PORT 91 'T KORT CHEVROLET DONDERDAG 15 AUGUSTUS 1935 IIA A R li E M'S D A G P, U A D miiii.niiiiiLififliiiiiiiiiffiilMiiiini]Diiiiiiiii[ii3iniiiBüUMmiiiKiiiii.'iiniiiiiflii?nmniiiininiiiin!!iinimiiini!miiiiiimimiiiin Wat is een amateur?; Uiteenioopende opvattingen omtrent de grens tusschen amateurs en profs; Gordon Lowe 'over de verdiensten van iawn-tennisspeSers; de indeeling van de clubs uit Haarlem en Omstreken in de komende voetbalcompetitie; is er kans op een kampioenschap? Bij de nadering der Olympische Spelen worden oolc weer de discussies omtrent een steekhoudende definitie van het amateuris me in de sport met hernieuwde breedspra kigheid hervat, zonder dat men alsnog een formule heeft kunnen vinden, die volkomen bevrediging schenkt. De bondsbestuurderen in de verschillende takken van sport hebben bijna allen uiteen ioopende denkbeelden, die in vele gevallen niet slechts onlogisch, doch ook absurd zijn. Als voorbeeld daarvan neme men de clau sule van het amateur Rowing Association, reglement, die bepaalt, dat niemand als amateur-roeier beschouwd kan worden, die in zijn levensonderhoud voorziet of voorzien heeft door handenarbeid of als mecanicien, vakman of arbeider. Zoo iemand mag dan al de beste sculler op de geheele wereld zijn en nog nooit een cent met roeien hebben ver diend, door bovengenoemde regels is hij automatisch uitgesloten. In Engelsche athletiekkringen zijn geen bijzondere gevallen bekend van vooraan staande athleten, die hun betrekking opge ven teneinde door een wereldtour in hun onderhoud te voorzien. De Amateur Athletic Association zou iet-s dergelijks ook niet dul den. Weliswaar heeft in den afgeloopen win ter een aantal Engelschen door Australië en Nieuw-Zeeland gereisd, doch hun onkosten werden vanwege de A.A.A. door den Austra- lischen Bond betaald. Toch heersehep er in dezen tak van sport merkwaardige misstan den. De Bond vergoedt aan bekende athle ten wel hun geheele onkosten-rekening voor een tour in het buitenland, doch deze krij gen geen vergunning om hun uitgaven voor een mèeting in Noord-Engeland of Schot land door de betrokken clubs te laten terug betalen. Deze clubs mogen slechts de onkos ten hunner leden vergoeden, wanneer het een estafette- of team-kampioenschap be treft in een ver afgelegen plaats, doch zoo dra een dezer loopers aan een persoonlijk nummer in denzelfden wedstrijd deelneemt, wordt hij geschorst. Zoo kan het gebeuren, dat de begeleidende officials recht hebben op terugbetaling, doch dat zij tegelijkertijd om dezelfde redenen de onder hun toezicht staande athleten uitsluiten. Volgens deskundigen kan er geen bezwaar tegen zijn, den deelnemers hun onkosten voor reis en verblijf te vergoeden, mits de nota's door het bestuur van de A.A.A. nauw keurig worden gecontroleerd. Doch in andere takken van sport is het nog veel ingewikkelder. Laat ons eens zien, wat een Engelsche amateur-golfer wel en niet mag doen. Een beroepsgolfspeler is degene, die het spel tegen belooning onder wijst. hetzij door persoonlijke demonstratie of door het houden van lezingen, ja zelfs, wanneer hij er geen bezwaar tegen maakt, dat men hem gedurende het spel filmt. Let wel: het hindert dus niet, of de betrokkene nooit aan een wedstrijd of competitie heeft deelgenomen, zoodra men hem hééft :ge-' filmd of dat hij een lezing over golf heeft ge houden, wordt hij beschouwd als een profes sional en verliest hij voor altijd zün amateur status. Hetzelfde geldt voor den speler, die geschenken aanneemt of van de gelegenheid gebruik maakt om golf-attriibuten, zooals ballen en „clubs" onder den gebruikelijken prijs te koopen. Dit korte uittreksel uit het reglement der „Royal and Ancient" toont duidelijk aan, welke strenge straffen er op de minste overtreding zijn gesteld. Dan is er lawn-tennis. Het wil ons voor komen, dat onder de vooraanstaande Engel sche. Amerikaansche en Australische spelers geen amateurs in den waren zin des woords meer te vinden zijn. Doch een lawn-tennis autoriteit als de vroegere kampioen Sir F. Gordon Lowe is een geheel andere meening toegedaan. Hij beweert uitdrukkelijk, dat de gemiddelde eerste klas tennisser, afgezien van het feit, dat hij een prettig leven heeft en de wereld voor niets kan bereizen, geen of bijna geen winst uit de sport trekt. Als het wel zoo was. zou Gordon Lowe het trou wens niet erg vinden en hij oordeelt den tijd gekomen, dat elke speler naar zijn waarde betaald mag worden. Niet slechts in tennis, doch in alle andere takken van sport dient, volgens hem. het onderscheid tusschen ama- teurs en profs, te verdwijnen. Wat de critici schijnen te vergeten, zoo gaat hij verder, is, dat de amateurkwestie alleen betrekking heeft op een handje vol internationale sterren, de beste spelers in elk land. Slechts om hen te zien betaalt het publiek de hooge toegangsprijzen. De mil- lioenen „gewone" spelers en speelsters ten nissen louter voor hun genoegen en ont spanning. De verhalen, die omtrent Perry en anderen de ronde doen in verband met groote sommen, welke hun door promotors zouden zijn aangeboden om prof. te worden, zijn eenvoudig verzonnen. Gordon Lowe haalt dan de volgende uitlating van Austin aan: „Terwijl wij aan onze lessenaars zwoe gen en ons afvragen, waar wij het geld voor een nieuwe tennispantalon vandaan moe ten halen, beginnen we te watertanden bij de gedachte aan de groote bedragen, die wij verondersteld worden heimelijk te verdie nen". Arme Austin! Moet men nu geen hart grondig medelijden hebben met hem en zijn kornuiten, die daar maar aan den kantoor stoel gekluisterd zitten en slechts nu en dan, een enkel middagje maar tijd hebben om een set te spelen. Op zulk een manier blijft er haast geen tijd over om in Amerika. Australië. Japan. Frankrijk, Duit-schland. Zuid-Afrika en Engeland te tennissen, hoog stens tien maanden per jaar. En' den overi gen tijd moeten ze achter de lessenaar zich afvragen, hoe ze aan behoorlijke kleeding moeten komen. Het is toch wel in-droevig! Gordon Lowe is voorts van meening, dat de leidende spelers van hun tennis een „bu siness" moeten maken, want zij verrijken de clubs en krijgen zelf geen belooning. Wan neer dit wél zoo was, waren Suzanne Lenglen, Tilden, Vines. Cochet en anderen toch zeker amateur gebleven, En nu kan men wel zeg gen, aldus de oud-kampioen, dat amateurs niet behoeven te spelen, ais ze geen lust heb ben, zoodra zij lid worden van de Lawn- Tennis Association, is het voor hen erg moei- lijk. om er mede op te houden. Zooals men weet. heeft Perry thans een betrekking bij Slazengers Limited in Australië en ook Jack Crawford, Ritchie en anderen zijn op dezelf de wijze werkzaam. Daarom moet men toch begrijpen, zegt Gordon Lowe, dat zij nooit prof. zullen worden, ook al heeft de Engel sche Bond een regel ingesteld, dat zij niet mogen uitkomen in tournamenten, waarin tennismateriaal gebruikt wordt van de zaak. waaraan zij verbonden zijn. Uit het bovenstaande blijkt wel duidelijk, dat Gordon Lowe de laatste man is, die een steekhoudende formule ter definieering van het pure amateurisme zal kunnen vinden. Doch hoe moet dit dan wel? Ruim be schouwd kan men met de volgende definitie volstaan: E-sn amateur is iemand, die het spel uit liefde voor de sport beoefent en die er geen direct of indirect geldelijk voordeel van heeft. De moeilijkheid is echter om de grens vast te stellen, waar het voordeel begint of ein digt. De indeeling van de verschillende clubs in de voetbalcompetitie is dezer dagen bekend gemaakt en heeft, als steeds, aanleiding ge geven tot velerlei commentaar. Voor den clubman is het natuurlijk alleen van be lang. om te weten, of zijn vereeniging kans maakt op het kampioenschap of gevaar loopt te degradeeren. Doch laat ons de zaak eerst eens van een breeder standpunt be schouwen. Het is in het vorige seizoen dui delijk gebleken, dat-de twee Westelijke eerste klasse afdeelingen zeer veel in kracht ver schilden. waarvan de prestatie van D.W.S. in de kampioenscompetitie overigens wel het beste bewijs was. Nog steeds zijn er in ons land een zeven- of achttal vereenigingen, die met hoofd en schouders boven de ande ren uitsteken. De oorzaak daarvan kan hier gevoegelijk buiten beschouwing blijven, doch zoolang er geen hoofdklasse wordt ingesteld, zullen deze clubs onder elkaar de lauweren betwisten en de rest blijft jaar in. jaar uit strijden voor een eervolle plaats of om de degradatie te ontgaan. In het afgeloopen seizoen waren de beide sterkste Westelijke clubs. Ajax en Feijenoord, in één afdeeling vereenigd. De Amsterdam mers wonnen den titel en het zou in de ko mende competitie, uit een sportief oogpunt bekeken, aardig en interessant geweest zijn, om te zien. of Feijenoord de bordjes ditmaal zou kunnen verhangen. Zulks is toch per saldo het doel van de competitie. Doch thans worden de Rotterdammers in de andere sectie geplaatst, waarin ze voor een deel an dere tegenstanders ontmoeten en een goéde kans maken op 'een kampioenschap. dat wellicht minder waarde heeft dan de tweede plaats van het vorige seizoen. Onderaan de ranglijst kan het al precies zoo gaan. Een club. die in het vorige seizoen de laatste plaats innam en dus bewees, te zwak voor deze klasse te zijn, doch ziéh door middel van de d e gradatie w e ds tr ij den door minder last van zjenuwen wist te handhaven', heeft-thans wellicht het buitenkansje, nóg een zwakker zusje te ontmoeten, waardoor het aantal werkelijk volwaai'dige elftallen in die afdeeling reeds van tien tot acht is ge reduceerd. Eén enkele eerste klasse-afdeeling in het Westen, bestaande uit veertien clubs, waar van de twee laagstgenlaatsten aan het slot van het seizoen zonder meer degradeeren. zou het peil van het Hollandsche competitie- voetbal een noodzakelijke verbetering bren gen; den strijd tusschen de verschillende clubs op een reëeler basis zetten en telken- jare het zoo gewensc'nte „frisch bloed", te weten de kampioenen der tweede klasse, doen toevloeien. Met dertien thuismatches hebben dan de clubs over hun totaalrecette niet te klagen en het publiek ziet zoo nu en dan eens nieuwe elftallen en onbekende spe lers. die op hun beurt de gelegenheid krij gen. zich geregeld in eerste klasse milieu te ontwikkelen, welke kans thans door de remmend werkende promotie- en degradatie matches practisch nihil is. tot schade van het spelpeil en de verbetering daarvan. Wanneer we thans de indeeling ten opzich te van de clubs in Haarlem en omstreken be schouwen, dan springt direct in het oog. dat de kansen op een kampioenschap van de club van Jan van den Berg niet zoo gunstig staan als het vorige jaar. Doch de Roodbroe- ken hebben een jeugdig elftal, dat nog in op komst is en dat wanneer zij er in slagen Ajax en V.S.V. in Velsen te weerstaan, nog wel eens voor een verrassing zou kunnen zorgen. Zooals R.C.H., dat in dezelfde afdee ling zit, destijds tegen Oxford City speelde, behoeft zij geen vrees voor de onderste plaats te koesteren, ook al zal het team nog wel eenigen tijd noodig hebben, om zijn besten en meest constanten vorm te bereiken. Ongetwijfeld zullen velen met belangstel ling de prestaties van H.B.S., de hekkesluiters van het vorige jaar, gadeslaan. Ofschoon de Hagenaars derhalve verdiend hadden, hun geluk in de tweede klasse te beproeven, te meer. daar hun gebrek aan succes hoofd zakelijk een gevolg was van te weinig door zettingsvermogen. beschikt deze club over voldoende tactische en snelle spelers öm dit maal een beter resultaat te behalen. Van V.S.V. is weinig te zeggen, daar het elftal in den laatsten tijd talrijke verande ringen heeft ondergaan, doch men mag ver wachten. dat zij zich, vooral door de wed strijden op eigen veld, in de middenmoot zal handhaven. De afdeeling II der hoogste klasse lijkt dit maal minder sterk dan de zoo juist bespro kene. Feijenoord. Blauw Wit en D.H.C.. laatst genoemde vooral in thuismatches, zullen wel de meeste overwinningen behalen De Storm vogels beschikken door hun prachtige defen sie over een team, dat, met iets beter cn vooral sneller schietende voorwaartsen. die het spel niet te kort houden, zeer zeker in de eerste vier kan eindigen. H.et zal tenslotte voor een zeer groot deel van de voortdurende en serieuze training, mitsgaders van de volle animo afhangen, of I-I.F.C. in de bovenste helft van de ranglijst zal eindigen of dat haar supporters weer eenige maanden in angst voor de laatste plaats moeten zitten. De spelers hebben ca paciteiten genoeg, zij hebben meerendeels een goeden kijk op het spel en met volhar ding en uithoudingsvermogen mag ook H. F. C. op een succesvol seizoen hopen In de tweede klasse znn E.D.O.. Bloemen- daal en Kinheim in dezelfde groep ingedeeld. Van deze drie achten wij E.D.O. tot de beste prestaties, althans over het geheele seizoen OFFICIAL DEALER JOH. KENT GEEN SLECHTE WEGEN. ASLOOZE VOORWIELOPHANGING. SWAALF NIEUWE GRACHT 78. HAARLEM (Adv. Ingez. MedJ gerekend, in staat, omdat deze club over eenige technisch uistekend geschoolde spe lers beschikt, terwijl het team in uithou dingsvermogen niets tekort schiet. Het komt er slechts op aan, tftctisdh "en niet het ge bruikelijke korte spel te spelen en bij een achterstand niet den moed te laten zakken. In tactiek is Bloemendaal haar beide afdee- lingsgenooten verre de baas en het is voor de club van Beyk en Cassée te hopen, dat de grootendeeis zeer jeugdige reserves maar gauw rijp voor competitie-voetbal worden. Het elftal van Kinheim is moeilijk te schat ten, zijn vorm is zeer wisselend en de voor hoede gaat aan dezelfde fout als die van Stormvogels mank. nl. te kort spel. Met een weinig meer zelfvertrouwen in de belang rijkste matches zal ook Kinheim wel van zich doen spreken. U.V.V. en Zeeburgia lij ken de kwaadste tegenstanders. Laat ons tenslotte de hoop uitspreken, dat de Kenne- mers dit seizoen eindeiijk naar de tweede klasse promOveeren. VOETBAL. Om den Ned. Voetbalbeker. Vaststelling der data. De .Sportkr." bevat de volgorde der wed strijden om den Ned. Voetbalbeker. Die luidt als volgt: Eerste Ronde: 2e Zondag in September: 3e4e klassers K.NV.B: kampioenen Erkende Bonden. Niet-toegelaten vereenigingen. Tweede ronde: Laatste Zondag in October: de overgeblevenen van ronde 1, plus de 2e klassers K.N.V.B. Derde ronde: Onafhankelijkheidswedstrijd dag. de overgeblevenen van ronde 2, plus de le klassers. Vierde ronde: Tweede Kerstdag: de overgeblevenen van rónde 3. Vijfde ronde: Nieuwjaarsdag: inhaaldag, zoo noodig. tüsschenronde. Zesde ronde: Eerste Zondag in Februari: de overgeblevenen van ronde 4 en 5. Zevende ronde: Eerstè Zondag in Maart: de overgeblevenen van ronde 6. enz. enz. tot de finale en zoo noodig 2en Paaschdag, Hemelvaartsdag, en 2en Pinksterdag be nutten om tijdig klaar te komen met de be kercompetitie. Deze wedstrijden beginnen op Zondag 8 September. Jaarvergadering R. C. H. De Racing Club Haarlem hield Woensdag avond onder groote belangstelling haar jaar- lij ksche algemeene vergadering. Als altijd werden de jaarverslagen van.secre taris en penningmees- ster, onder. applaus goed" ..gekeurd. Uit1Ket 'verslag van den secretaris stippen we aan. dat de vereeni ging weer in ledental is i toegenomen. Het ver- .slag van den penning meester was eveneens in opgewektën toon ge- steld. Er was een flink f.® ^^0^' JS88I batig saldo over het- af- geloopen jaar. De contributieheffing bleef ongewijzigd. In de samenstelling van het bestuur kwam geen wijziging, doordat de aftredenden allen herkozen werden. Dit bestaat dus weer uit. de heeren H. Scheen. J. de Geus. W. van Leeuwen. W, van Donselaai', W. Hazevoet, J, Kuit en J. Jongkind. De elftalcommissie voor het samenstellen van eerste en tweede elftal werd alsvolgt herkozen: N. van Dam, W. Hazevoet en F: Nietnvenhuis; de commissie voor het samen stellen van de lagere elftallen bestaat uit: A. Scheen. J. Hellingman en J. Face. Voor het komende jaar werd de kascom- missie als volgt samengesteld: W. Geldorp, C. Hunik en H. SondoiT). Een geanimeerde rondvraag volgde en daarna een opwekkend woord van den voor zitter. waarin deze met nadruk herinnerde aan de viering van het 25-jarig bestaan van de vereeniging op 25 Februari as. Bloemendaal bereidt zich voor op de Competitie. De voetbalvereeniging „Bloemendaal" gaat zich op de a.s. competitie voorbereiden door het spelen van de volgende vriendschappelijke wedstrijden: 18 Augustus: K. F. C.Bloemendaal. 25 Augustus: BloemendaalHilversum. 1 September: SchotenBloemendaal. 8 September: BloemendaalQuick (H.) ATHLETIEK. Jesse Owens professional? Uit New-York: In de Amerikaansche athle- tiekwereld zijn., de gemoederen hevig veront rust, daar de eerste athleet van Amerika, de neger Jesse Owens, op wien Amerika zijn hoop heeft gevestigd voor de Olympische Spelen in 1936, thans het bewijs moet leveren dat hij nog amateur is. Hem is ten laste gelegd dat hij in zijn woonplaats .in den Staat Ohio een be trekking heeft aangenomen waarin hij zich liet betalen zonder ervoor te werken. Het be stuur van den Amerikaanschen Athletiekbond heeft van Owens geëischt zich hierover te verklaren. D. J. P'erris, secretaris van de Athletiek- LTnie, is van meening dat de neger-sprinter de ze kwestie niet kan rechtvaardigen, zoodat hij als professional moet worden beschouwd. WIELRIJDEN. De wereldkampioenschappen te Brussel. De series der stayers. Van der Wulp en Blekemolen uitgescha keld. Manera en Grant staken den strijd. ••afVan -een specialen A.NP.-verslaggever) Op de wielerbaan iri het Heysel-Stad ion te Brussel zijn Woensdagmiddag' en-avondde beide series verrecféri van den wedstrijd om het wereldkampioenschap achter groote mo toren over 100 K.M., welke Dinsdag wegeiis den regen moesten worden uitgesteld. In deze series reden mee onze landgenoo- ten Van der Wulp en Blekemolen. Zij zijn er niet in geslaagd, één van de eerste drie plaat sen te bezetten en zich daardoor in den eind strijd te plaatsen Van der Wulp eindigde in zijn serie als vierde. Zijn rijden was echter niet onbevre digend, hij weerde zich geducht en maakte vooral in de eindspurt een goed figuur. Ach ter de drie leiders, Lohmann. Lacquehaye en Ronsse blijvende, bezette hij zoodoende de vierde plaats. In de tweede serie had Blekemolen weinig kans om een behoorlijke positie in te nemen. Het was een matte rit. waarin de strijd zich slechts tusschen enkelen afspeelde, Bleke molen moest met de vijfde plaats genoegen nemen, achter Wambst, Metze, Severgnini en Synaeve. De renners eindigden, dicht op elkaar, zon der rondenverschil. Manera heeft in den eer sten rit den strijd gestaakt, nadat hij ver- liesronden had te incasseeren wegens een lekken band. Ook de Engelschman Grant gaf in den. tweeden rit op. nadat hij verwoed had ge vochten om de derde en daarna om de vierde plaats. Ht eindresultaat van de eerste serie werd: 1 Lohmann (Duitschland)tijd 1 uur 29 min. 47 2/5 sec.; 2 Lacquehaye (Frankrijk), op twintig Meter; 3 Ronsse (België) op één ronde en 200 M.; 4 Van der Wulp (Neder land) op vier ronden; 5 Gilgen (Zwitserland) op. negen ronden; 6 Prieto (Spanje) op 11 ronden. In de finale zijn dus geplaatst: Lohmann, Lacquehaye en Ronsse. Het eindresultaat van de tweede serie luidt: 1 Wambst (Frankrijk) 1 uur 27 min. 21 2/5 sec.; 2 Metze (Duitschland) op 10 M.; 3 Severgnini (Italië) op 50 M.; 4 Synaeve Hoe de L. Z. 129 er van binnen uit zal zien. Links boven: een overzicht van de verschillende kamers en ruimten in de nieuwe Zeppelin. Links beneden een lees- en schrijfkamer. Rechts een slaapcabine. (België) op 100 Meter; 5 Blekemolen (Neder land op 300 Meter; 6 Suter (Zwitserland) op 350 Meter. Uit deze serie komen dus in de finale Wambst. Metze en Severgnini. Deze finale wordt heden Donderdagmiddag verreden. REVANCHE WERELDKAMPIOEN SCHAPPEN TE KEULEN. Uit Keulen: Vrijdagavond zal op de wieler baan van het Keulsche Stadion een revanche worden verreden der wereldkampioenschap pen. waarbij aan den star.t zullen ver schijnen: Profs. Scherens (België), wereldkampioen, Gérardin en Michard (Frankrijk). Van Eg- mond (Nederland), Cozens (Engeland), Win ter (Ver. Staten), Richter. Engel, Oszmella, Steffes en Rieger (Duitschland). Amateurs: Merkens (Duitschland). we reldkampioen, Klöckr.er (Duitschland), Van Vliet en v. d. Vijver (Nederland).. WATERPOLO. Het IJ—H. P. C. (4—3). Aan H.P.C. ontgaat het kampioenschap na zwaren strijd. In een buitengewoon spannenden strijd heb ben de Amsterdammers H.P.C. wederom ge slagen. Afwisselend hebben beide zeventallen de leiding gehad, waaruit blijkt dat het aan spanning niet heeft ontbroken. H.P.C. heeft ondanks deze nederlaag getoond volkomen gelijkwaardig aan Het IJ te zijn. Als scheidsrechter Plantinga beginnen fluit, bliiken beide ploegen volledig. Hoewel H.P.C. het eerst den bal heeft, neemt Het IJ den aanval over. doch de bal wordt naast geschoten. Het IJ zet enkele goede aan vallen op; daartegen vlot het bij de H.P.C.'ers nog lang niet. Het combineeren en zuiver plaatsen is ver te zoeken, waarvan Het IJ dankbaar profiteert. Vanden Bosch heeft zich op de tweemeterlijn geposteerd, waartegen Braam Bigot laat spelen. Eerst nadat deze spe ler Het IJ een nuttigen 2—0 voorsprong had bezorgd, werd de opstelling gewijzigd. Deze achterstand had op de H.P.C.'ers gelukkig een goede uitwerking. Enthousiast werd aange pakt; als J. Kohier wegens te zwaar spel het water moet verlaten, kan Bigot fraai scoren (2—1). Het IJ antwoordt weer met enkele goede aanvallen, doch voor rust blijft de stand on gewijzigd. De tweede helft was een emotievolle strijd. De H.P.C.'ers hebben aanvankelijk het beste van het veld, Kooyman lost een mooi linksch schot, waarmee Veenstra voor de tweede maal is gepasseerd (22). Als Hazenberg en Uitendaal het water zijri uitgezonden, wil het in de IJ-achterhoede even niet vlotten, waarvan Kooyman gebruik maakt, door den bal naar Mooi te plaatsen, die onhoudbaar scoort (23). Het spelpeil zakt nu aanmerkelijk: Herhaal delijk moet scheidsrechter Plantinga ingrij pen. Mooi wordt wel wat al te zwaar gestraft, als hij verdedigend een overtreding begaat, waarvoor hij het water moet verlaten. Den strafworp schiet Haier echter over. Het IJ kan echter toch scoren door J. Kohier 13—3). Direct na het uitzwemmen lost dezelfde speler een ver boogschot, dat keeper Kohier blijkbaar totaal verrast (43). H.P.C. komt nog wel even gevaarlijk opzet ten,1 doch de IJ-achterhoede houdt stand. De Amsterdammers zijn dus weer afdeelings- kampioeh geworden. HAARLEM—A. Z. 1870. De tweede promotie wedstrijd van Haarlem tegen de Amsterdamsche Zwemclub 1870, wordt Vrijdagavond 8 uur in Stoop's Openbad gespeeld De beide uitwedstrijden zijn vastgesteld op: Vrijdag 23 Aug. te Zaandam Neptunus—Haar lem en Maandag 26 Aug. te Amsterdam D. J, K.Haarlem. POSTDUIVEN. SPAARNEVOGEL. Wedvlucht van Quevrain (229 K.M.) Eerste duif 11 uur 6 min. J. H. Somers 1 6 14, J. Keijsper 2 8 9, P. Heijmel 3 4 7 16, F. J. Louwrenburg 12, H. van Oldemark 13. DE ZWALUW. „De Zwaluw" te Haarlem hield een wed vlucht van Quievrain, afstand 228 K.M. De prijzen werden als volgt gewonnen: P. J. Smit 1. 2, 5. 7. 11: H. v. d. Eijkhof 3. 12, 13; W. Bakker 4. 6, 9; K. v. Welt 8. 20; P. Meerman 10, 18, 19; A. Ploeger 14, 15, 16, 17. „GEVLEUGELDE VRIENDEN" TE HEEMSTEDE. Uitslag der wedvlucht van Quievrain, af stand 228 K.M. Los 8 uur: 1 3 6 11 N. Leu ven; 2 C. Eveleens4 8 14 15 18 19 H. A. Bouwmeester; 5 7 L. J. Kramer; 9 K. C. Sijtsma; 10 J. G. v. d. Meer; 12 17 E. D. des Bouyrie; 13 16 20 L. de Winter. Eerstgetoonde duif 11.0.20 sec. Laatste prijswinnaar 11.15.4 sec. Eereprijzen gewon nen door nos. 12 4 5 9 10. A.s. Zondag wed vlucht Noyon. i OLYMPISCHE SPELEN. DE PROPAGANDA VOOR DE SPELEN. In het Ministerie voor Propaganda ontving Oberregierungsrat Dr. Mahlo Woensdagmid dag een aantal pervertegenwoordigers aan wie hij een overzicht gaf van den huldigen stand van zaken met betrekking tot de a.s. Olympische Spelen. .Berlijn zal", zoo zei hij o.a. „in Augustus van het volgend jaar in het middelpunt der belangstelling van de geheele wereld staan. Reeds thans hebben zich duizenden uit alle deelen der wereld aangemeld om dit groote gebeuren op sportgibied bij te kunnen wonen. Een zeer groote propaganda-campagne is op touw gezet. Prospecti en plakkaten in 17 talen zijn in omloop. Door de Rijksspoorwegen wordt in 32 landen groote reclame gemaakt Verder wordt een tijdschrift verspreid met een oplaag van 60.000 exemplaren in de Duit- sche, Fransche, Engelsche en Spaansche taal. Ook Is de film vanzelfsprekend in dienst van de propaganda gesteld. Voorts zal van 1 Sept. af 'n propaganda-trein, de z.g. Olympia-trein door 't land trekken. Vijf groote vrachtwagens met aanhangwagens zullen in de plaatsen, waar de „Olympische show" gehouden wordt opgesteld worden. Verder zal de inrichting zoodanig worden, dat een groote tent er tus schen geplaatst kan worden, waar de films vertoond zullen worden. Met alle mogelijke ten dienste staande middelen zal dus propaganda gemaakt wor-» den voor de as. Olympische Spelen",

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 7