CRICKET. Resultaten Cricketseizoen 1935 AUTOMOBILISME PAARDENSPORT POSTDUIVEN WIELRIJDEN. MAANDAG 19 AUGUSTUS Ï93S H A A R E E M'S DA GECSD' van het Rood en Wit Haarlem H. C. C. 1 H. C. C. II V. R. A. Hermes-D.V. S. V. V. V. Rood en Wit 28 uli Gew. door Haarlem 14 Juli Gew. door H.C.C. I 19 Mei Gew. door R. en W. 7 Juli Gew. door R. en W. Gew. m. i. R. en W. 23 Juni Gew. door R. en W. Haarlem 30 Mei Gew. door Haarlem 2 |uni Gew. door H.C.C. II 26 Mei Gew. door V. R. A. IS Aug. Draw. 30 Juni 4 Aug. Draw. H.C.C. I 2 |uni Gew. door H.C.C. I 10 Juni (ver regend) 28 Juli 23 Juni Gew. door V. O. c. 27 Juli Draw. 7 Juli Gew. door H.C.C. I H. C. C. li 30 |uni Gew. door H.C.C. II 14 Juli Gew. door H.C C. 11 9 |uni Gew. door H.C.C. I 18 Aug. (ver regend) 30 Mei Gew. door H.C.C. II V. R.A 7 Juli Gew. door V. R. A. 30 Mei Gew. door V. R. A. 23 Juni Gew. door H.C.C. 11 19 Mei Gew. door V. R. A. 14 Juli Gew. door V. R. A. 9 Juni Draw. V. O. C 12 Mei Gew. door V. O. C. 9 Juni Gew. door Haarlem 26 Mei Gew. door H.C.C. I 30 Juni Gew. door V. R. A. xS Juli Gew. door V. O. C. 14 Juli Gew. door V. V. V. Hermes-D. V. S. 9 Juni Gew. door R. en W. 19 Mei Gew. door Haarlem 18 Aug. 10 Juni Gew. door H.C.C. II 2 |uni Gew. door V. R. A. 20 Mei Gew. door V. O. C. 11 Aug. Gew. door V. V. V. V. V. V 21 |uli Gew. door R. en W. 16 Juni Draw. 12 Mei Gew. door V. V. V. 28 Juli Draw. 2 Juni Gew. door V. O. c. 26 Mei Gew. door Hermes Het resteerende programma. Het resteerende programma luidt als volgt: 25 Augustus: Rood en Wit—V.R.A. HaarlemH.C.C. I. H.C.C. II—V.O.C. 31 Augustus; H.C.C. II—Hermes-D.V.S. V.R.A.—Rood en Wit. 1 September: V.V.V.V.R.A. V.O.C.—H.C.C. II. 8 September: H.C.C. I—H.C.C. II. NEDERL. CRICKETBOND. Haarlem-V. 0. C. Ook nu weer is aan Haarlem een puntje af gesnoept. In de eerste plaats kwam dit door het slechte weer, dat in de morgenuren heerschte. Hierdoor kon eerst laat een aanvang genomen worden, terwijl te 11.20 uur de speel tijd ingegaan was. Nadat Haarlem 159 runs had gemaakt voor het verlies van 8 wickets, werd aan V.O.C. de gelegenheid geboden, om in 2V2 uur dit totaal te bereiken, zoodat er nog eenigszins een wed strijd van gemaakt werd. Ondanks de gladheid van het veld was het veldwerk van de Rotterdammers goed ver zorgd; ook het bowlen was uitstekend te noe men: vooral East bowlde een constanten lengte-bal; zijn cijfers 029 geven dan ook niet op de juiste wijze zijn bowlen weer. In den Haarlem-aanval blonk Van Dalsum uit; weliswaar waren er enkele losse ballen tusschendoor, die dan ook afgestraft werden. Nadat captain B. Kleefstra den toss gewon nen had, werden Healy en Voogd naar de wickets gezonden. Door het goede bowlen kon slechts langzaam gescoord worden. Vooral Healy deed het langzaam. Op 40 valt het eerste wicket, n.l. dat van Voogd. Fortgens, die hierna inkomt, heeft er reeds dadelijk goed het oog op, doch in de laatste over voor de lunch (half 2) wordt hij een beetje wild, wat hem noodlottig wordt. H. de le Mar, hierna inkomende, doet het eveneens op zijn gemak, zoodat er ook nu weinig „schot" in zit en de score langzaam stijgt. Op 66 is het de beurt voor Healy om te vertrekken. Met H. Boeree op de mat wordt op de zelfde kalme wijze doorgebat; eerst op 95 wordt H. de la Mar uitstekend gevangen. Ook De Ruig doet het hierna kalm, waardoor het tempo, waarin de runs gemaakt worden, te langzaam is. Captain Kleefstra ziet zich nu genoodzaakt, hitting-orders te geven, met het gevolg dat er runs komen, doch ook dat er wickets vallen. Als het totaal met de tea (4 uur) 159 is voor het verlies van 8 wickets, wordt de innings gesloten. Na de tea gaat V.O.C. batten. Op 10 zijn reeds de eerste drie batsmen verdwenen, doch Van Eek en Terwiel houden dan stand. Welis waar worden kansen geboden achter het wicket, doch deze worden niet geaccepteerd. Eerst op 44 valt het volgende wicket, n.l. van ,Van Eek. Terwiel en Van Herwaarden gaan dan op dezelfde wijze voort. Ook nu worden kansen geboden, vooral op het bowlen van De Ruig. Op 69 wordt Terwiel goed in de slips gevan gen. East, die hierna inkwam, doet het harder, in „no-time" slaat hij 16 runs bij elkaar, waarna hij gevangen wordt. Van Herwaarden en Van Horick doen het hierna weer kalmer; langzamerhand verstrijkt de tijd. Nu wordt herhaaldelijk gechanged, evenwel nog zonder succes. Kort nadat de 100 op het scoringbord verschenen was, wordt Van Herwaarden uitstekend door Rijpma gevan gen. De batsmen, die hierna inkomen, spelen hoofdzakelijk op een draw. Op 113 cleant De Ruig Nieuwenburg en Kramer met 2 achter eenvolgende bowlen, zoodat er nog slechts 1 wicket behoeft te vallen, willen onze stadge- nooten winnen, doch door uitstekend batten van Van Horick wordt de tijd uitgespeeld. Pe volledige scores luiden: Innings van Haarlem: H. Healy, bowled M. Stenger 18 J. J. Voogd, c. Nieuwenburg, b. v. Herwaarden 26 J. Fortgens, c. Ingelse, b. M. Stenger 7 H. de la Mar, c. Terwiel, b. Nieuwenburg 13 H. Boeree, c. Ingelse, b. Nieuwenburg 26 P. de Ruig not out 33 J. de la Mar, c. East, b. Nieuwenburg 0 B. Kleefstra, bowled Terwiel 13 F. v. Dalsum, bowled Terwiel 1 K. Rijpma not out 1 H. v. Vreeden, did not bat Extra's 21 Totaal 159 voor 8 wickets. Bowlingeijfers: A. Terwiel O. 21, M. 4, R. 44, W. 2; P. East resp. 16, 5, 29. 0; F. v. Herwaar den resp. 7, 2, 12, 1; M. Stenger resp. 11, 1, 18, 2; A. Nieuwenburg resp. 12, 5, 35, 3, Innings van V.O.C.: J. Stenger, c. Kleefstra, b. de Ruig 0 R. Ingelse, run out 2 H. Verburg, bowled v. Dalsum 3 T. v. Eek, l.b.w. v. Dalsum 7 A. Terwiel, c. Kleefstra, v. Dalsum 38 F. v. Herwaarden, c. Rijpma, b. Kleefstra 22 P. G. East, c. and b. v. Dalsum 16 F. v. Horick, not out 16 A. Nieuwenburg, bowled de Ruig 2 F. Kramer, bowled de Ruig 0 J. v. Herwaarden, not out 6 Extra's 10 ouwiiiigi;ijicj.ö. v^. x F. v. Dalsum resp. 18, 5, 29, 4; J. Fortgens 24, 1; B. Kleefstra resp. 6, 1, 17, 1. Totaal 122 voor 9 wickets. 12, M. 2, R. 42, W. 3; 4; J. Fortgens resp. Bowlingeijfers: O. 2, De overige uitslagen. De belangrijke wedstrijd H. C. C. IIV.R.A is verregend, waardoor de Haagsche reserves een leelijken achterstand gekregen hebben. Hermes-D. V. S.—H. C. C. I werd (blijkens De Crt.) een draw. H. C. C. I 185, Hermes-D. V.S. 90. voor 8. Ranglijst eerste klasse. u -4 C 03 S3 M 03 fen B s Bï 44 3 <P bO li O 7. B u to tan a V. R. A. 10 7 0 2 1 0 16 H. C. C. II 9 6 0 1 2 0 13 H. C. C. I 11 5 0 3 3 0 13 Rood en Wit 12 5 1 0 6 0 13 Haarlem 12 4 0 4 4 0 12 V. O. C. 12 5 0 1 6 0 11 V. V. V. 13 3 0 4 6 0 10 Hermes-D. V. S. 13 1 0 3 8 1 4 H. C. C. Ill—C. V. H. Bovengenoemde wedstrijd, die Zondag in Den Haag zou plaats hebben, is verregend. HAARL. CRICKETBOND. Haarlem 3Rood en Wit 3. Haarlem 3 kampioen. Door een 5 wickets overwinning is Haarlem 3 Zaterdag kampioen geworden van den Haarl. Cricketbond. Rood en Wit 3 ging, na het winnen van den toss, in verband met het natte veld eerst bat ten. Het werd echter een komen en gaan. Al leen De Haan wist even stand te houden; ook Faber wist door zeer gelukkig spel voor wat runs te zorgen. Door het goede bowlen vooral van A. Hel- mig Jr. werd het totaal slechts 63. H. de Haan 10 en J. Faber 18, A. Hehnig Jr. had de zeer fraaie cijfers van 728; H. D. Wessel bowlde 3—33. Haarlem 3 wist dit totaal voor slechts 5 wickets te passeeren, vooral dank zij R. Kammeijer, die met 27 topscorer werd. Verder kwamen nog in de dubbele cijfers: P. Kruyt 11, P. Mulder 11 en J. P. van Balen Blanken 12. Met den stand 64 voor het verlies van 5 wickets werd van verder spelen afgezien, zoo dat Haarlem 3 won met 1 run en 5 wickets. De bowlingeijfers van Rood en Wit waren A. J. H. Elfers 1—23, H. de Haan 1—10, F. H. Everard 016, J. Faber 39 en B. Schmeink 0—3. Rood en Wit 4—C. V. H. 3. Rood en Wit 4 wint den toss en gaat eerst batten. Zij opent met J- Nijhuis en T. Schras op het bowlen van F. Vogelzang en S. Se- veke. Reeds in de 1ste over valt 't wicket van J. Nij huis; maar dan zetten T. Schras en P. Freni een grooten stand op. Beiden staan goed te spelen; de score stijgt dan ook snel. Op 82 heeft F. Seveke eindelijk succes als hij het wicket van T. Schras neemt. P. Freni moet ook op dit totaal vertrekken. De staart roert zich goed. Zoodoende sluit het totaal op 169. Er waren niet minder dan 6 batsmen in de dubbele cijfers gekomen nl. T. Schras 41 (7x4), P. Freni 32 (5 x 4), C. Poederbach 14, P. Ligtenstein 21, H. Everard 19, T. Be- rendsen 14*. Extra's 11. De bowlingeijfers waren niet zoo goed; al leen L. Servaas wist met 538 nog behoorlijk voor den dag te komen: verder F. Vogel zang 2—46. F. Seveke 3—57, J. de Wit 0—17. Bij C. V. H. is het hierna komen en gaan en in 31 minuten zitten zij al aan den kant. Het totaal wordt slechts 16. Voor Rood en Wit- bowlden P. Ligtenstein 45 in 6 overs en D. J. de Jong 44 in 5 3/6 over. C. V. H. wordt hierna voor innings inge stuurd en doet het nu beter. Zij brengt het nu met inbegrip van 13 extra's tot 82 voor het verlies van 3 wickets. De wickets van F. Vogelzang en A. Fel- man waren reeds op 11 gevallen, maar F. Se veke en J. Jacobs wisten stand te houden tot 76, op welk totaal het wicket van J. Jacobs valt voor een goede 35. Rood en Wit geeft het nu spoedig op, zoo doende F. Seveke met 27 not out latend. Bowlingeijfers P. Ligtenstein 018, D. J. de Jong 216, H. Everard 011, T. Schras 0—2. J. Nijhuis 0—6, P. Freni 0—12, D. de Vries 14. Rood en Wit wint dus met 153 runs op de eerste innings. BUITEN DE COMPETITIE. Rood en WitTe Werve. Rood en Wit benutte haar vrijen Zondag met het spelen van een vriendschappelijken wedstrijd tegen Te Werve. Te Werve, die eerst batte, opent met Eijken en Kerbert op het bowlen van Van der Togt en W. Kramer. Reeds in de eerste over cleande Van der Togt het wicket van Eijken. De wickets van De Vries, Van Booven en Kerbert zijn ook spoedig gevallen, zoodat het er met den stand 4 voor 7 niet zoo erg goed uitziet voor Te Werve. Marsden en Greimering weten dan stand gehouden. Zij staan kalm te spelen en de score stijgt dan ook heel langzaam. Als Marsden door Kramer op het bowlen van Chapon wordt gevangen en op hetzelfde totaal Greimering uitgaat, is het spoedig afgeloopen. Voor Rood en Wit bowlde Van der Togt 518 het beste. Rood en Wit doet het hierna beter. Het eerste wicket is spoedig gevallen, maar dan zetten Kramer en Hagenaar een grooten stand op. Beiden staan goed te spelen; vooral Hagenaar slaat zeer hard. Als het totaal 79 is en Hagenaar een bal van Marsden hard retour zendt, vangt deze hem schitterend. Op hetzelfde totaal gaat Kramer uit als hij een bal van Van Booven in zijn wicket haalt. Menalda van Schouwenburg en Van der Togt zetten de zaak op denzelfden voet voort. Van der Togt staat schitterend te spelen. We zien van hem ook een harde zes ver in den Hout verdwijnen. Op 133 wordt Menalda van Schou wenburg door De Vries gevangen. De hierna inkomende Davidson staat heel kalm te spelen. Als v. d. Togt op 166 na een mislukten slag wordt gevangen, heeft hij een harde 56 (6x4 en 2 x6) achter zijn naam. Reus neemt dan nog het wicket van Davidson, waarna het spoedig is afgeloopen, want Rood en Wit sluit als het totaal 180 voor het verlies van 8 wickets is. Bij Te Werve hadden alle 5 bowlers succes. In de tweede innings gaat het iets beter. Op 26 valt het wicket van Van Booven. Van Eijken en Van Milligen houden dan stand tot 50, op welk totaal Van Eijken zich terügtrekt voor een goede 24. Op dit totaal neemt de inmiddels aangezette Van den Bogaardt de wickets van Van Milligen en De Vries. Totaal 50 voor 4 wickets. Van den Bo gaardt was de beste bowler, want hij nam 2 wickets voor 0 runs. Rood en Wit wint met 126 runs op de eerste innings. Tilburg C. C.Oehoe's. De laatste wedstrijd, dien de Oehoe's op hun Oostelijken toer speelden, was Zaterdag j.l. tegen bovengenoemde vereeniging. De Oehoe's wonnen deze match met 43 runs, zoodat het totale resultaat van de door hun gespeelde wedstrijden luidt: 6 gespeeld, 5 gewonnen en 1 verloren. T.C.C. begon te batten; dank zij Beukers 10, Boegaardt 15, Möller 16 en Diepe 15 wordt het totaal met inbegrip van 4 extra's 79. Voor onze stadgenooten bowlden: J. de la Mar 116, A. van den Bergh 121, Kleefstra 415, Abendanon 317 en Mulder 16. De Oehoe's beginnen hierna met Voogd en P. van den Bergh. Op 26 wordt laatstgenoemde voor 11 gebowled. Voogd en De Vries gaan op dezelfde kalme wijze door. Op 47 gaat Voogd voor een goede 27 l.b.w.; kort hierna wordt De Vries voor 12 gebowled. Kleefstra kan zich op den slowbowler Beukers niet beheerschen. met het gevolg dat hij voor 2 gevangen wordt. Op hetzelfde totaal wordt A. van den Bergh voor 0 gebowled. Ook J. de la Mar wordt een prooi van een wilden slag; voor 14 wordt hij ge vangen, als het totaal 73 is. Abendanon en Hartog passeeren dan het T.C.C.-totaal, doch er wordt kalm doorgespeeld. Op 86 vallen de wickets van Abendanon en Hartog, beide voor 7. Hierna zijn het vooral Van Vreeden en Mijer die voor de runs zorgen. Met inbegrip van 7 extra's is het totaal 122. De laatste drie batsmen: Mulder, Van Vreeden en Mijer scoorden 3, 22 not out en 10. Voor T.C.C. bowlden: Daalderop 2—42, Bosch van Drakenstein 230 en Beukers 643. CRICKET IN ENGELAND. De 5de Testmatch. Zuid-Afrika scoort 297 voor 6. Een century van Bruce Mitchell. Op den Oval begon Zaterdagmorgen de 5de en laatste testmatch EngelandZuid-Afrika onder gunstige weersomstandigheden. Voor Engeland speelden E. R. T. Holmes en Barber niet. Wyatt won den toss en ging fielden. Siedle en Mitchell vormden het openingspaar voor Zuid-Afrika. Wyatt met 3 fastbowlers in zijn team begon natuurlijk met de Essex-bowlers H. D. Read en Nichols op een wicket, dat aan de bowlers weinig of geen assistentie verleen de. Het veld was buitengewoon snel. Wat ver wacht werd gebeurde ook. De Zuid-Afrikaan- sche batsmen, ware meesters in verdedigend spel, bleken geen haast te hebben met het maken van runs. Bowes, Hammond, Clay en Robins zagen evenmin als Read en Nichols in de morgenuren kans, door de verdediging van Bruce Mitchell en Siedle heen te komen. Een maal spatte Mitchell's wicket uiteen op een no-ball van Read, toen het totaal 30 bedroeg. Het fielden der Engelschen, zoomede het werk van Ames, achter het wicket was prach tig en zonder fouten. Na anderhalf uur spelen waren er 83 runs, waarvan Mitchell 50 (4x4) en Siedle 29 sing les. J. C. Clay met een zeer sterk legveld bowlend had weinig succes. Bij de lunchpauze waren er 103 runs zonder wicketverlies. Na de hervatting begon Wyatt met Read- Robins. Op 116 kwam het 1ste succes in de 2de over van Robins, die zeer goed bowlde. Siedle, die een bal naar leg wil spelen, raakte dezen even: Ames vangt hem achter het wicket voor 35. Op hetzelfde totaal gaat Rowan l.b.w b. Robins voor 0. Bruce Mitchell, die in de morgenuren veel geluk had, zonder een be paalde kans te geven, speelde thans beter. Om 3 uur waren er 139 runs. Na 180 minuten spelen gaan de 150 op. Nourse „snickt" een paar ballen van Bowes door de slips. Op 164 doet Wyatt op second slip een fraaie één- handsche catch op Bowes, die een einde aan de innings van Nourse (32) maakte. Mitchell haalt zijn 100 in 212 minuten. Op 189 wisselt Wyatt zijn aanval voor de 17de maal. Viljoen brengt met een single naar leg de 200 op in 243 minuten. Bij de thee is de stand 212 voor 3. Mitchell 115 Tusschen lunch- en thee-tijd waren er 109 runs gescoord geworden. Read heeft met den nieuwen bal succes en neemt op 234 eindelijk Mitchell's wicket c Arnes voor een onschatbare 128 (11x4) ir 4 3/4 uur bijeengebracht. Op 248 vangt Mit chell (A) op Read Cameron voor 8 en 6 runs later gaat Wade c. Hammond b. Bowes voor 0. Dalton en Viljoen houden dan stand tot 6.30, Viljoen 60 en Dalton 21 not out. Behalve Ro wan waren alle batsmen achter het wicket ge vangen. In totaal bracht Wyatt 7 bowlers in den aanval en wisselde hen niet minder dan 26 maal. Zuid-Afrika heeft zich in zulk een positie gespeeld, dat een nederlaag uitgesloten is te achten. De clubreis der K. N. A. C. naar Hongarije. BABBERICH, 17 Augustus. 85 personen in 35 auto's, allen gewapend met K.N.A.C.- wimpels, spoeden zich onder een hemel, die teekenen van opklaring begint te vertoonen, langs den weg, die Arnhem met Düsseldorf verbindt. Het zijn de wagens van de deel nemers aan den jaarlijkschen grooten club- tocht der Kon. Ned. Automobiel Club, die hiermede de eerste étappe afleggen van een drieweeksche reis naar Hongarije, welke in groote trekken langs de volgende route zal voeren: Koblenz, Rothenburg, Salzburg, Linz, Weenen, Boedapest, Lillafured, Debreczen, Siofok, Gratz, Zeil am See, München, Freu- denstadt, Wiesbaden, Adenau, Maastricht. De deelnemers zijn in Restaurant Royal samengekomen om kennis te maken en den leiders gelegenheid te geven, een en ander omtrent de reis mede te deelen. Bij die ge- gelegenheid heeft de algemeene leider, de heer G. J. van Wickevoort Crommelin, de deelne mers toegesproken om ieder welkom te heeten en vreugde en succes op de reis toe te wen- schen. Vervolgens heeft nog 't woord gevoerd de heer Tulp, als afgevaardigde van het Oos- j tenrijksche Ministerie van Handel en Verkeer, die het betreurde, dat de K.N.A.C.-leden slechts korten tijd in Oostenrijk zouden vertoeven, „want", zoo verklaarde spreker, „de Oosten- rijksche bevolking heeft nog niet vergeten, wat zij den Hollanders verschuldigd is". Hij was overtuigd, dat den K.N.A.C.-leden in Oostenrijk een aangename ontvangst ten deel zou vallen. Dank zij de uitgebreide voorzorgsmaatrege len verloopen de grensformaliteiten rustig en snel, mede door de aanwezigheid van den heer Wirtz, bestuurslid van de D.D.A.G., die ter ontvangst van de K.N.A.C. bij het binnen komen in Duitschland aanwezig is. Over enkele uren hoopt men voor de lunch in Düsseldorf te zijn, waarmede de eerste étappe is geëindigd. En danfull speed naar Hongarije. Groote Prijs van Nice. Uit Nice: Zondag werd de Groote Prijs van Nice verreden over een afstand van 321.4 K.M. door de straten van deze stad. De Alfa Romeocoureur Nuvolari won dezen belang rijken strijd in den tijd van 2 uur 46 min. 36.2 sec. d.w.z. met een gemiddelde uursnel heid van 104 K.M. No. 2 Chiron met Alfa Romeo, tijd 2 uur 46 min. 44.6 sec, 3 Dreyfus met Alfa Romeo 2 uur 46 min. 46.1 sec. Courses op Duindigt. Zondag hadden op Duindigt courses plaats, waarvan de resultaten als volgt luiden: Vijfde aanmoedigingsprijs. Pr ij zendraverij 4e klasse. Afstand 1730 M.: 1. Willy S. (eig. E.G. in 't Veen); 2. Ysco (eig. A. G. Hibma). Graciosaprijs. Ren op de vlakke baan. Af stand 1800 M.: 1. Staunch Welsh (eig. Stal Duinhoeve); 2. Sourdeval (eig. Stal Duin hoeve); 3. Etna (eig. M. de Vries). Zesde Heerrijdersprijs. Handicap le klasse. Afstand 2000 M.: 1. Mc. Gregor (eig. Stal Valkeveen)2. Willy A (eig. J. Drent) Hortensiaprijs. Prijzendraverij 3e en 4e klasse. Afstand 2040 M. 1. Zora (eig. Stal Valkeveen. 2. Ulysses (eig. K. Korver). Griseldaprijs. Ren op de vlakke baan. Af stand 1800 M.: 1. Dame en bleu II (eig. H. Hertzberger); 2. Fusee de Nuit (eig. W. H. Habraken); 3. Kenya (eig. mej. M. M. Wilson) 4. Framono (eig. Mr. F. J. M. Bartels). Helenaprijs. Prij zendraverij 2e en 3e klasse: Afstand 2040 M.: 1. Xaisine Scott (eig. Stal R.)2. Yankee Scott (eig. Stal B.). Heureuse Etoileprijs. Handicap le klasse: Afstand 2000 M. le serie: 1. Rentinus (eig. P. Kramer); 2. Vitesse S. W. (eig. J. Harp); 2e serie: 1. Determination (eig. J. de Vlieger); 2. Axkit (eig. Stal Valkeveen). Draverijen kampioenschap van Nederland korte baan. Te Eenrum werden Zondag draverijen ge houden om het kampioenschap van Neder land op de korte baan. De resultaten hiervan waren als volgt: 1. Lady Bond (eig. v. d. Veen) berijder J. van Leeuwen; 2. Our Dream (eig. K. Wijk), ber. D. Bolwijn) 3. Gretchen H. eig. N. J. Silver), ber. A. Lottelman; 4. Ago Khan (eig. de Jong) ber B. de Jong, 5. Noma B. (eig. N. J. Silver) ber. A. Lottelman. De Snelpost. Bovengenoemde vereeniging hield Zondag een wedvlucht van Noyon, afstand3450 K.M. Duiven los 7.30 uur. De prijzen werden als volgt behaald: T. Luikel Jr. 1 9 14; G. Zaagsma 2 7 11; R. Brakel 3 8 10; J. v. d. Linden 4; P. Martens 5; E. Cassee 6; P. J. R. Vergers 12; J. Kuperus 13. Eerstgetoonde duif te 1 uur 39 min. 56 sec.; Kampioen jong werd behaald door E. Cassee; 1 kampioen generaal door P. Martens. De Wereldkampioenschappen op den weg. De amateur Marini (Italië) op overtuigende wijze winnaar. De Hollander Nuyten eindigde als No. 22. Uit FloreffeZondagmorgen even over 7 uur startten de amateurs voor de wereldkampioen schappen op den weg over een afstand van 162 K.M. Voor Nederland vertrokken de weg renners Braspenninx, Nuytep en Schippers, waarvan alleen Nuyten de finish bereikte. Winnaar werd op overtuigende wijze de Ita- liaansche amateurkampioen op den weg Man- cini in den tijd van 4 uur 37 min. 16 sec. d.w.z. met een gemiddelde snelheid van 35.056 K.M. per uur. Hij kwam geheel alleen door de finish. Nuyten werd 22ste in den tijd van 4 uur 42 min. 19 sec. De einduitslag luidde: 1. Mancini (Italië) tijd 4 uur 37 min. 16 sec. Gemiddelde uur snelheid van 35.056 K.M., 2. Charpentier (Frankrijk) op 17 sec. 3. Grundhall (Denemar ken) op 2 lengten. 4. Buehwalder (Zwitser land) op 1 min. 45 sec. 5. Deliangia (Italië), 6. Gustafsson (Zweden), 7. Sehnalek (Oosten rijk), 8. Ott (Zwitserland) allen zelfden tijd als Buehwalder, 9. Wölkert (Duitschland) op 1 min. 55 sec., 10. Soerensen (Denemarken), 11. Stallard (Engeland), 12. Lober (Duitsch land), 13. Majerus (Luxemburg). 14. Krbek (Tsjechoslovakije), 15. Didier (Luxemburg), 16. Kuhn (Oostenrijk), 17. Bizzi (Italië). 18. Nievergelt (Zwitserland), 19. Youll (Engeland) allen zelfden tijd als Wölkert, 20. Dehogne (België) tijd 4 uur 41 min. 4 sec., 21. Vergili (Frankrijk) tijd 4 uur 42 min. 19 sec. 22. Nuy ten (Nederland) zelfden tijd, 23. Berg (Zwe den) tijd 4 uur 42 min. 56 sec. Alle andere ren ners hebben den strijd gestaakt. Jan Aerts (België) winnaar bij de profs. Middelkamp en Heeren geven op. De laatste was geval len en geblesseerd. De beroepsrenners gingen te half één op weg met 29 man. Het weer was uitstekend en de be langstelling zeer groot. Bij den start waren ongeveer honderdduizend toeschouwers aan wezig, welk getal tijdens den wedstrijd aan groeide tot 150.000! Tribunetrap ingestort. Nauwelijks was de strijd begonnen of er deed zich een incident voor. Een kleine trap, welke naar de tribune leidde, stortte in, waar bij tien personen werden gekwetst. Een hun ner brak een been en een voet, een tweede persoon brak een voet. Beiden zijn naar een der ziekenhuizen te Namen vervoerd. De acht andere gewonden konden ter plaatse worden behandeld. Het parcours had een lengte van 216 K.M., gelijkstaande met zestien ronden. Bij de laatste ronde werd de politiemacht bij de finish zeer versterkt. Het aantal toeschou wers was inmiddels aangegroeid tot twee honderdduizend! Er heerschte geweldige geest drift.Het gejuich en gejubel om de overwinning van Aerts, die nu wel zeker verwacht werd, was niet van de lucht. Inderdaad verscheen Aerts geheel alleen; ala glorierijk overwinnaar ging hij over de eind- Nie'ttegenstaande de enorme politiemacht, was het publiek niet te houden. Het bestorm de den weg, zoodat de aankomst van de ren ners uitermate werd bemoeilijkt. Jan Aerts had een donderende ovatie in ont vangst te nemen. Toen hij van zijn fiets stap te, omhelsde hij zijn vrouw en kinderen, die getuige waren van den sparmenden strijd. Het resultaat was: 1. J. Aerts (België), wereldkampioen, tijd 6 uur 5 min. 19 sec., gem. 35.476 K.M. per uur! 2. Montero (Spanje) achterstand 2 min. 55 sec.; 3. Danneels (België), achterstand 9 min. 8 sec.; 4. Bini (Italië), achterstand 11 min. 3 sec.; 5. Amberg (Zwitserland), achterstand 11 min. 8 sec.; 6. Mersch (Luxemburg); 7. Cle mens (Luxemburg); 8. Oppermann (Austra lië); 9. Bautz (Duitschland); 10. Kyewski (Duitschland); 11. Bulla (Oostenrijk). De laatste ronde werd afgelegd in 23 min. 35 sec., gem. 34,732 K.M. per uur, totale tijd 6 uur 5 min. 19 sec. AchillesDe Kampioen. Zondagmiddag had de tweede ontmoeting plaats tusschen „Achilles" en „De Kampioen" op de Heemsteedsche Wielerbaan. Het weer liet zich in den beginne niet erg hoopvol aanzien, doch het knapte gaandeweg op. Toch was de opkomst van het publiek zeer goed. De wedstrijden waren spannend; er werd zeer sportief gereden. Het mooiste en het meest spannende num mer was wel de ploegachtervolging, welke na hevigen strijd door „De Kampioen" met 10 Meter werd gewonnen. In de afvalrace hadden eenige valpartijen plaats, welke echter goed afliepen. Tot slot van het programma werd er een koppelwedstrijd over 300 ronden gereden, waarin van het begin tot het einde heftig werd gedemarreerd. Jammer was het dat v. d. Aart door een valpartij moest opgeven. Van Dijk en Rijneveld waren de sterksten; zij wisten dan ook met twee ronden te win nen. De clubontmoeting werd dus door „De Kampioen" met 6 p. tegen Achilles met 4 p. gewonnen. De uitslagen waren als volgt: Sprint: 1 Schaper 6 p.: 2 Schelvis 6 p.; 3 v. Rooijen 5 p.; 4 v. Beugen 4 p.; 5 Engel en Klomp 3 p. Ploegachtervolging 20 ronden: 1 H.S.V. „De Kampioen" tijd 4 min. 46 3/5 sec.; 2 R.-K. W.V. „Achilles" op 20 Meter. Wedstrijd voor nieuwelingen, 20 ronden: 1 K. v. Kersen, 2 D. Drost, 3 J. v. Maris, 4 J. Burger. Afvalrace: 1 B. v. Dijk, 2 C. Moerkerk, 3 A. Molendijk. Koppelwedstrijd, 300 ronden 4 klassemen ten: 1 v. Dijk-Rijneveld 9 p.; 2 Molendijk- Moerkerk op 2 ronden 7 p.; 3 Fruitema-Baak, op 3 ronden 9 p.; 4 v. Wees-Rusman op 3 ronden 3 p. Dinsdagavond de laatste clubwedstrijd op de Heemsteedsche Wielerbaan,

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 6