daaraan niet ten voordeel. Het onder den titel „Sinfo- uitgevoerde eerste Br-andenburgsohe Concert van Bach stelde door kunstigen bouw en diepte van conceptie Pergolese's bevallige, maar tamelijk vlakke muziek volkomen in de schaduw en de vier deelen uit de „Haffner- Serenade" van Mozart, die op Pergolese volg den, wonnen het verre in geniale melodische schoonheid. De meening van J. A. Hiller over Pergolese's „Stabat mater", n.l. „dat wie bij deze tonen koud en ongeroerd blijven kan, niet waard is een mensch te zijn" getuigt wel licht van eenige overschatting, maar aan den anderen kant lijkt de uitspraak van een mu ziekgeleerde, die het werk „muziek voor bad- kapellen" noemt nog veel onjuister. Pergo lese's werk is nog zeer wel te genieten, vooral als het in een geschikte omgeving uitgevoerd en niet door een'werk van Bach vooraf ge gaan wordt. De beide fragmenten voor altsolo werden door mevr. Jo v. d. MeentWalter zonder groo- te uitdrukkingskracht, doch zuiver en met mooie stem gezongen. Het „Quae moerebat" klinkt voor onze ooren wel wat erg vriendelijk en opgeruimd, maar dat ligt aan den stijl der compositie, niet aan de uitvoerenden. In de „Sinfonia" van Bach hebben de hoorns zich kranig van hun hoogst moeilijke taak ge kweten en de hobo-solo klonk verrukkelijk. Het diepzinnige Adagio toont wat Bach op het gebied van gewaagde harmonieën en confli- geerende stemvoering durfde te schrijven. In het Rondo interesseeren de alternatieven. De „Haffner-Serenade" is echte serenade- muziek, maar in veredelde gedaante. Zij ver loochent nergens haar eigenlijke bedoeling. Bij het hooren er van kost het weinig moeite zich de situatie: optrekkende muzikanten bij fak kellicht en de feestpersoon op het balkon van zijn woning, voor te stellen. Maar hoe nobel en sprankelend is die muziek! En zoo werd zij ook gespeeld, met den dirigent Marinus Adam en den concertmeester Hans Byvanck als hoofdpersoon. Van de Nederlandsche werken in het tweede deel van den avond bezit alleen de Piet Hein- Rhapsodie vaderlandsche rondheid en ou bolligheid. Misschien zit er heel wat in, dat eer aan van Anrooy's leermeester Johan Wa- 1 genaar, dan aan v. Anrooy zelf toegeschreven kan worden, maar een frisch en humoristisch stuk is en blijft het. Wagenaar's Ouverture „Cyrano de Bergarac" is ook frisch van con ceptie en doet in bouw en instrumenteering den hoogst bekwamen kunstenaar kennen, maar het sluit zich te zeer bij Berlioz en Rich. Strauss aan om „Hollandsch" te klinken. Met dat al is het me liever dan Willem Landré's Nachtlied uit „Also sprach Zarathustra", dat ook den- kundigen harmonieus en vaardigen instrumentatör toont, doch de fantasie van den componist leidt niet tot duidelijke beelden. Mooi van klank is het wel. De avond was een succes voor soliste, diri gent en orkest en het bezoek aan dit concert toonde onverminderde belangstelling. K. DE JONG. meldt: Hoogste barometerstand 769.8 m.M. te Blacksod. Laagste barometerstand 756.9 m.M. te Jan Mayen. en voorspelt: Zwakken tot matigen Noordelijken tot Noordoostelijken wind. Gedeeltelijk bewolkt. Weinig of geen regen. Iets warmer. Uit het Buitenland Iets minder bewolking. In de algemeene drukverdeeling kwam wei nig verandering. De hooge druk versterkt zich vooral over het Westen van de Britsche Eilan- len terwijl hij ovqr Duitschland iets in betee- kennis daalde. De depressie over de Oostzee- staten blijft stationair en schijnt zich thans zelfs een weinig in Zuidelijke richting te gaan uitbreiden. Hierdoor zal de luchttoevoer ten onzent nog u*t Noordelijke richtingen blijven en hoewel bij de gebroken bewolking eenige verdere opklaring waarschijnlijk is blijft het weer nog betrekkelijk koel. De IJslandsche deDressie trok verder Noord- oostwaarts. Over de Golf van Genua daalde de druk een weinig. Een vlak lagedrukgebied bracht in Zuidoost-Frankrijk eenige onweers regens. Boven het geheele gebied is de tem peratuur iets gestegen. Het weer blijft rustig al nam hier en daar de wind in sterkte iets toe. Barometer 766 m.M. 767 m.M. Stand van heden Vorige stand Neiging: Achteruit. Opgave van: FIRMA KEIP. Opticien Groote Houtstraat 137, tel. 11640 Thermometer 2 Augustus. Hoogste gisteren 65 F. Laagste heden nacht 54 F. Hoogste heden tot 12 uur 72 F. BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 2 Augustus. Ondertrouwd 1 Augustus: R. R. E. Seiler en II. L. Nelck; G. Kuijten en J. H. van Stokkum; J. Camphuijsen en PI. C. F. v. d. Horst; W. R. Becker en W. S. Stolp; J. de, Klóe.t,,en,..P. ,CL Woltering; F. J. Lucas en A. E. yah Set ten; H. j .Klootwijk rén Cl''.ÏJ:-, Tiggeïman;. Getrouwd 1 Augustus: W. Hi Eken en A. M Beekelaar; J. A. A. Hafkenscheidt en T. Goos; H. C. Wijnders en K. KraaijenoordJ. Roosen en A. M. Hock; W. Vermeulen en H. Hogen- birk. Bevallen 31 Juli: N. Zuijdamv. Baarsen, z.; 1 Augustus: H. M. v. d. LindenSpoor, d.; C. H. C. van Straaten—Hansen, z.; Overleden 31 Juli: A. v. DoornSchouten, 53 j„ Goetzeestraat; C. H. Kuijten, 39 j„ Lelie straat. HOOFDPRIJS LOTERIJ VOOR DE H. O. V. De hoofdprijs der loterij voor de H. O. V., een schilderwerk van Herman Vredenburg, is gevallen op nummer 126. INGEZONDEN Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet verantiooordelijlc. Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, ivordt de kopij den inzender niet teruggegeven. Het Muziekconcours op „Koninginnedag". Geachte Redactie, Naar aanleiding van de mededeeling in de plaatselijke bladen waarin de vereenigingen, die aan het concours, uitgeschreven door het Centrum-Comité der Vereeniging „Koningin nedag", deel nemen, vermeld zijn en aan het slot de teleurstelling wordt uitgesproken dat er zoo weinig plaatselijke vereenigingen aan deel kunnen nemen, komt het óns gewenscht voor hier nader iets van te zeggen. De Groote Mai'kt is dat voelt een ieder volkomen ongeschikt voor een concours. Rustig luisteren en beoordeelen op zoo een druk verkeerspunt is ten eenenmale onmoge lijk. De uitgeloofde geldprijzen mogen schijn baar een aantrekkelijk iets zijn. maar het is er het Centrum Comité blijkbaar om te doen, met zoo weinig mogelijk kosten (er zijn prijzen uitgeloofd van 100. 75 en 50) zooveel mogelijk muziek te krijgen. Gevraagd is n.l., dat de winnaars ook des avonds nog tot 11 uur muziek zouden maken (terwijl het concours al van 106 uur duurt). Om dit doel: zooveel mogelijk muziek, te bereiken, moet men o.i. echter geen concours houden. Deze factoren zijn dan ook de oorzaak dat de Federatie van Haarl. Muziekverenigingen besloten heeft geen medewerking aan dit concours te verleenen en de aangesloten ver eenigingen hebben dit met algemeene stem men goedgekeurd. Wanneer men op dien dag muziek wenscht kan een andere weg gekozen worden dan het organiseeren van een concours op de Groote Markt. Namens het Federatiebestuur: B. H. TER MAAT. voorzitter A. VAN ZEELAND, secretaris. F. G. J. BLOM, penningmeester. Het Centrum-Comité schrijft ons naar aan leiding van bovenstaand ingezonden stuk: Het Centrum-Comité wil gaarne erkennen, dat op zichzelf beschouwd en los van bijzon dere omstandigheden, er inderdaad voor een muziekconcours een betere plaats denkbaar is dan de Groote Markt. In dit speciale geval meende het Centrum- j Comité evenwel desondanks tot het -organi seeren van een muziekconcours op de Groote I Markt te kunnen over gaan en zulks om twee redenen: 1. Wijl het Centrum-Comité verplicht is bij het organiseeren van feestelijkheden zich tot het terrein, binnen de singels gelegen, te be perken en uit dien hoofde geen andere plaats dan de Groote Markt beschikbaar is. 2. Wijl het Centrum-Comité gemeend heeft dat van een muziekconcours, door eerste klasse muziekcorpsen gehouden, niet anders dan opvoedende kracht op 't op een publieke plaats zelfs de Gr. Markt-luisterende publiek kan uitgaan, zoodat aldus het aangename met het nuttige wordt vereenig-d. ItaliëAbessynië. M. d. R„ Het zij mij vergund enkele opmerkingen te mogen lanceeren, naar aanleiding van het belangrijke artikel van den heer R. P. „Het Italiaansche avontuur", voorkomende in uw blad van 30 Juli j.l. De heer R. P. prediceert in dat artikel, dat er t.a.z. van het Itali- aanschAbbessinische conflict momenteel ontspanning is gekomen, waarbij hij de hoop uitspreekt, dat het den Volkenbond mag ge lukken, een dreigenden oorlog tusschen de beide landen te verhinderen. Wij hopen het allen met den heer R. P., doch zijn er intusschen niet gerust op. De heer R. P. tracht zich zelf en ons moed in te spreken, door ons te herinneren aan de suc cessen van den V. B.. wien het meerdere malen gelukt is het oorlogsgevaar in Europa te keer-en. Doch daar staat tegenover, dat de V. B. een algemeenen bewapeningswedloop niet heeft kunnen verhinderen, noch de her bewapening van Duitschland en de schending van het verdrag van Versailles door dit land. De V. B. heeft ook den oorlog in de Gran Chaco niet kunnen tegenhouden, noch de in vasie van Japan in Mandsjoerije. Wat zal de V. B. in dit geval bereiken? Verder zegt de heer R. P. dat een eventueele oorlog voor Italië zeer riskant is, gezien het feit. dat de credietwaardigheid van het land wankel is. Dit alles is waar, maar het is juist de economische nood, de crisis en de groote werkloosheid in Italië, die MUssolini noodzaakt in Abessinië expansie te zoeken. Mussolini doet al z-ijn best, het chauvinisme bij het Italiaansche volk op te wekken en gebruikt daartoe Abessinië als bliksemafleider, ten einde de groeiende ontevredenheid in het eigen land te kunnen opvangen. Terugkrab belen - midden in een koortsachtige oorlogs voorbereiding kon voor hem wel eens fataal worden. Deze oorlogsvoorbereiding op zichzelf heeft aan Italië reeds millioenen gekost en men vraagt zich ook in Italië af; waarvoor dit alles? Aan den anderen kant zal dan de Ne gus van Abessinië concessies aan Mussolini moeten doen, die opwegen tegen de groote bedragen welke de troepen-transporten naar Erythrea hebben gekost Abessinië zal moe ten toestemmen in een protectoraat van Italië, of afstand van grondgebied. Zal de Nesus tot dit alles bereid zijn? Lloyd George verklaarde enkele weken geleden, dat Italië de nederlaag van Adoea in 1895 evenmin kon vergeten, als de Engelschen „Majuba in 1881". Als dit waar is. krijgen zij die zeggen „de geschiedenis her haalt zich" gelijk, want ook de Zuid-Afri- kaansche Boerenoorlog heeft zich in 1899 1902 bloedig herhaald. Daarbij komt nog, dat indien deze oorlog mocht verhinderd worden de Negrus van Abegsinië (als .gewaarschuwdman) zijn leger zfyX '.een' wijze.1,, dat héj; bij- .een. 'vólgende géi.ëgéplieid .met ineer kans •op,- succes, aan Italië."hè'l .hoofd .kap bieden. Mussolini zal duswaarschijnlijk, om dit te voorkomen,thans met Abessinië af moeten rekenen. Of Mussolini, zich door den prijs zal laten afschrikken, welke zijn leger in Afrika zal moeten betalen, valt nog- te -bezien. De ge schiedenis van het imperialisme leert ons, dat het niet zoo spoedig" schrikt. Chamberlain heeft zich in 1899 ook niet laten afschrikken door het waarschuwende woord van Paul Kruger.-dat indien de -Zuid-Afrikaansche Re publieken ten onder zouden gaan, de wereld verbaasd zou staan van den prijs des bloeds dien dit zou kosten. Het Engelsche leger ver keerde toen in dezelfde omstandigheden als thans het Italiaansche. De prijs van ca. 60.000 menschenleven-s plus millioenen ponden ster ling schrok Engeland niet af. Zal dit alles Italië wel afschrikken? We hopen echter van harte dat de heer R. P. goed" heeft gezien en dat de ingetreden ontspanning geen middel is voor Italië, om tijd te winnen, teneinde in September a.s. zijn beschavingsmethode (door middel van bacteriën-bommen en gifgassen) in Abessi nië te kunnen aanvangen, anders kan het in donker Afrika en ook in Europa nog een pret tige boel worden. Want als het op den eene regent druppelt het op den ander. U mijnheer de Redacteur dankend voor de plaatsruimte Hoogachtend, A VRIES. B ij s c h r i f t: In het bedoelde artikel heb ik de redenen waarom oorlog tusschen Italië en Abessinië verhoed zou kunnen worden in het licht ge steld, en dus de zonzijde van den huidigen toestand gezocht. De geachte inzender zoekt de schaduwzijde, en trekt daarbij m.i. wat al te gemakkelijke vergelijkingen met den Engel schen oorlog in Zuid-Afrika in het begin dezer eeuw. waarbij hij herinnert aan president Krugers waarschuwing. De beide situaties zijn slecht vergelijkbaar. Engeland verkeerde ruim dertig jaar geleden in een oneindig beter positie dan Italië thans. Het was in de volle welvaart van zijn wereld macht. Het kende geen werkloosheid. Het be schikte over schier onuitputtelijke geldmid delen. Nederlagen konden zijn régime niet ten val brengen. Het had veel minder troepen noodig voor zijn kolonialen oorlog dan Italië nu (de Italiaansche generaals hebben om min stens 400.000 man gevraagd). Het moest zijn strijd voeren in een klimaat, dat zeer mild is in vergelijking met het Abessinische. en in een veel toegankelijker gebied. De toenmalige strijdmiddelen waren veel beperkter en veel minder moorddadig dan de huidige. Er waren naties die zich tegen dien oorlog verklaarden, maar tegen den ItaïiaanschAbessinische is vrijwel de geheele wereld gekant. Er was geen Volkenbond: geen organisatie dus tot oplossing van geschillen. Er was geen econo mische wereldontwrichting en geen gevaar voor een nieuwe inzinking in een reeds zwaar-ge- teisterd Europa, zooals het huidige. Er was ook geen wereldstrooming voor inter nationale toenadering en geen wereldvrees voor de modernste oorlogsmiddelen en hun uitwerking. Dit zijn enkele punten van verschil. De geachte inzender vestigt voorts de aan dacht op diverse échecs van den Volkenbond. Ja. die kennen we allemaal. Ik heb de aan dacht gevestigd op de successen van den Vol kenbond. Die schijnen we minder goed te kunnen onthouden. Wat zal het ditmaal ziin? Succes of échec? Er zijn genoeg factoren die hoop op het eerste geven. Ën aan zwartgallig heid hebben "we minder dan ooit behoefte. R. P. SPORT EN SPEL POSTDUIVEN. DE REISDUIF. Bovengenoemde vereeniging organiseerde een wedvlucht van Neufvilles 210 K.M. Te 8 uur in vrijheid gesteld, bereikte de eerste prijs winnende duif haar hok te 11 uur 39 min. De prijzen werden gewonnen als volgt: P. Louwerens 1; J. Th. Bakker 2, 14, 16, 19, 23, 26; J. F. Scherf 3; H. J. Handgraaf 4. 15; H. Everts 5, 13, 30; W. Jansen 6, 7, 21 43; J. Broek hof 8, 9, 40; C. Verdonk 10, 17, 20, 25, 41; J. Th. Heinsbergen 11. 12, 33, 37: P. Kroon 18, 27, 39; N. Wezenbeek 22, 29; J. J. v. Staveren 24, 45; Jac. Plas 28, 34, 42, 44; C. Stolk 31, 32; G. H. Brendel 35; C. Alders 36; C. v. 't Ende 38. ATHLETIEK. I De Nederlandsche athletieic- kampioenschappen. Zaterdag en Zondag a.s. zullen op de Sin» telbaan aan het Olympiaplein te Amsterdam, de athletiekkampioenschappen van Neder land worden gehouden. Vooral het nummer 100 M. is door het duel OsendarpBerger zeker een der nummers, welke met de grootste spanning wordt tege moet gezien. Aan dit nummer neemt tevens Van Be veren nog deel, die vrijwel zeker is van de derde plaats, terwijl voor de andere plaat sen Boersma. doch ook de Haarlemmer Van Geenhuizen in aanmerking komen. Ook de 200 M. is van belang, doch hier voor zien wij, dat Berger zal worden opgevolgd door Osendarp, die zooals bekend Engelseh kam pioen is. De Hagenaar is inderdaad stukken vooruit gegaan bij het vorig jaar, toen hij' >ok al een bedreiging voor Berger vormde es zelfs eenmaal van hem won. Osendarp's kracht is de 200 M. en zij die hem in het Stadion tegen Hongarije een 5-tal meters vóór Berger zagen eindigen, zullen zich moeilijk een andere kampioen dan de Hagenaar kun nen denken. Niettemin zal de kamp hevig zijn, want Berger heeft intusschen niet stil gezeten en zal zich ongetwijfeld zijn titel niet zoo eenvoudig laten afnemen. Een ander nummer, dat buitengewoon be lang inboezemt, is de 800 M. met De Ruyter, Bouman en de Haarlemmer Tackema als groote favorieten. Op de 400 M. nemen de Haarlemmers v. d. Booren, Herfst en Figee deel; van hen is Herfst een gegadigde voor den titel Niet dat dit voor de kracht van de Neder landsche prestaties pleit, integendeel, iemand met de capaciteiten van Herfst, zou zeker nog eenige jaren moeten trainen om zich onder de besten te kunnen scharen. Nu dit echter niet het geval is, staat de Haarlemmer in het be gin van zijn loopbaan reeds genoteerd onder de besten van Nederland en al gelooven wij dan ook, dat indien Klasema, mits in goede conditie, in staat is van hem te winnen, wij weten, dat de Haarlemmer iederen duim grond hevig zal betwisten. Op 5000 M. is het alleen Paap, die voor Haar lem de eer moet redden. Ook met hem gaat het crescendo en zijn jeugd houdt nog een goede belofte in. Op 1500 M. is het slechts Van Wilsum die deelneemt aan.-een nummer, waarin hij geen kansen heeft. De 110 M. horden is voor W. Kaan. Het is - nu reeds vele jaren dat hij op zijn nummer geen concurrentie heeft en al is het dan ook, dat Mesmann Schultz dit jaar blijk gaf, goede- vorderingen te hebben gemaakt, een bedrei ging heeft de Haarlemmer in hem nog niet. Bij het hoogspringen maakt v. d. Klinken berg kans op een heel goede plaats, hoewel Roelofs natuurlijk den titel wint. Bij het ver springen daarentegen moeten wij het houden op Van Welsenes, die nog steeds een eerste kracht in den lande is. Bij het polsstokspringen is Haarlem" wel heel sterk vertegenwoordigd. Niet minder dan drie goede polsstokspringers telt onze plaat selijke club. Het zijn Van der Zee, die als steeds favoriet is, en Verkes en Lamoree, de laatste met zijn 18 jaren reeds van een kwaliteit, zooals er maar zelden een wordt aangetroffen. Aan de 4 maal 100 M. neemt Haarlem door het niet in conditie zijn van Vic Mans niet deel. Zijn plaats in de 4 maal 400 M. wordt nu bezet door Van Geenhuizen, waardoor hij aan de 4 maal 100 M. niet kan deelnemen. „Haarlem" zet er alles op, om hier het kam pioenschap te behalen, wat geenszins tct de onmogelijkheden behoort. Het bijprogramma geeft nog eenige num mers voor juniores, waarbij „Haarlem" even eens vertegenwoordigd is. Bij de 100 M. zijn het Stouten, Lenselinck en Hooghwinkel van wie eerstgenoemde niet zonder kansen start. Bij het hoogspringen Van Renesse, de junior- kampioen van Wet vorige jaar. die vermoede lijk zijn prestatie van het vorig jaar zal her halen. MARKTNIEUWS HAARLEM. Tomaten per kilo 816 ct. Snijboonen per kilo 1014 ct. Heereboonen per kilo 612 ct. Spinazie per kist 2040 ct. Postelein per kist 2540 ct. Andijvie per kist 1540 ct. Sla per 100 krop f 0.60—f 1.20 Bloemkool per stuk 614 ct. Komkommer per stuk 24 ct. Wortelen per bos 25 ct. Rabarber per bos 35 ct. Selderie per bos 25 ct. Pieterselie per bos 310 ct. Bur. voor Successiezaken en Hypotheken H. F. Schrameijer (Outd-ambt. Successierechten en oud-cheC-de-bureau van wijlen de Notarissen Burkens en Van Doesbm-gh), Leidschevaart 324 Telefoon 10605 Behandeling van Erfenisaange legenheden, (successie-aang., scheiding, etc.), opmaken van rechtsgeldige contracten (huur, koop, vennootschap, geldleening), Belastingzaken, enz. enz. Bü ons bespaart men hooge kosten! Advies f 1.i

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 2