DE BILT DINSDAG 13 AUGUSTUS 1935 HAARLEM'S DAG BI. A D 2 Voor Haarlem's Kantonrechter. Twee ernstige aanrijdingen. Op 3 Juli reed een personen-auto, waarin vier bejaarde lieden, in den Haarlemmer- meerpolder over den Venneperweg, toen zij werd ingehaald door een ander motorrijtuig, dat naar schatting een snelheid had van meer dan 50 K.M. Tegelijk naderde, zooals de chauffeur van dezen wagen zegt, ofschoon het niet zoo heel vast- staat, van de tegen overgestelde zijde een wielrijder, die den wegberm moest opzoeken, maar die dan oor zaak geweest zou zijn, dat de chauffeur van den ,.50 K.M. wagen" niet zoo heel ver naar links kon uithalen. Hij raakte bij het passee- ren met het achterwiel het voorwiel van de andere auto. die zoo'n schok kreeg, dat zij in de bermsloot terecht kwam. Een der inzittende oude lieden is kort daarop gestorven en ofschoon aangenomen mag worden, dat het ongeluk niet vreemd is aan dit plotseling overlijden, was het me disch rapport van dien aard, dat de dood niet geacht kan worden een onmiddellijk en uitsluitend gevolg van de aanrijding te zijn, zoodat van een vervolging van den chauf feur voor het veroorzaken van dood door schuld was afgezien en hij voor den kan tonrechter terecht stond wegens zoodanig rijden, dat de vrijheid en veiligheid van het verkeer in gevaar werd gebracht. Twee der passagiers verschenen als ge tuigen en uit hun verhoor bleek, dat het ge zelschap wel tien minuten te water had gelegen en dat allen kwetsuren hadden op- geloopen. De eene getuige vertelde, dat zij nog moeilijk liep en de rechterhand niet goed kan gebruiken. De ambtenaar van het openbaar ministe rie weet het ongeluk aan de te groote snel heid; op dien smallen weg met zoo'n groote vaart een ander rijtuig willen passeeren. is roekeloos. Hij elschte f 60 boete en 4 maan den ontzegging van rijbevoegdheid. De plaatsvervangend kantonrechter mr. v. d. Vegt wees de ontzegging niet toe. omdat de chauffeur dan zonder middel van bestaan zou zijn. maar gaf f 50 boete. De andere aanrijding, die minder tragi sche gevolgen had. wat echter een wonder mag hèeten. betrof een botsing tusschen een wagen van de electrische tram en een auto bij den. overgang Kost verlorens tra at te Zand voort.- Daar passeerde op 28 Juni een personen auto, waarin een man met zijn vijf kinderen zat. genoemden overweg, toen de tram na derde. De trambestuurder verklaarde, dat voor hem het lichtsignaal groen, dus voor den autobestuurder rood stond, zoodat hij verwachten kon, dat deze zou stoppen. Toen dit echter niet geschiedde, remde de trambestuurder uit alle macht, maar het was to laat en de auto werd letterlijk in stukken geslagen, waarbij de inzittenden ge wond werden, echter niet ernstig. Tijdige hulp werd door het lofwaardig optreden van een motorrijder en den waarnemend com missaris verschaft. Het bleek, dat het daar bij de Kostverlo- renstraat met het uitzicht niet zoo bijster goed is geweest; nu is er verbetering ge bracht door het kappen van een paar hoo rnen. De ambtenaar eischte tegen den autobe stuurder f 30 boete, maar de kantonrechter nam in aanmerking, dat de man door het ongeluk al straf had gehad en verminderde de boete tot de helft. Zandvoortsclie boven huizen. In Zandvoort trouwens 'daar niet. alleen 'vindt men de huur van een heel huis wel eens wat te bezwaarlijk en als de huiseige naar toch graag zijn pand verhuurd, maakt men van het eene huis twee huizen door een schotje bij de trap te zetten. In Haarlem doet men dat ook wel. maar in den haak is dat niet, want we hebben een woningwet, die gemaakt is in het belang der volkshuis vesting en als een huis gebouwd wordt, moet met die woningwet en bovendien met plaat selijke verordeningen rekening gehouden worden. Is zoo'n huis voor één gezin bestemd, dan kan men er, zonder de woningwet ge weld aan te doen. maar geen twee woningen van gaan maken door het plaatsen van een schotje, want met dat schotje komen er geen twee keukens of meer slaapvertrekken, wa- teraf- en aanvoer en dergelijke. Zoo hebben we wel eens gehoord, dat een ingebouwd bad dienen moest als kolenbergplaats. Wil iemand dus van één woning twee ma ken, dan moet hij dat zoo doen, dat het ook werkelijk twee goede woningen worden en dat niet te zijner beoordeeling maar aan bur gemeester en wethouders. Hij moet dus voor zijn verbouwing vergunning vragen. De ambtenaar van het openbaar ministerie zei, dat daar in Zandvoort nog al wat aan mankeert en vroeg tegen den man, die een schotje had gezet, f 25 boete, de kantonrech ter verminderde haar tot f 15 met het oog op de reputatie en andere omstandigheden van verdachte, doch wees er op. dat verbou wingen zonder vergunning niet toelaatbaar zfjn. VAN DE BOTERMARKT NAAR DE GED. OUDE GRACHT IS VIA HET VERWULFT. Nu is het officieel verboden om fietsende, per auto of anderszins van de Botermarkt links af de Gedempte Oude Gracht op te rijden. Zooals wij reeds eerder schreven is dit geschied wegens de instelling van de automatische verkeerslichten. Wil men naar de Gedempte Oude Gracht van de Botermarkt af, dan moet men dus het Verwulft rond rijden. AGENDA Heden: DINSDAG 13 AUGUSTUS Groote Kerk: Orgelbespeling. 8.159.15 uur. Stadsschouwburg en Janswegschouwburg: vergaderingen der N. S. B. 8.15 uur. Luxor Sound Theater: 2.30 uur reprise van „Dé Witte", met Jefke Bruininckx. Doorloopende voorstelling van 711.30 uur: No greater glory (geprolongeerd). Cinema Palace: „De patrouille des doods" met Boris Karloff en ..Hiep, hiep. hoera" met Wheeler en Woolsey. 2.30. 7 en 9.15 uur. Op het tooneel Grant and Mosely, dancing fools. Rembrandt Theater: „Das Lied vom Glück" met Paul Kemp. 2.30, 7 en 9.15 uur. Op het tooneel: Drie Nehrings, xylophonisten. Frans Hals Theater: Reprise van „Malle Gevallen" met o.a. Johan Kaart. 2.30, 7 en 9.15 uur. WOENSDAG 14 AUGUSTUS Stadhuis: Raadsvergadering. 1.30 uur. Bioscoopvoorstellingen des middags en des avonds. Teyler's Museum Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 113 uur behalve 's Maan- dags. Toegang vTij. Zandvoort: Bokswedstrijden in het Noorderbad. 8 uur. Groothandelsprijzen daalden. Het Centraal Bureau voor de Statistiek deelt het volgende mede betreffende de in dexcijfers van groothandelsprijzen over Juli 1935. algemeen indexcijfer indexcijfer voedingsmidd. '43 artikelen (28 artikelen) 1901/10 1913 1901/10 1913 100 100 100 100 1913 112 100 112 100 1919 338 304 326 296 1920 319 292 277 252 1921 199 182 2-06 187 192-2 174 160 174 160 1923 165 151 159 143 1924 171 156 173 156 1925 173 155 174 155 1926 162 145 163 144 1927 165 148 172 153 1928 167 149 176 157 1929 159 142 167 149 1930 131 117 134 119 1931 108 97 112 101 1932 87 79 93 84 1933 82 74 85 76 1934 85 78 92 83 1934 Juli 84 77 90 82 1935 Juni 82 75 85 78 1935 Juli 81 74 84 77 Het algemeen indexcijfer der groothan delsprijzen is met een fractie van een per cent gedaald. De belangrijkste dalingen in Juli t.o.v. de voorafgaande amand waren, in procenten: hooi 18.2, aardappelen 17, terpentijn 6.5 zil ver 5.8, gerst 5.6, zemelen 4.1, hout 3.6, mais 3.3 en de belangrijkste stijgingen: kalfs- vleesch 12.5, eieren 6.2. lamsvleesch 4.3, leder 4.2, varkensvleesch 3.2 en tin 3. HET ARBITRAGEVERDRAG MET JAPAN. Het ministerie van buitenlandsehe zaken maakt bekend, dat in Den Haag de uit wisseling der acten van bekrachtiging heeft plaats gehad van het op 19 April 1933 alhier tusschen Nederland en Japan gesloten ver drag tot beslechting van geschillen door rechtspraak, arbitrage en verzoening welk verdrag is goedgekeurd bij de wet van 17 November 1933. stsbl. no. 610. Het verdrag met bijbehoorend protocol van onderteeke- ning is dadelijk na de wisseling in werking getreden. (R.p.d.) COIFFURE EN SCHOONHEID. In de zalen van den Dierentuin in Den Haag zal op Zondag 29, Maandag 30 September en Dinsdag 1 October een kapconcours worden ge houden, waaraan een bedrijfs- en parfumerie- tentoonstelling wordt verbonden. Thans is reeds meer dan tweederde van de beschikbare ruimte verhuurd. De inschrijving voor het Concours sluit 15 September a.s FOLKLORISTISCHE OPTOCHT. Te Schevenmgen is een Internationaal Folk loristisch feest gehouden, waaraan een folkloristische optocht was verbonden. On danks het feit, dat het geduld der toeschou wers sterk op de proef werd gesteld, de op tocht vertrok ruim een uur na den vastgestel- den tijd, doordat de deelnemers, die uit Frankrijk afkomstig, w&yen., dg^r fyorig.en- a.von'd slèch'ts tót Antwerpen" waren geréisd; bleef de belangstelling voor het gebeuren buitengewoon groot. De stoet, bestond uit on geveer 200 deelnemers, uit alle deelen van Frankrijk afkomstig. Het geheel maakte een bijzonder fleurigen en vroolijken indruk EXAMENS HOOFDAKTE. Haarlem 12 Augustus, Geëxamineerd 3 vr., 4 mannel. candidaten. Geslaagd de da- fes M. M. van der Geest, Bergen (N.-H.l, en H, G. M. Lageman, Bergen (N.H.), de heeren J. H. Huls, Beverwijk, Ch. Rasmussens, Haar lem. JONES ONTSNAPT? Reuter meldt uit Londen, dat het nog niet bevestigd bericht gaat, dat de Engelsche journalist Jones aan de bandieten ontsnapt is, die hem te Jehol gevangen hielden en dat hij op weg zou zijn naar Moekden. GEVONDEN VOORWERPEN EN DIEREN. Hanschoenen en ceinturen: Politiebureau, Smedestraat; Autoband, v. d. Weïjden, Don kere Spaarne 46; Hoorn van telefoon; Politie bureau. Smedestraat; Hond (foxterrier)ken nel Thornwood. Van :t Hoffstraat 93; hond (foxterrier). kennel „Haarlem", Amsterdam- schevaart 320; hond. Warnaar, Rijksstraatweg 84. katten, Kennel Fauna, Fr. Varkensmarkt; Portefeuille met inhoud, Brederode, Gr. Markt 21; portefeuille met inhoud. Verpoorten, Aag je Dekenstraat 1; portemonnaie met inhoud, Sohluter, Teijlerstraat 1; Pak inh. badgoed, Westei-haven, Zomerstraat 41, pet, de Vos. Madoerastraat 7, Ring met sleutels. Van 't Hart, Ursulastraat 20. Rijwielplaatje, de Boer, Duvenvoordestraat 24; 3 paar schoenen, v. Hoorn. Kloosterstraat 80. Handschoenen en ceinturen, Politiebureau, Smedesti-aat: sportbroek. Hermsen, Midden weg 80; armband. Rode, Rijnstraat 137; da mesblouse. Sikking, Leidsche vaart 240; bad pak met handdoek. Behx. Olmenstraat 49; notitieboekje, Brand, Wagenweg 44; hoor nen bril. Politiebureau, Smedestraat; kano. Voskuil, v. Heijthuizerweg 7; 'honden, Asyl, Ridderstraat 11; hond. Kennel Haarlem. Am- sterdamsche vaart 320; hond. Gabor, Oost- vest 86; handwagen. Muijen, Leidsche vaart 28 m; kaart (schildersreclame), v. d. Riet, Rijksstraatweg 216: katten. Kennel Fauna, Fr Varkensmarkt 24; katten, Asyl, Rid derstraat. 11; zakmes, Langereis. Hoofman- straat 14; moer van autowie!, Bos. Barendse- straat 40; nummerplaat. Posthuis. Rijks straatweg; portemonnaie met inhoud. Laaix. Rijnstraat 15; idem. Dantzig, Schoterweg 136 idem. de Wit, Gen. de la Reystra&t 39; idem, Roetman, v. Egmondstraat 13 rood; idem. Vrugt, Ged. Raamgracht 33 rood: pakje. inh. kousen, Broningstein. v. Egmondstraat 26; koperen roetje, Tigchelaar. Gen. de la Rey- straat 5; heer enrh'wiel. Veltkamp. Spaarn- damscheweg 324; kinder badsclioentje. Ca- landt, Kolkstraat 34; slot met ketting. Balk, Scheepmakersdijk 49; damestasch met in houd, v. d. Ham. Groote Houtstraat 148. UIT DE STAATSCOURANT NOTARIS Bij K.B. is benoemd tot notaris te Amster dam M. F. M. Deurvorst, candidaat-notaris aldaar (vac. E. Heimans). meldt: Hoogste barometerstand 766.0 m.M. te Valentia. Laagste barometerstand 747.7 m.M. te Haparanda. en voorspelt: Matigen later afnemenden Noordelijken tot Westelijken wind. Afnemende bewolking. Wei nig of geen regen in het Noorden. In het Zui den meer kans op regen. Later iets warmer. Uit het Buitenland Tijdelijke opklaring. Het langgei-ekte gebied van lage druk trok langzaam Oostwaarts. Daarna kwam de hooge druk uit het Westen opzetten. Een nieuwe da ling vertoonde zich aan de Noorsche kust. Zoo wel in Frankrijk, als in België en ons land zijn zware regens gevallen. 30 m.M. in Biarritz en Brussel. Het regent in een groot deel van dit gebied. Engeland had alleen in het Zuiden regen van beteekennis en heeft nu opklarend weer met sterk gedaalde temperatuur. In Scandinavië blijft het weer regenachtig in Noorwegen, veranderlijk in Zweden. In West-Duitschland valt ook regen, in het Oosten is het nog zeer warm. In Zuid-Duitsch- land en Zwitserland wordt het ook regenach tig. De algemeene toestand wijst op een tijde lijke opklaring, waarbij de temperatuur weer iets kan stijgen. STORMWAARSCHUWINGSDIENST. Geseind van De Bilt hedenmorgen om 8.50 uur aan alle posten: „Weest op uw hoede!" Barometer Stand van heden 759 m.M. Vorige stand 759 m.M. Neiging: Vooruit. Opgave van: FIRMA KEIP, Opticien Groote Houtstraat 137, tel. 11640 BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 13 Augustus. Bevallen 9 Augustus: G. M. MulderSmout, d.: M. J. U. ThueréWaldman, d.; M. E. A. van Leuvenvan Santvliet, z.; 10 Augustus: J. J. SalmStoel, d.; 11 Augustus: J. Zandee de Jonge, z.; P. v. d. BogaardtBijster, d.; G. J. VisserKroon, z.; 12 Augustus: H. Roelofs Weber, d.; G. HartsuikerNijhuis, d.; M. v. d. PuttenBesseling, z.; G. J. Dijkshooimv. d. Akker, z. Overleden 9 Augustus: A. P. Sybrandi, 90 j., Schouwtjeslaan; 10 Augustus: J. A. Grooten- dorst, 78 j., Boekenrodestraat; 11 Augustus: G. van Reijendam, 76 j„ Jansstraat. ECONOMISCH— 1 ^WERELDNIEUWS-1 Grootere Engelsche automobielproductie verwacht De productie-programma's, die door de groote Engelsche automobiel-fabrieken zijn opgesteld, zijn gebaseerd op de opvoering der productie tot het dubbele van die van het loopende jaar. Deze week wordt met de pro ductie van de nieuwe modellen, de modellen 1936, een begin gemaakt. Naar uit kringen der automobielindustrie wordt vernomen, hebben bijna alle fabrieken hun productie van de modellen 1935 geheel verkocht. In de zes maanden, geëindigd met Mei van dit jaar, werden in Groot-Brittan nië in totaal 217.532 wagens gefabriceerd, hetgeen eexx zeer groo te toeneming is ten opzichte van het vorige jaar. In het jaar, geëm^igd 30 September 1934. bedroeg de totale productie nl. niet meer dan 256.866, zoodat de productie in de eerste 'helft van het loopende productie-jaar niet veel kleiner is geweest dan in het voor afgaande geheele jaar. Ook de uitvoercijfers 'hebben een belangrijke toeneming te zien gegeven. Men verwacht dan ook algemeen, dat de Britsche automobielindustrie een pe riode van groote welvaart tegemoet gaat In 1934 werden er minder schepen gesloopt. Volgens Lloyd's Register is de wereld- scheepstonnage in het jaar 1934 in totaal met 844 schepen, metende 2.133.558 bruto- registerton verminderd wegens verloren gaan of slooping. Gesloopt werden in 1934 in to taal 603 schepen, te zamen metende 1.768.133 bruto-registerton tegenover in 1933 718 sche pen, te zamen metende 2.435.305 bruto-regis terton. JAPANSCHE HANDELSVLOOT GEHEEL IN BEDRIJF. Naar officieele gegevens melden was in het midden van de maand Juni üx Japan nog slechts 27.905 bruto-registerton scheeps- tonnage opgelegd. Deze schepen zijn echter alle voor slooping aangewezen en zullen niet meer in de vaart komen, zoodat gezegd kan worden, dat de Japahsche handelsvloot thans geheel in bedrijf is. Verschillende ooi-zaken hebben tot deze gunstige ontwikkeling bijge dragen, zooals de uitbreiding van den bui- tenlandschen handel, .het grootere verkeer met Mandsjoekwo, alsmede de door de re geering verstrekte sloop- en aanbouw-subsi- dies. STIJGING VAN HET INTERNATIONALE ZEEVRACHTEN-INDEXCIJFER. Het intei-nationale zeevrachten-index-cii- fer is in Juli jl volgens berekening van de Kamer voor de Scheepvaart van Groot-Brit- tannië met 4.4 tot 80.30 gestegen, waarbij 1913 is aangenomen op 100. DUITSCHLAND VERGROOT ZIJN VLASPRODUCTIE. Naar wij vernemer is de Duitsche regee ring voornemens bijzondere maatregelen te nemen om de binnenlandsche vlas-productie te doen toenemen. Men wil de met vlas be plante oppervlakte van 30.000 H.A, -tot 50.000 H.A. doen toenemen. Italiaansche soldaten door ziekten getroffen. Reeds 5000 man uit Afrika terug? LONDEN. 13 Aug. (A.N.P.) De „Times" meldt uit Alexandrië, dat nog steeds Ita liaansche troepentransporten door het Suez- kanaal naar Erithrea gaan. De naar huis te- rugkeerende hospltaalschepén hebben naar schatting 5000 man teruggebracht, die lij dende waren aan malaria, dysenterie en typhus. Men meldt nog nader, dat inheem- sche troepen uit Somaliland en Erithrea naar Tripolis en troepen uit Tripolis naar Erithrea zijn ingescehept. Sovjet-graan voor de Italiaansche troepen. Volgende maand weer een transport. LONDEN, 13 Aug. (Reuter). Gisteren werd hier bekend, dat de Italiaansche regeering bij de regeering der Sovjet Unie 9.000 ton gerst heeft besteld, ten behoeve van de troe pen in Afrika. Een Britsch schip is gecharterd om de la ding van de Zwarte Zee naar Massoea te vervoeren. De volgende maand zou er wederom een transport van graan naar Oost-Afrika plaats vinden. Naar verklaard wordt, heeft Sovjet-Rus land. om deze bestellingen toegewezen te krijgen, de scherpe concurrentie van de Ar- gentïjnsche, Canadeesche en Donau-beLan- gen heeft moeten overwinnen. AANTAL WERKLOOZEN IN ENGELAND DAALT LANGZAAM. Het aantal werkloozen in Engeland is vol gens de telling opgemaakt per 22 Juli ge daald tot- 1.972.941. Hoewel een verbetering valt waar te nemen, wekt het desniettemin teleurstelling, dat deze verbetering zich in een langzaam tempo voltrekt. Over het al gemeen neemt de werkloosheid in de zomer maanden toe en tot het einde van het jaar heeft doorgaans geen ommekeer plaats. De afneming in de laatste maand bedroeg 27000. In sommige districten en enkele takken van bedrijf nam het aantal werkloozen boe. Alles bijeen genomen kan toch van een opleving gewag worden gemaakt. Deze opleving open baart zich vooral in de zware industrie, die kapitaal-goederen vervaardigt, zooals ma chinerieën en contructie-staal. Het komt er nu echter maar op aan, of die kapitaalgoe deren weer de gelegenheid zullen openen om verbruiksartikelen te fabriceeren en of er ge noeg afnemers zullen zijn om deze artikelen te koopen. Overstrooming verrast mijnwerkers. Tien slachtoffers. GROSSETO, 13 Aug. (Reuter). Tengevolge van een plotselinge overstrooming van een bruinkolenmijn te Ribollo (Italië) zijn veer tien. arbeiders ingesloten. De autoriteiten hebben medegedeeld, dat de •bérgmgswèrfc-/ zaamheden; nog-, vier-dagen ■zullen duren.. Heden wordt gemeld: Slechts vier van de veertien arbeiders, die werkzaam waren in de bruinkolenmijn toen deze werd overstroomd, zijn. er in geslaagd zich in veiligheid te. brengen. GEVAREN BIJ „COLONNE RIJDEN" VAN MOTORRIJTUIGEN. De KiN.A.C. schrijft: Het lijdt geen twijfel, dat bij verschillende fatale verkeersongevallen, welke gedurende de laatste weken op de wegen hebben plaats gevonden (te Oegstgeest, op den Haarlem merweg enz.) de ernst van deze ongelukken aanzienlijk is vergroot, omdat de" afzonder lijke met betrekkelijk groote snelheid rijden de motorrijtuigen onvoldoende afstand hiel den. Het spreekt van zelf, dat juist met die snelheden, welke overigens voor goede be stuurders met doelmatig materieel op de betreffende wegvakken volkomen zijn ver antwoord, terdege moet worden rekening gehouden met den bij het vervoermiddel en de bepaalde snelheid behoorenden remweg en met den afstand, die wordt afgelegd tijdens de z.g. schriksseconde, d.w.z. den tijd welken een bestuurder noodig heeft om te reageeren op een plotselingen invloed van buiten. Het zondigen tegen dezen ongeschre ven regel kan. zooals herhaaldelijk blijkt, de meest funeste gevolgen hebben. Hoe nuttig lijkt daarom een bepaling als in de Nederlandsch-Indische verkeerswet- geving welke evenals die van België, Frankrijk, Zwitserland, Duitschland, Enge- lan!. enz. enz. op onze verkeerswetgeving stukken voor is n.l. dat het „aan bestuur ders van verschillende klassen voertuigen is verb e den zonder noodzaak op een weg een gesloten rij te vormen van meer dan 3 rij- of voertuigen, zonder tusschen elke 2 groepen van 3 rij- of voertuigen een tusschenruimte vrij te laten van tenminste 10 m. in bebouwde kommen en 30 m. op de* buitenwegen". Al moge men van meening verschillen over dé gegeven getallenmaten, zeker is het, dat deze bepaling de gevaren bij het rijden in colonnes of files, welke des. te grooter zijn naarmate met groote snel^-den wordt gere den, dus inzonderlijk op de groote verkeers wegen, duidelijk accentueert Zoolang wij soortgelijke imperatieve voor schriften niet kennen, adviseert de K.N.A.C.: „Hoedt u voor telescoop-accidenten.!" DIRECTEUR-HOOFDREDACTEUR VAN DE RESIDENTIEBODE VRIJGESPROKEN. De heer S. B„ directeur-hoofdredacteur van de Residentiebode is door de rechtbank te Den Haag vrijgesproken van de hem ten laste ge legde beleediging van een groep der bevolking- wegens het opnemen van twee artikelen tegen de vrijmetselarij Het Hof heeft heden dit vrijsprekend vonnis bevestigd. VERBREEDING RUSTENBURGERLAAN. B. en W. stellen den Raad voor, behoudens goedkeuring van Ged. Staten der provincie Noordholland, aan E. Bellaart. alhier, tegen den prijs van f 9.50 per M2. in koop af te staan grond, gelegen aan de zuidzijde van de Spaarnelaan, groot 995 M2. met de bestem ming om op dien grond te bouwen vier woon huizen en twee garages, de woonhuizen elk bestemd ter bewoning door niet meer dan één gezin. Tevens wordt voorgesteld, voor de gemeente in het belang der volkshuisvesting aan te koo pen van W. J. Peereboom, alhier, het perceel aan de Rustenburgerlaan no. 44b. tegen een bedrag van f 6.935. met de bestemming om dit perceel na aankoop te sloopen voor ver breeding van de Rustenburgerlaan. Voorbeurs te Amsterdam. VASTE STEMMING. STILLE WISSELMARKT De stemming was vanmorgen vast. De stemming in Wallstreet was welis waar niet zoo vast, als de vorige dagen, doch de reactie, die daar gisteren plaats vond, werd beschouwd als een gevolg van winst- nemingen, die na een krachtige stijging, zooals de laatste weken werd meegemaakt, een normaal verschijnsel zijn. Kon. Olie trokken verder aan en overschreden de grens, waarvoor zij geruimen tijd zijn gebleven. Philips kwamen ruim 1 percent hooger. Uni- schommelden om de slotkoersen van gisteren terwijl Amst. Rubber een fractie hooger gol den. Duitsche obligaties waren nauwelijks prijshoudend. De wisselmarkt had vandaag een uiterst stil verloop, terwijl de koersen volkomen on veranderd waren. INFORMATIEKOERSEN (Medegedeeld door de Rott. Bank Ver.) Londen 7.33 3/4—7.34 1/4. Berlijn 59.62y2—59.72V2. Parijs 9.78 1 4—9.79 1/4. Brussel 24.94—24.98. Zurich 48.38—48.42. Rome 12.11—12.18. New York 1.47&—1.47 U/16. JONGEN VAN HET DAK GEVALLEN. Maandagnamiddag half zes trachtte een U-jarige jongen via het dak in zijn ouderlijke woning aan den Oudeweg te komen. Van een hoogte van 41,4 M. stortte hij naar omlaag en kwam in het voortuintje terecht. Hij kreeg een lichte hersenschudding, brak zijn linker pols en kreeg een wond aan de lip. Door een passeerenden dokter en leden van den Onge- vallendienst werd de jongen verbonden, waar na hij per ziekenauto naar het St. Elisabeths Gasthuis werd vervoerd. MARKTNIEUWS Purmerend. 13 Aug. 1935. Kaas. Aanvoer 34 stapels kleine, f 14 a f 16.50 per 50 K.G. Boter. Aanvoer 1739 K.G., prijs f 1.25 a f 1.40 per K.G. Vee. 562 runderen, waaronder zijn 275 vette en 81 stieren. 9 paarden f 60 a f 130 per stuk. 167 Vette kalveren f 0.30 a f 0.45 per K.G. 259 nuchtere dito f 4 a f 13 per stuk. 218 Vette varkens f 0.30 a f 0.42 per K.G. 101 magere dito, f 15 a f 28 per stuk. 264 biggen f 9 a f 15 per stuk. 588 schapen f 8 a f 18 per stuk. 467 lammeren f 4 a f 8 per stuk. Kuikens f 0.50 a f 1.65 per stuk. Eieren kip-, per 100 stuks f 3 a f 3.30. Vette koeien, prijshoudend, f 0.44 f 0.54 per K.G. Gelden koeien, prijshoudend, f 80 a f 120 per stuk. Melkkoeien, prijshoudend, f 110 a f 165 per stuk. CRICKET. BALASKAS SPEELT WEER E» neemt vier wickets De Zuid-Afrikaansche googly-bowler Balas- kas, die sinds de tweede Testmatch niet meer gespeeld had, tengevolge van een arm-blessure, is Zaterdag tegen Gloucestershire weer voor 't eerst in het Zuid-Afrikaansche elftal uitge komen. In de eerste innings scoorde Glouces ter 279. De Zuid-Afrikaansche bowlingcijfers waren: Crisp 3 voor 50, Balaskas 4 voor 101 (in dertig overs), Vincent 1 voor 42, Tomlin- son 1 voor 43, Mitchell 1 voor 26. Aangezien Balaskas dertig overs kon bowlen en vier wickets nam (waaronder die van Ham mond en B. IT. Lyon) schijnt hij wel geheel hersteld, en zal dus wel in de vijfde Testmateh uitkomen. Het Nedërlandsch Elftal, dat medio Septem ber in Den Haag de Zuid-Afrikanen ontmoet, kan zich nu ook op dezen bowler voorbereiden. Het lijkt niet' zoo eenvoudig. P. W.-CGMB.OEHOE'S. Zondag speelden de Oehoe's eveneens in Enschedé, doch nu met een sterker elftal te gen een sterker P. w.-eomb. De Oehoe's bleven nu na een spannenden wedstrijd in de meer derheid. De Oehoe's beginnen te batten en openen met J. Voogd en P. v. d. Beiigh. Reeds op 14 wordt P. v.d. Bergh voor 6 gevangen; op het zelfde 'totaal moet J. Voogd voor 5 verdwij nen. R. de Vries en J. de la Mar houden dan eenigen tijd stand. Op 38 wordt R. de Vries voor een goede 13 gevangen. B. Kleefstra, die hierna inkomt, staat hiema uitsluitend verdedigend te spelen, terwijl ook De la Mar het kalm doet, zoodat de score langzaam stijgt. Op 69 wordt J. de la Mar voor 26 ge vangen; één run later wordt Kleefstra voor 7 eveneens gevangen. O. Abendanon en A. v. d. Bergh houden dan weer stand, doch door slecht runnen gaan veele runs verloren. Op 88 wordt A. v. d. Bergh voor 10 ge'oowled. Met H. van Vreeden op de mat wordt hier na een aardig standje opgezet. Het is in deze periode vooral Abendanon, die uitste kend batten laat zien en die voor de runs zorgt. De 100 verschijnt op het scoringbord, er wordt kalm door gespeeld. Eerst op 121 gaat H. v. Vreeden voor 7 l.b.w. Hierna is het spoe dig met de innings afgeloopen, want kort achter elkaar vallen de wickets van J. Mulder, O. Abendanon en H. Meijer voor resp. 1, 30 en 4. A. Hartcg bleef met 0 not out. Met inbe grip van 18 extra's is het totaal 127. Voor P. W. bowlden: Chr. Jansen 242. A. Stroink 633„ I. Pekema 17, A. Ledeboer 0—11 en W. ter Kuile 1—16. Voor P. W. openen hierna A. van Rossum en H. van der Horst. Reeds op 16 wordt laatst genoemde door Kleefstra voor 3 gebowld, terwijl A. v. Rossum op eveneens door Kleef stra gebowld wordt voor 15. A. Ledeboer en A. Stroink houden hierna eenigen tijd stand. Vooral Stroink staat uitnemend te batten; hij slaat de slechte ballen onherroepelijk voor 4. Op een mislukten slag wordt hij voor een goede 23 door Abendanon gevangen. Op hetzelfde totaal wordt Ledeboer door Kleef stra gebowld. Hierna zijn het alleen nog Chr. Jansen en S. Pekema. die runs bij het to taal voegen. Op 102 sluit de innings. Chr. Jansen 21 en S. Pekema 12. Voor de Oéhoe's bowlden; J. de la Mar 1—32, A. V. d. Berg 3—20, B. Kleefstra, 629, O. Abendanon 07. en R. de Vries 0—9. Vermelding verdient nog, dat tijdens de lunch de heer B. Kleefstra aan P. W. een bat overhandigde met zilveren inscriptie, getee- kend door de Oehoe's ter gelegenheid van Haarlem's zilveren en P. W.'s gouden jubi leum.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 2