UIT HET BUITENLAND Tandheelkundig Instituut GEHEEL GEBIT Radio bij het autorijden. Activiteit in de Britsche filmindustrie. THIJS IJS EN HET GEHEIMZINNIGE EILAND. DINSDAG 20 AUGUSTUS 1935 HAAK ITEM'S DAG BEAD 4 Baron Alolsi zet het Italiaansehe standpunt uiteen. «(Veiligheid der koloniën" moet worden gewaarborgd. Italië 4 September te Genève vertegenwoordigd? HET BELANGRIJKSTE NIEUWS Baron Aloisi heeft gisteravond voor zijn ver trek de vertegenwoordigers ontvangen van de jFiransche en buitenlandsche pers, waarbij hij een reeks vragen beantwoordde. Aloisi stelde vast dat het diplomatieke con tact open blijft. Hij zag echter nog geen basis voor nieuwe onderhandelingen. Aloisi wees verder het verwijt af, dat Italië weigert zijn eischen openlijk uiteen te zetten. Mussolini heeft Eden in Rome nauwkeurig ge zegd welke doeleinden Italië zich gesteld heeft. Van een EngelschItaliaansch conflict kan desondanks geen sprake zijn. Het doel van Italië is de veiligheid van zijn Oost-Afrikaan- sche koloniën te waarborgen. Er bestaat een direct gevaar voor het bestaan van deze kolo niën en, nadat de jarenlange pogingen om met Abessynië tot een overeenstemming te komen, zonder resultaat waren gebleven, was Italië niets anders overgebleven dan handelend op te treden. Van 1894 tot 1928 heeft Italië ge tracht met Abessynië samen te werken. On danks de verschillende verdragen is het echter door Abessynië steeds vijandig behandeld. Op de vraag, wat Italië onder veiligheid verstaat, antwoordde Aloisi: Italië is van mee ning, dat de tijdens de onderhandelingen naar voren gebrachte voorstellen de veiligheid van zijn koloniën niet waarborgen. Aangezien de meendngsverschillen over de Abe&synisehe kwestie zoo groot zijn, heeft het geen doel ge had in Parijs verder te onderhandelen. Toen een der aanwezigen Aloisi er aan her innerde, dat tijdens de besprekingen Italië voorgesteld was het Abessynische bestuur en de politie technische advisieurs te geven, die een zekere conti'ole konden uitoefenen, wierp hij tegen, dat zulke technische adviseurs in verschillende staten, o.a. in China aanwezig zijn, maar dat hun beteekenis van geen be lang is. Op de vraag, hoe het voorgenomen optreden van Italië in overeenstemming gebracht kon worden met de in het verdrag der drie mo gendheden vermelde onafhankelijkheid van Abessynië, antwoordde Aloisi, dat de onafhan kelijkheid van Marokko, Irak en Egypte in dienovereenkomstige verdragen ook erkend .was. De opmerking, dat een militaire onder neming in Abessynië gevaarlijk en kostbaar was, beantwoordde Aloisi met vast te stellen, dat de Italiaansehe regeering precies weet, wat zij van plan is en niet bang is voor de conse quenties. Men behoeft niet te vreezen, dat Italië in Abessynië zoo gebonden zou worden, dat het niet in staat zou zijn zich aan Europeesche problemen te wijden. Aan de a.s, manoeuvres zullen ongeveer een millioen man deelnemen. Bovendien beschikt Italië nog over reserves, want het is wel arm aan grondstoffen maar niet aan menschen. De politiek van het z.g. front van Stresa zal tot het einde ten uitvoer worden gelegd. Daaraan verandert de afloop van de Parijsche onderhandelingen niets. Rome is het met Parijs en Londen er over eens, dat de Italiaansehe politiek ten opzichte van Oostenrijk op geenerlei wijze moet worden be lemmerd. "Veeleer bestaat het voornemen de samenwerking met Parijs en Londen in dit opzicht binnenkort te verdiepen. In dit ver band maakt Aloisi er melding van, dat het bijeenroepen van een Donauconferentie na gestreefd zou worden. Omtrent datum ei plaats der conferentie is nog geen beslissinj gevallen. Op de vraag, of Italië aan de zittingen van den Volkenbondsraad van 4 September zou deelnemen, verklaarde Aloisi, dat Italië zich voorbehoudt naar Genève te gaan. De beslis sing daarover hangt af van de ontwikkeling der gebeurtenissen. nauw contact zal worden gezocht met Frank rijk en de Amerikaansche regeering Na de mislukking van de besprekingen te Parijs is voor Engeland de kwestie van de opheffing- van het wapen-uitvoerverbod opnieuw acuut geworden. Het staat vast, dat de voorloo- pige beslissing van de Engelsche regeering. waarvan ongeveer vier weken geleden aan het Lagerhuis mededeeling is gedaan, thans opnieuw overwogen zal worden. Engeland heeft indertijd de uitvoerlicenties geweigerd om niet vooruit te loopen op een eventueel te Parijs te nemen beslissing, in de hoop, hierdoor gemakkelijker tot een vreedzame regeling te komen. Afrika, Japan bereid Abessynië leening te verstrekken. In Japansche kringen te Addis Abeba ver klaart men, dat Japan de onderhandelingen te Parijs zeer aandachtig heeft gevolgd. In geval van een oorlog zou Japan zich waarschijnlijk niet tot een protest in Rome beperken Men is, volgens deze verklaring, ook bereid Abessynië een leening te verstrekken, wan neer dit land er om zou vragen, hetgeen tot nu toe niet is geschied. De keizer houdt dag en nacht beraadsla gingen, waaraan door de ministers zoowel als door de buitenlandsche raadslieden en militairen wordt deelgenomen. Geen Amerikaansche inmenging. Het Amerikaansche S taatsdepartement heeft de berichten uit Parijs tegengespro ken, volgens welke de Britsche regsering door haar Volkenbondsminister Eden te Pa rijs den Amerikaanschen zaakgelastigde al daar zou hebben uitgenoodigd tot medewer king aan de beraadslagingen te Genève over de mogelijkheid van vermijding van een oor log tusschen Italië en Abessynië. Eden heeft zijn Amerikaanschen collega voortdurend op de hoogte gehouden van de ontwikkeling dei- besprekingen, doch in genoemd opzicht geen enkele wensch geuit. Joeg- Italië. Sluiting der goederenbeurzen. Bij decreet der Italiaansehe regeering zijn alle goederenbeurzen (zooals die voor graan, steenkool, enz.) gesloten in de voornaamste tien provinciesteden, te weten Milaan, Na pels, Turijn, Genua, Bologna, Florence, Triest Venetië, Fiume en Padua Men neemt aan naar Reuter meldt dat de regeering tot dit besluit is gekomen door de noodzakelijkheid, de leveranties voor het ex peditie-leger naar Oost-Afrika te reglemen teeren. Roemenië. Religieuze onlusten in Bessarabië. In het dorp Aldinesti in Bessarabië kwam het tot bloedige botsingen tusschen gendar merie en een secte, die strijdt voor het be houd van den ouden orthodoxen kalender. De gendarmes moesten den leider van de secte en zijn aanhangers arresteeren, doch de fanatici deden een aanval op de gendar mes en doodden er twee met revolverschoten. De gendarmes beantwoordden het vuur en doodden vier aanvallers, terwijl twaalf ge wond werden. Nadat de gendarmerie ver sterking had gekregen, kon de orde in het dorp hersteld worden. Engeland. Kabinet in buitengewone zitting bijeen. De momenteel nog te Aix-les-Bains ver toevende Britsche eerste minister Stanley Baldwin heeft den leden van zijn kabinet een mededeeling gezonden, zich gereed te houden voor een buitengewone zitting van het Britsche kabinet ter bespreking van de door het mislukken der Parijsche driemo- gendheden-conferentie ontstane situatie. Een tijdstip voor deze zitting is nog niet vastgesteld, doch men acht het waarschijn lijk, dat zij reeds Vrijdag a.s. zal worden ge houden, aangezien de tijd, die nog rest vóór den 4den September zeer kort is indien men nog met andere leden van den Raad in ver binding wil treden. Vermoedelijk zal om te beginnen de Abessynië-commissie uit het ka binet bijeen komen, die na den toestand nauwkeurig onderzocht te hebben het vol ledige kabinet bepaalde voorstellen zal doen, In goed ingelichte kringen te Londen ver klaart men, dat in de komende 14 dagen Samenvoeging van partijen. Vertegenwoordigers der voormalige Servi sche Radicale Partij, van de Bosnische Mo hammedanen en van de Sloveensche Volks partij, hebben aan de regeering het program ma voorgelegd eener nieuwe gemeenschappe lijke partij, die den naam zal dragen van „Joego-Slavische Radicale Partij". Genoemde partijen hebben een commissie van vier per sonen benoemd, waartoe de minister-president Stojandinowitsj, de leider der Radicalen, zoo wel als die van de Bosnische Mohammedanen, Staho en de leider van de Sloveensche Volks partij Korosjet behooren. De lugubere vondsten bij Wuestwesel. Twee mogelijkheden. In de N.R.C. vinden wij nog nadere mede- deelingen over de gevonden lijken bij Wuest wesel aan de NederlandschBelgische grens. De Bredasche correspondent van dit blad schrijft, dat allerlei veronderstellingen zijn gedaan, waarvan vele echter naar het rijk der fabelen kunnen worden verwezen. Zoo blijkt een oude begraafplaats, waar natuurlijk ook aan is gedacht, hier nooit te zijn geweest. Het staat vrijwel vast, dat de gevonden lij ken dateeren van na 1916, aangezien pas in dat jaar het dichte dennenbosch, dat voordien op het betrokken stuk land stond, op order der Duitsche legerautoriteiten is gerooid. Het feit nu, dat de lijken juist aan den ge bleven boschrand zijn gevonden wijst er op, dat de begraving na dien heeft plaatsgehad. De twee eenig overblijvende mogelijkheden zijn dat men met slachtoffers van een mis daad heeft te doen of dat men de trieste res ten van een oorlogsdrama heeft blootgelegd. Het onderzoek naar beide mogelijkheden wordt ten zeerste bemoeilijkt door het ont breken van elk voorwerp, dat ook maar de ge ringste aanwijzing kan geven. Want wel zijn in de omgeving van de plaats waar het derde lijk werd blootgelegd een vijftal roestige spij kers gevonden, doch dit is op een afgerasterde plek grond op 33 M. afstand van een bewoonde boerderij geen zeldzaamheid. Dat de lijken bij nacht en ontij zijn begra ven kan ook wel als vaststaand worden aange nomen, daar men anders op de boerderij van De Bie, die ook in de oorlogsjaren doorloopend bewoond was, wel iets had moeten bemerken. Politie en justitie staan dan ook tot dus verre voor een raadsel, hoewel er naar ver luidt gedurende de laatste dagen eenige aanwijzingen zijn binnengekomen, die het on derzoek in een nieuwe richting leiden. In hoe verre die aanwijzingen deze geheimzinnige zaak tot klaarheid zullen brengen, wenscht men hangende het onderzoek nog niet mede te deelen. LAVAL'S DOCHTER IN HET HUWELIJK GETREDEN. Gisteren is het huwelijk voltrokken tusschen de dochter van den Franschen minister-presi dent Laval. José, met graaf de Chambrun. De getuigen van den bruidegom waren ge neraal Pershing, de commandant der Ame rikaansche legercorpsen in Frankrijk tij'dens den wereldoorlog en Dernis, lid van het civiele gerechtshof. De getuigen van de bruid waren Fern and Bouisson, voorzitter van de Kamer, en luite nant-kolonel Gonsard, een oom van de bruid. DEENSCH VLIEGER UIT ZEE GERED. Gistermiddag geraakte boven de Sont een Deensch militair vliegtuig in nood. De be stuurder, de kapitein-vlieger Larsen, kon zich slechts door een parachutesprong redden" en kwam midden in de Sont terecht, waar hij dreigde te verdrinken. Het verkeerstoestel in den gewonen dienst van de Duitsche Luft hansa, het watervliegtuig „William Langan- ke", bestuurd door den piloot Kaspar. dat juist uit Oslo te Kopenhagen was aange komen, vloog onmiddellijk naar de plaats van het ongeval en daalde in de onmiddel lijke nabijheid van den drenkeling. De mar conist Schneider sprong in het water en slaagde er in, den Deenschen vlieger veilig aan boord van het Duitsche verkeersvlieg- tuig te brengen. RIJKSSTRAATWEG 16 HAARLEM-N. TEL. 16726 vanaf i 35 - met garantie, pijn- vanar j jj. lnns trekken inbegr. BESLIST PIJNLOOZE BEHANDELING. Spreekuren alle werkdagen van 9—12 en 14 uur. Zaterd. 912 uur. Avondspreekuren Dinsdag, Woensd. en Donderd. v. 7—9 u. (Adv. Ingez. Medj Engeland 's verkeersminister neemt voorzorgsmaatregelen. Wanneer kinderjuffrouwen en kinder vrienden in Engeland het jonge volkje ver maken met ritten op de knieën, dan zingen zij er een lied bij van een witte dame op een wit paard, met ringen aan haar vin gers en bellen aan haar teenen, die rijdt naar Banbury Crossen muziek vergezelt haar op haar weg. Het sloteffect van den rit op de knieën wordt n.l. begeleid met de ver klaring voor geen tegenspraak vatbaar dat „she shall have music wherever she goes". Deze opvoeding kan mede verant woordelijk zijn voor de groeiende gewoonte der Britten de genoegens van radio te ver binden met die van auto-rijden. Maar de legendarische witte dame op weg naar Banbury Cross kende niet de hachelijkheden van het moderne verkeer. Zij ontmoette, mag men aannemen, geen auto's op haar we; hoogstens een bles of een schimmel. De kranten van haar tijd hadden nog niet de trieste taak den dood. in het verkeer van 7000 menschen per jaar te melden. Het voorbeeld van de witte dame, die het kind, hobbelend op de knieën van ouderen, in de verbeelding haar muzikalen rit zag doen kan zoo heeft althans het even zorgzame als bezorgde ministerie voor Transport uitge maakt in deze dagen niet worden nage volgd. Er is al gevaar genoeg op den weg. En een gevaarlijker toestand zou ontstaan, indien men den automobilist muziek waar en waarheen hij ook zou gaan. Een radio-ontvanger in den auto kan bevredigen der effect geven aan de ontspanning en kan de vreugde verhoogen. Een zaak heeft echter gewoonlijk verscheidene kanten; en de radio ontvanger zou de ontspanning en de vreugde kunnen doen verkeeren in verdriet en rouw. Zoo denkt minister Hore-Belisha er over. Hij heeft daarom een ontwerp-regeling van het radio-vermaak verbonden aan auto rijden gemaakt. Hij heeft zich daarbij klaar blijkelijk laten leiden door de zelfde over wegingen die hebben gegolden voor de tram of bus-onderneming, welke den passagier op haar voertuigen per bordje verzoekt „niet met den bestuurder te spreken". Het is een voor- dehandliggende voorzorgsmaatregel, hoezeer de bestuurder Oost-Indisch doof kan blijven' voor het gebabbel van praatzuchtige passa giers en hoezeer hem dit ook gemakkelijk zal vallen, aangezien geen belangrijke mede- deelingen achter zijn rug rijpen. Een radio-spreker laat zich echter niet zoo gemakkelijk negeeren. Hij heeft werkelijk vaak wat te vertellen, soms wereldschokkende dingen. En .hij laat zich niet ontmoedigen door afwezigheid van repliek. Er is alle reden te veronderstellen, dat een auto-bestuurder gedurende een onderhoudend radio-praatje of een belangrijk nieuwsbulletin een deel van de aandacht, welke hij volledig aan zijn rijden aan den weg moet geven, schenkt aan hetgeen de radio-spreker hem wil vertellen. De ontwerpregeling, door het genoemde ministerie voorgesteld, houdt zich bezig met het verhoogd gevaar voor kortsluiting in den auto, dat een radio-installatie zou kunnen opleveren. Ook wordt voorgesteld, dat de radio in den auto stom zal zijn, wanneer hij door bebouwde districten rijdt. Het gevaar voor aanrijdingen is er grotoer dan op stille wegen van 't schaars bewoonde platteland. Volgens sommigen moet de ministers van Transport verder gaan in dit opzicht en moet hij onder alle omstandigheden verbieden dat een bestuurder van 'n motorvoertuig onder 't. rijden door een radio-program wordt afge leid. Zij redeneeren. dat allerwege de gevolgen van verdeelde aandacht noodlottig kunnen worden. Indien men al rijdende radio wil heb ben, zullen alleen zij, die gereden worden er van kunnen genieten. De bestuurder moet tegen het geluid geïsoleerd worden. A. K. van R. Een stad verrijst. (Van onzen Londenschen correspondent.) Vlammende hemelen in den nacht getui gen van de drukte in de Engelsche film ateliers en van den hoogen druk, waaronder men er werkt. Men vertelt elkaar met ver voering, dat men thans Hollywood evenaart in den grootschen opzet van tooneelen en de voor weinig terugdeinzende geldelijke offers ten behoeve van films. Automobilisten en route in den avond ten westen van Londen worden aangetrokken door het licht in en om de studio's, als nachtuiltjes door een kamer- lamp, als trekvogels door den Brandaris. Men verklaart dat zoowat alle electrische boog lampen u weet wel die met de koolspitsen welke het land alsnog bezit voor Denham, waar „de vorm der komende dingen" voor de filmcamera's worden gekneed, zijn gere- quireerd. De ..Komende Dingen" leert men kennen in een verhaal van H. G. Wells. Het verhaal gaat op het thema, dat alles nog be langrijk ellendiger moet worden voordat het beter wordt. Blijkbaar bezield door den Mr. Everyman, die sinds jaar en dag de hoofdper soon is geweest in de advertenties van een vermaard afbetalingsmagazijn in Londen, heeft Wells de stad, die de „Things "to Come" moet zien gebeuren, Evertown gedoopt. Ever- town verrijst op de lage en voordien zeer lief lijke heuvelen ten westen van de metropool. Deze stad van Jan en Alleman is niet zoo groot als Londen, de voorstellingen van de met Amerika concurreerende Britsche film producenten ten spijt. Maar Evertown is Lon den vijf jaren in tijd vooruit. En Wells geeft te verstaan wat er in vijf jaren kan gebeuren zoo het niet zal gebeuren. Everton heeft zijn filmpaleizen, zijn stadhuis, zijn enorme wa renhuizen en kantoorgebouwen. Het is als het ware den Theemsoever tusschen Westminster en de City door elkaar gebouwd. Dat is op zichzelf al grootsch genoeg wanneer het zich daar afteekent tegen de rustieke stemmigheid van land dat nog niet is betrokken in 't dooi den minister van Transport beroemd ge maakte „bebouwde gebied". Het is Kersttijd in het Evertown van 1940. En blijkbaar heeft de vijand tot dezen vreedzamen tijd gewacht om een eersten klap toe te brengen, die mis schien beslissend zal zijn. Over vijf jaren zi,jn formeele oorlogsverklaringen uit den tijd. De vijandelijke bommen vallen te mid den der drommen, die bezig zijn voor elkaar het meest passend Kerstgeschenk te zoeken. De drukke straten worden tooneelen van gru welijke paiek. Motorbussen en auto's raken stuurloos en storten door de winkelruiten. De hooge gebouwen, door bommen ontzet en ge havend, vallen in stukken op de menschen- menigte. De landsverdediging komt in actie. Auto's met afweergeschut komen aanstormen en rijden in positie op de open pleinen om op hun beurt door de met noodlottige zekerheid treffende bommen te worden weg gevaagd. in fragmenten. In den dag belicht een zon. even mild in haar licht als in haar warmte, deze schokkende tooneelen van ..Things to Come". In den avond doen het de booglampen voornoemd. Ze zetten Evertown in een zee' van licht dat zich als een gloeien de waaier uitspreidt boven de gedoemde stad. Men is nog lang niet klaar met dit werk en het zal nog wel eenigen tijd duren, voordat het het bioscoopminnend publiek op het scherm zal kunnen zien, hoe Evertown in de lucht oorlog van 1940 wordt verwoest. En het zal den troost welken beschikbaar is moe ten putten uit hetgeen Wells toezegt, wan neer dit draconisch proces van sublimatie zijn beloop heeft gehad. Het filmen van „Things to Come" bewijst intusschen dat de Britsche ondernemers hun zaken op grootsche wijze gaan aanpakken. Er is terecht veel vraag bij de filmmakers in Engeland naar de gebroeders Jack Claude Hulbert. Deze twee komiekelingen daan afgezonderd van de rest, al was het al leen maar omdat zij de meest aristocratische kostschool van het land, die van Eton, hebben bezocht. Humor wordt daar niet onderwe zen, integendeel. Knapen als de Hulberts, die desondanks een grooten naam verwerven als grappenmakers van de lichte tooneel-kunst, moeten uit ,het ware humoristisch hout zijn gesneden. Ik weet niet of hun roem tot u is doorgedrongen maar de kurkdroge Claude kan voor hen die in Nederland naar de En gelsche radio-programma's luisteren geen onbekende zijn. In „Bulldog Jack", de nieuw ste film, waarin zij samen optreden, zijn zij echt in hun element. De inzet is niet bijster onderhoudend maar geleidelijk wordt de si tuatie de zuiverste film-komedie. Het geval voltrekt zich grootendeeis in een afgedankt ondergrondsch station, zijn liftschachten, trappen en gangen. Boeven hebben het ge bruikt om zich opwaarts toegang te ver schaffen tot het Britsche Museum, waar zij een juweelen halssnoer van een afgodsbeeld willen vervalschen en in de plaats hangen van het echte. Zij hebben er een juwelier en zijn lieve dochter voor geschaakt. Deze des kundigen moeten in het kwaad bedrijf hel pen. De Hulberts zijn amateur-speurders met gebruikelijke gevoelige- neuzen, alleen ge voeliger. Zij hebben de onverlaten al gero ken voor deze een begin van uitvoering zijn gaan geven aan hun sim ode plannen. Wij zijn getuigen van een jacht op en neer over de ondergrondsche trappen en van een gevecht in het museum. Men moet Jack Hulbert heb ben zien vechten om te kunnen beseffen hoe kostelijk dit geval moet zijn. Niet de gering ste verdienste van de film is, dat ze treffend realistisch, beelden geeft van de Underground bij nacht, in de korte periode van verlaten heid, wanneer er geen treinen en geen men schen doorheen gaan. A. K. VAN R. Op zoek naar het lijk van Jones. Gendarmen dooden vijf bandieten. SJANGHAI, 19 Augustus. De vertegen woordiger der Britsche ambassade Millar is Zondag met een sterk Chineesch militair geleide naar Pao Tsjang Sjien vertrokken om het lijk van den vermoorden Engelschen journalist Jones te halen en verdere ophel dering te verkrijgen over de omstandigheden waarin Jones om het leven is gekomen. Deze opheldering zal evenwel zeer moeilijk zijn te verkrijgen, vooral volgens een mededeeling der autoriteiten nu het eenige lid der bende dat gevangen kon worden genomen is be zweken. Aangezien in de afgeloopen nach ten veel regen is gevallen, schijnt het twij felachtig of Millar nog voor Dinsdag, zooals hij van plan is, zal terugkeeren. Gemeld wordt dat overal in de buurt van Kalgan bandieten opereeren. In de afgeloopen dagen zijn kleine groepen ook in het Westen opgedrongen tot bij den weg naar Urga. PEIPING 19 Augustus (Reuter). Chi- neesche gendarmen hebben vijf bandieten gedood in een gevecht, als wraak voor den moord op den Engelschman Jones. PLEZIERVAARTUIG IN VLAMMEN. Reuter meldt uit Londen, dat het Engel sche pleziervaartuig „Elisabeth Allen" ter hoogte van Skegress in brand is gevlogen. De opvarenden, in totaal honderd, konden aan de kust in veiligheid gebracht worden. RADIOPROGRAMMA. ONZE DACEUJKSCHE KINDERVERTELLINC. Schrik niet te erg van wat je hier nu ziet! Zóóiets heeft Thijs niet Verwacht! De angst gaat hem door merg en been.... Hij wilde juist daar op die grot af gaan en nu komt plotseling om dien hoek een draak te voorschijn! Een kop, woest en groot, wendt zich naar hem toe en uit de open muil blaast hij een giftigen damp! Hij kijkt dreigend naar Thijs, die van de schrik stokstijf blijft staan, maar er het liefst vandoor gegaan was en komt dan langzaam uit zijn hoek te voorschijn Of Thijs door dien draak wordt overvallen, zul je den volgenden keer ervaren. WOENSDAG 21 AUGUSTUS. HILVERSUM 1875 M. VAR A-uitzending. 8.00 Gram. pl. 9.30 P. J. Kers: Onze keuken. 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.15 Voor Arb. i. d. continubedr.: De Zonnekloppers olv: C. Steyn, de Flierefluiters olv. E. Walis, Orvitropia olv. J. v. d. Horst en Dr. F. de Graaf (Lezing). 12.00 Gram. pl. 12.30 E. Walis en zijn orkest. I.151.45 De Notenkraker olv. D. Wins. 2.00 H. Wiggelaar (viool) en R. Schoute (piano). 2.30 Gram. pl. 3.00 Voor de kinderen. 5.40 Strijkorkest olv. E. Walis. 6.00 Pianorecital D. Wins. 6.15 „Schalmei". P.'Renes. 6.30 Dubbel- X, olv. C. Steyn. 7.00 Sportuitzending, 7.20 J. Lammen (bas) en J. Jong (orgel). 7.50 „Bij de verkeersdokter". 8.00 Herh. S.O.S.-ber„ nieuwsberichten en VARA-Varia. 8.15 Gram. pl. 8.30 De Flierefluiters olv. E. Walis. mmv. Bert van Dongen (zang). 9.30 „De baby van Jacobs", spel van Visman, M.m.v. het VARA- tooneel olv. W. van Cappellen. 10.15 Orgelspel C. Steyn. 10.45 Gram. pl. 11.00 Orvitropia olv. J. v. d. Horst. 11.4512.00 Gram. pL HUIZEN 301 IVL NCRV-uitz endin g 8.00 Schriflezlng en meditatie. 8.159.30 Gram. pl. 10.30 Morgendienst olv. Ds. Ring- nalda. 11.0012.00 Harmoniumspel M. F. Jur- jaans, mmv. sopraan en alt. 12.15 Ensemble v. d. Horst en Gram. pl. 3.15 Orgelspel R. Parker. 3.00 Chr. Lectuur. 3.303.45 Gram. pl. 400 Berthe Kalff (viool) en Julia Aerts (piano) 5.00 Kindreuur. 6.00 Gram. pl. 6.30 Af gestaan. 7.00 Politieberichten. Ned. Chr. Pers bureau. 7.15 Gram. pl.. 7.30 Causerie J. S. Zodij. 7.55 Gram. pl. 8.00 Berichten. 8.05 H.O.V. ölv. F. Schuurman. 9.00 Causerie J. Lens. 9.30 Ver volg concert. 10.3012.00 Gramofoonmuziek. DROITWITCH, 1500 M. 10.35—J10.50 Morgenwijding. 11.05 Gram. pl. II.50 Orgelspel R. New. 12.35 Ch. Manning en zijn orkest. 1.35 Orgelconcert C. I-I, Trevor. 2.20 BBC Northern-orkest olv. Mc. Nair. 3.10 Piano recital D. Vincent. 3.35 Sted. Orkest Bourne mouth olv. A. Austin, mmv. Th. Bryan (piano). 5.05 Gram. pl. 5.35 Joe Loss en zijn Band. 6.20 Berichten. 6.50 Pianoduetten W. Gross en R. King. 7.35 Uit Salzburg: „II Seraglio" opera van Mozart, olv. B. Walter. 9,05 Pianorecital E. Lush. 9.20 „In the shadow", spel van Giddy. 10.00 Berichten. 10.20 Amerikaansch nieuws. 10.35 Het Crook-kwintet mmv. E. Chambers (alt). 11.2012.20 Lou Preager en zijn Band. RADIO PARIJS. 1648 M. 7.20 en 8.20 Gram. pl. 12.35 Orkestconcert olv. Touche. 6.05 Gram. pl. 8.20 Declamatie. 9.05 „Sud", spel van Paluel-Marmont. 11.1012.35 Dansmuziek. AATt NPFOFG. 72G1 M. 12.202.20 Strijkensemble olv. Andersen. 3.20 Gram. pl. 3.50 Mogens Hansen's Instr. En semble. 7.55 Zie Droitwich. 9.55 Lezing. 10.45 Mandoline en harp. 11.1012.50 Dansmuziek. KEULEN. 456 M. 6.50 Orkestconcert. 11.30 Zang. 12.20 Orkest concert en solisten. 2.35 Gram. pl. 4.20 Piano recital. 5.20 Orkestconcert. 6.20 Folkloristisch concert. 7.25 Ilja Livschakoff en zijn orkest. 8.35 „Jungerbeiter, dein Höchstes ist die Ehre". 9.05 Marschenconcert. 10.2012.20 Omroep orkest, -kleinorkest en solisten. ROME 421 M. 9.00 Radiotooneel. Hierna dansmuziek. BRUSSEL 322 en 484 M. 3.22 M.: 12.202.20 Salonorkest en zang. 5.20 Gram. pl. 5.50 Concert. 6.35 Kamermuziek. 7.05 en 7.35 Gram. pl. 8.20 Omroepsymphonie- orkest olv. André 10.30—11.20 Dansmuziek. 484 M.: 12.20 Gram. pl. 12.50 Omroeporkest olv. Douliez. 1.502.20 Gram. pl. 5.20 Orgel concert. 5..50 Gram. pl. 6.50 Concert (viool piano). 8.20 Omroeporkest en radiotooneel. 9.20 Reportage. 10.10 Omroeporkest olv. Douliez 10.3011.20 Gramofoonmuziek. DFT'"-Gut.ANDSENDER 1571 M. 8.35 Rijkszending: Jungarbeiter, dein Höch stes ist die Ehre. 9.05 Marschenconcert. 10.20 Berichten. 10.50 Harpe en klarinet. 11.05 Scheepsweerbericht. 11.20—12.20 Dansmuziek.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 6