CRICKET IN ENGELAND. Sport-Varia. SITTERS a KAR WO E N S D A G 21 AUGUSTUS 1935 HAAEEE M'S D A G B E A D 8 Ml'lül CRICKET. De vijfde Testmatch. Engeland passeert voor het verlies van slechts 5 wickets het totaal der Zn id-Afrikanen. Leyland 161, Ames 148 not out. De strijd eindigt in een draw. Zuid- Afrika wint de rubber. De eerste innings van Engeland, na een stand van 313 voor 4 op den tweeden dag werd Dinsdagmorgen door Leyland en Ames op Crisp en Langton vervolgd. Ook op dezen morgen bleven op het ideale battingwicket, dat de Oval bezit, de beide batsmen den Zuid- Afrikaanschen aanval meester. Ames. Te half twaalf werd de 350 gepasseerd. 31 runs later bereikte Leyland zijn 150. Vincent was niet gemakkelijk te bespelen en speciaal Ames zag een paar ballen rakelings langs zijn wicket gaan om onmiddellijk daarna den Zuid- Afrikaan 3x voor 4 naar de boundary te werken. In uiterst snel tempo kwamen de runs. De 400 verschenen in 312 minuten op het scoring- bord. Vincent gii door Ames voor zes het veld uit. Op 428 werd Bruce Mitchell aangezet, die met zijn tweeden bal. waarop Leyland naar voren kwam. succes had. Cameron zorgde voor de 4e maal voor de val van 'n wicket: hij ving Bakewell en Wyatt, stumpte Hammond en Leyland. Leyland's 161 waren in 4 uren bij- eengeslagen en bevatten 1x6 en 17x4. De stand van 179 runs voor het 5de wicket bijeengebracht beteekent een record, in test cricket tusschen Engeland en Zuid-Afrika ge speeld. Was de century van den Yorkshire lefthander fraai en zoo goed als kansloos, Ames speelde een niet minder groote innings. Zijn drie cijfers kreeg hij in 2'A uur te pak ken (1x6. 9x4). Met Nichols samen passeer de Ames te één liiir het Zuid-Afrikaansche totaal en onder geweldig applaus ging tien minuten later de 500 op. Ames scoorde nu op eiken bal. Op 506 trachtte Nichols Langton hard naar off te driven, slaagde daar niet in en werd fraai door Siedle voor 30 gevangen. Bij de lunchpauze bedroeg de score 534 voor 6. Ames een kanslooze 148 not out (1x6, 14x4), Robins 10 not out. Het Zuid-Afrikaansche fielden was minder goed dan gewoonlijk. Crisp bowlde 1 v. 113, Langton 2—124, Vincent 2 v. 188, Br. Mitchell 1 v. 36, Dalton 050. Engeland had een voorsprong van 58 runs verkregen; zooals te verwachten was sloot .Wyatt de innings. Na de lunchpauze begonnen Siedle en Br. Mitchell aan de tweede innings op Read en Bowes met nog bijna vier uur speeltijd voor den boeg. Even zag het er naar uit of Enge land nog een kans op de zege kreeg, want Mitchell werd op 16 door Read gecleand. Bowes nam op dezelfde manier op 23 het wicket van Rowan. Op 67 ging Siedle ook al clean bowled Read voor 36. Viljoen gaf met zijn score op 8 Wyatt een niet gemakkelijke kans, doch daarna kwamen er de noodige runs. Op 112 bowlde Read Nourse voor 34. Het werd 5 178 6/193 (Viljoen st. Ames b. Robins 45» (Cameron st.. Ames b. Robins 42) en toen er te 6.15 uur 287 runs waren voor 6 wickets, Wade 40 en Dalton weer 57 not out, werd de strijd gestaakt. Een draw was het resultaat en de rubber was voor Zuid-Afrika. Het publiek stroomde het veld op, cheerde voor captain Wade en zijn team, voor Leyland, Ames en Yorkshire. Captain Wade sprak de menigte toe. De hul diging was spontaan en vormde een sportief slot van een mooien strijd. Nabeschouwing. 20 Augustus 1935 is een glorierijke dag voor den jongen Zuid-Afrikaanschen captain Her- bert Wade, die er voor de eerste maal in ge slaagd is, in een serie testmatches een Zuid- Afrikaansch team de rubber te doen winnen. Sinds 1888 zijn er 59 testmatches tusschen beide landen gespeeld, Engeland won er 28, Zuid-Afrika 12, waarvan 11 op eigen grond, 19 eindigden in een draw. De eenige overwinning, in deze laatste serie door Zuid-Afrika op Lord's behaald, heeft den doorslag gegeven. De 164 not out door Bruce Mitchell in dien wedstrijd gescoord en het schitterende bowlen van Ba- laskas zijn van grooten invloed op het welver diende succes der Zuid-Afrikanen geweest. Zuid-Afrika scoorde op Lords 228 en 278 voor 7 tegen Engeland 198 en 157, de eenige innings waarin de Zuid-Afrikanen in de meerderheid waren. In de vijf testmatches werden door Zuid- Afrika 2361 runs voor 71 wickets (gem. 33.25) door Engeland 2374 runs voor 66 wickets (gem. 35.97) gescoord. In de 4 matches die in een, draw eindigden, speelde Engeland met een ge middelde tvan 41.71 tegen Zuid-Afrika 34.35. Uit deze cijfers blijkt wel, dat de Zuid-Afri kanen ook wel iets aan den regen te danken hebben, die oorzaak was dat de eerste test match te Nottingham, toen Engeland in sterk winnende positie stond (384 voor 7 tegen 220 en 171 v. Zuid-Afrika), in een draw eindigde. De tegenwoordige kracht van het Zuid- Afrikaansche cricket is in Engeland onder schat geworden. Men achtte drie speeldagen voldoende om den Zuid-Afrikanen den baas te blijven doch al spoedig bleek dat de Zuid- Afrikanen 'in geen der onderdeelen van het spel, bowlen, batten of fielden nog iets van de Engelsohen te leeren hadden. Ook in Australië heeft het sterke spel van de Zuid-Afrikanen indruk gemaakt. Bradman, die aanvankelijk geen deel zou uitmaken van het Australische team, dat in den komenden winf?r Zuid-Afrika bezoekt, gaat nu toch mede. Intusschen heeft het Engelsche cricket on der de captaincy van Wyatt voor de derde maal in successie de rubber verloren, n.l. te gen Australië, West-Indië en Zuid-Afrika. Engeland zal bowlers van het type Grimmitt, O' Reilly, Balaskas moeten aankweeken om het verloren terrein te herwinnen en moeten nagaan of de overdreven zorg, die aan de wickets besteed wordt, niet een te groote steun voor den batsman beteekent, waardoor de animo voor het bowlen minder wordt. Rood en Wit-comb.Kolibri's. CENTURY VAN L. SILLEVIS. Een zeer sterk elftal van de Kolibri's speel de Dinsdag aan de Spanjaardslaan tegen een Rood en Wit-combinatie. Deze laatste bleek te zwak te zijn; ze boekte i een groote nederlaag. Bij de Kolibri's maakte Sillevis van H.C.C, een century. Deze century was niet kansloos maar wel hard. Rood en Wit, die den toss won. ging eerst batten. Zij opende met Davidson en Van den Bogaardt. Laatstgenoemde is spoediL gebowled, maar met Yates op de mat gaat het beter. Deze laat weer prachtig cricket zien. Op 59 moet Davidson vertrekken voor een kalme 12 en op 65 Yates voor een schitte rende kanslooze 50. Zijn innings bevatte niet minder dan 7 x 4 en 2 x 6. Hierna was het een komen en gaan. Alleen Groen wist no-u eenigen tegenstand te bieden; als hij echter verdwenen is, is het spoedig afgeloopen. Het totaal sloot op 93. 2 Extra's In de dubbele cijfers kwamen Davidson 12, Yates 50 en Groen 16. Bowlingcijfers: Stenger 025, Greimering 224. Marsden 49 (in 6 overs). Luyendijk (H.B.S.) 0—13, Sillevis 1—4, Kleefstra 3—16 (in 2 overs). Na de lunch opende Dubru (V.O.C.) met Van Katwijk (H.B.S.) Op 4 wordt laatstge noemde gebowled. De hierna inkomende Sillevis slaat den bal naa ralle kanten. Elfers werd o.a. voor 18 in één over weggeslagen. De stand van den dag kwam tusschen Sillevis en Ingelse (Vleermuizen). Het werd van 3 voor 112 4 voor 234, dus een stand van 122 runs. Opdat totaal ging Ingelse door de schuld van Sil levis run out. Eén run later moet ook Sillevis verdwij nen, als hij in het verre veld door Yates wordt gevangen op het bowlen van Davidson Hierna wisten alleen nog Greimering en Sten ger runs te maken. Het totaal werd met inbegrip van 17 extra's 272. Hiervan hadden Dubru 24, Sillevis 121, (13 x 4 en 2 x 6) Marsden (Te Werve) 11 Ineelse 62. Greimering (Te Werve) 24, Stenger tV.O.C.) 11. Bowlingcijfers: Yates 346, Van Lennep 1—61. Elfers 1—22, Ligtenstein 1—24, David son 339, Van den Bogaardt 046 (in 5 overs)Everard 017. In de tweede innings van Rood en Wit ging het beter. Zij scoorde nu een totaal van 63 voor 5. In de dubbele cijfers kwamen Poederbach met 20. en Kruyff bleef met 17 not out. Bowlingcijfers: Ingelse (V.O.C.) 020, Van Katwijk 2—16, Barry (V.O.C.) 1—6, Dubru 19, Ingelse 02, Kleefstra 04. De Kolibri's wonnen dus met 179 runs op de eerste innings. De uitslagen van de gespeelde county- matches zijn: Yorkshire (1) 367 won met innings van Middlesex (3) 183 en 102. Lan cashire (4) speelde een buitengewoon span- nenden wedstrijd tegen Kent (9). Na 340 en 2309 van Kent moest Lancs dat 175 in de 1ste innings scoorde 396 ma ken om te winnen. Dank zij Iddon (141) slaagde Lancashire enkele minuten voor tijd voor het verlies van 5 wickets. Leicester (7) 163 en 1746 won van Sussex (8) 136 en 199. Hampshire (15) 458—3 wint van Northants (17) 129 en 116. Derbyshire (2) 406 en 2596 draw tegen Worcester (13) 364 en 1041. Essex (12) 317 en 151 wint van Gloucester (16) 228 en 147. Notts (5) 322 en 128—7 wint van Glamorgan (11) 201 en 248. POSTDUIVEN. HAARL. AMSTERD. KWARTIER. Uitslag van de wedvlucht met jonge duiven van Noyon: 1 10 C. Schuurhuizen; 2 3 6 11 S. Heitlager; 4 5 J. J. Hart; 7 8 C. Koning; 9 H. J. Petter. - Naar wij vernemen zullen zeer waar schijnlijk twee Nederlandsche Starj achten deelnemen aan de jaarlijksche Burnhamweek in Engeland, welke gehouden wordt van 31 Augustus tot 7 September a.s. De „Goetzee" bestuurd door den heer T. H. van Marle en de „Draak II" bestuurd door Jhr. Bosch van Dra- kestein zullen de Nederlandsche kleuren te Burnham in de Internationale Starklasse ver dedigen. Het vorige jaar heeft een team van de zeilvereeniging „Loosdrecht" beslag gelegd op den specialen beker, die in de sharpie- klasse wordt uitgeloofd. Uit Londen: Sir Malcolm Campbell, de bekende Engelsche coureur, vertrekt heden van Southampton naar de Vereenigde Staten, waar hij een poging wil doen om het wereld snelheidsrecord te brengen op 300 Mijl per uur. Deze poging wil hij zooals onze lezers weten doen met zijn machine de „Blue Bird". A.D.O. speelde Dinsdagavond in Den Haag een voetbalwedstrijd tegen Alexandrië. Rust kwam met 11 en het einde met 41 voor de Hagenaars. In Dantzig heeft Oost-Duitschland Dinsdag den voetbalwedstrijd tegen Finland met 21 gewonnen. De Europeesche kampioen, de Hongaar Csik, heeft Dinsdag in het Kaiserbad te Boe dapest het Europeesche record 100 Meter vrije slag verbeterd en gebracht op 57.8 sec. Het oude record stond op naam van den Duitscher Hellmut Fischer met een tijd van 58.2 sec. Ter gelegenheid van haar 15-jarig be staan organiseert de athletiekvereeniging „De Volewijckers" Zondag 25 Augustus a.s. groote nationale athletiekwedstrijden voor dames en heeren op het Mosveld te Amsterdam. WIELRIJDEN. REVANCHE DER WERELDKAMPIOENSCHAP PEN VOOR STAYERS TE ANTWERPEN. Op de Rivieren Wielerbaan te Antwerpen had Dinsdagavond een wedstrijd voor stayers plaats over 100 K.M., welke bedoeld was als een revanche der wereldkampioenschappen. De wedstrijd werd gewonnen door Ronsse in den schitterenden tijd van 1 uur 20 min. 43 sec., daarbij Metze en Lacquehaye achter zich latend. De uitslag was als volgt: 1. Ronsse 1 uur 20 min. 43 sec., 2. Metze (op 25 M.), 3. Lacquehay (op 50 M.i, 4. Synaeve (op 155 M.), 5. Grant (op 290 M.) LONCKE WINT DEN „GROOTE PRIJS VAN AERSCHOT". Dinsdag werd onder groote belangstelling de „Groote Prijs van Aerschot" over een af stand van 150 K.M. voor professionals ver reden. Aan dezen wedstrijd werd ook deelgenomen door onzen landgenoot Middelkamp, die zeer goed reed en een pracht kans had om als eer ste aan te komen. Enkele kilometers vóór het eindpunt brak echter zijn ketting, waardoor hij zijn kans verspeelde en zich met de derde plaats tevreden moest stellen. De uitslag was: 1. Loncke (Anton) 4 uur 38 min. 2. Buyck (op 1 lengte), 3. Middelkamp (Nederland) op 25 sec., 4. Van Tricht, 5. Joossens. ACHILLES OP DE HEEMSTEEDSCHE WIELERBAAN. Dinsdagavond had de laatste clubbaanwed- strijd van dit seizoen op de Heemsteedsche Wielerbaan plaats. Hieronder volgen de uitslagen: Finale Sprint: 1. Jongeneelen, 2. H. v. Beu gen. 3. Godde (die in het gras reed). De kleine finale had tot uitslag: 1. J. Engel. 2. B. de Vries 3. W. Klomp. Handicap le serie: 1. Klinkenberg (40 M. vcorgift) 2. Groenendijk (140 M.) 3. C. de Veer (120 M.) Handicap 2e serie: J. Rusman (scratsch) 2. J. v. Maris (50 M.) 3. de Ruiter (40 M.) Handicap fmales: 1. J. Klinkenberg 2. J. v. Maris 3. Groenendijk. Tot slot werd een koppelwedstrijd over 100 ronden gereden, waarin de volgende koppels startten: Van Weer-IKoppen, Rusman-H. v. Maris, Klinkenberg-Engel, de Ruiter-v. Beu gen, J. v. Maris-Godde, Jongeneelen-P. v, Kes- sel, Oosterbaan-Schrama en B. de Vries-v. d. Hoeven. Voor het uitloopen van een ronde werd een premie uitgeloofd, waarvoor ambitie genoeg bleek te bestaan. Er werd herhaaldelijk gede marreerd, doch geen der koppels zag kans, deze premie te verdienen. Door het onophoudelijk jagen kon er niet één klassement worden verreden. Het koppel J. v. Maris-Godde werd win naar. 2. Jongeneelen-v. Kessel. 3. Rusman-H. v. Maris. 4. v. Wees-Koppen. A.s. Zondag rijden de volgende renners van Achilles op de Halfwegsche Wielerbaan tegen „Le Champion": H. Beugen en W. Klomp (Sprint) Achtervolging: v. d. Hart, v. Wees, Rusman, Engel. Koppelwedstrijd: Godde-v. Honschoten, Rusman-Klinkenberg, en v. d. Aart-v. Wees. Verder nemen aan den Nieuwelingen wed strijd deel: Groenendijk, H. en J. v. Maris, J. H. Koppen. Kamp, H. v. Staveren, W. v. Leeu wen, J. Rozekrans. K. Oosterbaan, C. de Veer, S. Schrama, G. Dernison. DE JONGE KAMPIOEN. Bovengenoemde vereeniging hield op de Halfwegsche Wielerbaan wedstrijden voor A, B, C-klasse en junioren. Allereerst reden de C-klassers een koppel wedstrijd over 75 ronden, die mooi gewonnen werd door het koppel B. Schell Jr.Vennis 12 pt.2. Van KoperenPietersen 12 pt.; op 1 ronde 3. Jansenvan de Berg; op 2 ronden 4. VergersDrogdrop; 5. KleefSiegerist; Van MeggelenThoma; 7. KaanCnosse tijd 26 min. 35 4/5 sec. Daarna volgde een afvalrace voor juniores, die gewonnen werd door Hoogland. Uitslag klassementwedstrijd juniores over 25 ronden: I. Veen 8 pt.; 2. Henk van Es 7 pt,; 3. J. Smit 4 pt. tijd 8 min. 37 1/5 sec. Vervolgens een achtervolging tusschen va der en zoon Schell over 15 ronden; winnaar B. Schell Jr. Achtervolging tusschen Steinen en Jansen, gewonnen door Kees Steinen. Een koppelwed strijd voor A en B-klasse over 100 ronden werd gewonnen door het koppel JansenSie- beling 22 pt.: 2. RoordaSteinen 15 pt.; 3. Ro versSmit 10 pt.; 4. PhillippoSchouten 5 pt.; 5. WestbroekVan Haarlem 3 pt. tijd 31 min. 2 1/5 sec. Uitslag sprint A en B: 1. Schouten laatste 200 M. 15 1/5 sec. een fraaien tijd op wegma- teriaal; 2. Siebeling; 3. Steinen. De uitslag':i van de ba an wedstrijden luidt van de Juniores, die een klassement wedstrijd reden: 1. Hoogland; 2. Smit; 3. Siegerist; 4. Veen. Ook werd er een poging gedaan om het re cord staande start over 500 M., dat op naam stond van Siebeling en Westbroek met den tijd van 42 4/5 sec. te breken. Het was van Ko peren, die hierin slaagde met den tijd van 41,6 sec. Verdere uitslagen: Westbroek 43 sec. Handgraaf 43,2, Schouten 43,8, Rovers 46, Smit 44,2, Siebeling 42 en 42,6. Van Haarlem 44, Steinen 45,8, Schell Sr. 46, van Koperen 42,2 en 41,6 sec. Record poging C. klasse over 500 M. voor de Van den Beeke-beker: Vergers 43,4, Herman Koelemij 43,4, Phillippo 44, Schell Jr. 44,2, Ven nis 46 Pietersen 46. Uitslag afvalwedstrijd voor A en B klasse: 1. Rovers, 2. Roorda, Afvalwedstrijd C klasse: 1. Herman Koelemij, 2. Munk. GYMNASTIEK CONCORDIA—O.S.S. Ook de derde (laatste) kastiewedstrijd tus schen meisjesploegen van Concordia en O.S.S. werd door de Zandvoorters gewonnen, en wel met 2925. DAMMEN. „HET OOSTERKWARTIER". Door den heer J. Poppen (lid der Haarlem- sche Damclub) zal op de Donderdagavonden 22 en 29 Augustus a.s. voor de leden en be langstellenden der Damclub „Het Oosterkwar tier" in haar clubgebouw aan de Zomervaart een causerie over het damspel worden ge houden CORRESPONDENTIE-WEDSTRIJD. De Damclub „D.S.V." te'Groningen heeft de Haarlemsche Damclub uitgenoodigd tot het spelen van een correspondentie-wedstrijd, welke uitnoodiging door de Haarlemsche Damclub werd aanvaard. Voor de winnares dezer ontmoeting heeft „D.V.S." een medaille beschikbaar gesteld. INT. ATHLETIEK. WEDSTRIJDEN BRUSSEL. TE De Bruyn en Mesman Schultz zegevieren over Amerikanen. Nieuw Ned. record 2 K.M. De Amerikanen, die met zulk een buiten gewoon succes in Frankrijk en Zwitserland waren opgetreden, hebben Dinsdagavond in het Heysel-stadion te Brussel een sterken te genstand ondervonden. Voor een groot deel waren het vooral de Nederlandsche athleten, die zich van hun beste zijde lieten kennen, terwijl ook de Belgen op de 800 M. en 2000 M. tot uitstekende verrichtingen kwamen. Een uitmuntend succes behaalde vooral de Amsterdammer Mesmann Schultz door zijn overwinning op de 100 M. horden. Op het laatste oogenblik was de Nederlander ingeval len voor Wim Kaan, die door zijn val bij de Stadion-wedstrijden nog steeds geblesseerd is. Een der meest geduchte Amerikaansche hordenloopers was de tegenstander dien hij had te weerstaan; doch hij kweet zich van zijn taak op buitengewoon fraaie wijze. Bij den start ligt Copi, de Amerikaan direct voor. met Mesmann Schutz op de tweede plaats, doch als de Amerikaan de vierde horde werpt, komen zij gelijktijdig over de volgende. De Amerikaan is hierdoor blijkbaar uit zijn evenwicht geraakt en wil de zaak forceeren, wat hem evenwel ook tegen de zesde horde doet belanden. Dan neemt de Amsterdammer de leiding. Feilloos neemt hij alle hindernis sen en hoewel Copi hem bij de laatste weder om bereikt heeft, tegen de goede sprint van den Amsterdammer is hij niet opgewassen. Met duidelijk verschil passeert hij tot groote verbazing van alle aanwezigen als eerste de finish. De andere overwinning, die van De Bruyn, werd eerst verkregen, nadat .de Belgische jury op een reglementaire fout was opmerk zaam gemaakt. De Amerikaan Lyman deed al zijn worpen recht voor zich uit belanden ter wijl De Bruyn steeds schuin weg wierp. Toen na de aanvankelijke leiding van Lyman, De Bruyn bij zijn laatste worp in de buurt van den Amerikaan kwam, was door den grooten afstand, dien de worpen uit elkaar lagen, dan ook bij geen benadering te zeggen, wie gewon nen had. Men begon met van den cirkel af te meten en toen was de zege voor Lyman, doch blijkens de bepalingen van het reglement kon hiertegen geprotesteerd worden. Het regle ment zegt n.l., dat uit het middelpunt van den ring moet worden gemeten en toen dit dan ook geschiedde, bleek De Bruyn de winnaar. Tevoren had De Bruyn echter op kogelstoo- ten het onderspit moeten delven en dit met een matig resultaat. De 100 M. werd een fraaie race tusschen den Amerikaan Peacock en de Hollanders Osendarp en Berger. De laatste had door een zeer fraaien start direct de leiding, gevolgd door Peacock en Osendarp. Peacock weet op de helft der baan Berger te passeeren, terwijl Osendarp hier met zijn landgenoot gelijk komt. Verwoed wordt er nu op de laatste 50 M. gestreden. Peacock behoudt een kleinen voorsprong op Osendarp, die zeer fraai loopt op de laatste 10 M. en die Berger nog gemak kelijk van zich afschudt. Niet meer dan 30 c.M. scheiden den Hagenaar in de finish van den Amerikaan en in dit verband is de 0.2 sec. verschil belachelijk. De Haarlemmer Verkes stelde bij polshoog zeer teleur, Dit nummer bracht overigens een stijlvolle 4.05 M. van den Amerikaan Roy. Ook v. d. Booren kon in de 400 M. niet mede, hoewel hij aanvankelijk loffelijke pogin gen in het werk stelde. Met de laatste plaats moest hij genoegen nemen. Aanvankelijk leek Borsman op 800 M. niet kansloos, doch ook hij moest in den eindspurt het onderspit delven. Hier werd het een ener veerenden strijd tusschen den Belg Seraert en den Amerikaan Wolf, welke eerstgenoemde door in de finish te Vallen, in zijn voordeel wist te beslissen. Peacock won natuurlijk het verspringen, terwijl de Amsterdammer Houtman geen en kele maal op den balk uitkwam en zoodoende met de derde plaats moest genoegen nemen. Petit verbeterde nog een Nederlandsch re cord, n.l. op 2 K.M. met een tijd van 5 m. 50.1 sec. (Oud record J. Zeegers 5 m. 53.7 sec.). Hij bezette hiermede de vijfde plaats. De Belg Schroeder won in Belgischen recordtijd n.l. 5 m. 31 sec. (oud record 5 m. 33 sec.). De Ame rikaan Mc. Cluskey werd vierde, doch voor hem was de afstand te kort. Aan het eind van de wedstrijden werd het hoogspringen beslist. Jotman won gemakkelijk met 1.90 M. vóór den Amsterdammer Roelofs met 1.85 M. Deze hoogte wordt helaas door den laatste maar niet overtroffen. De technische uitslagen luiden als volgt: 400 Meter horden: 1 Moore (V.S.) 55.1 "sec.; 2 Bosman s(België) 57.2 sec. 3 Russ (België). Kogelstooten: 1 Lyman (V.S.) 15.03 Meter; 2 De Bruyn (Ned.) 14.45 Meter; 9 Spahitch (B.) 13.45 Meter; 4 Vos (België) 12.87 Meter. 100 Meter: 1 Peacock (V.S.), 10.6 sec.; 2 Osendarp (Ned.) 10.8 sec.; 3 Berger (Ned.) op 50 c.M. 4 Guthy (België) 5 Burg (België) 110 Meter horden: 1 Mesman Schultz (Nederland) 15.6 sec.; 2 Copen (V.S,) 15.7 sec.; 3 Binet (België) 16.1 sec. 4 Lekens (België) 800'Meter: 1 Geeraert (België) 1 min. 56 sec. 2 Wolff (V.S.) op 2 oM. 3 Van Peeborgh (België) 1 min. 57.1 sec.; 4 Boumari (Ned.) 5 Verhaart (België). 400 Meter: 1 Moore (V.S.) 50.3 sec. 2 Prin sen (België) 50.8 sec. 3 Dewinckt (België) 51 sec. 4 Van den Broeck (België), 5 Henry (België), 6 Van der Booren (Nederland). Polsstok hoogsprongen: 1 Roy (V.S.) 4.05 Meter, 2 Leemans iBelgië), 3.40 Meter; 3 Verkes (Ned.) 3.30 Meter, 4 Mulkens (België) 3.20 Meter. Discuswerpen: 1 De Bruyn (Ned.) 44.2-6 M., 2 Lyman (V.S) 44.14 Meter, 3 Vos (België), 40.33 Meter, 4 Zimmer (België) 38.56 Meter! 2000 Meter: 1 Schroeven (België) 5 min. 31 sec.; 2 Van Rumst (België) 5 min. 31 2 5 sec., 3 Devuyst (België) 5 min. 32 1/5 sec. (allen beneden het Belgische record van 5 min. 33 sec.). 4 Mac Clusky (V.S.), 5 Petit (Neder land) 5 min. 50 2/5 sec. (Nieuw Nederlandsch record) Verspringen: 1 Peacock (V.S.) 7.45 Meter, 2 Binet (België) 6.87 Meter, 3 Houtman (Ned.) 6.67 Meter. Hoogspringen: 1 Johnson (V.S.) 1.90 Meter, 2 Roelofs (Ned.) 1.85 M.. 3 Hayens (België) 1.70 Meter. ESTAFETTE-LOOP T.V.S. Op 1 September houdt de T.V. Santpoort in samenwerking met den Kennemer Turnkring een estafette-loop langs den weg, voor dames over 100, 100, 80 en 60 M., voor heeren over 800-400-200 en 100 M. De deelneming zal open staan voor ver- eenigingen uit den Kennemer Turnkring, den Zaanschen Turnkring, en den turnkring Noord-Holland's Zuiderkwartier. Voor dezen wedstrijd werden fraaie wissel- prijzen beschikbaar gesteld. WEDSTRIJDEN K.T.K. Ofschoon de inschrijving met 20 dames en 43 heeren voor de kampioenswedstrijden van den Kennemer Turnkring niet groot is. blij ken zich vrijwel alle goede athleten uit den kring te hebben aangemeld. De inschrijving is evenwel nog van dien aard, dat alle nummers kunnen doorgaan, behalve de 200 M. voor dames en de 400 M. voor heeren. Voor 't eerst is de belangstelling voor de 1500 M. en de 3000 M. nu ook vol doende. De Blcr.nendaalsche G.V., Concordia en Turnlust B. zenden flinke ploegen, en voorts worden enkele deelnemers geleverd door O.S.S., Olympia en Gratia-Plato. Sportfeest te Heemstede. Voetbal en Honkbal op het R. C. H.-terrein. A.s. Zondag is er een sportfeest in het Heemsteedsche Sportpark, waarvoor het vol gende programma is samengesteld: Voetbaltoumooi om den Zilveren Molen van Groenendaal: A. 11.3012.30 uur: Z.F.CKinheim. B. 12.4513.45 uur: R.C.H.Tubantia. Honkbalwedstrijd. 13.4514.25 uur: HaarlemR.C.H. 14.4515.45 uur: Verliezers AB. 16.0017.30 uur: Winners AB. SCHOTERWEG 1 TELEFOON 1665? (Adv. Ingez. Med.ft ZWEMMEN. ZWFMFEEST II. P. C. Zondagmiddag a.s. houdt de Heemsteed sche Poloclub haar jaarlijksch zwemfeest inl de zweminrichting aan den Glipperweg. Het bestuur heeft een zeer aantrekkelijk programma samengesteld, waardoor vele zwemmers en zwemsters van naam in Heem stede zullen starten. Zooals we reeds meld den zal Willy den Ouden, wereldrecordhoud ster op vele banen, uitkomen; ook haar club- genoote mej.A. Timmermans zal van de partij! zijn. Verder waarborgen de inschrijvingen, waarbij namen als v. d. Hoek, Charité, Schef- fer, v. Kalken, Korpershoek, v. Hemsbergen, Zeeman, Mooi en Sipkema, een spannenden. strijd. De demonstratie schoonspringen wordt verzorgd o.a. door de heeren Mette en Lott- gëringr Het waterpolo-tournooi zal gaan tusschen de zeventallen van Zian (Den Haag, L.Z.C, (Leiden) en H.P.C. Het kikvorschen-téam kan door omstandigheden niet uitkomen, waar voor L.Z.C. is uitgenoodigd. MOTOR WTFLRIJDEN MOTORRACES IN ALKMAAR. Men schrijft ons: Zondag a.s. is het kermis in Alkmaar. En evenals alle jaren heeft Alcmaria V. V. V, voor dien Zondag belangrijke motorsnelheids wedstrijden georganiseerd. Dat beteekent dus, dat Alkmaar dien Zondag vreemdelingen zal trekken uit geheel ons land en dat er dien mid dag op de snelle grasbaan gereden zal worden op de echte ouderwetsche manier. Voor dezen Zondag staan niet minder dan 47 inschrijvingen op het programma, waar onder ongeveer 30 seniores! Dat beteekent, dat alle Hollandsche cracks elkaar in Alkmaar zullen ontmoeten en hard zullen strijden om de prijzen. Hard zal het zeer zeker gaan, vooral nu de Duitschers met nieuwe motoren komen en willen bewijzen, dat de Nederlanders bij hen achter staan. Wie de Alkmaarsche baan kent, weet, hoe de motorraces daar zijn. Die weet, dat Alk- maar's grasbaan de snelste is van geheel Ne derland. Die weet ook, dat in alle klassen strijd wordt geleverd, felle strijd steeds. WATERPOLO. DE WATERRATTEN II—NEPTUNUS II. Bovengenoemde wedstrijd wordt Donderdag avond a.s. in de zweminrichting aan de Hout vaart gespeeld. SAMENWERKING TUSSCHEN RIJKS- EN GEMEENTEPOLITIE. Het Dinsdag verschenen Staatsblad no. 497 bevat een Kon. besluit van 6 Augustus, waar bij regelen zijn getroffen ten aanzien van de Rijkspolitie, alsmede ter uitvoering van de art, 223 en 225 van de gemeentewet. Het desbetreffende besluit regelt de organi satie van de rijkspolitie, haar bevoegdheden en haar betrekkingen tegenover de gemeente lijke politieorganen. Bepalingen zijn opgenomen betreffende het optreden van de rijkspolitie ten plattelande en de voorwaarden waaronder gemeenten beneden 5000 zielen door rijkspolitie in de gemeente lijke politiediensten kunnen laten voorzien. Voorts vindt men uitvoerige regelen betref fende het verleenen van bijstand door rijks politie. 469e STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 3de klasse, 3de lijst Trekking- van Woensdag 21 Augustus 1935 Hooge Prijzen 2000.— 2700 1000.— 16560 20609 Prijzen van 45. 754 762 856 923 991 1039 1157 2914 3178 3367 3432 3465 - 3936 3953 4229 4382 4401 4402 4476 4566 4904 5041 5161 5243 5341 5466 5477 5498 6036 6216 6290 6447 6617 7129 7159 7207 7315 7765 7770 7938 8056 8534 8757 9154 9426 9561 10344 10635 10872 11342 11692 12065 12403 12773 12799 12823 13296 13308 13599 13617 13659 13864 14042 14278 14320 14698 15122 15366 15708 15773 16165 16192 16742 16776 17085 17360 17763 17825 18099 18239 18321 18331 18623 18709 18743 18860 19072 19141 19448 19937 20398 20636 20761 20800 20878 20945

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 8