D E IN DE PIJP Of U fietst wandelt autorijdt zeilt of bij rust Indrukken van de wereldkampioenschappen. Sport-Varia. ZWEMFEEST STOOP'S OPENLUCHTBAD LAVAL'S DECRETEN. DOUWE EGBERTS DINSDAG 13 AUGUSTUS 1935 H A AR L" EM'S DAGBUAD B U zult zich steeds behaaglijk voelen met SPORT EN SPEL. WIELRIJDEN Fietsen op ,,den Heysel BRUSSEL - Zondag „Gao-de-ge ook naor den Heysel, mieneer, om Poeske met sienen kattesprong te zien winnen?" informeerde de conducteur van lijn 18 belangstellend- „Die-en Poeske is een schoon coureur, zunne!" Dat is in het kort het oordeel van eiken Belg, die zich voor de wielersport interesseert en dat doet het grootste deel der bevolking, mede getuige het feit, dat er op den dag der beslissingen van het wereldkampioenschap sprint ongeveer 40.000 enthousiaste toeschou wers in het Heysel-Stadion tegenwoordig waren. Scherens en Van Vliet waren de groote favo rieten e# zij toonden in de series dit vertrou wen waardig te zijn. Tenslotte won Poeske de finale voor de profs, en Van Vliet verloor van Merkens, doch in beide gevallen was het een dubbeltje op zijn kant. Dicht, heel dicht is de Belg bij de nederlaag geweest en Van Vliet bleef twintig Meter van het wereldkampioen schap verwijderd. Dat kwam zoo. Voor de derde maal in ach tereenvolgende jaren kwam Scherens tegen den jongen Franschman Gérardin in de derni- finale. Laatstgenoemde verraste Poeske volko men, demarreerde plotseling en nam drie lengten, welke voorsprong bij het uitkomen der laatste bocht tot de helft was gereduceerd. Scherens spurtte wanhopig, doch Gérardin gaf geen krimp en het leek er op, of de we reldkampioen op de streep met banddikte was geklopt. Dat was blijkbaar ook het oordeel van den „speaker", die voor de microfoon den Franschman als winnaar uitriep. Groote ver slagenheid bij het publiek, die echter in wilde vreugde omsloeg, toen eenigen tijd daarna Gérardin tegen Michard voor den rit om de derde plaats in de baan kwam en een hoogte punt bereikte bij de verschijning van den Belg om de finale tegen Richter te rijden. Scherens was uiterst nerveus en in de eerste beslissingsrit werd hij gedecideerd door den sterken Duitscher geklopt. Doodsche stilte; een Belgisch protest wordt afgewezen. De tweede race wordt door Poeske uit tweede positie in uiterste inspanning met miniem verschil ge wonnen, zoodat een „belle" noodig is. In deze laatste rit vertrekt de Belg „op kop", een po sitie, die hem niet gunstig is. Langzaam krui pen de renners over de baan, tot op 220 Meter Scherens een meesterstukje van tactiek en snelheid laat zien. Richter, terecht denkende, dat zijn tegenstander hem wil laten voorgaan, teneinde zijn beroemde kattesprong te kun nen nemen, bleef zorgvuldig op 2 lengten ach ter den Belg hangen en was volkomen verrast, toen deze plotseling fel demarreerde en zulk een geweldige sprint volbracht, dat de Duit scher drie lengten achterbleef en gedecideerd geslagen werd. Dat was inderdaad het werk van een wereldkampioen, wiens tactiek hem het record van Moeskops en Michard (vier kampioenschappen achtereen) deed evearen. Een geweldige geestdrift maakte zich van de menigte meester, toen Scherens op de. ofïi- cieele tribune zijn regenboogtrui aantrok en zijn eereronde reed. En nu Van Vliet. Wat Scherens aan zelfver trouwen te kort schoot, had de jeugdige Hol lander in overvloed. Zoo zeker was hij van zijn zaak, dat hij reeds daags tevoren over zijn overwinning als een uitgemaakte zaak sprak en in de series tegen zwakkere rivalen ietwat nonchalant reed. Zeer zeker is Van Vliet van groote klasse en we achten hem, ondanks zijn failure tegen Merkens, beter dan den Duit scher, doch de 19-jarige Woerdenaar heeft den titel door gebrek aan tactiek verloren. Daarbij reed hij een te groot „verzet", een te hooge „gearing" van 26/7, hetgeen op den duur in de zes ritten op den laatsten dag te veel van zijn krachten eischte en hem een inzinking bezorgde, die noodlottig werd. De eerste beslissingsrit werd door Arie van den kop af prachtig gewonnen, want hoe Merkens ook zwoegde, hij bracht het niet verder dan het voorwiel van zijn concurrent. In de tweede manche, die door het weglaten van een race achter kleine motoren wegens het vergevorderd uur, vrij spoedig volgde, reed Van Vliet precies hetzelfde. Weer spurtte hij aan den kop, doch thans zette de Duitscher zijn aanval eerder in, kwam in het laatste rechte eind naast zijn rivaal, zette vinnig door en won in de laatste twintig Meter met halve lengte, terwijl de Hollander ontmoedigd ging opzitten. Ook hier was dus. een „belle" noodzakelijk en we begonnen den toestand donker in te zien, te meer, waar Merkens over een enorm uithoudingsvermogen beschikt. Wederom gaat. Van Vliet aan het hoofd, volgt precies dezelfde tactiek als de beide vorige keeren en geeft Merkens de gelegenheid, hem te verrassen. Plotseling duikt de Duitscher omlaag, wel volgt de Hollander goed, doch hij moet in de bocht de groote reis buitenom maken. In het laatste rechte eind een uiterste krachtsinspanning, een felle spurt, doch het is tevergeefs, Merkens houdt vinnig vol en wint met een kwart wiel het zoozeer begeerde wereldkampioenschap. De sympathieke jeug dige Keulenaar wordt eveneens luide bejubeld, ondanks het feit, dat Van Vliet zeer favoriet was. Gaf het resultaat dus een teleurstelling, over de algemeene prestaties kunnen de Hollanders tevreden zijn. De jonge Bredanaar Van de Vijver was de groote verrassing. Met echte Brabantsche onverzettelijkheid reed hij er enkele be roemdheden als de Franschman Ulrich en den Italiaanschen kampioen Rigoni uit en speciaal deze laatste overwinning was een fraaie prestatie, daar Van de Vijver in de 50 Meter voor den eindstreep èen reeds ver loren geganen voorsprong wist te heroveren. Tenslotte sneuvelde hij weliswaar tegen Merkens, doch wist zoowaar den derden prijs op den Belg Collard te winnen, door dezen tweemaal overtuigend te slaan. Hiermede had Holland dus een tweede en een derde plaats veroverd, hetgeen, gezien den sterken tegenstand, een alleszins eervol resultaat mag worden genoemd. De Haarlemmer Qoms trof het minder goed, door in de achtste finale tegen Mer kens te komen, die hem gemakkelijk klopte Ook onze jeugdige stadgenoot heeft, snel als hij ongetwijfeld is, nog heel wat van de tactiek te leeren. Ditmaal werd hij door Van de Vijver verre overtroefd, Leene had pech, door in de laatste meters met miniem ver schil van den Belg Collard te verliezen, daar hij zijn eindspurt iets te laat inzette. Van de profs, was Van der Linden de minste; de jonge Amsterdammer kon in dit gez-V'hap nog lang niet mede. Van den Heuvel deed, wat hij kon, verloor zonder schande van den sterken Gérardin, won de repêchage van Hubrechts en de achtste finale van Beaufrand, doch kwam toen wederom tegen Gérardin en ook thans moest hij het onderspit delven. Tenslotte Van Eg- mond, de man, die, wanneer hij zijn „eigen" race aan den kop rijdt, bijna iedereen kan verslaan, doch zich te dikwijls de tactiek van anderen ziet opgedrongen. Zoo ook thans. In de eerste serie startte hij met den Zwitser Dinkelkamp en nam resoluut de leiding. In plaats van op 250 Meter door te zetten, liet hij den Zwitser voorbijgaan, waardoor hij aan den binnenkant geblokkeerd werd en moest stoppen. Direct ging Dinkelkamp er vandoor en hoe Jacques ook trapte, de eind streep was te dicht bij om den achterstand in te halen. Een gewaarschuwd man telt voor twee; dit bewees de lange Haarlemmer over tuigend in de repêchage door den Duitscher Steffes finaal murw te rijden en de laatste 200 Meter in 11.4/5 seconden af te leggen, den snelsten tijd op deze wereldkampioen schappen gemaakt. Men verwijt Van Egmond dikwijls, dat hij te laks en onverschillig is, doch dit is geens zins het geval. Het wachten op den repêchage rit viel hem veel te lang, hij was uiterst nerveus en verlangde er naar, zich voor zijn falen in de eerste serie te rehabiliteer en. Dit is hem schitterend gelukt en zijn 11 4/5 ontketende dan ook een luid applaus. Het was jammer, dat Van Egmond daags daarna den Duitscher Engel tegen zich kreeg, die ditmaal bijzonder in vorm was en met wiel- lengte won, doch later op den middag door Scherens werd uitgeschakeld. Wanneer de Haarlemmer er in slaagt, zijn tactiek te ver beteren, zal hij ongetwijfeld in de toekoms* nog wel van zich doen spreken. Bij zulke wereldkampioenschappen ontmoet men alleman en iedereen; men ziet bekende en nieuwe gezichten. Cor Blekemolen, die in September op het Stadion na 25 jaar wiel rennen, afscheid van de baan zal nemen, was er om zich voor het kampioenschap achter den motor te trainen. Piet van Kem pen -vertelde ons van zijn Zesdaagsche- plannen. In Amsterdam zal hij met zijn broer Jan rijden, doch voordien gaat hijnog naar Amerika, waar hij in den afgeloopen winter 13 .six-days" reed en er 3 van won. Met den promotor Spencer is het, volgens hem, slecht kersen eten, want om zakelijke redenen laat deze den Canadees Peden steeds zegevieren, hetgeen onzen landgenoot eenige malen de zege kostte. In totaal heeft Van Kempen thans 115 Zesdaagschen achter den rug, dat is drie meer dan de beroemde Ameri kaan Mac Namara, diezich heeft" teruggetrok ken. Daarvan won hij er niet minder dan 31 en wist Zondag op „den Heysel" zoowaar in de sprint nog de achtste finale te bereiken. In zijn gezelschap troffen we twee Yankees aan, Crossley en Winter, die eveneens in Amster dam starten, dóch voor Kerstmis nog zeven Zesdaagschen in eigen land moeten rijden. De Engelsche amateur Hicks is een amateur landgenoot Ihbe. Desgevraagd deelde Merkens ons mede, niet verwacht te hebben, over Van Vliet te zullen zegevieren, hetgeen hem be grijpelijkerwijze zeer verheugde. Uw landge noot, aldus de Duitscher, is echter pas 19 jaar en zal zeker nog wel den wereldtitel winnen. De Australiërs Eddie en Harold Smith wa ren van meening, dat in Europa beter ge reden wordtn dan in hun werelddeel, al voer den zij als verontschuldiging aan, dat zij nog eenigszins onwennig waren. Tenslotte de Hollandsche deelnemers, die allen betreurden, dat Van Vliet zich niet had kunnen handhaven, doch om beurten de ver rassende prestaties van Van de Vijver pre zen. De Woerdenaar had, ook volgens hen, teveel op den titel gerekend en had beter gedaan, den raad van trainer Schilling op te volgen, om in de laatste beslissingsritten een kleinere „gearing" op te zetten, waardoor hij gemakkelijker op gang zou zijn gekomen. Van Vliet zelf verklaarde, dat hij op het laatst een inzinking kreeg en eenvoudig niet meer kon. Hij was zeer teleurgesteld, doch hoopte het volgend jaar Olympisch- en we reldkampioenschap te winnen. Er zou nog veel te schrijven zijn over deze samenkomst van een groot aantal nationa liteiten, die, de Italianen wellicht uitgezon derd. als kameraden met elkaar omgingen. Zooals Van Egmond zeer terecht opmerkte, denken de renners, die in zoovele landen starten, internationaal en worden zij breed van opvatting, hetgeen eens te meer het be wijs levert, dat de sport zeer veel tot de ver broedering der volken kan bijdragen. We zullen het hierbij laten. Heel België is in spanning over het resultaat van de weg wedstrijden te Floreffe, waaraan noch Jan Aerts, noch Romain Maes zullen deelnemen. Doch eerst komen nog de stayers aan de beurt, als tenminste de regen, die thans in stroomen neervalt, maar wil ophouden. B. SERPHOS. Voor de Noord-Hollandsche zeilkampioen- schappen, die op 24 en 25 Augustus op de Zaan zullen worden gehouden, heeft H. Evers van de Haarlemsche Jachtclub, met „Winde kind II" ingeschreven in de 12-voets jollen- klasse. In de 12 M2. sharpieklasse schreef o.a. in J. Koper met „Sam-Sam". De wielrenners Valentijn en Leyendekker hebben Maandag deelgenomen aan een inter nationalen wegwedstrijd te Wilrijk (België). De afstand bedroeg 195 K.M. Valentijn ein digde op de 13e plaats. Leyendekker moest na 40 K.M. wegens bandenpech opgeven. Hedenavond speelt een combinatie uit de Zandvoortsche Korfbalclub een oefenwedstrijd tegen een combinatie uit Sport Vereent op het terrein van laatstgenoemde vereeniging te Santpoort. Uit Rome: Carnera zal na zijn gevecht te New-York tegen den zwaargewicht Lasky naar Italië terugkeeren, waar hij waarschijnlijk tegen het einde van October te Milaan in een belangrijke match zal uitkomen. Bogoljubow heeft het internationale Schaaktournooi te Bad Nauheim gewonnen. Hij behaalde zes van de negen punten. De landen-voetbalwedstrijd EstlandFin land, die Zondag te Reval gespeeld werd, ein digde met een 22 gelijk spel. De wielrenner Van der Wulp zal Zondag 25 Augustus deelnemen aan internationale wielerwedstrijden achter, groote motoren te Frankfort a.d. Main. Uit Bern; Voor de Ronde van Zwitser land, welke van 23 Augustus tot 1 September wordt verreden, zijn niet minder dan 326 in schrijvingen ontvangen, doch de organisators hebben het aantal deelnemers tot zeventig be perkt. De meerijdende landen zijn Zwitserland ui,., cc. met 23, België met tien, Frankrijk met negen, in den waren zin des woords. Rijk met aard- LuxemiDlirgmet drie, N e d e r 1 a n d met twee. sche goederen gezegend, had hij op eigen kosten ingeschreven, teneinde ervaring in ziin geliefkoosde sport op te doen. Trouwens, alle Engelsche deelnemers bleken aardige jonge lui te zijn en de onverwachte overwinning van Horn op den wereldkampioen van het vorige jaar, den onsportieven Italiaan Pola was zeer populair. Merkens, de nieuwe wereldkampioen, draagt zijn titel met eere. Het is een zeer bescheiden jongmensch van 22 jaar, die sedert 3 jaar aan groote wedstrijden deelneemt en lid is van de wielerclub „Germania" te Keulen. Na de Olym- pischen Spelen zal hij waarschijnlijk als prof. achter de motoren gaan rijden, evenals zijn Polen en Portugal met één, Oostenrijk met drie, Italië met acht, Spanje met één Duitschland met negen renners. WATERPOLO. DE COMPETITIE VAN DEN K. N. Z. B. H. P. C. is er vorige week in geslaagd van Het IJ te winnen. Dit is een buitengewoon fraaie prestatie, vooral omdat het hier een uitwedstrijd betrof. Sinds 1930 had Het IJ geen enkelen thuiswedstrijd verloren. Door deze overwinning zijn beide clubs met een ge lijk aantal punten geëindigd, waardoor een beslissingswedstrijd noodzakelijk wordt. „Haarlem" heeft de promo tie-competitie uitstekend ingezet door van Zwemlust te win nen. Neptunus, de kampioen van de tweede klasse B, stelde danig teleur. De Zaandam mers verloren van A. Z. 1870, de club die in de competitie geen enkel punt veroverde en in totaal slechts 4 doelpunten gescoord had, met niet minder dan 41. Hoewel Neptunus niet tot de sterkste teams uit de promotie competitie gerekend kan worden, is dit re sultaat verre van fraai te achten. Het programma voor deze week ziet er als volgt uit: Beslissingswedstrijd Heeren Eerste klasse A: H. P. C.—Het IJ. Promotie-Degradatie Eerste klasse: HaarlemA. Z. 1870; NeptunusD. J. K. Promotie-Degradatie Tweede klasse: Brandenburg—V. Z. V.; B. Z. Z.—Branden burg; S. Z. C.—de Zijl. Promotie Reserve Eerste klasse Star 2—H. P. C. 3 H. P. C. en Het IJ bekampen elkaar dit sei zoen voor de derde maal. Thans wordt de ont moeting op neutraal terrein gespeeld, n.l. in de Zaansche Zweminrichting te Zaandam. In de beide vorige ontmoetingen is gebleken, dat de clubs weinig in kracht verschillen. In Heemstede won Het IJ met klein verschil; in Amsterdam bleef H. P. C. de baas. Wij geloo- ven, dat H. P. C. thans een uitstekende kans op de overwinning maakt. Niet omdat de spel- capaciteiten van de Heemstedenaren plotse ling zooveel beter zijn geworden en die van Het IJ zooveel minder. Volgens ons zit het kardinale punt in het zelfvertrouwen der teams. H. P. C. heeft bewezen, dat Het IJ niet onoverwinnelijk is en zal dus met dezelfde energie van altijd te water gaan in de vaste overtuiging, dat ook thans gewonnen kan worden. Het IJ, dat sinds jaren achtereen ge wend is overwinningen te behalen, is op het oogenblik dat groote zelfvertrouwen, waar mede de Amsterdammers altijd speelden, mis schien kwijt. Dat is reeds gebleken in den wedstrijd tegen H. P. C. en ook in de ont moetingen om den J. P. Hausserbeker. Haarlem ontvangt de Amsterdamsche Zwemclub 1870. Wij verwachten, dat wederom gewonnen zal worden, daar o.i. de capacitei ten van onze stadgenooten boven die der Amsterdammers uitgaan. Neptunus krijgt kans zich" te rehabiliteeren tegen D. J. K. Wij gelooven niet dat de Zaankanters deze ge legenheid zullen benutten, daar D. J. K. ons sterker lijkt. De Velser Zwemvereeniging moet op bezoek bij den kampioen van de derde klasse A, Bran denburg uit Zeist. De Zeistenaren zijn dit seizoen zeer sterk. Zij speelden in een zware afdeeling en moesten zelfs een beslissings wedstrijd spelen tegen „De Kromme Rijn" om zich kampioen te kunnen noemen. Wij ver wachten dat V. Z. V. op ernstigen tegenstand zal stuiten. Gelukkig gaan Visman c.s. flink getramd den strijd aanvaarden. Nadat de Velsenaren hun kampioenschap hadden be haald, hebben zij alles gedaan om in con ditie te blijven. Tal van vriendschappelijke ontmoetingen zijn er gespeeld tegen tweede klassers en bovendien heeft trainer van der Velde nog de noodige lessen gegeven. Programma Kring Haarlem. De competitie is bijna geëindigd. Deze week twee ontmoetingen voor de eerste klasse nl. H. P. C. V—H. V. G. B. 4; D. W. R. 3— H. P. C. V. WOENSDAG 28 AU GUSTUS 2.15 N.M. Kinderen tot 13 jaar-, veteranen- en gecostumeerde wedstrijden. Vele attracties en prijzen Muziek en Dans. Inschijving van deelnemers (neemsters) -voor iedereen opengesteld tot Maandag 26 dezer aa n de cassa. Abonnés vrije toegang; deelnemers en toeschouwers: Volwassenen 35 ct., Kinderen 25 ct. (Adv. Ingez. Med.) Bestrijding der werkloosheid. Regeling der prijzen. Afschaffing der onder-prefecturen. (Van onzen Parijschen correspondent.) Onverstoord, zich in 't minst niets aan trekkend van den tegenstand welken hij in breede lagen vaii de bevolking ondervindt, voor niets terugdeinzend, zelfs -daar, waar het in de havensteden tot werkelijke onlus ten komt, kalm, doelbewust, overtuigd dat dit slechts de eenige uitweg voor Frankrijk is om van een ondergang te worden gered, zet Pierre Laval zijn saneerings-campagne voort. Na de eerste decreet-wetten, die toch al eenige emotie teweeg brachten, volgde nu een tweede serie, welke nu nog maar voor de helft in de Journal Officiel is opgenomen. Maar wat behelzen die 41 andere wetten, die Sinterklaas-Laval zoo met kwistige hand uitdeelt. Is 't vtoor allen een blijde verras sing? Of voor allen nog eens een bevel om iets te offeren op het altaar-van-Staat? Voor iemand, die niet tijdig zijn belastingen heeft betaald en die daarop een dwangbevel heeft gekregen, hetgeen de belastingsom met tien procent verhoogt, is het natuurlijk een bui tenkansje, dat de nieuwe decreet-wet hem die verhooging cadeau doet. Maar de wel geordende burger schreeuwde moord en brand, dat men wel iets doet voor de „wan betalers" terwijl men niet de minste égards toont voor hem, die prompt op tijd, zij het ook zuchtend, zijn belastingen heeft betaald. Maar een oud Fransch spreekwoord zegt: ,,On ne peut pas contenter tout le monde et sa belle-mère", en daarom schijnt de eerste minister zich niet al te veel van dat gemop per aan te trekken. Wanneer men eens goed en aandachtig, één voor één, al die nieuwe decreet-wetten nagaat, dan komt men tot de ontdekking, dat er vooral één nieuwe bepaling is, welke ten volle getuigend van een helder inzicht der samenstellers, vooral van wijde strek king is. We bedoelen het artikel, waarbij wordt bepaald, dat het wettig interest op geleend geld bepaald is op 4 pet. en 5 pet., op handelstransacties. Een van de oorzaken van de malaise in den Franschen handel, welke zulke noodlottige invloedeh uitoefende op den export evenals op de binnenlandsche transacties, was het woekersysteem, dat zich sedert den oorlog zoo bijzonder sterk heeft ontwikkeld. Vooral in den crisistijd, toen langdurige credieten moesten worden ver leend, deden die onrustbarend hooge inte resten zich geducht voelen en de handel werd er door lam geslagen. Banken en cre- dietinstellingen rezen als paddestoelen uit den grond en ze maakten ongehoorde win sten, maar het was geheel ten koste van de gemeenschap. En zeker zal deze bepaling, om aan dien „handel" paal ien perk te stel len. niet minder worden toegejuicht dan die, waarbij het lot van kleine renteniers, boven de 65 jaar wordt verzekerd door bijzondere beschermingsmaatregelen. Van niet minder belang zijn de nieuwe wetten om de werkloosheid te regelen. Wel iswaar is van Maart tot Juli het aantal werkloozen gedaald van 503.000 naar 380.000, maar verleden jaar, op hetzelfde tijdstip, tel de men er 320.000. Het is daarom, dat de regeering het wijze besluit heeft genomen die werkloozen eens geducht aan het werk te stellen voor het medewerking aan groote openbare ondernemingen, wegen, dijken, ka nalen enz. enz. en daarvoor zijn de volgende bedragen vastgesteld: 1934 721 millioen 1935 1.876 millioen 1936 1.786 millioen 1937 1.515 millioen 1938 1.476 millioen 1939—40 2.707 millioen Inplaats van nu enorme, steeds toenemen de subsidies aan de diverse gemeenten te geven voor het onderhoud van haar werk- 'oozen wordt dit geld afgetrokken voor 't be kostigen van de groote werken van algemeen belang. De werklooze, die zou weigeren om daaraan mede te werken, zal direct versto ken worden van eenigen bijstand. Wat de overigen betreft, die door hun vroegere be zigheden (vak) niet in stmt zijn om mede te werken, hun geldelijke toelage zal langza merhand worden vervangen door het ver strekken van bonnen, waarop ze de noodige levensmiddelen zullen kunnen verkrijgen. De maatregel lijkt eenigszins drastisch, maar de practijk heeft bewezen dat er in al te veel gevallen schromelijk misbruik wordt ge maakt van de omstandigheden en dat het werkloos-zijn voor velen een soort ambacht is geworden. Bijzondere aandacht verdient ook de de creet-wet, waarbij de prefecten van alle Fransche departementen het volste recht krijgen om in hun districten maximum-prij zen voor levensmiddelen vast te stellen. Spe ciaal om hen er nog eens van te overtuigen, dat het hier ernst is en dat de regeering achter hen staat, heeft de heer Laval alle prefecten bijeen geroepen in 'Parijs. Het is van deze vergadering juist, dat we terug ko men en vanwaar we een en ander omtrent het besprokene vernamen. De heer Laval heeft er op gewezen, dat er per sé een einde moet komen aan allen woeker en dat de op- drijvers van de prijzen der levensmiddelen zich nu maar hebben te schikken. Speciaal werd daarbij beoogd de regeling van de vleeschmarkt. Van 't geheele détail-bedrijf waren alleen de slagers tot nu toe niet getroffen en er be stond niet de minste regeling van hun ver koopsprijzen, terwijl de groothandel zich wel aan bepaalde prijzen had te houden. Laval nu heeft bevolen, dat alle prefecten een maxi mum-prijs vaststellen voor alle vleeschwa- ren en hij heeft er aan toegevoegd, dat een groot aantal inspecteurs doorloopend door het heele land zal reizen om geheel onver wachts die prijzen te controleeren bij de sla gers. In geval van overtreding zal. op kos ten van den overtreder, het geval overal in de gemeente worden aangeplakt en in de locale bladen worden vermeld en bij herha ling wordt op overheidswege de winkel van één tot zes maanden gesloten. Zietdaar de voornaamste punten van de thans gepubliceerde decreet-wetten. Pierre Laval gaat niet uit zooals men het in 't Fransch zegt „de la main douce", maar 't was dan ook wel hard noodig. Zijn we wel ingelicht dan overweegt men nu ook als be zuiniging alle onder-prefectures in Frank rijk af te schaffen, hetgeen een jaarlijksche bezuiniging van veertig millioen zou betee- kenen en een speciale commissie is er mede belast om eens na te gaan hoe het met de kwestie van den alcohol staat. Want men vindt het uiterst verdacht, dat alle cafés en kroegen zulke goede zaken maken, terwijl het aantal verbruikers toch is verminderd. Krijgt men wel overal de volle maat? Een feit, dat Laval persoonlijk, als geheelonthou der, niet zoo interesseertmaar wel de verbruikers. HENRY A. TH. LESTURGEON. ECHTE FRIESCHE HEERENBAAI EN BAAI TABAK-VERSCHAFT U WOLKEN VAN GENOTï (Adv. Ingez. Med.) HONKBAL COMPETITIESTANDEN. Eerste klasse gesp. gew. gel. 1 1 Quick 10 8 0 2 16 V. V. G. A, 9 6 1 2 13 H. H. C. 9 5 1 3 11' Blauw-Wit 9 5 1 3 u Haarlem 10 5 0 5 10 Ajax 8 1 0 7 2 E. D. O. 9 0 1 8 2 A: Duvianen 1 T 6 0 1 12 A. F. C. 1 7 5 0 2 10 H. H. C. 2 7 3 1 3 7 Z. R. C. 1 6 2 1 3 9 V. V. G. A. 2 7 0 0 7 Q 2 B: Haarlem 2 5 5 0 0 io A. M. V. J. 1 6 4 0 2 a Ajax 2 5 1 0 4 2 The Catchers 1 6 1 0 5 a Haarlem 2 kampioen. RAYON HAARLEM 3 A: D. E. V. 1 8 7 1' 0 IS R. C. H. 1 7 5 1 1 ii I. V. O. 1 7 3 0 4 6 E. D. O. 2 8 2 0 6 4 Swastika 1 8 1 0 7 a D. E. V. lampioen. 3 B: Haarlem 3 8 7 0 n H. H. C. 3 8 4 1 3 9 E. D. O. 3 9 5 0 4 10 Schoten 1 8 4 0 4 8 R. C. H. 3 6 1 1 4' 3 Duvianen 2 7 1 0 6 a Haarlem 3 kampioen. 3 C: R. C. H. 2 8 7 0 1 M D. E. V. 2 8 6 0 2 12 Swastika 2 9 5 0 4 1Q E. D. O. 4 8 3 0 5 6 Schoten 2 9 3 0 6 6 Haarlem 4 S 1 0 7 a RAYON AMSTERDAM 3 A: V. V. G. A. 3 6 4 0 2 s D. W. S. 1 6 4 0 2 8 Quick 2 6 3 0 3 6 Simson 1 6 1 0 5 2 V.V.G.A. 3 kampioen na beslissingswedstrijd. 3 B: Shell 1 7 5 1 1 1:1' A. M. V. J. 2 7 4 1 2 9 Z. R. C. 2 6 3 0 3 6 A. F. C. 2 7 3 0 4 6 The Catchers 2 5 0 0 5 0) MOTOR WIELRIJDEN K.N.M.V.-STERRIT NAAR HOEK VAN HOLLAND. De Kon. Ned. Motorwielrijders Vereeniging meldt ons: Bovengenoemde rit heeft plaats op 13 Augus tus a.s. ter gelegenheid van de V.V.V. week en wordt onder auspiciën van de afdeeling Zuid-Holland der K.N.M.V. georganiseerd. Onder de vele fraaie prijzen is een Panther- motor. Iedere deelnemer, die den voorge schreven afstand reglementair aflegt, ont vangt een fraaie V.V.V.- plaquette VOETBAL. JAARVERGADERING R.C.H. Woensdagavond a.s. houdt R.C.H. haar jaarlijksche algemeene vergadering in he# gebouw „Zang en Vriendschap". POSTDUIVEN. HAARLEM'S AMST. KWARTIER. Uitslag van de wedvlucht van Quievrainf; 1 9 C. Koning, 2 10 C. Schuurhuizen, 3 6 7 11 S. Heitlager, 4 H. J. Petter, 5. H. van Alphen, 8. J. J. Hart. Dit was tevens de laatste wed vlucht, tellende voor het kampioenschap jonge duiven broed 1935, dat gewonnen werd door S. Heitlager. „DE LUCHTGIDS". „De Luchtgids" hield een wedvlucht voor jonge duiven van Neufvilles (België), afstand 210 km. De prijzen werden gewonnen door: R. N. Heiloo 1 3 11 13 15, P. J. Verputten 2 6 9 20 26 34 39, L. v. Bragt 4 10. H. Willemse 5 16, H. Philippo 7 35, J. Borst 8, A. J. Leurs 12 19 27 28 29, Joh. v. d. Pol 14 17 21 22 25 36 37, J. Zwart 18, G. Kors 23 24 38, II. Bannink 30, P. M. Kok 31 33. Ed. v. Bree 32. Tevens werd een wedvlucht voor jonge dui ven gehouden van Mons (België), afstand 219 km. Hiervan werden de prijzen gewonnen door: P. J. Verputten 1 6 17 27 32, J. v. Duijn 2 25, Joh. v. d. Pol 3 7 15 26 31, J. Groeneveld 4 22, A. J. Leurs 5 10 11 12 13 14 21 24 28. P. M. Kok 8, II. Willemse 9 16, J. P. Kruijer 18, H. Bannink 19, J. Borst 20, G. Kors 23 30, R. N, Heiloo 29, Ed. v. Bree 33, W. H. Spoor 34, L. v- Bragt 35.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 8