J GRATIS leergangen Arts Tervooren Dr. J. W. MARM ELSTEIN FLINKE NETTE KELLNERIN HUWELIJK HUWELIJK BEZUINIGING. Kinderwagens EIKEN BUFFET SPOED. MEUBELEN VRIJDAG 23 AUGUSTUS 1933 HAARCE M'S DAGBLAD 9 ECONOMISCH- iWERELDNIEUWS •OJ Nutteloos geld. Wat in Frankrijk opgepot is. De verklaringen van den heer Tannery, den gouverneur van de Bank van Frankrijk, dat het noodig was om de groote geldsommen die in Frankrijk waren opgepot in circulatie te brengen, heeft aanleiding gegeven tot ra mingen omtrent de bedragen die zijn wegge borgen. In sommige kringen ging men zoover om de opgepotte gelden op een bedrag van frcs. 39.0.00.000.000 te schatten. De Bank van Frankrijk schat deze bedragen echter op 27 a 28 milliard francs. Hiervan bestaat verre weg het grootste gedeelte uit biljetten van 1000 francs en 500 francs, terwijl naar raming voor een som van 9 milliard francs in goud is opgepot. Aanzienlijke bedragen zijn onderge bracht in bankkluizen etc. en liggen daar op het oogenbiik geheel nutteloos. Een nieuwe internationale scheepvaartconf erentie r Plannen worden bestudeerd. Naar wij vernemen is de kans, dat spoedig een nieuwe internationale scheepvaartconfe rentie zal worden gehouden, de laatste dagen aanmerkelijk grooter geworden. De mogelijk heid wordt niet uitgesloten geacht, dat deze conferentie reeds in den a.s. herfst zal plaats vinden. Zooals bekend heeft de Britsche Kamer voor de Scheepvaart aan alle belanghebbende landen de laatste voorstellen voor de rationa lisatie der wereldscheepvaart doen toekomen en hen verzocht zicli daarover te willen uit spreken.; Van alle' landen, met uitzondering van de Vereenigde Staten, zijn thans de ant woordend binnengekomen. Naar men meent te weten hadden de door de Kamer voor de Scheepvaart gestelde vragen als uitgangspunt de reeds uitgewerkte of nog uit te werken plannen, die op de conferentie van Januari j.l. zijn voorgesteld en voorts de geopperde voorstellen, die een vrijwillige samenwerking (zonder dat hetzij voor slooping of voor ver goeding iii geval van oplegging van schepen bindende afsprakeix zouden worden gemaakt) van alle betrokken landen beoogden. Dit laat ste voorstel is naar verluidt gedaan door de Reedersvereeniging te Liverpool, welke ver- eeniging zooals bekend de op de in Januari j.l. gehouden voorbereidende conferentie ge dane voorsteilen van de hand heeft gewezen. De door de Kamer voor de Scheepvaart ont vangen antwoorden bevatten meerendeels vrij positieve antwoorden. In enkele gevallen •wor den geheel nieuwe plannen voorgesteld en wordt verzocht een nieuw rationalisatie schema op te stellen. Andere antwoorden blijken de bestaande plannen wel aannemelijk te achten, indien er bepaalde wijzigingen in worden aangebracht. Het feit, dat van de Ver eenigde Staten nog geen antwoord is ontvan gen. moet niet worden beschouwd als een teeken, dat de Vereenigde Staten niet tot samenwerking bereid zouden zijn. Men schijnt echter te, willen afwachten, of de nieuwe sub sidie-we;t$gn nog door het zjt.tende .Congres zullen w.pden behandeld en al of niet aaiige-» nomen, 'kivórens zijn standpunt nader uiteen te zetteii. Het antwoord van de Vereenigde Staten wordt thans echter spoedig verwacht. Het secretariaat van de Kamer voor de Scheepvaart bestudeert thans de ontvangen antwoorden en nieuwe plannen en voorstel len, en zal trachten de verschillende schema's zooveel mogelijk met elkander in overeenstem ming te brengen om zoodoende een ..compro mis" schema op te stellen, dat op de confe rentie behandeld zou kunnen worden. VERDERE VERMINDERING VAN DEN WERELDHANDEL Het maandelijksche bulletin van den Vol kenbond omtrent den wereldhandel doet zien, dat de goudwaarde van den totalen invoer in Juni j.l. ca. 4 pCt. lager was dan in Juni 1934 en de goud-waarde van den totalen uitvoer ca. 3 pCt. lager. In vergelijking met het eer ste halfjaar 1934 is de goudwaarde van den totalen wereld-invoer en uitvoer in de eerste zes maanden van het loopende jaar met on geveer 2 pCt. gedaald. De industrieele productie nam in de eerste zes maanden van dit jaar in alle landen toe, uitgezonderd Frankrijk en Nederland. De toe neming der industrieele productie bedi-oeg in Italië niet minder dan 24 pCt., in Sovjet- Rus land 21 pCt. en in Engeland 6 pCt. Ook in Japan, Denemarken, Zweden en Hongarije was de industrieele productie belangrijk groo ter dan in het eerste halfjaar 1934. Inlagen bij Amerikaansche Spaarbanken vermeerderen. NEW YORK, 21 Augustus (A.N.P.) De inlagen bij de spaarbanken in de Vereenigde Staten, die einde 1931 het record-cijfer van S 10.030 millioen bereikten, liepen als gevolg van de toeixemende werkloosheid en in verband met de vrees voor inflatie in 1932 met .$"50.1 millioen tot 9.979.9 millioen terug, waarna in 1933 een verdere teruggang met 385.3 millioen tot S 9.594.6 millioen plaats had. Dat deze vermindering grootendeels een gevolg was van cle vrees voor inflatie, blijkt wel daaruit, dat de genoemde teruggang geheel op rekening van het eerste halfjaar 1933 kwam, toen zooals bekend in de Ver eenigde Staten een algemeene beweging tot het hamsteren van contant geld bestond, welke resulteei"de in den run op de banken, waarna de gouden standaard -werd verlaten. In 1934 is, nadat de dollar op een verlaagd niveau was gestabiliseerd, een ommekeer in getreden en sindsdien hebben de inlagen bij de spaarbanken een regelmatige stijging te zien gegeven, waartoe in niet geringe mate het feit bijdroeg, dat in 1933 gehamsterde middelen weer in het verkeer werden ge bracht. Midden 1934 waren de inlagen weer met 125.6 millioen tot 9.720,4 millioen getegen, terwijl zij aan het einde van 1934 S 9.757.7 millioen bedroegen. In de eerste helft van het loopende jaar heeft een verdere toeneming der inlagen met niet minder dan S 112.4 millioen tot 9.870.1 millioen plaats gehad. LAWNTENNIS. CLUBKAMPIOENSCHAP VAN HAARLEM. Op Koningimxedag en op Zondag 1 Septem ber wordt het club kampioenschap van Haar lem gespeeld in het Tennispark Brederode. waarvoor de directie haar banen welwillend ter beschikkine heeft, gesteld. MUZIEK. CONCERT DER H. O. V. Een record-aantal bezoekers de harha- ling der opmerking zou vervelend worden, als het geen verheugende was; en onze tijd is aan blijde economische boodschappen te arm om niet elke die er komt gretig te aan vaarden. Twaalfhonderd toegangsbewijzen waren voor 't „Laatste Volksconcert" geno men, 'n aantal dus, waarvan in vorige jaren niet de helft bereikt weixl! Indien de in den laatsten tijd zoo geweldig toegenomen be langstelling voor den arbeid van ons orkest zich ook tot de ledenconcerten xxitstrekt is niet alleen het voortbestaan der H.O.V. ver zekerd, maar zullen de ruimere financieele middelen verbeteringen en uitbreidingen mogelijk maken, die nog vele welkome ver rassingen kunnen bi"engen. Dan zal ook zeker het „Laatste Volksconcert" van 22 Aug. 1935 alleen maar een zomerseizoen besluiten en nog door vele andere gevolgd worden. En als de geestdrift over het gehoorde zich zóó blijft uiten als Donderdagavond het geval was zul len de fundamenten der Gemeentelijke Con certzaal vei-sterkt moeten worden. Vooral na de uitvoering van het ..Concex't voor 2 Hobo's en Orkest" van Alex. Voormo len was het enthousiasme enox-m. en het ont laadde zich reeds na het eerste Allegro in een donderend applaus. Dit zal wel in de eerste plaats de beide solisten gegolden hebben: waar elders zou men de weerga kunnen vin den .van hetgeen Jaap en Haakon Stotiin vader en zoon presteeren? Volmaakte techniek, volmaakt samenspel, innige muzi kaliteit, hooge artistieke ernst kenmerken hun spel. Wat kan men meer verlangen? Het werk van Voormolen is vroeger op een Bachconcert. hier ter slede door de beide Stotiins met het Residentie-ox'kest gespeeld. Het doet, niet zoozeer in zijn vorm als in zijn geest, aan een moderniseering der oude „concerti grossi" denken. Alle schijn van zwaarwichtigheid is er. in vermedenhet is eexx „Spielmusik" eenigszins in den geest vaxi Hindemith, maar inharmonisch opzicht veeleer aan Max Reger herinnerend. Verras singen brengt het in zijn onophoudelijken voortgang genoeg en de schijnbaar spelende gemakkelijkheid der modulatorische ont- knoopingen dwingt eerbied voor het kuxxnen van den componist af. althans bij diegenen, die niet in het schuitje der ultramodernen varen, waxxt deze laatsten vinden Voormolen al verouderd. Van Bach durven ze dat nog niet te beweren, maar dat zal misschien ook nog wel eens komen, als ze tenminste dan op hun beurt weer niet door andere nog ultra-ei'-modernen overschreeuwd en ver- di'ongen zijn. Intusschen zal dat, wat werke lijk geest bezit, wel blijven bestaan. Het ..Lax-ghetto voor Hobo en Orkest" van Joh. Wagenaar kan ik niet tot- die laatste rubriek rekenen. Daar schijnt meer x-outine dan inspiratie aan. het woord. Stotijn Jr. droeg de solopartij voor: mijn belangstelling bleef tot zijn spel beperkt. De voi'mbeheersching waarover Voormolen beschikt vindt men in de „Rhapsodie voor Plano en Orkest" van Herman Nieland niet. Dit werkje laat wel een zeer los verband tus- schen de samenstellende onderdeelen voelen. Kortademig schijnen de verschillende episo des; het geheel maakt den indruk als was het een improvisatie. Ook van eigen stijl is weinig te bemerken: oud en nieuw zijn er in dooreengemengd. Opmerkelijk daarentegen zijn de vele goede klankeffecten, die de componist hëeftNwéteii; Mh te' brengen. Déze geven- aan^9fi^''^.-:-"gó.6de verwachtingen, mits strenger zelf kritiek zich zal doen gel den. De bijval, dié aan Nieland te beurt viel en die hem tot een toegift van eigen compo sitie noopte, moge hem een aan'moediging tot voortgezette studie zijn. De orkestwerken waren alle meermalen gehoorde en besproken repertoirenummers van ons ox-kest. Marinus Adam leidde ze met de levendigheid exx smaak die we in den laatsten tijd in zijn directie apprecieex-en. Niet zoo heel volmaakt was de begeleiding van het ox-kest bij het Concetr van Voormo len; met name in het eerste Allegro was het ox-kest voox*tdurend iets bij de solisten ten achter: iets, waartoe toch geen aanlei ding bestond. K. DE JONG. Wordt de Tilburgsche textiel staking voorkomen? St. Lambertus aanvaardt de voorstellen. UTRECHT, 23 Augustus (A.N.P.) In de Donderdagmiddag gehouden hoofdbestuurs vergadering van den Nederlandschen R.K. Textielarbeidersbond St. Lambertus en de gehouden vergadering van het adviescollege van den bond, bestaande uit de afgevaardig den van alle afdeelingen in den lande, is de situatie in de wollen stoffenindustrie te Til burg onder het oog gezien exx besproken. Door den bondsvoorzitter werd uitvoerig verslag xxitgebx-acht van den plaats gehad hebbende onderhandelingen. De afgevaardig den gaven hun afkeuring te kennen, dat de werkgevers het voorstel der arbeidersorga nisaties niet ongewijzigd hadden aanvaard. De beide bondsinstanties stelden zich echter unaniem op het standpunt, dat*de dagelijk- sche leiding van den bond al het mogelijke heeft gedaan om uit de onderhandelingen het grootst ïxiogelijke voordeel voor de ar beiders te halen. Overwegende alle omstan digheden zijn beide instanties tot de een stemmige conclusie gekomen, dat van even- tueele verwerping van het laatst gedane voorstel der werkgevers met de daaraan verbonden consequentie van een staking, in deze tijdsomstandigheden voor de arbeiders meer nadeel dan voordeel verwacht moet worden en besluiten zich bij de huidige situatie neer te leggen, met. dank aan degexxen die de onderhaxxdelingen van ax-beidex-szijde hebben gevoerd en de Tilburgsche arbeiders te adviseeren een zelfde standpunt in te nemen Wat er in Ecuador gebeurde. Ibari*a dictator-af eix gearresteerd. LONDEN, 23 Aug. (Reuter). De „Times" geeft de volgende lezing van het verloop der opstandige beweging in Ecuador: President Ibax-ra was in conflict gekomen met het Con gres. Hij. besloot tot een xxieuwe raadpleging der kiezers, maar terwijl een klein deel van het garnizoen hem steunde en zelfs tot dicta tor proclameerde, weigerde de meerderheid van het leger hem te volgen. De inspecteur-generaal van het leger, Ko lonel Soils, liet Ibarra arresteeren en nam voox-loopig het presidentschap op zich. Er heeft geen bloed gevloeid. T eraardebestelling Dr. IJ. van der Sluis. Hedenmiddag twaalf uur is op de Alge meene Begraafplaats te Heemstede ter aarde besteld het stoffelijk overschot van Dr. IJ. van der Sluis, tijdelijk hoofd van den Vleesch keuringsdienst te Velsen en oud-directeur van de veemarkt en het abattoir te mster- dam. Voor deze plechtigheid bestond veel belang stelling. Onder de aanwezigen waren namens het gemeentebestuur van Velsen burgemeester Kwint en wethouder Dunnebier. Ook oud burgemeester Rij kens gaf door zijn tegen woordigheid een blijk van belangstelling. Het Amsterdaimsche Abattoir werd vertegenwoor digd door den ondex--divecteur, den heer Veenstx-a, en vfij ambtenaren. Verder wax-en aanwezig Dr. F. P. Keijser, directeur van het Slachthuis te Haai-lem, en eenige veeartsen en raadsleden. Toen de kist in de groeve was neergelaten, trad Ds. P. van der Veer voorganger van de Vrije Gemeente te Amsterdam, naar voren en sprak ongeveer als volgt: „Het was de wexxsch van den ovex-ledene. dat aaix zijn graf niet zou worden gesprokexx exx zij, die hem ge kend hebben, zullen begrijpen wat deze wensch beteekent. Ik geloof echter dat hij het goed zou hebben gevonden, dat ik als jaren lang vreinid van hem en zijix gezin eenige af- scheidswoox-deix over dezen dierbaren doode zal spreken. Ik doe dit daxx ook alleen om hulde aan zijix nagedachtenis te brengen. Dr. Van der Sluis wist het al lang, dat het einde van zijn leven spoedig komen zou. Hij heeft dit aanvaax-d als een man, die zich niets wijs laat maken en die de oogen voor de dingen des le vens nooit sloot. Hierin zag ik een bewijs van zijn diep religieus leven waarover hij meer- maleix met mij heeft gespx-oken. Hij was een man, die gewerkt heeft- zoolang het dag was: hij is dan ook in het harnas gestorven. Dr. Van der Sluis had een hooge opvattixxg van zijn plicht en eexi groot rechtvaardig heidsgevoel. Ik zag iix hem altijd een man, die meer wist wat religie was, 'dan velen die ex- vaak over spreken, maar er niet naar hande- lexx. Nu is zijn lichaam van ons heengegaan, maar de band naar den geest kan xxooit ver broken worden. Onze doöden leven met ons voort. De herinnering aan hen vaagt alle oneffenheden weg". Zich tot mevrouw Van der Sluis en haar dochter wendend, zei de predikant: „Ik weet wat gij in hem zult missen. Wat hebt gij elkander altijd goed begrepen en aangevuld. Door de jaren heen zijt ge in waarheid eshte vrienden geworden. Wat heeft hij ontzaglijk van u, mevrouw Van der Sluis, gehouden en wat hebt gij, juffrouw Van der Sluis, in hem een goeden vader gehad. Wat God doet, dat is wel gedaaxi. Wij zijn door dit sterven wel ge slagen. maar niet vex-slagen; wij zijn wel beroofd, maar niet berooid. Zijn herinnering zal aan u beiden wijding geven en u de kracht geven om .dien zwaren slag te boven te komen. Wij allen hebben hem thans de laatste eer bewezen. Ik kan de verzekering geven, dat de familie er dankbaar voor is, dat ge in zulk een grooten getale gekomen bent om van uw belangstellixig te doen blijken. We hebben in derdaad aan een goed mensch de laatste eer bewezexx. Hij heeft waarachtig geleefd en ge woekerd met de talenten, die hem zoo veel vuldig geschoxxken warexx. Hij was ons allen een voorbeeld en zal dit ook blijvexx, waixt hij laat een goed en lichtend spoor na. Namens de familie zeg ik u allen hartelijk daxxk voor de betoonde deelneming? In ons' allexx komt nu de b'edei „fust zacht!". HET 40-JARIG BESTAAN VAN „DE BINNENLANDSCHE". Zooals wij Donderdag reeds meldden ont ving de directie van de Binnenlaixdsche Exploitatie Maatschappij ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan der Mij., zeer veel blijken van belangstelling. Er waren 15 bloemstuk ken ixxgekomexx exx verder tal van brieven exx telegrammen van gelukwexxscheix. Vele bouwers en anderexx, die relaties met „De Binnenlaixdsche" hebben, kwamen persoon lijk feliciteeren. Des middags kwamen directie, commis sarissen en personeel ten kantore bijeen. De president-commissaris, de heer A. Bertling, hield een toespraak en de jongste directeur, de heer P. H. Beccari oudste dix-ecteur is, zooals bekend de heer G. P. J. Beccari richtte zich meer in :t bijzonder tot het per soneel en bood elk der leden van het per soneel een klein aandenken aan, namens directie en commissarissen. Boerenwagen thans het slachtoffer. Weer een ongeluk op een onbewaakten overweg. Donderdagavond omstreeks kwart voor zeven is op den onbewaakten ovei-weg, onder de gemeente Raamsdonk, een boerenwagen door een personentrein gegrepen. De landbouwersknecïxt J. Broeders uit Raamsdonkdorp passeerde op dien tijd met een boerenkar, geladen met sti-oo, den onbe waakten overweg ter plaatse. Op hetzelfde oogenbiik naderde een perso- nentx-ein. Doordat Broeders zich achter een anderen boerenwagen bevond, schijnt hij den naderenden trein niet te hebben opge merkt. De wagen, welke met twee paai-den was bespannen, werd door den trein gegrepen. De voerman werd van den wagen geslingei-d. Het slachtoffer kwam met het hoofd op het weg dek terecht en liep een wonde aan het ach terhoofd op. Per auto: is hij naar een dokter te Waspik overgebi-acht. Zijn toestand is niet levensgevaarlijk. De paai-den hebben zich losgex-ukt en gin gen op hol. Zij werden door eenige voorbij gangers gegi-epen en tot staan gebx-acht; de dieren hebben geen letsel opgeloopen. De boerenwagen werd totaal vei-nield. De nieuwe Gedeputeerde van Noord-Holland. Een buitengewone zitting van de Provinciale Staten. De Commissaris der Koixiixgin heeft de Ko ninklijke machtiging aangevraagd tot het bij eenroepen vaix de Provinciale Staten in bui-. tengewoixe zitting op Woeixsdag 4 September a.s. Indien de machtigixxg wordt verleeixd, zal in die zitting, welke te half 12 zal aanvangen, aan de orde worden gesteld de verkiezing van een lid van Gedeputeerde Staten, ter vervan ging van Mr. M. Siïngenberg, dxe, in verband met zijne benoeming tot Minister van Sociale Zakeix, heeft opgehoudeix lid van de Provin ciale Staten te zijn. De rijwieldiefstallen. Een fietsendief gearresteerd. In de afgeloopen week zijn hier vier rijwie len gestolen. Het is aan de Haarlemsche politie mogen ge lukken, een rijwieldief te arresteeren. Don derdagmiddag drie uur werd door een inwo ner van Bennebi'oek aan de politie keixnis ge geven, dat zijn fiets, die hij op de Niexiwe Gracht had neei'gezet, gestolen was. De politie stelde onmiddellijk 'een onderzoek in. Reeds een uur later kon zij eexx xxxan aaxxhouden, die In het bezit van het gestolen rijwiel was. Hij werd naar het bureau aan de Snxedestraat gebracht. Aanvankelijk wilde hij niets zeggen, maar in de stille nachtelijke uren is zijn ge weten blijkbaar gaan spreken. Althans te half twee bekende hij, het rijwiel gestolen te heb ben. Het bleek een 33-jarige Amsterdammer te zijn. Hij is in verzekerde bewaring gesteld. Derde consolidatieleening in Duitschland? In fiixaxxcieele ki"iixgen te Berlijn doet volgens Havas het gerucht de ï-onde, dat het Duitsche Rijk zeer binnenkort een nieuwe consolidatieleening zou emitteeren. Dit zou de derde leening zijn sedert het begixx van 1935. De eerste is bij de spaar banken geplaatst en de tweede bij de ver- ze keringsmaatschappijeix. Het bedrag der verwachte emissie zou R.M 500.000.000 beloopen eix de leening zou ten deele bij de spaarbanken geplaatst worden en voor een ander deel aan het publiek wor den aangeboden. Mijxxwerkers xxit Westfalen en Hannover zijn gerequireerd om bij het bergings- en zoo mogelijk reddingswerk iix de Hermaxxxx Goeringstrasse behulpzaam te zijn. De Heer en Mevrouw ?II. J. v. d. HELM-OERLEMAXS reven met blijdschap kennis van de geboorte van hun dochter NANNY Floresstraat 45 Ondertrouwd: CORRY OKirriJZE.v en ,T. E. MULDER Tandarts Huwelijksinzegening Dond. 5 Sept. r.ki te 12 uur ln den „Protestan tenbond", Postlaan te Heemstede. Iï&ems.t.ed.O;-. rr-> 22''" Aug. 1935 Ede Toelc. adres: Stations' aër Ede. De 4-de September hopen onze Ouders, Behuwd- en Grootouders H. PLOEG H. E. PLOEGKOLK hun 40-jarige echtvereniging te herdenken. Hun dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen Haarlem, 23 Aug. 1935 Mr. Joostenlaan 19 Wij staan voor U klaar. Met geringe kosten hoeft U Uw garde- robe binnen enkele dagen weer als nieuw thuis. Faillissement L. YonUoff, houder van een woningbureau, wonende te Haarlem, lid cn hoofdelijk aansprakelijk firmant der han delsvennootschap onder de firma Administratiekantoor „Interme dia" te Haarlem. Door den curator In voormeld faillissement is heden ter Griffie der Arrondissements-rechtbank te Haarlem gedeponeerd de eenige uitdeelingslijst, welke lijst aldaar gedurende 10 dagen ter inzage ligt van de schuldelschers. De curator: Mr. A. BRUCH ZATERDAG 24 AUG. Opening Sigaren en Slgaretteu- Magazijn van CEES PREVOST Cornelissteeg 1 brij de Groote Houtstraat Failli.ssélucnt van Dïnn. Koning, óchtgénoote van L. Driehuizen, exploitante van een cantinetent ep openbare koopvrouw, in ge meenschap van goederen met haar echtgenoot gehuwd, en wo nende te Zandvoort. Ter Griffie der Arr. Rechtbank te Haarlem is heden gedeponeerd de eenige uitdeelingslijst in op-, gemeld faillissement, -welke lijst aidaar gedurende 10 dagen na heden ter kostelooze inzage ligt van de schuldeischers. De curator: Mr. A. BRUCH Haarlem, Kruisweg 63. PRAKTIJK HERVAT Iepenlaan 34, Bloemcndaal Aanvang CURSUS v. MIDDELB. ACTE FRANSE TAAL A 10 Sept. Door omstandigheden ckt NET DIENSTMEISJE een goede betrekking als keuken- werkmeisje o£ meisje alleen, v m. g. v. en beste referenties, voor 1 Sept. Br. no, 3134 bur, v.d. blad ZOEKT U een 2de handsch rijwiel? Wij heb ben nog 1ste klus merken w.o. Humber, Rover, Burgers, Simplex. Gazeüe enz., In prijzen van S. tot 30. Wij ruilen, rêpareeren, èmailleeren en verhuren. Wij zijn speciaal in zweefzaöels. dynamo lampen, binnen- en buitenbanden. Zie de étalage. A. Koelemeijer. Breestr. 3 tel. 12047. gev. sed. 1912 REHABILITATIE Bij vonnis der An". Rechtbank te Haarlem d.d. 6 Aug. 1935 is aan CHRT.STIAAN JOHANNES GAGEL, timmerman en aannemer te Haar lem, rehabilitatie verleend. Hctwcllc certificeert: Ml'. R. C. BAKHUIZEN VAN DEN BRINK, procureur Aufgebot Es wird zur aügemeinen Kennt- nis gebracht, dass 1. der Bergmann Artur Siebert, wohnhaft in Bottrop, 2. die Hausangcstellte Rosalie Fiolka, wohnhaft in Bioemendaal, Noorder Stationsweg 2S, die Eho mltoinander eingehen wollen. Bottrop, am 16 August 1935 DER STANDESBEAMTE gevraagd. Zonder vakkennis on- noodig zich aan te melden. Prima referenties vereischt. Aanmelden vandaag 67.30 uur Lunchroom Neutraal. Barteljorissiraat 34 NET MEISJE, gevr., niet boven de IS j„ van S-4 uur. Zond. vrij. Hoog loon. Deckerstraat 23. Ambtenaar. 40 j., flinke versch. P.G., z. k. met gep. weduwe, 40-4" j. Br. no. 312S bur. van dit blad Absoluut betrouwbaar Huwelijks bureau behartigt gaarne, tegen aannemelijke conditiën, de langen van solide Dames en Hee- ren. Door uitgebreide reia spoedige resultaten. Vraagt kos telooze inlichtingen no, 3109 bur, van dit blad EXTRA TENT00NSTELLINGSTREIN TEGEN SPECIAAL TARIEF van Amsterdam, Haarlem, Leiden, Den Haag. Delft, Schiedam en Rotterdam naar BRUSSEL op ZONDAG 1 SEPT. Zie aanplak- en strooibiljetten ROZEKRÜISERS GENOOTSCHAP Voor de medio Sopt. aan te angen Elementaire en Esoterische Astro logie en RozekrüSsers-Occultisme is de ïnschr. opengesteld. Schrift, aan het secr. Hcdastraat 30, mon deling op de spreekuren Dinsdag en Vrijdagavond S9 uur in het gebouw Bakenessergracht 13. Ook tel. 14557, In dezen tijd is het voor vele menschen beslist noodzakelijk te bezuinigen, Is dat zoo moeilijk? Ja, in vele gevallen ls dat niet zoo gemakkelijk, tenzij men den juisten weg weet en die Is naar v. (1. WERFF EN* CO. BnrtcIJorlsstrnat 8 Nog slechts enkele dagen houden wij onzo halvo-prijzen week. Dus uw geld hoeft dubbele waarde. Profiteert daar nog van, 't is uw voordeel. GEVRAAGD: een Nette loopjongen v. direct, v. oncev. 16 jaar. GEBR. VAN RIESSEN, Bloe mend. weg 261, Overveen. nog. eenige moderne wagens. Op icrmljn. Br. no. 3132 bur. v.d. bl. met bijbehoorende tafel en 4 stoelen, zoer billijk ter overname aangeboden, wegens overcom pleet. Kleverlaan 239, Haarlem Wegens vertrek kruidenierszaak m. mooien invent, en goederen te koop a 500. Inl. Gebr. Snoeck Stationsplein 13. in het betere genre Lev. d. gen. Nederland Woninginrichting Huis en Haard Sehagohclstrnnt 44 Telef. 15S47 Desec.v. het. in G, 12. IS maand. Isto kwaliteit Rnndvleesch 3 pond Lappen 1.00 3 pond fijne Rollade 1.25 3 pond Gehakt half rund, half varkens- 1.00 C. BOOY, Barrevoctcstraat 17 Telefoon 11 -1 89 Steeds verkrijgbaar ons twaalf uurtje VOOR DE BOTERHAM: 1 ons ham. 1 ons rookworst. 1 mis leverworst samen0.2öi Runtlerrookvleesch per ons.. 0.2Q

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 3