Het conflict ItaliëAbessynië. Een geheime overeenkomst tusschen Engeland en Italië? Engeland. Tandheelkundig Instituut GEHEEL GEBIT Berichten in enkele regels RADIOPROGRAMMA. THIJS IJS EN HET GEHEIMZINNIGE EILAND. 15KTS BX"G 1.5 A"U G ÜSTÜ S T9 H A X R" E E SI'S B X G B' E X B BUITENLAND. HET BELANGRIJKSTE NIEUWS De Parijsche editie van de „New York He rald" meldt uit Rome: Wanneer Italië Donderdag met Groot Brit- tannië en Frankrijk zijn plaats inneemt in dê conferentie der drie-mogendheden te Parijs, zal baron Aloisi, de Italiaansche gedele geerde, een onzichtbaren, doch belangrijken bondgenoot hebben. Deze bondgenoot is de geest van de geheime Engelsch-Italiaansche overeenkomst van December 1925, waarbij beide mogendheden Abessynië verdeelden. De Britsche en Italiaansche gedelegeerden zul len zich tot Pierre Laval, den Franschen mi nister van buitenlandsche zaken en minister president wenden, voor diens beslissend-en steun. Deze overeenkomst, welke tien jaar geleden aanleiding dreigde te worden tot een crisis in den Volkenbond, zal volgens de Ita lianen de Britsche argumenten en Britsche motieven betwisten. De Britsche oppositie tegen Italië zal deze week te Parijs juridisch gebaseerd zijn op twee bepalingen van de Engelsch-Italiaansch-Fran- sche overeenkomst van 1906. Na Abessynië t: hebben verdeeld in invloedszones, voorziet dit verdrag in: le. de politieke integriteit van Ethiopië 2e. een gemeenschappelijke actie van de drie-mogendheden tegen iedere wijziging in den status quo van Ethiopië. Kan Groot-Brittannië deze beide punten handhaven tegenover zijn eigen geheime over eenkomst met Italië van Dec. 1925, aldus vraagt het blad zich af. De quintessence waar door Brittannië en Italië in vijandige kam pen tegenover elkaar zouden komen, waardoor de Volkenbond en het front van Stresa.teniet zouden worden gedaan. De Engelsch-Italiaansche overeenkomst van 1925 werd gesloten door een conservatieve Brit sche regeering, welke bijna dezelfde samen stelling had als de tegenwoordige Britsche rs- geering. De Britsche Labour-regeering van 1924 is met Abessynië in onderhandeling getreden over het Tsana-meer, doch bereikte daarbij geen resultaat. De conservatieve regeering on derhandelde niet met Abessynië. doch achter den rug van Abessynië om met Italië. Italië stemde er bij de overeenkomst in toe Brittannië te steunen bij het verkrijgen van een stuwdam aan het Tsana-meer en een autoweg van het Tsoedan-meer. Daartegenover steunde Groot-Brittanië het Italiaansche plan een spoorweg aan te leggen door geheel Abessynië, welke Erithrea eii Ita- liaansch Somaliland met Addis Abeba zou ver binden. Voorts was overeengekomen, dat in dien Groot-Brittanië het Tsana-meer zou ver krijgen. Italië op zich nam niet den stroom van den Nijl af te leiden, de Britsche regeering den „exclusieven Italiaanschen economischen invloed in West-Abessynië en het geheele bied waar de spoorweg doorliep zou erkennen. Voorts zou het steun beloven bij alle verzoeken, welke Italië tot de Abessynische regeering zou richten voor economische concessies in ge noemde zone." Deze overeenkomst, welke in strijd was met het Verdrag van 1906, werd niet in praktijk ge bracht, vanwege de Fransche oppositie en het gevaar van inmenging van den Volkenbond. Abessynië protesteerde eerst bij Groot Brit- tanië en Engeland en vervolgens, bij den Vol kenbond. Reuter verneemt naar aanleiding van deze mede de elingen dat een dergelijke overeen komst niet bestaat, -doch dat de Britsche en Italiaansche regeeringen destijds nota's heb- ben gewisseld, waarin het plan tot een accoord van dien aard werd geopperd. Londen en Rome wisselden toen ook nota's met Parijs, dat er zijn voldoening over uitsprak dat aan het plan geen gevolg werd gegeven. Abessynië be klaagde zich te Genève, waar de klacht ver der niet werd behandeld. Het huidige Britsche standpunt ten opzichte van Abes synië in strijd met een geheim Britsch Italiaansch accoord, dat in 1925 gesloten zou zijn en verdeeling van Abessynië beoogde. wachten, dat ook de onderhandelingen te Parijs succes zouden hebben. De keizer verklaarde o.a.: ..Wij stellen ver trouwen in de staten die lid zijn van den Volkenbond, of zij groot of klein zijn. Het is hun taak, in de huidige stonde bij te dragen tot gerechtigheid en waarheid. Na den we reldoorlog begon de opbouw van den vrede. Thans dreigt een oorlog, welks gevolgen wellicht merkbaar zullen zijn voor de ge heele wereld. Daarom bidden wij God. dat de naties de middelen zullen vinden om den oorlog te verhinderen. Abessynië heeft den vasten wil getoond, evenals andere landen het land geleidelijk op te bouwen en te ci- viliseeren. Daarom is Abessynië vastbeslo ten. den vrede te bewaren. Abessynië handhaaft den vrede en de orde in het binnenland en zal nooit zijn onafhan kelijkheid en souvereiniteit prijsgeven. Van den Volkenbond verwacht het gerechtigheid en gelijkberechtigdheid. evenals alle andere staten, die tot den vrede bijdragen. Zouden de onderhandelingen van 16 Augustus en 4 September, waarbij Abessynië al zijn hoop op Engeland en Frankrijk vestigt, zonder re sultaat blijven, en zou het ongeluk van een oorlog over Abessynië los barsten, dan zal Abessynië, zijn keizer, zijn volk, tot den laat- sten drupnel bloed vechten, gesteund door de natuurlijke hulpmiddelen, de natuurlijke versterkingen, de bergen en woestijnen, die God het geschonken heeft. China. Vier ministers dienen hun ontslag in. Terwijl de Nanking-regeering haar pogin gen voortzet, den president van den Uitvoe renden Raad Yoean Wang Tsjing W'- ertoe te bewegen, zijn ontslagaanvrage in te ^rekken, hebben thans ook de minister van nijverheid Tsjeng Koeng Po, de minister van oorlog, ge neraal Ho Ying Tsjin en de minister voor d- spoorwegen Koe Men Yce zonder opgave van redenen hun ontslagaanvrage ingediend. Duitschland. Seldte confereert met Hitier over den Stahlhelm. De leider en rijkskanselier Hitier heeft vandaag den bondsleider van den Stahl helm, rijksminister Ssldte, ontvangen voor een bespreking over de toekomst van den Btahlhelm. Griekenland Gewelddaden zullen streng worden gestraft. De Grieksche ministerraad heeft tot de bevolking een proclamatie gericht, waarin gewelddaden, zooals den aanslag op het re dactiegebouw van het dagblad „Patris", scherp worden gelaakt. Het Grieksche volk moet zich zijn beschaving waardig toonen en de aanstaande volksstemming rustig tege moet gaan. Er is geen aanleiding, die ver warring van politieken aard kan rechtvaar digen. Ook de pers moet haar polemiek bin nen wettelijkei perken houden. Tegen ieder, die in strijd hiermee handelt, zal krachtig worden opgetreden, onverschillig tot welke politieke partij hij behoort. De politie heeft twee personen gearresteerd die bij den aanslag op het gebouw van de „Patris" betrokken zijn. De minister van bin- nenlandsche zaken heeft verklaard, dat de schuldigen strenge straffen zullen krijgen. Afrika. De negus verwacht gerechtig heid van den Volkenbond. Keizer Haile Selassi heeft heden in den Abessynischen Kroonraad een groote rede gehouden. De Negus gaf een chronologisch overzicht van den strijd tegen Italië, waarbij 'hij er op wees. dat de moeilijkheden bij een scheids rechterlijke procedure en bij de behandeling door den Volkenbond in het -bijzonder van het incident van Wal-Wal aanzienlijk groo- ter waren geworden. Niettemin mocht men ook thans de hoop nog niet opgeven, dat op 4 Seotember een vreedzame regeling tot stand zou komen. Voorts mocht men ver- In Januari verkiezingen? Reuter meldt uit Londen: Men bereidt met grooten ijver een campagne voor den herfst voor met het oog op de alge- ne verkiezingen, die zeer waarschijnlijk ir Januari zullen plaats hebben. Voor zestien vergaderingen in verschillende deelen van het land zijn schikkingen getroffen: negen leden van het kabinet zullen er aan deelnemen. Een intense campagne zal worden ingezet na een rede van Baldwin op 4 October te Bour nemouth tijdens een conservatieve conferen tie. 47 dagen door puin ingesloten. Hindoe wist zich met zijn winkelvoorraad in het leven te houden. Een slachtoffer van de reusachtige aard bevingsramp, die in het begin van Juni de stad Quetta in Beloedsjistan heeft verwoest, heeft zich na den onwaarschijnlijk langen termijn van 47 dagen weten te bevrijden, al dus meldt het A.N.P. uit Simla. De gelukkige is een Hindoe, een kleine winkelier, die in den nacht van de aardbe ving in zijn winkel te Quetta had geslapen. Zijn winkel werd geheel door het puin der instortende huizen bedolven. Gelukkig hield hij ruimte genoeg over om zich te bewegen, en met -behulp van de binnen zijn bereik gebleven winkelvoorraad aan Indische zoe tigheden en een groote kruik met water, waarmee hij zeer zuinig was, wist hij zich in leven te houden. Nadat hij zich van den schrik hersteld had. begon hij met het pri mitieve gereedschap, waarover hij in zijn in gesloten verblijfplaats beschikte zich een weg door de puinhoopen te graven. Pas na anderhalve maand slaagde hij er in, het daglicht te bereiken. Overgelukkig meldde hij zich bij de bewa kingsposten, die toezicht houden op het op- ruimingswerk in de nagenoeg geheel ont ruimde stad. Hier kwam hij echter tot de onaangename ervaring, dat mén geen geloof aan zijn inderdaad onwaarschijnlijk klin kend verhaal schonk, én dat men hem aan vankelijk beschouwde als een indringer in de met prikkeldraad afgezette stad. die tus schen de puinhoopen zijn slag wilde slaan. Pas toen hij de wachtdoende militairen terug bracht naar de ruine, waaruit hij naar bui ten was gekropen, zag men de waarheid van zijn relaas in en verleende men hem de noodige hulp. RIJKSSTRAATWEG 16 HAARLEM-N. TEL. 16726 vanaf 35 - met garantie, pijn- „loos trekken inbegr. BESLIST PIJNLOOZE BEHANDELING. Spreekuren alle werkdagen van 912 en 14 uur. Zaterd. 912 uur. Avondspreekuren Dinsdag, Woensd. en Donderd. v. 79 u. (Adv. Ingez. Med.j Aanslag op Japansch militair autoriteit. TOKIO, 12 Aug. Generaal-majoor Nagata, chef van de afdeeling voor algemeene mili taire aangelegenheden werd Maandagochtend in zijn werkkamer overvallen door een actief dienenden overste. De dader wondde Nagata levensgevaarlijk door een steek met een dolk. Hij kon worden gearresteerd. Men vermoedt, dat deze overval verband houdt met de recen te mutaties in het leger. Volgens een bericht van Rengo zouden ver scheidene officieren bij dezen aanslag zijn betrokken. Het slachtoffer overleden. TOKIO, 12 Aug. (Reuter). Generaal Nagata is aan de hem toegebrachte wonde overleden. Kolonel Hideo Nimi, de chef van de gen darmerie te Tokio, was op het bureau terwijl de daad werd gepleegd. Hij trachtte tusschen beide te komen en werd ernstig gewond. Omtrent den aanslag op generaal Nagata wordt nader gemeld, dat de dader zijn adju dant is. Hij is gearresteerd. De mogelijkheid bestaat, dat minister Hvachi zal aftreden en de verantwoordelijk heid voer de oorzaak van het conflict op zich zal nemen. De reden van de daad is zonder twijfel' het optreden van Nagata, die de eigenlijke I leider van de actie tegen de extreme natio- I nalisten was. S.A. demonstreerde te München. De „Times" meldt uit Muenchen, dat Zon dagochtend aldaar door de nationaal-socia- listen een uitgebreide propaganda-actie werd gevoerd. Duizenden S.A.-lieden trokken drie uur lang door de stad, waarbij zij groote span doeken meedroegen waarin de Joden en de Roomsch Katholieken „vijanden van den Staat" werden genoemd en carikaturen van priesters stonden afgebeeld, die Moskou de hand reikten. Nationaal-socialistische strijd liederen werden gezongen en onder de voor bijgangers werden pamfletten verspreid. In de voorsteden van Muenchen hebben de plaatselijke afdeelingen der S.A. zich op de zelfde wijze gedragen. Deze campagne was voorbereid door de ver spreiding huis aan huis van blaadjes, waarin de burgers werden opgewekt de vlag uit te steken en zich in massa de straat op te be geven om op deze wijze uitdrukking te geven aan een populaire en spontane demonstratie. Niettemin zag men verscheidene huizen zon der vlaggen en de menigte, waar een beroep op was gedaan was niet verschenen. De ge wone Zondagswandelaars keken met onver schilligheid naar de bruinhemden. Overleden is een jongetje van drie jaar. dat ten huize van zijn ouders te Ommen in een onbewaakt oogenblük in een teil met kokend water was gevallen. Slechts f 15 vonden inbrekers, die de brandkast van het zwembad „Woestduin" te Doom forceerden. Burgemeester Waugh zal Maandag 19 Augustus per boot van Vlissingen naar Harwich vertrekken. Gearresteerd is te Roden een moeder, die haar twee-jarig kind had trachten te dooden. Het kindje is ernstig gewond. Een contactcommissie is volgens Het Volk ingesteld, die alle kwesties tusschen de directie der K.L.M. eenerzijds en de piloten anderzijds kan bespreken. De opening van het. Twente Rijnkanaal is vastgesteld op 19 Augustus a.s. Door een bakfiets is te Gouda een zes jarig meisje aangereden. Het kind werd z-oo ernstig gewond, dat het in het ziekenhuis is overleden. Drijvende werd in de Waal een roei boot gevonden, waarin een 18-jarige jongen had gezeten, die na .onderzoek bij het zwem men verdronken bleek t-e,,zijn. Dood gebleven is op' het perron te Enk huizen een 80-jarige reiziger, die vermoedelijk uit Workum afkomstig is. Bijenhouders uit het Gooi hebben een excursie gehouden, waarbij zij een aantal nesten van de bijenwolf hebben vernietigd. Groote schade is aangericht door een brand te Kapell-ebrug, "waardoor een schuur en woonhuis van den heer J. van Looy geheel verwoest werden. Gearresteerd zijn ,te Elsloo (Fr.) een vader en zoon, die twee huurlieden met schop èn hooivork hadden mishandeld. Uitspraak is gedaan in een kort geding tot verbod van verkoop van een zeker merk tandpasta onder d-e vastgestelde prijzen. Bij een inbraak in een perceel Nieuwe Heerengracht 155 te Amsterdam, hebben inbrekers sieraden ter waarde van on geveer f 1000 buit gemaakt. Doo-delijk gewond werd tusschen West woud en 't Zand een jongeman, die onver wacht zwenkte 'Om zijn belastingplaatje op te rapen, dat hij verloren had. Tot zes maanden gevangenisstraf is door de Berlijnschè rechtbank een Neder- landsch kunsthandelaar veroordeeld, die on der valsche voorspiegelingen een schilderij aan een Berlijnsch advocaat zou hebben ver kocht De Perkoetoet, die door onklaar raken van belangrijke instrumenten twee dagen vertraging had op het Indië-traj eet heeft hiervan een dag weten in te halen. Veenendaal's tienduizendste inwoner is Maandag ingeschreven. Het gemeentebestuur heeft de jonggeborene een spaarbankboekje van f 50 gegeven Hoe men het van Fransche officieele zijde beziet. (Van onzen Parijschen correspondent.) Onze courant heeft het officieele standpunt van de Fransche Regeering inzake het con flict tusschen Italië en Ethiopië te weten wil len komen en het is ons daarom aangenaam dat we enkele ophelderingen in dezen kun nen geven. Zonder ons te steunen op eenige persoonlijke verklaring van den Franschen minister van Buitenlandsche Zaken kunnen we zeggen dat de eerste zorg van Frankrijk's Re geering is om een algemeenen oorlog te voor komen. En daarop, zonder twijfel, (en we hoever er verder geen doekjes om te winden) zou het uitloópen wanneer het tot bloedver gieten zou komen tusschen Italië en Abessynië. Want het zijn niet alleen deze twee genoemde naties die met elkaar in conflict zouden ko men, maar het is vrijwel zeker dat ook En geland en Frankrijk wier belangen direct be trokken zijn bij deze affaire zich niet onbe tuigd zouden laten, zij het ook slechts met een intense levering van wapens. Daarop zou Italië zich verplicht gevoelen om zich terug te trekken uit den Volkenbond en de andere Europeesche naties daarmede dwingen de economische relaties in afwachting van het nemen van strenger sancties af te breken. Daarop wil Frankrijk het natuurlijk niet laten aankomen en vandaar de krachtige bemid delingspogingen van Pierre Laval, welke wel iswaar niet dadelijk geleid hebben tot een einde van het conflict, maar waarop dan toen de mogelijkheid werd geopend om de af gebroken onderhandelingen tusschen de twee vijandige landen te hervatten. Terecht be schouwt men dit dan ook in Franschen re- regeeringskring als een soort overwinning. Maar het is een dubbele overwinning wan neer men er aan wil denken dat het Laval is mogen gelukken om Engeland en Italië nader tot elkaar te brengen. Engeland immers is fèl gekant tegen een Italiaanschen veldtocht, en we meenen dat men in Downingstreet Musso lini's bedreigingen ernstiger opvat dan in Frankrijk, waar men stellig gelooft dat de duce zich nog wel eens zal bedenken alvorens een voor hem zoo gevaarlijken guerilla-oorlog te beginnen. Een land dat tweemaal zoo groot is als 't Duitsche Rijk, dat 12.000.000 zielen telt, die overal verspreid leven in een absoluut on toegankelijk terrein, dat een klimaat heeft waaronder nu reeds bij honderden de Itali aansche recruten sterven, een broedplaats van epidemieën, is niet makkelijk te overwin nen. Voegi daarbij de omstandigheid dat zware artillerie noch tanks er kunnen door dringen, dat er, behoudens twee „steden" niets valt te bombardeeren door de vliegtuigen dan hier en daar 'n leêm-en hut en het wordt meer dan twijfelachtig of het, naar men zegt, goed geëquipeerde Italiaansche leger iets zou kun nen uitrichten. Pierre Lavals' inmenging is daarom zoo be langrijk geweest omdat het heele meenings- verschïl tusschen Italië en Engeland meer dan paradoxaal is. Het is Engeland geweest dat in 1885 Italië heeft gevestigd in Erythrea om het een schadevergoeding te geven voor de Fran sche vestiging in Tunis en om de Maadisten, die toen meester w.aren van den Soedan, in bedwang te houden. En het verdrag van 1891 op welks gevaar Hanotaux indertijd reeds ge wezen heeft, wat was het anders dan een gelijke verdeeling van Ethiopië tusschen de beide onderteekenaars: Engeland en Italië? Het daarop volgende fameuse verdrag van 1906, onderteekend mede door Frankrijk, wordt nu door Italië verklaard als een eenvoudige protectie van de haar toebehoorende aan grenzende Italiaansche koloniën. Maar de Engelschen beschouwen het verdrag als een eenvoudige garantie om elkaar, d.w.z. de on derteekenaars, in evenwicht te houden (ook economisch) in dit deel van Afrika. De groote rol van Frankrijk was dus, die twee interpretaties met elkaar te vergelijken, ten einde Italië te beletten, zich in een waar wes pennest te storten en Engeland duidelijk te maken dat het er niets bij zou winnen, Italië dien kant uit te drijven. In Franschen regee- ringskring schreeuwt men nog geen victorie, maar voor een oogenblik tenminste, waar men van alle kanten er in toestemt om te on derhandelen, is het onmiddellijke gevaar ge weken. In Franschen diplomatieken kring be grijpt men héél goed dat de verklaring van den duce, dat hij wenscht Ethiopië tot een beschaafden staat te maken, een einde te maken aan den daar nog altijd bestaan-den slavenhandel, slechts een voorwendsel is. Men weet dat' Italië, gezien zijn steeds toe nemende bevolking, een absolute behoefte heeft aan expansie, aan eigen koloniën. Bij het teekenen van den wapenstilstand hebben Engeland en Frankrijk met elkaar de gewezen Duitsche koloniën verdeeld. Engeland heeft in Egypte zijn macht kunnen vestigen en door de pacificatie van Marokko is Frankrijk meester van vrijwel de geheele Noordkust van" Afrika; Italië daarentegen heeft niets ge kregen en voelt zich meer en meer ingesloten door twee groote mogendheden. Dus, en hierbij komt ook nog de revanchegedachte aan de bloedige nederlaag welke Italië vóór het fascisme daar leed werpt het zich nu op Ethiopië. Zeer opmerkelijk is het dat sedert twee wekenJapan zich koest houdt. Voor de groote menigte was het niet duidelijk wat Ja pan, zoo ver weg, zich moest mengen in een zaak die toch al zoo verward was. In econo mischen kring begreep men echter wel dat Japan. Japan van den dunping-handel het zich langzaam ontwikkelende Ethiopië be schouwde als een toekomstig machtig afzet gebied. Zijn het Downingstreet en Quai d'Orsay geweest, die Tokio te verstaan hebben ge geven dat men daar beter deed om zich eerst maar eens bezig te houden met eigen toe standen in China alvorens nog eens hier wat roet in het eten te komen strooien. Men durft het niet met stelligheid te verzekeren, maar het heeft er allen schijn van. Het groote probleem van het oogenblik, en waarover men dan binnenkort in Frankrijk zal hebben te onderhandelen, is: hoe kan men Italië ex pansie g$ven, zonder dat iemand, zij het ook om derwille van den lieven vrede, eenige con cessie doet aan het land van den duce. Zoo lang men daarin geen afdoende oplossing heeft gevonden blijft het gevaar bestaan. HENRY A. TH. LESTURGEON. SOLDAAT TE TOULON BEWUSTELOOS GESLAGEN. PARIJS, 12 Augustus (Reuter). Zondag- vond is te Brest een soldaat van het tweede regiment der koloniale troepen gemolesteerd. Voetgangers vonden den soldaat bewusteloos in het havenkwartier en zorgden ervoor, dat hij naar een ziekenhuis werd overgebracht. De toestand van den man moet zorgwek kend zijn. Een onderzoek wordt ingesteld- De onderofficier van het tweede regiment der koloniale infanterie, die uit zelfverdedi ging een revolverschot heeft gelost en daar bij een persoon heeft gewond, is intusschen door den rechter van instructie verhoord en in ar-rest gesteld. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC. Kalm stopt Thijs den boozen tooverkobold verder in den zak; en een touw dat hij vond, wikkelt hij er stevig omheen. Hij zegt: „Probeer jij nu nog maar eens het anker op te halen! Nu moet jij je schanddaden en je diefstal flink bezuren!" En hij keek zeer voldaan naar het vreemd pakketje. Maar zie de fluit, waar Gies signaal op gaf, steekt nog buiten de zak. Thijs neemt die Gies nog af en gaat dan zeer snel hier vandaan om Gijs en de lading te achterhalen. WOENSDAG 14 AUGUSTUS 1935. HILVERSUM 1875 M. VARA- uitzending. 8.Gram. platen. 9.30 P. J. Kers: Onze keuken. 10.Morgenwijding VPRO. 10.15 Voor Arb. in de continubedrijven: J. Ho ving (lezing), F. Nienhuys (declamatie), en gram. platen., 12.Gram. platen 12,30 VARA- orkest o.l.v. H. de Groot. 2,40 Gram,platen, 3.Voor de kinderen. 4.30 Het Willo-Trio. 5.15 Gram. platen. 5.30 Vervolg trioconcert. 6. Declamatie Hetty Beck. 6.10 VARA-Orkesti o.l.v. H. de Groot. 7.Spprtuitzlending. 7.20 Vervolg orkestconcert. 7,5o" „Bij den verkeers- dokiter". 8.— Herh. S.O.S.-Beficliten. '8.03 Nieuwsberichten, en VARA-Varia. 8.15 „De lachende omroep", programma van dr. L. Wallerstein. Met medew. van Hetty Beck en W. van Cappellen. 9.Fragm. uit de revue „Van lach tot lach" Meyer Hamel, M.m.v. so listen en orkest, o.l.v. Pim de la F-uente. 10.— Horvath Lajos (cymbaal). 10.15 „De Bo hemians, o.l.v. J. v .d. Horst. 11.„Fanta sia", o.l.v. E. Walis. 11,40—12.Gram. pla ten. HUIZEN, 301 M. N.CR.V.-uitzending. 8.Schriftlezing en meditatie. 8.159.30 Gram platen. 10.30 Morgendienst o.l.v. Ds. E. Dcuma. 11,12.Chr. Gem. Zangveree-ni- ging „Soli Deo Gloria" o.l.v. C. v. d. Knaap m.m.v. A. van Leeuwen (piano). 12,15 Gram. platen. 12,30 Kwintetconcert o.l.v. P. v. d. Hurk 2,30 Voor jeugdige postzegelverzamelaars. 3—3.45 Orgelspel R. Parker. 4.Trio Beute- Zepparoni-Berghout. 5.Kinderuur. 6.— Gram. pl„ 6.30 Afgestaan. 7.Ned. Chr. Pers bureau. 7.15 Reportage. 7.30 Gram. pl., 8. Berichten. 8.05 Orgelconcert J. Zwart. 9.Cau serie dr. A. L. W. de Gee, 9.30 N.C.R.V.- Strijkorkest o.l.v. P. v. d. Hurk (Om 10.Be richten) 11.11.30 Gram. platen. DROITWICH, 1500 M. 10.3510.50 Morgenwijding. 11.05 Gram. pl. 11,50 Orgelspel H. Ramsay. 12,35 Ch. Manning en zijn orkest. 1,35 Orgelconcert A. Baynon. 2.20 Het BBC-Northem Orkest o.l.v. C. Mc Nair. 3.10 Pianorecital C. Dixon. 3.35 Sted. Orkest van Bournemouth, o.l.v. R. Austin, m.m.v. L. Godowski (viool). 5.05 Gram. platen 5.35 BBC-Dansorkest o.l.v. H. Hall. 6.20 Be richten. 6.50 Het New- Georgian Trio. 7,35 Fred. Hartley en zijn Novelty-kwintet. 8.20 BBC-symphonieorwest o.l.v. Sir Henry Wood. 10.Berichten. 10.35 Leslie Bridgewater Kwintet, m.m.v. Dorothy d' Orsay (alt). 11.20- 12,20 Jack Payne en zijn Band. RADIO PARIS, 1648 M. 7.20 en 8.20 Gram. platen. 12.35 Orkestcon cert o.l.v. Touche. 7.20 Gram. platen. 8.20 Zang 9.05 „Atlas Hotel", spel van Salacrou. 11.10 12,35 Dansmuziek. KALUNDBORG, 1261 M. 12,20—2.20 Concert uit rest. .Wivex". 3.50— 5.50 C." Rydahls orkest. 6.35—7.05 Gram. pl., 8.20 Omroeporkest o.l.v. Gröndahl. 9.40 Hal- vorsenconcert. 10.10 Zang en piano. 10.45 Omroeporkest o.Jv. Gröndahl. 11.2012,50 Dansmuziek. KEULEN, 456 M. 6.50 Concert. 10.45 Zang, viool en declama tie. 12.20 Orkest concert. 2.35 Gram, pl. 4.20 Heuken-duo. cello en piano. 5.20 Orkestcon cert o.l.v. Merten. 7.20 Populair concert. 9.05 „Soldaten. Kameraden!" spel van Ettighofer. 10.50—12,20 Omi'oeporkest-, kleinorkest en so listen. ROME, 421 M. 9.Radiotooneel. hierna dansmuziek. BRUSSEL 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gram. pl. 12,50 Salonorkest O.l.v. Walpot. 1,50—2,20. 5.20. 6.35 en 7.35 Gram. platen. 8.20 Schumann—Schubert-con cert. o.l.v. André. 10.30—11,20 Zang en piano. 484 M.: 12,20 Populair concert. 12,50 Zang. I.05 en 1.30—2.20 Popxxlair concert. 5.20 en 6.20 Gram. platen. 6.50 Salonorkest oJ.v. Wal pot. 8.20 Gevar. concert o.l.v. Gason. 10.30 II.20 Zigeuner muziek. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 8.35 Rijkszending: Neuadel aus Blut und Boden. 9.05 Orgelspel. 9.20 Blaasconcert. 10.20 Berichten. 10.50 Solistenconcert. 11.05 Weerbericht. 11.2012,20 Dansmuziek door W. Krüger's orkest.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 6