UIT HET BUITENLAND ZATERDAG 1 r AUGUSTUS 1935 WILEY POST VERONGELUKT. Engeland en de Europeesche vraagstukken» THIJS IJS EN HET CEHEIMZINNICE EILAND. H A A R IJ E M'S DAGBt A D Strijd in Albanië duurt voort. De opstandelingen, onder leiding van den vroegeren premier Verlazzi, zouden naar Tirana opmarcheeren. Militaire dictatuur in het verschiet? Albanië, Opmarsch der rebellen naar Tirana? •Omtrent de gebeurtenissen in Albanië wordt te Athene verklaard, dat in het district Fieri een opstand tegen den koning ontketend zou zijn. De opstandelingen zijn onder leiding van den vroegeren premier Sjefket Verlazzi op gemarcheerd in de richting van Tirana. Daarbij is het tot een botsing met de re- geeringstroepen gekomen. Bij dit gevecht zijn de commandant der regeeringstroepen Dsje- lal Aradas en generaal de Ghilardi gevallen. Aan beide zijden zijn 60 dooden te betreu ren. Wie als overwinnaars uit den strijd zijn gekomen, is niet bekend. Sjefket Verlazzi. die indertijd zijn dochter wilde uithuwelijken aan den koning, is eenige jaren geleden naar Elbassan gevlucht. Hij is een doodsvijand van Achmed Zoghoe. Uit Belgrado: Volgens de laatste berichten uit Albanië is men -er nog' niet in geslaagd de orde in het opstandige gebied te herstellen. Onder de op standelingen zouden zich volgens deze berich ten een aantal officieren en ambtenaren be vinden. De onlusten zijn echter beperkt tot het Zuiden des lands De opstandelingen heb ben verklaard, dat zij het niet eens zijn met de door de regeering gevoerde buitenlandsche politiek. De alhier verschijnende bladen mel den voorts nog, dat een groot aantal officie ren gehoorzaamheid heeft geweigerd. Aange zien de verbindingen verbroken zijn is het zeer moeilijk een juist overzicht van den toe stand te verkrijgen. In Noord-Aibanië schijnt het echter rustig te zijn. De „Prwada" ver wacht in ieder geval dat een overwinning der regeeringstroepen gevolgd zal worden door het uitroepen van de militaire dictatuur in Tirana, Frankrijk. Concessies van Abessynië? De drie gedelegeerden van Frankrijk, Enge land en Italië hebben in hun zitting van Vrij dag. welke van halfelf tot kwart over één duurde, het geheele Italiaansch-Abessynische conflict en de daarmede verband houdende internationale problemen besproken en zijn van halfzes tot halfaeht weer bijeen geweest. Over, het besprokene meldt Havas, dat zoo wel van Fransche als Britsche zijde voorstel len zh'n gedaan, waarover baron' Aloisi zich met zijn regeering in verbinding heeft gesteld. Hoewel de Italiaansche gedelegeerde eenige nieuwe aanduidingen heeft gemaakt omtrent aard en omvang der Ital^ansche eischeh, zijn deze nog niet geheel omlijnd. Van de zijde van Abessynië is medegedeeld, dat de regeering van Addis Abeba tot de vol gende concessies bereid is: lo. Waarborgenvoor de veiligheid der Ita- liaansche koloniën in Somaüland en Eritrea, alsmede voor de in Abessynië gevestigde Italianen. 2o. Economische faciliteiten voor de exploi tatie van mijnen en den aanleg van wegen en spoorwegen, welke ook tot den landbouw uit gebreid kunnen worden. De negus heeft echter niet doen weten, tot welke maxima hij bij zijn concessies wil gaan, daar hij eerst wil weten, welke de Italiaan sche eischen zijn. Deze mogen echter, zooals bekend, de onafhankelijkheid en souvereiniteit van zijn land niet aantasten. De deelnemers aan de driemogendhedenconferentie achten het dan ook onwaarschijnlijk, dat de negus een militaire bezetting van zijn land zou kunnen aanvaarden, zcoals in sommige bladen werd te berde gebracht. Italië. Verovering van Abessynië noodzakelijk. Het hoofdartikel van de „Tribuna" brengt tot uiting, „dat de Abessynische onderneming voor Italië thans onvoorwaardelijk ten einde moet worden gebracht. Voor het nationale be wustzijn van Italië is dit volkomen duidelijk. Dit inzicht begint -echter ook door te breken in het internationale bewustzijn. De verovering van Abessynië, in welken vorm dit ook moge geschieden, hetzij als mandaat, protectoraat of direct dominion, is voor het Italiaansche volk een levens noodzakelijkheid geworden. Het gaat, met andere woorden, om een onderneming, ten opzichte waarvan het erger zou zijn er van af te zien of een compro mis te aanvaarden, dan het spel te verliezen." Het blad wijst er op. dat er thans nog slechts twee factoren zijn, die zich verzetten tegen den Italiaanschen wil, n.l. het Abessynische belang en de Engelsche oppositie. Het Abessy nische belang heeft geenerlei moreele waarde. Abessynië kan niet beschouwd worden als rechtsgelijke. laat staan als staat in den wa ren zin van het woord. Ook het lidmaatschap van Abessynië van den Volkenbond is volgens het blad waardeloos, aangezien „de opneming van Abessynië in de Geneefsche instellingen volkomen onwettig is geweest". CMna. Ernstige incidenten in de gedemilitariseerde zone. Uit Tokio, 16 Augustus: Terwijl het incident van Loeansjau nog steeds de aandacht ge vangen. houdt, worden uit de gedemilitari seerde zone van Noord-China twee nieuwe ernstige incidenten gemeld, die zeer ernstige gevolgen kunnen hebben. Op 13 Augustus j.l. hebben leden van het Chineesche politie-corps gevuurd op een ge zelschap, waarvan o.a. deel uitmaakten de Japansche consul te Jehol Nakamoera, Kapi tein Sjiyoda van de Japansche militaire missie en achttien burgers, die in een boot de Loean- rivier afzakten in het gedemilitariseerde ge bied. Gelukkig deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. Een incident van veel ernstiger aard heeft 'zich echter in den afgeloopen nacht voorge daan. Ongeveer 130 bandieten hebben in de gedemilitariseerde zone, dicht bij Sjanhaikwan den trein van Sjanhaikwan naar Peking over vallen en er een ware kogelregen op laten neerdalen. Een conducteur, twee soldaten van de spoorwegbewaking en. drie Koreaansche passagiers werden gedood en ongeveer hon derd andere passagiers gewond. De bandieten plunderden den trein en de passagiers en wis ten met een rijke buit te ontkomen. De leiding van het Kwantoengleger en de Japansche militaire autoriteiten in Noord- China maken zich ernstig bezorgd over de voortdurende ordeverstoringen in de gedemili tariseerde zone. Oosten rij li. Sportieve relaties met Duitschland verbroken. Naar de Tel. verneemt heeft prins Starhem berg in zijn kwaliteit van „oppersten sport leider" alle sportwedstrijden, welke gister avond tusschen Oostenrijkers en Duitschers zouden worden gehouden, evenals alle relaties op sportgebied met Berlijn, verboden. Als reden wordt opgegeven, dat de „Völkische Beobach ter" de laatste dagen de Oostenrijksche re geering in haar kolommen heeft aangevallen. TOESTAND VAN MGR. JANSEN MINDER GUNSTIG. De toestand van den Aartsbisschop is in den nacht van Donderdag op Vrijdag minder gun stig geweest. Ook Vrijdag had Mgr. Jansen nog veel last van benauwdheden. Solberg landt in Thorshavn. Reuter meldt uit Thorshavn (Faroer eil) 16 Aug.: De Noorsche vlieger Solberg is Vrijdag te Thorshavn geland. Om halfvier des middags is hij weer opgestegen voor de laatste etappe van zijn vlucht New YorkBergen. Met zijn toestel bij Point Barrow in Alaska neergestort. De fi'macteur Will Rogers het tweede slachtoffer. WILEY POST. Het. A. N. P. verneemt uit Seattle, 16 Augustus: De bekende Amerikaansche wereldvlieger Wiley Post, die van Califomië uit een vlucht naar de Sovjet Unie via Alaska zou maken, startte heden uit Seattle voor de tweede etappe van zijn vlucht naar Alaska. Nabij Point Barrow, onge veer 15 mijl verwijderd van deze Noorde lijkste blanke nederzetting van Amerika, is zijn toestel neergestort. Hij en zijn metgezel, de beroemde acteur en film speler Will Rogers, werden gedood. Wiley Post was een van de bekendste en bekwaamste Amerikaansche piloten, die vooral van zich heeft doen spre ken door zijn recordvluchten om de wereld. Op een studie- en vacantiereis. Omtrent dit vliegongeluk wordt nader het volgende gemeld: Het eerste bericht omtrent den ramp is heden (Vrijdag) ontvangen door het hoofd kwartier van het seincorps van het leger in Point Barrow. Dit eerste telegram luidde: ..Post en Rogers neergestort op 15 mijl ten Zuiden van hier in den afgeloopen nacht om 5 uur. Wij hebben de lijken geborgen en ze zijn aan de zorgen toevertrouwd van dr. Greast. De sergeant van den staf Morgan". Wiley Post en Rogers waren op een va- cantie-vliegtocht, die Post ontworpen had naar Moskou, hoewel Rogers nog niet zeker wist of hij wel verder dan tot Nome met Post mee zou gaan. Post was tevens voornemens deze vlucht te benutten ter verkenning, teneinde gege vens te krijgen voor zijn ontworpen record vlucht. Mevrouw Rogers en mevrou-w Post zijn van het tragisch ongeluk in kennis gesteld dooi den kapitein die bevel voert over het sein corps in Seattle. Een kustwacht-kotter werd onmiddellijk na ontvangst van het bericht uitgezonden, met opdracht de lijken naar Seattle over te brengen. Inboorling bracht het nieuws. In het hoofdkwartier van het leger te Washington is het volgende telegram ont vangen dat beschrijft op welke wijze de beide mannen om het leven zijn gekomen: „Een inboorling heeft, als koerier rennende gemeld, dat een vliegtuig neergestort was op v'jftien mijl ten Zuiden van Point Barrow Onmiddellijk heeft men zich zoo snel moge- lijk naar het tooneel van de ramp begeven, waar het vliegtuig werd gevonden als een volkomen ruïne, die gedeeltelijk onder water lag. Het water is hier twee voet diep. Hel lijk van Rogers werd onmiddellijk uit het toestel gelicht, waarna het noodzakelijk was het vliegwrak op zijde te- trekken, teneinde het lijk van Post uit het water te kunnen halen. De beide lijken zijn daarop naar Barrow gebracht, terwijl tevens hun persoonlijke eigendommen in veiligheid werden gebracht, Inboorlingen, die kampeerden aan een kleine rivier op 15 mijl meer zuidwaarts verklaar den dat Wiley Post en Rogers met hun toe stel in de nabijheid geland waren en hun den weg hadden gevraagd naar Barrow. Toen zij weer startten sloeg de motor door, boven de rechteroever van de rivier, terwijl zij nog slechts vijftig voet hoog waren. Het toestel kon niet meer bestuurd worden en sloeg naar beneden, waarbij de rechtervleugel van den romp grukt werd, waarna de vliegmachine over den kop sloeg. De motor drong achter waarts den romp van het vliegtuig in. De beide inzittenden zijn klaarblijkelijk op slag dood geweest. Men heeft mevrouw Post van het tragisch einde van haar echtgenoot in kennis gesteld. Gelijk bekend was oorspronkelijk het plan geweest, dat zij hem op dezen tocht zou ver vergezellen, doch op het allerlaatste oogen- blik heeft zij dit voornemen laten varen, aan gezien zij een operatie moest ondergaan. Wiley Post, de eenoogige wereldvlieger. De dood van Wiley Post, die 36 jaar oud geworden is, is een zware slag- voor de Amerikaansche luchtvaart. Evenals Lindbergh was hij een der leidende figuren in de luchtvaart wereld, die wereldvermaardheid be zat. Zijn bekendheid verwierf Post, die evenals de vlieger Hinchcliffe maar één oog bezat, door zijn record-wereld vluchten. In Juni 1931 maakte hij tezamen met den vlieger Gatty een vlucht om de wereld met zijn één- motorig Lockheed-vliegtuig „Winni Mae" in den recordtijd van 8 dagen, 15 uur, 15 minuten. In Juli 1933 maakte hij, eveneens met de „Winni Mae" een solovlucht om de wereld, waarbij hij dit record met 20 uur 26 minuten verbeterde. Hij maakte n.l. een tijd van 7 dagen, 18 uur 49 minu ten en een eigenlijken vliegtijd van 186 uur 50 minuten Op 15 Juli vertrok hij ut New-York en ruim 31 uur later landde hij te Berlijn. On danks een noodlanding te Koningsbergen ar riveerde hij in den middag van den 17den te Moskou. De vlucht ging verder via Novosibirsk, Irkoetsk en Chabarowsk naar Alaska, waar hij bij Flat opnieuw een noodlanding moest maken. Met eenige vertraging landde hij te Fairbanks, in welke omgeving hij thans het leven liet. Via Edmonton bereikte hij echter laat in den avond van den 22sten het vlieg veld van New-York met een nieuw record op zijn naam. Post bezat een kleine vliegtuigfabriek,' die zich voornamelijk toegelegd op den bouw van kleine sportvliegtuigen van het type .Wiley Post", zooals ook de Nationale Luchtvaart- school in Nederland eenigen tijd heeft ge bruikt. Op Schiphol althans beschikte men geruimen tijd over een „Wiley -Post" als les- toestel. Het stratosfeervliegen heeft Wiley Post in de laatste jaren druk bezig gehouden. Hij was ervan overtuigd, dat het mogelijk moest zijn, op groote hoogte met speciaal daarvoor ge bouwde toestellen zeer hooge snelheden te be reiken. Eenige malen vloog hij in recordtijd van Californië naar New-York op een hoogte van 8000 a 9000 Meter, wat hij echter niet als een stratosfeervlucht beschouwde. Zijn pogingen op dit gebied zijn in de laatste maanden eenige malen door machinepech mislukt. De noodlottige vlucht met zijn vriend Will Rogers was niet als recordpoging bedoeld. De beide mannen wilden verschillende beziens waardigheden in de Sovjet-Unie bezichtigen en er ook jagen Will Rogers. Will Rogers, die 55 jaar oud geworden is, behoorde tot de meest bekende filmacteurs van Amerika. Vroeger trad hij in Londensche schouwburgen op. In 1918 debuteerde hij bij Fox in de film „Laughing Bill Hyde". Daarna vervulde hij o.m. hoofdrollen in „A poor rela tion". „Tip toes", „So this in Londen", „Life 1 begins at forty". Rogers was een karakter- speler van zeldzame begaafdheid. Hij ver wierf ook veel populariteit met zijn radio praatjes. Door Sir Herbert Samuel, oud-Minister van Binnenlandsche Zaken in Engeland en leider der Liberale fractie in het Lagerhuis. De richtlijnen van de Britsche buitenland sche politiek kunnen er voor beschouwers in andere landen soms verward uitzien. De. in geslagen koers is dikwijls onverwacht en men vindt het moeilijk zekerheid ten opzichte van de toekomst te krijgen. De vraag, die men zich op het oogenbük stelt is: zijn de Engelschen vóór of tegen Duitschland. Millioenen men- schen over het geheele vasteland van Europa zien hierin een punt van vitaal belang voor hun eigen veiligheid en welvaart. Sir Herbert Samuel. De Britsche staatslieden en het Britsche volk in zijn geheel voelen den ernst van de verantwoordelijkheid, die op hen drukt. Nog nooit is er in Engeland voor "internationale zaken zooveel algemeene belangstelling ge weest als op het oogenbhk. De herinneringen aan den Grooten Oorlog zijn nog steeds leven dig. Er is bijna geen familie in het land, die niet een lid onder de dooden of gewonden had. De huidige toestand van Europa; de kan sen op een nieuwen oorlog; wat we kunnen dóen om dien te voorkomen deze onderwer pen zijn de gewone hoogtepunten van de ge sprekken in alle klassen der. bevolking. In den 'loop van dit jaar heeft een vereeni- ging .in het geheele land een stemming doen houden om- de houding van de bevolking vast te stellen tegenover den Volkenbond, de ont- wapening, de particuliere wapenfabricage, de voorkoming van oorlog. Ofschoon de stem ming zonder de hulp van regeeringspersonen of openbare lichamen was georganiseerd, kwamen de inzichten van niet minder dan IIV2 millioen menschen aan het licht. Meer dan een half millioen vrijwillige krachten stelde zich beschikbaar voor -het verspreiden en verzamelen der stembiljetten. Van de deel nemers aan de stemming sprak 96 percent zich voor den Volkenbond uit en 91 percent, voor aigeheele vermindering der bewapeningen. Maar er was nog een ander punt van be- teekenis. Een van de vragen, die gesteld wer den, was. of steun moest worden gegeven aan "internationale maatregelen, tegen een aanvaller, zelfs wanneer die maatregelen de mogelijkheid van oorlog iri zich sloten. Het percentage, dat daaraan zijn goedkeuring verleende, bedroeg 58. Ofschoon het merk waardig is, dat IV/2 millioen menschen hun standpunt kenbaar hebben gemaakt, dient te worden opgemerkt, dat het aantal volwas senen, wier inzichten niet tot uitdrukking kwamen, tweemaal zoo groot was; en er is geen twijfel aan, dat het grootste percentage AFLOSSING DER GOUDMARKLEENING 1923. Uit Berlijn: Het ministerie van financiën heeft aangekondigd, dat de in goudmark lui dende 6 pet. schatkistbiljetten uitgegeven in 1923 op 2 September a.s., den vervaldag, zul len worden afgelost op basis van den tegen- woordigen dollarkoers. Door het gerechtshof te Berlijn was de re- geering veroordeeld deze schatkistbiljetten op gouddollar-basis te voldoen, maar zij heeft tegen dit vonnis appel aangeteekend bij .het hooggerechtshof te Leipzig. Hoewel dit nog geen beslissing heeft genomen, zul len deze schatkistbiljetten afgelost worden a 59 v2 pfennig per goudmark in plaats van 1 rijksmark voor 1 goudmark. Een eigenaardige woonplaats. In een dorp in de nabijheid van Smyrna in Klein-Azië heeft men een vrouw aangetroffen, die negen jaar in een hollen boom gewoond-heeft en al leen 's nachts haar woning verliet om voedsel te zoeken, dat enkel bestond uit vruchten, die in 't wild groeiden. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC. De kisten en de vaten, waar zich waardevolle goederen in bevonden, lagen nu dus op den grond. De kobold Gijs zat er beklemd tusschen in. „Kom aan," dacht Thijs, „die kan mij nu niet meer ontsnappen. Het is uit met zijn streken. Deze lading heb ik keurig voor Arie Baard gered. Maar nu zal ik nog verder zien dan vind ik wellicht ook zijn vorige lading. Daarvoor zijn wij toch deze reis begonnen!" En hij trekt vol goeden moed de binnenlanden van het eiland in. Pas op, Thijs, handel niet ondoordacht!' Wie.weet wat jou hier nog te wachten staat! hunner onverschillig staat zoowel tegenover ontwapening als interventie. De zaak is, dat het Engelsche volk even als ieder ander volk er naar verlangt rustig in vrede te kunnen blijven leven. En als ieder ander volk wenscht het zich niet in een oorlog te begeven om den vrede te hand haven. In een tijdvak van honderd jaar van den slag bij Waterloo tot het uitbreken van den wereldoorlog in 1914 is Engeland slechts eenmaal in een oorlog op het Europeesche vasteland gemengd geweest de Krimoor- log; en de meeste onzer historici zijn de mee ning toegedaan, dat onz-e deelneming aan dien oorlog vermeden had dienen te worden. En nu staat men er zeer antipathiek tegen over om gewikkeld te worden in de geschil len van twistzieke naties zooals wij hen beschouwen hetzij in Midden of Oost- Europa of in verder verwijderde doelen van den aardbol. Niemand heeft zelfs veronder steld, dat het de plicht van de Europeesche volkeren was een internationale expeditie naar den Chaco te zenden teneinde den vrede tusschen Bolivia en Paraguay te be werken. Dit zijn gevoelens waarmede iedere Brit sche regeering rekening heeft te houden. Zij kan de algemeene verplichting niet op zich nemen overal en ten allen tijde met de wape nen op te treden en onder omstandigheden, welke vooruit niet beschreven kunnen wor den, want als de vervulling geëischt zou wor den, zou het zeer wel mogelijk zijn, dat de publieke opinie de daaruit voortvloeiende maatregelen niet wenschte te aanvaarden. Terzelfder tijd hebben we hier de ernstige erkenning, dat de Volkenbond zijn uiterste best moet doen om door collectief optreden den vrede en de veiligheid te handhaven. Groot-Brittannië is volkomen bereid zijn vol ledig 'deel in die pogingen te nemen, gelijk getoond is in het-geval van den Saar en dooi de oplossing -van verschillende gevaarlijke conflicten onder auspiciën van den Volken bond. Zoo is Engeland ook bereid zich tot speciaal optreden te verbinden ten einde den vrede en de veiligheid te handhaven in dat deel van Europa, waarbij het door zijn geografische positie nauw bet-rokken is. Van daar het verdrag van Locarno. Dit vormt een aantal zeer serieuze verplichtingen en En geland zal die binnen het kader van den Vol kenbond, zeer zeker nakomen. Het belang van Engeland's deelneming aan dat verdrag en de ernst van de gevaren, die het voor het En gelsche volk met zich meebrengt, worden niet altijd voldoende door onze buren -gewaar deerd". Wat het geweldige vraagstuk van Duitsch- land's herbewapening betreft, hier liggen en ze zijn er sinds den oorlog geweest - voor de andere landen twee mogelijke richtingen open. De eene is Duitschland te beschouwen als ongeneeslijk militaristisch, van nature agressief en als een gevaar voor zijn bu ren; de juiste handelwijze zou daarom zijn het land met kracht ontwapend te houden en het te omringen met een kring van mach ten die voor wederkeerige bescherming teza men moeten worden gebracht. De andere is, wat Duitschland betreft, het gevaar te er kennen dat schuilt in een agressieve mili taristische politiek, doch evenzeer te erkennen, dat het in feite niet mogelijk is een trotsch volk van zeventig millioen menschen perma nent ontwapend en krachteloos te houden te midden van een kring zwaarbewapende bu ren; dat een politiek van onderdrukking slechts een stimulans voor militaristische tendenzen kan vormen en dat het voor Europa noodzake lijk is een weliswaar voorzichtig doch tevens rechtvaardig standpunt in te nemen. De Britsche meening helt zonder twijfel naar deze tweede politiek over. Wij hebben jaar-in jaar-uit steeds aangedrongen op een algeheel ontwapend Europa, in overeenstem ming met de verzekeringen, die ten tijde van de onderteekening van het Verdrag van Ver sailles gegeven zijn. Wij zagen hierin het eeni ge alternatief voor herbewapening in Duitsch land en een voortdurende uitbreiding der be wapeningen elders. Die pogingen faalden en het resultaat zien we thans. De volgende stap moet zijn het zoeken naar maatregelen, die het kwaad binnen de perken houden; en bij het vaststellen van grenzen is de medewer king van Duitschland onvermijdelijk. Maar omdat het Engelsche volk dit duidelijk inziet, volgt daar niet uit, dat het zijn oordeel over enkele voorname programmapunten van het Nazi-regime in eenig opzicht heeft gewij zigd. De een of twee Britsche kranten, die daar in sympathieke bewoordingen over spreken, vertegenwoordigen de algemeene opvatting niet in het minst. Dezelfde kranten steunden een tijdlang de Engelsche fascistische bewe ging, aan wie het volslagen mislukt is ook maar een heel klein deel van de kiezers voor zich te winnen en die thans bijna geheel uit het gezichtsveld verdwenen is. Het jongste bezoek van een deputatie oud strijders aan Duitschland wordt geloof ik in het 'algemeen met instemming begroet. Toch verkeert men in sommige kringen in onzeker heid met het oog óp misverstanden zoowel in Duitschland als daarbuiten. De Britsche vol keren verlangen naar een algeheelen terug keer van den vrede. Zij wenschen geen bitte re herinneringen aan den oorlog levendig te houden. Zij beschouwen met sympathie de verbroedering der oud-strijders van Frankrijk en Duitschland. Zij zijn bereid het voorbeeld te volgen. Doch men moet in dit opzicht niet meenen, dat zij politieke onderdrukking, reli gieuze of rassen vervolgingen, waar deze ook mogen voorkomen, oogluikend zouden toela ten. Interventie in de binnenlandsche aange legenheden van andere landen is noch uitvoer baar, noch wenschelijk; volgens dat principe kunnen de kwesties die zich in de wereld voor doen, niet opgelost worden. Maar wat in Duitschland gebeurt wordt eiken dag nauw keurig door de Britsche meening gevolgd en zal ongetwijfeld zijn invloed doen gelden op de betrekkingen tusschen beide landen. .(Nadruk verbóden)!

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 6