DE BILT Z agenda burgerlijke stand economisch Radio-expositie in Londen. HOUDT Radio-Programma WOENSDAG 21 AUGUSTUS 1935 HAARDE M'S D'AGBIAD 2 De Bouwmeester-revue. Opvoering te Haarlem pas in November. De Directie van het Gemeentelijk Concert gebouw deelt ons mede, dat de Revue Bouw meester dit jaar niet, zooals andere jaren, in het begin van September te Haarlem komt. Dr. Schoemaker uit Den Haag, die Buziau behandelt, oordeelt hem nog niet voldoende hersteld om hem nu reeds in deze revue te laten spelen. Op 30 Augustus zal Buziau door genoem den geneesheer met X-stralen worden onder zocht. Het zal van het resultaat van dit onderzoek afhangen, of Buziau weder mag optreden. In ieder geval zullen de Haarlemmers de revue niet vóór begin November kunnen zien. GOUDEN ECHTPAAR. Dinsdag zijn de bruidsdagen ingegaan van het gouden echtpaar Jurjen de Lang en Roelofje Wever, Schutterstraat 5, Haarlem- Noord. De man, die vroeger altijd los werkman geweest is, is 75 jaar oud, de vrouw is 71 jaar. 3 September a.s. is de eigenlijke feestdag. KON. LETTERL. VEREENIGING „J. J. CREMER". Maandagavoond had in hotel „Lion d'Or" de jaarlijksche algemeene vergadering plaats van de Kon. Letterlievende Vereenigïng „J. J. Cremer", onder leiding van den heer W. Kruijshoop Jr., Na een openingswoord van den voorzitter bracht de seretaris een uitvoe rig verslag uit van den toestand en de werk zaamheden der Vereeniging over het 53e Vereenigingsjaar, waaruit bleek, dat „J. J. Cremer" niettegenstaande de moeilijks tijdsomstandigheden met voldoening op het afgeloopen jaar mag terugzien, haar programma cp bevredigende wijze ten uitvoer kon brengen en hare goede reputatie in alle opzichten heeft kunnen handhaven. Het le dental bleef vrijwel stationnair. Uit de rekening en verantwoording van den penningmeester kon geconstateerd worden dat de financieele positie der Vereeniging on verzwakt is en reden geeft tot tevredenheid. De begroeting werd goedgekeurd en was gebaseerd op vijf tooneelvoorstellingen in den Stadsschouwburg, benevens een cabaret-kien- avond, alles gevolgd door een bal. De con tributie die het vorig jaar reeds belangrijk was verlaagd, werd thans gehandhaafd, als mede het donateurschap. De periodiek aftredende bestuursleden de heeren K. Bakker, J. S. de Bruijn en P. de Wit werden bij enkele candidaatstelling her kozen en in de bestaande vacaturen werden tot nieuwe bestuursleden gekozen de heeren A. de Bruijn en N. A. Faase. De heer Henk Bakker werd weder benoemd tot artistiek leider der Vereeniging. DE AANRIJDING OP HET PLEIN. De Commissaris van Politie te Haarlem ver zoekt ons plaatsing van het volgende: Op Zondag 28 Juli 1935 n.m. 7 uur, heeft op het Plein een aanrijding plaats gehad tusschen een tram, komende uit de rich ting Heemstede en een luxe auto, die het Plein wilde oversteken naar de zijde Tempe- liersstraat. Eén der trampassagiers, een on bekend gebleven heer. die op het Plein is uitgestapt, zou volgens getuigen een be- - langrijke verklaring omtrent deze aanrijding kunnen afleggen. In verband daarmede ver zoekt de Commissaris van Politie te Haar lem bedoelden heer zich voor het geven van inlichtingen te willen melden aan het bureau van politie Smedestraat 9, afdeeling Verkeer. HET AFTREDEN VAN MR. RAEDT ALS POLITIERECHTER. Zooals wij reeds gemeld hebben zal mr. Th. F. Raedt aftreden als Politierechter (hij wordt rechter van instructie) en vervangen worden door mr. E. J. W. Top. Nader vernemen wij dat deze verandering verband houdt met het gebruik, dat de Politierechter in den regel twee jaar zijn functie behoudt en dan door een anderen rechter wordt vervan gen. De functie van rechter van instructie wordt ook bij toerbeurt vervuld, al wordt hierbij niet zoozeer aan een periode van een bepaald aantal jaren vastgehouden. WOENSDAG 21 AUGUSTUS Luxor Sound Theater: Laurel en Hardy in „Vroolijke Vagebonden". 2.30 uur en doorloo- pende voorstelling van 7 tot 11.30 uur. Frans Hals Theater: „De man van me vrouw" met Elissa Landi en Cary Grant. 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: Paul Hörbiger en Gretl Theimer in „Rosen aus dem Süden'. Op het tooneel „Fiochi Sisters and Paolo". 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: „Een lentesprookje". Op het tooneel De drie Nehring's Xylophonisten. 2.30 7 en 9.15 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 113 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. DONDERDAG 22 AUGUSTUS Groote Kerk: Orgelbespeling' van 3-4 uur. Bioscoopvoorstellingen des middags en de avonds. Bloem endaal: Concert Johez-Harmo- r.ie in het Bloemendaalsche Bosch. 8.15 uur. Laatste volksconcert der H. O. V. Drie solisten. De reeks volksconcerten die dezen zomer zoozeer de belangstelling van het publiek ge trokken hebben, zal Donderdagavond a.s. be sloten worden met de uitvoering van een zeer interessant programma. Twee werken vinden wij hierop vermeld die bijzonder de aandacht verdienen: nl. „Rhapsodie" van Herman' Nieland met den componist als solist en na de pauze het ..Concert voor 2 hobo's en or kest van Alex Voormolen, waarbij Jaap Sto- tijn en zijn zoon Haakon het solistisch ge deelte voor hun rekening zullen nemen. Jaap Stotijn werkte reeds op 16-jarigen leeftijd mede met het Residentie-orkest, waarbij hij in 1919 tot eersten hobo-ist werd benoemd en tevens als leeraar bij het Kon. Conserva torium te Den Haag. Ook Haakon, die gedu rende de zomermaanden tijdelijk de le hobo plaats bij de H. O. V. bezet heeft, trad meer malen met groot succes als solist op. Deze jonge, begaafde musicus i.s met 1 October a.s. benoemd als le hobo-ist aan het Opera- orkest te Bern, hetgeen vooral in de huidige omstandigheden, als een bijzondere onder scheiding aangemerkt moet worden. Uitvoe ringen in Amsterdam. Utrecht, Groningen, Bern, en Wiesbaden zijn voor het komende seizoen door vader en zoon reeds afgesloten. Herman Nieland werd in 1910 te Am sterdam geboren, studeerde aan het Amsterd. Conservatorium en was voor piano leerling van Willem Andriessen en voor compositie van Sem Dresden. Hij trad verschillende ma len op voor de radio en componeerde verschil lende piano- en orgelwerken. Voorts zullen werken worden uitgevoerd van Berlioz. De bussy. Joh. Wagenaar en als slot „Shehera- zade" van Rimsky Korsakow, vioolsolo: Hans Bijvanck. BRANDJE. Dinsdagavond te 8.24 uur werd brand ge meld in de waschinrichting van den heer Kloes aan den Scheepmakersdijk. In een pot met vet, die op een gascomfoor in de keuken stond, was de vlam geslagen. De heer Kloes heeft de vlam zelf gedoofd, voordat er eenige schade aangericht kon worden, De brandweer was wel aanwezig, maar behoefde niet op te treden. HAARLEMSCHE AMATEURFOTOGRAFEN VEREENIGING. Bovengenoemde vereeniging houdt Donder dag 22 Augustus haar gewonen conversatie avond in het gebouw aan de Ged. Oude Gracht 104. Als attractie zal aan de wanden hangen een collectie foto's van de bekende Haarlemsche Vakfotografe mevrouw ArensTepe. Centrum Comité „Koninginne dag". Programma voor 31 Augustus. Het Centrum Comité van de Vereeniging ..Koninginnedag" heeft het volgende program ma voor 31 Augustus a.s. opgemaakt. Muzikale reveille. Van 7.008.00 uur dooi de Haarlemsche Burgerwacht, van Stations plein langs Kruisweg, Kruisstraat, Barteljoris- straat, Zijlstraat, Zijlvest, Wilhelminastraat, Keizerstraat, Barrevoetestraat, Botermarkt, Gierstraat, Gr. Houtstraat, Anegang, Lange Veerstraat, Klokhuisplein, Jansstraat, Ridder straat, Kruisstraat, Nieuwe Gracht Z., Jans- weg, Stationsplein. Van 7.008.00 uur, door muziekvereeniging „Apollo" van Gr. Houtbrug langs Gr. Hout straat. Doelstraat, Lange Lakenstraat, Vijf hoek, Lange Boogaardstraat, Barrevoetestraat, Ged. Voldersgracht. Sophiaplein, Sophiastraat, Wils onsplein. Nieuwstraat, Nieuwe Kerksplein, Korte Houtstraat. Gr. Houtstraat, Gasthuis singel. KI. Houtstraat, Ged. Oudegracht, Gr. Heiligland, Gasthuisvest, Gr. Houtbrug. Concert van 1112.30 uur op de Gr. Markt, te geven door de Haarl. Harmonie Muziekver eeniging „Apollo" onder leiding van Henri Schulpzand. Groot Nationaal Muziek Concours, te hou den op de Gr. Markt van 28 uur. De Markt zal voor deze gelegenheid met vlaggen en bloe men versierd worden. De juryleden zijn de heeren: J- A. Meng, Jos. de Klerk en L. A. Hazebroek. Voor leden van „Koninginnedag" en genoo- digden zullen enkele plaatsen beschikbaar worden gesteld. Des avonds van 9.3011.00 uur. Ballet Tilly Sylon, met medewerking van de Haarlemsche Orkest Vereeniging, aan den Kloppersingel, onder leiding van Frits Schuurman. Voor dit doel zal in den Kloppersingel een houten vlonder gemaakt worden van tien vierkante meter, vijf centimeter boven den waterspiegel, die met verschillende schijnwerpers verlicht wordt. Aan leden van de Vereeniging „Koniginr*- dag" en genoodigden zal, op een afgesku?n gedeelte, op vertoon van hun kaart toegang worden verleend. Voorbeurs te Amsterdam. ALGEMEEN HOOGERE KOERSEN. In de ochtenduren bestond op de effecten beurs heden een vrij vaste stemming. Een be paalde oorzaak viel hiervoor moeilijk te ont dekken. Waarschijnlijk heeft het feit, dat Wallstreet gisteren in het laatste beursuur na de voorafgegane scherpe daling een krachtig herstel heeft te zien gegeven, een gunstigen indruk gemaakt. Voorts bleef de stemming op de wisselmarkt eveneens vast?, hetgeen gepaard met de latente politieke onzekerheid in ons land gemakkelijk wat meer vraag naar aan- deelen in het leven kan roepen. Nochtans was de kooplust hedenochtend niet bijzonder groot, doch bij het geringe aanbod was die voldoende om algemeen hoogere koer sen te veroorzaken. De affaire was daarbij wat levendiger dan de vorige ochtenden. De koersstijgingen bedroegen van 1 tot 2\z percent. Van de Amerikaansche fondsen waren de Anaconda's weer vast in navolging van Wallstreet in verband met de verdere stij ging van den koperprijs en de groote Ameri kaansche koperverkoopen. De overige Ameri kaansche waarden waren eveneens iets hooger. De wisselmarkt bleef hier kalm, doch de stemming voor buiteniandsche valuta soorten bleef over het algemeen aan den vasten kant. Het pond steeg tot f 7.35 3 8, de dollar tot f 1.47 9/16, de Fransche franc gold 9.78 7/8. De weekstaat van de Nederlandsche Bank heeft niet bepaald een onbevredigenden indruk ge maakt, doch het feit, dat nog geen goud naar ons land terugkeert, doet wel uitkomen, dat nog steeds het vertrouwen niet geheel is te ruggekeerd. Zelfs moest in de afgeloopen week weer een kleine vermindering van den goud voorraad worden geconstateerd. meldt: Hoogste barometerstand 770.9 m.M. te Vardö. Laagste barometerstand 746.3 m.M. te Isafjord. en voorspelt: Zwakken tot matigen Oostelijken tot Zui delijken wind. Toenemende bewolking. Droog, behoudens toenemende kans op regen of on weer. Warm. Later koeler. Uit het Buitenland Eenige verstoring van liet zomerweer. Het gebied van hoogen druk over het con tinent blijft onveranderd, behoudens eenige afname in het Zuiden. Het maximum over het Noorden nam toe, terwijl in geheel Zweden de barometers nog stijgende zijn. De minima van het depressiegebied in het Noordwesten verdwijnen in Noordelijke rich tingen naar de Poolzee. Uit secundaire daal- gebieden ontwikkelt zich een langgerekte V- vormige depressie over de Golf van Biscaye, die bij het passeeren van Ierland aldaar veel regen gaf. Langs de Noordzijde van deze se cundaire bewegen zich warme en drooge luchtmassa's van het continent naar de kust landen. In Ierland trad na de regen afkoeling in. Het is te verwachten dat de secundaire de pressie in het binnenland van Europa zal binnendringen en hier en daar het mooie zomerweer eenigermate zal verstoren. Barometer 765 m.M. 768 m.M. Stand van heden Vorige stand Neiging: Achteruit. Opgave van: FIRMA KEIP, Opticien Groote Houtstraat 137, tel. 11640 Steeds de nieuwste modellen voorradlq W. Kuipers Zn,, Opticiens ZIJLSTRAAT 97 (Adv. Ingez. Med.) HAARLEM, 21 Augustus. Bevallen 16 Augustus: M. M. SmitHorn, z.; 18 Augustus: J. v. ThuijneSchouten, d.; M. P. C. HeeremansHuiberts, z.; C. C. H. Snij dersSchroder, d.; 19 Augustus: W. T. Veer manJohn, z.; P. W. Heeringv. d. Mandele, d.; G. G. de Vosv. d. Heide, d.; J. Stee manKraan, d.; D. PostWijts, z.; M. O. van EgmondAlshut, d. en z. Overleden 18 Augustus: J„ 4 mnd„ z. v. J. F. Klooster, Wichersstraat; 19 Augustus: T. v. d. Stoop, 62 j-, Schoterveenpolder; 20 Augustus: T. KostermanBakker, 32 j., Staringstraat. Building Societies blijven uitbreiden. In het door de National Association of Building Societies uitgegeven officieele jaar boek. worden gegevens verstrekt, welke doen uitkomen, dat zelfs 11a een zestienjarige periode van een ongekende bedrijvigheid op het gebied van den huizenbouw,4 de building- societies zich in een zeer snel tempo blijven uitbreiden. Verleden jaar werd door deze on dernemingen in totaal 124.214.655 aan leeningen verstrekt, hetgeen 21.000.000 meer is dan in het voorafgaande jaar. Het bedrag dat in de laatste 16 jaar aan leeningen werd voorgeschoten, bedroeg ongeveer 936.000.000 De werkzaamheden van de building- societies hebben bij de bestrijding van de werkloosheid ongetwijfeld goede diensten be wezen. (De Engelsche „building"-societies vormen een soort ondernemingen, die hier te lande niet bekend is. Het best zijn zij wellicht te vergelijken met grondbriefbanken. De „buil ding "-societies zijn huizen- en grond-ere- dietinstellingen, die hun bedrijfskapitaal verkrijgen door het uitgeven van aandeelen en het aantrekken van deposito's, doch die de gelden waarmee zij werken niet verkrijgen op de wijze zooals geschiedt door de bij ons bekende grondbriefbanken. De „building"- societies kunnen niet op één lijn worden ge steld met de hier te lande werkende hypotheek banken Red. A.N.P.) GOUD VLOEIT NAAR ZWITSERLAND. De goud-toevloeiing naar Zwitserland blijft nog steeds aanhouden. In de tweede week van Augustus is de goudvoorraad dei- Nationale Bank blijkens den jongsten week staat weer met Zw.frs. 17.797.205 toegenomen, waardoor deze thans in totaal Zw. frs. 1.318.720.159 bedraagt. GROOTERE WERELD-TARWE-PRODUCTIE VERWACHT. Het Departement van Landbouw der Ver- eenigde Staten raamt de wereld-tarwe-pro- ductie van 39 landen in 1935 op 3.030.385.000 bushels tegenover een productie dezer landen in het vorige jaar van 2.846.482.000 bushels. De ditjarige oogst wordt derhalve 189.903.000 bushels hooger geraamd. De rogge productie van 12 landen wordt geraamd op 484.655.000 bushels, of ca. 13 pet. hooger dan de productie van 1934. IN HET WATER ONWEL GEWORDEN EN VERDRONKEN. De 21-jarige mej. M. van R. is Dinsdag namiddag bij het baden in het z.g. Amstel- meer bij Anna Paulowna, verdronken. Eerst eenige uren later toen haar kleeren en rijwiel aan den kant van het water ontdekt werden, bemerkte men het ongeval. Vermoedelijk is het slachtoffer in het water onwel gewor den. Wat Olympia dit jaar biedt. (Van onzen Londenschen correspondent) Er zijn inzendingen van 300 firma's en meer dan 5000 radio-ontvangers in Olympia, waar tot 24 Augustus de jaarlijksche radio show wordt gehouden. Men heeft er voor ge waakt, dat er niets van vreemden bodem zal zijn. De Engelschen en de buitenlanders die in Engeland wonen krijgen nimmer de gelegenheid de producten van eigen bodem te vergelijken met hetgeen het buitenland in dit opzicht heeft aan te bieden. Dat is jammer, maar het is volkomen in den geest van den tijd. Het is wat eentonig 5000 radio-ontvangers af te loopen en af te oogen. Dat is werk voor deskundigen en voor fabrikanten en hande laren, die graag nagaan welke vondsten hun concurrenten hebben gedaan om hun fabri katen te kunnen voorzien van het antedatee- rende etiket „model 1936". De bevolking van Engeland is te oordeelen naar het aantal ingeschreven „ontvangstations" (zoo heet het huishoudelijk 'toestel hier officieel) thans voor meer dan de helft tenvolle radio-bewust. Er zijn meer dan 7.000.000 radio-licensies, ver tegenwoordigend een inkomen voor staat en B. B. C. van 3.500.000 per jaar. Maar hoe vertrouwt de bevolking ook met deze magi sche ontspanning is, het woord „radio" blijft betooverend werken. Ondanks alle betui gingen van het tegendeel blijft de kwaliteit van de ontvangst van hetgeen de B.B.C. aan de microfoon toevertrouwt nog beneden het geen men meent te mogen verwachten en eens meent te mogen krijgen. Men is dank baar, maar niet voldaan en men hoopt voort durend dat een van de magiërs met een ver rassing zal komen, die b.v. de muziek van Sir Henry Wood's Promenade Concerten als le vend in de huiskamer zal brengen. Er is een firma vertegenwoordigd in Olympia, die dat belooft in het wetenschappelijk jargon, dat de radio-industrie aan haar boezem heeft ge drukt. De firma stelt een ontvang-lamp ten toon „die er naar streeft de oorspronkelijke tegenstellingen in de intensiteit van orkestrale? transmissie te herstellen". Een andere lamp zorgt er voor, dat de herstelde contrasten ook den toon krijgen, welken Sir Henry uit zijn orkest haalt. Het streven is loffelijk maar men heeft geen gelegenheid aan de praktijk te toetsen in hoeverre het succes heeft gehad. Het zou allicht beter zijn, indien men de goe de muziek, welke de B.B.C. zoo voorbeeldig voor haar luisteraars uitzendt haar vrijen kringloop kon laten. Maar dat is blijkbaar technisch nog onmogelijk. En wat Sir Henry Wood (om bij dit voorbeeld te blijven) aan toon-nüances in Queen's Hall verschaft, moet in het witte Broadcasting House er naast om technische redenen door ingenieurs die wel meer een hoofd voor techniek dan een oor voor muziek zullen hebben worden gecon troleerd, dat wil zeggen gedempt en geadop teerd voor de beperkte vermogens van ont- vanglampen en luidsprekers. Men schijnt meer en meer de functies, die eens over verschillende lampen verdeeld wa ren, in een enkele lamp samen te vatten, zoo dat dit van huis uit al zoo wonderbaarlijke voorwerp nog wat wonderbaarlijker wordt. Uit het feit mag men concludeeren. dat de veel- lampigheid niet langer kenmerk is van het ware of het beste; en inderdaad schitteren de toestellen, die in hun ingewikkelde inwen digheid gansche batterijen lampen verborgen hielden, ditmaal door afwezigheid.. Massapro ductie, welke intreedt zoodra men meent de grenzen der ontwikkelingsmogelijkheid te hebben bereikt, is, thans in de Engelsche radio-industrie regel geworden. Ze heeft de artikelen over de geheele linie aanmerkelijk goedkooper gemaakt dan ze twee jaar geleden nog waren. Het is echter slechts een halve troost indien er mee wordt gezegd, dat aan merkelijk betere kwaliteit van ontvangst niet kan worden verwacht. Voor den bloei van het bedrijf komt dit er inderdaad weinig op aan. Voor 90 percent van de uitzendingen is de ontvangst voldoende. Zij, die hun luisteren concentreeren op de overblijvende 10 percent muziek van hooge orde, zullen onhoorbare pianissimo's on afscheidelijk van de gedempte fortissimo's moeten blijven verdragen, tenzij de reeds ge noemde wonderlamp het werk van de con trolezaal in Broadcasting House ongedaan kan maken. Het bewijs, dat men aan de kern van de zaak in den loop van een jaar niets heeft ver anderd, wordt geleverd door de vindingrijk heid, welke zich openbaart in kleinigheden. Er is een indrukwekkende variatie van methoden voor instemmèn en correspondee- rende schalen. Strooken met golflengten of met de namen van Europeesche zenders loo pen horizontaal of verticaal en de aandui dingen krijgen soms decoratief effect door de onderscheiding der golfsoorten in kleuren, zwart voor de middengolven, rood voor de lange en groen voor de korte of ultrakorte. Hier en daar ziet men de strooken vervangen door schijven met wijzers op de manier van een wijzerplaat van een klok. Andere indica tors vertellen hoe groot het klankvolume is of de toongraad. Een toestelletje, dat het gemak dient, is een miniatuur-instemmer die met een lang" electrisch koord aan den ontvanger is verbonden en waarmede men op een afstand even lang als men de koorden maakt den ontvanger aan kan zetten en op alle zen ders, die men verkiest in kan stemmen. Het geschiedt automatisch op een electrisch sein, dat men geeft door op een knop te drukken. Op enkele stands ziet men nog ontvangers met kristallen, een er van klein genoeg 0111 schuil te kunnen gaan in een sigarettenkoker. Van zulke hartveroverende bescheidenheid naar een „super all wave'.'-model van 200, dat zijn verbijsterende inwendigheid te pronk stelt in een omvangrijke kast van dik spie gelglas is een heele stap. Maar meer dan de helft van de aanwezige toestellen kosten om en nabij 12. Het publiek, dat dicht opeengehoopt met ge zichten vol verwachting de poorten van Olym pia binnenstroomt, weet wel, dat er meer te zien is dan 5000 radio-ontvangers. De betoo- vering van de radio wordt gaande gehouden met kolossale decoratieve voorstellingen over „the Romance of Radio", verhoogd door licht effecten. De Marconiphone-maatschappij tracteert haar bezoekers op een stalen Robot met oogen in groen licht. Hij is het moderne orakel, dat antwoord geeft op 'alle vragen. Vraag hem hoe laat het is en hij zal het u zeggen. Wilt ge weten wie dit jaar den voet balbeker zal winnen dan geeft hij het ver standige antwoord: het beste elftal, al heeft de persoon, die een tip verlangt voor een wed denschap er weinig aan. En dan is er het theater met het grootste tooneel van de we reld, voor 10.000 voor deze gelegenheid in een hoek van de onmenschelijke ruimte van Olympia gebouwd. De ster-artisten van de B.B.C. geven er drie maal per dag voorstel lingen voor een menschenmacht van 4000. Men kan er in levenden lijve Henry Hall en zijn jongens en de boertige heeren en de „crooners" en de vieve vaudeville-dametjes zien en hooren. En daar danst een fiksche troep Radio Girls en zingt er bij, dat het een lieve lust is; maar zij laten zich beter aanzien dan aanhooren. 5 A. K. VAN R. UW TEINT FRISCH... door regelmatige massage van gezicht en hals met het ver zachtende Palmolive schuim. Het kost zoo weinig en doet U zooveel goed! 13 ct. - 2 voor 25 ct. (Adv. Ingez. Med.) MILLIONAIR IN COSTA RICA VERMOORD. NEW YORK, 21 Augustus (Reuter). Vol gens berichten uit Costa Rica is de millionair Alberto Gonzalez Lehman op zijn buitengoed vermorod door een paar personen, die hem 20.000 colon wilden afpersen. Deze moord heeft groote verontrusting gewekt en men verwacht zelfs, dat de regeering zal ingrij pen. INFORMATIEKOERSEN (Medegedeeld door de Rott. Bank Ver.) Londen 7.35 1/4—7.35 3/4. Berlijn 59.52J/2—59.62V2. Pari.js 7.78 3/4—7.79. Brussel 24.9124.94V2. Zurich 48.2848.32. New York 1.47 Vz1.47 5/8. i iiiiiiiiiiiiiiiiii|||lll''l|iiiiiiiiiniuiiiii'llllllll|'l||||Hiüiuiiinii DONDERDAG 22 AUGUSTUS HILVERSUM, 1875 M. AVRO-uitzending. 8.Gram.pl. 9.Omroeporkest olv. N. Treep 10.Morgenwijding. 10.15 Gram.pl. 10.30 Om roeporkest olv. N. Treep 11.B. Lensky (viool) en Pine Beider (voordracht). 12.— Ensemble Rentmeester. 2.Declamatie Cla- sine Wijgers. 2.15 Cantabile-orkest olv. E'. Beeckman. 3.45 Zenderverzorging. 4.Voor zieken, en ouden-van-dagen. 4.30 Gram.pl. 4.45 Kinderuur. 530 Jetty Cantor en haar ensemble 6,30 Sportpraatje H. Hóllander. 7.Vervolg Jetty Cantor en haar ensemble. 7.25 Zender- overschakeling. 7.30 Gramofoonplatenopnamen van Jean Tranchant, ingeleid door Mr. H. M. Merkelbach. 8.Berichten. 8.05 Omroepor kest olv. N. Treep mmv. G. Thill (tenor). 8.50 G. Czopp: Ik ben van de week bij/in.... geweest 9.Vervolg orkestconcert. 9.30 Zang door L. W. Nijland, mmv. P. Palle (piano). 9.50 Ko~ vacs Lajos en zijn orkest. 10.15 Gram.pl. 10.30 Vervolg Kovacs. 11.Berichten. 11.1012.— AVRO-Decibels olv. Eddy Meenk. HUIZEN. 301 M. 8.— KRO. 10.— NCRV. 11.— KRO. 2.00—11.30 NCRV. 8.009.15 en 10.Gram.pl. 10.15 Morgen dienst olv. Ds, P. v. Vliet. 10.45 en 11.Gram. platen 11.30 Godsd. halfuur. 12.15 Gram.pl. 12.30 Orkestconcert en gram.pl. 2.Pianore cital G. J. Haalebos. 3.003.45 Gram.pl. 4 Bijbellezing Ds. A. J. Westra Hoekzema, mmv. bariton en orgel. 5.Cursus Handenarbeid v. d. jeugd. 5.30 Mevr. C. van Staa-Beversluis (sopraan) en Willy Meeuwisse (piano). 6.43 Enkrateia-kwartier. 7.Politieberichten. Ned. Chr. Persbureau. 7.15 Gram.pl. 7.30 Weekover zicht. 8.Berichten. 8.05 Uit de St. Fieters- kerk te Leiden: Sam Swaap (viool), Ch. van Isterdael (cello) en L. Mens (orgel) 9.25 Cau serie Mr. J. J. R. Schmal. 9.55 Berichten. 10.00 11.30 Gram.pl. DROITWICH, 1500 M. 10.3510.50 Morgenwijding. 11.05 Gram.pl. 11.25 Orgelspel H. Croudson 12.05 Rutland Spuare en New-Victoria-orkëst olv. N. Austin 12.50 Gram.pl. 1.35 Pattison's Salonorkest. 2.35 Gram.pl. 3.20 Vesper. 4.10 Steel. Orkest Har rogate olv. L. Cohen 5.05 Orgelconcert C. Ro berts 5.35 Ch. Ernesco-kwintet 6.20 Berichten 6.50 V. Olof's Sextet mmv. T. Jones (tenor) 7.35 Geraldo en zijn orkest. 8.20 BBC-Sym- phonie-orkest olv. Sir Henry Wood, mmv. so listen. 10.Berichten. 10.20 BBC-orkest olv. A. Buesst, mmv, C. Smith (piano) 11.20 Voor dracht. 11.3512.20 Grosvenor House Dance Band olv. S. Lipton. RADIO PARIS, 1648 M. 7.20 en 8.20 Gram.pl.- 12 35 Kamermuziek olv. Doyen. 3.50 Concert uit Vichy. 8.Gram. platen 9.05 Radiotooneel. 10.05 Nat. Orkest olv. Morel, mmv. Marie Braneze (zang) 11.50 12.35 Dansmuziek. KALUNDBORG 1261 M. 12.202.20 Strijkensemble olv. Thyregod. 3 05 Omroeporkest olv. Gröndahl. 8.20 Repor tage van een Economisch Congres. 9.50 Zang. 10.35 Omroeporkest olv. Reesen. 11.2012.50 Dansmuziek. KEULEN, 456 M. 6.50 Orkestconcert 10.30 Volksliederencon- cert. 12.20 Orkestconcert. 2.35 Folkloristisch concert. 4.20 Kamermuziek. 5.20 Orkestconcert. 7.20 Harmonica-orkest, Boerenkapel en duo. 8.30 Zang. 8 50 Operetteconcert door het Om- roepkleinorkest olv. Eysoldt en solisten. 11.20 Cembalorecital. 11.35—12.20 Radiotooneel. ROME, 421 M. 9.— „André Chenier", opera van Giordano. Orkestleiding: A. la Rosa Farodi. Koorlei ding: G. Conca BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gram.pl. 12.50 Salonorkest. 1.50—2.20 Gram.pl. 5.20 Concert. 6.35 Salon orkest. 7.35 Gram.pl. 8.20 F. de Puysseleyr-con- cert, mmv. solisten en koren. 9.05 Voordracht 9.20 Radio-Symphonieconcert olv. André 10.3011.20 Gramofoonmuziek. 484 M.: 12.20—2.20 Gram.pl. 5.20 Orgelcon cert L. Joos. 5.05 Gram pl. 6.50 Zang. 7.05 Pianoduetten 7,35 Gram.pl, 8.20 Omroeporkest olv. Gason en Radiotooneel. 10.3011.20 Mag- giaro-orfcest. D'EUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 8 30 Beiiijnsch Philh, Orkest olv. P. Graener 10.20 Berichten. 10.50 Orgelconcert. 11.05. Weerbericht. 11.20—12.20 Dansmuziek

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 2