HONKBAL GYMNASTIEK. ROEIEN. De Europeesche Roeikampioenschappen. ATHLETIEK KANO-SPORT LAWNTENNIS. WANDELSPORT WATERPOLO. MAANDAG 19 AUGUSTUS 1935 H A A REE M'S D' A" G B E A D 5 H. H. C. verslaat de leiders. In het begin van het seizoen stevende Quick met volle zeilen het kampioenschap tegemoet. Daarna echter moest zeil worden geminderd, en speciaal H.H.C. heeft er Zon dagmiddag aan de Kleverlaan een geduchte reef in gelegd. Had Quick nl. dezen wedstrijd gewonnen, dan was het kampioenschap be haald geweest. Nu zijn er echter nog steeds vier gegadigden. Het begin was .niet gunstig voor H.H.C. Moll bowlde eerst en werd in die beurt twee maal geslagen, terwijl hij eveneens tweemaal vier wijd gaf. In de tweede beurt probeerde Pijnakker te werpen. Hij begon echter met vier maal vier wijd te gooien en was zoo verstandig toen zijn plaats maar weer aan Moll af te staan. Die begon ook weer met vier wijd en kreeg bovendien twee honksla- gen tegen zich. Zes man van Quick kwamen binnen en in twee beurten bedroeg de Quick score al 9. In dien tijd was H.H.C. er nog zeer slecht in, ondanks het niet buitengewone werpen van Lammers. In twee beurten kwamen slechts acht man aan slag en alleen Mulder wist den bal goed te raken. Een punt leverde dit echter ook nog niet op en H.H.C. zat na twee beurten nog met nul runs. Hierna ging het echter wat beter. In de volgende twee beurten kwamen van Quick tweemaal vier man aan slag, waarvan er door toedoen van Moll al zes sneuvelden. Twee kwamen wel op een honk, maar brach ten het niet tot een punt. Door H.H.C. werd nu veel beter geslagen. Wel sneuvelde Panman tweemaal op drie slag en Moll doordat hij den bal tweemaal raakte, maar J. Baas en Mulder gaven goede slagen. Daar kwam nog bij dat in het verre veld driemaal een vangkans werd gemist en dat de Quick korte stop eenige keer en mis greep. Zoo wist H.H.C. den stand op te voeren tot 9—6. Dollee van Quick sloeg in de vijfde beurt een home run, nadat Van Pareeren al door een slag op het tweede honk gekomen was. Vonk kreeg vier wijd en ook W. Postma wist den bal goed te raken. Die beurt met zijn vier runs en H.H.C. uit voor nul. bracht het Quick-kampioenschap weer in het zicht. Dat duurt tot aan de zevende innings. Dan verdwijnt het weer, want Quick gaat uit voor nul en H.H.C. produceert negen runs. Dat resultaat werd bereikt door een home run van J. Baas, die mogelijk was doordat Mr. Vrij in het verre veld een vangkans miste, een tweehonkslag van Panman en eenhonk- slagen van Moll en Mulder. Verder door een drievoudigen slechten aangooi van Bakker naar het eerste honk en een misgreep van den korten stop. De home run van Baas maakte de H H.C.-score gelijk aan die van Quick en door den honkslag van Moll kon ook nog Mulder thuis komen. Stand 1514 voor H.H.C Moll bleek er veel voor te voelen den stand zoo te houden. Achtereenvolgens kregen Van Pareeren. Sterman die voor Dollee was in gevallen en Vonk drie slag van hem. Er kwam zelfs geen speler meer op de honken. Om de paar minuten nog te vullen gaven Jaap Hartog en Mulder nog een tweehonk slag, J. Baas nog een éénhonkslag. Panman sneuvelde nog op het eerste honk en Jaap Hartog op de thuisplaat omdat hij teveel door Baas werd opgedreven, maar Pijnakker Van den Heuvel Reinders en Baas scoorden in dien tijd een punt. Toen waren er twee nullen. Daar de tijd nu verstreken was werd er gestopt, zoodat H.H.C. met 1814 won en Quick nog op haar kampioenschap moet wachten. De cijfers der innings zijn: Quick: 36004100 14. H.H.C.: 00330093 18 E. D. 0. behaalt haar eerste overwinning. Slaagde E.D.O. er verleden week in één der beide punten op Blauw Wit te veroveren, thans is zij tegen Ajax zoo gelukkig geweest, beide punten te behalen Het gevolg daarvan is dat de zwartrooden op het oogenblik de onderste plaats verlaten hebben. In het begin stond Schiivenaar voor E.D.O. op de werpplaat. Gevaarlijk was hij echter nog niet. Blomvliet weet hem te slaan en Bonneveld en Van Thuyl krijgen vier wijd. Mede door een fout van Van der Putten, die een bal op het eerste honk niet vasthoutt, komen er in de eerste beurt vier man binnen. In de tweede beurt herhaalt Van der Putten zijn fout. maar even later vangt hij 'keurig Van Thuyl uit. Door een tweehonkslag van Doori komen twee Ajaxieden binnen, zoodat Ajax al zes runs bezit. Dit getal blijft echter ook nog gedurende de twee volgende innings. Voor Ajax werpt in dien tijd J. Blomvliet. Voorloopig geeft hij meer keeren vier wiid dan drieslag. De honkslagen zijn aan E.D.O. zijde echter nog zeer schaarsch. In vier in nings weten alleen Van Esch, Van der Put ten en Bom den bal te raken, zonder dat deze gevangen wordt, terwijl K. Zandstra een tweehonkslag geeft. Daardoor scoort E.D O. zeer langzaam en bezit zij na vier innings nog maar vijf runs. De vijfde beurt brengt echter voor E.D.O. de ommekeer. De eenige goede slag der Ajaxieden in deze beurt van Bremer, brengt twee spelers binnen zoodat de Ajax-score tot acht stijgt. Vooral door fouten van Aiax weet E.D.O. hier boven uit te komen. De hooge bal van C. v. d. Schaly wordt in het verre veld gemist, evenals even later die van K. Zand stra. Schijvenaar geeft een honkslag en Van der Kuyl komt ook al door fouten op het honk. Als deze speler handig het thuishonk weet te stelen is de E.D.O.-score ook acht Van Esch is door vier wijd on de honken ge komen en een slechte aangooi van den Ajax korte stop zorgt er voor dat ook hii nog thuis komt. Aan het eind van deze beurt staat E.D.O. met 98 voor. Hierna presteert Ajax niet veel meer. Schijvenaar werpt nog een inning en een twee honkslag van Van Thuyl brengt twee spelers binnen, terwijl deze speler door een fout van Zandstra ook nog de thuisplaat weet te bereiken. Dan werot Van den Born een beurt. Die is ere kort. Schiivenaar vangt Bremer uit en speelt dan naar het tweede honk. waar Kreuse'J te vroeg is gaan loooen. Dit was een keurig staaltie ..double play". Van der Putten vangt dan nog Koenen uit en daarmee is Ajax uitgespeeld, met een to taal van elf runs. E.D.O. doet over die twee beurten heel wat langer. Blomvliet wordt eenige keeren ge slagen en laat zich vervangen door Koenen, den linkswerper. Deze geeft echter eenige keeren vier wiid, zoodat al spoedig Bomvliet terugkeert Telkens zijn drie honken door E.D.O.'ers bezet. Door te veel te wagen bij het stelen van het thuishonk maakt KeMer een ontijdig einde aan de zesde beurt. Ook toen waren nog drie honken bezet en goede slagmenschen aan de beurt. Ondanks dat bracht de beurt vier runs op. In de laatste slagbeurt van ED.O. werpt nog Berkhout. De tijd begint op te schieten en als E.D.O. nog even volhoudt is de wedstrijd gewonnen, al zijn er dan al twee nullen. Born geeft een goede tik waarop twee spelers binnen komen. Van der Putten krijgt vier wijd en een slechte aangooi van den achtervanger maakt dat hij ook nog thuis kan komen. Schijve naar, Kelder en Verhagen hadden al eerder honkslagen gegeven en zoodoende wordt dit de beste inning van E.D.O. Als de scheids rechter staakt omdat de tijd verstreken is, zijn er acht man binnen gekomen en nog maar twee nullen gevallen, De eindstand van den eersten wedstrijd, dien E.D.O. won, was dus 21—11. De cijfers der innings zijn: Ajax; 4 Z00 230 11. E.D.O.: 20 1 2448 21. Blauw Wit—V. V. G. A. (16—14) Blauw Wit is er Zaterdagmiddag na span- nenden strijd tegen V.V.G.A. in geslaagd haar kansen op de eerste plaats te hand haven. Zij won na negen innings met 1614 van de gemeente-ambtenaren. Besanger, de V.V.GA.-werper kreeg vijftig maal een Zebra tegenover zich. Van drie vijftig kregen er elf een nul voor drie slag terwijl er zes door vier wijd op het eerste honk kwamen. Dat zijn geen bijzondere pre staties. Maar de Biauw Wit-bowler deed het nog slechter. Van de zeven en veertig man die hij tegenover zich kreeg kregen er slechts vier drie slag, terwijl er liefst lien met vier wijd naar het eerste honk gingen. Dat was dus in tweeërlei opzicht winst voor V.V.G.A. In andere onderdeelen was echter Blauw wit beter. Besanger werd n.l. dezen middag kolossaal geslagen. Wij noteerden aan Blauw Wit zijde liefst achttien honkslagen waar onder een drie honkslag van Nijboer. De V.V.G.A. stelde daartegenover ook een drie- honkslag, van A. F. Schaling, maar overigens slechts zeven eenhonkslagen. Dat was dus voor de Blauw Witters een geduchte winst. Ook in- het veldwerk overtroffen de Zebra's de ambtenaren. Van deze laatsten sneuvel den er heel wat meer op de honken. Het kleine verschil in den uitslag werd vooral verkregen door een bijzondere vier de inning der V.V.G.A.'ers Toen was Blauw wit er totaal uit. Er wex-d eenige keeren vier wijd geworpen en de gemaakte fouten kwamen alle voor in deze beurt. Een paar goede slagen der ambtenaren deed de rest en zoo maakte de G. A. een beurt van liefst elf punten. Daardoor was de achterstand van V.V.G.A. plotseling In een voorsprong veranderd, 138. Hierna heeft Blauw Wit zich echter geheel hersteld. De eigen score steeg weliswaar ook maar langzaam, maar van de V.V.G.A. kwam alleen nog de eerste man van de vijfde beurt thuis en verder niemand meer! Na acht innings was de stand 1414. In de negende beurt was V.V.G.A niet gelukkig. J. Schaling ging uit op drie slag, waarna Jansen wel een honkslag gaf. maar even later tegen een geslagen bal aanliep. Toen A. F. SchaUng ook op drie slag uitging, was V.V.G.A. uitgespeeld, zonder in deze beurt te hebben gescoord. Blauw Wit deed het in deze beurt beter. Gast, Ferwerda, Pasman en Smit gaven honkslagen, terwijl Van Heeswijk vierwijd kreeg. Wel sneuvelde Gast al op het tweede honk en werd Wilders door den tweeden honkman uitgevangen, de tik van Smit gaf Ferwerda en Van Hees- wijk gelegenheid, over de thuisplaat te ren nen. Omdat Blauw Wit nu toch voor stond, eindigde hier de wedstrijd. De cijfers der innings waren: V. V. G. A,: l—O—l—ll—l—0—0—0—0 14 Blauw Wit: 3-0—4—1—1—2-0—3—2 16 De stand van de eerste klasse is nu: Ranglijst eerste klasse. gesp. gew. gel. verl. pnt. Quick 11 8 0 0 16 Blauw Wit 10 6 1 3 13 H. H. C. 10 6 1 3 13 V. V. G. A.: 10 6 1 3 13 Haarlem 10 5 0 5 10 E. D. O. 10 1 1 8 3 Ajax 9 1 0 8 2 Haarlem III—E. D. O. III (14—21) Haarlem III is er aZterdagmiddag in ge slaagd een in vijf innings verkregen voor sprong in drie innings verloren te doen gaan. Voor Haarlem wierp Ferment, die eerst wel succes had. maar later nogal afzakte. Daarvoor nam De Mon in de zevende beurt zijn taak over. Toen sneuvelden drie E. D. O.'ers onmiddellijk achter elkaar op drie slag. In de volgende beurt wisten echter Van Weeren en Koene goede tweehonkslagen te plaatsen. Daar door fouten en vier wijd beide keeren honken bezet waren, kwamen door Van Weeren twee en door Koenen liefst drie spelers binnen. De cijfers der innings zijn: E. D. O. III: 0—1—3—1—5-3—0—8 21 Haarlem III: 1—2—4—5—0—0—0—2 14 Haarlem IIAjax II. Hoewel Ajax II Zondagmorgen op tijd met zeven man aanwezig was, weigerden deze spelers te beginnen. Het gevolg daarvan is dat Haarlem III den wedstrijd zonder spelen gewonnen heeft. De overige uitslagen. A. M. V. J. II won met 258 van A.F.C. II. V. V. G. A. II—Z. R. C. I werd door V.V.G.A II gewonnen gegeven. In den wedstrijd H H. C. IllDuvianen n kwamen de Velsenaren niet op. The Catchers hebben de overige wedstrij den voor hun tweede negental gewonnen ge geven. Daardoor werd S.h.e.1.1. Zaterdagmid dag zonder spelen kampioen van de Am- sterdamsche derde klasse B. O. S. S. te Zandvoort. Op Dinsdag 3 September a.s. houdt de Zandvoortsche gymnastiekvereniging „Oefe ning staalt spieren" een ledenvergadering, omdat een der steunpilaren van deze vereni ging Zandvoort gaat verlaten na meer dan 30 jaar de vereniging op de meest krachtige wijze van dienst geweest te zijn. De heer H. B. Dreijer, thans leider der senioren-afdee- ling, heeft per 1 September a.s. ontslag ge vraagd. De vele verdiensten, die de heer Dreijer aan de vereniging heeft bewezen, zijn aanleiding om deze ontslagaanvrage niet zon der meer in te willigen. Verder staat op de aeenda: bespreking oprichting van een zwem- afdeeling en de op 19 October vastgestelde feestavond ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan der damesafdeeling. De Nederlandsche acht in de herkansing uitgeschakeld na een spannenden strijd. De Laga-twee in de finale geklopt. Uit Berlijn: Ook bij de herkansing heeft de Nederlandsche acht geen succes gehad. Toch hebben onze roeiers een uitstekenden indruk achtergelaten. Weliswaar bleken de Franschen sterker, maar de Hollandsche ploeg wist toch na een bijzonder spannenden strijd aan Zuid-Slavië de tweede plaats te ontnemen. Het was een zeer emotioneele kamp. Het weer was Zaterdag schitterend. Het was windstil toen met de Vier met stuurman begonnen werd. De eerste herkansing ging tusschen Tsjechoslowakije. Frankrijk. Honga rije. België en Spanje. Veel emotie bracht de race niet. want de Franschen liepen direct weg gevolgd door de Hongarijen, terwijl reeds onmiddellijk te zien was. dat de anderen zou den worden geëlimieerd. Resultaat: 1 Frank rijk 7 min. 23 sec.. 2 Hongarije 7 28.6, 3 Tsje choslowakije 7.33.9, 4 België 7.43.1, 5 Spanje 7.59.8. In de -finale kwamen dus Duitschland. Italië, Zuid-Slavië, Denemarken, Frankrijk en Hongarije. Twee zonder stuurman. Voor deze herkansing kwamen aan den start Zuid-Slavië, Denemarken. Polen en Italië. In het begin leidde Italië, maar het moest heftigen strijd leveren tegen de Polen- Zij zijn oo 1000 M. boord aan boord: de strijd blijft heftig. Als Italië op de laatste paar honderd meter uit de baan is gegaan, va ren de Polen hen juist bij het roertje aan, maar zetten toch door. Het is een vrij span nende finish. Uitslag: 1 Italië 8.15.8, 2 Polen 8.19 6, 3 Zuidslavië 8.21.4, 4 Denemarken 8.25.3. In den eindstrijd kwamen dus Hongarije Nederland, Duitschland, Oostenrijk, Italië en Polen. Skiff. Aan den start kwamen voor de herkansing van de Skiff: Spanje. Hongarije. Tsjechoslo wakije. Italië. Zuidslavië en Frankrijk. De Hongaar leidde in den aanvang, maar moest de eerste plaats spoedig afstaan aan den Franschman Saurin. die ook verder bleef leiden vóór den Italiaan Tuzi, die bij de finish zeker vijf lengten achter lag. Resultaat: 1 Frankrijk 8.21.4; 2 Italië 8.28.8; 3 Hongarije 8.33.6; 4 Tsjechoslowakije 8.34: 5 Zuidslavië. 6 Spanje 9.41.2. In den eindstrijd komen dus Polen. Oostenrijk, Zwit serland, Duitschland, Frankrijk en Italië. Vier zonder stuurman. Hier ging de strijd tusschen België, Oos tenrijk, Polen. Zuidslavië en Hongarije. Oostenrijk leidde voortdurend en had te gen het einde ongeveer vier lengten. Als derde kwamen de Polen. Zuid-Slavië en Hon garije hadden een aanvaring gehad en kwa men ver achter de anderen binnen. Uitslag: 1 Oostenrijk 7.4.8: 2 België 7.15.5; 3 Polen 7 27; 4 Zuid-Slavië: 5 Hongarije. In den eind strijd komen Zwitserland. Denemarken, Duitschland, Italië, Oostenrijk en België. Double scull. Deze strijd had niet veel te beteekenen. Aan den start kwamen Zuid-Slavië, Tsjecho slowakije en Italië, De uitslag was: 1 Zuid- Slavië 7.44; 2 Tsjechoslowakije 8.8 9; 3 Italië 8.27.7. In den eindstrijd komen dus: Duitsch land, Frankrijk. Polen. Hongarije, Zuid-Sla vië, en Tsjecho-Slowakije. De Achten. In de eerste heat van deze herkansing roeit Nederland aan de tweede boei tegen Frankrijk, Zuidslavië en Spanje. Op 200 me ter komt er eenige teekening in den strijd. Frankrijk heeft de leiding genomen voor Zuidslavië en Nederland, terwijl Spanje op een lengte volgt. Op 500 meter ontstaat er een geweldige boord aan boord strijd tus schen Frankrijk en Zuidslavië terwijl Ne derland in dezen tijd ook pogingen aan wendt om boord aan boord met de anderen te komen. Op 1CO0 meter is het beeld van den strijd nog onveranderd. Nederland kan niet van de derde plaats afkomen en Spanje is achterop geraakt. Frankrijk behoudt de lei ding maar dan gaan de Oranjehemden Zuid slavië aanvallen. De tijden van de 1090 meter zijn Frankrijk 3.05.9, Zuidslavië 3.10.2. Neder land 3.11.2. Spanje 3.27. Terwijl Frankrijk met bijna lVz lengte de lengte behoudt, ont staat er een geweldige strijd om de tweede plaats tusschen Nederland en Zuidslavië. De Zuid-Slaven zijn aan het einde van hun krachten door den enthousiasten aanval van Nederland en nummer 6 en 2 vallen in de boot terug, juist even voor de finish. Dat kost hun de tweede plaats, daar Nederland met 1/10 sec. tweede wordt achter Frankrijk, dat nog steeds anderhalve lengte heeft ge houden. Uitslag: 1 Frankrijk 6.25.1; 2 Nederland 6.33.5. Volgde de tweede heat van de acht tus schen Italië, Tsjechoslowakije en België. Over de geheele baan hadden de Italianen de lei ding terwijl er een groote strijd om de twee de plaats geleverd werd tusschen België en Tsjechoslowakije. Resultaat: 1 Italië 6.267 (1000 M. in 3.09.7), 2 Tsjechoslowakije 6.30.4 en 3 België 6.41.9. In den eindstrijd komen dus: Duitschland, Hongarije. Zwitserland, Denemarken, Frank rijk, Italië. ZONDAG. Dag der finales. Hongarije wint den Glandaz-beker. Nederland laatste in de twee-zonder stuurman. De belangstelling op den derden dag der Europeesche roei-kampioenschappen was bij zonder groot, al was het een niet geringe te leurstelling voor de tienduizenden Duitschers, dat Duitschland slechts in één nummer kon zegevieren. Hongarije bracht het er nog het beste af; dit land won den coupe Glandaz. Dit is reeds de vierde achtereenvolgende maal, dat de Hongaren deze beker in hun bezit krij gen; een record, dat buitengewoon fraai kan worden genoemd. De eenige ploeg, welke van Nederland op de zen dag der eind wedstrijden in het water kwam, was de Laga-twee zonder stuurman, die echter als laatste eindigde De resultaten van Nederland op deze Europ'eesche roeikampioen schappen zijn slechts zeer matig te noemen. Vier met stuurman. Aan den start kwamen de ploegen van Hon garije, Duitschland. Italië, Joego Slavië, De nemarken en Frankrijk. Duitschland werd Europeesch kampioen in dit nummer. Het re sultaat was: 1. en Europeesch kampioen Duitschland (Würzburg), tijd 7 min. 11,3 sec.; 2. Frankrijk (C. A. Nantes), tijd 7 min. 12,6 sec.; 3. Italië (Pullino Capo d'Istria), tijd 7 min. 13,3 sec.: 4. Joegoslavië (R. C. Gusar Split), tijd 7 min. 21 sec.; 5. Hongarije (Hungaria Boedapest), tijd 7 min. 22,4 sec.; 6. Denemarken (Sorö Roklub), tijd 7 min. 30,8 sec. Twee zonder stuurman. Aan den start verschenen Nederland. Hongarije, Duitschland, Oostenrijk, Italië en Polen. De Hongaren namen de leiding, terwijl de Laga-twee al direct achterbleef. De stand op 500 M. was: 1. Hongarije. 2. Duitschland. 3. Italië. 4. Oostenrijk. 5. Nederland. 6. Polen. Deze stand bleef tot op 750 M. onveranderd. Hongarije en Duitschland lagen bijeen; het was reeds dui delijk te zien. dat de strijd tusschen deze bei de ploegen zou gaan. De Hollandsche twee zakte af en nam de zesde plaats in. Het tempo waarin de beide Laga-roeiers sloegen be droeg 30. Dit tempo was aanmerkelijk minder, dan dat van de tegenstanders. Overigens was dit nummer een der fraaiste van den dag. Zooals reeds gezegd ging de strijd tusschen de Hon garen en de Duitschers. Duitschland had al vroeg het tempo opgevoerd voor den eindspurt en was daardoor gelijk gekomen met Honga rije. Zelfs kwam Duitschland een taf-lengte vóór te liggen. Hongarije zette toen echter een prachtigen eindspurt in en liep weer in. De Duitsche boegroeier bleek volkomen uitgeroeid te zijn, terwijl op een gegeven moment de boot nog uit den koers geraakte en een aanvaring met Hongarije haast niet meer te vermijden scheen. Doch juist op dit moment sloeg de boeg een snoek, waardoor de boot volkomen stil lag. De Hongaren, die toch reeds in ge wonnen positie lagen, wonnen met IV2 lengte voorsprong. De Hollanders waren ver achter geraakt en kwamen als zesde door de finish. De uitslag luidt: 1. en Europeesch kampioen Hongarije (Ti- bor Mamusich en Karoly Gyoery van Hunga ria Budapest), tijd 7 min. 55,4 sec.; 2. Duitsch land (Dresdner R. V.), tijd 8 min. 0.4 sec.: 3. Oostenrijk (Wiking Linz), tijd 8 min. 10,1 sec.; 4. Italië (Giovinezza Napels), tijd 8 min. 20,2 sec.,; 5. Polen (W. T. W. Warschau), tijd 8 min. 23,7 sec.: 6. Nederland (Laga Delft), tijd 8 min. 28 sec. Skiff. Voor het skiff-nummer kwamen aan den start Polen, Oostenrijk, Zwitserland, Duitsch land, Frankrijk en Italië. Het resultaat was: 1. en Europeesch kampioen Polen (Verey Krakau), tijd 7 min. 54 sec.; 2. Zwitserland (Studach-Grasshoppers Zuerich), tijd 7 min. 57,4 sec.: 3. Oostenrijk (Hasenohrl Weenen), tijd S min. 5,7 sec.; 4. Duitschland (dr. Buhtz Berliner Ruderclub), tijd 8 min. 8.5 sec.; 5. Frankrijk (G. Saurin S. C. Lagny). tijd 8 min. 12,1 sec.; 6. Italië (A. Tuzi R. C. Tiber Rome), tijd 8 min. 31,1 sec. Twee met stuurman. Voor den start in het nummer twee met stuurman verschenen Italië, Duitschland. Po len, Frankrijk, Hongarije en Spanje. De uit slag was: 1. en Europeesch kampioen Italië (R. C. Bu- cintoro Venetie), tijd 7 min. 47,9 sec.; 2. Duitschland (Hellas Berlijn), tijd 7 min. 50,4 sec.; 3. Polen (K. W. 1903 Posen), tijd 7 min. 59,1 sec.: 4. Frankrijk (R. C. Böne Algier), tijd 8 min. 1,7 sec.; 5. Hongarije (Pannania Buda pest), tijd 8 min. 21,2 sec.; 6. Spanje, tijd 8 min. 39,9 sec. Vier zonder stuurman. Voor het nummer vier zonder stuurman ver trokken Zwitserland, Denemarken, Duitsch land, Italië, Oostenrijk en België. Zooals verwacht mocht worden, won Zwit serland dit nummer, daar de Henley-over- winnaars inderdaad de beste ploeg vormden. Het resultaat was: 1. en Europeesch kampioen Zwitserland (F. C. Zuerich), tijd 6 min. 34,9 sec.; 2. Oostenrijk (Wiking Linz), tijd 6 min. 41,3 sec.; 3. Italië (R. C. Olona Milaan), 6 min. 41,4 sec.; 4. Duitschland (Wlirtzburg), tijd 6 min. 41.5 sec.: 5. België (Cercle des Régates, Brussel)." tijd min. 5,7 sec.; 6. Denemarken, opgegeven. Double scull. In het nummer double scull vertrokken resp. Duitschland. Frankrijk. Polen, Hongarije, Joe goslavië en Tsjecho Slowakije. Uitslag: 1. en Europeesch kampioen Polen (Akad Z. O. Krakau Polen), tijd 6 min. 56,7 sec.; 2. Duitschland (Berliner Ruderclub), tijd 6 min. 57.7 sec.; 3. Frankrijk (R. C. Paris-S. N. Basse Seine), tijd 7 min. 1 sec.; 4.Hongarije (Nem- zety H. C.), tijd 7 min. 13,5 sec.; 5. Tsjecho Slowakije (R. C. Melnik Tsjecho Slowakije), tijd 7 min. 21,9 sec.; 6. Joegoslavië (H. V. K. Zagreb), tijd 7 min. 38,6 sec. Hongarije wint de achten en daarmee den coupe Glandaz. Met het nummer achtriemsgieken werden de Europeesche kampioenschappen besloten. Aan den start verschenen Duitschland, Hongarije, Zwitserland, Denemarken, Frankrijk en Italië. Na den start namen Duitschland en Zwitserland op 200 M. de leiding, waarbij het opviel, dat beide ploegen een tempo roeiden van 40 slagen in de minuut. Op 1000 M., dus toen de helft van den afstand afgelegd was, bleek het moeilijk te constateeren. welk land de leiding had, daar vrijwel alle booten op de zelfde hoogte lagen. Op 500 M. vóór de finish ging Boedapest naar voren, gevolgd door Duitschland en Frankrijk. De eindspurt was prachtig. Hongarije won, met de Zwitsersche acht op de tweede plaats, terwijl de Fransche acht er in slaagde de derde plaats voor Duitsch land te bezetten. Het resultaat was: 1. en Europeesch kampioen Hongarije (Pan- nonia Budapest), tijd 6 min. 9.2 sec.; 2. Zwit serland (F. C. Zuerich), tijd 6 min. 10.8 sec.; 3. Frankrijk (gemengde ploeg), tijd 6 min. 13.2 sec.; 4. Duitschland (gemengde ploeg), tijd 6 min. 14,2 sec.; 5. Denemarken (Kopenhage- ner R. KJ, tijd 6 min. 22,8 sec.; 6. Italië (S. C. Kivorno), tijd 6 min. 23,2 sec. De coupe Glandaz werd gewonnen door Hon garije met 3 punten; Polen 2 punten, Duitsch land en Zwitserland kregen elk 1V2 punt. Italië bezette met 1 punt de vijfde plaats. De Nederlandsche Dameskampioen- schappen. Zondag hadden in het Stadspark te Gro ningen de dameskampioenschappen plaats van de Kon. Ned. Athletiek Unie. waarbij geen nieuwe records verbeterd werden. Over het algemeen bleven de prestaties beneden de verwachtingen. Tollien Schuurman en Cor Aalten miste men helaas en nu wij nog een jaar van de Olympische Spelen a.f zijn, hebben wij wei nig vertrouwen op goede resultaten te Ber lijn. De 100 Meter hardloopen werd gewonnen door Jo Dalmolen voor mej. de Vries. De tijd van mej. Dalmolen van 12.8 sec. was voor haar goed te noemen. Mej. Knyff nam het kampioenschap 200 Meter hardloopen voor haar rekening en dat op vrij gemakkelijke wijze. Mej. de Koek kon haar kampioenschap in het nummer speerwerpen niet prolongeeren. Mej. Dieben van Brunhilde Leiden bracht het tot 36.63 Meter, dat is ongeveer 2 Meter verder dan de kampioensprestaties van mej. De Koek van 1934 Op de 4 maal 100 Meter estafette werd de ADaplceg eerste met de dames Ter Braake. Van der Berg, Doorgeest en De Vries met 7 Meter voorsprong op Brunhilde Groningen. Nederland klopt West-Duitschland (20—13) HET SCHOUW, 18 Augustus. De ontmoeting NederlandWest-Duitschland. welke Zondag de hoofdschotel vormde van de op het Noord Hollandsch Kanaal nabij 't Schouw door den Nederlandschen Kanobond georganiseerde wedstrijden, is een verrassend succes gewor den voor de Nederlandsche kanovaarders. Voor het eerst zijn de Hollanders er in geslaagd hun zoo geduchte Duitsche concur renten klop te geven en zulks met een flin- ken puntenvoorsprong, nl. 20—13. Wedstrijden K. V. „Viking". Onder groote belangstelling hadden Zondag de nationale kanowedstrijden plaats van de K.V. „Viking" te Amsterdam en tevens de ont moeting Nederland—West Duitschland. Deze ontmoeting werd door de Hollanders met 20 tegen 13 punten gewonnen. De Haarlemsche Kanovereeniging wist de volgende prijzen te behalen: RIS. Adsp.: N. Morselt le prijs. R. 1 S. Nieuwelingen: W. v. d. Kroft le prijs, A. J. A. Bosse 2e pry's. K. 1 Nieuwelingen: W. v. d. Kroft le prijs. K. 1 Juniores: C. C. Gerritsen le prijs en J. v. d. Schaar 2e prijs. R. 2. S. Juniores: C. C. Gerritsen en J. v. d. Schaar 2e prijs. Na een spannenden strijd in de R. 4 S. werd de uitslag: 1. Geuzen Zaandam, 2. H.K.V. Haarlem. 3. Plassers Amsterdam. De H.K.V.- ploeg bestond uit C. C. Gerritse, Tj. Kuperus, A. J. A. Bosse, J. v. d. Schaar. Tennistournooi te Zoppot. Mej. Rollin Couquerque in den eind strijd geslagen. Uit Zoppot: In de finale van het dames enkelspel van het Internationaal Tennis- tournooi te Zoppot verloor onze landgenoote, mejuffrouw Rollin Couquerque met 61, 61 van de Poolsche speelster mejuffrouw Jedrze- kowski. Mejuffrouw Rollin Couquerque had Zater dag in aen halven eindstrijd van de Duitsche speelster mejuffrouw Horn gewonnen met 8—6, 7—5. Steeds Voorwaarts. Zondag j.l. hield de Jeugd-Wandel Sportver- eeniging Steeds Voorwaarts een trainings- marsch van 10 KM. Allen volbrachten in goede conditie den tocht. Polo-tournooi L. Z. C. te Leiden. Evenals het vorige jaar organiseerde L.Z.C, te Leiden een polo-tournooi. Deelne mende vereenigingen waren: Het IJ, L.Z.C., Dolfijn en H.P.C. Voor de eerste ronde speelde L.Z.C. tegen Dolfijn en verloor. De tweede ronde was H.P.C.—Het IJ. Direct na het uitzwemmen bemachtigt Mooi den bal en scoort onhoudbaar voor H.P.C. (1—0). De strijd gaat gelijk op. Beide doelen wor den nogal onder schot genomen. Bij een. H.P.C.-aanval scoorde Uitendaal na goed sa menspel der heele voorhoede, onhoudbaar voor Veenstra. (20). Even later maakt Van Bommel een mooi tegenpunt. (21). Na de rust wordt er beter gespeeld. De H.P.C. achterhoede zwemt op; de bal komt bij Jacq. Kölher, die scoort. (22). Weer valt H.P.C. heftig aan, Mooi brengt na goed spel der voorhoede den stand op 32 voor H.P.C. Nog even is er te spelen en dan fluit de scheidsrechter het einde, Nu moet Het IJ voor de verliezersronde tegen L.Z.C. spelen. Het IJ was veel ster ker, maar de L.Z.C.-keeper was goed in vorm. Van Bommel stelt zich binnen de 2 meter op en moet het water uit. Met 6 tegen 7 man weet het IJ toch de leiding te nemen. (1—0). Na rust stelt Van Rommel bij een IJ-aan- val zich wederom binnen de twee meter op en moet er weer uit. Nu maakt L.Z.C. geen fout; de stand is gelijk (11). waarmede het einde kwam. Nu moesten er strafworpen ge nomen worden om den 3en prijs. Voor L.Z.C. nam de Reede de 5 worpen en miste er 2. Voor het IJ Veenstra en miste er ook 2, Na opnieuw nemen miste Veenstra er 1; L.Z.C. benutte ze aile; dus was L.Z.C. den 3en prijs winnaar. Toen kwam de finale om den len en 2en prijs H.P.C.Ooifijn. Deze wedstrijd werd door H.P.C. gewonnen met 30. Mooi. Noor man en Uitendaal namen de doelpunten voor hun rekening, zoodat H.P.C. den mooien zilveren wisselbeker mee naar Heemstede kon nemen. Kampioenschap van Nederland. H. Z. EN P. C.—HET IJ (3—2). In het Zuiderparkbad te Den Haag heeft Zondag onder groote belangstelling de eer ste wedstrijd om het kampioenschap van Nederland plaats gehad tusschen de afdee- lingskampioenen H. Z. en P. C. I en Het IJ I. Deze wedstrijd was meer spannend dan fraai. Hij werd gewonnen door de Hage naars met 32. De tweede wedstrijd heeft plaats te Am sterdam op Donderdag 5 September a.s.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 7