De dood was weer op den weg. De onbewaakte maakt vier slachtoffers. MAANDAG 19 AUGUSTUS 1935 HAARLEM'S DAGBLAD 7 Vier slachtoffers. Dronken chauffeur reed een aantat jongens aan. Tijdens het afgeloopen weekend zijn, naast de ernstige ongelukken op drie onbewaakte overwegen, ook nog meerdere verkeersongevallen met noodlottigen afloop gebeurd, waarbij vier mensehen zijn gedood. Een ongeveer 60-jarige vrouw is, doordat zij onvoorzichtig overstak, op het Van Limöurg- stirumplein te Amsterdam door een motor wagen van lijn 14 gegrepen. De bestuurder zag het ongeluk aankomen, belde hevig en remde zoo sterk mogelijk, doch de vrouw lette blijkbaar op iets anders en liep door. Een on geluk was niet meer te voorkomen. De vrouw werd.zeer ernstig gewond en is tijdens het ver voer naar het ziekenhui^ overleden. Zij, die niet op den weg thuis behooren. In de gemeente Alsdorp bij Kerkrade reed een auto uit Aken met groote snelheid in op een groep op den weg spelende kinderen. Een dier kinderen, de 12-jarige J. Körfer werd op slag gedood, een 8-jarige knaap werd gewond. De 22-jarige T. Reisz, die met zijn handwagen op den weg stond en eveneens door de auto aangereden werd, liep een beenbreuk en an dere verwondingen op en is naar het zieken huis overgebracht. Een vierde knaap werd licht gewond. De auto reed door, doch de chauffeur is la ter aangehouden. Hij verkeerde onder den in vloed van sterken drank. Automobilist zag wielrijder te laat. Zaterdagmiddag ongeveer vier uur heeft op 'den Rijksstraatweg GroningenLeeuwarden onder Kooten een ernstig verkeersongeval plaats gehad. De 72-jarige wielrijder P. S. Koonstra uit Estrum wilde den weg overste ken op het moment, dat een auto uit de rich ting Leeuwarden naderde. De bestuurder van de auto, de heer R. Fa- ber uit Bolsward, had den wielrijder blijkbaar te laat opgemerkt, althans de laatste werd door de auto gegrepen en tegen den grond gesmakt. Hij kreeg zeer ernstige wonden aan het hoofd. In levensgevaarlijken toestand is hij naar zijn huis vervoerd. Na de aanrijding botste de auto tegen een boom en werd ernstig beschadigd. Wonder boven wonder kwamen de inzittenden met den schrik vrij. Nederlandsche in Duitscli- land verongelukt. Zaterdagmiddag is bij een spoorwegover gang te Remagen aan den Rijn Mevrouw van Leeuwen uit Voorburg door een truck overre den en gedood. Haar dochter was getuige van het vreeselijk ongeluk. De schuldvraag is nog niet opgehelderd. Vrachtauto slipte. Op de Zandschestraat'te Huissen .(.Geld.) is 'een leege vrachtauto, komende van Gent (Over Betuwe) over de tramrails geslipt. Hierdoor schoten de kettingen, welke de klep achteraan de auto vasthielden, en waarop vier knechts van een fruitkooper uit Gent zaten, los. Zij werden allen tegen de straat geslingerd. Een der knechts moest met een ernstige sche delbreuk naar de Cremerstichting te Huissen worden overgebracht, waar hij is overleden. Een andere knecht kreeg eveneens eën sche delbreuk Hij werd bij een landbouwer binnen gedragen, vanwaar hij, nadat hulp was ge boden, naar zijn woning in Gent is overge bracht. De beide andere personen liepen min der ernstige verwondingen op. Nadat door een dokter hulp was verleend, zijn zij naar Gent vervoerd. Zcoals gemeld bekwam de chauffeur geen letsel. SAMENVOEGING VAN DIENSTEN BIJ DE NED. SPOORWEGEN. In verband met het aan den heer Jhr. Dr. P. Elias per 1 September a.s. wegens het be reiken van den pensioen-gerechtigden leef tijd verleende ontslag uit den dienst dei- Spoorwegen, heeft de Directie der N. S. de onder diens leiding staande Dienst van Han delszaken en Goederentarieven gevoegd bij dien van het Vervoer, onder den naam „Dienst van het Vervoer en Handelszaken" tot chef waarvan met ingang van 1 Septem ber a.s. is benoemd de heer Ir. W. F. H. van Rijckevorsel, thans chef van den dienst van 'het Vervoer. Weder een groote brand in Haarlemmermeer. Boerderij met inventaris en oogstopbrengst afgebrand. Zaterdagavond omstreeks half elf werd de brandweer van Hoofddorp gealarmeerd voor een brand aan den Sloterweg bij de genie- sluis in de boerderij van den landbouwer en bloembollenkweeker J Smit, in gebruik en bewoond door J. v. d. Ham en gezin. Het vuur greep zoo snel om zich heen. dat de geheele boerderij weldra in lichte laaie stond, zocdat aan redden niet meer te den ken viel. Drie kinderen, die te bed lagen, kon den nog intijds in veiligheid worden gebracht. Met het blusschingswerk werd wegens wa tergebrek nogal moeilijkheid ondervonden. Aanvankelijk kon met twee stralen worden gewerkt, doch de voorraad water in de aan grenzende sloot was tegen den morgen reeds zoodanig uitgeput, dat er veel modder in de slangen kwam. Direct werd er toen een slang gezet op de in de onmiddellijke nabijheid aanwezige brandkraan, zoodat het blusschen voortgang kon hebben en de brandweer er nog in slaagde een bollenschuur en een houten berg plaats met afdak te behouden. De boerderij brandde met alles wat zich daarin bevond, tot den grond toe af. Tot den inventaris, die geheel verloren ging, be hoorden verschillende landbouwwerktuigen, alsmede 200 H.L. tarwe, 350 H.L. bloembol len. 15000 K.G. hooi, 21/2 H.A. erwtenstroo, 5 H.A. tarwestroo, 2 1/2 H.A. gerstestroo. De brandweer is den geheelen Zondag tot laat in den avond nog in actie geweest om de opeengepakte graan- en stroomassa's, die bij het omver halen telkens weer begonnen te branden uit te spuiten. Omtrent de oorzaak van den brand tast men nog in het duister. Verzekering dekt de schade. Industrialisatie wordt bevorderd. Lucifersfabriek te Weert. Naar wij vernemen zal binnenkort te Weert een lucifersfabriek worden opgericht, waar voor de gemeente bij raadsbesluit onder het gebruikelijke voorbehoud van hoogere goedkeuring een terrein langs de Zuid- Willemsvaart beschikbaar heeft gesteld. De oprichting dezer nieuwe industrie en haar vestiging te Weert zijn mede het re sultaat van de bemoeiingen van het Econo misch Technologisch Instituut in Limburg (E.T.I.L.), alsmede van het gemeentebestuur en de vereeniging Weert Vooruit te Weert. Met bouw en inrichting der fabriek zal spoedig- begonnen kunnen worden, zoodat tegen het einde des jaars de fabricage kan beginnen en wel met een personeel van 70 arbeiders, welk aantal geleidelijk tot onge veer 100 man zal worden uitgebreid. Wallace Beery „doet': land. Natuurlijk naar Volendam en Marken. Op Schiphol hartelijk ontvangen. Een warme zomerdag lokt steeds honderden naar onze hoofdstedelijke vlieghaven en ook Zondag was het terras van Schiphol weer overvol. Er was een reden temeer om den Zon dagmiddag daar door te brengen: 'Wallace Beery, de beroemde filmster werd te kwart over vier met het K.L.M.-toestel uit Londen verwacht. Precies op tijd, 4.16 uur, loeiden de sirenes en verkondigde de loud-speaker de komst van de „Valk", die enkele oogenblikken later naar het platform taxiede. Het was een ontvangst, een filmster waardig. Daar stonden de wagens van Cineac en Polygoon opgesteld en wacht ten tientallen persfotografen om Wallace Beery's aankomst in Nederland te vereeuwigen. Eerst stapten de „gewone" passagiers uit, de filmartist liet even op zich wachten en dan verscheen de breede figuur in de cabinedeur. Een groen sportpak, een stroohoed en een paar breede kauwgum malende kaken zouden ook den niets vermoedende hebben verraden, dat een Amerikaan arriveerde. De fotografen deden hun plicht, de „bezetting" van het ter ras juichte en de filmtoestellen draaiden. Beery kwam er geen oogenblik van onder den indruk; hij schudde handen, lachte en nam en passant twee groote bouquetten rozen in ontvangst, die hem werden aangeboden dooi de directies van het Carlton-Hotel, waar hij logeert, en de Metro Goldwyn Mayer. In optocht ging het toen naar het restau rant. waar de tijd voor een persgesprek maar erg nauw was toegemeten. Wallace Beery is de gast van de K.L.M. en zou Zondagmiddag nog in gezelschap v.an den heerD. J. de Vries, chef van de handelsafdee-^ ling der K.L.M. Volendam bezichtigen; als de tijd het toelaat zou er een tocht naar Marken aan worden vastgeknoopt. Hedenochtend zon waarschijnlijk een bezoek aan de Rembrandt- Tentoonstelling worden gebracht en daarmee zou het verblijf in Nederland worden besloten. Hedenmiddag om 1 uur zou de terugreis naar Londen worden ondernomen. Dinsdag zet hij zijn Europeesche tournée voort en zullen de filmacteur, zijn vrouw en dochtertje per vliegtuig naar Praag en Boedapest gaan. De heer Beery vertelde, dat hij een enthou siast luchtvaarder is. Zelf heeft hij ook een vliegtuig en hij is zelfs in het bezit van een brevet als verkeersvlieger. „Ik heb er heel wat vlieguren op zitten en als ik als filmartist misluk, ga ik over naar de vliegerij". Maar daar ziet het nog niet naar uit. en over 8 maanden zal Wallace Beery in Londen aan het werk gaan. Welke films er zullen wor den gemaakt, wist hij ons echter nog niet te vertellen. Dan eischt de heer de Vries zijn gast op; de auto wacht en Beery zal hoewel vluchtig kennis maken met Holland. Nederlandsch Fabrikaat wordt aanbevolen. Nationale Propaganda Commissie ingesteld. Reeds eenigen tijd geleden is medegedeeld, dat eenige vooraanstaande personen uit het bedrijfsleven op uitnoodiging van het be stuur der vereeniging „Nederlandsch Fabri kaat" het initiatief hebben genomen tot de vorming van een Nationale Propaganda- Commissie voor Nederlandsch Fabrikaat. Prof. Dr. Ir. H. Gelissen, Minister van Han del en Nijverheid, heeft het eere-voorzitter- schap dezer commissie aanvaard, terwijl in deze "commissie o.m. zitting hebben genomen de heeren: Ir. W. Kaars Sijpestein Jr.. Di recteur Firma P, H. Kaars Sijpestein. Krom menie; C. G. H. Maas Czn., directeur Haar- lemsche Stoomverffabriek, Haarlem; en H. Smidt van Gelder, directeur N.V. van Gelder Zonen, Amsterdam. Deze commissie heeft zich tot taak gesteld een krachtige propaganda door het geheele land te voeren om te bevorderen, dat aan het Nederlandsche fabrikaat een gerechtvaar digde voorkeur worde gegeven. De door de commissie ontworpen plannen hebben de volledige instemming van de Cen trale Werkgeversorganisaties, deel uitmaken de van den Nijverheidsraad, welke dan ook hebben besloten krachtige en volledige me dewerking te zullen geven. Hte eerste waar het nu op aankomt is de geldmiddelen, noodig voor de uitvoering dei- verschillen de plannen, te verkrijgen. Reeds hebben een groot aantal industriee- le bedrijven krachtigen geld el ijken steun toe gezegd, en thans zal, in samenwerking met de besturen der Werkgeversorganisaties, een beroep worden gedaan op de geheele Neder landsche industrie Reeds uit het feit, dat Z.E. Minister Ge- lissen. zich bereid heeft verklaard het eere voorzitterschap der commissie te aanvaar den. blijkt dat van Regeeringsziide belang stelling voor de uitvoering van' dit denkbeeld bestaat, maar bovendien heeft ook reeds thans de commissie bij haar voorbereidende werkzaamheden ervaren, dat op de moreele belangstelling en op medewerking van Re- geeringszijde gerekend kan worden. De Belgische koningskinderen weer naar hun land terug. Na een verblijf te Noordwijk. Prins Boudewijn en Prinses Josephine Char lotte van België, zijn Zaterdagmiddag om streeks één uur, na ruim anderhalve maand ten huize van den burgemeester van Noord- wijk, den heer J. B. V. M. J. van de Mortel, gelogeerd te hebben, weer naar België te ruggekeerd. Reeds lang v'óór één uur wachtte een groote groep menschen voor de woning van den bur gemeester om nog een laatste glimp van de koningskinderen op te vangen .Eindelijk ver scheen de wagen van den burgemeester, door- hemzelf bestuurd, waarmee de koningskinde ren naar Den Haag werden gebracht. Verder hadden nog in den wagen plaats genomen de kinderen van den burgemeester Sabine en Jan Hein, de Nederlandsche gou vernante van de kinderen en de kinderjuf frouw van de familie Van de Mortel. Mevrouw Van de Mortel was wegens lichte ongesteldheid thuisgebleven. Toen de auto het hek uitreed ging er een luid gejuich op. Ook aan het station in Den Haag bestond er belangstelling voor het vertrek van prins Boudewijn en prinses Joséphine Charlotte, die den reis van Den Haag naar Brussel per Pull- mantrein maakten. In Brussel werden zij eveneens hartelijk toegejuicht. In Oss durfde men lang niet alles aangeven. Zooals weer uit nieuwe bekentenissen bleek. Ook een bericht van anderen aard. Door de gemeente-politie te Oss is overge gaan tot de arrestatie van den 44-jarigen L. de R.. uit Heesch bij Oss, die ervan verdacht wordt medeplichtig te zijn aan een in 1928 gepleegden roofoverval op den kassier van de Boerenleenbank te Maren, waarbij niet minder den f 3000 werd ontvreemd. De R. bekende medeplichtng te zijn aan dezen roofoverval en verklaarde dezen te heb ben gepleegd in samenwerking met zijn broer M. de R. en een zekere van O. en C. van B., allen uit Oss. Deze laatsten zitten voor dit feit reeds geruimen tijd in voorarrest. De gemeente-politie is er tevens in geslaagd om nieuwe bekentenissen los te krijgen van den reeds langen tijd gearresteerden Toon de Soep en Gijs de Sijp, die naast de reeds bekende roofovervallen o.m. te Gassel, Veghel Tubbergen en Loon op Zand, welke_ reeds tot opheldering zijn gebracht, thans nog hun medeplichtigheid heb ben bekend in een roofoverval te Meerlo, waar zij een bejaarden man aanvielen en een bedrag van f 2000 ontvreemden. Vervolgens een inbraak in het Veerhuis te Megen, waar be halve een kistje sigaren een bedrag van f 40 werd ontvreemd. Voorts een roofoverval op den landbouwer Ploegmakers te Heesch met een buit van ruim f 200, een roofoverval op een dronken man in het „Vierhoekje" te Oss met een buit van f 260, een roofoverval op een ouden man in de Harenschesteeg, dien men van f 200 beroofde en verder nog tal van over vallen, inbraken en diefstallen, oa. van kippen en ander pluimvee. Bij deze bekentenissen kwam nogmaals vast te staan, welk een voorname rol de on langs gearresteerde S. uit Nijmegen in de Os- sehe onderwereld heeft gespeeld. Naar aanleiding van deze bekentenissen zijn nog meerdere arrestaties te verwachten. Een Ossenaar te Haarlemmermeer gearresteerd. Op verzoek van de Kon. Marechaussée te Oss werd te Haarlemmermeer bij den landbou wer M. aan den Spieringerweg gearresteerd en naar Oss overgebracht de ruim 20-jarige Ossenaar van H., als verdacht van medeplich tigheid aan een in December 1933 gepleegde manufacturen-diefstal, waarbij de heer Van der Zanden op den Heuvel te Oss het slacht offer werd. Van H., bekende medeplichtig te zijn aan dezen diefstal, terwijl tevens de reeds gearresteerde van O.., die op het oogen blik in voorarrest vertoeft, als medeplichtige in den roofoverval te Oyen aan dezen in braak bekende medeplichtig te zijn geweest. Uit de verschillende bekentenissen is geble ken, dat lang niet alle misdaden bij de Os- sche politie zijn aangegeven, uit vrees voor wraak van „het milieu". Ook ander nieuws uit Oss. Een afwijking van de opsomming van mis daden. arrestaties en bekentenissen uit Oss. waaraan we in de laatste weken gewend zijn geraakt, vormt het volgende bericht: In de afgeloopen week werden door dr. F. C. Bursch. assistent bij het Rijksmuseum van Oudheden te Leiden, onderzoekingen ver richt op verschillende plaatsen onder de ge meente Oss, waarbij zeer belangrijke resul taten geboekt konden worden. O.a. werd een koepelgraf aangetroffen, behcorende tot de beker-cultuur uit omstreeks 1800 jaar voor Christus. Een fraaie klok-beker van Ve- luwsch type werd gevonden, de eerste welke op Brabantschen, bodem is aangetroffen. Zoowel wat bouw als wat vondst betreft, was deze heuvel iets zeer bijzonders. Nog meer was dit het geval met de twee andere graven, die gelegen waren iets ten westen van het reeds in 1933 ontdekte en door dr. Holwerda nader onderzochte vorstengraf. Een van deze graven had aan een der lange wan den een verbreeding, waarin men als bijgave een grove versierde pot aantrof, voorzien van een afzonderlijke voet gelijkend op de z.g.n. Deverel-urnen. Een bijzonderheid .bij deze graven was de er om heen gezette drie tot zes dubbelen rand van palen. Bij één ongeval twee dooden. Fietsende personen zagen den trein te laat. Op den onbewaakten overweg bij dc Haarbrug te Arkel is Zaterdag de melkauto van den heer A. Kooi uit Arkel door den trein gegrepen. De heer Kooi en een 14-jarige jongen werden gedood. Een ooggetuige verhaalde hoe na een slag de trein die daar tor plaatse een snelheid van 90 K M. had, tot stilstand kwam, nadat de machinist zand op de rails had laten loopen. De auto was totaal vernield en men ging op onderzoek uit, hoeveel personen in den wagen hadden gezeten. Na eenigen tijd ontdekte men de lichamen van twee personen in de "langs den weg stroomende Wetering. De slacht offers waren door de ruit van de cabine in de sloot geslingerd. De 14-jarige G. Gons, wonen de te Arkel, bleek reeds overleden, terwijl de chauffeur, de heer A. Kooi, zwaar gewond was. De slachtoffers werden, nadat geneeskundige hulp was verleend, met denzelfden trein, die ongeveer 42 minuten vertraging had, naar Gorinchem vervoerd. Daar is de heer Kooi in een ziekenhuis overleden. De heer Kooi was gehuwd en vader van drie kinderen. Vrouw sloeg geen acht op een sneltrein. Zaterdagnamiddag 0111 kwart voor vier is op den onbewaakten spoorwegovergang aan den Enkweg te Wengelo (gem. Wijhe) een ernstig ongeval gebeurd, dat aan mej. J. Berends- Ittersum uit Wengelo het leven heeft gekost. Mej. Berends wilde zich op dat tijdstip per fiets naar haar familie begeven, die in de zelfde gemeente aan den overkant van den IJsel woont. Haar man en de andere gezins leden waren daar reeds, zoodat zij het laatst de woning verliet. Niet ver van huis moest zij een onbewaakten overweg oversteken en daar bij heeft zij blijkbaar geen acht geslagen op den sneltrein Deventer—Zwolle, die in volle vaart naderde. De ongelukkige werd door den trein gegre pen en een twintigtal meters meegesleurd, waarna zij in een sloot terecht kwam. Zij was op slag dood, hetgeen geconstateerd werd door een militairen dokter, die met den trein reisde. Het uitzicht ter plaatse was zeer goed. Nog een derde ongeval. Zaterdagmiddag omstreeks 5 uur is de 40- jarige A. Nieuwenhuis wonende te Zuuk, ge meente Epe op een onbewaakten overweg al daar door een trein komende van Apeldoorn gegrepen en op slag gedood. Inbrekers scheuren brandkast open. Hun buit bedraagt ƒ2300. Inbrekers hebben hun slag geslagen in het kantoor van de drukkerij Joachimsthal aan de Jodenhouttuinen 92—102 te Amsterdam. Uit de brandkast is het voorradige geld, 2300 in totaal, waarvan een gedeelte in Bel gische francs gestolen. Toen Zondagmorgen te half negen het per soneel op het kantoor kwam, ontdekte men dat ongewenschte bezoekers in het privé- kantoor waren geweest. De brandkast was a la Sardine opengescheurd en het voorradige geld was verdwenen. Ook in een ander lokaal had den de heeren hun slag geslagen, daar was een lessenaar geforceerd, waaruit een klein bedrag aan geld wordt vermist. Er zijn hier blijkbaar vaklieden aan het werk geweest, want er zijn geen vingerafdrukken gevonden. Ook de wijze, waarop de brandkast is geforceerd, wijst er op. dat er geroutineerde inbrekers aan het werk zijn geweest. Zaterdag wordt op de drukkerij niet gewerkt het personeel is Vrijdagmiddag weggegaan, zoodat het niet vaststaat in welken nacht de inbraak is gepleegd. „De Kribbebijter" op het witte doek. Waardcerende woorden in de Britsche pers. Onder het opschrift „A Succesful Dutch Comedy", schrijft een medewerker van den Times, dat verscheidene Nederlandsche films de laatste twee of drie jaren lof hebben ge oogst en zelfs prijzen hebben behaald voor haar technische voortreffelijkheid. Hij stelt vast, dat ze er tot heden niet in geslaagd wa ren afgescheiden van nieuws- en documen taire films universeel naam te maken. Met De Kribbenbijter nagenoeg geheel Neder landsch wat medewerkers betreft en geheel Nederlandsch wat spelers betreft heeft men nu echter te doen met een filmblijspel, dat de vergelijking met het beste werk van andere naties kan doorstaan. „Cor Ruys als kribbe bijter en Dolly Mollinger als schoondochter", schrijft het blad, „vervullen hun rollen op een wijze, welke precies voor filmproductie past en in geen enkel opzicht aan het tooneel doet herinneren." De schrijver besluit met te ver tellen, dat de architectuur en het landschap kenschetsend zijn van veel dat tusschen West- falen en de Noordzeekust ligt en dat men de typen in elke Nederlandsche stad op eiken dag van de week kan ontmoeten. Ook de humor is nooit geforceerd. NEDERLANDER TE DÜSSELDORF VEROOR DEELD WEGENS DEELNEMING AAN OVERVAL. Zeven leden van een katholieke jeugdorga nisatie en een achtste verdachte zijn Zater dag te Düsseldorf blijkens een D.N.B. bericht door de speciale rechtbank veroordeeld wegens den aanval, die bij Krefeld-Bockum op 15 leden van de Hitlerjeugd is gepleegd. Daarbij werd de leider gewond en werden de jongens mishandeld. Tot de verdachten behoort ook een Neder lander, die evenals verdachte Hermes tien maanden gevangenisstraf kreeg en daarna uit het land zal worden gezet. De andere verdach ten kregen straffen van vijf tot zeven maan den. Een halve eeuw geleden Uit Haarlem's Dagblad van 1885. 19 Augustus: Uit Pijnakker Als een bijzonderheid verdient ge meld te worden, dat het de beide laatste nachten vrij flink heeft gevroren, zoo dat de weilanden'in den ochtend gansch wit zagen, iets wat zich de oudste land lieden alhier in de Augustusmaand niet herinneren. Augustus toch wordt altijd de eenige maand genoemd, waarin geen nachtvorsten voorkomen. Door onze lens gesnapt. Mr. C. J. Koch. Mr. C. J. Koch werd geboren in 1874 en be zocht de H. B. S. te Alkmaar en Amsterdam en werd daarna in 1893, bij de Militaire School te Haarlem, opgeleid tot officier, waar hij in 1896 werd benoemd tot 2den luitenant der Infanterie. Hij doorliep de rangen van luitenant en kapitein en was het laatste jaar van zijn diensttijd werkzaam aan het Ministe- ,rie van Oorlog, bij de le afdeeling. Ihtusschen -had hij in 1913 het Staatexamen tot toelating aan een Universiteit afgelegd en begon in 1915 de studie in de rechtsweten schappen. In 1919 promoveerde hij tot doctor in de rechtswetenschap aan de Universiteit te Gro ningen. Hij had toen juist den militairen dienst ver laten en was benoemd tot voorzitter van den Raad van Arbeid te Roosendaal. Hij bekleedde daar het voorzitterschap 10 jaar en ging in 1929 in dezelfde functie over naar Haarlem. Mr. Koch is plaatsvervangend lid van het bestuur der Vereeniging van Raden van Ar beid en lid van verschillende commissies van die vereeniging. Van zijn hand verschenen in diverse tijd schriften en bladen verscheidene artikelen over de Sociale Verzekering en over algemeene so ciale onderwerpen. Hli'i'k niet miHM" op die oudorwetjehc maniet* Doe zooals duizenden huisvrouwen. Neem u> dat bleekt WITTER Icn bijl nooik gaakjej in'Uw goed voor VIJF wasschen 16 ct '.É.V.VtS%SSn Handelsond „Emks" Apeldoorn (AcLv. Ingez. MedJ Zigeuners gingen schieten. Om een liefdesaffaire. Daders gearresteerd. Zaterdagavond omstreeks half zeven werd nabij het woonwagenkamp op het gemeente- veld te Borne een moordaanslag gepleegd. Een zekere Paul Baassili was met zijn broer en een klein jongetje er met een wagen op uit om gras te gaan maaien. Onderweg werden zij plotseling overvallen door een drietal met revolvers gewapende mannen, die uit een boschje tevoorschijn sprongen en eenige schoten losten. Paul Baassili werd door een der schoten in den arm getroffen. Zijn broer wist den wagen te keeren en in galop reed men naar het kamp, waar hun woonwagen stond, terug, Tijdens deze rit werden zij achter volgd door de aanranders, die verscheidene schoten losten, zonder echter te raken. In het kamp aangekomen, werden onmid dellijk politie- en een medicus gewaarschuwd. De broer van Paul Baassili wist met zekerheid een der daders te noemen, namelijk iemand, die reeds eerder een moord op een Neder lander gepleegd heeft. De daders behooren evenals Baassili tot zigeuners, welke momen teel door Twente trekken. Uit een onderzoek bleek, dat een liefdes affaire de oorzaak van deze daad moet ge weest zijn. Enkele uren na den aanslag is de dader, die vergezeld was van zijn zoon ën een neef. in de omgeving van Almelo gearresteerd. Hij heeft een volledige bekentenis afgelegd.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 9