èaekt U een &\UUm A. FEDERMANN WOENSDAG 21 AUGUSTUS 1935 HAARLE M'S DAGBLAD 7 Gaat Baldwin naar Genève? Vraagstukken voor den komenden kabinetsraad. LONDEN, 21 Aug. MacDonald, die gister avond uit Schotland is vertrokken, werd van ochtend om 7.25 uur te Londen verwacht. Baldwin is gisteravond om negen uur uit Aix les Bains vertrokken en wordt vanmiddag te Londen verwacht. Vóór zijn vertrek heeft Baldwin zich te Aix les Bains gedurende bijna vier uur onderhouden met den perma nenten ondersecretaris van buitenlandsche zaken Sir Robert Vancittart. Wat de kwestie van het bijeenroepen van het kabinet in extra-zitting betreft gelooft men in politieke kringen te Londen, dat een dergelijke stap niet gedaan zal worden voor het einde van de September bijeenkomst van den Volkenbondsraad. Sir Austen Chamber lain en de Australische hooge commissaris Bruce hebben gisteren bij hun bezoek aan het Foreign Office langdurige besprekingen gevoerd met Eden, die hun mededeelingen deed over zijn besprekingen te Parijs en den algemeenen toestand. Bruce is vertegen woordiger van Australië in den Volkenbonds raad en zal in de Januari-bij eenkomst voor zitter van den Raad worden. Volge.ns de ..Daily Telegraph" zal Donder dag in de extrazitting van het kabinet onder 1 meer de vraag worden besproken of rridwin persoonlijk zal deelnemen aan de zitting van den Volkenbondsraad, hetgeen hij tot nu toe nimmer heeft gedaan. Waarschijnlijk zal de beslissing op dit punt afhangen van de om standigheid of Laval maar Genève zal gaan. LONDEN 21 Augustus. (Havas). De Brit- sche ministers Eden en Hoare hebben in hun onderhoud van heden het rapport over het ItaliaanschAbessynische conflict opgesteld, dat zij Donderdag op de kabinetszitting zul len indienen. De voornaamste taak van het kabinet zal. volgens Havas niet zoozeer zijn, de mogelijk heid van een vriendschappelijke regeling van het conflict te bespreken, dan wel de ge dragslijn op de Raadszitting van 4 September vast te stellen. Men heeft den indruk, dat Engeland zich weliswaar strict aan het Vol kenbondspact wil blijven houden, doch niet geheel alleen wil handelen. „Ernstigste toestand sinds 1914". MacDonald is vanochtend te Londen aange komen voor de zitting van het kabinet, die morgen zal worden gehouden. Hij verklaarde den toestand ernstig te achten en zeide, dat men thans het hoofd moet bieden aan den ernstigsten toestand sedert 1914. Baldwin is vanmorgen om zes uur uit Aix les Bains te Parijs aangekomen en tegen half negen per trein via Calais doorgereisd naar Londen. Bezuiniging op het M. O. Nog iets over het bezuini- plan der regeering. Te Haarlem is liet onmogelijk een H. B. S. van 5 jaar in 3 jaar om te zetten. In ons nummer van 14 Augustus gaven wij bijzonderheden over het plan der regeering om verdere bezuiniging op het Middelbaar Onderwijs te verkrijgen door Rijks H-tB- Scho len met 5-jarigen cursus om te zetten in 3- jarige scholen, mits de leerlingen die 3 jaar het onderwijs genoten hebben, voldoende ge legenheid hebben het onderwijs in de 4e en 5e klassen van een andere openbare H. B. S. met 5-jarigen cursus te volgen. De regeering meent zoo wordt in de toelichting van het wets ontwerp gezegd te mogen verwachten, dat de gemeentebesturen denzelfden maatregel zullen treffen en dat ook de besturen van bijzondere scholen zich ten deze met elkaar zullen verstaan, indien op deze wijze een ra- tioneele bezuiniging kan worden verkregen. Wij hebben er toen reeds op gewezen, dat Haarlem, hoewel de rijksregeling aanvaard is, geen subsidie voor het Middelbaar onderwijs krijgt, zoodat Haarlem niet gebonden is, maar vrijheid van handelen behouden heeft. In een kort onderhoud dat wij met den wet houder van onderwijs, den heer A. G. Boes, hadden, verklaarde hij dat op dit oogenblik nog niet te overzien is of aanneming van het wetsontwerp voor Haarlem gevolgen zal heb ben en nog minder van welken omvang die eventueel zullen zijn. Eerst moet afgewacht worden of de wet in het Staatsblad zal ver schijnen. Eerst daarna kan overwogen worden of het gewenscht is ook te Haarlem maatre gelen te nemen. In elk geval zal dit pas moge lijk zijn bij den aanvang van den volgenden cursus, dus in September 1936. Wij hebben nog eens nader naar deze quaestie onderzocht. Onze deskundige zegs man deelde ons het volgende mede: Wij hebben hier 4 inrichtingen van Middel baar onderwijs, omdat natuurlijk het Gymna sium daar geheel buiten valt. Haarlem is door de wet verplicht om een Gymnasium te heb ben. Ook al zouden daar door den tijd de hoog ste klassen minder bezet zijn, dan zou het toch uitgesloten zijn om die të combineeren met H. B. Scholen, omdat beide soorten van on derwijs te veel verschillen. Al zou, bij wijze van spreken, het Gymnasium 2 of 3 leerlingen in de hoogste klassen hebben, dan zouden die toch geheel intact gehouden moeten worden. Voor eventueele combinatie moeten verder buiten beschouwing gelaten worden de Meis jesschool en de H.B.S. A. Het onderwijs op de H.B.S. A wijkt zooveel af van de H.B.S. B, dat zij steeds op zich zelf zal moeten blijven. Het is absoluut uitgesloten dat de 4de en 5de klas sen van de H. B. S. A gecombineerd worden met de 4de en 5de klassen van de H.B.S. B. Voor een eventueele combinatie blijven te Haarlem dus alleen over de twee H. B. Scholen B (de le aan de Zijlvest, de 2e in het Klever park). Maar ook daaraan valt niet te denken. De eerste school heeft thans drie 4e en drie 5e klassen, de tweede school twee 4e en twee 5e klassen. Al deze klassen zijn geheel bezet. Een combinatie zou dus het aantal klassen niet verminderen, en alleen door zoo'n ver mindering zou een bezuiniging verkrijgen kun nen worden. Het zou iets anders zijn als aan een der scholen slechts half bezette 4de en 5de klassen gevonden werden, die zonder klasse-vermeerdering ondergebracht zouden kunnen worden in de andere school. Het is dus wel zeker, dat te Haarlem het combinatie-plan der regeejring niet kan wor gen uitgevoerd. De neutraliteit der Ver. Staten. Uitgebreide bevoegdheden voor den president. WASHINGTON, 21 Aug. (Reuter). De senaatscommissie voor buitenlandsche ken heeft Dinsdag ëenige voorstellen afge handeld, die de neutraliteit der Ver. Staten moeten verzekeren in geval van gewapende verwikkelingen onder anidere staten. De voor stellen werden vervolgens direct doorgezon den ter behandeling in de plenaire zitting van den senaat. De senaat zal de voorstellen thans in zijn volgende zitting behandelen. In hoofd zaak betreffen zij het volgende: In geval van het uitbreken van oorlog is de president verplicht den uitvoer van munitie en wapenen naar alle oorlogvoerende staten te verbieden; de wapenfabrikanten en de uitvoerende landen worden door licenties onder controle gesteld; overtredingen tegen de uitvoerverboden worden gestaft met boete van 10.000 dollar en vijf jaar gevangenisstraf; de Ameri- kaansche schepen mogen geen minutie be stemd voor oorlogvoerende staten ver voeren. evenmin mogen wapenen der troepen uit Amerikaansche havens naar schepen der oorlogvoerende landen worden verzonden; de president zal worden gemachtigd het gebruik maken van Amerikaansche havens door duikbooten te regelen. Voorts zal de president de bevoegdheid krij gen te oordeelen of het Amerikaanschen bur gers verboden moet worden te reizen op sche pen van de oorlogvoerende partijen. Bedolven arbeiders nog in leven? BERLIJN, 21 Aug. (Reuter) Vannacht zijn de opruimingswerkzaamheden op de plaats waar de instoring van de metro heeft plaats gehad, voortgezet. Ofschoon de reddingsmanschappen evenwel tot op den bodem van de galerij zijn gekomen, vonden zij het gedeelte waar de arbeiders bedolven moeten zijn, bedekt door zware bal ken, hetgeen de werkzaamheden zeer bemoei lijkte. Het gerucht gaat, dat de arbeiders, die bedolven zijn, nog teekenen van leven hebben gegeven. ZIJ DIE NIET STEMDEN Naar wij vernemen zijn tegen eenïge kie zers, die bij de jongste verkiezingen voor den Gemeenteraad hun stemplicht niet vervuld hebben, vervolgingen ingesteld. Albaneesche rebellen op Bari gearresteerd. Schuldig aan den moord op Ghilardi? ROME, 21 Aug. (Reuter). Uit Bari wordt gemeld, dat een zeilschip daar is aangekomen met aan boord vijf Albaneesche emigranten, die betrokken zijn geweest bij de re volution- naire beweging, die op 14 Augustus te Fieri is onderdrukt-. De emigranten, die door de politie werden -gearresteerd, zijn nog.niet-ge ïdentificeerd, aangezien zij. geen papieren bij" zich hebben. Niettemin heeft men reeds kun nen vaststellen, dat zich onder hen bevinden een oud-president van den staatsraad, een luitenant van de gendarmerie, een journalist en een onderwijzer. Deze vijf personen, die bij hun bagage geweren, revolvers en munitie hadden, zouden verantwoordelijk zijn voor den moord op generaal Ghilardi. SCHEEPVAARTBERICHTEN HOLLAND—AMERIKA LIJN. Lochgoil Rotterdam n. Vancouver 19 te Cristobal Nebraska Vancouver n. Rotterdam 19 te Balboa. Delftdijk Vancouver n. Rotterdam 20 te Londen. Veendam 20 (1 v.m.) van Malaga naar Palma de Majorca. Drechtdijk Rotterdam naar Vancouver 18 te San Francisco. Binnendijk Rotterdam n. New Orleans 17 v. Tampico. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Randfontein thuisreis 17 van Kaapstad. Meliskerk 20 4 n.m. van Amsterdam naar Antwerpen. Jagersfontein ,thuisr. p. 20 Gibraltar. Heemskerk uitreis 19 te Dar es Salaam. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Maaskerk 20 van West-Afrika te Rotter dam. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Berenice 20 van Odense naar Glynia. Deucalion 18 van Olhao n. Cadix. Hebe 19 van Danzig n. Kopenhagen. Hermes 19 van Algiers n. Cadix Irene 19 van Melilla n. Carthagena. Juno Palermo n. Amsterdam p. 19 (4 n.m.) Ouessant. Poseidon 19 van Setubal n. Amsterdam. Van Rensselaer Paramaribo n. Amsterdam 20 (7 v.m.) van Plymouth via Havre. Euterpe, Amsterdam n. Bordeaux p. 19 Ouessant Amor 17 vair West-Indië te New York. Colombia 19 van Barbados naar Amster dam. Simon Bolivar 20 van Hamburg te Amster dam. Stella 20 van Beyrouth te Mutzuna. Venus 20 van Bari te Catania. Pluto 20 van Kopenhagen te Gothen burg. Telamon 19 van Livorno naar Napels. Orion 20 van Genua te Alexandrië Crijnssen Barbados n. Amsterdam 21 (nm.) verwacht. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Kota Agoeng 20 van Rotterdam naar Ba tavia via Antwerpen. Indrapoera (uitreis) 19 van Belawan. Garoet (thuisreis) 19 te Havre, vertrekt 21. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Chr. Huygens (thuisreis) 20 van Southamp ton 21 (8 v.m.) te IJmuiden en (12 midd.) te Amsterdam verwacht. Marnix van St. Aldegonde (uitr.) 20 van Port Said. Poelau Laut 20 van Londen te Amsterdam. Simaloer (uit-r.) 20 van Suez. 1 Tarakan 20 van Fjaerland te Gudvangen. OPDOEN CROOTE HOUTSTRAAT 37 Bij de Anerang Tele!. 11059 Van oud» bekend voor eerste kwaliteit Optiek BILLIJKE PRIJZEN Vakkundige bediening Leverancier van alle Ziekenfondsen (Adv. Ingez. Med.) De moord op gezaghebber Van Dorsten. Verdachte ter dood veroordeeld. AMBOINA, 21 Augustus. (Aneta). Van morgen werd voor den Landraad behan- aeld de zaak tegen Martosindjojo, den moor denaar van den gezaghebber van Dorsten en diens oppasser Ruhupessi. De Landraad stond onder voorzitterschap van mr. dr. Damen. Er werden twaalf getuigen gehoord, onder wie één bestuursassistent, twee regenten, één schrijver, vijf agenten van de veldpolitie en de betrokken commandant van de veldpolitie, benevens de overste-dokter. Van de zijde van het publiek was zeer groote belangstelling. De beklaagde werd ver oordeeld tot den doodstraf. AMSTERDAMSCHE BEURS WOENSDAG 21 AUG. 1935 OPGEGEVEN DOOR DE ROTTEKDAMSCH BANKVEREENIGING KANTOOR HAARLEIV Stuatsl. BinnenL 4 1/2 pCt. Nederl 1917 4 pCt. ld. 1933 II 4 1/2 pet. Nederl. Indië 1930 II Staatsl. Buitenl. 5 1/2 pCt. Duitschl 1930 (Youngleen.) (Youngleening) met verklaring 4 pCt. Engeland 4 1/2 pCt. Frankrijk Schatk. 1932 Sclieepv. Mijen. Oude Boot Scheepv. Unie Stoomv Mij. Ned. Industr. Binnenl, Alg. K.zijde Unie A. N. I. E. M. (Nat. Bezit) v Berkei's Patent Dert. Calvé Delft Nederl. Ford Ned. Ind. Gas (Nat. Bezit) Gem. Bez. Philips Unilever Industr. Buitenland. Anaconda Copper Am. Smelting Am. Enka Bethlehem Steel Cities Service 5 pCt. Cities per 1966 Am. Glanzstoff (gew.) General Aviation Intern. Nickel North Amer. Cy Standard Brands U. S. Leather U. S. Steel Banken BinnenL Koloniale Bank Cert. Handel MIJ. Indische Bank Banken Buitenl, Deutsche Reichsb. Petrol. Mij. BinL Kon. Petroleum Perlak Petrol. Mij. BuIteiiL Continental Oil Shell Union Cnltnur Mijen. H. V. A. Java Cultuur L S. U Vorstenlanden Mijnbouw Mijen. Alg. Exploratie Billiton n Redjang Boeton Tabak Mijen. Dell Batavia Tabak.. Deli MIJ Besoeki Senembah Rubber Mijen. A'dam Rubber Dell Bat. Rubber Ned. Ind. Rubber Koffie Ver. Ind. Cult, Ondern. Spoorwegen Buitenl. Atch. Topeca Comm. Milwaukee 5 pet. Adj. Milwaukee Missouri Kansas Texas Union Pacific Prolongatiekoers 9394 91%-k 31 2c8* 103k 104 11% llVs 22 ik nk 13k 9k 4 26* 198* 86 6% 177 171 310 162 140 156 40 160 lC7*-k 67 65 116 59* 93* Ve 91k 16k 22j% 4* 36k 30k 60 259 11% 22%-22$ 1% 17% 26% 37* 77 19S* 13* 141* 153* 161* 107* De wereldreis van de K XVIII Een herinneringsalbum. Bij de N.V. Handelsdrukkerij Holdert en Co. te Amsterdam is een album verschenen ter herinnering aan de wereldreis van de K XVIII. De commandant van die duikboot, de luite nant ter zee le klasse D. C. M. Hetterschij en de oudste officier, de luitenant ter zee 2e klasse M. S. Wytema, geven in woord en beeld een beschrijving van de reis van de K XVIII van Nieuwediep langs vijf werelddeelen naar het 22.700 mijlen verwijderde Soerabaja. Het vlagvertoon in de havens van Brazilië. Uruguay en Argentinië, het bezoek aan Tristan del Cunha (het verlaten eiland midden in den oceaan), de huldiging van de beman ning in Zuid-Afrika en na een reis dwars door den Indischen Oceaan ae geestdriftige ontvangst in Soerabaja, dit alles en nog veel meer is in dit mooi uitgevoerd album vastge legd. De illustraties zijn inderdaad uitstekend geslaagd. Vice-admiraal J. de Graaf, chef van den Marine-Staf heeft een inleidend woord voor het album geschreven. Hij brengt, behalve aan de bemanning, ook huide aan Prof. Ve iling Meinisz, die zooals bekend, ook dezen duikboottocht weer heeft medegemaakt, voor het doen van wetenschappelijke onderzoekin gen. Vier jaar tegen inbrekers geëischt. De 42-jarige Ufcrechtsche koopman A. J. R. heeft met den 24-jarigen Utrechtschen koop man C. B. terecht gestaan voor de Utrecht se he rechtbank wegens diefstal in vereeni- ging in een worstfabriek te Amersfoort. Ver dachten hadden daarbij f 2750 en nog buiten- landsch geld ontvreemd. Zij ontkenden iets 3met de zaak te maken te hebben. De 27-jarige bakker v. S., als getuige ge hoord, verklaarde, dat hij met de twee ver dachten naar de worstfabriek was gegaan; hij had van den buit ongeveer f 400 gekre gen. De officier van justitie eischte tegen ieder der verdachten een gevangenisstraf van 4 jaren. Nog meer op den kerfstok. Voorts stonden A. J. R., H. v. D. en M. de H. terecht wegens inbraak ten huize van den heer Z. in Voor Clarenburg te Utrecht en diefstal van een horloge met ketting en een beurs met f 12. De eerste twee verdachten ontkenden iets van de inbraak te weten. De derde bekende volmondig, doch verklaarde de inbraak ge heel alleen gedaan en den buit alleen ge houden te hebben. Verdachten maakten zich erg kwaad over de verklaringen van een getuige, den 27- jarigen bakker v. S.. die wegens diefstal te Amersfoort gepleegd, gedetineerd was. Deze verklaarde, dat A. J. R. een goede kennis van hem was en hem medegedeeld had dat hij, R.. de inbraak had gepleegd en het horloge had gekregen. Toen deze getuige andermaal naar voren moest komen, viel de losse-arbeider v. D. hem plotseling aan, gaf hem een klap in het gezicht, waardoor deze achterover tegen een bank viel. Politie schoot gauw toe. De officier van justitie achtte het wettig en öy'ertüig'énd bèwijs "tégen alle drie Verdach ten geleverd én eischte tégen' ieder hunner, die achtereenvolgens al 21. 5 en 9 veroordee lingen achter den rug hadden, een gevange nisstraf van 3 jaren. UIT DE OMSTREKEN OVERVEEN AUTO GESTOLEN. In den nacht van Dinsdag op Woensdag werd omstreeks half een ontdekt dat een auto welke stond op het terrein van de Buiten plaats ..Elswoutshoek", was ontvreemd. De auto droeg het nummer R 5510. Merk Buick 1934. Het is een zespersoons Sedan, zwart gelakt met grijze kap. zwartleeren be kleeding, chassis No. 2750157, motor No. 2904050. AERDENHOUT .ALWEER GEEN VOORRANG VERLEEND. Dinsdag had .op het pleintje tusschen den Oosterduinweg en den Schulpweg een aan rijding plaats. Van de Bilderdijklaan kwam een auto van den heer K„ wonende aan dc Westerlaan. De bestuurder daarvan, A. B. wilde evenals een uit de richting Zandvoort komende taxi van de firma G. in de richting Viersprong rijden. Daarbij verleende B. den bestuurder van de taxi geen voorrang. De chauffeur L. J. v. d. N., meenende dat hem voorrang zou worden verleend, reed door waardoor een botsing ontstond. Van de taxi werd het spatbord ingedrukt en een ruit vernield; een treeplank en portier werden beschadigd en van de andere auto werden het spatbord en de bumper bescha digd. Persoonlijke ongelukken geschiedden niet. BLOEMENDAAL AUTO IN BESLAG GENOMEN. Door de politie alhier is een auto van den heer W. M. wonende te Amsterdam in be slag genomen, daar de stuurinrichting niet deugde. IJMUIDEN VERWACHTE VISCHAANVOER. Thuisstoomende voor de Donderdagmarkt: Rotterdam IJM. 112 30 manden schelvisch, 100 manden braadschelvisch, 40 manden gul, 25 manden groote en kleine schol, 20 manden wijting, 230 manden makreel, totaal 445 man den en 90 stuks stijve kabeljauw. Odin IJM. 168 50 manden schelvisch, 170 manden braadschelvisch, 50 manden gul, 40 manden groote en kleine schol, 15 manden wijting, 100 manden makreel, totaal 425 man den en 15 stuks stijve kabeljauw. Ewald IJM. 48 600 kisten haring. Arbeiders uit Rc-llecate van steun uitgesloten. Later toch weer naar de werkverschaffing? Naar men zich zal herinneren zijn negen en twintig arbeiders uit de werkverschaffing te Rollecate bij Den Hulst naar Velsen terugge zonden, omdat zij niet konden instemmen met de nieuwe regeling wat de verstrekking van brood en boter betrof en de vermindering van het zgn. zakgeld tot vijftig cent. Van de dertig uitgezondenen heeft één inmiddels werk gevonden, zoodat het conflict negen cn twintig betrof. Deze negen en twintig arbei ders werden enkele dagen geleden opnieuw in de gelegenheid gesteld zich aan te melden bij een nieuwe groep van dertig, die naar Rollecate is gezonden. Hieraan voldeden er elf. van welken er op het laatste oogenblik weer twee weigerden mee te gaan. Momen teel betreft de uitsluiting dus twintig werk- loozen. Volgens de lezing van een hunner moesten de arbeiders in de werkverschaffing plotse ling genoegen nemen met een regeling, die h.i. niet aanvaard behoefde te worden, om dat zij niet officieel zou zijn. Vroeger kregen de arbeiders namelijk twee gulden per weck om zelf brood en boter te koopen, totdat een kok hun mededeelde dat de nieuwe regeling van kracht, was geworden. De arbeiders in de werkverschaffing gingen hierop niet in. wat ten gevolge had dat zij naar huis werden gestuurd. Omdat zij meen den. aldus één hunner, dat zij in hun recht waren, hebben de teruggezondenen voet bij stuk gehouden. Zij zijn nu uitgesloten van alle soorten steun zoowel geldelijk als in natura. De burgemeester van Velsen, Mr. M. M. Kwint heeft ons den toestand nader toege licht. Volgens hem was de mededeeling wel degelijk een officieele en volgens de usance geschied. De nieuwe regeling was, aldus de burgemeester, het gevolg van vele klachten die de arbeiders in den loop van den tijd had den geuit en men meende op de nieuwe wijze aan de wenschen van velen tegemoet te ko men. Toen gebleken is dat er arbeiders waren, die niet tevreden waren met de van over heidswege voor de werkverschaffing voorge schreven maatregelen, zijn zij naar hun ge meente teruggezonden, wat ten gevolge heeft dat hun alle steun moet worden onthouden. Vooral hebben de arbeiders hun toestand verslechterd doordat zij ten tweeden male hebben geweigerd naar Rollecate te gaan, toen zij daartoe in de gelegenheid werden ge steld. Ook deelde de burgemeester mede dat de verschillende vakvereenigingen de arbei ders hebben gewaarschuwd voor de conse quenties, die aan hun houding verbonden waren. Hoe het nu in de toekomst zal gaan, kon de heer Kwint nog niet meedeelen. Voorloopig is het uitgesloten dat de twintig arbeiders uitgezonden kunnen worden. De groep is op het oogenblik compleet en Velsen kan niet meer arbeiders leveren dan haar contingent voor de werkverschaffing is. Toch is het niet onmogelijk dat de terug gekeerden later weer in de gelegenheid ge steld zullen kunnen worden naar de werk verschaffing te gaan BESOMMINGEN. Trawlers: IJselmond IJm. 78, 285 manden, f 2530. Timór, IJm. 491, 525 manden f '2630. Liesbeth Betty, IJm. 183, 305 manden f 1900. Oentoeng, IJm. 131, 70 m. f 960. Schoorl, IJm. 39, 825 m., f 2950. Loggers: KW. 48 f 460, KW. 86 f 610, KW. 110 f 430, KW. 173 f 530, KW. 51 f 711. Sch. 107 f 630. MARKTPRIJZEN. Tarbot per K.G. f 1.05—0.80. Griet per 50 K.G. f 25—12. Tongen per K.G. f 1,30—0.86. Zetschol per 50 K.G. f 21. Kleine schol oer 50 K.G. f 174.90 Schar per 50 K.G. f 10—4 Tongschar per 50 K.G. Rog per 20 stuks f 97. Vleet per stuk f 2.140.25. Middelschelvisch per 50 K.G. f 22. Kleine middelschelvisch per 50 K. G. f 17 f 9.—. Kleine schelvisch per 50 K.G. f U2,40. Kabeljauw per 125 K.G. f 40—20. Groote gullen per 50 K.G. f 8,506.10. Kleine gullen per 50 K.G. f 7—2,25. Wijting per 50 K.G. f 3.70—0.95. Makreel per 50 K.G. f 11.50—6. Heilbot per K.G. f 1,10—0.80. Leng per stuk f 1,350.40. Koolvisch per stuk f 0.40—0.09. Versche haring per kist f 3,301.90. Klein mi ddelhake per 50 K.G. f 37. Kleine hake per 50 K.G. f 8. BURGERLIJKE STAND Bevallen: M. C. AntonlssenOverbeeke, z., IJmuiden. G. E. RensRekveld, z., IJmuiden P. IJkelenstamvan Keulen, d., IJmuiden. C. P. H. Revalkvan der Gaag, d., Driehuis. H. LusterPost. z., Velsen N., J. Grootvan Elk. z.. IJmuiden, J. HoekBreukhoven, z., IJmuiden, M. A. BrasserGroot, z., IJmuiden. HEEMSTEDE GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN. Terug te ontvangen bij: C. F. Blokker. Bil- litonstraat 7, rijwïëlbelastingmerk; v. Wijk, Oost-Indiëstraat 61, Haarlem, wit hondje; Mertens, Kadijk 5, badpak; M. Krop, Heem- steedsche Dreef 6, zakmesje; Arnold, Jacob v. Campenstraafc 33, voorhamer zonder steel; J. Elberse, Kerklaan 41, snoeischaar; Rus man, Ramplaan 97, te Overveen. hond (Dob- bermann); bureau van Openbare Werken, Wipperplein 12, messenslijper; B. Klep, Heemsteedsche Dreef 6, vulpen; Zandvoort- schelaan 110, Lipssleutel; J. Kruiderink, Bali- straat 4, rijwielbelastingmerk; C. Oomen, Oude Posthuisstraat 15, alpinemuts; Frede- rik, Kerklaan 28, parapluie; G. v. d, Heijde, Piet Heinstraat 15 te Zandvoort. rijwielbelas tingmerk; Bronkhorst, Dr. Cuijperslaan 2, dames handschoen; Bureau van Openbare Werken, Wipperplein 12, zilveren kindervork, Bureau van politie, Raadhuisstraat, doos met badschoenen, portemonnaie met inhoud, en zwarte hoed. BURGERLIJKE STAND. Ondertrouwd: A. W. M. Boskamp en A. C. M. Tornar a Getrouwd:. J. H. A. Pieters en C. M. v. d. Leek; P. Saarloos en E. A. Lindeman; J. F. Kampes en S. L. v. d. Peijl. Bevallen: M. M. de Bruin—Hoogenstein, d.; C. C. NagelhoutMachielsen, z. Overleden: G. H. G. von Brucken Fock, 75 jaar; G. E. Mizee, 63 j. echtgen. v. H. Buurman.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 9