DE BILT VRIJDAG 23 AUGUSTUS 1935 HAARLEM'S DAGBLAD 2 De weg Haarlem-Amsterdam. Thans ook verbreeding van het deel HalfwegHaarlem. Naar wij vernemen zal nu spoedig waar schijnlijk begin October begonnen worden aan de verbreeding van het gedeelte Halfweg Haarlem van den weg HaarlemAmsterdam. (Het gedeelte HalfwegAmsterdam is reeds Verbreed.) Dezer dagen zal het werk onderhands wor den aanbesteed. Oorspronkelijk was het de bedoeling dat het werk met behulp van het Werkfonds zou worden uitgevoerd, maar daar dit te lang zou duren, heeft de minister zijn goedkeuring gehecht aan onderhandsche aan besteding. Als het weer medewerkt (droog weer is noo- dig) kan de verbreeding dit jaar nog een feit worden. Hoe het betrokken weggedeelte zal verlicht worden staat nog niet vast. maar er is gröote kans dat het natriumverlichting wordt. Hier over zijn nog besprekingen gaande. ARROND. RECHTBANK. De vingerafdruk Een familie te IJmuiden ontdekte, toen zij na een korte afwezigheid op 17 April weer thuis kwam, dat er bij haar was gestolen. Een spaarpot was weg, een portemonnaie leeg, alsmede een vernikkeld doosje, dat in het buf fet had gestaan en dat bij thuiskomst op een stoel werd gevonden. In het geheel was een veertig gulden gestolen en men kon niet ver moeden, wie het gedaan had. Man en vrouw waren verstandige mensehen; ze raakten het doosje niet aan, maar waar schuwden de politie en deze vond op het ver nikkelde doosje (een goed object) een duim afdruk. Een paar weken later werd een jonge man aangehouden in verband met een diefstal in de Visscherijschool en van hem werden, zooals men bij de politie zegt. de vingertjes genomen. Bij beschouwing bleek de linker duim spre kend overeen te komen met den duim op het nikkelen doosje en nu stond de eigenaar van den duim terecht als verdacht van diefstal van spaarpot en wat er meer weg was. Nu was er behalve de vingerafdruk eigenlijk bit ter weinig bewijs, want de aangehoudene ont kende stijf en strak; niemand had hem in het huis gezien en van geldverspilling was ook niet gebleken. Tegen hem pleitte zijn niet vlekkeloos verleden en hij leverde ongewild eenig bewijs door te vertellen, dat hij 's avonds nooit op straat kwam, wat een politieman da delijk kon weerleggen en ook het getuigenis a décharge van zijn kostbaas, dat de jonge man op 17 April 's avonds niet op straat was geweest, ja, dat hij eigenlijk dag en nacht onder de oogen van zijn kostbaas was ge weest, was niet bepaald overtuigend. Immers op een vraag van den president aan getuige of deze dan ock nooit 's avonds uit ging, ant woordde getuige: „Ik ga nooit uit, maar als ik uitga, ga ik naar mijn familie!" Hoe het zij, het draaide om den vinger afdruk en rechercheur Vos, deskundige op dat gebied, zei, dat de duim van het doosje wel 30 punten van overeenkomst had met die van verdachte, waaruit hij mocht concludee- ren, dat verdachte zijn duim op het doosje had gedrukt. De officier van justitie achtte op- grond hiervan., verdachte .schuldig aan dendiefstal en vroeg Veroordeeling tot gevangenisstraf van een jaar en zes maanden. Mi-. Slotemaker, de verdediger, vroeg of vast staat, dat geen twee menschen eenzelf den vingerafdruk hebben en of zoodoende ge zegd mag worden, dat verdachte den. diefstal heeft gepleegd. Overigens pleitte hij clementie naar aanleiding van den gezondheidstoestand van zijn cliënt. Verdachte vroeg, of er direct vonnis kon worden gewezen, waar de rechtbank niet op in ging. Ze zal over veertien dagen uitspraak doen. De gestolen fiets Een Zaandijker kwam bij de politie te Krom menie aangifte doen dat, terwijl hij zich in de bioscoop bevond, zijn rijwiel, dat hij in de nabijheid daarvan had neergezet, was gesto len. De politie nam die aangifte op. doch bij haar onderzoek bleek, dat de aangever waar schijnlijk niet in de bioscoop was geweest en daarojv werd hij aan een nader verhoor onder worpen, want de politic ging vermoeden, dat aangever de bedoeling had gehad, geld van de verzekeringsmaatschappij los te krijgen, om dat het rijwiel tegen diefstal was verzekerd. Aangever erkende toen, niet in de bioscoop geweest te zijn, doch wel zijn rijwiel in een steeg naast de bioscoop gezet te hebben. De Zaandijker moest nu terecht staan voor poging tot oplichting. Hij hield ook nu vol, dat het rijwiel gestolen was, maar gaf toe, niet in de bioscoop geweest te zijn. De president merkte op. dat het vreemd is, dat iemand, die in een park gaat zitten, zijn rijwiel niet bij zich houdt. Verdachte gaf toe, aan de verzekerings maatschappij om schadevergoeding- te hebben geschreven, opgevende dat hij zijn rijwiel bij. de rijwielstalling had geplaatst. Hij zei thans, dat hij daarmee bedoelde in de steeg, niet ver van een rijwielstalling. Als getuige werd de verzekeringsagent ge hoord die zei. dat de maatschappij wel niet betaalt als men zijn rijwiel onbeheerd laat staan, doch dat in een onverdacht geval een steeg, als door verdachte bedoeld, niet be schouwd wordt als een plaats waar iets on beheerd staat. In verband met deze verklaring achtte de officier, ofschoon er niets van geloovende dat de fiets gestolen was, niet bewezen, dat er poging tot oplichting was gepleegd en vroeg vrijspraak. Uitspraak over 14 dagen. ACENDA VRIJDAG 23 AUGUSTUS Frans Hals Theater; „Het teeken des Krui- ses". 2.30, 7 en 9.15 uur: Cinema Palace; „Leve de Vrouwtjes'-. Op het tooneel: Paulton en Diny, Mnemo-tech- nic-act. 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: ..Zigeunerbaron". Op het tooneel: John Adex Trio, zingende acro baten. 2.30, 7 en 9.3 5 uur. Luxor Sound Theater: „Vroolijke Vagebon den". 2.30 uur en doorloopende voorstelling van 7 uur tot 11.30 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 113 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. ZATERDAG 24 AUGUSTUS Frans Hals Theater: „Blonde Venus". 2.30 7 en 9.15 uur. Bioscoopvoorstellingen des middags en des' avonds. Het nieuwe College van B. en W. te Haarlem. De N. H. Ct. antwoordt Het Volk. Een week geleden namen wij een beschou wing van het sociaal democratisch orgaan ..Het Volk" over de aanstaande wethouders verkiezing te Haarlem op. De R.K. Nieuwe Haarlemsche Courant geeft thans een artikel als antwoord. Daaraan ontleenen wij: „Wij dienen er met grooten nadruk op te wijzen en op te blijven wijzen, vier jaar lang, dat het te vormen college van B. en W. er een op breede basis zij. In „Het Volk" wordt gezegd, dat „Haarlem in de komende zittingsperiode bestuurd zal worden bij de gratie van een meerderheid vanéén stem". Het bedoelt daarmede, dat R.K,, Christ. Hist., Anti-rev., Vrijzinnig-democraten en Vrijheidsbond te zamen 20 stemmen uitbrengen. De S.D.A.P. wil dus in de oppositie gaan en haar gemakkelijk spel van de laatste jaren blijven spelen. Maar dat zal niet gaan. Wat de laatste jaren hier in Haarlem gebeurde was, politiek gesproken, pure dwaasheid. De S.D.A.P. nam deel aan het werk van B. en W. door het bezetten van een belangrijken wethouderszetel en in den Raad was zij in de oppositie. De regeeringsmeerder- heid geleek öp een leger, dat er in toestemt, dat een der bekwaamste aanvoerders van de tegenpartij in eigen kamp zijn tenten opslaat en daar tracht den boel in de war te sturen. Hoewei dit in de afgeioopen période niet zoo erg was, omdat er toch een meerderheid was voor een richtig beheer van onze gemeente, thans staan de zaken er anders voor. Wij betreuren bovendien het groote gemis aan verantwoordelijkheidsgevoel waarvan de S.D.A.P. in Haarlem blijk gaat geven als zij volhardt bij haar voornemen om in de oppo sitie te gaan. Niet alleen de uitslag der verkie zingen, maar ook de ernst van dezen angst- wekkenden tijd legt iedereen de verplichting om om met hart en ziel aan het algemeen welzijn mede te werken en op geen enkele wijze de saneering van ons volksbestaan te be lemmeren. Met belangstelling wachten wij af wat de S.D.A.P. in de komende periode zal doen. Be nieuwd zijn wij of zij door dwaze besluiten den boel in Haarlem in de war zal sturen. Als zij wil, heeft zij er de kans voor. Er is geen meer derheid in den Raad, Haarlem is meer aan ooit aangewezen op de betrouwbaarheid van zijn vertegenwoordigers individueel. „Intusschende S.D.A.P. telt verstandige en rechtschapen mannen. Dat doet ons hopen, dat de pap niet zoo heet zal worden gegeten als zij nu is opgediend." SYNAGOGEDIENSTEN. Ned. Isr. Gemeente. Sabbath: Vrijdagavond-dienst bij den In gang te 7.15 uur. Ochtenddienst te 8 uur. Middagdienst te 1.30 uur. Avonddienst te 3.49 uur. Werkdagen: Ochtenddiensten te 7 uur. Zon dag te 7.30 uur. Middag- en avonddiensten te 7.15 uur. Talmoed Torah: Sabbath te 12.45 uur. Werkdagen na de middag- en avonddien sten. De middag- en avonddiensten alsmede Talmoed Torah worden verricht in het Ge meentegebouw, Lange Wijngaardstraat 14 Alle overige diensten worden verricht ter Synagoge" Lange Bégijnestraat 11. De Wereld-Jamboree 1937. Te Vogelenzang? Men schijf t ons: De Internationale Scouts-conferentie te Stockhol-m heeft dezer dagen besloten de Jamboree zoo mogelijk in Nederland te hon den. Een Jamboree wordt éénmaal per vier jaren gehouden en is een bijeenkomst van ongeveer dertigduizend padvinders uit vrijwel alle landen van de wereld. Het kamp duurt gewoonlijk ongeveer 14 dagen en dient om vriendschapsbanden aan te knoopen tus- scihen jongens van diverse nationaliteit en daarbij t>e toonen wat met een goede padvin ders-training is te bereiken. Dit- laatste wordt behalve in de zelf-ingerichte kampen ook getoond tijdens groote voor het publiek toegankelijke demonstraties. In 1937 nu zal de vijfde Jamboree worden georganiseerd. De vereeniging „De Nederlandsche Pad vinders" is thans bezig met het instellen van een onderzoek naar de mogelijkheden dit enorme kamp -in ons land te houden. Men heeft daarvoor in de eerste plaats een flink garantiefonds noodig om een onverhoopt na- deeiig saldo te dekken. De kans daarop is wel iswaar gering daar de vier vorige Jamboree's soms zeer ruime overschotten hebben gela ten, doch een zeker risico blijft er altijd en dit moet eerst gedekt zijn. Binnen eenige maanden moet een voldoende aantal toezeg gingen voor het garantie-fonds bijeen zijn. Als terrein voor het kamp komt waarschijn lijk in aanmerking het landgoed Vogelen zang bij het dorp van dezen naam aan de Bekslaan gelegen Tevens onderzoekt men of een terrein in het Gooi kan dienen. Het behoeft -niet veel uitlegging om duide lijk te maken welk groot belang onze streek zal hebben wanneer dit kamp inderdaad hier gehouden zal worden. Behalve op de tien duizenden buitenlandsche padvinders kan men rekenen op een zeer groot bezoek van menschen u-it binnen- en buitenland, die een zeldzame bezienswaardigheid als een Jambo ree is. komen bekijken. Ter vergelijking diene dat in Birkenhead bij Liverpool in 1929 meer dan 300.000 bezoekers het kamp heb ben bezocht. De transportmiddelen als trein, tram, autobussen, voorts de hotels in de om liggende plaatsen Bloemendaal, Heemstede, Haarlem. Zandvcort, Noordwijk, leveranciers van levensmiddelen enz., zullen gebaat zijn bij het zeer drukke bezoek, hetwelk dit kamp medebrengt. Boven alles echter zijn van belang de geestelijke waarden, welke een dergelijk kamp medebrengt, t.w. de gedachten van broeder schap, zelfwerkzaamheid, eenvoud, training, dienen, waaraan onze maatschappij zooveel behcefte heeft. De padvinders-training kweekt leiders en geeft een stimulans ten goede aan zeer veel jongere en oudere men schen. De doorvoering der padvin ders-idealen is één der beste waarborgen voor den wereld vrede. Het zal dus van groot belang zijn, indien deze wereld-gebeurtenis in Nederland zal plaats vinden. Zal Vogelenzang in 1937 deze eer te beurt vallen? Het afdeelingsbestuur (secretariaat Waldeck Pyrmontlaan 15, Overveen) der Ver. „De Ne derlandsche Padvinders" te Haarlem verstrekt gaarne nadere inlichtingen aan hen, die willen medewerken de grootsohe plannen uit te voeren. ZOMERPRIJZEN ECHTE WALES-ANTHRACIET o.s. a i 2.05 WITTOP KONING - HAARLEM HARMENJANSWEG 67A. - TELEFOON 16100 (Adv. lngez. Med.) meldt: Hoogste barometerstand 772.0 m.M. te Haparanda. Laagste barometerstand 747.0 m.M. te Isafjord. en voorspelt: Zwakken tot matigen Oostelijken tot Zuide lijken wind. Helder tot licht of half bewolkt. Droog, behoudens kans op onweer. Nog warm. Uit het Buitenland Het mooie weer houdt aan. In den toestand kwam weinig verandering. Het gebied van hoogen druk ligt stationair over het Noordoostelijk deel van het waar nemingsgebied. Dat op den Oceaan bleef eveneens zeer stabiel. Tusschen beide ligt de uitlooper van de stationaire depressie in het Noordwesten, die aanleiding geeft tot plaatse lijk onweer. In den nacht vielen onweers regens in de omgeving van het Kanaal. Gister avond was er onweer aan de Noordkust van Spanje. Op het vasteland is de lucht onbe wolkt en houdt het warme en zonnige zomer weer aan. In Scandinavië en aan de overzijde der Noordzee is het weer bewolkt Tot in het Noorden is het langs de Noor- sche kust nog zeer warm. Naar het schijnt hebben ook de luchtmassa's die met groote snelheid uit het Westen aangevoerd worden in de richting van de Portugeesche kust hooge temperaturen. In onze omgeving kan voorloopig op aan houden van het mooie weer gerekend worden, hoewel de kans op plotselinge onweersstorin gen blijft bestaan. Barometer 762 m.M. 765 m.M. Stand van heden Vorige stand Neiging: Achteruit. Opgave van: FIRMA KEIP, Opticien Groote Houtstraat 137, tel. 11640 BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 23 Augustus. Ondertrouwd 22 Augustus: M. Gerritse en A. W. H. Franse: P. Hansen en H. B. v. d. Bosch; J. W. Kok en M. A. Kroon; C. P. Heemskerk en E. R. M. v. d. Goes; G. T. van Kesteren en S. v. d. Berg. Getrouwd 22 Augustus: A. C. van Beusekom en J. .van Raaphorst; J. Brinkman en F. W. v. d. Bergh: P. Louter en R. v. d. Heide; P. H. Doeven en E. A. Doeven; P. A. de Lijster en E. Dufrenne; J. Hertog en L. Drogtrop. Bevallen 22 Augustus: H. J. SerneeGoo- vaerts, d.; C. SiekmanBlom, d. Overleden 21 Augustus: G. Ravensbergen, 71 j„ Reitzstraat; P. Volger, 46 jBuitenrustlaan. WIELRIJDERS, OPLETTEN! Donderdagavond acht uur zag een van Am sterdam komende wielrijder op de Amsterdam - sche Vaart niet, dat de bestuurder van een uit de richting Haarlem komende vrachtauto den rechter richting-aanwijzer had uitgesto ken, ten teeken dat hij de Bakhuyzen van den Brinkstraat wilde inrijden. De wielrijder reed tegen de auto aan. Hij viel, kreeg een wond aan het achterhoofd en een lichte hersen schudding. Door leden van den Amsterdam- schen Eerste-Hulpdienst werd hij verbonden, waarna hij per ziekenauto naar het Sint Eli sabeths Gasthuis werd vervoerd, waar hij ter observatie werd opgenomen. De fiets werd be schadigd. De bestuurder van de vrachtauto had geen schuld aan het ongeluk. VERBOD VAN HET KWEEKEN VAN BUI TENLANDSCHE OESTERS OP FRANSCHE OESTERBEDDEN In verband met het ernstige gevaar voor besmetting is een decreet uitgevaardigd vol gens hetwelk het verboden is buitenlandsche oesters op Fransche oesterbedden te kweeken. Deze maatregel is genomen op verzoek van het Wetenschappelijke Bureau voor de Fransche Zeevisscherij, ter voorkoming van het door dringen in Frankrijk van een parasiet, die op buitenlandsche oesterbedden zou zijn waarge nomen. Vereen, van Directeuren van Maatsch. Hulpbetoon. De opheffing van het Nat. Crisiscomité. Ziekenhuiskosten ten plattelande. Donderdag vergaderde, onder leiding van den voorzitter, den heer S. C. de Haas van Dorsser, bovengenoemde vereeniging (afdee- ling Noordholland) op het Raadhuis, te Velsen. De voorzitter hield een inleiding over: a. opheffing van het Nationaal Crisis comité; b. de laatste wijziging van de armenwet; c. beperking van de kosten van verpleging in ziekenhuizen, in het bijzonder ten platten- lande. "Wat de opheffing van het Crisiscomité be treft, onderscheidde spreker twee zaken: de z.g. B-steun en de A-steun. Daar het Crisis comité, ten opzichte van den B-steun slechts bemiddelaarster was tusschen de Regeering en de gemeenten, zal in den vervolge, bij ge breke van deze schakel, geen nadeel behoeven te worden ondervonden, Erger ziet spreker den toestand in ten aanzien van het overige werk van het Comité. Een deel ervan zal ongetwij feld moeten worden overgenomen door de diensten van maatschappelijk hulpbetoon. Blijft over het andere, zeer voorname deel: het geven van voorschotten aan tal van per sonen, die door de crisisomstandigheden het hoofd niet boven water kunnen houden. Om in deze behoefte aan klein crediet te voorzien, ziet spreker maar één weg, en die is: het bevorderen van de oprichting van crediet- banken, met borgstellingsfondsen, op het voet spoor van de Leidsche instellingen. De direc teur aldaar, de heer P. A. van Aggelen, za ieder de gewenschte inlichtingen geven. Des- gewenscht kunnen meerdere gemeenten te zamen een dergelijke instelling oprichten. Het denkbeeld werd van verschillende zijden toegejuicht, en sterk aanbevolen door perso nen, die in hun gemeente reeds iets dergelijks hebben. De wijziging van de Armenwet is in het bij zonder van administratief-technischen aard en dus voor onze lezers van weinig betee kenïs. Ten aanzien van de ziekenhuiskosten zei spreker, dat deze voor tal van gemeenten hoogst bezwaarlijk zijn. Voor een goed deel zit dit in het gemis van een behoorlijke con trole op de noodzakelijkheid van de opneming en in die omtrent de noodzakelijkheid van den duur van het verblijf. Hij gaf in overwe ging dat, zoo noodig een aantal gemeenten te zamen, een controleerend arts, zouden aan stellen. Door voorbeelden uit tal van plaatsen bleek de behoefte aan een dergelijke instelling groot. Vele gemeenten blijken ernstig gedrukt te worden door bedoelde kosten. Op voorstel Van den voorzitter werd beslo ten, een kleine commissie te benoemen ten einde na te gaan wat ten deze in het belang van de gemeenten zou kunnen worden gedaan. Over al deze onderwerpen had een levendige bespreking plaats, terwijl tal van vragen wer den gesteld en beantwoord. Tot bestuurslid werd benoemd mr. E. Tja- den, directeur van Maatsoh. Hulpbetoon te Zandvoort. Na afloop der vergadering, die geheel werd bijgewoond door den wethouder den heer.W. J. B. van' Liemt, te Haarlem, en gedeeltelijk door deh burgemeester' van Véfeeh.- rnr: Kwint, werd'de dienst vanM.'H. v'an Velsen bezócht, waarbij de- directeur -de heer W. Kuij per de noodige inlichtingen gaf. VOORDRACHT RUSSISCHE MUZIEK. A.s. Zondagavond 25 A-ugustu-s heeft in het Vereenigingsgebouw van de Woodbrookers te Bentveld (Aerdenhout) een herhaling plaats van de onlangs door den bekenden violoncel list, on-zen stadgenoot den heer Ed-uard Biele; gehouden voordracht over Russische muziek, tijdens den cursus „Het Nieuwe Rusland". Een Russisch programma, uitgevoerd door mej. Annie Hermes, altzailgeres, mevr. Suze Wintershoven, pianiste en den heer Eduard Biele, violoncel, vult de voordracht aan. Uitgevoerd zullen worden o.a. liederen van Moessorgski en de „Suite Italienne" van Stra- winski voor cello en klavier. NED. BOND TOT HET REDDEN VAN DRENKELINGEN. Verschenen is het jaarverslag 1934 van bo- vengenoemden Bond. In het afgeioopen jaar zijn 24 nieuwe brigades toegetreden, zoodat het aantal aangesloten brigades op 31/12 '34 be draagt 88 en 3 ondersteunende vereenigingen. Door den Bondspropagandist zijn gehouden 51 voordrachten met lichtbeelden. Er werden afgenomen 31 examens tot het verkrijgen van het Voorbereidend diploma en de diploma's A, B en C. Het aantal geëxamineerden bedraagt 684 in 1934. Hiervan slaagden technisch en medisch 447 (150 alleen technisch; alleen medisch 14), ter wijl 73 candidaten werden afgewezen. De Bond heeft in druk doen verschijnen de Radiovoordracht, gehouden door den heer A. J. Meyer ink, over hulp aan drenkelingen uit auto's. Een luchtfoto van de gebouwen der Berlijnsche Radiotentoonstelling, nadat de brand er had huisgehouden. Op den voorgrond hal 4, die geheel vernield werd. Men ziet, dat het grootste deel der expositie niet door het vuur aangetast werd. De Vermakelijkheidsbelasting. Verlaging of afschaffing gevraagd. Het bestuur der Vereen, tot behartiging der belangen van café-restaurantbedrijven in Nederland inzake muziekaangelegenheden, gevestigd te Utrecht, heeft zich tot den Raad. der gemeente Haarlem gewend met een adres, waarin het aandringt op afschaffing althans verlaging, der belasting op de open bare vermakelijkheden. Handhaving van het aanslagpeil zal, zoo zeggen adressanten o.m., leiden tot sluiting of inkrimping der exploitatie van verschil lende bedrijven, waardoor de werkloosheid weer zal toenemen, evertals het bedrag, dat de gemeente aan steunuitkeeringen besteedt. Verlaging of afschaffing zal dus in het algemeen belang zijn. Ds. C. J. van Paassen. Weer hersteld. Het zal velen onzer le zers genoegen doen te ver nemen, dat de toestand van Ds. C. J. van Paassen, die zooals men weet voor herstel van gezondheid een lange rustkuur moest ondergaan, heel goed is. De predikant, die weer ge heel hersteld is hoopt Zondagmorgen 1 Septem ber weer voor het eerst een spreekbeurt in de Oosterkerk te vervullen. EEN GECOMPLICEERDE AANRIJDING. Donderdagavond omstreeks acht uur had op den Bloemendaalscheweg een gecompli ceerde aanrijding plaats. Mej. F. Q. wonende -te Bloemendaal reed per rijwiel op het fietspad van den Bloemen daalscheweg in de richting Overveen. Van tegenovergestelde richting naderden vier wielrijders die twee aan twee reden. Toen zag zij dat nog een wielrijder, die naderhand bleek te zijn den heer Th. v. D., uit Overveen, het viertal passeerde. Hij lette niet goed op en reed tegen de hem tegemoetkomende mej. Q. op. Beiden vielen en werden licht ge wond. Doordat het rijwielpad 'hierdoor ver sperd was, viel ook nog een andere dame. Deze was er erger aan toe en bleek bij onderzoek door ar. Bos haar rechteram te hebben ge broken. 't Was de 23-jarige mej. J. B. N. P. wo nende te Haarlem. Na door dr. Bos voorloo pig behandeld te zijn werd zij per taxi naar het Diaconessenhuis te Haarlem overge bracht. Procesverbaal werd opgemaakt. GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN. Politiebureau, Smedestraat 9, ceintuurs eri handschoenen; achterlicht van auto; zilv. manchetknoop; Wijts, Harmenjansstraat 35, autodop; Stevens, Eindenhoutstraat 44, beurs je met geld; Mannars, Rollandstraat 2B, zilv, broche met steen; Spanjaard, Rollandpad 3, damestaschje met portern., enz.; Van Slooten, Frans Halsplein 5, speelgoed-eend; Kennel Fauna, Fr. Varkensmarkt 2—4, katten; Span jaard, Middenweg 153, kat; Spruijt, Hout- vaartpad 54, Aerdenho-ut, kat; Aalders, Nobel- straat 12, rood kindermanteltje; Van der SluisiFloresstraat -114, portemonnaie met- 13 - ct.; Drupsteen, Floi-esstraat 31, portemonnaie' geld' enz.; Vermey, Patriomoniumstraat. .16, rijwielbel.plaatje; Drupsteen, Floresstraat 31, rijwielbelastingplaatje; Lijs, Burg. Sandberg- straat 32, blauw kinderschoentje; Beudeker, Ged. SchaLkburgergracht 56, paar wollen sok ken; Booy, Hoogstraat 5, zilv. vulpotlood; Timmers, Arnoldystraat 15, kinderauto; Klein, Barendsestraat 6B, doublé armband; Van Wieringen, Betje Wolf straat 9, actetasch; No- let, Floresstraat 103, bril; Koeyers, Oostvest 2 rood, badpak; De Vries, Centaurusstraat 32, dames-blazer; Rol, Soendaplein 14, gewichten van 1 en y2 K.G.; Kennel Haerlem, Amster- damschevaaï-t 320, hond; Admiraal, Van Zeg- gelenstraat 158, hond; Merten, Borakistraat 9, dames armbandhorlogeBrasnel, Z. B. Spaarne 160, bruine kano; Rolvers, Houtvaartpad 184, portemonnaie met geld; Weers, Brouwers straat 123, portemonnaie met geld; Van der Linden, Ravelingsteeg 6 rood, tabakspijp; Lips, Burg. Sandibergstraat 32 rood, blauwe ro- zenkraifs; Kuhner, Boekenrodestraat 21, ro zenkrans; Klaasen, Marsstraat 4, gladde ring met initialen; Verhagen, Van Marumstraat 22, twee stootkussens; Mooy, Brouwersvaart 100, badschoen; Ehrbecker, Duvenvoordestraat 32, rijwielbel.plaatje; Van Leeuwen, Hasselaars plein 13, tasch met motorgereedschap; Corne- lissen, Zuidpolderstraat 20, linnen zakje met reparatiegereedschap. UITSLAG VEILING. Uitslag der veiling, gehouden in ,,'t No tarishuis" op Donderdagavond. Een gunstig gelegen winkel- en woonhuis met erf te Haarlem aan de Zijlstraat no. 71 f 11000 R. v. Weiden q.q. Het huis en erf te Haarlem aan de Oranje boomstraat no. 60 en een huis met erf te Haarlem aan de Oranjeboomstraat no. 58, f 12C0 H. I. v. Goor q.q. Het huis met erf te Haarlem aan de Oran jeboomstraat no. 54 f 1015 C. J. J. Jacques qq. Een woonhuis met erf en tuin te Haarlem aan de Dr. Leydsstraat no. 78. hoek Spion kopstraat f 2810 H. A. Dingboom q.q. Een zeer fraai gelegen villa met tuin te Aerdenhout, gemeente Bloemendaal aan de Zonnebloemlaan no. 7 nabij het station Heemstede-Aerdenhout en de tramhalte Aer denhout. f 12550 J. M. Wels. Een heerenhuis met erf en tuin te Haar lem aan de Wilhelminastraat no. 42. met- uitgang naar de Alexanderstraat. f 7950 L. Lam q.q. Een perceel grond, gelegen te Santpoort, nabij „Trovato" bij den Rijksstraatweg, uit makende het westelijk gedeelte van het ka- r dastrale perceel gem. Velsen, sectie F No. 3153 f 2950 opgehouden. Een perceel grond, gelegen achter het voorgaand perceel, f 600 opgehouden. Drie huizen en erven, schuur en tuin te Overveen, gemeente Haarlem, aan de Rol landslaan nos. 79, 81 en 83. f 4700 J. J. Bee kelaar. Perceel tuingrond te Overveen. gemeente Haarlem aan de Rollandslaan, kad. Haarlem n sectie T No. 485. f 3110 W. J. Nelissen q.q. Een woonhuis met erf aan de Lombok straat no. 12 te Heemstede, f 2760 M. Th. Hessels. AANBESTEDING BETONWERKEN AAN HET NOORDH. KANAAL. Door den Rijkswaterstaat werd heden morgen aanbesteed het vernieuwen in ge wapend beton van vaste brug no. 39 in den. Noord-oostelijken dijk van het Noordhol- landsch kanaal en het maken van boord- vorozieningen en grond- en bestratingswerken langs de gemeente Alkmaar. De aming ovor dit werk was f 22.500. Er waren 37 inschrijvingsbiljetten binnen gekomen. Laagste inschrijver was C. de Wit Pzn. te Kolhorn voor f 18.670.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 2