ZWEMFEEST STOOP'S OPENLUCHTBAD CRICKET IN ENGELAND. Sport-Varia. ZATERDAG 17 AUGUSTUS 1935 HAARLEM'S DAGBLAD 9 CRICKET. De wedstrijden voor Zondag. Niettegenstaande het vele oponthoudt in de laatste weken, veroorzaakt door de in ternationale wedstrijden en door het bezoek van tour-elftallen, begint het cricket-pro gramma van de eerste klas toch aardig op te schieten. 'De wedstrijd. H.C.C. IHaarlem, die op 10 Juni verregende en die alleen overgespeeld zou worden als dit voor het bezetten van de bovenste plaats van belang kon zijn, zal 'wel niet meer op het programma gezet worden, want practisch kan aan V.R.A. het. kam pioenschap toch niet meer ontgaan. Voor morgen zijn drie wedstrijden vast gesteld. Rood en Wit en V.V.V., die elkaar reeds tweemaal ontmoet hebben, mogen van een vrijen Zondag genieten. Haarlem heeft een thuiswedstrijd tegen V.O.C. Het is alweer ruim twee maanden geleden, dat de eerste ontmoeting door Haarlem gewonnen werd. Ook nu meenen we een overwinning voor Haarlem te mogen voorspellen. V.R.A. zal in Den Haag trachten tegen H.C.C. II revanche te nemen voor de neder laag,: die zij 23 Juni op eigen terrein te slik ken heeft gekregen. Dat is trouwens de eenige nederlaag van de Amsterdammers in dit seizoen geweest. Dit kan dus een mooie en spannende wedstrijd worden. Hermes-D.V.S.H.C.C. I zal wel de negen de nederlaag voor de Schiedammers opleve ren, ook al was het resultaat' van de eerste ontmoeting' op 27 Juli in Den Haag een draw. Voor de Overgangsklasse speelt C.V.H. in Den Haag tegen H.C.C. 3, dat op de rang lijst slechts één punt meer heeft, dan de Haarlemmers. Toch gelooven we, dat de be zoekers zonder punten terug komen. Haarlem II en Rood en Wit n hebben geen wedstrijd, ROOD EN WIT COMB.—C.V.H. COMB. Mr. F. A. Davidson wint den toss en gaat eerst batten. W. Yates en R. Kramer openen op het bowlen van A. J. Roodt en G. Zeeuwe. R. Kra mer is spoedig uit maar W. Yates staat goed te spelen. Hij scoorde een goede 27. De wickets vallen hierna regelmatig. Er komt een aar dige stand van 47 runs tusschen P. Ligten- stein en A. J. H. Elfers. Het totaal sluit op 150. Er waren maar liefst 44 byes, 2 leg byes en 1 wide, dus in het totaal 47 extra's. Het totaal bestond dus bijna voor 1/3 deel uit extra's. In de dubbele cijfers kwamen W. Yates 27. G. A. E. de Vries 11, J. Nijhuis 17, P. Ligteii- stein 21, A. J. H. Elfers 11. Bowlingcijfers: A. J. Roodt 316, G. Zeeuwe 0—31, R. A. G. Davidson 211, A. van Saase 212, J. Whitehead 122, F. Gussenhoven 0—6, F. Seveke 2—6. Bij C.V.H. brengt het openingspaar het tot 26, op welk totaal P. de Vlugt voor 10 uitgaat. Jacobs scoorde een keurige 65. Verder wisten R. A. G. Davidson met 14, J. Jacobs 10 en A. J. Roodt 10 de dubbele cijfers te bereiken. Het totaal werd met inbegrip van .3 extra's 134. Bij Rood en Wit bowlde P. Ligten'stein heel 'goed; zijn cijfers 5—37 wafeh dan ook vol komen verdiend. Verder bowlde R. Kramer 1—28, G. A. E. de Vries 1—21, Mr. F. A, Da vidson 1—31, A. J. H. Elfers 118, C. v. Kempen 0—1, J. Nijhuis 0—1. Deze wedstrijd eindigde düs in eén 16 runs overwinning voor Rood en Wit. DE 2DE NEDERLAAG VAN' DE ZUID-AFRIKANEN. - Een slechte week voor de Zuid-Afrikanen, want ook Essex slaagde erin, van deze toe risten te winnen. De Zuid-Afrikanen scoordén 250. (Dalton 117) en 223 tegen Essex 302 en 172 voor slechts 3 wickets. Was het in de 1ste inningsStephenson die fraai werk met den bal verrichtte, in de 2de innings was de. all- rounder Nichols niet.alleen de meest succes volle bowler, doch hij scoorde bovendien een prachtige 70. Van 1 voor 24 werd het .3 voor 146 bij de lunchpauze. - Na de hervatting was een kwartier voldoen de om den strijd te beslissen. De tweede belangrijke wedstrijd, te Scarbo rough tusschen Yorkshire (Ij en Derbyshire gespeeld, trok niet minder dan 25.000 toe schouwers. Yorkshire 304 was overwegend sterker en won dank zij Bowes, Verity, Srnai- les en Fisher met innings. Derby 133 en 146. Het kampioenschap kan Yorkshire thans niet meer ontgaan. Lancashire (4) 4845 won ook al met in nings van Sussex (5) 245 en 134, Middlesex (3) 300 en 226-6 won van Gloucester (16) 344 en 180. Surrey (10) 409 speelde een draw te gen Warwisk (7) 371 en 2615. Leicestershire (.9) 5019 won van Hampshire (15) 305 en 169. Somerset (14) 298 en 94-3 draw tegen Notts (6) 288 en 294—7. De veteraan Frank Woolley is de 1ste bats man die dit seizoen 2000 runs scoorde, Nichols de eerste all-rounder die 100 wickets nam en de 1000 runs vol maakte. HET ZUID-AFRIKAANSCHE TEAM VOOR DE 5DE TESTMATCH. De Zuid-Afrikanen zullen in de 5de test match, die heden, Zaterdag, op den Oval te Londen begint, hun beide bowlers Balaskas en Bell moeten missen. Het team is als volgt: Wade (captain) Cameron, Bruce Mitchell, Crisp, Langton, Dalton, Nourse, Rowan, Vil- joen, Siedle en Vincent. MOTORSPORT. DE K. N. M. V.-DAMESRIT 1935. Voor dit jaar is als centrum voor den KvN. M. V.-damesrit Den Haag gekozen. Deze feestdag bestaat uit een dames-sterrit naar Roomhuis „Boschhek" in het Haagsche Bosch", waarna een sportief, gezellig ritje volgt voor de deelneemsters, die daar lust toe gevoelen. De dag wordt besloten met een thee in ho tel „Seinpost" te Scheveningen, welke dooi de K. N. M. V. aan de deelneemsters wordt aangeboden. Bovendien ontvangen zij een kleine verguld-zilveren K.N.M.V.-herinne- ringsmedaille, afgezien nog van den gouden armband, het zilveren toiletgarnituur en andere voorwerpen, die door de beste rijd sters in den gezelligheidsrit gewonnen zul len worden. ROEIEN. De Europeesche kampioen schappen. De Nederlandsche -Laga-twee in de finale. De Triton-acht in de herkansing. (Van een specialen A. N. ^verslaggever). Op de 2000 Meter lange baan op de Lan- gensee te BerlijnGrünau zijn Vrijdagmid dag deEuropeesche roeikampioenschappen begonnen. Het resultaat van de verroeide heats is, wat iNederland" betreft, niet onbevredigend. De Laga twee-zonder-stuurman met Prins als boeg en den slag Staring, slaagde erin de 2e plaats achter Hongarije te bezetten, en is dus meteen in den eindstrijd geplaatst. De Triton-acht eindigde als vijfde en komt heden Zaterdag in de herkansing. Een zwakke Noordwestelijke wind stond recht over de haan, maar was van weinig in vloed op de roeiers. Precies - twéé uur begonnen de wedstrijden met de eerste' heat van het nummer Vier- riemsgieken. Hiervoor verschenen aan den start Hongarije, Duitschland, België, Frankrijk en Italië. Het resultaat werd: 1. Duitschland, tijd T •min;12,2 'sec., 2. Italië Oop 3/4 bootlengte), 3. 'Hongarije. 4, Frankrijk. 5.. België. De tweede heat ging tusschen Denemar ken, Spanje, Tsjecho-Slowakije en Joego slavië. Uitslag: 1. Joego-Slavië, tijd 7 min. 44.4 sec.. 2. Denemarken, 3. Tsjecho-Slówakije, 4. Spanje. Vervolgens was, de beurt aan de eerste heat vó.n de Stuurmanlopze twee, waarvoor aan hen start komen:"Polen, Nederland, Joego slavië en Hongarije. Direct na den start komen de Hongaren vóór, om hun voorsprong niet meer af te staan. Tusschen de andere ploegen wordt ech ter fel, gestreden^ Een kort moment komen de Polen naar de tweede plaats, doch zij worden door de Joego-Slavische ploeg weer verdreven. Hongarije heeft bij de 500 Meter met één lengte de leiding. Dan echter begint onze ploeg naar voren te komen, om reeds op 600 Meter de Joegoslaven te passeeren. Het roeien van Prins en Staring was bij zonder fraai en kenmerkte zich door een groo te mate van beheersching. De stand op 600 M. is: 1. Hongarije. 2. Nederland (op drie lengten). 3. Polen (op een lengte). 4. Joego slavië. In dezen stand komt op het laatste ge deelte van de baan geen wijziging meer. De-tijden van de 1000 Meter zijn: Hongarije 4 min. 1,9 sec., Nederland 4 minuten 8,7 sec., Polen 4 min; 12,2 sec., Joego-Slavië 4-min. 25,8 ;s'ëc. ;1'. Het. baantempo van de Delftena-ren- is •be trekkelijk kalm. Met dertig slagen per minuut weten zij de Poolsche twee een lengte, ach ter jzich tëlatén. Deze tweede plaats'is'voldoen de oniidirect de finale te bereiken. Het stu ren der Laga-ploeg is op dit breede 'water zéér -.goed. - - Het resultaat werd: 1. Hongarije, tijd 8 min. 20.2 sec., 2, Neder land top vijf bootlengten) )8 min. 35.7 sec. 3. Polen 8 min. 43,8 sec. 4. Joego-Slavië 9 min. 22.4 sec. De tweede - heat .ging tusschen Italië. Duitschland en Oostenrijk. Het resultaat werd: 1. Duitschland, 2. Oos tenrijk,' 3. Italië. In de eerste heat van het skiffnummer ging de strijd tusschen Kozfna (Hongarije). Prats 'Spanje"), 'Verey (Polenh Tuzi (Italië) en Hasenöhrl (Oostenrijk). De uitslag luidt: 1 Verey fPolen). 2 Hasenöhrl (Oostenrijk), 3 Kozma (Hongarije), 4 Tuzi (Italië), 5 Prats (Spanje).' Voor de tweede heat verschenen aan den start: Studach (Zwitserland). Dr. Buhtz (Duitschland)Saurin (Frankrijk) en Straka (Tsjecho-Slowakije). Het resultaat werd: 1 Studach 'Zwitser land), 2'De. Buhtz (Duitschland), 3 Saurin (Frankrijk)4 Straka (Tsjecho-Slowakije). Vervolgens werd geroeid de eerste heat van het "nummer stuurmanlooze vier, waar voor aan den start verschenen: Zwitserland, •Joegoslavië, Denemarken. Hongarije en Po len. Het resultaat was als volgt: 1. Zwitserland, tijd 6 min. 58.3 sec.; 2 De nemarken 7 min! 8.2 sec.. 3 Polen 7 min. 14.4 sec. 4 Hongarije 7 min. 16.3 sec., 5 Joegosla vië 7 min. 26.6 sec De tweede heat ging tusschen Duitschland, België, Italië en Oostenrijk. Uitslag: 1 Duitschland. tijd 6 min. 47.8 sec. 2 Italië 6 min. 51.1 sec., 3 Oostenrijk 6 min. 51..7 sec., 4 België 7 min. 14 sëc". Vervolgens werd de eerste heat verroeid van het nummer dubbelscull met aan den start Italië, Duitschland. Joego-Slavië en Frankrijk. Het resultaat was: 1 Duitschland (Remagen-Ritter), tijd 7 min. 13.4 sec., 2 Frankrijk (Jacquet-Giriat), 7 min. 17.1 sec. 3 Joego-Slavië 7 minuten 49.7 sec. 4 Italië 8 min. 23.7 sec. De tweede heat van dit nummer werd ge roeid tusschen Polen, Tsjecho-Slowakije en Hongarije. Resultaat: 1 Polen (Verey-Ustupski) tijd 7 min. 16.4 sec. 2 Hongarije (E. en K. Szandt- ner), 7 min. 27.8 sec. 3 Tsjecho-Slowakije, 7 min. 33.3 sec. De voorwedstrijden werden besloten met de achtriemsgieken. Voor de eerste heat ver schenen aan den start: Joego-Slavië, Frank rijk. Spanje, Duitschland. Hongarije en Ne derland. De start lukt bij alle ploegen goed. Dultsch land is het snelste weg en verovert direct de leiding, vóór Hongarije en Frankrijk, terwijl onze acht in de achterhoede blijft. De snel heid van de Duitsche ploeg is op de eerste 5C0 Meter zeer groot. Zij heeft dan een voor sprong van één lengte verkregen. De stand is op die hoogte: 1 Duitschland. 2 Hongarije, 3 Frankrijk, 4 Joego-Slavië, 5 Nederland. 6 Spanje. In de onderlinge verschillen komt voort durend verandering. Tijdelijk gaat de Duit sche voorsprong teloor. Onze ploeg slaat een vrij rustig tempo van 33 slagen per minuut, waarmede deachterstand regelmatig inge- loopen wordt. De Hollanders weten de Joego slavische acht voorbij te loopen, terwijl en kele honderden Meters verder ook de Fran- sche ploeg op de derde plaats bedreigd wordt. Dan gaan de ploegen hun tempo op voeren voor de eindspurt. Bij Duitschland en Hongarije blijft de WOENSDAG 28 AUGUSTUS 2.15 uur n.m. (Bij ongunstig, weer in het Overdekte Bad) KINDEREN TOT 13 JAAR, VETERANEN cn GECOSTUMEERDE WEDSTRIJDEN. VELE ATTRACTIES EN PRIJZEN. MUZIEK EN DANS. INSCHRIJVING VAN DEELNEMERS (NEEMSTERS) voor iedereen opengesteld tot MAANDAG 26 DEZER aan de cassa. ABONNé'S VRIJE TOEGANG. OVERIGE TOESCHOUWERS OF DEELNAME: VOLWASSENEN 35 cent KINDEREN 25 cent. (Adv. Ingez. Med.) verkregen positie ongewijzigd, maar in de Hollandsche boot wil de eindspurt niet meer lukken. Op ae laatste 100 Meter loopen de Fransehe en Joego-Slavische ploegen de Tri ton-acht voorbij, zoodat Nederland als vijfde voor de Spanjaarden over de eindstreep gaat. Het resultaat werd: 1 Duitschland, tijd 6 min. 19.7 sec., 2 Hongarije 6 min. 24.2 sec. 3 Frankrijk 6 min. 28.4 sec., 4 Joego-Slavië 6 min. 30.1 sec., 5 Nederland 6 min. 32.1 sec. 6 Snanje 7 min. 7.6 sec. Heden start onze acht door dit resultaat in de herkansing. De Nederlandsche ploeg bestond uit de Triton-roeiers J. I. van der Leeuw (boeg), H. de Langen, H. B. Struvig te Groot, F. B. Heberlein, J. Hamaker. M. F. Mörzer Bruyns, W. S. Schoutziger, W. A. P. F. L. Storm van 's-Gravezande (.slagj, H. H. F. Hobbel (stuur man) Tenslotte werd gestart voor de tweede heat van dit nummer door Italië, Tsjecho-Slo wakije, Zwitserland, Denemarken en België. Het resultaat werd: 1 Zwitserland, tijd 6 min. 24.2 sec. 2 Denemarken, 6 min. 26.9 sec. 3 Italië, 6 min. 29.9 sec. 4 Tsjecho-Slowakije 6 min. 39.2 sec.. 5 België 6 min. 47.1 sec. De eerste twee aankomenden van al deze heats komen rechtstreeks in de finale van Zondag. De overigen zijn in de herkansingsraces van heden geplaatst. WATERPOLO. HAARLEMA. Z. 1870. (1—0) Onder groot© belangstelling, speelde Haar lem zijn tweeden promotie wedstrijd Vrijdag avond in Stoop's Openluchtbod en zegevierde ook over het aloude A. Z., den hekkesluiter van de le klasse. Onder leiding van den heer Braam stelt Haarlem zich geheel volledig -op als volgt: Van Hemsbergen. Bannink, Zeeman. Captein, W. Hölsken, P. Bos, Th. Hölsken. Beide ploegen spelen direct een prettige, snelle partij, waarbij Haarlem geleidelijk in de meerderheid komt. Van Hemsbergen blijft te veel' op het middenveld, waardoor zijn schie ten van te grooten afstand ongevaarlijk is. A. Z. weet maar enkele malen tot het Haar lem-doel te komen zonder echter eenig gevaar op te leveren. Bannink mist aan de andere zijde ook enkele kansen, maar Van Hemsber gen scoort plotseling onhoudbaar met een zuiver hard schot. (10). In de-tweede helft begint A. Z. ineens veel beter. Wegenaar maakt zich herhaaldelijk uit zijn, ..achterhoede, vrij en blijft daarna voor spelen!-Ondanks' een geblesseerde hand speelt •W. Hglsken eén uitstékende paf tij' tegen hem. zëëma'fi' 'én Van Hemsbergen verwisselen van plaats, waardoor de laatste meer voor doel komt te liggen en eenige-gevaarlijke schoten kan lossen. De A. Z. keeper verdedigt zijn doel keurig. Wegenaar lost enkele harde scho ten op het Haarlem-doel, waarmede Hölsken de grootste moeite heeft. Ohder groote span ning komt dan het einde, waarmede Haarlem weer een succesvolle schrede op den we: naar de eerste klasse heeft gezet. OM HET KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. Zondagmiddag twee uur wordt in het Zui- derparkbad te 's Gravenhage de eerste ont moeting gespeeld om het waterpolo-kampioen schap van Nederland tusschen H. Z. en P. C.. kampioen van afa. B. en Het IJ, kampioen van afd. A. Ook in 1933 en 1934 hebben deze zeventallen om den hoogsten titel gestreden. Het zal dus geducht spannen in het Zui derparkbad. Te zamen tellen deze zeventallen niet minder dan vijf spelers van het nationale zevental. Uit New-York: Bij de Vrijdag gehouden tenniswedstrijden om den Wightman Cup te Forest Hills verloor de Amerikaansche kam pioene Helen Jacobs haar eersten wedstrijd van de Engeische Kay Stammers. Deze won in drie sets met 57, 61, 97. Te Oslo werden Vrijdagavond atletiek wedstrijden gehouden, waaraan ook door Amerikanen werd deelgenomen. Er werden zeer goede resultaten bereikt. Twee Noorsche records en één Amerikaansch moesten er aan gelooven. De Noor Hjalmar Johannesen vestigde op de 800 M. een nieuw Noorsch record met een tijd van 1 min. 52.5 sec. Het tweede Noorsche record, dat verbeterd werd, was dat van kogelstooten, dat door Sigurd Dahle op 15 M. gebracht werd. De Ameri kaan Gordon Dunn die het kogelstooten ge wonnen had met 15.80 M. verbeterde het se dert jaren op naam van zijn landgenoot Paul Jessup staande Amerikaansche record discuswerpen en bracht dit op 52.01 M. Uit Warschau: Zeven landen zullen dit j&ar deelnemen aan de ballon wedstrijden om den Gordon Bennett-beker. welke door Polen half September zullen worden georganiseerd. Ingeschreven zijn dertien ballons van Duitschland, België, Ver Staten, Frankrijk, Zwitserland. Polen en Nederland. Uit Warschau: Vrijdagavond is het In ternationaal Schaaktournooi begonnen, waar aan talrijke landen deelnemen. In totaal zullen 190 partijen worden gespeeld. De voetbalwedstrijd DuitschlandRoe menië die 25 dezer te Erfurt plaats heeft, zal worden geleid door den Nederlandschen scheidsrechter J. Mutters. Zondagmiddag 25 Augustus zal op het A.G.O.V.V,-terrein te Apeldoorn ter gelegen heid van de V.V.V.-feestweken een voetbal wedstrijd gespeeld worden tusschen een elf tal van oud-internationals en een gecombi neerd elftal van de sterkste spelers uit di verse plaatselijke clubs. Het elftal van de oud-internationals is als volgt samengesteld: Doel: De Boer (Ajax). Achter: Weber (A.G.O.V.V.) en De Bruyn (H.D.V.S.) Midden: Krom TR.C.H.T, Kluyn (A.G.O. V.V.). en Breitner (H.D.V.SP Vóór: Elfring (Robur Apeldoorn), Landaal (A.G.O.V.V.). Lagendaal (Xerxes), Forme- noy (Sparta), en De NatrLs (Ajax). Filmopneming bij 450 K.M. per uur. Interessante experimenten met de Blue Bird. Sir Malcolm Campbell's aanstaande .poging tot verbetering van zijn eigen wereldsnei- heidsrecord zal worden benut tot het opne men van een film bij 450 K.M. per uur, aldus lezen we in „De Auto". Wanneer zijn „Blue Bird" met dit tempo over onzen aardbol suist, heeft- de bestuurder zijn aandacht zóó volledig voor de besturing van den wagen noodig. dat hij onmogelijk zijn oogen ook maar een fractie van een se conde op de instrumenten vóór hem kan richten. Dientengevolge is het nog niet pre cies bekend, hoe de 2500 PK-motor zich bij die snelheden gedraagt, wat toerental, wa ter-temperatuur, olie-temperatuur enz. be treft. Thans hoopt men daar achter te ko men door ln de cockpit van het racemonster een kleine filmcamera te bevestigen, waar van de lens op de verschillende meters ge richt staat. Als Campbell in volle vaart de uitgezette mijl nadert, behoeft hij slechts op een knop te drukken, om later te kunnen beschikken over een film. die nauwkeurig de aflezingen der instrumenten weergeeft, waar door beoordeeld kan worden, of er voor een eventueele tweede poging nog technische veranderingen gewenscht zijn. Met behulp van een. tweede automatische film-camera hoopt Sir Malcolm een ander probleem te kunnen oplossen: nemen de banden van Blue Bird op topsnelheid een ei-vorm aan? Hij zal op 21 Augustus naar Amerika vertrekken niet naar Daytona Beach, dat voor een verdere opvoering der snelheid definitief ongeschikt is gebleken, maar naar de Salduro zoutmeerbedding, waar een zuiver rechte en volkomen effen baan van 25 K.M. lengte kan worden uitge zet! Als de wereldrecordhouder de door hem als laatste trofee begeerde 300 mijl per uur 1483 K.M.) ergens kan bereiken zoo zeg gen de experts dan is het toch zeker hier. De Blue Bird heeft sinds zijn jongste uit stapje bijna geen wijzigingen ondergaan; de motor is gerevideerd, de stroomlijn nog een ietsje verbeterd en de lucht-inlaat van den compressor midden in den luchtstroom ge plaatst. De greep naar de 300 mijl zal in het begin van de volgende maand gedaan wor den. DAMMEN. HOOFDKLASSE-COMPETITIE NED. DAMBOND. Het ligt in de bedoeling van het bestuur van den Nederl.' Damb'ónd, dë hoofdklasse competitie op 10 September a.s. te laten be ginnen. Voor de Noordelijke afdeeling wordt op 24 Augustus te Amsterdam een bespreking gehouden ter vaststelling van ïiet wedstrijd- rooster. OM DEN MEESTERTITEL. Het bestuur van den Nederl. Dambond heeft bekend gemaakt dat de voor-wedstrijden om den meestertitel zoodanig moeten worden ge organiseerd. dat het eindresultaat op 15 Oc tober a.s. bij den bondssecretaris bekend moet zijn. ATHLETIEK. De int. wedstrijden te Brussel. Het Nederlandsche team samengesteld. WIELRIJDEN; Revanche der Wereld kampioenschappen. Uit Keulen: In het Stadion te Keulen had Vrijdagavond de revanche plaats van de wereldkampioenschappen te Brussel. Bij de series won Michard van Scherens met een tijd van 12.7 sec. op de laatste 800 meter, terwijl Richter met een halve lengte van Gerardin won. In de finale won de Franschman Michard tot twee maal toe van Richter met een halve lengte. Het publiek, dat zeer teleurgesteld was, begon Richter uit te fluiten. De Fransch man gaf daarop nogmaals gelegenheid tot revanche, doch ook voor de derde maal moest de Duitscher in Michard zijn meerdere erken nen. In den strijd om de derde en vierde plaats verloor de Belg. Scherens van Gerardin. Bij de amateurs werd onze landgenoot Van Vliet uitgeschakeld door den Duitscher Kloeckner. Ook tegen den wereldkampioen Merkens had Van Vliet geen schijn van kans. Tot twee maal toe (dè Duitscher had onzen landgenoot in een extra-rit nogmaals ge legenheid gegeven om zijn kunnen te toonen) verloor Van Vliet. Van der Vijver werd, nadat hij in zijn serie van Merkens verloren had, ook in den strijd om de derde en vierde plaats geslagen door zijn landgenoot Van Vliet In de finale won Toni Merkens van Kloeck ner op gemakkelijke wijze met 1 y2 lengte. In een recordrit over 1 baanronde vestigde Scherens met 11.8 sec. een nieuw record. Het oude stond op naam van Ernst Kaufmann. Tweede en derde werden resp. Steffes met 12 en Gerardin met 12.2 sec. Het slot van deze wedstrijden werd ge vormd door een koppelwedstrijd over 30 K.M. Deze werd gewonnen door onzen landgenoot Van Egmond tezamen met Steffes in 40 min. 49 sec. en 2 pnt. Op 1 ronde volgden: 2. ScherensKolven- bach 17 pnt., 3. GuentherSchnitzler 13 pnt 4. EngelFrankenstein 9 pnt. REVANCHE-ONTMOETING „ACHILLES"— „DE KAMPIOEN" Zondagmiddag 2 uur zal de revanche-ont moeting plaats hebben tusschen „Achilles" en „De Kampioen" op de Heemsteedsche Wieler baan, Dat deze wedstrijd veel belangstelling zal trekken, laat zich begrijpen, daar de eerste ontmoeting tusschen beide vereenigingen door De Kampioen met gering verschil gewonnen werd. Tot slot heeft een groote koppelwedstrijd plaats over 300 ronden, waarin de beste Haar- iemsche renners zullen starten. Naar wij vernemen is het Nederlandsch Athletiek-team, dat Dinsdagavond 20 Augus tus te Brussel deelneemt aan de Internatio nale wedstrijden, waarin ook Amerikanen en Belgen uitkomen, als volgt samengesteld: 100 M.- hardloopen: Osendarp (Trekvogels)! en Berger (A.V. 1923). 400 M. hardloopen: Van der Booren (Haar lem) 800 M. hardloopen: Bouman (A.A.C.) 2000 M. hardloopen: S. Petit (AVON, Heer len). 110 M. hordenlooü: Mesman Schultzz (A.V, 1923). Verspringen met aanloop: Houtman (A.V. 1923). Hoogspringene met aanloop: Roelofs (A. A. C.) Polsstokhoogspringen: Verkes (Haarlem). Kogelstooten* en discuswerpen: De Bruya (Olympia). Wegens een blessure is W. Kaan voor het nummer 110 M. hordenloop niet beschik baar. VOETBAL'. K. F. C.—BLOEMENDAAL. B'.oemendaal speelt a.s. Zondag met eenige invallers te Koog aan de Zaan tegen K.F.C. Het elftal is als volgt: De Haas, De Wilde, P. Jonkergauw, De Korte. Beijk. Leemhuis, Paap, De Bock, Van Gelder. Hartman, v. d. Laan. (P. Jonkergauw is een jongere broer van den vroegeren back). E.D.O—U.V.S. A.s. Zondag speelt E.D.O. een oefenwedstrijd tegen den nieuwen Leidschen tweede-klasser U.V.S. E.D.O. heeft de volgende opstelling: Van Roon, Kollerie, K. Zandstra, Van Geemen, Koppen, Oomen, Nottrot. Goemaat, Th. v. d. Putten, Schalie, v. d. Spek. OM DEN ZILVEREN WESTERKERK. Zondag a.s. speelt Stormvogels met het vol gend elftal tegen O. S. V. en Spartaan: Hollenberg. Haak Sr.. Haak Jr. Wey. Tol. v. d. Velde, v. d. Steen, v. d. Lugt, v. d- Merkt, Effem, Beneker. HONKBAL' E.D.O.—AJAX. De belangrijke honkbal wedstrijd E.D.O.— Ajax, die a.s. Zondag in het Noorder Sport park gespeeld zal worden, begin te 10 uur. E.D.O. is geheel volledig. UITGESTELDE WEDSTRIJD. De in het programma van Zondag ver melde wedstrijd I.V.O. IR.C.H. I is op ver zoek van I.V.O. uitgesteld. ZWEMMEN. WILLY DEN OUDEN KOMT TE HEEMSTEDE Aan het zwemfeest, dat op Zondag 25 Augustus door H.P.C. in de zweminrichting in Groenendaal georganiseerd wordt, zal o.a. ook door Willy den Ouden worden deelge nomen. f PROTOS 90 ct p.WEEK DAUDEy KL.HOUTSTR. ©G TEL.11109 (Adv. Ingez. Med.). PENSIOEN-CENTRALE. Dezer dagen werd onder voorzitterschap van den heer D. V'. H. Patijn de algemeen© vergadering gehouden van de Nederlandsche Centrale Vereeniging voor Pensioenverzeke ring van Maatschappelijke Werkers (Pen sioen-Centrale). Gastvrouwe was ditmaal de aangesloten instelling „Zonnestraal" te Hil versum. De voorzitter deelde in zijn openingsrede mede. dat ook in 1934 de Pensioen-Centrale met vrucht werkzaam was onder de instel lingen van weldadigheid en algemeen nut, met betrekking tot het verzekeren van het personeel tegen ouderdom en invaliditeit. In 1934 traden 45 instellingen van weldadigheid tot de Pensioen Centrale toe. waardoor het verzekerd bedrag tot 31 December 1934 steeg tot ruim 12V2 millioen (gekapitaliseerd) en het aantal aangeslotenen tot 403. Ook dit jaar werkte de „Pensioen-Centrale" te dezen nauw samen met de „Invaliditeits-Coöpera- tie" te Den Haag. Bij de behandeling van het jaarverslag werden nog Inlichtingen verstrekt over heb „pandrecht". De voorzitter deelde mede, dat de Levensverzekeringmaatschappij, welke het risico draagt van de bij de .Pensioen- Centrale" gesloten verzekeringen contrac tueel verplicht is pand te storten ten be drage van de wiskundige reserve der op de maatschappij rustende verplichtingen. De waarde van het gestorte pand bedraagt thans f 1.918.877. Tot dit bedrag zijn effec ten gedeponeerd bij de Twentsche Bank te Den Haag. Bij daling van de waarde der ef fecten wordt het pand terstond aangevuld. Hierdoor is bereikt, dat voor de verzekerden der „Pensioen-Centrale", boven en behalve hun aanspraken als gewone concurrente cre diteuren, bovendien het geheel als pand ge storte fonds bij eventueele deconfiture der maatschappij beschikbaar zal zijn voor de nakoming der verplichtingen dier maat schappij. Nadat de balans en resultatenrekening zijn goedgekeurd en voorzien was in verschillen de bestuursvacatures, werd de vergadering gesloten, waarna door „Zonnestraal" aan de talrijke deelnemers een lunch werd aange boden en de fraaie inrichtingen voor ar- beids therapie van „Zonnestraal" werden be zichtigd.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 13